Přesmykač versus kliky XT hollowtech II

50 nepřečtených
  • pacobull

    Koupil jsem si na MTB nové kliky XT a mám problém, že převodníky jsou tak daleko od rámu, že mi přesmykač LX nedosáhne na největší převodník. Respektive dosáhne, ale ne tak daleko jak bych potřeboval. Rám je Author Versus a pro kompenzaci šířky osy jsem musel pod ložiska použít všechny tři distanční kroužky, tak že na straně převodníků mám jeden a na druhé straně dva. Setkal už se někdo s tímto problémem, nebo tušíte kde může být chyba?

    0 0
    • Pekáček  

      Tož tos kompenzoval špatně, namontuj to podle návodu. Nemáš na přesmyku utažený doraz?

      0 0
    • kubus  

      Na Hollowtech II existuje vic delek osy (mozna ti budou v obchode tvrdit opak ale je to tak – XTR sem mel v ruce vedle sebe) takze kdybys mel spravnou delku osy a jen jednu distancni podlozku tak bys ji proste soupnul zprava do leva. Takhle tezko rict…

      0 0
      • pacobull  

        Kupoval jsem to na Koloshopu a tvrdili mě, že je jenom jedna univerzální délka osy a rozdíly se kompenzujou těmi podložkami. Hledal jsem to i na BF a dozvěděl jsem se to samé. Ale po namontování jsou ty převodníky opravdu dost daleko od rámu – tak o centimetr dále než byly Deorka co jsem tam měl předtím.

        0 0
        • kubus  

          Opravdu existuji dve delky os, nikdy bych tomu neveril ani to neni uvedeny v zadnejch technickejch specifikaci kdybych je nemel vedle sebe a na vlastni oci je nevidel!!! Byl to ale pripad XTR, tak netvrdim 100% ze to plati i u XT zkus se prostourat v tech. manualech shimana a hlavne v produktovejch specifikaci jednotlivych roku (muze byt starsi verze). Nejlepsi by bylo zkusit projit vsechny ty tlusty shimano bichle, par let pozadu

          0 0
          • Pekáček  

            Možná Shimano dělalo u XTR dvě provedení? Ale nikde jsem na to nenarazil. Třeba se jen změnila výroba a měl jsi dva různé ročníky XTR. PS: jinak si myslím že třeba XT na bika a XT na treka s většíma pilama jsou trochu jiné, něco se tam vkládá, vypadá to na delší osu. Ale viděl jsem to jen na nákresu.

            0 0
        • kafac  

          Asi bych neresil presmyk, ale delku osy.Pokud to mas o 1 centimetr dal, tak mas v haji celou retezovou linku…

          0 0
        • Pekáček  

          S tím centimetrem bych si nebyl až tak jistý, já mám posun oproti předchozím klikám o cca 0,5cm a to jsem používal osu 108mm ISIS.

          0 0
      • rarášek1  

        jsou kliky pro domeček 68/73mm a kliky pro domeček 83mm. Standardně jsou všechny dodávány z 3 podložkami tl.2,5mm. Problém může být ale v přesmykači. Některé starší typy nedovedou s HLT II fungovat.

        0 0
        • Rybnik  

          No mám jiný, ale podobný problém. Špatně mi to řadí dolů, a když to dobře zhazuje dolů, tak už při druhém nejtěžším převodu to škrtá o vodítko přesmyku. Ale nejspíš jsi mi už odpověděl. Je možné, že mám starší typ přesmyku.

          0 0
          • Cllaude  

            tak to je presne tim. ja mam hollotech II a starsi typ XT smyku a neni mozny to sestelovat na 100% (informace i od servisaka). takze koupim novej smyk

            c.

            0 0
        • pacobull  

          Zkusím se podívat na model toho přesmykače (myslím, že je to 2005). Jinak tohle by bylo jediné rozumné vysvětlení.

          0 0
    • Daf  

      Nemas nahodou stredovou mufnu 73mm? Pak by si tam mel mit jen jednu podlozku na strane prevodniku. Je hodne divne ze by tam presmyk nedosahnul. I kdyz nove smyky od shimana jsou delane na retezovou linku 50mm.

