• TinkTink

    Divam se divam…a vidim ve sve budoucnosti vidlici :o)…ale nevim jakou…co si myslite o tomto predmetu – kdo ho jezdite, jaky s nim mate zkusenosti? Tady se o nem prakticky nemluvi…jedine rada MX a MZ…ale tendle stred ne… :) (system znam…zajimaj me zkusenosti…)

    0 0
    • Sethi  

      ja mam EXR PRO Coil,120mm, najeto asi 500km, rekl bych ze je to zehlicka, ale predtim jsem mel suntour xcp 75 lo, a proti ni je zehlicka skoro vsechno. Zatim zadnej problem, ale az doslouzi tak by mela prijit asi vanilla.

      0 0
    • K2  

      Není to OEM? Jestli je to to co myslím, tak jsem to viděl na Specialized Enduro, jedna noha vzduch, druhá pružina, zdvih 120 a chodilo to nádherně…Přitom by měla být levná.

      0 0
    • thulio  

      jazdim EXR Pro 04 od januara a max spokojnost … ako kazda wzduchovka tak aj tato neni moc zehlicka ale po vymene oleja za 5w sa to pomaly priblizuje idealu :) mam 105mm verziu a aj chodi na 105mm ..

      0 0
      • TinkTink  

        Diky vsem za nazory..vidlici novou uz mam objednanou, ale tadle to neni :)..ma vazit pod 1800g…tak jsem zvedavej jak to dopadne :) (je to Marzocchi…Manitou se na me vykaslal :-D)

        0 0
        • lubos  

          Nova Marzocchi ? Pod 1800g ? Tak asi jedine Marathon SL, ne ? :)

          0 0
          • TinkTink  

            Ne e :)…ale uz to bude mit serizly krk… :)

            0 0
            • lubos  

              No i tak, pokud je to model 2003 a vejs, tak nevim o zadne, ktera by tohle mohla dosahnout. Tak nenapinej a rekni :)

              0 0
              • Pavlos  

                neni to ta spesl edice MX comp s hlinikovym sloupkem???;)

                0 0
                • vlty  

                  určitě je, já na ňu čekám taky a už se nemůžu dočkat!

                  0 0
                • lubos  

                  Hmm, to me sice napadlo, ale mel jsem za to, ze i pres usporu kolem 200g to porad bude tezsi, jelikoz normalne ma snad 2.2kg. No ale vidim na bikestore, ze ji vazili a ma 1850g. Hmm, hmm, myslim ale ze i skraceni alu sloupku o 7cm nebude tech 50g. No, ale mozna tesne kolem … ok :o)

                  0 0
                  • vlty  

                    to už kdyžtak uberem trošku voleje abysme to srazili pod osmnáctset :-)))

                    0 0
                    • lubos  

                      No tohle jsem cekal ;o) gramhonici jeden :o) Btw, ta SSV cast ma dirky, neni treba nic vrtat :o))

                      0 0
                      • vlty  

                        :) no já nic ulejvat ani vrtat nebudu, mně stačí že sama osobě je lehčí než má předchozí MXC ETA o 288 gramů (s dlouhejma krkama) takže tak :)))

                        0 0
                        • lubos  

                          Jj, tahleta uspora gramu je moc hezka. Narazi na to clovek jenom jednou za cas, rekl bych.

                          0 0
                    • TinkTink  

                      No…mas tam Marathon vnitrni nohy + korunka + sloupek…to mas usporu nekolik set…Marathon ma imho tezsi vnitrnosti, takze usetris i tady…no a kdyz to vorezu, tak bude na tech 1790g…bomba :)…zitra tu snad bude :)

                      0 0
                      • lubos  

                        Sloupek jo, korunka nevim … marathon v ni nema diry, spis tezsi, nebo stejny, vnitrni nohy .. nevim, nejsou snad stejny ? Meli by byt. Ale jestli ma 1850 dle bikestore, tak ti docela verim , ze to stahnes na 1790g :) Na kotouce ale predpokladam, asi to nevazili s cepy na Vcka. Ty maj dohromady tak 20g myslim.

