• Pedro

    Nechci rozviřovat příliš dlouhou debatu, takže je tu děkdo, kdo by věděl jak dlouho je schopna svítit Mirage od Sigma sportu? Pokud možno tak at odpoví někdo, kdo má s ní zkušenosti (viz. jeden kamarad říkal, že škodovka jeho táty jede 250 :-)Díky

    0 0
    • Pá-dlista1  

      On ten SuperB prej docela jezdi :)

      0 0
      • Pedro  

        Ja to bral spiš jako připominku na dobu kdy jsem chodil do školky a první nebo druhá třída na základce, jak se všichni hecovaly kdo je lepší. Maš pravdu, v tu chvíli mi to nějak nedošlo :-)

        0 0
      • JohnLee  

        Nooooooo,ale ja jel v Octavii RS,prechipovane na 210 HP a smazi to pekne…:))

        0 0
        • JohnLee  

          Timto se omlouvam zakladateli threadu,ale fakt jsem si nemohl pomoct a nutkani bylo vetsi nez odhodlani nepsat blbosti…:) jeste jednou se OMLUVUJI

          0 0
          • Pedro  

            Neboj! Dokážu rozlišit co je nadsázka, urážka a ironie.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Tak to je ti, v pripadne normalniho IQ, vic jak deset let :)

              0 0
              • JohnLee  

                uaaaaaaa…:) timto dekuji Pedrovi za vlidna slova…podle mych vyzkumu,prameni tato moje nalada z vysoke nudy na pracovisti…:)

                0 0
                • Pedro  

                  Takže si užíváš regenereci před treninkovou jednotkou odpoledne? To ti chválím! Jao a padlista: NO COMENT :)

                  0 0
                  • JohnLee  

                    no bohuzel,treninkova jednotka se nekona,protoze trcim v praci od 7°° do 19°° a pak bohuzel neni sila ani chut na bajk.Ale od pristiho tydne se to zmeni,ocekavam nove kolo…:))

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Ja taky. Tagze chut zase bude. Jen porad neni sila a hlavne cas :(

                      0 0
                      • JohnLee  

                        Tak to jsme na tom fakt podobne,hlavne me zacina ubijet to pocasi venku a taky to,ze nemam zatim nikoho,kdo by se mnou jezdil po lese a vyucoval me ve skocich…:) holt to bude trochu vic bolet kdyz se zacnu ucit sam…neznam bolest,neznam bolest…:)

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Vy se ted mate. Kdyz sem zacinal ja, tak se nebylo od koho ucit :( V Cechach zacinali vsichni a veci co jsem se ucil roky umej maly spunti za par mesicu. A ted jako pracujici to uz nedozenu :(

                          0 0
                          • JohnLee  

                            No ja jako spunt jsem jezdil BMX na slusne urovni,ale je to holt uz pres 10 let co jsem naposled poradne skakal,ale snad si jeste neco pamatuju…prinej­horsim vezmu svoji pritulku aby me mel kdo posbirat,ale kdyz videla tu drahu v lese u nas,tak vyhrozovala ze tohle skakat nebudu jinak…:))

                            0 0
              • cabbage  

                nezavid:-P

                0 0
    • martt  

      robia sa k nej dva rozne akumulatory. Mensi je k Sigma Mirage (len jedno 5 wattove svetlo) Vacsi je k Sigma Mirage X (dve svetla) Silnejsie svetlo na starom modele malo 10wattov, dnes ma 20 wattov.

      Na slabsom svetle vydrzi Mirage X (teda ta silnejsia baterka so slabsim svetlom, starsi model) tak dve-tri hodiny. So silnejsim menej ako hodinu. S tym dvadsat wattovym logicky asi len polovicku ale mozno k nemu davaju este silnejsiu baterku.

      0 0
      • Pedro  

        Uvažuju o Mirage s 5W světlem a potřeboval bych tak 4–5 hod. za den z toho vytřískat. Je toho schopna?

