• Pán z Dubu

    Příroda už je pro. Ráno to bylo akorát – v Janově ještě pršelo a v Bedřichově už sněžilo. Ze stadionu se na lyžích dá. Ladovská zima.

    Jakuszyce předpokládají úpravu na sobotu https://bieg-piastow.pl/…poreba-208/n

    Tak už to snad plnohodnotně začne.

    Vlákna předchozích let jsou vedle v Podobných diskusích.

    3 0
    • Pán z Dubu  

      Rolby z Bedřichova vyjely https://bilestopy.cz/…a-magistrala

      0 0
    • JMT  

      Pujde to zitra odpo z Maliniku ? Skate nebo radej klasika ?

      0 0
      • Pán z Dubu  

        Na Maliník není úprava v plánu. U odbočky na Vládní https://mapy.cz/zimni?…

        se podívej, jestli je vypluhováno – neb hrázný z Černé Nisy ještě hodlá jezdit domu autem.

        0 0
      • duk  

        V nedeli to bylo k hrazi vypluhovany, a rolbou se jeste neupravuje. Zatim bych doporucil spis central, dnes rano jsem byl a podminky perfektni a ted to vypada ze pres noc celkem dost pripadne, uz dnes to bylo s opatrnosti na jednickovy lyze.

        0 0
    • oddie  

      Sice už to nejsou Jizerky, ale je to hnedka vedle a ještě je do Jizerek vidět :) Nevíte někdo, jak vypadá Krkonošská magistrála, min. od celnice nad Harrachovem k odbočce pod Voseckou a Krakonošovu snídani? Upravovalo se tam? Dík.

      0 0
    • Pán z Dubu  

      Autorkou včerejší fotky z jakuszyckých tratí je Maja Włoszczowska

      https://bieg-piastow.pl/…ycznia-260/n

      0 0
    • R-A-D-I-U-S  

      Dneska peklo z Jizerky v namrzající mlze – moc jsem si to užil :-)

      0 0
    • R-A-D-I-U-S  

      Neví někdo, jestli za současné COV19 situace, funguje u Máry na stadiónu v Bedřichově možnost převlíknout se / uložit věci do skříňky?

      0 0
      • McBlacky  

        Minimalne ve stredu to jeste fungovalo. Akorat pokud se chces vratit po 17, dej si veci do skrinky venku :)

        0 0
      • Barak  

        Skříňky jsou přístupné zvenku, potřebuješ jen svůj zámek. Prevleknout uvnitř… spíš ne. Už to není servis, kde se otočilo pár lidí a na gauči se podával svarak…

        0 0
        • R-A-D-I-U-S  

          Tak pokud to není horší než loni, tak se dá, mě šlo o to, jestli službu nezařízli úplně ;-) Svařák si vozím svůj :-)

          0 0
      • duk  

        Dnes to fungovalo i s prevlikanim v teple a zachodem, zena testovala.

        0 0
    • Barak  

      Kdybyste náhodou potřebovali vyprostit zapadle auto na silnici k Jizerce, tak tady je kontakt na borce z Jizerky. Může se hodit…

      774 726 974, 737 541 448 – Vyprostovani, Lukáš Hejda

      0 0
      • zdenek  

        To vypadá, že už jsi měl příležitost ho vyzkoušet…

        0 0
        • Barak  

          Já naštěstí ne, kamarádka. Ale tam je to celkem běžná záležitost.

          0 0
          • Krov  

            Jj, ta silnice je úzká, příkopy hluboké. Radši jezdím jen na Václavíkovu studánku, ono je odtud i zábavnější svezení.

            0 0
            • Barak  

              Já to stridam, ale taky to mam raději z Vaclavikovky.

              Nejvíc mě baví, jak si člověk vzdycky říká, že je to z Vlasaku zpet už sjezd a ono to ještě celkem kousne, když je člověk clovek prositej.:-)

              0 0
      • kerim  

        Dík, to se může hodit :-) My tam jezdíme od vánoc do silvestra, a vždycky s kámošema vyrážíme v 8h do stopy a cca po desáté se vracíme na chalupu v Kořenově, a ten provoz proti je napikaču, už jsem to měl několikrát na hraně.. Nevíte někdo, jestli to v Polubném ještě zastavujou policajti, když je nahoře plno?