                        0 0
                        • TinkTink  

                          20g je realne…myslim ze u tehle velmi dlouhych bych veril i 30g…uvidime no…nevim jestli budu mit cas to nak zvazit…asi to nevydrzim a hned ten den co dojede to projedu…a vazit to nebudu :-)))))

                          0 0
                          • Aiax  

                            No a ja uz se tesim na navody Jak vytunit MXC :)

                            0 0
                            • TinkTink  

                              To je uplne jednoduchy…mas nakou brusku?

                              0 0
                              • Aiax  

                                Brusku, vrtacku i kladivo!

                                0 0
                              • radek z BF  

                                pokud ano, Tink Tink Ti poradí, abys uříznul celý sloupek (váží zbytečně moc) a pak odvrtej (a na to je Tink Tink zejména mistr) například vnější nohy: jednak se tím zbavíš materiálu, jednak vyteče olej, který zbytečně moc váží… :-)))))

                                0 0
                                • Aiax  

                                  A nebo diry do korunky a la original MXC (ty uz mam a kupodivu to vazi daleko vic nez korunka marathonu bez takovejch lochu)

                                  0 0
                                • TinkTink  

                                  Dyt jooo…nikdo nebrani tomu, aby se zvetsily ty diry v korunce :o))…pak odvrtani vnejsih nohou – noo…proc ne, ale proc v te vidli maj byt vnitrnosti? Dyt tam staci tahlo a naka pruzina…vzduch ne ee…ten by prosel pres nakou diru…olej ho nebude pak tesnit, jak se to odvrta…

                                  0 0
                                  • Aiax  

                                    A co pripnout kolo primo k vnitrnim noham (provazkem nebo dratkem – na vaze by to drzelo) a misto tlumice dat hlinikovou triple butted tycku?

                                    0 0
                        • TinkTink  

                          Hele…tak strizlivym odhadem v garazi ma ta vidle tedka 1860g…pridaly se cepy na vecka a hlavne – ubralo se jenom 30mm duralu a ten vazi tak 10g…takze nic moc no..ale ja jsem zatim spokojeny…ta vidle je hezci nez normalni MX COMP…

                          http://www.tink.wz.cz/…000_0825.JPG http://www.tink.wz.cz/…000_0824.jpg

                          Todle jsou fotky te marathon korunky – je to teda korunka z roku 2002…neni to ta nova…coz muze byt na prvni pohled skoda, ale nikdo si na to tu nestezoval, takze uvidim jak to dopadne :)…jdu se jeste podivat na mtbr.com a uvidim jak to tam hodnotili… :)

                          Chod je ale dobrej…ale stejne chce zajet…trosisku pridrhava :)

                          PS: tudle hmotnost jsem nemel ani u MXC 2002…

                          0 0
                          • Aiax  

                            A ja porad k cemu ty diry jsou dobry – a on tam patri kabel od compu – clovek se porad uci :) Pokud jde o chod, me taky ze zacatku pridrhavala, ale striknul jsem ji vecer silikonovym olejem a po asi 30km to uz bylo dobry a jeste lepsi po nekolika skocich a korenove sekci. Jinak vypada moc dobre, myslim, ze v tehle cenove kategorii se jen obtizne sezene nova XC vidle podobnych kvalit. Skoda jen, ze se neprodava normalne a musi jit o special edition, zatimco obyc. model vazi z nepochopitelnych duvodu o 300g vic.

                            0 0
                            • TinkTink  

                              Ja si dneska sjedu komonec…vcera jsem to daval s 80mm Judy…dneska to dam s 96mm MX COmpem…uvidim jak to pude :)..beru sebou pumpicku :)

                              Z nepochopitelnych? Pro me je to pochopitelne…proc bych si pak mel kupovat vyssi model, kdyz krome vnejsiho stelovani utlumu nebude ani lehci ba spis bude asi tezsi (diky tomu serizovani?)…to je logicky..proste marketing…

                              0 0
                          • vlk  

                            Kurňa s těma dírama je to vidla spíš pro sebevrahy.To by mě zajímalo co to vydrží.

                            0 0
                            • Aiax  

                              Myslel bych dost, ale nemam kotouce a nejezdim na tom FR ani DH, takze radsi nerikam nic :)

                              0 0
                            • TinkTink  

                              Nemyslim…ale jsem zvedavej…snad ji na Drtici nezproverim do posledniho atomu :o))…kazdopadne jsem teda zvedavej :))

                              0 0
                            • lubos  

                              no, na Vcka a XC uplne v pohode.

