• Paja

Pane Maňas, vy jste to uz zase nestihl…;)

• RomanH  

NTVL, 7:02 a Paja :-)

• kankrlicek  

Hehe :)

• p@X  

Nějaký plány? Už se nudím :/

• mastihuba  

nabídka trvá, přeci ten tyden jen tak neproflakas někde na kole.

• p@X  

Nejsem LM, ufon ani peprle, abych denodenně vobjížděl nějaký urbany, prosekával traily a hlásil padlý stromy :) Samotný ježdění už mě dávno nebaví, jde mi jen o setkání s kokotama a probírání „klasických“ témat :)

• Excel  

Tak vyšší moc zasáhla (mladej lehl) dovolená se odkládá, dneska festkomrdkuju na buk. ;-)

• Jaroslávek  

Nemám čas, jezdím.

• LM  

To by mne zajímalo co komu vadí na tom šutru před kmenem na konci ZOO trailu. Dneska jsem ho vracel zpět na místo (z rokle nalevo). Třeba to toho odvalovače přestane bavit když ho tam pořád někdo vrací :-)

• mastihuba  

Přes Lipůvku teď jezdí jen nákladní doprava?

• p@X  

Kurde, to je hnusopěkný: https://www.bike-forum.cz/…9-sat-2018-l

• babicak  

Na pohled pěkný, líbí se mi, ale 1×11 není pro Tebe málo? A s tím gumovým elastomerem (SAT) máš nějaké zkušenosti? RockShox Reba 100mm – abys nebyl zklamán.

• p@X  

Řazení by se překopalo, Rebu znám, je lehčí a tichá, narozdíl od Manitou, elastomer je kurvítko :)

• Excel  

Ten elestomer…aby to nebylo z laufa pod okap ;-)

• p@X  

To bylo jen hypoteticky, velký efekt dělají ty gumy, navíc cena není moc snížená, já prodávám vše max. za 50% :)

• Motyll  

Prosím tě kup novýho Luxe na XTR komplet v černé. Slibuji, že ho na jaře za 40–50 % koupím.

• ufoncz  

Ty skinwally si můžeš koupit i na stávající kolo a poněkud ušetříš ;-)

• les  

To mě k tobě pasuje daleko víc, než Artur. Ale stejně nevěřím, že by tě uspokojil :)

Zitra jedu hore. Dojede někdo ?

• p@X  

Já jsem spokojen.

Jen potřebuju vyřešit několik cvakošů, ztišit vidlu, nedaří se mi odvzdušnit brzda (možná má ten neduh, o kterým je tu vlákno), z. kolo je mimo osu, Motorex na Eaglu vydrží tak 50 km v tichosti, dále potřebuji vykoumat nějaký aplikátor silkalu na vidlu, abych sprejem neměl zašplíchaný vše okolo,…

• p@X  

Vypadá to, že jsem podchytil cvakoša (sedlovka) to je evergreen, ale že může cvakat ježek původně určen do karbonu, to bych nikdy netipoval.

• RomanH  

No ja taky „podchytil“ cvakosa, Merida R.I.P. :-)

Ten to prehodim to na RB, pres podzim / zimu vychytam slevy, a zacnu stavet.

BTW, ted uz se citim cajk, ale v noci jsem byl rozbitej jak Varsava.

• Excel  

Mně cvakalo jen v hlavě. V noci jsem skoro nespal a jen se převaloval. Dneska už to de.

• p@X  

Nepamatuju, že bych kdy jel takový dlouhý gravel sprint, na pluska ideal ;)

• Paja  

Kde jste se flakali?

• RomanH  

Jihlava – Haluv mlyn, poctive i pres brody, 135 km a cca 2500 m.

• les  

To bude krasavec !

• mastihuba  

proč ne 29?

• mastihuba  

proč ne 29?

• RomanH  

Kvuli pohodli chci zkusit 27.5+ Uz jsem na pluskach jel kolem komina a nejelo to vubec spatne. Kdyz to nepujde, daji se tam dat 29.

• mastihuba  

aha toho + sem si nejak nevšiml…

• p@X  

Já bych řek, že na ježdění kolem komína je to i stavěný a to i na 29" :)

• RomanH  

Chci skoro bezudrzbove odolne kolo, ktere bude alespon trosku pohodlne, tot vse. Treba vcera bych se na te sotce kolem Mezirici na tom trapil, ale zase na zbytek cesty mi to prijde OK

• mastihuba  

to jsem chtěl taky, ale v patek sem jel jeden korenitej sjezd za bobem a druhej včera za jurou Ch. a na takové použití sem si zimaka s pevnou a na crestech opravdu nepořídil. :-) dycky se na trase najdou úseky vhodné a nevhodné, pak je to otázka priorit :)

• p@X  

Hledám bezúdržbovýho univerzála celý život, a vrátil jsem se k absolutní klasice, dnes už je XC vlastně oldskůl :)

• RomanH  

Laufa si netroufnu hodnotit, ale ten zadek Tvyho 29'' karbonovyho Authora me teda kopal vice nez 26'' hlinikove CRX. Bezudrbove kolo si mel, ale Ty jsi na nem chtel honit cas, a to asi uplne nejde.

