• Tendle rok sem memnil vidlu a zadni brzdu tak sem vyplaznul okolo 15tis.

    0 0
    • Barbanek  

      No tednle rok sem utratil asi 5tis.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Pokud bych mel propocitat cas a praci s vyrobou samodomo soucastek a upravama tech seriovejch tak hodne.

        0 0
      • popokatepetl  

        Tolik aby to rodina nepocitila.

        0 0
      • Breakpain  

        Spotrebak na kolo je nic, ale naklady, abych na tom kole mohl jezdit (dojet na hory, permice) to uz je jina palka :( ..

        Lepsi nepocitat, jinak clovek zjisti, ze by mel setrit a penize investovat :)…

        0 0
      • Mr.Dawe  

        Každý rok je to jiné, ale letos hromadu. Obnovoval jsem bike (Procaliber 9.7) a dále jsem dokupoval nějaké oblečení, spotřebák na starší bike (Rumblefish – pneu, řetěz, servis tlumiče a vidlice), malému nákup SUP FLY 20, manželce spotřebák (řetěz, desky). Takže suma sumárum to nechci ani sčítat. :) Příští rok doufám, že to bude méně :)

        A to nepočítám to na co jsem ve výčtu zapomněl :D

        0 0
      • Smazaný účet  

        Nula. Stačí na to flexi pass z práce.

        0 0
    • fousac  

      letos to bylo dost… 2 biky (cross a full), doplnky (svetla, blatniky, nosic…), spotrebak (plaste, duse, retezy…) a litam v tom asi za 65.000,– … ale jinak na upgradech a udrzbe tak 10.000,– /rok, teda pokud toho moc neznicim…

      jo, vlastne sem jeste koupil dva postarsi favority za 100,– :)))

      0 0
    • dave  

      Skoro všechno!!

      0 0
    • boo  

      do 20 000,– (vetsinou) :)

      0 0
    • BB  

      jak ktery rok, zalezi jestli obnovuji cely bajk, nebo pouze spotrebni material. Pokud pouze spotrebak, tak cca 5 retezu (cca 5 tisic), jeden plast dopredu a 3 dozadu (bezusovky cca 4 tisice), 2 krat brzdove desticky cca 1600 Kc. Neco obleceni, takze tak 15 000 Kc. Pokud obnovuji, tak je to o necem jinem

      0 0
    • Unca  

      Vsechno. Jsem student a zjistil jsem, ze uz si nekupuju ani zadny civilni veci. A to se snazim bajka jen udrzovat, aby jezdil.

      0 0
      • PietroUL  

        Každej rok je to tak 8000 za spotřebák a 10000 za závody. Teď se chystám na upgrade za skoro 30000, tak mi taky nezbyde nic jinýho, než doufat, že civilní oblečení ještě rok vydrží :)

        0 0
        • Twisp  

          No jo holt my studenti to mame tezky ! :) By me zajimalo kdo za nas zaplati ty studentsky kontokorenty pro ucebni pomucky! :)

          0 0
          • TinkTink  

            To se zaplati ono samo…prece…stejne jako kazdy rok…

            ehm..sem to pocital..a dosel jsem na docela nehorazny cislo…takze radsi mlcim, kolik toho do bajku vrazim :o)))

            0 0
          • luCas  

            Souhlasim. Fakt kdyz nad tim tak premejslim kam mizi vsechny prachy tak zjistuju ze skoro vsechno jde do kola. Obcas teda koupim naky to jidlo:-)

            0 0
          • Staenly  

            jj, dve brigady mi nestaci na to abych kupoval i nakej civil…

            0 0
        • fousac  

          civilni obleceni nosim tak malo, ze se nebojim, ze by mi jeste 20–30 let nevydrzelo… :))) a civilni boty kupuju za dve kila u rakosniku, ten pulrok vzdycky vydrzi… :)))

          0 0
      • RUMcajs  

        Tak to jsme na tom stejně, až na to, že pracuju. Třeba dneska mi na vlhkém chodníku došlo, že mi nevadí roztrhané boty, ale že do nich teče.