                              0 0
                              • Air  

                                jak na vecka? kua, doufam, ze to bude dost tuhy na ty za*rany kotouce. to me teda pekne nasrali – pisou marathon korunka a pritom to vypada jako normalni sprostej comp 04, ktery byl tuhost s kotouci kritizovany :(

                                0 0
                          • lubos  

                            To neni korunka z maratonky 2002. Ta ma mensi diry. Ani ne z roku 2004, ta nema diry vubec. Tak nevim, podle mne to vypada jako standardni letosni korunka .

                            0 0
                            • TinkTink  

                              No todle je prej ofic. vyjadreni Razzo…ale vis co…mne to muze byt u p****e…ted jsem na ni byl…jeste tak 30km a bude imho zajeta…je to hooodne dobra vidle…neni to uplna zehlicka, ale zehli hodne…myslim ze za tyto penize lepsi vidlici nenajdes…resp.at mi nekdo ukaze vidlici za max 7000,– (pocitam web, nechodte na me s doporucenyma cenama!!!), ktera odvede to, co odvede MX COMP…Black je drazsi…FOX taky…RS tam ma myslim Judynu a pilota…to se neda tuhosti srovnat…atd atd atd

                              0 0
                              • lubos  

                                ad korunka: no, mne to taky nevadi, jenom se mi to zda divne, tohle je marathon 2002 http://www.ltokar.net/…e_detail.jpg

                                ad: zehleni, tomuhle celkem nechapu. Nekteri rikaj, ze je necitliva, nekteri jsou spokojeni a ja osobne jsem ji skousel v ruce a chodila dobre. To jest citliveji nez treba MXC Air z 2002 kterou vlastnim. Tak nevim.

                                ad: cena/vykon, mne to nemusis psat :)

                                0 0
                                • Aiax  

                                  ad korunka: vypada to spis jako mxc, kazdopadne taky dost velka propast

                                  ad zehleni: uplna zehlicka zehli podle me vsude a za vsech okolnosti, mxc tohle splnuje az od urcite hranice rychlosti a velikosti nerovnosti, ale rikat o ni ze je necitliva je neuplne (nebo ji ma dotycny spatne nastavenou, prip. vazi pod 65kg – pro lehci vahy to asi nebude idealni, ale tak malo jsem uz hooodne dlouho nemel, takze to netvrdim kategoricky). Je necitliva na male podnety. V rychlosti zehli skvele. Kdyz jsem ji mel prvnich 10 dnu, tak jsem si rikal, ze skareb to neni, a to az do prvniho poradnyho sesupu s korenama. Po nem jsem si rikal skareb to FAKT neni. A je tady ten marketing, je fakt, ze kdyby vazila 1800g a stala 7000 tak asi neprodaji moc mxr a marathonu… ad vykon/cena neblaznete, vzdyt za 7000 mate 3–4 suntoury :)))

                                  0 0
                                  • TinkTink  

                                    Hele..myslim ze jsem si s MXC vyhral dost za ty mesice co jsem ji mel…a fakt se mi nepodarilo ji tak nastavit aby to zehlilo tak jak tadle MX Comp od prvnich chvil zehli…ve vyssi rychlosti (nad 10km/h) ani neni citit to pocacni pridrhovani…to mi teda dneska tak z 30% uz zmizelo…takze myslim ze jeste 50km a zmizi uplne… :)…a muzu zacit porovnavat s Minute :))

                                    Jo…do poradnyho sjezdu jsem ji vzal rovnou dneska…provedl jsem si takovy testovaci sjezd…vcera a dneska..dve ruzne vidle…hadejte ktera vyhrala? :)

                                    0 0
                                    • Aiax  

                                      tipnu si – judy 00+01+02?

                                      0 0
                                      • TinkTink  

                                        99 + 00 + 01…jakz takz fungovala…ale musim se do ni tedka podivat, jak je na tom s olejem celou ji vypreparovat a dat na 100% stav :)

                                        0 0
                                        • Aiax  

                                          Seknul jsem se jen o rok, to jde…Jinak do MXC bych se taky podival co nejdriv, jak je na tom s olejem. Aby ho treba nebylo moc (nebo malo), ale jestli uz jsi steloval utlum tak to vis aspon z 50%.

