• Pán z Dubu

    Sezóna začíná na skútrem upravených stopách.

    Odkaz na vlákno minulé sezóny https://www.bike-forum.cz/…ch-2018-2019#…

    0 0
    • BabbaJagga  

      Teď hlavně aby to vydrželo, ale nevím nevím. Po obědě to dnes na stránkách Jizerské o.p.s. ukazovalo teplotu +12,7C.

      0 0
    • Pán z Dubu  

      Připadne mi, že letos v Jizerkách není tolik běžkařů, jak v loňském roce. Včera krásná neděle a bedřichovské centrál parkoviště ještě nebylo v 8:30 zcela obsazené (víkendy leden 2019 bývalo plno před 8.). Je to jen tím, že nemohou zatím vyjet rolby? Zkušenosti, jaké je meziroční srovnání v ostatních horách, někdo máte – jaké?

      0 0
      • brtníček  

        V Beskydech toho zatim moc není včera jsme šli Martiňák – Pustevny a zpet a lidí hodne. Je fakt, že jsem tady nebyl tak 6 let a oproti tomu tu bylo lidí dost, ale na Martiňáku nebyl problém v 9 hodin zaparkovat. Jak vypadalo parkovište na Pustevnách nevím tam jsme nedošli. Jeli jsme s 9ti letým klukem a lidi byli ohleduplní nenadávali, že musí při předjíždení vyskočit ze stopy Vím, že by mel ze stopy vyskočit pomalejší, ale to by spíš zpusobilo kolizi jak by synek z té stopy vyskakoval, protoze občas ješte zavrávorá. Behem dne stopu upravili a bylo to fajn i s jídlem na Tanečnici, kde bylo poloprázdno. Jediné negativum bylo, že mi večer nevim proč hodne nateklo koleno. Ráno už pohoda.

        0 0
      • mr.antik  

        řek bych že je to těma rolbama. taky jsem ještě nevyjel (kombinace lenosti/zdraví/ča­su)… Dnes něco napadlo. Dá se nějak doskejtovat na Bedřichov – Jizerka? nebo spíš na klasičky/turistika?

        0 0
        • Pán z Dubu  

          O víkendu se jel Night Light Marathon https://www.ski-tour.cz/…ovsky-nlm/r2

          Do asfaltu se nepíchá, místy jsou kamínky vytahaný holemi podél klasické stopy.

          0 0
        • roman 3D  

          jizerky letos velká slabota:-), nepamatuju že by rolby tak dlouhho nevyjely, výhled tragickej https://www.wetteronline.de/…er/bedrichov

          0 0
          • Martin  

            Romane, ty seš vůl, víš jak by to dopadlo, kdyby do tohoto množství sněhu poslali rolbu??? víš ty vůbec co píšeš?

            0 0
            • novas752  

              Vždyť neříká aby tam jely. Prostě nevyjely, málo sněhu jinými slovy.

              0 0
            • roman 3D  

              ano píšu že letošní zima stojí za prdlačku, tvé myšlenky v tom rozhodně nemám:-)

              0 0
              • Martin  

                ok, beru

                já se totiž furt setkávám s chytrými názory, že na to serou, protože nejezdí rolby, už na to začínám být alergickej, na druhou stranu ale skútr se stopovačem posílat mohli

                0 0
                • Joohn  

                  Serou na to trosku. Z Jizerky ta robla mohla jet v neděli. Kdyby to v noci projeli (promenadni, sous, na vaclavikovu studanku i kasarenskou) to mohli trosku srovnata hlavne by to vydrzelo. To ze poslou v 10 skutr je k nicemu. Projede par lidi a stopa je pryc. Nebo to aspon napsat, jako drive co upravej.

                  0 0
                  • Martin  

                    myslím, že na rolbu to nebylo ještě ani z Jizerky, ono je to trochu matoucí, vypadá to pěkně jak je všude bílo, ale toho sněhu je tam pořád minimum a rolba by tam nadělala hodně škody

                    0 0
                  • BabbaJagga  

                    Stejně je to super, pokrok nezastavis. Pamatuju, jak jsme si ještě v půlce 80.let tréninkovou stopu leckdy museli proslapavat sami a pak jsme byli jak v Jiříkově vidění, když nám ji na KKZ na Pomezkach, Vrchlabí, v okolí Kolínské a Pražské boudy… projeli Buranem :) Člověk si přišel furt jak na houpačce-nahoru a dolu, protože skútr to samosebou neuvalcoval jako dneska rolba.