• RomanH  

Tak kdyz vidim, jak dava Exik na pevne Kunde proti predchozi Mrdide…

Kde jsem vcera videl fakt velkou vyhodu fullu, byl dojezd kolem Bileho potoka na Smelc. Prositi, hrbolata pesina v trave, tam jsem klukum ujizdel – mohl jsem v klidu sedet a slapat. Ocelovy ram + pluskova guma sice full urcite v tomto nenahradi, ale na to nase solichani… A v podstate se budu muset starat akorat o retez, to se taky pocita, na ty nase vylety s batohem.

• p@X  

Do pluskovýho rámu jdou 29".

• Karaya  

Merida praskla kde? Máš foto?

• p@X  

• RomanH  

Pres jiz jednou zavareny svar, po cca 2500 km, mezi sedlovou a horni ramovou trubkou. Mozna bych to mohl jeste zkusit odvrtat a cekat, co to udela, ale mam strach, ze mi to prdne treba na vicedenni akci

• Karaya  

Přitom ty nemáš nějak extra vysunutou sedlovku ne? Takhle vždycky čekám, že by to mohlo prasknout mně, ale nakonec mně takto prasknul jen ten první Sup. Pak už nic. Asi mě zachraňuje nízká váha :-)

• RomanH  

Po tom svareni tam mam dokonce 400mm sedlovku (predtim 350, zasunuta kousek pod spodni svar). Holt TriplButted hlinik, stejne jak Exikova vyse.

• p@X  

Nahoď foto KTM…

• babicak  

V reálu oranžový krasavec

• Karaya  

:-) Dostal jsem se s ním dokonce na titulní stránku

• p@X  

Pekné, taky máš blánu mezi vzpěrama, ale né tak těsnou jako já. Zuby na kazetě už máš přihlé, kladka drží? ;)

• RomanH  

Karos vozi GX ?

• Karaya  

Se zubama jsem nedělal vůbec nic a už mám GX 11 mesíců. Na zubech už je vidět nějaké opotřebení, takže na věky, jak XT kazeta, to nebude.

• p@X  

Stejně, jestli máš z. stavbu 425mm + 0,5m sedlovka, tak máš těžiště kur. vzadu…

• Polka  

Jo, i z fotky by tomu vse napovidalo…z fotky bych i rekl, ze ten ram je na nej kratkej (na delku i na vysku), ale praxe soudruhu, praxe hovori jasne…podivej se na tu tabulku vyjezdu ve vedlejsim vlakne ;-)

• p@X  

Já už nevyjedu nic, nevím, jestli je to pupkem nebo Eaglem. Lámání s hodně pokrčenýma nohama se špičkou sedla zaraženou v perdéli mě nebere.

• Polka  

Tak pri blizsim pohledu na ten forbec jsou uz ty vyjezdy o neco jasnejsi :-) Ale on by to dal asi i v normalni poloze predstavce, kazdopadne brutalni bar-drop, au.

• p@X  

To je jako bych seděl na vel. S, měl 400mm sedlovku vytaženou na max. a rodla hluboce pod úrovní vrchní misky hlávka…

• Karaya  

Abych to uvedl na pravou míru. Rám je XL, ale má old-school úhel vidlice 71°. Potřeboval jsem novou vidlu pro ženu, místo rozpadlé Foxky, tak jsem toho využil a pořídil Rebu 120mm. Čímž se úhel dostal na přijatelnějších necelých 70°. Ovšem ty 2cm navíc bylo potřeba kompenzovat, takže 110mm –30° forbec. Posed je teď úplně stejný, jako jsem měl na Treku. Protože mám dlouhé ruce a nohy a krátký trup, tak mně každé kolo vypadá jako malé.

• p@X  

Mám 72°, nechápu, že na tom můžu jezdit.

• Karaya  

No ale ve sjezdech se moc jistě necítíš, že?