                                          0 0
                                          • TinkTink  

                                            No to jsem uz zkoumal…v jedny noze bylo moc oleje…v ty pravy :)…takze sel pryc…po Drtici to stejne vylejem a podivame se :)…mne hlavne zajima, jestli se da serizovat utlum v obou nohach nebo neda…vzdycky jsem to delal jenom v jedny, ale jestli tudle vidli staveli u Bartonicka z toho co jim zbylo, tak tam muzou byt klidne seriditelne obe :)

                                            0 0
                                  • lubos  

                                    Pokud neskaces, a nechodi ti z tech 105 na vic nez 90mm, tak zkus upustit jeste tak 2 psi. Nebo 4 (kdyz je jenom jedna noha na foukani). 2 psi nekdy udelaji hodne. A pak napis dojmy.

                                    0 0
                                • TinkTink  

                                  No asi takhle…vozil jsem MXC 2002…pak nakych par vidlic…a tedka todle…po prvni jizde muzu svedomite rict, ze todle je proste jina vidle…je mnohem citlivejsi nez MXC…jeste bych to mohl porovnat s MX COMP ETA 2003, ale ta se mi zdala mene vhodna pro me…a navic se zajizdela dyl…nevim nevim no…myslim ze jsem nasel idealni vidli pro sebe…uvidime za mesic :)

                                  0 0
                              • Air  

                                a co duke? Toho treba na trinnity.cz ted sezenes o 200 draz (7500) nez tu MXC a psylo u-turn za 8800. Teda nevim jestli to jeste plati (mozna uz to vyprodali)… Ale Tinku prosim te, co si myslis o te korunce? Ja cekal ze to bude korunka bez der = spravne tuha na kotouce!?! To me docela sere, protoze to byl jeden z duvodu (krome Al sloupku), proc jsem to ted objednaval. Pristi rok na to pujdou kotouce, mozna dokonce 185 mm… :( Please answer a.s.a.p. THX

                                0 0
                                • TinkTink  

                                  Duke je na kotouce v klidu…psylo bych na kotouce moc nedaval, ale ty novy … neverim tomu…

                                  ASi takhle – az budu mit naky prachy, tak si dam na bajka kotouce zase…mozna teda :))…nevidim to jako nezbytnost…a to, jak vypada tadle vidle, nebudu resit…kdyz to vydzi poradny sjezdy apod, tak to vydrzi i nakej kotouc :)

                                  0 0
                                • lubos  

                                  Duke je fajn. I na kotouc. Psylo je hodne kritizovane, krouceni a problemy s vaklem. Toz v recenzich na mtbreview.com Korunka s dirami je stejne tak kritizovana na mtbreview, vetsinou ale z psychickeho hlediska :), ale nekteri pisou, ze se kvuli tomu na kotouci vic krouti. Nicmene, 185 kotouc bych na to nedaval, minimalne to nepovoluje vyrobce. Se mi zda mirne podraz, psat o korunce marathon a pak tam jsou diry :( Jinak, Duke ma slusnou negativni pruzinu. Vyrobce tam pise o 200mm kotouci, sice bych o tom sdost pochyboal, jelikoz ma tez jenom 30mm nohy, ale coz. Jestli ma ten Duke 100m zdvih, a jenom o 200,– drazsi, mozna bych bral spise toho Duka.

                                  0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    Ty brďo, to jsou zvraty. Nejdriv Z1 a ted Duka. No jestli na Duka povolujou 200mm kotouc, tak na Z1 by ty vtipalci od RS mohli hodit treba 600mm. Ten rozdil v tuhosti je totiz markantni. Nevim kde vzali, ze Duke je nejaka extra tuha vidlice, ale proti Pilotu..... :) Kazdopadne ty Z1 nepotrebujes a jestli jeste k tomu gramaris…

                                    0 0
                                    • Air  

                                      zdar, chlape psal jsem ti maila… tak na to mrkni pls

                                      0 0
                                      • Pá-dlista1  

                                        Jestli to bylo ohledne delky osy, tak na to jsem odpovedel a jestli neco jineho, tak jsem to ani nedostal.

