nekompatibilní převodník s přesmykačem. Co s tím?

9 nepřečtených
  • o_three

tak sem si radostne koupil XT presmykac (FD-m761), ale nejak sem prehlidnul ze je na 44, 32, 22 zubu … vzhledem k tomu, ze mam jeste stary kliky s prevodnikama 42, 32, 22 pocitam, ze nastanou problemy pri instalaci… :o( jake sou ted moznosti? z meho laickeho pohledu se jevi jako nejjednodusi vymenit velkou placku s 42 zubama za prevodnik s 44 zubama. Lze to? Jestli ano tak jak poznam ze sou stary a novy prevodnik kompatibilni? Druhou moznosti je vymena vcetne klik, kterou bych byl ochoten podstoupit. Docela se mi libi letosni LX kliky, ktere nesou prevodniky s XT smykem kompatibilni. Tady by me docela zajimalo, jak vybrat ten spravny stred a spravnou verzi klik. Diky za podnety p.s. moznost koupit nejaky starsi typ presmykace na 42 zubu se mi moc nechce…

• biker007  

a proc by to nemelo chodit? ja kdysi vozil kliky STX (nevim-nevim-42) a presmykac LX (pro 22–32–44) a nebyl v tom nejmensi problem.

• DyEm  

????? taky jezdím silnici se 49 plackou. Namontuj to a bude to z 97% OK

• o_three  

koukal sem do starsich prizpevku, kde nekdo psal, ze to pak drhne o stredni prevodnik a kdyz kouknu na tabulku o tohoto presmykace tak je tam 44, 32, 22 a Min. difference between top and intermediate 12 zubů…

• radek z BF  

to jsou kecy Shimana…Mam na Codach 42–32–22 LX smyk „klasiku“ (downswing) a chodi jak vino…Jen doporucuju jit na minimalni doprucenou vzdalenost od velke pily, ja davam 1 mm zub-spodni oblouk vnejsiho voditka kdyz jsou v jedne rovine…

• jonas  

Nelámal bych si s tím hlavu. Já měl na kole velkej tác 48 zubů. Pak jsem dal nové kliky kde je velkej tác 42 zubů. Přesmyk zůstal samozřejmě tentýž a nemám nejmenší problémy.

• Daf  

No ja jsem s tim problemy mel. Musel jsem mit smyk vys nad velkou plackou aby to vnitrni voditko nedrelo o prostredni prevodnik. Uz me tady dost lidi presvedcovalo ze jim to normalne funguje. Takze to vyzkousej a kdyz to nebude chodit tak potom to teprve zacni resit.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.