                    0 0
                  • Barak  

                    Zkus trochu zapatrat po tom, za jakých podmínek vůbec ta rolba smi vyjet.

                    0 0
      • Martin  

        tak tos mě pobavil, Pane z Dubu… my jsme tam trénovali pátek až neděle na Seefeld a tolik lidí co tam bylo tento víkend jsem tam snad ještě nezažil…

        a jako bonus v neděli 300 LOBů, kteří v převážné většině ani neuměli na lyžích, takže se tam motali sem a tam a padali nám pod nohy, doslova

        v neděli, na rozdíl od proklamace na stránkách OPSky, neprojeli stopu ani skútrem a přesto se v tom mrcasilo neskutečné kvantum lidí, podle mě důvodem bylo, že si většina rekreantů protáhla novoroční volno až do neděle 5.1., no byl to masakr

        0 0
        • Barak  

          Podle mě to trochu dramatizujes. Já bych to označil za std. víkend v sezóně.

          0 0
          • Martin  

            neřekl bych, tuto neděli to bylo fakt peklo, na a z NL mezi 9–15 prakticky nešlo projet, směrem na Rozmezí davy, Hřebínek ještě horší

            vše umocněné tím, že od buku zatím jen jedna cesta a žádné stopy, takže veliký mrcasing všude vůkol

            0 0
            • Martin  

              nefunguje edit, takže doplním reakcí, že trochu volněji jen až na Kasárenské a Stolpišské, tam to celkem ještě šlo

              0 0
            • novas752  

              Hezké počasí, těsně po otvíračce sezony, málo otevřených tratí, to by se snad i dalo čekat že tam bude nával.

              0 0
              • Martin  

                já netvrdím, že se to nedalo čekat, já reaguju na PzD, kterému se zdálo lidí málo

                0 0
            • Barak  

              Asi je to dost subjektivni a taky záleží, v jakou denní dobu, byl z nas kdo na lyžích. Jinak si nedovedu vysvětlit, že Pánovi z Dubu se zdálo lidi málo, me standardně a tobě extrémně hodně.:)

              0 0
              • Martin  

                já měl asi smůlu že jsem se tam nechomejtl zrovna když jeli ti LOBisti

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Zlatý kolo ;-) Jezdím mezi Brixenem a Boznem sám :-D

                  0 0
                  • Martin  

                    kolo mám v létě, dceru čeká zanedlouho mezi Toblachem a Cortinou :-)

                    0 0
                • duk  

                  Vzhledem k tomu, ze to byla petihodinovka, tak se tam nejspis pohybovali cely den :-) Ja jel vcera z Jizerky brzy rano skate, pres Predel na Pisciny jsem proslapaval, pak kolem 11 kdyz jsem se vracel z Kristianova na Rozmezi bylo tech lidi misty opravdu dost tam jsem te i potkal v protismeru. Jinak podminky v ramci moznosti dobre, jednicky jsem jeste nevytah, ale dalo by se s trochou opatrnosti. Na skate dobry. Na klasiku neni nic moc stopa. Dneska jeste malicko pripadlo ale nic vyznamneho. Nikde nic nekouka, az na jeden sutr tesne pod Bukem smerem do Bedrichova, tam je to uz dost vyfrezovany od pluzicu.

                  0 0
                  • Martin  

                    ono se dalo, měli jsme s dcerou oba jedničkové lyže a po víkendu žádný škrábanec, ale ******* je, že má čtvrtek a pátek pršet, tak se obávám, že po NL či Blaťák bude šmytec

                    0 0
                    • duk  

                      Jo, predpoved je na houby, snad se to trochu vylepsi, s tim mnozstvim snehu co tam je bude bude po mensi obleve po lyzovani.

                      0 0
        • BabbaJagga  

          Kdo/co je LOB?

          0 0
          • Martin  

            lyžařský orientační běh

            0 0
        • mr.antik  

          Otázka je, zda se dá i odjinud než jen Bedřichov…

          0 0
        • McBlacky  

          podle me jsi rozmlsanej jak jste byli ted tolikrát v Alpách. Za me nedele byly klasický Jizerky, zvykni si, lepší to nebude :)

          Taky me to po Livignu a Engadinu v prosinci přišlo jako peklo, ale lepsí neco než nic…

          Byl jsme na skate, na klasiku bych nešel do těch rozmatlanejch stop.

