Přestavba sady Tiagra 4700 3x10 na 2x10

8 nepřečtených
  • PatrikKalista

    Ahoj, máte s tím někdo zkušenosti a stačí sundat jen krajní 30z převodník a prostřední 39z vyměnit za 34z a je hotovo?

    Patrik

    0 0
    • Singlespeed  

      Když se podíváš na 39 z převodník, zjistíš, že jsou šrouby skoro u zubů. Kdybys tak chtěl dát 34 z převodník, tak by byly šrouby přímo v zubech. Myslíš, že by to fungovalo?

      0 0
    • Singlespeed  

      Teˇd vidím, že má 4703 zřejmě rozteč 110 mm, takže by to teoreticky mohlo jít.

      0 0
    • McBlacky  

      nějak to fungovat bude, ale podle mě ti budou některé převody škrtat. Jiný je i přesmykač a trojpila páka nemá mezipolohy co má dvojpila páka. Nepočítá se s tím, že bys na každou pilu jezdil všechny pastorky (jako u dvojpily).

      Tzn to seřídíš třeba na 6–7 pastorků bez škrtání na velkou a 5–6 na střední (nyní malou). Dřív byl problém s roztečí (viz kolega), ale to se dávaly trojpily 52/42/30, dneska by to jít mělo nahradit za 34/36

      0 0
      • creater  

        Jde to a normálně to funguje i s přesmykačem na trojtác i s pákou 3×10, mezipolohy páka má a třetí poloha se zruší dorazem na smyku, nic neškrtá a normálně funguje :-)

        0 0
        • PatrikKalista  

          Mohu Tě poprosit o foto a co si tam dával za převodník? Děkuji moc. Patrik

          0 0
        • McBlacky  

          jsi teda víc šikovnej než já :)

          Mě to na 105ce nešlo seřídit (52/42/34 vs 11–25). Na Soře 3*9 kdysi jo, ale na 3*10 už ne.

          0 0
    • pokec  

      Plánuju něco podobnýho, akorát na Tiagře 4500 2×9 s klikama 50/39/30 rozteč 130. A chtěl bych dát velkou na pozici střední a malou koupit 36z nebo 34z s roztečí 5×74 BCD u Gehardta. Vychází mi takto líp řetezová linka – vzadu je něco kolem 42mm a vepředu to s tímto přehozením placek výjde kolem 41,5mm. Když bys to nechal tak jak jsi psal, že bys jen oddělal malou, tak máš řetězovou linku cca 42mm vzadu a vepředu kolem 48,5mm a to se mi zdá moc.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.