        V tretrách bych vypadal jako exot, takže je na čase pořídit k Northwave tretrám turistický SPD co vypadají jako civilní botky :-)))

        0 0
        • fousac  

          a pak budes taky jako exot, protoze stejne budes klapat a elegantne drtit kaminky a terenni nerovnosti… :))) osobni zkusenost…

          0 0
    • ravo  

      Kupodivu málo. Nový ram za babku, komplet zadní kolo na LX nábě, 8 kazeta a nějaký řetěz. Přístí rok bude podstatně dražší…

      0 0
    • kandik psi zub  

      letos 30000

      0 0
      • pitelboy  

        Vsechno c0 vydelam pres zimu a prazdniny. A to vydelam asi tak 1–2 prumerny cesky platy..

        0 0
    • Meesha  

      I se startovnym to vidim neco kolem 25.000 … No, docela se divim, kde na to jako student beru…

      0 0
    • wroum  

      vic nez dost. letos cca 65 000 (nova FR masina). nastesti si dokazu sehnat spoustu veci zadara, za nakupku nebo protisluzbou (grafika) popripade jete od kamosu za par korun. jinak prumerne kolem 8000–10 000 kc/rok – pokud jenom udrzuju 2 biky (retez, plaste, rafky…) a nekupuju nic velkeho noveho

      0 0
    • tutite  

      pravidelná roční výměna biku, nové hadry, ňáké ionty, ba?oh atd., cca 30.000,– Kč. Asi to už jednou budu muset ukončit, ale když každým rokem je tolik nových věcí.. Jedině něco trvalé hodnoty – Leftynu na Scalpelovi nebo Prophetovi či tak nějak. Zdar.

      0 0
    • manzesman  

      Letos to je supa.Cca 115.000.Je v tom ale novy bajk.Jinak zhruba tech 15.000.Oblece­ni,retezy,plas­te,desky atd.

      0 0
    • x-mass  

      asi 60 000. Jenze to je cele kolo + nejaky komponenty navic.

      0 0
    • Martin  

      Takhle jsem to měl loni: Investice – rekonstrukce kola = 10 000,– nákup nového po krádeži = 35 000,– nákup doplňků cca 5 000,– kalhoty = 1 000,– Tak tedy výsledek – investice = 51 000,– najeto = 2100 km průměrná cena za 1km = 24.30!!!!! Asi začnu jezdit taxikem:-(((

      Letos radši nepočítám:-)

      0 0
      • McBlacky  

        letos jsem na tom podobně, akorát že jsem rekonstruoval za cca 25000Kč a najel na tom asi tak 150km :-) cenu za km ani nepočítám, moh bych jezdit limuzínou…

        0 0
        • Martin  

          když jsi rekonstruoval za 25 000,–, co ti proboha zůstalo? :-)

          0 0
          • McBlacky  

            z věcí co stojej za řeč jenom rám :-)

            0 0
            • Martin  

              no máúcta – to ho musíš mít hodně rád:-)

              0 0
              • McBlacky  

                no já už ho právě nemám, někdo mi ho ukrad, proto jsem napsal, že jsem na něm najel jen 150km :-(

                0 0
        • x-mass  

          Pravda. Ale vim, ze ten pocit z kola bych za tu limuzinu nevymenil. Proste to stoji za vsechny prachy:).

          0 0
    • Beeda  

      Hodne casu, usili a penez. No nekdo zas profetuje :-) B.