          0 0
          • Barak  

            Ten pruh na skate taky nebyl žádná ňamka.:-)

            0 0
            • McBlacky  

              no jasně, ale na to, že to nebylo rolbou to bylo "super´. Jeste budem vzpomínat, až to ted v týdnu sleze :/

              0 0
              • Barak  

                No, takt je, že z Bedřichova se mi to na skate zdálo lepší než z Jizerky.

                0 0
                • McBlacky  

                  kolem Jizerky to bylo hodne s hrbem na stredu :/

                  0 0
                  • Barak  

                    To teda jo. Nejlepší svezení bylo kupodivu na Máří.

                    0 0
                    • McBlacky  

                      Kasárenská taky paradní, akorát uzší, takže i když jsem se snažil a nechtěl, zajížděl jsem do klasický stopy :/

                      0 0
          • Martin  

            no je fakt že teď to bylo od listopadu Sjusjoen, Livigno, Venosta, Seefeld, pak Mísečky a poté Bedřichov docela tvrdý návrat do reality

            0 0
            • Smazaný účet  

              Trepi ta „Venosta“ (to je hroznej název) je spíš letošní vyjímka ;-) aby napadnul v listopadu metr sněhu je za posledních x let spíš zázrak než pravidlo :-D

              0 0
              • McBlacky  

                začátek sezony by všude pecka. Pulka listopadu Livigno a metr dole v udolí, ke konci mesíce Engadin až pod Zernez komplet sjízdnej :)

                0 0
              • Martin  

                blbost, já shodou okolností jezdím trénovat do Melagu (údolí Valelunga, kde se ta LaVenosta jela) už víc jak 30 let, závod se jel v půlce prosince a to tam co pamatuju byl sníh vždycky

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Tak půlka prosince není půlka listopadu :-D

                  0 0
                  • Martin  

                    samozřejmě, ale proč sem furt pleteš půlku listopadu, copak já někde tvrdím, že Melago v půlce listopadu???

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      To byl jen příklad, jak letos zima vyjímečně začala ;-), ale reagoval jsem obecně na tohle: „…od listopadu Sjusjoen, Livigno, Venosta, Seefeld,…“

                      0 0
                      • Martin  

                        no v půlce listopadu se jezdí do Sjusjoenu, předloni přírodní sníh všude, loni technický jen na závodní trati, eltos přírodní všude

                        konec listopadu Livigno, sníh všude

                        půlka prosince Melag, sníh všude

                        konec prosince Mísečky, sněhu minimum, ale dalo se jezdit

                        0 0
    • mr.antik  

      Stačí tohle kopyto na doma? Nebo radši připlatit?

      https://www.sporticus.cz/…omy-t0767-3/

      0 0
    • Luwa  

      Dnešní info z ops https://www.jizerskaops.cz/…y-180cs.html

      0 0
      • Pán z Dubu  

        Nešťastný tajmink. Né proto, že začalo pršet o půl dne dříve, ale to mělo být po neděli. Děcka ze školních kurzů se do míst, kde stopa trochu zbyla, nedomrcasej. Rozmydlený klikatý nic k získání dovedností nepřispěje, jen je to demotivující. A všednodenní senioři také potřebují stopu více než mladší.

        0 0
    • Pán z Dubu  

      Včera odpoledne jsem se byl smýknout. Sypal se sníh – ladovská zima. Za Točnou až k Máří to je se sněhem chabý. Na stadionu z nafoukaných hald technického sněhu vytéká voda, a proto je to tam hodně podmáčený (je vidět i na kamerách). Doma v záhoně nám rozkvétá rozmarýn, snad to tak nedopadne i v Jizerkách.

      0 0
      • Pijer  

        Děti jsou na soustředění pod Jizerkou a ten sníh jde dolů raketově, na fotkách stav včera a dnes :-(

        0 0
        • Martin  

          teď je šmytec, ale má zase padat, tak snad…?

          0 0
          • Barak  

            Moc tomu nevěřím. A J50 za dverma. Škoda…

            0 0
            • Martin  

              J50 se pojede, ale to asi víš

              0 0
              • Barak  

                Jo, v neděli v 10.00 jsem byl napnutej, co z J50 vypadne.:) Já to teda nejedu, ale pro hobiky mi to přijde jako blbost.

