• karel

    Mám novou Marzocchi MX Comp Air ETA 105, a k tomu 95 kg. Chtěl bych ji nastavit citlivěji tak, aby brala i menší nerovnosti. Příští týden už jedu na cyklodovo, takže mi nezbývá moc času na experimentování – neřešil jste někdo stejný problém? Díky za tip. P.S. Na starší příspěvky už jsem se díval, ale nic nenašel.

    0 0
    • RomanH  
      1. Nova vidle (Marzocchi obvzláš?) se musí „zachodit“ – obrövský rozdíl mezi první vyjížďkou a vyjížďkou po 200 km.
      2. Vzduch nikdy nebude tak citlivý jako pružiny – kup si a dej je tam
      0 0
    • K2  

      Uber trochu tlaku vzduchu – pokud jsi to ještě nezkoušel. A taky namazej horní stírací kroužky silikonovým olejem – lehce to zjemní chod aplikovat cca týdně.

      0 0
      • karel  

        Snížení tlaku vzduchu už jsem zkoušel – tím se ale taky snižuje „sag“ – s tím už si moc nepomůžu. Ty kroužky namazat zkusím (zatím najeto 120 km).

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Nemel by se snizenim tlaku v pozitivni komore sag zvysovat?

          0 0
          • vlty  

            on myslel snižuje zdvih, sag se samozřejmně zvyšuje…

            0 0
          • karel  

            Máš pravdu, spletl jsem se – myslel jsem tím, že se vidlice víc ponořuje.

            0 0
        • Smazaný účet  

          Máš něco za něco, citlivost za zdvih. Rumcajs jí má pěkně poštelovanou, ale on je taky docela střízlík. Kroužky se vyplatí mazat, já osobně (80 bez ety) tam kápnu a párkrát jí projedu skoro před každym rajdem, ona se tim i pěkně odstraní špína z noh.

          0 0
    • jfk  

      já mám letošní model mx pro a k tomu něco přes 80 kg. citlivější chod má vidle při mojí váze zhruba při 45 psi, já foukám tak na 50. útlum mám nastaven na „rychlo“ (doufám, že jsem teď neřek nějakou kravinu)

      0 0
    • Pekáček  

      Já už jí mám pěkně zajetou, chodí dobře! Vážím asi 85 kilo a po každý jízdě promáznu nohy silikoňákem, propružím a vytřu dosucha. Foukám na pade. Nedávno jsem byl mimo Hradec a neměl olej, po Králi + 2 vyjížďkách v Brdech bylo znát jak tuhne! Mám DOTAZ: Když jedu třebas po stopě od traktoru, nebo kdyš lehce bouchám předním kolem o zem, tak jdou z vidle takový klepavý zvuky, jako by v ní něco rachtalo. Vakl nemá! Nevíte prosím čím to je? Dík za radu.

      0 0
      • lubos  

        Dela to asi vsem. Dela to i moje Maratonka z roku 2002. Zvuk je podobny jako klepani bowdenu o neco. Nevim cim to je.

        0 0
        • Pekáček  

          Uf, to se mi ulevilo! :o) Dííík!

          0 0
        • kovar  

          vim, cim to je. ZAvada to neni, delaji to vsecky (ty co jsem zkousel a mam)

          0 0
          • pit  

            A cim to teda je ???

            0 0
          • lubos  

            Vim, uz si psal, ze to vis :) Ale jedna vidle to nedela .. MXC Air co mam doma. Nikdy jsem z ni neslysel takovej zvuk. Ale taky neni citliva na zacatku, takze bych si tipnul, ze to souvisi s tim.

            0 0
            • kovar  

              jsem psal i cim to je a cim to neni:-)

              0 0
              • lubos  

                Nejspis mi to uslo, pac se nektere zalezitosti rozebiraji snad v kazdem druhem threadu :(

                0 0
      • Smazaný účet  

        Potvrzuju. Ta má mi taky klepe. Na nerovnostech kerý nezapruží třeba, a vaklem v hlavovym složení to neni. Hádám že to je něco v tlumení.

        0 0
      • munro  

        Už se to tu dost řešilo. Pá-dlista tuším doporučoval nakoupit samolepky, polepit vidlu, aby to klepání nebylo tak slyšet :-)

        0 0
      • karel  

        Kolik tam máš nalito oleje? S tlakem vzduchu se dá pohrát celkem lehce, ale s olejem to už je horší.

        0 0
        • TOMM  

          Nechapu jak muzes mit s 95 kg problem s citlivosti. Pokud mas verzi s ETA tak ta vidle neni cista air jak pises, ale 1 noha vzduch a 1 noha pruzina a nevim ze by si nekdo u teto kombinace stezoval na citlivost. Mam COMP ETA 105, 85 kg, hustim 40 psi a citliva je tak akorat, sag cca 1 cm. Hladinou oleje nezvysis pocatecni citlivost. Pokud chces uplnou zehlicku zehlicku tak pruzina i do druhe nohy.

          0 0
          • gram  

            No jak to tak pročítám tak se pomalu začínám bát. Mám objednanou MX comp 85 mm a vážím něco málo pod 70kg.No doufám, že se pode mnou pohne.Zkušenosti s ní nemám, dal jsem na rady prodejců..

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jde o to si s tim pohrát. Zkusit tlak, změnit hladinu oleje (progresivita)… mám loňskej model, něco kolem 1000 km, na malé podněty je necitlivá, ale jsem spokojenej, na běžný xc je akorát.

              0 0
            • kovar  

              neboj, pripadne vlozis pruziny a bude po problemu

              0 0
              • lubos  

                No, taky bych chtel pruziny, ale do MXC z 2002. A nejak nemuzu sehnat :(

                0 0
              • gram  

                Jen pro zajímavost, na kolik přijde ta předělávka na pružiny? A? mám představu…

                0 0
            • jirik  

              vubec se neboj, vazim cca 60 kg a mam letosni mx comp 105 eta a vidle mi chodi dobre, zehlicka to neni,ale to vubec nevadi (teda aspon me)

              0 0
              •  

                Mam dotaz, tykající se DJ3, koukal sem, že jediný nastavení je pomocí vzduchu, případně změnou viskozity oleje, jde mi o ten zvduch v namuálu je 0–15 PSI, takže při mejch 60 kg to bude uplně v pohodě bez tlaku nebo ne? Nerad bych ještě shnánel pumpu a nebo chodil do servisu foukat

                0 0
              • wertigo  

                no nechci strasit, ale rekl bych ze tech 20mm vzduchu navic se prave o citlivost postara o trochu lepe. jsou to blbe 2cm ale strasne pomuzou…

                0 0
    •  

      Svitava je řeka řek!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.