Jakou jezdíte průměrnou rychlostí na bajku?

72 nepřečtených
  • james11

    Přešel jsem z crossa na bajka, ale zdá se mi jízda hodně pomalá, to kolo se šíleně plazí, kolik tak máte průměrnou rychlost?? Díkes

    0 0
    • o.ndra3  

      Asi jak kdy ne? V zimě na sněhu tak 13 km/h, v náročném terénu tak 16 km/h, při běžné vyjížďce mimo asfalt lehce nad 20, při výletech převážne po silnici tak 25 až 28.

      0 0
      • james11  

        Hmmm tak to si dobrý, já dnes po asfaltu 20km/h ale rovinky to nebyly :-)

        0 0
      • brantec  

        su na tom podobne..narocne teren 13–16 km/h, pri bezne vyjizdce mimo asfalt 20–22 km/h, na silnici tech 25km/h dam a jednou po rovinkach mně to ukazalo 28.2 km/h na padesati kilometrech..re­kord:)

        0 0
    • gobike  

      Nevim, pac sem odepsal tachaz:(

      0 0
    • ZuzicK  

      Tak to máš hlavně podle toho jak máš širokou pneu, ne? Ale tacháč zatím nemám přidělaný tak ti průměr taky neřeknu..

      0 0
    • slou  

      No průměr za poslední 3 roky mám 18,3 km/h :)

      Nevím jestli je to dobrej průměr, průměrného bajkera, protože průměrně se do kopců plazím 6–10 a dolů průměrně cca30. Ale v průměru si myslím netkví radost z toho, že se můžu vcelku v pohodě prohánět na bajku po vcelku průměrných kopečcích.

      Vyprdni se na průměr, dyť to přeci není o tom průměru. ;)

      0 0
      • goofy  

        Ja jezdim podprumerne…

        0 0
        • goofy  

          Aaaaaaaaaaaaaaaaaa… Naucim se radit prispevky. Stokrat opisu a bez odmlouvani.

          0 0
      • james11  

        Díkes, povzbudivá slova :-) kašlu na rychlost. Jenže zlepšit se chcu, oni mi kámoši pořád ukazují záda a to je deprimující…

        0 0
        • Pinocio  

          Kup si háky a seš v klidu:-)

          0 0
        • slou  

          Noooo… :)

          1. Najdi jiné kámoše :)
          2. V půlce kopce to otoč dolů a ukážeš záda Ty jim :)
          3. Co nemáš natočeno to hubou neokecáš :)

          Ale jinak do kopců mi to taky nějak moc nešlape, ale zato dolů to si užívám.

          0 0
        • TheIF  

          Tak jezdi podle sportestru

          0 0
    • tjuren  

      Jo hochu, už tě mám. Mohls rovnou napsat v tom dotazu na bolest předloktí, žes vyměnil cross za MTB. Je to posedem, na krosu sedíš jak na záchodě, na biku máš mnohem více váhy na rukách.

      0 0
      • james11  

        :-)) to mi taky říkal kamoš, bajk má jinou geometrii nejspíš :-)

        0 0
        • miťo  

          Clovece jak ktery, ja koupil kross ram od Arthura a je dlouhej jako pohadka :)

          0 0
      • Komi  

        No jo, vidíš :-) .. to mě nenapadlo njn, crossy sem viděl jen z dálky :-)

        0 0
    • Lister  

      tacháč nevozím, ale předpokládám, že moc nad 10km/hod to nebude, do kopce jezdím pomalu a z kopce si to rád stříhám tím nejhorším co je na výběr, takže často ještě pomaleji než nahoru :o)

      0 0
      • mastihuba  

        Konečně někdo normální, mě ty průměry kolem 20 nejdou do hlavy. V sobotu jsem byl v Chřibech a průměr kolem 10–12km/h na 50km při převýšení cca 1350m.

        0 0
        • pepek  

          Taky se mě zdá, že ty super průměry najeli všichni v Polabské nížině :-), nebo nedovedou změřit obvod kola.

          0 0
        • luke777  

          a dalsi ze zavodu z chribu? me ukazal tachometr po chribech prumer 14,5km/h, jinak jezdim po silnici na bajku okolo 30, z kopce co buh da:))) dokopce ztezka na silnici okolo 10 v terenu 6km/h aspon podle udaju z chribu, v tom nadhernem bahynku:))

          0 0
    • rarášek1  

      Dneska jsme to švihali přes 20 v terénu. Jo, já a Ivo jsme teď zralí na JIP a mlaďoch se nám posmívá…Had a smrádek mladej, vždycky počkal v půlce kopce a než jsme stačili říct že potřebujem kyslík tak vodjel. Kdo ho má pak honit po lese. :-)

      0 0
    • Paja  

      Myslim, ze pokud pouzijes srovnatelne plaste event. zamykaci vidlu, neni duvod aby byl bike pomalejsi.