      0 0
      • pacobull  

        Středovou mufnu mám 68mm a přesmykač jsem koupil nedavno na netu jako model 2005 a ten by měl hollowtech II umět, ale ještě ho zkusím sundat a zkontrolovat to podle typového čísla.

        0 0
        • lidumil  

          To se mi nezdá, protože já mám kombinaci HT-II XT a smyk sice XT ale cca 2001 a jde to bez problémů. Zkus ještě jednou přeměřit domeček. Problém by taky mohl být v řazení…

          0 0
        • Daf  

          Je to fakt divny. Napadaj uz me fakt jen blbosti , takze nas spravne provlecene lanko presmykem? :)

          0 0
          • nadrazak 2  

            já vozím kliky xt holl.2+smyk xt05'+řazení sram 9.0 grip shift s mezipolohama a řadí to na 100 procent.

            0 0
          • pacobull  

            Já začínám mít pocit, že je to tím, že přesmykač je topswing. Jenomže mám 17" rám a downswing by mi kolidoval s návarkem na flašku.

            0 0
            • lidumil  

              Kámoš má LX HT II a topswing LX a no problemo.

              0 0
            • Daf  

              To by nemel byt problem. Nekde je neco spatne nemuzes to vyfotit?

              0 0
              • pacobull  

                Tak tady jsou fotky. Znovu jsem to zkontroloval podle manuálu a nemám tušení kde jsem udělal chybu.

                0 0
              • pacobull  

                a ještě detail zapojení lanka na přesmyku

                0 0
                • Daf  

                  Zapojeny to mas spravne. Akorat dve podlozky by mely byt na prave strane. Ten smyk musi jit seridit. Nemas spatne nastavenej doraz? sorry ze se ptam tak blbe ale nechapu ze ti to nejde seridit.

                  0 0
                • kovar  

                  tak toto zcela kreténské upevnění lanka na přesmyk mi něco připomíná. Kdysi dávno jsem to vyřešil kratší osou (stačilo 113 vyměnit za 110 čtyrhran) ale pro jistotu jsem vyměnil i přesmyk top-swing Acera, který má stejně hloupě upevněné lanko, za top-swing Deore, který má lanko upevněné jinak, nesrovnatelně líp – je ve žlábku a není páčeno na čímdál menší páce, čím víc je vodítko vysunuto a ohýbáno tak hloupě přes šroubek jako na foto – takže řazení k větším převodníkům jde čím dál tím hůře.. A jěště když je to zkombinováno, podle mého názoru taky s divnou řetězovou linkou u Shimano klik s integrovanou osou, tak může být zaděláno na problém. No ale chtělo by to vidět, takhe na dálku těžko radit.

                  0 0
                  • pacobull  

                    Na tom něco je. Na velkej převodník to už vlastně tahá za ten šroub nahoru místo aby to tahalove směru otáčení kolem čepu. To je docela shit. Toho jsem si nevšiml :-( Je to u downswingu řešeno jinak, nebo je to stejný?

                    0 0
                • Vilém  

                  Soude podle toho jak jsou zasroubovany dorazovy srouby by to jeste melo jit vic ven z ramu.

                  0 0
                  • kovar  

                    Dorazem to také není to bylo samozřejmě první co jsem se pokoušel vyštelovat.

                    0 0
                  • pacobull  

                    Ten problém bude opravdu v tom, že když je přesmyk hodně vysunutý tak už vlastně tahám lankem tu páku nahoru a neotáčím jí kolem čepu. Doma na to ještě kouknu, ale vypadá to na trefu. Otázka je co s tím?

