Kliky 105 R7000 kompatibilní s řazením Tiagra

8 nepřečtených
  • Kiltom

    Kupuji si Canyon Grail Al 6.0 postavený na sadě Tiagra. Chtěl bych ale rovnou vyměnit kliky za 105 R7000 (50/34). Je to nějaký problém z hlediska kompatibility,když sada 105 je 11rychlostní a Tiagra 10rychlostní?

    Díky

    0 0
    • atty  

      Ne, vůbec.

      0 0
    • Marskatin  

      No připadá mi to jako vyhození peněz, pokud teda ty Tiagry nepůjdou na nějaké jiné kolo.

      0 0
      • TK75  

        Já jsem také o tom uvažoval,ale třeba za ty cyklokrosové FC-CX50 46–36 zubů.No, ale až Tiagry odejdou.

        0 0
    • Singlespeed  

      Pokud mají Tiagra kliky taky převodníky 50/34, tak je nesmysl měnit, neboť funkce klik 105 a Tiagry je k nerozeznání stejná.

      0 0
      • Kiltom  

        Všem děkuji za reakce. Úvaha byla vlastně stejná, Tiagra je funkčně stejná jako 105, viz třeba

        https://road.cc/…r7000.Jediný rozdíl ( aspoň pro mě ) je v hmotnosti klik. A vzhledem k tomu, kolik ušetřím oproti Grail AL 7.0, jsem se rozhodl pro tuto úpravu.

        0 0
        • scortis  

          No co koukám tak rozdíl 194 gramů. To udělá větší rozdíl jestli si před jízdou dojdeš na záchod :D

          Ale tak jestli ti to za ty skoro 3 tisíce stojí …

          0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Není stejná, stačí, když máš těsně nastavený přesmykač a zabereš do kopce ze sedla. Ultegra si ani neškrtne, 105 max. zlehka, Tiagra proti tomu celkem často. Je tam prostě rozdíl v tuhosti. Ověřeno mnou na jednom a tom samém rámu na stejné trase. Problém není tolik v klikách, jako v převodnících – ověřeno na mimosadovém krajkovém převodníku z RS500 a zlepšení po výměně za dráhový Gebhardt.

        Ale, protože jsi singlespeed a nemáš přesmykač, tak tuto nuanci neznáš a neřešíš :-).

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.