• p@X  

Tohle se u mě nedá posoudit, páč jsem sralbotka. Ale v pomalých technických pasážích si kupodivu připadám lépe na HT, je to takové hravější a obratnější než full. Ale třeba na drnech na louce v kalupu se situace obrací…

• les  

Drny už se ale dnes moc nevidí. Spíš čárka, hitler, nebo broskvička :)

• p@X  

Mám drn na bradě, ale nemám s kým dělat suchý zip :)

• les  

Tož vyraž dnes hore. Třeba se ti na drnech na louce v kalupu situace se sucháčem obrátí :)

• p@X  

Regeneruji, Halózka nás v neděli prohnal řádně, jelikož chtěl stihnout zavíračku na Šmelcu, stejně měli nakonec dovo.

• Excel  

Tendle tejden to taky nevidím, su po tý neděli úplně skleněnej.

• Karaya  

Však to je přesně ono, čím položenější, tím to lépe vede (je stabilnější) v rychlosti. Druhá strana mince je obratnost.

• pepek  

Myslím, že to (asi pod vlivem BF) trochu dramatizuješ. Spešlík je položený, žraloček naopak a jediný místo, kde to je hodně poznat jsou sjezdy ála křížofka, babí lom atd, tam je ta položená vidle luxus. Tak rychle, aby byl žraloček nestabilní ale asi nikde nejezdím. A na kozí stezky je ta krátká stopa trochu lepší.

• Paja  

Tak predevsim je to o pilotovi a toho maji oba spickoveho ;)))

• pepek  

. . . tak určitě. . . .

• Karaya  

asi jo, teď v létě je to skoro jedno. Ale KTM mám od února a na ledové cestě od Hádku to v přímém srovnání s Trekem bylo dost poznat. Jak se to zavlnilo, tak bylo o dost těžší to ustát. Prostě jsem si to vytunil přesně tak, jak jsem chtěl :-)

• p@X  

To musela být ale výhodná cena, když jsi nepořídil něco s vyhovující geo.

Teď si představ (vzpomeň), co bys vydupal na oldschool stroji 26", 22 × 36(40), s dlouhou z. stavbou, bez chopper tuningu, kdy jsi zvedl vlastně i střed ;)

• Karaya  

Však taky byla. S geo je to těžký, kdybych z ničeho neustoupil, tak nekoupím jetýho nikdy nic. Výsledek předčil očekávání, takže jsem spokojen.

• pepek  

Jasně, použij metodu českého inženýra na zavode imeni Tupoleva :-) A když to přidrátuješ hned preventivně, tak to už nikdy nepraskne.

• Polka  

Ja jsem chtel jet, ale pockam asi az po-o, jak se vyvrbi picasi.

• p@X  

Nalezeno v ocelovým vláknu, total hipsta derby: https://vimeo.com/163273593

• ufoncz  

Mozna budu za Mlhu, ale tak nam oficialne zakazali Korenarku :(. Aspon ten kousek na Dymak takovou cedulu nema.

Jinak cervena TZ zhruba mezi zaniklou vsi a muldama pres zacinajici Rakovec (ta pekna cast) obsahuje na malym useku celkem dost padlych stromu. A jak zastavite, maj vas kloši :)

• pepek  

Ty značky- to je asi dobrý business. Dnes v Suchým: prdel světa, ale na každým rohu aspoň 3 značky. A samozřejmě, zákaz zastavení skoro všude (bo placený parkoviště u rybníka)

• mastihuba  

tady to vzhledem k frekvenci chodců i chápu… předpokládám že docházelo ke konfliktům.

• novcze  

dneska byl podivný den,

• prvně jsem potkal auto stojící v protisměru zde , vedle na krajnici v pruhu do Řečkovic bylo kolo položené na krajnici a kolem pobíhal čokl, v době kdy jsem tam dojel tak čokl už upaloval na Ivanovice, páníček tahal z kufru nějaký žrádlo aby ho nalákal, asi cyklista stál za autem a ve směru z Řečkovic tam stálo ještě jedno auto. Tak jestli čokl jumpnul z auta a šel po cyklistovi, kdo ví …
      • pak jsem zkoumal cyklotrasu 5197 z Malé Lhoty, která je mimochodem na hovno, celý zarostlý + bláto a ještě jsem blbě odbočil tady takže jsem místo ve Skaličce skončil v Újezdu… jo a na tom místě jsem potkal zasloužilého cyklistu, který se mě ptal jestli se tudy dostane do Veverské Bitýšky, asi jsem se měl zeptat odkud jede a nemusel jsem si dát tu zajížďku :))
      • no a ještě nesmí chybět koně, tady proti mě cválalo asi deset koňů a na nich tentokrát ne princezny, ale kaubojové, všude plno prachu a že by třeba zpomalili to taky ne, samozřejmě posráno až na Mokrou horu
      • LM  