                                        0 0
                                        • Air  

                                          aha, ja jsem ti to psal na seznam, tak ted jsem ti to poslal jeste na hotmail… Kdyz ty tu mas uvedeny dva maily…

                                          0 0
                                    • lubos  

                                      :o) , podivej. Fakt je, ze Marzocchi povoluje na 30mm nohy max. 160 kotouc. Na 32mm nohy 180 nebo tusim 200mm kotouc. No a Rockshox pise na Duka max 200mm kotouc. To jsou oficialni informace od vyrobce. Jaka je realita ale posoudit neumim a to jsem mel napsat. Cili, omlouvam se.

                                      Duke XC dle mne vubec neni spatna vidlice (ale fakt je ze nevim jak nove modely, jesli jsou), a ve srovnani s MX Comp Air … no fakt nevim. Duke mne ale nazajima, protoze nema 120mm. Jo, stejne vnitrnosti ma pry Psylo, a to ma ten zdvih,ale s tim jsou problemy. Proto kdyz tak me zajima Z1.

                                      Co se tyce gramareni, na to mam svoji Marathonku s 1500g. Z1 nechci kvuli gramareni, protoze kilo nebo dve kila navic me netrapi. Dulezite je pro mne slusne kolesa, slusne kotouce a slusna vidlice. Momentalne tam mam vidlici co ma tak 1800g, a proto me dost zajima, jestli tam prasknu 2.5kg vidlice nebo ne. A neskacu a nejezdim freeride :)

                                      Ono, nejezdil jsem nikdy ani pruzinu ani vyssi zdvih nez 100mm. Nemel jsem v ruce zadnou Z1. Kdybych mel zkusenosti , ktere nemam, mozna bych nemel tedka zadnej problem :)

                                      0 0
                                      • Pá-dlista1  

                                        Si myslim, ze ani nepotrebujes vyssi zdvih nez 100mm. Na 100mm pruzina/olej se da sjet sjezdova trat ve sviznem tempu aniz bys nejak extra trpel. Mensi zdvih bych do terenu teda nechtel, ale vetsi je skoro zbytecny kdyz to nechces brat brutalne rychle kudy te napadne a pak by to uz chtelo vidlici, ktera neco vydrzi a i kolo a s tim se uz pak blbe plazi nahoru.

                                        0 0
                                        • lubos  

                                          Hmmm, ja si myslim, ze 130 nemusim. Ale jestli se rozhoduju mezi 105 a 120 Marathon, radeji chci tech 120. Jel jsem teren, kde bych to myslim ocenil :) Proste takova normalni turistika :) A navic, kdyz nekdy v budoucnu zmenim ram (treba Merida Transmission co ma vzadu 110), tak nechci zas menit vidlici. Ale ja bych tohle vubec neresil, kdyby se dalo normalne sehnat tech 120mm u Marathon S. Davno bych ji mel :(

                                          0 0
                                  • Air  

                                    no, uz ho sice nemaj ale urcite ho zlevni zas na podzim. Psal jsem Tomasovi Taichovi z Vela na typ brzd u testu vidlic: U Duka – XT vecka, jezdec temer 2 m vysoky, 85 kg U Marzosky – XT kotouce, 160 mm kotouc. Tak uz je mi jasne proc se u Duka neudelal po celym testu vakl a u M. jo.

                                    Jinak ten bych asi osobne bral spise ten XC Air 80 – tech 80 mm by mohlo stacit a U-turn bych vozil stejne furt na plny zdvih (103 mm) a U-turn se ti muze zbytecne akorat pojebat a vazi cca 200–300 g navic, zbytecne.

                                    Ale ja teda fakt nevim – objednaval jsem ho i kvuli te korunky (protoze s Al sloupkem IMHO jeste v bud. pujde sehnat, treba ze zahr.), ale s tou korunkou nevim nevim… aby to nezacali delat od ted blbe, ze… A Lubo nevis, jestli se krouti ta korunka i na tom starem Marathonu 2002?