                0 0
                • Krov  

                  Jestli se pojedou jen ty okruhy, tak by to snad bylo lepsi pro hobiky zrusit a nechat jen elitu na tech 15 kol. Vyjet 4× k buku a sjet dolu asi neni to, na co se lidi za nemaly peniz prihlasili. Nemluve o Bedrichovske 30, kde se misto skejtu pojedou 3 kola klasicky. Hlavne, ze maji vyresene ucastnicke medaile a potvrzeni do worldloppet pasu…

                  0 0
                  • Cryzyy  

                    Větru dešti neporuci, sněhu už vůbec ne a nikdo nemůže rict, že se poradatel nesnazil.

                    0 0
                    • Martin  

                      v tom s tebou nemohu souhlasit, resp. ano, počasí nelze poroučet, ale na druhou stranu pořadatel vesele ještě v pátek psal jak to vypadá nadějně a na stránkách J50 byla úplně nesmyslná předpověď se sněžením na víkend, předpově´d, kterou ani chmi, ano norové ani windy nemělo (Honsovou jsem pro blbost nesledoval), takže vůči hobíkům značná vypočítavost ve snaze vyždímat ještě nějaké to startovné… vzhledem k tomu že vím jak se chovají ostatní pořadatelé závodů Visma Skiclassic tak za mě Koucký, Ski-Tour a spol ne-e

                      0 0
                      • Cryzyy  

                        Já to sleduji úplně okrajově a nemám žádné jiné informace, než jsem náhodou potkal na stránkach Jizerske OPS a u Bureše na Iděs, ale že to je jedna z akcí, kde jde hlavně o peníze mi je tak nějak jasné, stejně jako u jinejch závodů s kolama. Možná jsem tam mohl dát nějakého smajlíka, ale zase jsem nechtěl ať je někdo z lidí co jsou přihlášení smutnej, nebo to bere tak, že ten smajlík patří i jim.

                        0 0
                    • Krov  

                      Vsak to snad poradatelum nikdo nevycita, ze neni snih. Ja jen myslim, ze je lepsi rict – nedokazeme v tehle podminkach zajistit Jizerskou 50 pro 5000 lidi, prijedte pristi rok – nez udelat paskvil a tvarit se, ze jiz50 2020 se konala. 15km v nahodne sestavenych vlnach bude zase masakr, porovnani casu ciste iluzorni.

                      0 0
                      • Martin  

                        jenže to oni neudělají, protože by nevydělali na startovném… davaj, davaj, pajdi…

                        0 0
                  • Barak  

                    Vidím to stejně.

                    Pokud je ale pravda, že zdražilo startovne, aby bylo na pojistku na zrušení závodu kvuli nedostatku snehu, bude možná problém, aby elita jela zkrácenou trať a zároveň byla vyplacena ona pojistka. Tezko rict, jak to je.

                    0 0
                    • hawrda  

                      V Jizerkách sněží,vypadá to,že by to ještě mohlo dopadnout dobře na poslední chvíli:).

                      0 0
                      • Barak  

                        To z předpovědi bylo celkem zřejmé. Ale v posledních dnech se vytvořily úseky zcela bez sněhu v délce stovek metrů. Pokud by se měla jet kompletní trasa, nezdá se mi, že stačí, aby na teplý asfalt napadlo, i kdyby 20cm čerstvého sněhu, aby se pro ní následně mohlo prohnat x tisíc závodníků.:-)

                        Samozřejmě bych ale všem, kteří jsou přihlášení, přál, aby to klaplo.

                        0 0
                        • hawrda  

                          Elita projede,a zbytek si holt vezme kameňačky:).

                          0 0
                          • Martin  

                            na Božáku aktuálně 30 cm, v Jizerkách neznám číslo, ale pravděpodobně již, chvála pánu bohu, řešíme co řešit netřeba

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Já teda nevím jak je to u vás, ale tady když napadne dvacet čísel, tak s prvním sluníčkem je to pryč ;-) Únorovej sníh je jen rychlá voda :-D

                              0 0
                              • Martin  

                                ani se neptej, v Praze nenapadne ani ta rychlá voda

                                jinak situace je teď trochu příznivější než píšeš, protože v Jizerkách zůstal promrzlý ledový základ, takže i centimetry pomáhají

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Tady je ledový základ, že to je málem na zákaz vycházení :-D Ještě jsem nezažil, aby se nedala vyjít louka. Po včerejších +10 je všechno jeden led :-(

                                  0 0
                                  • -b-n-x-  

                                    V beskydech jsem párkrát zažil „ledové hory“. Občas byl takový smrtak, že někdo šel někde po hřebenu, uklouznul a většinou při klouzani dolů se tak rozbil, že mu nebylo pomocí.