Z Lelekovic na Mokrou horu je to mnohem lepší vzít takto

• novcze  

někdy vyzkouším, ale dneska jsem stejně chtěl rychlý přesun

• obda  

Ad 5197 – zas tak hrozný to není (i když vždy jezdím jen v protisměru), a vynechal jsi brody ;) S tou odbočkou nechápu, vždyť se jede pořád po proudu potoka, zatímco do Újezda je to do kopce :D

• novcze  

já jsem tomu plánování moc nedal a obecně tam tu část okolí Brna nemám projetou… ale z Újezda do Skaličky po té polňačce to pak prochází krátce lesem, kde je jako dlážděný povrch cesty z nahrubo opracovaného kamene, by mě zajímalo jestli je to nějaký zbytek dřívější staré cesty nebo něco novodobého

• p@X  

Nemáš to lehký, tolik podivných událostí v jednom dni…

• pepek  

Kryštof se mi zdál býti vyžranější, než je na této fotce. To bude asi ilustrační fotka ze Zoo

• mastihuba  

nespletl sis jej s nějakou ovcí u nekoho na zahradě? :-)

• LM  

Ne, nespletl. Taky jsem ho viděl.

@pepek: třeba je to jen stará fotka

• p@X  

Kua, tak já 2 dny čekal na otevření hobymarketu a oni měli open!

• Hammond  

No,fajn se jelo..

• ufoncz  

Hlásím oba konce Kuleho (paintball) trailu zatarasený nakácenýma stromkama. Jedna ze spodních klopek je zčásti urvaná a v předposlední klopce je dost bordelu z toho kácení.

• LM  

Tyjo, ten úplně konec – dojezd na lesní cestu v Zamilcu – jsem v sobotu odhazoval, takže to bylo průjezdný. Tohle je teda něco novýho výše na trailu?

• ufoncz  

Ne, je to ten úplnej konec. Tam, kde se rozdvojuje, na tu dřívější jen prudce dolů na cestu od žluté po rovině v Zamilcu nebo můžeš jet chvilku v odklopeným svahu a pak to stočit na tu samou cestu. Obě tato zakončení zhusta zaházená a trochu líp se dalo obejít to rovnou prudce dolů. Posunul jsem pár těch haluzí, takže tato varianta by měla jít teď těsně zprava i stylem buldozer objet.

• p@X  

Tak šup, šup, chlapci, na brigádu!

• LM  

Kdys tam jel? Tu delší cestu v odklopeným svahu jsem právě na konci u cesty v sobotu odklidil i pěšinku vyčistil a hlínu ušlapal :-)

• ufoncz  

Dneska.

• LM  

Tak tam buď pokáceli něco novýho nebo to nějakej hajl naházel zpět :-).

• ufoncz  

Je to boj s vetrnymi mlyny. Vrch Karaska zase nekolik nakacenych stromu, v Zamilcu uz beze zmeny (skoncili? Nevim). Na Kastanku nekdo udelal traverz pres ten tezkej vyjezd od potoka a mostem mi prisel opravenej.

• LM  

Ten začátek Karáska je teda solidně zabarikádovanej, dneska jsem tam obcházel stromy a hopsal po kládách s kolem v ruce asi na 60 metrovém úseku. Při dalším kole jsem pátral jak se tam nejlépe dostat jinudy a nejlepší bylo toto. Je potřeba zahnout z asfaltky doleva ještě kousek před koncem posledního kopečku před Soběšicema. Tahle svážnice je nejvýce rozježděná (je tam dost hlíny) a na druhý straně asfaltky je v tom místě lavička pod smrkem. Takhle je potřeba přelézt jenom posledních 5 stromů – 1 na svážnici, další na trailu a pak hromada 3 stromů na sobě. Zbytek už je pak průjezdný až dolů.

Na Kuleho trailu je trochu bordelu v předposlední klopce a ta kratší přímá cesta dolu na cestu se dá projet – je potřeba akorát objet korunu stromu z prava. Delší odkloněná cesta ve svahu je úplně zablokovaná.

• p@X  

Kdyby sis jel radši zakonverzovat, byla i ledová káva se zmzkou a šlehačkou, živá country muzika, … :)

• LM  

Třeba příště, dneska jsem potřeboval někde trochu v terénu vyzkoušet nový boty na kolo :-)

• p@X  

5/10?

• LM  

Ne, 5.10 byly supr ale výdrž nic moc, takže jsem vzal z německa z výprodeje černý Shimano GR7 – tahle barva se u nás vůbec neprodává a ani jsem nevěděl že existuje, protože všude jinde mají jen šedo-zelený nebo modrý.