      0 0
    • quassar  

      Tak ja zatim letos:

      udrzba silnicky: cca 3000 obleceni: 2000 oprava skod po padu: 1000 nakup noveho bajkaL: 31000 celkem: 37 000

      0 0
    • Pitrz  

      letos toho bylo trošku víc :-) musím se krotit a? rodina nestrádá

      0 0
    • MARIN  

      2001…12500,– 2002…65500,– 2003…12500,– 1–8/2004…12000,–

      0 0
    • Smazaný účet  

      maximálně 10 kkč. když kupuju nějakej novej díl. jinak tak 3–4 za amortizaci. loni to bylo těch 10, to byla nová vidle, letos to bude tak 7–8, kvůli novýmu řazení… doufám že teď zas nějakou dobu nic většího neodejde. jsem chudý študent.

      0 0
      •  

        Vzhledem k tomu, ze sem letos zacal na silnicce, tak: KOLO…11300,– OBLECENI…2200,– DOPLNKY…600,– Nastesti mam sponzory a narozky akorat v lete, takze ze svyho jsem nedal ani korunku. Ale jeste to prijde.Novy plaste, pomalu dosluzuje retez, prijde mi hrozne hlucnej i namazanej…Jak dlouho silnicarum vydrzi?

        0 0
    • kpitti  

      Vzhledm k tomu, že máme doma 4 horáky a silničku tak bych to radši ani nepočítal. Ale tak z hlavy letos to nebylo tak hrozný:

      Oblečení tak 10K Spotřebák (pláště, duše, pumpičky atd…) tak 7K Komponenty vylepšení atd… asi. 8K Závody + doprava 4K

      Suma: ??? ještě není konec roku a možná bude novej horák pro ženu, tak to vylepšíme.

      0 0
      • Gatier  

        Vzhladom na to ze som mal zaciatkom roka 8 bicyklov tak som v pluse. Dva sa mi podarilo predat a treti je tiez na ceste :-)

        0 0
    • Volf  

      Manželčin bike: nový rám / Traction /cca 3 500,–, nášlapy Sh 515 cca 800,– , sedlo Fizik Vitesse cca 1 500, 2× řetěz connex 808 cca 1 000,–, kra?asy, dres Sensor cca 2 500,–, rukavice LG cca 350,–, Celkem asi i s drobnostma 11 000,–

      Můj bike: 3 x řetěz Connex 808 cca 1 500,– šaltr LX cca 1 200,–, kra?asy a dres Sensor cca 2 400,–, rukavice LG cca 350,–, 2 x pláš? Maxxis cca 800,–. Celkem s drobnostma cca 7 000,– Takže dohoromady 18 000,– Kč a to je teprve konec srpna. Takový dotazy by se snad ani neměly dávat.

      0 0
    • Jane  

      Už ani nevím, co jsem letos kupovala. Za nový na mým biku považuju přední kolo s nábou Hope Bees, ráfkem Mavic X517, dráty DT Revolution, rychloupínáky a2z Ti, pláště Schwalbe Black Jack Light. To by mělo dělat nějakých 7000 Kč. Pak jsou to určitě kliky Shi XT Hollowtech II z kolokrámu za 4700 a nová kazeta Sram 830. A už doma mám novej rám Merida Magnesium Elite, sedlovku Selcof CNC, IHS Stronglight Raz, karbonový podložky pod představec od Stronglightu a vedení Clarks Clim8. Ještě musím dokoupit přesmyk XT 04 Down Swing, chránič zadní vidle Speedstuff a nějaký ochraný samolepky pod bovdeny. A ke všemu musím ještě shánět novou helmu a moooc se mi líbí Cratoni Tremor Tribal. Ale záleží, jak bude sedět. A dokonce roku už nic nekupuju. Je to fakt hrozný. Zjistila jsem, že si skutečně za celej rok vydělám tak 1,5 průměrného platu v ČR. Takže všechno jde do kola. Jediný „štěstí“ je, že mi nezbývá čas jezdit. Ono skloubit VŠ, brigádu a kolo prostě nejde. Teď jsou „prázdniny“ a já plním 4 týdenní praxi do školy (zadarmo) a k tomu všemu roznáším letáky. Za posledních 14 dnů mám najeto 270 metrů, nebo? když už jsem se na kolo dostala, tak mě přesně po 270 metrech nabrala nějaká ženská autem. Odnesla to akorát přilba a camel je trochu odřenej, ale kolo snad bude OK…

