• blue.sun

    Poraďte někdo trasy jižně od Brna, kam se nemusí jezdit vlakem nebo busem. Sever už mě nebaví, potřebuju trošku změnu, tak hledám na jihu. Jezdíte tam vůbec někdo?

    0 0
    • Pekáček  

      Já byl v Brně ve škole v r. 94–95, na sever to bylo dycky hezky kopcovatý a na jih rovný. Někdy až budu poblíž, musím se podívat na Pálavu.

      0 0
      • jonti  

        na Palave asi len peso, na biku je tam zakazane a dost ludi tam dava pozor. Je to ale idealna oblast na jarne km, rovinky, malo aut … Co sa tyka MTB je to horsie

        0 0
    • rock  

      Na jihu toho moc není … předpokládám, že MTB, takže údolí Bobravy a na něj navazující přírodní park Doubrava (mezi Rosicemi a Ivančicemi). Na jih už o ničem zajímavém nevím, dál na jihozápad je hezký údolí Oslavy a možná by stálo za pokus údolí Rokytné … hodně štěstí při hledání – a někdy bych to zkusil s Tebou …

      0 0
      • blue.sun  

        Jooo, nebylo by marný vyrazit ve dvou… po dnešním sjezdu od Obřanskýho hradu se mi sólo moc už nechce:)

        0 0
        • rock  

          Co příští víkend ?

          0 0
          • blue.sun  

            Ještě nevím, jak bude čas… Tohle byl možná poslední volnej víkend listopadu.

            0 0
        • Roman  

          Ten sjezd je tuze obohacující :-) Pakliže mě vezmete, tak se k vám přidám. Bobrava…Oslava…atd tam je nádherně. Dnes jsem byl kousek od sud – V.Popovice.

          0 0
          • blue.sun  

            Jezdíš Podkovu často? Potřebuju tam vymyslet něco, co dává smysl a dá se dobře jet…

            0 0
            • Roman  

              Dnes jsem se od 8.30 projel po podkově, ale před polednem mě zahnal déš?, tak jsem zbaběle prchnul :o)

              0 0
      • riku  

        Na druhou stranu Bobravy je fajn kopec na Želešice kolem lomu.

        0 0
        • riku  

          No a dál na jih už to je jen rovina. Kopce pokračují až kolem Hustopeč.

          0 0
    • DyEm  

      jižně od Brna je nuda :) tak akorát na zimní najíždění – silnice

      0 0
      • gersa  

        To si beru osbone :)) Vidim, ze na jih jezdis jen kolmo a nikdy ne do sklypku. Takova Palava ma taky neco do sebe

        0 0
      • gersa  

        A kur*va, sklypek se pise s mekkym

        0 0
    • Santus  

      I kdyz mam rad lesy, kopce a terenek , tak si na jih parkrat do roka vyjedu. Jih ma taky neco do sebe a kdyz se to spoji s nejakym sklipkem, tak to neni spatny.Necekej zadnou bikovou vyzivu, je to na najizdeni kilometru, nebo cykloturistika.
      Na odpoledni rychlovku jedu casto do Bluciny na kopec (peknej rozhled).
      Celodenne se da jet ne Nove Mlyny vyjet kopec na Sirotci hradek .
      Vlakem se da do Breclavy a potom na Januv hrad,Lednice,Bul­hary,Sakvice,Hus­topece,Uherci­ce…toto jde projet mimo silnice, a dal do Brna.
      Jeste neni spatny si projet Zdanicky les.

      0 0
    • Shotek  

      jih je tak trosku nuda sice zadarmo najedes hodne killometru ale nic moc jediny poteseni jsou ty sklipky mnohem zajimavejsi je zapad tam se da najit hafol treba jenom cesta a rosice po modre s pisarek do zebalu pozlute ze zebetina pres kyvalku napr nebo krasnej i kdyz trosicku proflaknutej bilej potok podle myho je porad ale nejlepsi moravskej kras bydlim hned u neho a porad nachazim novy a novy pesinky:-) obranskej hrad mam moc rad:-)

      0 0
      • Tomus  

        Ja jsem se byl jednou podivat ve Zdanickym lese a moc me to nenadchlo, samy rovny asfaltovy cesty, kde vidis 2km pred sebe.