První dojmy celkem gut, jen budu muset dát na pedály delší šrouby, ať se to lepši zahryzne do hlubšího vzorku na podrážce. Teď tam mám zkrácený a zakulacený, abych alespoň trochu zpomalil poločas rozpadu předchozích 5.10 Freerider a grip s těma Shimanama není úplně ideální. Dokud stojím na pedálech tak se to dá ale ve vzduchu jsem neměl úplně pocit sucha a bezpečí :-)

• mastihuba  

Při dalším kole jsem pátral jak se tam nejlépe dostat jinudy

chapu to dobře, že jedeš 2× jeden okruh? :-) ja teda nekdy taky jedu na buk jen tam a zpět, ale ten rozdil, tam doufam všichni chápou. :-)

• LM  

Ne, okruh jedu jen jednou. Ale nějaký zajímavý místa na tom okruhu jedu občas vícekrát. Například Karáska jsem dneska dal 4× :-D

• p@X  

Tak který/á???

• mastihuba  

kam v Brně pro spojovací materiál? Doma máme zásoby rezavého železa z fabriky a na kole to nevypadá vzhledně, takže něco s půlkulatou hlavou na šestihran nerez…?

Apropo přeju Drtičům šťastnou cestu a dobrý počasí. :D

• pepek  

feromat

• mastihuba  

je vidět že už do práce nejezdím na kole, na ten jsem zcela zabudol, sejde z očí…

děkuji

• Polka  

Mno a něktěří namísto profláklýho Drtiče (stejně vám bude chcat) jedou šestihodinovku českou kanadou ;-)

• Paja  

Proc jsou ty krouzky ruzne velky?

Jet se to musi podle cisel nebo jak si to vymyslis?

• Polka  
            • K18, 19 a 20 byla tehdy vlozena podrobnejsi orientacka mapa
            • zavod typu Bike Adventure tzn. volne poradi kontrol (obodovani kontrol se dozvis az pred startem)
            • Paja  

Aha

• mastihuba  

před dvouma rokama sem jel 4h někde nad pardubicama a fakt docela zabava…jen je bolest když pak hledáš kontrolu, kterou nekdo místní odnesl, ale to bylo myslim i na drticovi. :-)

• Polka  

To se mi s kontrolou u tohoto typu mtbo myslim jeste nestalo…cim mensi koncentrace lidi na danym uzemi, tim lip. Je potreba taky ty kontroly chytre umistovat, aby nebyly tak uplne na ocich. Jindy se to ale neresi klestama a vyznacenim kontroly, ale treba pouze popisem na zavodni karte a azimutem dohledavky a nejake konkretizace, coz mi prislo uplne nejzabavnejsi (viz. tabulka z Cyklotreku) a zaroven tak odpada problem s vyznacenim kontrol v realnym prostoru.

• ufoncz  

Už jsem se chtěl začít blbě ptát, jestli letos bude Bukorient a on bude :-)

O hodinu kratší teda, ale to je asi dobře.

• Polka  

Jo, zrovna vcera jsem to daval na web. To bude sprint na 4 hod. :-)

• Motyll  

A pěkně jim chcalo! To musí bavit ;-)

• obda  

U 13 jsem léta jezdil na tábor (jako vedoucí).

• babicak  

S nátiskem spokojenost. Zítra uvidíme.

• p@X  

Poradí někdo nějaký zajímavý celodeňák?

• Karaya  

Celodenní švih nemám, ale v neděli odpoledne jedu na silnici na otočku do Lednice. Tak kdybys chtěl, tak se klidně přidej.

• p@X  

Myslel jsem v sobotu, co jsem dal pryč Lapíka a probíhá gravel móda a je sucho, nemám potřebu sedlat Felta.

• pepek  

Ajta

• p@X  

čas 3:20

• LM  

Tvl, přišlo mi ža tam zatím moc lidí nejezdí (na jedničce skoro nikoho nepotkávám) a už to někomu vadí…

Asi bude potřeba jet první jizdu opratrněji jako na přírodních trailech kde jsem delší dobu nebyl.

• ufoncz  

Ve vláknu tady na BF byl odkaz na Facebook, kde nějaká koňačka skákala metr dvacet, jaká je to hrůza – dávala mapku míst, kde to koliduje se stávajícíma cestama atd. O svým hobby a faktu, že třeba v Ochozu si s něma neví rady ani zastupitelstvo, nějak držela pysk. To jsem odbočil – každopádně tam nabalovala dost podpory na svoje názory z řad lidu (na FB)…

• LM  

No ty křížení se stávajícíma cestama, kde choděj turisti nebo lidi se psama na volno úplně štastný nejsou. Naštěstí jsem je zatím vždy viděl včas…

• mastihuba  

tak vede to hned pod zahradama lisne, tak cemu se divit, včera odpoledne sem chvilku kecal u bobovky se znamou a cekal bych ze o prázdninách z jednicky obcas nekdo vyjede, ale evidentně se lidem jezdit vlastnima silama moc nechce.