        0 0
        • jiral  

          Zkusím to bez zbytečných řečí. Jezdím druhým rokem Sigma Mirage 5W, original akumulátor. Vydrží svítit tak 3,5 – 4 hodiny. Myslím si, že trochu záleží na teplotě. Čím je tepleji svítí déle. Jakmile začne svítit kontrolní zelená LEDka u vypínače, máš k dispozici cca 45 minut. To vetšinou stačí na dojetí někam k městu. Světelný výkon je dostačující pro jízdu cca 30km/h na suché silnici. Mokrá spolkne víc světla,ale i tak se jede bezva. Řidiči aut tě určitě nepřehlédnou. Trochu nevýhodou je váha akumulátoru. Na druhou stranu olověný akumulátor, který je uvnitř nemá pamě?ový efekt. To znamená, že ho můžeš nabíjet i když není zcela vybitý. Na rozdíl třeba od mobilu. Je to v podstatě jako baterka u auta. Závěrem: jsem s tímhle světlem spokojenej.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            To by se dal zaroven dobijet pres solarni clanek zbytkovym svetlem, od protijedoucich aut nebo poulicniho osvetleni :) Imho: Mi vubec neprijde ta baterie tezka. Ale chapu, ze nekdo ma silnicku a procentuelne pak muze ta baterie delat treba 30% vahy kola.

            0 0
            • Pekáček  

              Hele, nebylo by lepší dát si solární článek přímo před lampu toho světla? Jinak baterku si dej do báglu a zhubni 2–3 kila a je po problému.

              0 0
              • miťo  

                Nezapomeň Pekáčku, že každej gram v batohu na zádech tě víc tlačí do sedla. A pokud vím, máš s hojením těchto cyklistických stigmat problémy ne?

                0 0
          • pelt  

            No hele… ono vetsina mobilu ma dneska lithiove baterie, ktere tedy pametovym efektem rozhodne netrpi a naopak jim skodi prilisne vybijeni… to jen tak na okraj.

            0 0
      • mars  

        Nemas celkom pravdu – mam tento rok kupenu celu sadu (Mirage + Mirage X).

        Nova Mirage X ma len 10W (stara mala 20). Na krabici je napisane, ze ma porovnatelny svetelny vykon pri mensej spotrebe.

        Sama Mirage vydrzi priblizne 3.5 hodiny, co zodpoveda udaju od vyrobcu.

        Mirage + Mirage X naraz mi vydrzi okolo 1hod 10minut, ale ako uz niekto napisal, znacne to zavisi od teploty.

        0 0
        • martt  

          aha sorry. Sa mi zdalo, ze teraz je silnejsia ako predtym. Ak je to skutocne opacne, tak sa ospravedlnujem. Potom musi ta nova verzia svietit dlhsie, mozno ma ale slabsiu baterku. Rozhodne je trocha lacnejsia ako stara verzia.

          Tie casy su okolo bodu mrazu (v zime). Ak je teplo, svieti dlhsie.

          0 0
        • lubos  

          Zbozne zelanie vyrobcu … porovnatelny vykon nema a ani v principe mat nemoze. Ale ked zmenili smer 5W lucu, asi sa viac hodi 10W, z dovody vydrze, 20W svetlo fakt nevydrzi velmi dlho na tu bateriu … :(

          0 0
    • Roman  

      Mám ji jak ve staré verzi 10W, tak i v nové 20W. Kolik vydrží nevím, protože jsem vždy byl už doma. V Brně u „mulen rúž“ je prodejnička akeců různých kapacit – ten propojíš s origoš akecem sigmou, šupneš do kemelu a svítit můžeš do aleluja.

      0 0
    • hYs  

      Mam starou mirage X (5+20W), a vydrzi tak 2–2,5 hodiny pri skoro furt zapnuty 5W a obcas 20W. Lepsi je nabijet akumulator 8hodin nez 6 udavanejch, jinak se to nestihne dobit. Auta te opravdu neprehlidnou ani pri 5W. Pri 20W namirenou trosicku vejs uz troubi ;)) Bacha na protijedouci cyklisty pri zapnuty 20W na neosvetleny ceste/silnici, vidi totalni prd, takze radsi prepinam na 5W.