      0 0
      • stréc od piva  

        co to meleš za blbosti ? typická ženská…když se ji člověk zeptá kolik je hodin odpoví mu že dneska si zapomněla vzít deštník, protože by ji neladil k šatum

        0 0
        • filipes  

          hele streci, prestan prudit a zacni se ucit jezdit skopce

          0 0
        • rasto  

          strécu, zacina se mi zdat, ze ses kus zavistiveho kolika. vadi Ti stari, kteri umeji dupat do kopce a vadi Ti zenske, ktere busi sve uspory do kola… nebo se pletu?

          0 0
      • McBlacky  

        jsi si možná měla koupit levnější věci a jezdit…

        0 0
        • MartinXC  

          Pánové, Jane nás bude iritovat ježěním po skončení prázdnin až jí začne škola (a nám skončí dovolené). Jinak z výčtu je docela jasné kolik utrácí za bike. Takovou lepší šatit než jí stavět kolo :-)

          0 0
          • Jane  

            To souhlasím. Bohužel z ježdění asi po „prázdninách“ mnoho nebude. Letos jsem si dala předsevzetí, že musím zimní semestr zakončit s průměrem tak 1,9 a kdyby byl lepší, tak bych se vůbec nezlobila. A do toho psat nějakou bakalářskou práci. By mě zajímalo, co vlastně budu tvořit… Nicméně po zkouškách v zimě valím shánět tretry a pak k nim pedály Shi PDM-540. No, a pak se budu učit na státnice a po nich bych si chtěla udělat radost nějakým Sidem – tedy za předpokladu, že budu dál studovat…

            0 0
            • MartinXC  

              … a pak přijde karbonový rám a dál už jen samá pozitiva ;-)

              Sice nevím co studuješ, ale jestli to není medina, tak na zájmy se vždycky najde spousta času…

              0 0
              • Jane  

                To je asi pravda, jenže já si vždycky všechno blbě organizuju, takže mi mnoho času nezbývá. Jináč studuju Pefku na MZLU a třeba taková informatika v rozsahu v jakém se bere je fakt zážitek. Kam se hrabe MU, kde ekonomický obory maj prý jenom nějakej Exel a Word, a tudíž se nemusí pachtit s Pascalem, Unixem, Javascriptem, HTML, databázemi, kódováním… Včera jsem byla konečně u Šírera vyzkoušet si tu helmu Cratoni Tremor Tribal a vypadá doopravdy dobře. Ale na pultě měli otevřený Velo, tak jsem zalistovala a hle – Merida má na rok 2005 karbonový rámy i na biku. Už jsem měla v ruce jejich karbonový silniční rám a nestyděla bych se za něho. Ale někdo mi říkal, že ty rámy nejsou ještě tak tuhé, takže počkat tak 5 let, až to vyladí do optima, cena by mohla taky spadnout a pak se uvidí… A na hořčíku je jen jediný model v nabídce. A to jsem si říkala, že aspoň nějakou dobu budu jezdit s rámem, na kterým jezdí světoví profíci…

                0 0
                • MartinXC  

                  Informatika … vítej do klubu strukturovanýho a objektovýho myšlení :-) Až nastoupíš do praxe, všecho to zahodíš a začneš znovu :-)) teda pokud nechceš zůstat u šroubováku a klávesnice. (Jsem v oboru už cca 20let, dlouho ničemu už nerozumím, ale ještě na to nikdo nepřišel :-)))

                  Rám světovejch profíků ? – dlouhodobě stabilní je jedině Morati, Cannondale, všichni ostatní jsou buď kultovka nebo všecko mění každý rok … Jinak silničku bych vybranou měl, karbon jen na zadní stavbu a vidli – Klein Aura, jen to Shimano mě na něm nesedí. No stejně si ji nekoupím, kola by se mi ve sklepě prala :-)

                  0 0
    • Otto  

      4200kč Zatím špalky 2×50,– 2× řetěz+spojka Sram PC48 á 220, 1× Motoraptor 2,14" 370kč,kliky Truvaitv Firex 1250,– kazeta Sram 5.0 510,– přehazka LX 1250,– výměna konusu a guliček vzadu 190(servis) Baterie do kompu 5Euro

      0 0
    • jecnak  

      To je lepsi nevedet.