• JSt  

coz je zcela logicke, protoze vetsina beznych lidi radej v lese potka krokem jdouci zvire nez rychle jedouci kolo. ;-)

• RomanH  

No zrovna ty rozdupane cesty, ktere po ihahakovi zustavaji, moc beznych lidi taky nemusi – v Ostopkach tam neko kvuli tomu nahazel na cesty, kde konaci chodili, husitske jezky. Ale jinak souhlas.

• Hammond  

Jedeme.

• mastihuba  

apropo

modrá up boudny pavel 9:46 to je dobrá vražda :-)

• Motyll  

Už toho nech, nejsi nejmladší ;-)

4:57 je celkem ok.

• mastihuba  

na nejtěžší převod 32/11 to jde, su rád že sem nikde nelehl a opakovat to nehodlam :-)

• Polka  

13.7. 22:09 – „na zimaku to sfoknu“ ;-)

• Motyll  

Tak už tam máme Giffovu zatáčku, Rojdův úvoz a evidentně nastal čas pojmenovat něco po Frantovi.

• les  

Dnes po o. jedu.

• Polka  

Já hned jakmile uschnou tretry :-)

• les  

Kula pere. To bude rychlý :) Chci si dnes projet trajlíček na Nemojany. Jedna Plznička u rybníka a pak šup Rakoveckým skrz Jedastrajlíčky ke kulaťáku.

• Hammond  

Dalešická 13" na paletách v Adamově včera jest výborná!!!

• p@X  

Pivo má být hořké ;)

• les  

Na rozdíl od života :) Po o. jedu. Nesceš se přidat ?

• p@X  

Včera stačilo, dnes mám úklidový den. Začínám nějak cítit kolena, tak nevím, jestli mám špatný posed, nebo jsem už dědek.

• Motyll  

Obé.

Ten první problém vyřeš LUXem, ať se můžu těšit na jaro. Díky.

• p@X  

Vyměnil bych rám hned, ale při mým obch. talentu a nápisu na rámu bych asi dvacku prodělal.

• p@X  

290, 291, 292

Tak očekávám raport z města nej. automobilky na světě a pořád ništ…

• Jaroslávek  

Ode dneška je na dětským táboře a nemá čas. Můžu poskytnout můj pohled, Babičák taky svůj atd …

• Paja  

:)

• Jaroslávek  

V roce 2012 příjezd o hodinu dříve, 7 kontrol z osmi, čili myslím, že jsme vynechali Janíkovské sedlo.

• Paja  

Letos mam cas jizdy asi o 3/4 hodiny delsi, po te bource to bylo ve srovnani s 2012 daleko blativejsi.

• Jaroslávek  

No a ?

• Paja  

V podstate je to tak, je to nejmin atraktivni trasa ze vsech, ktery jsem za tech 15 let jel (oproti 2011–12 navic jeste sjezd z Pusteven po asfaltu), coz me trochu mrzelo hlavne kvuli tem trem, kteri s nami jeli poprve.

Nicmene i presto me to bavilo, bylo to dlouhe, narocne, nejen delkou a prevysenim, ale i bourkou a naslednym blatem, po kterych jsme byli odmeneni opalovackou na Solani, zapady slunce v Trojanovicich, nocnimi pohledy na svitici Frenstat s temneho Ondrejniku. Jsem moc rad, ze Maňas s Dusanem odolali pokuseni vynechat posledni kopec, a ze jsme to nakonec dotahli po trase az do Koprivnice.

• Excel  

jak ja vam zavidim…

• Jaroslávek  

Po tom celodenním mordování už to nešlo vynechat. Ale ten Ondřejník byl teda nekonečnej.

• babicak  

Nekonečný byl poslední výjezd do Janíkovského sedla s tajnou kontrolou, tedy pro mne. Výlet to byl pohodový a vydařený a vydřený. Vynechat poslední kopec jsme rozhodně nechtěli, bylo to vymyšleno tak, že by tam jel aspoň jeden z nás, viď Pájo, nakonec jsme ho dali všichni.

• babicak  

Já poprvé, spokojenost, můj kluk taky poprvé, 82, což je myslím dobré. Děkuji Pájovi a Jaroslavovi za významnou pomoc.

