Kompatibilita - kliky FSA MOTO x osa Shimano XT Hollowtech II

10 nepřečtených
 • Speedy

  Mám MTB kliky FSA Moto. Potřeboval bych koupit novou osu ( hlavně misky a ložiska ) a protože nějak nemůžu FSA BB-7000 MexaExo za rozumnou cenu sehnat, chtěl bych koupit osu Shimano XT Hollowtech II. Vypadají jako vzájemně kompatibilní, můžete mně někdo potvrdit, že je to pravda? Nevíte ještě, jestli se osa prodává i s těmi 3-mi vymezovacími kroužky 2,5 mm nebo jestli si je člověk musí koupit zvlášť? Díky.

  • Excel  

   Je to stejný, místo megaexo jsem dal XT a žádnej problém, bohužel origo shimana ložiska stojej taky za prd, snad jen než to namontuješ bych doporučil sundat krytky opatrně nožem, pak utěsnění ložiska a z té jedné strany bych to nacpal vazelinou co to jen půjde.

   • Excel  

    jo a ta osa mi z éšopu přišla bez podložek, někomu dokonce bez té středové krytky, zeptal bych se tam kde to chceš koupit

  • ToM.K3  

   Na brzdy jsem se ptal včera, tak ještě zkusím dotaz ohledně osy.

   Mám taky kliky FSA Moto, a stejnej problém s osou, totiž že ji mají jen na kolokram.cz za docela přehnanou cenu (s poštou to vychazí skoro na 1000Kč).

   Třeba tato shimano http://www.kupkolo.cz/…u-bb70_z131/ stojí polovinu.

   Bude ale sedět vnitřní průměr ?? U FSA BB-7000 je vntřní průměr ložisek d=24mm. Jinak šířka se vymezuje podložkama a závit je u obou typ BSA, takže jinak by měly být zaměnitelný ?

   Díky předem

   • ToM.K3  

    Nikdo nic ??

    V historii jsem našel názory, že to jde i nejde.

    Shimano má vnitřní průměr d=25mm a FSA d=24mm. Někde se zase diskutuje o „plastový trubičce“-redukci, což taky vůbec nechápu, plast se přeci časem vymačká. Nemohl by mi to někdo vysvětlil a poradit ?

    • kubad  

     vnitřní průměr je stejný 24mm

     problém je délka, u FSA je trochu jiná a u klik kde se nedá seridit vůle matici na klíče to nemusí sednout

     ty FSA co pises neznám takže přesně neporadim

     • ToM.K3  

      napiš mi to prosím ještě jednou s háčkama :)

      …u FSA je trochu jiná a u klik kde se nedá seridit vůle matici na klíče to nemusí sednout… Díky

      Jinak je to presne tato osa:http://www.fullspeedahead.com/…00-%28MTB%29)

      Průměr ty moje mají 24mm, měřil jsem to, protože teď mám na kole už druhou osu, která je po jedný sezoně opět K.O. a tu první jsem si nechal.

      Koukám že to asi není až taková jistota, že se to dá vyměnit, takže asi zase koupím tu předraženou osu FSA na jednu sezonu.

      • kubad  

       sorry tablet no :D

       Shimano kliky mají taky 24mm osu, ale střed je trochu jinak řešený, ale průměr by seděl, problém může být délka, ta muže bát trochu jiná, a pokud tvoje levá klika není nasunutá na tisícihran maticí zboku se neseřizuje předpětí ložisek a nemá zboku 2 šrouby na dotažení tak to pravděpodobně nebude pasovat.

    • Edwin  

     čus, nevím, jak tvoje kliky, ale já s mýma naletěl. Zkus to rozmontovat a přeměř ten průměr dřív než koupíš ložiska jako já :o)

     „tady“ jsem to řešil:http://www.bike-forum.cz/…-prosim.html

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.