      0 0
    • fousac  

      mooooc… ale porad je to malo.. :(

      0 0
    • Vincent  

      Tak velky cislo jeste nikdo nevymyslel :)

      0 0
    • MartinXC  

      Když to vezmu v průměru od 1993, kdy jsem začal za (svoje) kolo utrácet, tak to není špatný, cca 18.500 ročně. Ale měl bych to vlastně násobit dvěma… Ovšem letos to stálo za to: vidle (nová), 2×obutí, 2×řetěz, hlavovka, gripy, duše, brzdy (několikeré), sedlovka, 3× ráfek, nějaké servisní zásahy, mazadla, čistidla = bylo by z toho nové kolo (ale něco zbude i na zimáka a tře?áka) a ještě bude pastorek, řetěz, další obutí, možná sedlo a ještě něco manželce do bika a vozík pro malého a nějaké hadry a ještě bych chtěl silničku = doprčic, budu to muset začít hlídat…

      0 0
      • Jane  

        Tak nevím, jestli to k něčemu je, ale Merida by měla nějaký kola 2004 zlevnit až o 25 %…

        0 0
        • MartinXC  

          Dik za info, myslel jsem to s humorem. Silničku mám vpodstatě vybranou a i peníze by se našly. Jenže :

          1. jsem Váha, takže bych se neuměl rozhodnout, na co sednout
          2. na dvou kolech současně jezdit nemůžu
          3. a když už vyjedu, první cestou mě to táhne do lesa

          :-)

          0 0
    • thulio  

      tento rok moj bike zhltol nieco cez 20000,– a ani na to nevyzera :))

      0 0
    • Darkson  

      Tenhle rok jsem začal víc investovat do kola. Zatím dohromady cca 30k, ale nemalá část z toho je za servis, letos mám nějakou smůlu na defekty :-(

      0 0
    • rasto  

      predloni nove kolo (sfinx, kotouce, marzoska lx/ xt) – 60k loni vymena ramu (bouracka) + drobnosti 14k letos dres, plaste, retez, olej, duse, brzdove desticky 3k (nepocitam maratony + panskou jizdu TdF) radeji to nepocitam… netusim jak uzivim planovanou rodinu :-)

      0 0
      • Orbis  

        Hosdně už nekupuju nic jinýho…8)

        Kola 12500 Kč Dualy 6707 Kč Pláště 1880 Kč Kazeta 2002 Kč Řídítka, představec, sedlo, sedlovka, rohy,gripy 5550 Kč 4× řetěz PC 59 2000 Kč řetěz XTR 999 Kč Kliky 4500.Kč Bovdeny a lanky 850 Kč

        Já už radši přestanu jezdit:)

        0 0
    • Rychlej turista  

      Letos už se do žádných větších akcí pouštět nebudu, tak to můžu uzavřít :-)

      0 0
      • jecnak  

        Tomu říkám archeologie. :-)

        0 0
      • jIrI___  

        Fascinují mě ta obrovská čísla ve sloupečku Kč nehledě na počet km, podle toho se může cyklistika nezasvěceným zdát jako sakra drahý sport.

        0 0
      • Edwin  

        Započítáváš i příjmy z prodejů, jestli teda vše rovnou nevyhazuješ?