                                    0 0
                                  • Martin  

                                    takže jsme odjeli tak akorát včas, co?

                                    0 0
                        • mr.antik  

                          na nějaké ty fleky snad jsou schopný něco dovézt a doházet. Vždyť se tam točí obrovský prachy.

                          0 0
                          • novas752  

                            Pokud ten flek nemá několik set metrů. Místama tam včera už nebylo vůbec nic = musí napadnout minimálně 20 čísel mokrýho nebo 30+ suchýho aby se v tom dala projet stopa aspoň skútrem.

                            0 0
                            • mr.antik  

                              jo myslim že i díky teplotám pod nulou už je aspoň „kde brát“…

                              0 0
                              • Barak  

                                To jo, otázka je, jak dlouho vydrží pod nulou. A problematické úseky typu Máří, těžko tam pošleš těžké náklaďáky s technickým shěhem…

                                0 0
                                • Martin  

                                  kolem Máří se nepojede a na na trati mají připravené hromady technického sněhu

                                  0 0
                                  • Barak  

                                    No, tisková prohlášení od J50 vyznívají tak, že stále počítají s klasickou variantou. Z toho vyvozuji, že včetně Máří…

                                    0 0
    • Pán z Dubu  

      Provedl jsem rekognoskaci terénu. Jel jsem Protrženou a Knížecí – protože tam malá rolba jela po sněžení a bo zpomalil vítr, nebylo ani zafoukáno. Sněhu dost, že se bořily hole i při stříďáku. Slabší místa, kde předchozí dešťová voda křižovala trať i v pangejtech je dost tekoucí vody.

      0 0
      • rici69  

        Tak jsem zde.

        Zítra očíhnu stopu, dnes trochu obleva, přituhuje a sněhu na tu bídu z úterka dost.

        0 0
        • brtníček  

          O víkendu jsem asi ukončil bežkařskou sezonu. Byla to bída letos cca 150 km. Loni skoro 600 km. Podmínky letos nepřály. Víc jsem toho nachodil na peších víkendových turách.

          0 0
          • rici69  

            Pro mě běžkařská sezóna skončila Jizerskou 50.

            Celkem mám 250 km.

            Prostě bída.

            0 0
          • Zbyněk  

            Já nebyl na běžkách víc jak měsíc a v podstatě jsem to už zabalil. Letos jedna z nejslabších zim, co pamatuji. Cca 300 km, z toho polovina ze Šumavy, kde jsme vytěžili maximum, co se dalo. Loni to bylo lepší – 633 km, nicméně poslední opravdu pořádná zima byla 2005–6.

            0 0
            • Pán z Dubu  

              Skončivší víkend byl skvělý. Ještě je brzo na házení běžek do žita. Jestli už jste se psychicky zlomili, nejezděte – bude více místa pro lyžaře vášnivce.

              0 0
              • brtníček  

                Jo klidne to už vášnivcum nechám. Jakožto provozovatel klasiky jsem mel problémy s mazáním. Nahoře mrzlo dole na sedle fest tálo a tak to bylo trápení. Nejsem žádný vedec a závodník, takže už to balím a budu se víc venovat kolu. Navíc tady na Morave už tech míst na bežky je málo a je na techto místech přelidneno i ve všední dny. Čumel jsem kolik starších lidi 70+ jsem potkával.

                0 0
                • roman 3D  

                  problémy s mazáním pro hobíka a kochače vyřeší lyže se skinem

                  0 0
                • Zbyněk  

                  Já jsem nejraději, když u nás napadne a můžu jezdit za humnama, což je bohužel čím dál vzácnější. Letos jsem vychytal pár dní, kdy napadlo cca 5cm a dalo se jezdit mimo les. Jeseníky mám jako záložní variantu. Bohužel ani tam na mých oblíbených tratích letos v podstatě nebyl sníh, takže jsem byl jen třikrát. Snad ta příští zima bude lepší…

                  Jinak jsou pořád volná místa na Pyreneje, kdyby jsi měl zájem. Je to teda ale na dva týdny, no.

