kliky XT hollowtech II praskání

43 nepřečtených
  • laba

    Jsem „šťastným“ majitelem těchto nových klik, které jsou prý skoro nezničitelné. Mám je však teprve 2 měsíce a ozývá se silné praskání. Celé jsem to rozebral, vyčistil, nanesl vazelínu na závity a znovu složil. Zlepšení jsem ovšem nezaznamenal. Nevíte někdo co s tím?

    Anketa: Co s tim?

    1x
    14%
    1x
    14%
    0 0
    • Splinter  

      Zkoušels dotáhnout převodníky?

      0 0
    • ras  

      Hlavne sa uisti, ze su to kluky. Mam ich tiez najazdil som zatial na nich 320 km. 3× som ich rozoberal koli retazovej linke ale nic mi tam nepraska. Su dobre.

      0 0
    • jecnak  

      Jsou to na 90% pedaly – sundat a maznout zavit.

      0 0
      • yetti  

        jj to je i muj tip. Na tech klikach nema v podstate co praskat.

        0 0
        • Marcinka  

          Já mám na nich najeto asi 2,5k km. Přede mnou brácha asi 1500. Nepraskají ani nevržou, převodníky první. Doporučuju.

          0 0
        • Pekáček  

          No nemá, až na spoj pavouk-klika a klika-osa, obojí je lisované.

          0 0
          • yetti  

            Nevim jak to mas ty, ale ja mam pavouka jako soucast vykovku kliky. Takze jediny lisovany spoj je ta osa-klika, ale to nalisovani je dost dlouhy na to , aby to drzelo jak cip.

            0 0
            • Pekáček  

              Tak se podívej pořádně, protože nevím jak ty, ale já myslím, že vcelku pavouka s klikou má jen XTR.

              0 0
              • yetti  

                Sorry koukal jsem na to na zdi ze zadu a tam to vypada jako z jednoho kusu. BTW jsem myslel, ze to maji stejne jako Ultegra.

                0 0
                • kubad  

                  Taky se omlouvám psal sem automaticky kontrola pavouka. XT FC-M760 mají pavouka v celku.

                  0 0
      • maxtor  

        Tak tak – taky bych se zaměřil na pedály.

        0 0
      • kesu  

        souhlas

        0 0
      • Manas  

        souhlas – a checknout pavouka.

        0 0
    • zirecek  

      U mne si po zajetí sedly ložiska, po dotáhnutí „středu“ už přes rok bez problému. Jsi si jistý, že je to klikama?

      0 0
    • Frankie  

      Mam obdobny problem, jen to nepraska silne, ale jen lehce loupe a najeto pres 5000km. Prevodniky dotazeny, kliky sundany, vycisteny, namazany…

      Bylo mi tu porazeno, ze to muze delat M520 pedal, ale jeste jsem ho nerozebral…

      FV

      0 0
      • TinkTink  

        520 lupou naprosto normalne…dela mi to taky a vubec to neresim…

        0 0
        • Frankie  

          No kdyz to neresis ty, tak ja teady taky ne :))

          FV

          0 0
          • TinkTink  

            Ze jo…neni duvod…v terenu se to ztrati :)

            0 0
            • Frankie  

              Respektive… Chtel jsem jedny koupit pritulkyni misto slapek, takze myslim, ze koupim novy sobe a stary loupajici poputuji k ni… a TA to urcite resit nebude :))

              FV

              0 0
        • Marcinka  

          Mně trošku lupe levý SPD pedál M540. Ale fakt trošku, tak mi to nijak moc nevadí. BTW bráchovi lupou trochu i Time Atac XS Carbon.

          0 0
          • lubos  

            Mne M540, porad musim dotahovat, a ted stejne lupou. A mam jeste M520, a ty maji take uz vuli. Vsechno pravej pedal.

            0 0
    • tachmude  

      Já měl stejný problém a stačilo promáznout osu pedálu a byl klid.Jinak naprostá spokojenost,po­hoda vánek.