• p@X  

Žes mě taky nevzal :)

• Jaroslávek  

V čom jsi mi pomohl ? Naopak já děkuji za odvoz, za společnost však víš … Že bychom zkusili tu st navrch ?

• p@X  

K té automobilce si neodpustím jednoho šikulu: Tatra 603–2 B5. To by mě možná i chvílu bavilo.

• LM  

Pozor, na ZOO trailu:

1. jsou v horní půlce „nastražený“ kusy suchýho dřeva (všechno to jde v pohodě skočit)
      2. šutr dole u stromu je opět odvalenej vlevo v rokli
      3. zhruba uprostřed trailu je těsně vedle pěšinky masivní koňská kobliha – že by zde byla nějaká souvislost s předchozími body?
    • obda  

Tento týden někdo?

• scoty  

Jak jsme se tu bavili o isopropylu a různí lidé říkali kde ho kupují atd, tak by mně zajímalo, jestli ten 96%ní ředíte na 70%, který se obvykle používá na odmašťování? Případně čím? Dík.

• RomanH  

Neredim, kapnu na hadru, prejedu kotouce

• Paja  

Ja myslel, ze ty na kotouce strikas wedecko (a to i kamaradum) :D

• p@X  

Používal jsem spray Isoclene 99,7% co jsem měl doma, teď mám líh (nikoliv lihový odmašťovač) a stačí.

• mastihuba  

jak se takovymu zkusenymu borcovi zamasti kotouče? :-)

• pepek  

To taky nechápu. To je taková BF pověra – prý když pískají kotouče, tak je to zamaštěný. Ptž po odmaštění pískat přestanou. :-)

• p@X  

Správně seřízený shimana s orig. resinama jsou při volejovém ježdění absolutně tiché brzdy.

• ufoncz  

Souhlas. Na druhou stranu bych rád našel nějaký sintry, který s Shimanama nebudou řvát jako debil. Pač ty polymery opravdu mizí před vočima (ano, brzdím a nevyhrávám).

• scoty  

Tak pořiď čtyřpíst. Sainty s origo sintry jsou šepot květin. Navíc ty desky díky větší ploše vydrží mnohem víc (i organika) než dvoupíst. Těžší jsou jen o pár gramů zato rezerva ve výkonu je hodně dobrá.

• nomecz  

+1

• ufoncz  

Nj, popravdě, už teď si připadám trochu blbě, když na 650B XC HT občas dávám DHF 3C/Aggressor; ještě Sainty k tomu :-). Posledně jsem u Hanáka vzal čtvery desky po 189 Kč, tak to budu chvílu válčit s tím. Čtyřpísty bych viděl až s jiným kolem – ty Deorka mi přijdou na moje ježdění výkonem dostatečný.

• nomecz  

Tak chtel jsi tiche brzdy a desky a toto jsou tiche brzdy a desky :) jinak znam pacienta co vozi na HT Shortynu i kdyz je pravda ze je to takove jine HT :)

• ufoncz  

Pozor, já chtěl jen najít sintrovaný desky, co nebudou řvát se stávajícíma brzdama. Ale došlo na klasickej proces BF fóra a v podstatě se divím, že mi scoty rovnou neporadil nový endurko s těma čtyřpístama :-D

• nomecz  

no to by byl pro tebe moc velkej skok :-) kup si 27,5"+ pevnej trailbik hlava cca 67°, PIKE nebo Fox 34 na 130mm a GX orel a máš to :-)

• RomanH  

No ale zase ty desky stoji cca 130,– Kc. Ja si koupil na Ali za par penez nejake kombinovane, ale uz do nich priste nepujdu – v mokru to strasne piska, a rekl bych, ze i brzda v delsich sjezdech drive vadne.

• pepek  

Já jsem je teď „zajížděl“. A protože tam šly fest natěsno, furt přibrzďovaly, tak jsem se je snažil uvolnit a brzdil skoro furt, pokud to stačilo, jenom tou jednou brzdou, aby se uvolnily. A byl jsem překvapený, že nezvadly. Při podobném postupu mi minule Superstary uplně odešly. Asi číňan namíchá pokaždý jinou směs.

• scoty  

Já jen když to vidím v nějakým chytrým videu tak mají na flašce 70% no :)

• obda  

Protože je to základní koncentrace dostupná v US (rubbing alcohol atp.) Tyhle věci se hodně liší mezi zeměmi, narazil jsem na to třeba u čpavkové vody. Nebo zkus dohledat, co amíci označují „naphta“. Tam naprosto základní věc, u nás tuhle směs uhlovodíků budeš hodně těžko shánět. Další případ je „white spirit“.

