Vadný prostřední převodník na klikách XT Hollowtech II

21 nepřečtených
  • Sinuhet

    Po roce ježdění mi odešel prosřední převodník na klikách Deore XT Hollowtech II, a to přesto, že řetěz měním včas. Trochu mě to překvapilo. Byl jsem zvyklý u této součástky na lepší životnost. Problém je v tom, kde sehnat orginál převodník, nebo jakou vhodnou náhradu zvolit.

    0 0
    • Lance  

      prosim prosim mel nozicky?:)

      0 0
    • ananas  

      …shimano převodníky nestojí za nic, prubni třeba gebhardt nebo viavelo

      0 0
    • Tomcat  

      fajn opotřeboval se převodník a v čem je vadný?

      0 0
      • Sinuhet  

        Vadný je v tom, že když dáš novej řetěz a na prostředním převodníku to dělá příšernej kravál.

        0 0
        • Tomcat  

          Hmm.. jadnak to napiš hnedka.

          Tože novej řetěz na otetým převodu je hlučnej, je snad normální, ne?

          0 0
          • enjoy  

            me prijde ze vsechno napsal jasne a ty se v nem nesmyslne rejpes jenom proto ze neni spokojenej s kvalitou drahyho vyrobku:-).

            0 0
            • Tomcat  

              Jo rejpu začínám bejt vytočenej z některých příspěvků. Ne tak, že se někdo na něco ptá, ale z té formy jakou se ptá oklikou, neurčitě, zbytečně s moc omáčkou. Nehledě, že nadpis se neschoduje s hlavním textem. :-/

              0 0
              • TinkTink  

                Neco tu vadnyho je, ale on to udelal spravne..nadpis je spravny, protoze ten prevodnik je vadny…jenom ty to nejak nechces pochopit…toto oduvodneni u tohoto prispevku neberu…vyber si 10 jinych, kde to je faktem a ne smyslenkou.

                0 0
                • Tomcat  

                  Promiň ,ale opotřebení provozem nepovažuji za vadu. To že opotřebovaná věc je hlučná (řetěz vs převodník) je normální. Ale kde je tedy vada převodníku?

                  0 0
                  • kovar  

                    vadný je už od samého počátku- stačí se podívat titěrné ztenčované zuby divných chatrných tvarů

                    0 0
                    • Tomcat  

                      Tomuse říká výrobek má stanovenou životnost.

                      Pošlete meila Shimanu, aby vám řek kolik to má vydržet.

                      0 0
                  • TinkTink  

                    Vada – vydrzel to co pisatel pise…za vadu to povazuji.

                    0 0
                    • Vrci  

                      Pokud mají tuto výdrž všechny prostřední převodníky, tak to není vada (ta se vyskytuje jen u zmetku), ale bohužel charakteristická vlastnost – šmejd.

                      0 0
    • BB  

      mam stejny problem s XTR, kdyz jsem dal novy retez, tak prostredni nerad pousti retez, ktery se zachytava na zdeformovanych zubech. Jeste se daji hacky trochu opilovat pilnikem, ale to neni reseni nadlouho. Proto uvazuji, ze tam dam Gebhard. Zkusil uz nekdo takovou kombinaci ?

      0 0
      • MARIN  

        Ja to zkusil ale na starsi kliky XTR (FC M952). Zkusil jsem to pred rokem kdyz jsem zjistil ze delaji tuhle roztec. Prevodnik byl bez nabehu 34z. Nasadil jsem ho 2 dny pred zavodem spolu s novym retezem vyzkousel ho na 40km lehkym terenem a hned peisel na to ze z nej retez nechce padat na malou pilu a taky z male se mu nechce na stredni. jaky ale bylo prekvapeni kdyz po 60km zavode cestou domu zacal retez preskakovat a namotavat se prave na te stredni pile. Nejezdil jsem v zadnem bahne. Doma jsem pak zjistil ze to dela jen na jedne polovine prevodniku, ktera mela nehorazne omackane zuby. Ta druha byla netknuta. Nevim jak se jim tohle mohlo povest vyrobit :(

        0 0
        • racker  

          Stejná zkušenost s Hollowtech II. Letos koncem jara FSA lisovaný (cca 700 Kč) – funkce dobrá, ale vydržel jen přes dva řetězy, cca 3000km. Teď FSA CNC, drahý jako lekárna (tuším kolem 1500 kč), funkce výborná, skvěle bere z malé placky, trochu se mu nechce pouštět dolů. Uvidíme, jak dlouho vydrží.

          0 0
          • MartinXC  

            Mám na CNC FSA plackách ujeto kolem 9tis – zuby se hodně ztenčily, ale pořád to chodí velice dobře. Paradoxně nejvíc je ochozená velká placka.

            0 0
        • peky  

          Zřejmě špatná ruka při výběru. Mám CNCčko prostřední placku s frézovanými náběhy Gebhardt a po 2500km je jak novej. Sem s ním moc spokojeny. Stála mě 900,– i s dobírkou.

          0 0
        • Splinter  

          Asi moc zabíráš jednou nohou:o))

          0 0
    • default  

      Pokud zase tolik nelpis na vaze, resenim je koupit levny prevodnik z oceli treba Alivko. Vydrzi mnohem dele.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.