Pro drzitele kotouc.mechanik - páky ?

31 nepřečtených
  • MartinXC

    Mám mechanický kotouč vepředu (Avid CPS) a hledám k tomu slušné páky. Do teď XT, ale jsou měkké. Jakýma pákama brzdíte ?

    0 0
    • Czkedar  

      Ja mam kotouce Shimano mechanical disc, paky Shimano Avid, jsou tak akorat, muzu vrele doporucit!

      0 0
    • Darius  

      predni brzda Avid CPS, zadni Vcko Avid SD7, paky Avid SD7 a nema to chybu…

      0 0
    • RomanH  

      Ja mam integrovane LX, prepnute do pozice HIGH (co nejblize k ruce), Avid CPS a nestezuju si – mam ale rad dlouhy krok. Jedine, co mi psychicky vadi, je jejich vakl, ale s tim nic nenadelam. Jsi si jisty, ze je to pakama a ne zpusobem vedeni bovdenu ?

      0 0
      • vlk  

        Prosím tě nemohl by jsi mi změřit jaká je délka od čepu té páky po místo umístění toho lanka v brzdě.Prostě jak dlouhou páku má ta lx v nastavení high od uchycení páky po místo uchycení lanka.Díky Jinak Jak moc je ten krok dlouhý brzdíš naplno až je páka úplně u řidítek nebo tak v polovině.Dá se stím zabrzdit opravdu na doraz, myslím přední do smyku, nebo to v tomto nastavení pouze přibržďuje.

        0 0
        • RomanH  

          Zmerim. Sotva pohnu pakou malinko k sobe, zacinaji desticky lizat kotouc. A v pozici, ze mi zbyva par milimetru na zbytek ruky tu paku jiz blize k riditku nedam. Takze se da opravdu zabrzdit nadoraz 9nadoraz jsem byl nucenej za minuly rok zastavit 3× – jednou zajic, pak pulmetrova odkryta jama a pak kocka) – pokazde jsem mel strach, ze me vylitne vyplet :o)) Jinak pouze „pribrzduji“.

          0 0
          • vlk  

            ještě prosím tě až bude doma jestli by jsi mi změřil tu délku od uchycení páky po uchycení lanka.Díky.

            0 0
            • MartinXC  

              U XT páky nastavené na High je vzdálenost osa otáčení páky ↔ střed uchycení kladky lanka = 23mm.

              0 0
              • lubos  

                Asi neni XT paka jako XT paka. Vcera jsem jednu mel v ruce, a ta mela vzdalenost 26mm, jenomze, vypadala jako z plastu, ale byla (pry kovova) a nemela high nastaveni, jenom takove divne bazmeky uvnitr v dire, kde je uchycen drzak konce lanka., a dva male sroubky, nejakej divnek system.

                0 0
                • MartinXC  

                  No to je ono – 2 podložky pod rolničkou – LOW, 1 podložka MID, žádná – HIGH. Ta rolnička pak chodí v otvoru páky a zajiš?uje větší vzdálenost špalků od ráfku v poloze volno. Pro kotouč jsem rolničku vypodložkoval dolů, tedy na HIGH.

                  0 0
                  • lubos  

                    Aha, zajimavy system. Tedka prave premyslim, jake paky na mechanicke kotouce, mam nejake, ale asi bych chtel neco lepsiho. No a tyhle paky bych mohl mit za 1000,– a nekde jsem videl Avid SD5 za 800,– (Sk ale). Avid SD5 vozim na Vckach, jsem spokojen, a rikas, ze ti tyhle XT pruzi ?

                    0 0
                    • MartinXC  

                      Pro upřesnění – páky XT integrované s řazením (mají větší domeček na spodní straně, takže to může být jeden z viníků propružování). Samostatné páky XT neznám. Ale jak píšu jinde – Avid FR1 s CPSkem byly vynikající, jen nemají žádná štelovátka.

                      0 0
                      • lubos  

                        Aha, divam se na modely 2004, tak uz vlastne ted vsechny paky krom eultimate vypadaji jako FR1. Tak tedy zvolim asi Avid.

                        0 0
              • RomanH  

                U LX taky

                0 0
            • la-da  

              Taky mam LX paky a tahle vzdalenost se tam meni podle toho,jak moc mas tu paku stlacenou – napred je vetsi a pak se zmensuje,stejne (i kdyz trochu jinak technicky reseno)je to i u XT pak.

              0 0
      • MartinXC  

        Jo, s bowdeny jsem si hrám minulé týdny, tam to není (teda pruží maličko taky). Opravdu propružuje: uložení páky a ten plechový domeček, a uložení kladky od lanka. Páku mám na high a rád brzdím až u rodel – a tam se každá desetinka vůle projeví. Tento týden jsem měl jsem v ruce páky Avid FR1 – to chodilo na konci jako hydraulika. Proto můj dotaz nahoře – zjistit, jak jsou na tom ostatní.

        0 0
        • lubos  

          No, nova zkusenost. Vcera jsem menil bowdeny a paku na mechanicke Hayes. Predtim tam byla nejaka noname packa a obycejny bowden (krouceny) za 20,– metr. Brzda pruzila. Vymenil jsem packu za Avid SD5. Brzda porad pruzila. Jinak, bylo videt, ze bowden chodi docela dost v tom ohybu pod pakou napravao (predni brzda). Vymenil jsem bowden za nekrouceny .. podelne draty uvnitr, cena asi 45,– metr. ( menil jsem i koncovky). Brzda uz nepruzi. Tesne pred koncem je malinko citit pruzeni, ale je to rozdil nebe a dudy, jak se rika. Akurat me sere, ze nemuzu tu sprostou brzdu nastavit aby mela minimalni odpor a jeste se vracela. Vcka mi chodi jako hydry, ale tohle ne. Grr.

          0 0
    • Daf  

      Co to znamena mekke? To jako ze propruzujou? To snad ne… Jinak ja bych doporucil Avid SD7.

      0 0
      • MartinXC  

        SD7 jsou spolu s FR nejvýše hodnocené, ještě bymě zajímaly Ultimaty… Až se mi rozsype řazení, tak půjdo do některých z nich.

        0 0
        • HonzaV  

          Mam kotouce Avid a paky SD7, ty paky maji po 3 letech provozu docela peknej vakl, ale jinak jsou naprosto tuhy, stelovani delky kroku je super, mam ladenou kazdou brzdu na jiny krok paky a moc mi t vyhovuje.

          0 0
        •  

          Funguju tie Avid FR aj s V-ckami. Mam LX v-cka a potreboval by som nove paky.

          0 0
          • MartinXC  

            K V-čkůmTo bych sáhnul raději po SpedDialech (k LX 3 nebo 5).

            0 0
    • djano  

      Avid CPS vpedu aj vzadu, paky Avid SD Ti (tvaria sa presne ako SD7, len maju Ti skrutky).

      0 0
    • SELMIRA  

      Kotoučky šitmánový deore. Páčim to Avidama AD3. a je mně to celke jedno :o)

      0 0
    • Pekáček  

      Až si dám někdy v budoucnu dopředu kotouč, určitě zůstanu u umělohmotnejch Sram 7 s regulací kroku. Sice nejsou nejtužší, ale mě sedí.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.