• obda  

Nevidím jediný důvod, proč to ředit. Kdyby mne to náhodou popadlo, použiju destilku ;)

• p@X  

Čtvrtý mílař: https://www.youtube.com/watch?… :D

• Splinter  

Hosi, dneska je to 7let, co jsme byli na Jestedu. :)

• p@X  

Netušíte, kdo tady prodává Pijéry krom Mojekolo? https://www.cyklobazar.cz/…race-629-sat

• RomanH  

Mrkni na toho Luxe, co chce Motyll, je fakt peknej :-)

• babicak  

Kyža telefon v SZ

• p@X  

Mě zajímá prodejna z fotografií, vůbec netuším, kde by to mohlo být, kšeft s tolika Lapoušama…

• Polka  

Mu zavolej ne.

• Polka  

Tady je videt prodejna vic, ale nepoznam co je to za kseft. Ani podle toho EN sloganu…bez vysledku.

PSC na Bazosu uvadi 63500, coz prej plati pro Bystrc, Kninicky a Komin, tak pohledej ;-)

• p@X  

Tak ono to nemusí být focený v Brnisku, že.

• RomanH  

Presne tak. Podle tohoto inzeratu je borec z Bastru/Knini­cek/Komina, tak mu zavolej.

Edit : Polka me uz predbehnul :-)

• p@X  

Si připadám jak Onuca, musím to dostat z hlavy, stejně by mi to asi nic nepřineslo, hafo peněz v řiti, komplikovaný přehazování komponentů, zas ladit posez, Artura dobře udat bude problém.

• LM  

Jen abys pak z toho elastomeru nebyl podobně rozčarovanej jako z laufu :-)

• ufoncz  

Ještě BB cyklosport je má. Další prodejce najdeš tady.

• babicak  

CYKLO KYJOVSKÝ Slavkov u Brna. Jaroslavovi zkušenosti k nezaplacení

• Jaroslávek  

Se divím, že tě Pepek ještě nenapomenul.

• pepek  

Asi chtěl vyjádřit, že ti nepředal (=Jaroslavovi) ty zkušenosti, zejména ohledně ladění tlumení s ohledem na houpání celé soustavy a škodlivost řešení téhož nadměrně vysokým plnicím tlakem. Osvěta je tam asi opravdu slabá, když zákazník ani netuší, že tam má nějaký podivné červené kolečko

• pepek  

Tož prý možná snad bude i metro :-)

• p@X  

Já jen, že jsem dnes na kole, očekávám gastro zážitek bez deště.

• babicak  

Slatina – aktuálně prší a vítr, jak vypadá počasí u Tebe?

• p@X  

Tak místo gastro zážitku jsem měl sralo zážitek, povedená cesta dom.

Ale co se tady strhlo kolem jedné fotky baby s kolem, to je neuvěřitelný…

• RomanH  

Tak holcina pusobi sympaticky (chudina musela dostat spoustu SZ), ale co si nekteri predstavuji pod pojmem „nove kolo“, to mi hlava nebere.

• Jaroslávek  

Rub a líc moderních technologií. Na druhou stranu lidi zveřejňují fotky z cest, proč ne. Ale s „možnostmi“ BF asi natolik nepočítala. Jako mladému příteli by se mi to moc nelíbilo, v mým věku bych byl spokojen, že je zájem :-))

• pepek  

Nepotřebuje někdo devítkové spojky řetězu? Za levno: 1pár za pivo, při větším odběru sleva.

• tusiexet to xmetov cuez  

Nevíte prosimvás náhodou někdo, je-li tato červená na Vranov jetelná? Ze silnice ten prudký nástup nevypadá moc vhodně pro kolo. Občasné tlačení kola nevadí. Děkuji ;-)

• nomecz  

prvních asi 500 m budeš kolo spíš nést než tlačit ale pak v pohodě jetelné až do Vranova

• ufoncz  

Ten úplně prudkej nástup dole, kde bylo potřeba kolo spíš vzít na ramena než ho zkoušet nějak tlačit, má doleva krátkou serpentýnu. Jinak teď jak zapršelo to tam asi bude trochu lepší, ale zhruba tak padesát metrů nad silnicí to bylo k tomu prudkýmu a trochu naklopenýmu svahu navíc ještě dost nepříjemně vydrolený/prašný.

Jinak bych doporučil vyjíždět spíše pěknou zelenou od Sv. Kateřiny – ten kousek se dá na té silnici přežít.

• Vilém  

Na ten zacatek se hodi cepin a macky.

• Polka  

Dneska nekdo…mrknout na dojezd na Alpe d'Huez?