      0 0
      • james11  

        mi povídej, cross a bike je nebe a dudy, na crossu jsem lítal teď se jen plazím :-(

        0 0
    • lOlA  

      no nevim.jak tu pisete tak fakt nevim.ja mam plaste 26×1.95 a v zadu 26×1.90 a kdyz to rozvalim tak na asfaltu 40.coz mi v prumeru hodi 30–35km/h.je fakt ze bych takhle nejel asi 6hodin.bych vyflusl dusi.za to v terenu pekne pomalu pac mam velkej ram a neni to zrovna moc obratny:(

      0 0
      • goofy  

        Tak jo, kdyz po hodince jizdy budes mit prumer 30–35km/h, tak ti pak klidne podam ruku a pogratuluji…

        0 0
        • JSt  

          treba podel dunaje tech 35kph hrave prekrocis ;))

          0 0
        • sis  

          jako po rovince na asfaltu se myslim da tech 30+ km/h udrzet i tu hodku (pokud nebude foukat…)

          0 0
          • goofy  

            Za idealnich podminek bezne, ale neverim ze tak jezdi porad. To potom jedine bydli u toho Dunaje a jezdi po proudu… ;o) Ja si zustanu u toho hlemyzdiho tempa, kde ani nejde rozeznat jestli jedu dopredu nebo dozadu, a nebudu komentovat. :o)

            0 0
            • sis  

              hm, tak nekdy v tom brne vyjedem a uvidime:) ja bych se taky nekdy rad projel hlemyzdim tempem po lese a ne jenom se hnat za kamosema na silnickach…

              0 0
              • OCG  

                vidim to stejne. I kdyz onehda sem jel se Skokanem a Lisakem prej „na pivo“ a v tech kopcich to byla bida… Dejte vedet :)

                0 0
                • sis  

                  tak davam vedet:) dneska bych nekam zajel, tak za hodku dve…

                  0 0
            • kolombo  

              Správně, nedej se zblbnout :-) Spěchálci pak ani nevědí, kudy jeli …

              0 0
      • james11  

        to lOlA: pruměr 30–35km/h? To jezdíš jez z kopce ne? he he he

        0 0
        • JSt  

          ani na krosu to tak nevalilo? ;)

          0 0
        • P@vel  

          Co je na tomhle průměru na asfaltu v rovinatější krajině divnýho?Na růměrnou rychlost má vliv moc okolností.Povrch,pro­fil,obutí(kola),ví­tr a asi hlavně jezdec.Já jel dnes na biku hlavně asfalt-v terénu je ještě moc mokro,74 km,2:50 hod,971 nastou­panejch metrů,ale dost silnej vítr,takže průměr 26 km hod.Za měsíc to bude snad lepší…

          0 0
          • goofy  

            e si nekteri lidi delaji z horaku silnicky, to je jejich vec… :o) A jinak v lese uz je krasne. Trocha vlhka neuskodi, a clovek si aspon zase zopakne techniku.

            0 0
            • enjoy  

              kdybys bydlel ve velkomeste tak bys vedel:-).a jediny co si zopaknu je tak akorat myti:-)

              0 0
              • goofy  

                No ja nevim. Jak jsem akorat odstavil kolo ve sklepe, a pak ho vecer vytahnul do hospody. Proc bych ho myl, kdyz by druhy den vypadalo stejne… A ne cestu to fakt ne. To je jak za trest. :o)

                0 0
                • enjoy  

                  ale jo chapu te:-).taky bych si na tvym kole pripadal jako za trest:-).teda na silnici samozrejme P-)

                  0 0
                  • goofy  

                    No mne to tak pripada i na fotrovem krosu, nebo segrinem horaku… Proste drtit kilometry, a nic z toho nemit. I kdyz posledni dobou toho adrenalinu na silnici zazivam az moc… ;o)

                    0 0
                    • enjoy  

                      no,ja kdyz se naposledy drzel zuby nehty v haku na silnici pri 35km/h ve slusnym protivetru,tak do sebe kupodivu i neco melo.od zbraslavi na palacak(to ty asi nevis:-)).opravdu velmi me palily stehna!to byl zajimavy poznatek:-)

                      0 0
            • ydaho  

              přesně tak :) kupovat gumy 1,8, foukat je na 4 bary, zamykat vidlici a rvát průměry 35 km po asfaltu mi přijde divný :)