                  0 0
                  • brtníček  

                    Jo Pyreneje lákavé. Bohužel cykloakce ješte tak 2–3 roky ješte nedám.

                    0 0
              • McBlacky  

                nedele byla super, asi nejlepší lyžování co jsem byl v CR letos. Než to hodne natálo tak to letělo.

                Ještě bych rád dal 180km at mám tisícovku, ale to je tak 4× na lyže a nevím jestli se dostanu

                0 0
                • Barak  

                  Taky to letos u mě ani na tu tisícovku nevypadá. S děckem je holt toho času méně a navíc, lyže člověk nemůže provozovat „za domem“ jako kolo. Alespoň v mém případě teda.:-)

                  Plus, poslední roky jsem celkem flákal klasiku, tak jsem jí letos začal víc zařazovat. A tam ty kilometry nepřibývají tak rychle.:-)

                  0 0
                  • McBlacky  

                    já to mám taky 75–90 minut jedna cesta. Leze to do peněz a času :/

                    bylo by super mít to celoročně k dispozici. Bydlet někde, kde jezdíš na kole a odskočíš si hodinku autem na běžky :)

                    0 0
                    • Barak  

                      Jsem si říkal, jestli se časem třeba nepřestěhovat do Liberce.

                      0 0
                      • roman 3D  

                        nebo jablonce:-), tam sjedeš na běžkách až do mšena k přehradám pokud se sněhově zadaří

                        0 0
                        • Barak  

                          Jablonec se mi moc nelíbí. Navíc, těch dní, kdy přímo z JBC můžeš na běžkách, taky není tolik. Ale ve finále, lepší něco než nic.:-)

                          0 0
                          • roman 3D  

                            tak to se teda vykoupu raději v jablonecké přehradě něž v tom libereckým močále:-) navíc do jizerek vede víc cest než z liberce a je to blíže v českýmu ráji

                            0 0
                          • Smazaný účet  

                            Jablonec je boží nebo teda aspoň byl ;-)

                            0 0
                • Rorejs74  

                  Taky asi nedám loňských 1500, ale zase tak špatný to není …:)

                  A na tenhle víkend je celkem dobrá předpověď.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    bydlíš v Jizerkách ne :)

                    loni jsem dal taky 1500+, s tím jsem se letos rozloučil už v prosinci.

                    0 0
                    • Rorejs74  

                      Su z Brna :)

                      V Jizerkách jsem byl jen týden v lednu, jinak Vysočina Aréna a hlavně Paprsek … ještě se tam chystám teď na prodlouženej víkend, ale teda 250 nedám. Stačí mi úplně tak 60 za den a mám dost.

                      Včera to byla fakt kochačka :

                      https://www.strava.com/…s/3164816686

                      https://www.strava.com/…s/3165858561

                      0 0
                      • McBlacky  

                        taky slušnej cestovatel.

                        já mohl jen na den, tak včera 56, jak to jelo tak to bylo hned.

                        Vysočinu znám, Paprsek jen v létě kolo/pěšky. Chystám se tam, ale nakonec když jsem v CR tak Jizerky, nebo jedu na 3 dny do AT.

                        0 0
                        • Rorejs74  

                          Paprsek je úžasnej, rozhodně doporučuju to vyzkoušet. O traťe se tam starají minimálně srovnatelně s Jizerskou OPS-kou. A když se podaří sehnat ubytko, tak je to ideální na dvoufázovej trénink … z postele rovnou na upravenou trať :)

                          Jen je teda docela adrenalin vyjet v zimě autem nahoru :)

                          0 0
                          • Zbyněk  

                            To na Jizerku taky :-). Mám Paprsek ve výhledu na zimní dovolenou 2022. Buď Paprsek nebo Jizerka… podle toho o co bude větší zájem.

                            0 0
                            • brtníček  

                              Na Paprsek jezdit nemusíš. Stačí bydlet v Petříkove. Pro lidi co nejsou na snehu zvyklí jezdit je asi cesta na Jizerku nebo Paprsek dobrodružo, ale pokud človek najezdil x km po neupravených cestach v lese se Škodou 120 a mnohokrát zapadl a nekdy se treba hodinu vyhazoval a teď jede s náhonem 4×4 na tyto lokality ani mi to tak nepřijde. V pátek jsem si vyjel autem Lyru, koleje slušné. Po hranični ceste se dalo na bežkách fajn. Pytlácká už byla na horší. Ale byl tam klid ani noha.