      0 0
    • Pebe  

      Mě vydržela 3 hodiny a 12 minut :-) ta 5W svítilna. Jinak jsem doteď jezdil s diodou (jednou) a je to velkej rozdíl http://pebe.wz.cz/Sigma Sport Mirage.MOV

      0 0
      • Beeda  

        sakra potrebuju svitit tak 5h.

        0 0
        • civetta  

          To jako kdybys zase 4× pichnul? 8-))) Dneska rano jsem si v poslednim VELu vsim tohohle plamenometu: http://www.leisurelakesbikes.com/…ductID/9914/ V recenzi tvrdej, ze to vydrzi v relativni pohode az 8 hodin. Ale cena je strasna – jestli si to pamatuju dobre, tak 9600,– korun…

          0 0
          • RomanH  

            Tak tento „plamenomet“ bych nebral. Nema regulator, test v nemeckym BIKU dopadl dost spatne.

            0 0
          • JJ  

            Tohle by mělo jit v pohode postavit, kdyz tam das tri 3×3W Luxeon, tak to bude svitit suprove a za tretinovou cenu

            0 0
            • Vilém  

              Tak tak.Luxeon je pohoda.Mam 1W na 3 nebo 5W se chystam.Zivot­nost,na rozdil od zarovky,vecna.Akec asi Li-Ion,nejakej z GM,maj jich dost typu.

              0 0
          • skipXC  

            a? hledám, jak hledám nikde nic o 8 hodinách… je tam jeden režim svícení a výdrž 3,5 h srovnatelná s 20W halogen

            0 0
            • civetta  

              ??? Tak znova: VELO 11/2005, str. 70 nahore, treti a druha veta od konce: „Po zhruba 3,5 hod. nepretrziteho svitu s plnym vykonem doslo k miremu poklesu intenzity… doba dostatecneho svitu dosahla pri nasem testovani zhruba osm hodin.“ Howgh!

              0 0
        • lubos  

          rozeberes krabici od Sigmy, vytahnes kontakty a pojistku, koupis u Konradu nejakou 7–8Ah na 6V , az nejakych 300–400, zdvihnes vahu asi tak na 1kg a mas 6hodin.

          0 0
        • McBlacky  

          hele Beedo to chceš jezdit po práci v zimě v noci 150km? Na Lempla to stejně stačit nebude :))

          0 0
    • djano  

      Nechcem vytvarat novy prispevok, tak skusim tu : zhanam aku do Mirage (v stredu som zistil, ze povodny sa odporucal…), povodny bol DiaMec, ale na ich strankach som taky nenasiel a do specialnych sa nedostanem. Ak ma niekto tip na nahradu s podobnou kapacitou, prosim o tip. Neviem ci mi tam vlezie aku siroky 134mm, ked povodny mal 125 (ale bol vypodlozeny). Ja blbec som sa naivne domnieval ze je to bezny rozmer a nezmeral som vnutro krabice iba vonkajsie rozmery akumulatora.

      0 0
      • Pebe  

        Vnitřek má cca 136mm x 62mm, takže tahle http://shop.graupner.de/…p/servlet/AI?… by se tam mohla vejít.

        0 0
        • djano  

          Dakujem, zrejme to budem musiet risknut, pripadne si vyrobit novy obal. Ten aku sa tam zmesti, len je otazne ci aj poistka a kabel. V pripade potreby poistku vyhodim alebo premiestnim.

          0 0
      • hYs  

        Mne taky odesel, asi si koupim dvojitou brasnu na damsky kolo a dam tam dva aku, aspon to po hodine nezhasne, akorat ta vaha, ale v zime se stejne neda jezdit naplno…

        0 0
      • hYs  

        No a ty rozmery uz jsou pak zavisly na ty brasne, predpokladam 2×4,5Ah misto 1×3,2Ah

        0 0
    • Coudy  

      Pytaju sa ciganskeho chlapca:

      • Dezko, pocuvaj, jedol si uz bryndzove haluzky?
      • Ja nie, ale brat ich uz videl.
      0 0
    • frof  

      Mam je dva roky.Po nabiti me vydrzela 5w 3,5 hod.Zkousel jsem samostatne jet po nabiti jet s 10 watt a ta vydrzela svitit cca 1,5 hod.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.