                    0 0
                • Daf  

                  Hele tak jsem studoval tu fotku poradne a jeste me napada jedna vec. Totiz maz tam spatne tu podlozku pod co pridrzuje lanko. Mozna je to blbost, ale vim kolik problemu nadela prehazovacka, kdyz lanko dotahnes mimo drazku pod podlozkou. Zkus to podlozka ma byt tak jak je nakreslena tady cycle.shimano-eu.com/media/cy­cling/techdoc­s/en/bikecompo­nents/FD/EV-FD-M580_M580-E-2352_v1_m5657­7569830538753­.pdf

                  0 0
          • halcyon  

            z vlastni zkusenosti musim rict, ze se to nekterym exotum muze stat. sem to u downswingoveho smyku lx2005 vedl vnitrkem kolem sroubu a slo to dost ztuha, az paxem si vzpomel na paku a fyziku 7. tridy a vedl to vnejskem a hned to bylo jiny kafe:)

            0 0
    • halcyon  

      Zrovna vcera sem namontoval XT Hollowtech II, smyk downswing LX 2005, domecek 68mm, packovy razeni Sram Trigger a byl sem preqapenej jak snadno to slo sestelovat, vcetne prevodu co mi predtim nesly (prostredni pila nejmensi prevodnik). Vyska a smer smyku tos asi zkousel, co?

      0 0
    • Pi†el  

      tak hod tu vsecky podlozky na jednu stranu..

      0 0
      • pacobull  

        To bohuzel nejde protoze pak by mi levá miska držela na pár závitech a to bych měl docela strach, že to vylomím

        0 0
        • Pi†el  

          tak si nech vyfrezovat „vyssi“ podlozku a vyrizni si do ni zavit

          0 0
          • Pekáček  

            Víš co by to udělalo se souměrností klik? Levá bude podstatně dál jak pravá! A víš co to udělá s tvýma kolenama?

            0 0
            • Pi†el  

              jak velke rozdil vznikne, kdyz tam tu kliku pridelas ? Ja mam jednu kliku taky o kousek dal a nijak to nepocituju.

              0 0
              • Pekáček  

                Pokud by to při doporučené montáži bylo souměrné (jako že není, levá je dál), tak pravou přiblížíš o 5mm a levou oddálíš o 5mm, tj, rozdíl bude 10mm a to je hodně.

                0 0
                • Pi†el  

                  ja mam odhadem rozdil tak 6mm, fotrik este trosku vic.. a zatim to nepocitujem

                  0 0
                  • Pekáček  

                    Navíc na tak namontované kliky bude úžasný pohled, nemluvě o možném zlomení závitu vysazené misky.

                    0 0
                    • Vilém  

                      Ta miska by se teoreticky vylomit nemela,nema to kam uhnout,drzi to osa.Ale pravda, v ose ramu to nebude ani nahodou.

                      0 0
                      • pacobull  

                        Zkoušel jsem dát všechny podložky na levou stranu, ale fakt na té misce moc závitů nezbyde. Takže tuhle variantu jsem zavrhnul.

                        0 0
    • pacobull  

      Záhada vyřešena díky Dafovi. Jsem idiot a nevšimnul jsem si, že ta podložka co drží lanko je otočená a ona mi při řazení na velkej převodník dělala doraz o přírubu přesmykače. Takže se přesmyk zaseknul těsně před koncem a převod tam nespadnul. Stydím se, že jsem si toho nevšimnul.

      0 0
    • Martin  

      dotázek, bude přesmyk pro DynaSys XT M771–10 chodit s převodníky 44–32–22? nebo je nutné mít 42–32–24?

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Bude to chodit.

        0 0
        • Martin  

          to je tabulka pro původní devítkový 771 nebo pro dynasysový 771–10? zkoušel jsem k tomu něco googlit a většinou píšou 42z max, akorát v jednom eshopu borec psal, že mu 771–10 s 44z chodí

          0 0
          • ˘Ö˘ Krab  

            Tahle a podle řetězu je to původní 9sp. U všech nových uvádějí důsledně označení FD-771–10×.

            0 0
      • Vilém  

        A co tam dat devitkovej? Mel bys klid. Takto nebude nastaveni idealni, na stredni pile bude voditko vys, nez by melo a razeni to jiste, nijak zvlast, neprospeje.

        0 0
        • Martin  

          sbírám díly na zimáka, tak se rozhlížím, co by se dalo splašit. klik s 42z největší plackou v bazaru moc není :)

          9s přesmyk samozřejmě řešení je. předpokládám, že 9s přesmyk s řazením dynasys chodit bude

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.