                              0 0
                              • Zbyněk  

                                Tam jsem nikdy nebyl, ale když bývaly lepší sněhové podmínky, jezdili jsme někdy z Hvězdy na Vrbno, Anenský vrch, Rudnou p. Pradědem popř. až do Morávky. Na téhle trase je taky minimum lidí i o víkendu. Paprsek se mi líbí, že má dobrou pozici a dá se udělat víc okruhů (nerad jezdím pořád to samé), a na týdenní pobyt se mi jeví jako ideální.

                                0 0
                              • Rorejs74  

                                Nejde ani tak o Tebe jako spíš o hromadu těch zoufalců ( většinou poláků ) co se tam snaží dostat bez řeťezů a vůbec to neumí. Každou chvíli tam někoho pomáhám vytáhnout z příkopu, takže lano a lopatu vozím v pohotovostní poloze.

                                Posledně to byl nějakej debilní pšonek co zůstal s nízkým autem a bez řeťezů viset na břichu směrem nahoru a tvrdil že neumí a nebude couvat. Ale nás bylo shora víc, tak jsme ho vytáhli z auta a syn mu s tím odcouval kousek zpět, kde jsme mu to vystrčili mimo silnici :)

                                Jizerka mi připadá celkem v pohodě tam zase tolik těch míst kde se nevyhnou dvě auta není.

                                0 0
                                • Barak  

                                  U té Jizerky je zrádné, že při vyhýbání není vidět, kde přesně začíná příkop. Kdo to nezná nebo nemá odhad nebo není dobrý řidič, zajede příliš ke kraji, ačkoliv by ani nemusel, protože, jak píšeš, míst, kde by se nedalo vyhnout zas tolik není, no, a pak už často následuje nevyhnutelné sesunutí do škarpy.:-)

                                  0 0
                                  • McBlacky  

                                    Ono nektery tyce jsou zasazeny tak, ze uz jdes ven, kdyz jsi tesne u nich. Ta silnice diky omezeni nemohla byt postavena sirsi a jak je na vysokym naspu tak se vyuzil kazdy centimetr a sklon smerem ven je misty extremni.

                                    0 0
                                    • Barak  

                                      Už kolikrát jsem si říkal, že si najdu číslo na někoho, kdo tam zajišťuje vyprošťování, protože, člověk nikdy neví.:-)

                                      0 0
                            • petrx  

                              Paprsek je poslední 2–3 roky nejpřeceňovanější místo v Jeseníkách, přitom tratě žádnej zázrak a davy lidí. Kousek dál jsou tratě kolem Dolní moravy a Kralického sněžníku a poježdění tam je úplně jiná liga, profilově velice podobné Jizerkám+ jako bonus parádní výhledy.

                              0 0
                              • brtníček  

                                Dojet na parkovište pod Klepáčem a pak smer Kraličák to je fajn a skoro bez lidí, protože tam nikde není hospoda. Stopa dobrá a výhledy na protejší sjezdovky pekné. Z Dolní Moravy ta cesta nahoru autem taky není pro každého.

                                0 0
                              • Zbyněk  

                                Dle příspěvků z Kamzasněhem máš s tou Dolní Moravou asi pravdu. Přidávám do užšího výběru.

                                0 0
                • R-A-D-I-U-S  

                  Tos asi většinu nenajezdil v Čechách, že? ;-) Já letos viděl sníh 2×, naposledy včera v Béďově.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    Odhadem pulku v CR, pocitat to nebudu

                    0 0
                  • Shaby  

                    Úplně v klidu v ČR. Na hřebeni Orlických, Krkonoš i v Jizerkách se dalo jezdit od Vánoc v podstatě furt (a taky jsem tam někde skoro každý víkend byl).

                    0 0
                    • R-A-D-I-U-S  

                      Pro mě připadají v úvahu je ty Jizerky a tam jsem měl pocit, že podmínky furt nic moc a tak jsem to ani nezkoušel…

                      0 0
    • Pán z Dubu  

      Dnes jsem si přivstal. Manšestr nažehlený, mlha držela kvalitu sněhu a na 1. 20 km jsem potkal 10 lidí. Skivána.

      0 0
    • Pán z Dubu  

      Včerejší pravděpodobně derniéra sezóny.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.