      0 0
      • delfyn  

        souhlasím se všema:)prvně vem vazelínou osu pedálu a pak zkontrolovat převodníky

        0 0
        • maxtor  

          Tak takovou shodu jsem ještě na Bike-Foru nezažil… To si poznačím do deníčku:-)

          0 0
    • GTman  

      No já měl podobný problém s Truvativy. Pořád v nich praskalo. Tak jsem všechno několikrát rozebral, vyčistil a promazal včetně pedálů. Praskalo to pořád. Časem jsem koupil nové, drahé kliky a praskalo to pořád. Opět jsem vše zkusil promazat a rozebrat a výsledek nikde. Praskalo to furt. Tak jsem se s tím nějak tak smířil s tím, že je to asi můj úděl a s myšlenkou že až za pár let koupím jinej bike, tak se toho snad zbavím nadobro. Jak šel čas tak jsem dostal od kámoše ke kulatejm narozkám novou krásnou sedlovku. Vyměnil jsem jí za tu mojí odřenou a pomlácenou a jako mávnutím kouzelného proutku bylo po praskání. Zvláštní, že?

      0 0
      • chodec  

        Vůbec ne překvapivé – naopak ;-)

        Já jsme staré kolo poslal do věčných lovišť (dal ho tátovi na ježdění po sousedech – najezdí tak 100 km za 10 let) neboť mi na něm praskalo kde co a mělo 15 let. Koupil na začátku léta nového Treka v blahé naději, že na novém kole si užiju klid a požitek z jízdy a tak jsem byl poněkud rozčarován, když se po cca 150 km začalo z kola ozývat praskání. Jak já byl nasr… zkoumal jsem vůle kde čeho, ale nešlo mi to v klidu navodit a ani servis se nechytnul neboť to začalo většinou blbnout tak po 10 km a to na tom pochopitelně v servisu nikdo nenajel. No nakonec jsem to omezil na kliky nebo sedlo, protože to dělalo jen při šlapání v sedle a z těhle alternativ zkusil tu jednodušší – vyčistil dokonale sedlo, vše namazal a ejhle – klid v duši i v uších – jen sedlo zajíždělo. Tak jsem se na původní sedlovku vyprdnul, koupil novou karbonku a mám klid.

        0 0
      • Zdeno Micio  

        …hm, zvláštní to je. Horší a ještě zvláštnější je, že když jedu ze sedla, tak se praskání ozývá furt! Těžký případ :(

        0 0
    • miki  

      Já měl stejnej problém ale na klikách XTR a byl jen povolenej jeden šroub na pavouku .

      0 0
    • lubos  

      Jednou mi neco lupalo .. v klikach a ejhle. Uplne povolenej malej prevodnik.

      0 0
    • Rolei  

      Mně lupaly kliky úplně brutálně zvlášť při jízdě ze sedla, vyměnil jsem hl. složení a je klid :-o

      0 0
      • maxtor  

        Tak tohle tady už jednou bylo:-) A nestačilo ti dofoukat duši:-)????

        0 0
        • Rolei  

          No právě že nestačilo :-) (jo jo už jsem to sem jednou psal)

          0 0
    • Sabbath  

      Taky jsem si myslel ze mi praska v klikach a ono to bylo v ramu:)

      0 0
    • Pinocio  

      No mně taky něco praská při jízdě se sedla, ale za boha nevím co by to mohlo být:-)) všechno jsem dotáhl, ale asi to nepomohlo....­.....může to praskání způsobovat taky vytahanej řetěz?

      0 0
      • lubos  

        Jednou me taky neco praskotalo a nakonec jsem zjistil, ze to dela rychloupinak zadniho kolesa (resp. ten kousek tvrde hmoty co dosada na ram). Jsem ho povolil a znovu dotahnul a bylo.

        0 0
        • Peslezedirou  

          Možná jsem cvok, ale mám pocit, že jsem tě asi dvakrát potkal na Brdech. Nebo někdo mám téměř stejnýho Sugara…

          0 0
          • lubos  

            Jo, jednou urcite jo, to si pamatuju. Jak jste si vezli ten hrib v kejmlu ;o))

            0 0
    • drtic  

      to si nemyslim pac mam stejny problem jako vy sici…lupe to a po dotazeni klik asi po 50km to zase zacalo…je to k nasr…dik za napad s tema pedalama… BTW me kliky- LX hollowtech II

      0 0
      • tachmude  

        všechny mé doposud problémy s lupáním. osa pedálu-rozebrat namazat pavouk-utáhnout převodníky pavouk versus klika u XTR-utáhnout spešl klíčem pavouka ke klice sedlovka-vyčistit sedlovou trubku a sedlovku sedlo-zkusit promazat ližiny jinak koupit nové hlavové složení-rozebrat namazat navářka u hlavové trubky (některé meridy )-neměli dovařený příčný svar.U manželky na meridě.Po rozebrání celého bajku a následne sborce lupalo pořád.Tak jsem do škvíry stříkl olej a byl klid. klandry versus představec-rozebrat vyčistit

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.