Brzdové obložení-mechanické brzdy disk

8 nepřečtených
 • Romancero

  Zdravím ,

  prosím o radu ohledně výběru brzdových destiček na gravela Sequoiu. Jsou tam obyčejné mechaniky (TRP -kotouče 160 mm,). Nejde o životnost obložení, ale o dobrou účinnost., spolehlivost. Máte zkušenosti? Můžete doporučit? Je vůbec rozdíl mezi obložením pro hydry a mechaniky?

  Díky. R.

  • Bruca  

   Je to jedno, jestli hydra nebo mechanické. Důležité, aby ti seděl druh, a pak jen organické nebo sintrovane

   • Romancero  

    takže díky..organické nebo sintrované. Asi si to vygůglím…ale , co jsem tady sledovat tak kluci tady „cosi“ vypalovali"..což mě samozřejmě nehrozí! Nejsem dounhulák :-)

    asi to beru moc vědecky -teda přes ten koef. tření :-)

    • novas752  

     Sintr je na delší sjezdy když už organické destičky přestávají fungovat. A nebo do mokra, tam brzdí také o dost lépe než organické. Ale za studena a za sucha brzdí hůř, jsou hlasitější a víc žerou kotouč ale méně ubývají – jsou tvrdší.

     • Romancero  

      no díky..za osobní zkušenost to jsem potřeboval vědět…

      PS: tak když jsem sjížděl delší a prudší kopec (do Rokytnice nad Jizerou z Rezku) s báglama, pak jsem si položil filozofickou otázku-jsou lepší kotouče (mechanické) nebo nakonec ty véčka nebyla tak špatná? :-)

      • novas752  

       V podstatě jo. Akorát kdyby cestou zapršelo, véčka bys fakt nechtěl. I s těma mechanickýma kotoučema je trochu míň sraní enž s véčkama. To je furt úprava polohy špalků, napnutí lanka, furt se ladí předpětí čelistí, všude z toho je bordel (když se projede mokrem)…

       Na tohle ideálně ty sintrovaný destičky a slušný kotouče (levný kotouče se sintrovanejma destičkama moc nefungujou). Nejlíp pak hydraulický brzdy se sintr destičkama. A samozřejmě umět brzdit. Krátce a razantně. Kotoučový brzdy dlohhodobý mírný přibržďování nemaj v lásce – na autech se to řeší bržděnim motorem.

       • Romancero  

        moment..takže i materiál kotoučů je důležitý? Já je považoval jen za kus „železa“! :-)

        ale s tím brzděním souhlas! to potvrzuji…

        Ted´ tedy jen vychytat ten správný typ (rozměry) destiček…taky docela mazec se v tom vyznat ! a ještě navíc sháním pevné osy-další guláš (délka osy a stoupání závitu)!

        • novas752  

         Ano je ale ne tolik, tam se rozlišuje jen dobrej kotouč a špatnej kotouč. Dobrý kotouče jsou obvykle broušený/frézovaný, blbý kotouče jsou jen výstřižek z plechu. Například Sram Centerline jsou dobrý, od Shimana vše od SLX kotoučů nahoru…

         • Romancero  

          nedávno jsem si od SH -kotouč pořídil a dle zpacování a ceny vypadá slušně :-)

          ale ještě ho nemám zajetý…

          Musím uznat, že kotoučovky i když jen mechanické, jsou přece jen posun dopředu! pamatuji na MTB , co bylo s V-čkama práce a jak ubývaly! „žraly“ ráfky a museli se udržovat v čistotě. Jeden ráfek jsem měl i probržděný-po natlakování pneu praskl! v místě trhliny měl tak cca 0,1 mm ..

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.