kliky lx 2005 hollowtech II-ložiska-umělá hmota?

30 nepřečtených
  • vlk

    Tak mi právě přišli a nestačím zírat dotahovací matka-to je nějaká umělá hmota.A ty ložiska v těch miskách, to z venku taky vypadá jako umělotina.Nevíte někdo -je to jen povrchově-ta umělá hmota u těch ložisek, nebo celý ten jeden díl?Přece nemohou mít ložiska jednu polovinu umělohmotnou.

    0 0
    • tutite  

      klid, netrap se tím..

      0 0
    • grafik  

      vyfot to makrem a dej sem link

      0 0
      • vlk  

        už sem to našel -v historii u klik xtr.ta umělá hmota je tam jen nasazena jako krytka na tom ložisku-to ložisko je komplet kovové.Sem si oddych.

        Ještě bych se zeptal, už jste někdo zkoušel měnit ložiska.Dají se někde koupit pouze ty ložiska a vyměnit jen ty nebo to nejde a musí se to zase koupit jako komplet i s miskama

        0 0
        • Pekáček  

          Tipuju koupit i s miskama. A Japonec si mne ruce jak to pěkně vymyslel.

          0 0
        • Lada1  

          popis XTR – vlozky v loziskach jsou umelohmotne. Loziska jsou obustranne kryta. Pod vlozkou je vazelina jeste. Loziska by mel umet vymenit kazdy s dobre vybavenou dilnou (stahovakem). Cena noveho loziska tipuju ±400Kc (v obchode s lozisky). Vzhledem k velikosti lozisek (kulicek, ploch) a jejich vzdalenosti od klik je jejich namahani daleko nizsi nez u klas. stredu.

          Ta umelohmotna „matka“ slouzi pouze k pritahnuti leve kliky ke stredu. Nasledne je pak stlacena (a tudiz se neodsroubuje za jizdy) pri dotahovani kliky 2 imbus. srouby.

          0 0
          • Motyll  

            Nemam sice LX, ale XT 04 a stred mi vydrzel necelych 8000km. Prave ted ho menim, cena 1084 Kc

            0 0
            • vlk  

              na kupkolo.cz/ maj za 800,–Kč

              0 0
            • BB  

              stejna zkusenost s XTR, vymena po jedne sezone. Myslel jsem, ze XT ma delsi dech.

              0 0
              • Lada1  

                a co ti na tom odeslo jako ???

                0 0
          • Pá-dlista1  

            Vzhledem k velikosti lozisek (kulicek, ploch) … pri jejich rozmerech se snad ani o velikosti hovorit neda :)

            0 0
            • Lada1  

              slychavas to od holek taky ? :P

              0 0
              • hydrant  

                ale na velikosti prý nezáleží :o)

                0 0
                • Volf  

                  Moje kamarádka tvrdí, že tuto hlášku si vymysleli kluci co ho maj malýho…

                  0 0
                  • hydrant  

                    taky se říká, že s i s malým kašpárkem můžeš zahrát velký divadlo :o)

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      I na velkym jevisti? ;)

                      0 0
                      • hydrant  

                        :o)

                        0 0
                      • hydrant  

                        na tom velkým jevišti to asi bude velká honička… a každej a? si to přebere jak chce :o)

                        0 0
                    • Lada1  

                      jo, můžeš hrát velký divadlo, ale jde jen o to, zda to bude tragedie nebo komedie

                      0 0
                  • Lada1  

                    Size does always matter !!!

                    0 0
    • kokos  

      je potřeba na namontovaní nějakej specialni klíč? A pripadne je soucastí balení?

      0 0
      • vlk  

        misky jsem si dotáhl nafest rukou přes hadru, slyšel jsem že to dotahují i sikovkama přes hadru, Pak gumová palička na přesné dosednutí,No a já si koupil za 30 kč, takový umělohmotný klíč-takové kolečko, ta tu matku na straně levého pedálu.A pak imbusový klíč 5. A bylo to.Možná by ten klíč nebyl potřeba, ale nechtěl jsem si tu matku zničit-je z umělé hmoty.Ten klíč na misky jsem na namontování nepotřeboval, uvidíme, jak to bude, až budu demontovat.

        0 0
        • Lada1  

          UFF, ty jsi teda „monter“ sikovkama pres hadr … Jak to dotahnes na 40Nm ?

          0 0
          • vlk  

            já to neutahoval sikovkama, mě to bylo jen porazeno v cykloobchodě.Já to utahoval přes hadru rukama-jen rukama a šlo to zcela v pohodě.Prostě jsem si zapoměl koupit ten klíč a chtěl jsem ještě ten den jezdit.Tož kdysi mi říkali, nevím proč, terminátor :o)

            PS:Vybavení za 20 tis abych měřin N teda opravdu nemám.

            0 0
            • Daf  

              Husty :))))

              0 0
            • TomK  

              Terminátor mi s mým propadlým hrudníčkem neříkají a také jsem to dotáhl rukama přes hadr. Pár set km už to bez problémů drží, tak to neřeším. AŸ mi jednou dorazí objednaný klíč, tak to zkusím ještě dotáhnout.

              0 0
    • kokos  

      prej ten klic stoji 380,–

      0 0
      • vlk  

        nedávno jsem viděl od bbb za 180.

        0 0
    • Gorgov  

      Sorry, ale ty si dobrej nazdárek. Umělohmotný ložiska…:)))

      0 0
      • vlk  

        kdybys pořádně četl tak se to ve 3 příspěvku dozvíš jak to je.

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce