Marzocchi EXR Pro / SR Suntour AXON-E-LO

46 nepřečtených
  • Kokrr

    Zdravim, chystam se kupovat vidli, kterou by jste volili vy ? Pred chvili jsem tu cetl ze Marzocchi EXR Pro je vyrabena Suntourem, tak jsem se poohledl po Sountourech a nasel jsem tuto SR Suntour AXON-E-LO… Mate nejake zkusenosti se SR Suntour AXON-E-LO

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Skoda Fabia Junior i Rolls Royce nebo Lamborghini vyrábí jeden koncern.

      0 0
      • radek z BF  

        A MarzocchiEXR je to Lambo, jo? :-))

        0 0
        • Pá-dlista1  

          To mozna ne, ale Suntour rozhodne neni ani Fabie :)

          0 0
          • Kokrr  

            v cem je ten rozdil ? Vzduch ji snad uchazet nebude a na Marzocchi EXR Pro se tady stiznosti taky najdou…

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Vzduch neuchazi. Presto najdes lehce sedm rozdilu :)

              0 0
              • Kokrr  

                sem s nima…

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Mazani – olejova otevrena lazen / vazelina Tlumeni – ventily SSV v obou nohach / spatne fungujici patrona Konstrukce – symetricka/asy­metricka Tesneni – funkcni / nefunkcni

                  to je porad dokola. Kup si Suntourku at poznas rozdil. Pak to teprve ocenis. Ale musim te varovat, ze muze zpusobovat odpor k cyklistice a v nekterych pripadech muze i trvale poskodit zdravi.

                  0 0
              • bikerGT  

                Vzduch uchází. 20–30PSI za 14 dní. Tlaky rozhodně neodpovídají tabulkovým hodnotám, Místo 104PSI foukám na 60–70PSI, aby to chodilo. Nadoraz nechodí, nutné po kazdé vyjížďce očistit vnitřní nohy a promazat.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Hmm. Tak to slysim prvne o problemech s unikem vzduchu u suntouru. To si nech pretesnit, nebo se koukni jestli mas vsechno dobre dotazeny a sedici tesneni. To u me Suntour klesl o dalsi stupinek (kam jeste muze klesnout?)

                  0 0
            • goofy  

              hlavni rozdil je v tom, ze na tom axonu jedesh pomalu jak na pevne vidli… je proste nehorazne pretlumena nebo nevim co, ale vubec to nechdi (aspon na kousku, na kterem sem se mel moznost projet…). na te marzocche sem sice nejel, ale pochybuju, zeby to bylo to same… to snad ani nejde…

              0 0
              • Kokrr  

                ok. Zkusim asi tu Marzocchi EXR Pro 04 nebo jeste do vzduchovy MX Comp 04, ale to uz se mi moc nechce – dost drahy… ale chci spolehlivou a trvanlivou, jezdim teren, tak at to vydrzi a pruzi… jinak jsem se rozhodl pro vzduch, pruzinovky co jsem zkousel se mi zdaji strasne mekky…

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  :o) takze vlastne chces spis odpruzenou vidlici, aby moc nepruzila. To by ten suntour nemusel byt spatna volba. Mekky rozhodne nebude.

                  0 0
                  • Kokrr  

                    to ne, ale kdyz na ni zatlacim na miste, tak nechci aby byla temer nadoraz, viz Manitou Axel Comp, kde si kamos musel vymenit pruziny… co by pak asi delal v terenu pri daleko vyssim zatizeni…

                    0 0
                    • goofy  

                      no tak axely maji od vyroby hodne meke pruziny… no ale pruzinu neni problem vymenit. nebo snad jo??? a ten chod je pekne citlivy…

                      0 0
                    • Pá-dlista1  

                      To ale nema nic spolecnyho s vidlici jako takovou, ale spis se spatnou tvrdosti pruzin. Kde jsou ty casy, kdy vidlice byly stavebnice a mekka vidlice se nerikalo mekkym pruzinam…jo to byla doba. Dneska si lidi vybiraj vidlice podle toho jak jsou nastaveny od vyroby misto toho, aby si je naladili. Ten milan mel v ledascem pravdu.

                      0 0
                      • Kokrr  

                        vymenit pruziny neni problem, ale kdyz si kupuju vidli, tak bych chtel aby aspon chvili byla podle mych predstav a ne hned do ni vrazet zas novy pruziny a krome toho nafouknout vidlici je jeste o neco snazsi nez vymenit pruziny :)

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Neco za neco. Viz charekteristiky pruziny vs. vzduchu. Navic tu vzduchovou vidlici musis taky nafouknout nez na ni vyrazis.

                          0 0
                          • Kokrr  

                            to je fakt, ale nafouknes ji dle potreby a ona vydrzi nafoukla, nemusis ji nafukovat kazdej tejden… vim ze jsou mene citlivy…ale potrebuju aby hlavne pruzila v terenu a tam snad neni potreba maximalni citlivost…

                            0 0
                            • blue  

                              a kde jinde by mela vidlice pruzit a bejt maximalne citliva, nez v terenu? to sem asi nejak nepochopil

                              0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Zatimco pruzinu musis kazdy tyden previnout :)

                              Prave v terenu potrebujes maximalni citlivost (a kde vlastne ne?)