        0 0
      • McBlacky  

        Ty to dobre porad drtis ;)

        0 0
        • Rychlej turista  

          Rád bych namotal 500 000 km takto evidovaných. Tak pokud zdraví slouží, jezdím. Abych to stihl :-)

          0 0
      • cabbage  

        Ty clekový náklady jsou šílený, ale cena za km je jak u auta a to toho najezdíš opravdu hodně.;)

        0 0
        • Rychlej turista  

          Jo taky to tak vidím – jezdit autem nebo na kole, vyjde to na peníze stejně. Zatímco však ježdění autem představuje pouze ztráty, na kole je tomu obráceně. Jenomže ten luxus nemít auto a všude jezdit na kole, si asi nemůže dovolit každý :-)

          0 0
          • McBlacky  

            autem me osobne to vyjde na km vyrazne levneji. Takze to neplati univerzalne

            0 0
            • kejda  

              U mě výrazně víc, cca 8 Kč na km. Kolo je proti tomu kávička :)

              0 0
      • Smazaný účet  

        Rok 2000 je těhotenství nebo nějaká jiná nemoc/úraz?

        0 0
        • Rychlej turista  

          Jo, zlomeninka páteře. Žvejknul mě borec z protisměru, když mi nedal přednost při odbočování vlevo. I nějaké to pivko v sobě měl.

          0 0
      • JendaH  

        S takto dlouhou historií by už stálo za to násobit inflací, aby se ta čísla dala porovnávat.

        Jinak teda drsný. Já to počítám necelé 3 roky, utratil jsem 10300 Kč a ujel 15000 km, tj. 0.68 Kč/km, ale příští rok plánuji koupit nové kolo, takže to najednou skokově vyroste. Ale jinak mám problém, co tam mám započítat – například když si koupím tretry nebo oblečení, tak to počítám jako na kolo, ale kdybych na kole nejezdil, tak bych přece taky nějaké oblečení a boty potřeboval. Nebo když někam jedu na kole a díky tomu nemusím platit za jízdenku. Ale naopak když někam jedu na kole 2 dny a přespím v kempu či chatičce za 70–300 Kč, zatímco kdybych jel vlakem, tak zase zaplatím jízdenku. Nebo když někam jedu na kole (ušetřím za jízdenku), ale zpátky se vracím vlakem (jízdenka dražší o přepravu kola).

        Tady je kompletní výpis započítaných nákladů. Oblečení a boty počítám plnou sazbou, naopak jízdenky a kempy nepočítám vůbec.

        rok Kč popis

        2018 322 kolo bowdeny

        2018 1190 kolo kolo, špalky, stahovák, řetěz

        2018 395 kolo plášť

        2018 28 ali kolo odrazky

        2018 450 kolo řídítka gripy

        2018 493 kolo dres

        2018 300 tašky na kolo

        2018 169 kolo řetěz

        2018 220 kolo řetěz

        2018 229 kolo rámová brašna

        2019 1000 kolo helma

        2019 120 kolo gripy

        2019 169 kolo řetěz

        2019 74 kolo kuličky a dráty

        2019 395 kolo zadní plášť

        2019 500 kolo kalhoty

        2019 2125 kolo boty

        2019 120 kolo brzdové špalky

        2020 961 kolo řetěz kazeta kliky

        2020 115.01 kolo ali kufry

        2020 450 kolo kalhoty

        2020 449 kolo přehazovačka

        0 0
      • obda  

        Ha, jezdím levněji než RT :D (pro rejpaly – i v přepočtu na km ;)) To jsem skoro nečekal.

        0 0
      • prvniodkonce  

        Kvalitní rozbor. Když jsem jezdil 18k za rok, taky to stálo hodně. V posledních letech není čas jezdit a mám něco přes 1k, tak mě ti nestojí skoro nic :D

        Nejezdit není zas tak zlý.