                                    0 0
                                    • lubos  

                                      Proboha a to jak testuji vidlice, ze na jedne vozi Vcka, na druhem kotouce, na tretim asi zadne. Vzdyt takovej test je naprosto o hovne :-(((

                                      Co se tyce krouceni, nevim ti rict. Nevozim na ni kotouc, ale ten co ji mel predtim, vozil kotouc , mel asi 90kg a najezdil na ni asi 4000km. Vakl nema zadnej, jenom to praskotani v noze. Je dost mozne, ze to s tim neni tak zhavy. Nevim, mozna si na tom servru stezovali jezdci, co maj 90–100kg, a pripadne vozej vetsi kotouc. Jinak, 80mm nestaci :) Kasli na 80mm. Vem-si 100mm. Ja to zkosel na svoji 100mm verzi. Do jedne nohy jsem dal nejakou pruzinu, co mi omezila zdvih na cca 82mm. I kdyz citlivost docela dobra, neco se mi nezdalo :) Asi ten nizkej zdvih :)

                                      0 0
                                      • Pá-dlista1  

                                        Vsak on to treba ani nebyl test jako spis nemeli na cem jezdit, tak si rekli udelame „test“ a svezem se na nejakejch peknejch vidlich :)))

                                        0 0
                                        • Air  

                                          :) no psali tam, ze to tak udelali, protoze chtel aby kazdy tester jezdil na svem kole a tim tedy mohl objektivne hodnotit vidlici. Pro hodnoceni vlastnosti to beru (i kdyz by jezdci meli mit vsichni HT a vsichni zhruba stejnou vahu a teren), ale pro hodnoceni vydrze… kdyz meli na jednom kotouce a na druhem vecka… dost neobjektivni. Taky jsem jim vytknul ty grafy, protoze ty meritka byly pekne blbe – neslo rovnou porovnavat mezi vidlicema, ale museli jste vyhledavat hodnoty v grafu.

                                          0 0
                                          • RomanH  

                                            A pokud hodnotilo vice jezdcu, meli by si je taky menit – co clovek, to jine pozadavky. To je pak test na…

                                            0 0
    • Air  

      dokazali byste srovnat RS DUKE XC a Marzocchi Comp COIL? Respektive Air verzi s jednou pruzinou? Rozdil ve vaze je jasny, ale jde mi spis o zehleni nerovnosti.

      0 0
      • vlk  

        ja když kupoval vidlu měl jsem možnost zkusit MARATHON S sice jen asi 0,5 hodiny.blbnutí na obrubnících, -cesta kostky a po travnatém drnovém nábřeží řeky moravy.A přišlo mi to dost podobné dukovi xc u-turn kterého jsem nakonec koupil.žehlili obě stejně dobře.Akorát marathonku jsem dostal snádněji na dno zdvihu, ale ono dost také záleží jaké pružiny tam jsou.Obě vidle měli po nasesdnutí mé maličkosti 75kg stejný sag asi 2cm.Co se týká žehlení nerovností mi připadaly stejné.Ale chtělo by to vyzkoušet v lese.Asi jsem ti moc nepomoh.Jakási slečn atu kdysi taky psala, že má duka xc u-turn a její přítel marathonku, protože duka tenkrát nesehnal.Zkus se mrknou někam do historie.asi půl roku zpět.

        0 0
        • Air  

          v tom pripade nevim, proc je tolik marzocchi-filu a nevznikl jeste pojem dukofil :) kdyz to chodi jako Marathon S… a vydrzi to v pohode i kotouce… zivotnost taky dobra, reference taky dobre… vaha super… TAK CO TOMU DUKOVI VYTKNOUT?

          0 0
          • vlk  

            ja psal jen o chodu.jak to bude s životností by sis musel počkat, navíc na ni nejezdím kotouče ale v-breake a mám ji jen od začátku března.Navíc ty duky jsou údajně dobré až poslední dobou, zatímco marzocchi byli dobré několik let proto je má tolik lidí.Vaha super -to se mi nezdá, já mám verzi s ocelovým krčkem seřízlám na 22cm a má to 2020 g.To se ti zdá málo?

            0 0
            • Air  

              ja bych sel do modelu XC Air, ten ma dle RS 1620 g a dle Vela (test) 1730 g. To se mi zda super. U-turn nejak nechcu, protoze vim, ze to nastavim a pak uz se mi tocit nebude chtit. Jedine kde bych to vyuzil je opravdu treba vyjezd na Lysou Horu, Pustevny nebo nekde v Alpach… Jinak bych tahal 300 g navic zbytecne. Mel jsem tedy na mysli XC Air. Ten taky v testu vysel dobre.

              0 0
              • Air  

                jo a ten vakl se na neudelal IMHO diky veckam. U Marzosky byly kotouce pri testovani.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.