              0 0
      • lOlA  

        no tak jsem kouknul na nevymazanej tachometr z minulyho roku a mam tam prumer posledni jizdy 32,3km/hod.akorat nevim kde jsem jel:( no nevim.plaste predni 1.95 a zadni 1.90 coz teda nejsou 2.1 ze:o). no dokazu valit dvacet minut 40km/hod po rovince bez vetru(s vetrem v zadech samosebou), pak malinko zpomalim na 30–35km/hod-tak asi deset minut a pak sa napiju a zas to zkusim na 40km/hod.ale nerikal jsem ze je to tak vzdycky.je to hodne na tom jak jsem unavenej, co jsem do sebe dyztak narval energetickyho, podle vetru atd.plno veci…

        0 0
        • goofy  

          Aha. Sem si nevsiml, ze jsi z Brna. Tim padem se vsecno vysvetluje. Ty ani nemuzes vedet jak poradny kopac vypada… ;o)

          0 0
          • JSt  

            malo znas okoli brna…

            0 0
          • Paja  

            Pockej vemem te do Krasu nebo kousek na Vysocinu:o) kdyz „spravne“ vybere trasa…

            0 0
            • goofy  

              Ja vim ze jsou kolem kopce, ale proste Beskydy tu nejsou…

              0 0
              • Paja  

                to ne a v Beskyde zas nejsou Alpy:o)

                0 0
                • goofy  

                  Zustaneme v republikovem meritku, to potom zase v Alpach nejsou Himalaje… ;o)

                  0 0
                  • Paja  

                    to jo, v zasade se nepru, bo uz se tesim na Drtice:o)

                    0 0
                    • goofy  

                      Mne se stejne Alpy nelibi. Co sem tak slysel, tak se tam vetsinou jezdi po upravenych sotolinovych cestach, a to by pro mne fakt nebylo…

                      0 0
                      • Paja  

                        nevim, mozna kdybys to tam znal tak dobre jako v Beskydech, tak najdes dostatek dobryho terenu.

                        0 0
                        • goofy  

                          To jo. Ja jenom co tady ctu nejake prispevky, jak si tam lidi pekne zajezdili. Jak se nejdriv drapali pul dne do kopce, aby si to mohli za 10 minut pekne sjet po sotoline dolu… Tohle mi prijde divny. ;o)

                          0 0
      • ydaho  

        40 km/h jedu v pohodě taky :) Asi minutu po asfaltu a lehce z kopečka.....

        0 0
    • norman  

      Dlouhodobej průměr 22 km/h. Jinak záleží na terénu a profilu tratě, to je jasný. U nás ( Krušný Hory, Slavkovskej Les, Tepelsko) mám průměr 16 – 20km/h, na plackách ( občas jezdim Českej Ráj a přilehlý oblasti jižně ) kolem 25 km/h.

      0 0
    • norman  

      … jinak je to najeto převážně off-road, tak ze 60–70%.

      0 0
    • Raydowe  

      u mna na takmer 17kg biku a 2,5 plaste vpredu vzadu to je taak 14–16 km/hod. dost malo, naposledy to bolo po 40km len nieco cez 11km/h ale bolo to v sialenych kopcoch. Bola po tom svalova horucka a 14 hodin spanku :-)

      0 0
    • kajulka2  

      zkus změnit pláště, tohle sem taky loni řešil… no a letos zatim jezdim na velociraptorech a hladký 1,9 visí na háku nějak sem průměrku přestal řešit

      0 0
    • Eila  

      ted jsem vcera mela 10:-) black malem muze umrit, kdyz se otoci, zavola kde jsem a ja ne nej „uz jdu“:-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      tak prumerne prumerne tech 11km/h :-)

      0 0
    • vojtechposmourny  

      Velmi nízkou, zvlášť potom do kopce. Proto už nějakej ten rok nevozím tachometr, abych nebyl zbytečně nas…j :-)

      0 0
    • fousac  

      letos to sacuju tak kolem 10km/h

      0 0
    • Raydowe  

      to bolo asi na mna, zejo… Plaste menit nehodlam, nedavno som len presiel s 2.1 na 2.5. nenahanam priemerny cas, hlavne aby som si neustlal na prudkej cese tvorenu len kamenmi ako pest a vecsie…:-) Nedavno som dakoval panu bohu ze mame tak siroke plaste, prave na taku cestu som vlitnul asi 35km/h a nebola to ziadna sranda.:)

      0 0
      • Raydowe  

        a sakra, zase vedle.:) patrilo kajulkovi… chce to farebne oznacit tie linky :)))

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.