                              0 0
                        • blue  

                          „ale kdyz si kupuju vidli, tak bych chtel aby aspon chvili byla podle mych predstav“

                          a jak by se to melo zaridit? snad jedine, ze by vyrobce delal serie s ruznejma tvrdostma pruziny, aby se trefil do vkusu kazdyho… a podle jakyho kriteria by zase prodejce objednaval prislusnej pocet vidlic s ruznejma pruzinama? mozna by sis ji pak musel objednavat a to by se ti treba zase nelibilo, ze na ni musis cekat… neni jednodussi ta vymena hned na zacatku?

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            A nastaveni tlumeni.....to by byl fakt dobrej gulas :)

                            0 0
                          • Kokrr  

                            mne by se napriklad libilo pri koupi si moci vybrat pruziny do vidlice dle tuhosti. Vim ze pruziny jako v axel compu jsou na me moc mekky, tak si pri koupi nove vidle vezmu tuzsi a je to :) Vyrobce by dodaval 3 az 4 pruziny dle vahy, jako to nabizel kangaroo, a ja bych si pri koupi objednal jinou, pokud by mi nevyhovovala ta co by byla ve vidli nebo v sedlovce nebo nekde jinde :)

                            0 0
                      • milan1  
                        • Odstraneno na pozadavek usera –
                        0 0
                        • enjoy  

                          k tomu udelatku,samozrejme vim ze je zapotrebi mit lockout na vidli:-)

                          0 0
                        • TinkTink  

                          Ehm…no tak to je prece jasny, ze se to da dat pouze na misto stavajiciho Lockoutu…premyslim, ze kdyby se to trosku modifikovalo, tak by to bylo pouzitelne i pro Scareb a Black a ty nedodavaj a ani neumoznujou blokaci z riditek…to by bylo dobry…

                          K Axonu se vyjadrovat nebudu…to je marna vidle…nak jeste teda nechapu, proc je tak brutalne vysoka, ale to je jedno :)

                          Ale k tomu SPV – tim spol myslis asi Terralogic, co? – myslim, ze pouze u SPV se snazi presvedcit o 101% fci…u terralogicu ne – tam je to proste dany pro zavodniky a s tim se pocita… SPV – kdo ma problemy ho naladit? Ja myslim, ze neni problem ho naladit, pro to, co clovek chce, kdyz uz to ma vyzkouseny – da se to naladit skutecne v sirokem spektru a co se tyka hlavne tlumicu, tak myslim, ze neni problem, aby zehlily a byly netecne ke slapani…u vidlic je to trosku vetsi problem, ale cekam az kamarad zajede Minute 2…pak budu vedet vic…zatim se mi zda, ze ta vidle funguje naprosto korektne…kazdopadne se mu houpe min nez cely muj bajk dohromady…

                          0 0
                        • Kokrr  

                          ty osobne vyuzivas suntourku XC PRO ? Pripadne jakou ? ja se osobne suntource uplne nebranim napr.: XC-PRO-E-RL

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            To sis nabeh. Tohle ti ani milan neschvali. Jinak jeho nazor na „drahe“ SR najdes v historii.

                            0 0
                            • Kokrr  

                              zrovna jsem si precetl o problemech se suntoury na xbike, z cehoz vypliva, ze bez poradne upravy po zakoupeni vidlice poradne nechodi… :(

                              0 0
                        • Vision  

                          nějakej chytrej :-D jeden dotaz viděl jsi v ČR Axona s 80mm ? jestli jo tak kde já ho kupil ale má 100mm a chtěl bych 80mm :-(

                          0 0
              • hinault  

                ty vlastne veris, veris v marzochi. tak tomu sa hovori kult.uz len spisat dake stanovy, skocit sa zaregistrovat na MK a legalna cirkev marzocchianov je na svete.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Ale fuj. Marzocchi to pekne sere. Ale sere to nejmin ze vsech levnych dostupnych tuctovek. A navic (a to hlavne) je nejlevnejsi.

                  0 0
                • goofy  

                  ano nejsou to zadne podlozene informace, ale ani zadny kult… na te EXR jsem se zatim nemel tu cest se svezt, jenom na Z5, ale i pres to myslim, ze ta exr bude chodit o hooodne lepe, protoze ten axon nechodil vubec… a taky proto, ze ma myslim stejne tlumeni se Z5??? (SSV)

                  0 0
    • thulio  

      jazdim EXR Pro pol roka dost nesetrne a zatial spokojnost :)

      0 0
      • vlk  

        Chtěl bych se zeptat.Má ten EXR Pro už ventily.Popřípadě dá se nastavovat zpětné či kompresní tlumení?Kamoš má EXR vzduchovku 03a prý tam žádné ventily nejsou plunžer je prostě dole a ve středu provrtán a tím to končí.Jak je na tom EXR PRO

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.