        0 0
    • blackboy007  

      2018 0 kč

      2019 0 kč

      2020 5700 kč pláště, cyklostar, pumpa, sedlo

      0 0
      • scalar  

        To je verze pro manželku? :-)

        0 0
        • Esi  

          No vypadá to tak :-)

          Přední a zadní kolo 13 000, pláště 2000, 5× řetěz 2000, helma( ta stará praskla) a něco málo cykloošacení tak 5000, kazeta 1000. Tak tohle doma raději neříkám :-)

          0 0
        • mr.antik  

          Nějak si nedovedu představit rok, kdy bych do kola nedal ani korunu…

          0 0
        • blackboy007  

          jsem svobodný a mám hodně věcí do zásoby jakou jsou gripy, řetězy

          0 0
    • th74  

      Letos jsem skoro nic nového extra nepotřeboval, dojížděl jsem gumy z 2019, jen jedna rozmařilost za karbonový představec. Tak to vychází, rychlý přehled z účtů na Kupkole, Koloshopu a R2-bike:

      3× Conti 5000 GP 3000

      Pedály 1500

      4× řetěz 4000

      Omotávka 800

      Kazeta 6500

      1× Schwalbe G-one 1200

      1× Schwalbe RoRo 1000

      4× brzdové destičky 1600

      2× kladky přehazky 1000

      Mazání a čištění 2000

      2× hlavko 4500

      2× představec 7500

      Tyčky, gely, pití 12000

      Startovný 5000

      Hadry 6000

      Pivo (odhad :) 1500

      Zwift 2000

      Suma 61100

      Servis si dělám sám, tam ušetřím. K tomu teď ta záloha na nový rám a jsem přes 100. Příští rok to bude doplatek rámu, nějaký koniny na ten rám, jestli se začne cestovat tak Mallorca za 25, Itálie za 15 a budu rád, když suma nebude začínat 3.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Do 15 000,–Jedenkrát ročně velký servis, který stojí třeba 4000,– a zbytek jsou jen pláště a řetězy …

      0 0
    • Tydlii  

      Silnička – 1,32kč/km (vč. servisu v servisu)

      Bajk – 6,79kč/km (pouze materiál, servisy nezapočteny → s nima cca 8kč/km, nevím přesně)

      0 0
    • Jano86  

      Ja se celkem drzél.. Až na konci roku som to dobehol.. Nová kazeta retez prevodník.. 10k

      0 0
    • l-e-t-o  

      Raději si to nepočítám. Nejspíš bych se zhrozil toho čísla a zkazilo mi to radost. Letos jsem v tom plus mínus asi za 100k

      0 0
      • Jano86  

        Asi radšej nepočítat:D

        0 0
      • rosomak204  

        To by tak mohlo být plus mínus 10k měsíc šroubek ke šroubku vždycky se najde co koupit

        0 0
      • Polopol  

        Me stala letos cyklistika víc, než roční hypotéka na barák i víc než jídlo pro 5 clenou rodinu. 2 kola, hadry, tretry, závody, vlastně vše nové. Když nad tím tak přemýšlím, trochu z toho mám i blbý pocit. Že jsem na to téma klikal. 

        0 0
    • jIrI___  

      Já letos udělal přesně 5 nákupů – pláště, přední světlo, sedlovka, blikačka a řetěz, takže spokojenost. Když to porovnávám s okolím, tak mi kolo naštěstí stále vychází jako jeden z nejlevnějších koníčků. Počáteční investice je sice v desetitisících, ale pak už je potřeba dokupovat jen drobnosti a spotřebák, ale především není třeba nikam dojíždět autem, pronajímat si haly apod.

      0 0
    • marco  

      Kupodivu jen kolem 2 – 4 tis. Kč. za rok. tedy asi 1 Kč/km. Sem-tam si ten spotřebák především pláště, řetězy, oblečení vyhraji na závodech když se zadaří. Taky budu na staré kolena konečně končit se studiem takže počítám, že nyní na úplný závěr směrem ke státnicím bude 1/2 roku 2021 bude vcelku úsporná.

      0 0
      • Melvin  

        To teda koukám, že s 2–4 tisíci za rok se dají vyhrávat závody.