        0 0
        • Barak  

          Jo, zastavujou pořád.

          0 0
          • kerim  

            Vždycky když se vracíme, tak si říkám, že už se to tam nemůže vejít, parkoviště narvaný a dolů k pyramidě už snad tolik aut nejede..:-)

            0 0
    • pivos  

      Pozor na parkování u Souše, pokud se nechytíte na placeném parkovišti, které má kapacitu jen cca 100 aut, tak už není možné zaparkovat kolem úpravny vody, ani za rohem směrem na Novinu. Je tam zóna zákazu stání a měšťáci tam pravidelně rozdávají lístky za stěrače, hlavně o víkendu.

      0 0
      • Barak  

        To jako fakt? Jak je ten parkac Na Novine, vždyť to tam loni nebo kdy osadili parkovacími automaty, ne?

        0 0
        • pivos  

          Právě že ne, ofiko parkoviště a platební automat je jen nahoře pod hrází, ty dva plácky co se daly využít k parkování, ale jako parkoviště označený nejsou, takže smolík. Dokonce ten druhý plac za rohem je vedený na katastru jako lesní pozemek..... Je otázka, jestli by se polda slitoval, kdyby měl člověk parkovací lístek za oknem z toho automatu.

          0 0
          • Barak  

            To se mi nějak nezdá. Mám pocit, že loni nenonpredloni to měla snad i OPS na webu, že je tam nové placené parkoviště, nástupní místo a Sous se odtud objizdela z druhé strany.

            0 0
            • pivos  

              Ano, je odtud občas skůtrem protahovaná stopa pro klasiku směrem na Sovín a dále pod Desenským hřebenem směrem na Protrženku. Krásná a ne moc frekventovaná cesta. Ale parkování na tom místě jak je altánek už fakt možné není.

              0 0
              • McBlacky  

                Tohle protahnou tak 1× za zimu a nekdy ani to ne. Docela prisny sjet z Protrzenky a pak smutne rubat zpatky

                0 0
                • pivos  

                  Teď to potažený je. Rychle si to užít než to zapadá, nebo to rozdupou pěšáci.

                  0 0
          • Barak  

            Schválně jsem to zkoušel dohledat a nasel jsem to, ale OPS odkazuje na stránky Desné a tam už ta stránka neexistuje.

            Každopádně je to škoda. I když, mě se to moc netýká, protože nervy s parkovištěm není nic pro mě, takže bývám ve stopě brzo ráno, kdy nehrozi pretahovana o poslední volny flek nebo parkování někde na prasaka.

            0 0
      • mr.antik  

        Hmmm to se dalo čekat. Ale u té upravny by to mohli udělat jako backup. A informační ceduli už nekde dole na hlavní + u sjezdovky. Protože lidi co tam zajížděj zbytečné a pak se tam otáčej a hledaj co se dá právě zpusobujou chaos

        0 0
      • Krov  

        Před koncem roku se ještě dalo parkovat za stovku u chaty Na Souši. Je to jen o pár set metrů dál.

        0 0
    • oddie  

      Jak vypadá parkování v Bedřichově apod. o víkendu vím, máte ale někdo ponětí, kdy se ráno/dopoledne zhruba zaplní parkoviště v Jakuszycích? Kdy má cenu tam ještě jet a kdy už ne…

      0 0
    • Pán z Dubu  

      Dnes prý rolba z Jizerky přejela do Bedřichova a úprava tratí končí.

      Byl jsem se smýknout v Jakuszycích. Byť to Bílé stopy nezobrazují, upraveno bylo téměř vše https://bieg-piastow.pl/…poreba-274/n . Ráno po úpravě se ukazoval ve stopě starý sníh, v průběhu dopoledne se tratě dosypaly čistým novým sněhem. Za skvělou lyžovačkou si zajeďte tam.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.