        0 0
        • Mucha  

          a byl to opravdu Zdanicky les? :-) Cesty jsou tam vseho druhu – od krasnyho asfaltu az po divoky „korenovy“ vyvozy, priroda okolo je nadherna (a co teprve ted na podzim!), v oblasti je taky nekolik krasnych lesnich rybniku, na okrajich jsou pohodovy maly hospudky … Tohle ti vazne nestaci? ;-)

          0 0
          • rock  

            Přiznávám, že mám ze Ždánického lesa poněkud jiné pocity než Ty … jeden dlouhý hřeben, po němž vede v celé délce asfaltka a od ní na obě strany (už mnohem zajímavější) cesty dolů po spádnici – asfaltové, šotolinové, široké vozové i úzké stezky. Jenž tyto spádnice nejsou ve valné většině navzájem propojené, takže biking ve ŽL znamená vyjet po spádnici nahoru, sjet na opačnou stranu, po asfaltě se přesunout do vedlejší dědiny a zopakovat to v opačném směru o 3 km vedle. Jediná další šance je znát dokonale místní stezky a pěšinky, ale ty mají dost nechutnou vlastnost mizet ve ztracenu …

            0 0
            • Mucha  

              Neprehanej! :-) Navic pokud nebydlis moc daleko na zapad, neni problem projet po hrebeni az do Chrib a uzit si tam – Cimburk,Kazatel­na,Buchlov…

              0 0
              • rock  

                Tam už je to jiný kafe. Buď tam čas od času zajedu z domu nebo (protože můj akční rádius není nijak zvláš? velký – dám max. 80–90 km na vyjížďku) nechám auto někde v Koryčanech nebo třeba až pod Buchlovem (podle okamžitého rozmaru) a pak je to bomba … navíc je tam ve srovnání s blízkým okolím Brna málo lidí …

                0 0
                • Mucha  

                  no teda, vazne tomu „Ždáňáku“ krivdis! :-) To srovnani to docela snese, mrkni na www.brundibar.web3.cz/les/, placnul jsem tam neaky foto

                  0 0
                  • rock  

                    No tak, už se na mne nedurdi :-) … jasně, že jsou tam hezká místa. Navíc je to pro mne nejbližší les hodný toho jména, takže se tam tak 5–10 za rok objevuji … Chřiby se mi líbí víc hlavně proto, že

                    • jsou větší, je víc možností vybrat rasu
                    • míň to tam znám :-) …
                    0 0
                • marapara  

                  Určitě Chřiby. Není to daleko, popojet kousek autem nebo vlakem. V sobotu jsem tam jezdil z Kyjova na Buchlov. Super.

                  0 0
              • Shotek  

                chriby jsou vazne kruty jezdim do okoli cimburku nekolik let ( trosku sem tam aji pracoval) okoli moc pekny zdanickej les znam taky ale ponejvic jenom tu hrebenovku kdyz se ritim na cimburk :-) ps v korycanech na zalozne si das za pul sta vynikajici obidek nejdrazsi jidlo je snad za sedesat korun:-)

                0 0
                • Mucha  

                  „na zalozne“ – to je kde? (ja Korycany moc neznam – parkrat jsem je projel.. :-)

                  0 0
            • Tomus  

              No je fakt, ze jsem vpodstate jel jen po tom hlavnim hrebeni, vzhledem ke vzdalenosti od Brna jsem si nemohl dovolit moc zkoumat bocni lesni cesty. Jinak jsem se byl letos jeste kouknout u Lanzhota v luznim lese na soutoku rek Dyje a Moravy, je tam sice silena rovina, ale priroda je tam fakt nadherna, akorat komaru je tam trochu vic.