        0 0
        • Mr.Dawe  

          Toto mě také zaujalo, ale pravděpodobně to myslí jen jako provozní roční náklad. Nepočítá jednou za nějakou dobu s nákupem nového stroje, což je veliká investice.

          0 0
        • Jezevec70  

          Jestli je dobrej, tak zbytek platí sponzor. :-)

          0 0
          • McBlacky  

            Si zjisti jake jsou podminky pro sponzorovane jezdce nejdriv ;)

            Myslim v CR mimo kategorii Elite.

            0 0
          • Jano86  

            Na mne se sponzori nehrnú :(

            0 0
        • Smazaný účet  

          Předpokládám, že myslel tombolu…

          0 0
    • novas752  

      Mno neni to málo. :) Když beru jen materiál – spotřebák, upgrady, oblečení a příslušenství, tak to bude možná 90. A to letos žádné kolo nepřibylo. :) I když

      0 0
    • zahr  

      Lepsi nepocitat, ja si to ze zvedavosti scitnul za posledni tri roky a takova castka se snad ani neda verejne publikovat (malem jsem dostal infarkt) :D

      0 0
    • hmm  

      Vše se odvíjí od rozpočtu rodiny. Naše rodina měla posledních 8let příjem necelých 30tis měsíčně čistého. Takže jsem za kolo utratil neskutečné prachy. Žádné dovolené, hezky korunka ke korunce + přesčasy abych je pak uvalil za kolo. Šetřit neumím pouze 2× otáčím korunu. Poslední větší nákupy pokryl prodej věcí s minulého koníčku audiovizuálního dje. Autem najedu tolik co na kole takže mám auto za daleko dražší položku a jezdím málo. Okolí bez auta neudělá ani krok a kolo je pro ně drahej krám. Ale jejich příjem je v průměru 50+ čistého

      0 0
    • ladys  

      Poslední roky to bylo odhadem cca 10–15k.

      Ale letos to byl masakr.. odhad 130k

      To nepočítám, že se někam jede ,pivo jídlo atd…

      Vždy jsem si říkal jak jsou lyže drahý sport :D

      0 0
    • Pessinger  

      Já se letos vlezu do 25t, dělala jsem si 112 nějaký hadry atd…je to můj jediný koníček, dojizdim na kole do práce tak to tak neberu :D člověk musí něco dělat jinak by zcvok

      0 0
    • hAjPR  

      Jako každej rok 100k (bez cestování). Hold to naskáče rychle!

      0 0
    • Kos_CZ  

      Běžně cenu spotřebních věcí + práci (kazeta, řetěz, destičky +servis). Loni to byla raketa – nové karbonové kolo, wattmetr, nějaké oblečení. 100k… Letos budu dokupovat zapletená kola, a pár dalších věcí a pak bude zase pár let klid.

      0 0
    • jirka023  

      Tak letos to bude síla. Minulý rok ve stejnou dobu, stejné komponenty, řetěz +100 Kč, převodník +500Kč,kazeta +600Kč. Na jaře to bude ještě horší.

      0 0
    • Pessinger  

      Bych ještě podotazku kolik utratíte za rok za servis. Ať vidím v tomhle téma kolik ušetřím :D

      0 0
    • Smazaný účet  
      0 0
    • grafik  

      Nebudu psát částky ale v roce 2020 jsem se rozjel a letos ještě víc, už mi z toho lockdownu hrabe tak, ze se na každý balíček těším jak na Ježíška, každý den snad jedna objednávka. Cyklodily, cyklohadry, kytary.cz … no jede to … : /

      0 0
      • Kos_CZ  

        Klasika – mám to stejně. Taková ta radost, že bude něco nového… :) Jen si musím dávat pozor, aby bylo na živobytí. Občas se nechám unést a pak koukám, co to sakra všechno mám v košíku…

        0 0
    • Uzdichcal  

      Za letošek, tj. 2021 zatím cca 150k. Ale je v tom nový full, hardtail a rafky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.