              0 0
    • MartinXC  

      Na jihu je to víc na silničku, ale jihozápad se docela dá, resp. oblast od Domašova po Rosice-Tetčice-Ivančice tam jsou docela pěkné trasy. Ale moc to tam neznám, jel jsem tam dvakrát.

      0 0
    • kolombo  

      Byl jsem v Čejči, to je určitě jižne od Brna, a byla to pohoda :-) Ale neměl jsem tam kolo :-) Ta Pálava a okolí asi na tvrdé MTB nebude, ale je tam hezky a ty vinařské stezky vypadají slibně, už jsem tam jednou na 3 dny byl. Nejede se i cyklo verze toho šíleného burčákového pochodu do Mutěnic? Nikdy jsem neviděl pohromadě tolik zvracejících lidí :-D

      0 0
      • McBlacky  

        co to je za akci? a kdy se pořádá?

        0 0
        • kolombo  

          Já nevím, kdo to pořádá, ale letos byla asi minulý týden …

          0 0
        • radek z BF  

          pokud jde o burčák, tak ten je na jižní Moravě pro Pražáky celoročně :-))))

          0 0
          • McBlacky  

            moc vtipný :-) ale je fakt že to co tady podávají na vinobraní je 50% cukr a zbytek ani nechci vědět co je, maximálně tak zkvašený listy. Na dobrý burčák se v Praze dá jít na minimum míst, bohužel :-(

            0 0
            • radek z BF  

              neznáš ten vtípek, že někteří „odborníci“ z Prahy (majitelé vinoték, znalci typu Radek John a Pavel Bobek) jsou ochotni investovat i do archivního burčáku? :-)))))

              0 0
              • BH  

                to je fakt pekne, holt su to experti pres vino…

                0 0
          • kolombo  

            Tak to naše burčák byl, osobně jsem kontroloval jak ta káď bublala a voněla :-) Jezdíme pravidelně do stejného sklepa, tak nepředpokládám žádné levoty. (A nejsem z Prahy)

            0 0
    • BH  

      nésu sice Brnak, ale jihozapadne od Brna jsou Ivancice, Moravsky Krumlov,Oslavany a hlavne udoli Jihlavky, Rokytne a Oslavy.byl jsem tam letos 2× i s kolem a vubec to tam neni spatne.Brnakum doporucuji.

      0 0
      • Shotek  

        jo tam je krasne jihlavka je super na oslavce se clovek nekdy boji jit aji pesky aby nekam nezahucel podle obe jsou to moc krasny ricky ale nutno rici ze to je spise jihozapad na jih je to proste placaty

        0 0
      • Santus  

        Tak tak, mas pravdu. Jel jsem vlakem do Trebice a potom po narocne cervene turisticke, az jsem se napojil na cyklostezku 5107. Takovou krutou cykloztesku jsem jeste nevidel, no je pravda ze tam asi nikdo nejezdi, protoze travy a maliny byly 2m vysoky a dost se tam tim muselo prodirat. Narocnost mi nevadila, ale nejaky cedule tam nebyly, nebo nebyly v te vysoke trave videt.Dost jsem tam bloudil, dosla mi voda (srpen),cas se kratil a abych to dojel do Brna,tak jsem musel do civilizace.Dobry dobrodruzstvi.
        Uz se tesim na pristi rok, jak to tam pokorim.

        0 0
    • Shotek  

      na jih to mas smysl az tak udoli dyje a prihranicni oblasti:-)

      0 0
    • RomanH  

      Diky tomu, ze bydlim na Kamenaku, mam docela dost projetou Bobravu, Tetcice, Oslavany, lesy smerem na Ivancice a Moravsky Krumlov. Lesy v okoli Bobravy projizdim vetsinou po praci, ale na delsi celodenni vylety me to stejne tahne na sever – tam jsou tereny podstatne rozmanitejsi. Na jih jezdim hlavne v zime po silnicich, kdyz je v lese led nebo brecka.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.