otočení sjetého převodníku ?

15 nepřečtených
  • Vision

    otočení sjetého převodníku ? někde jsem to tu zaslechl , ale když bych chtěl otočit ten prostřední na LX klikách tak by mě nejspíše padal řetěz do tý mezery co zam vznikne , nemyslíte ? on ten prostřední převodník je promáčklej k jedný straně !

    0 0
    • TinkTink  

      No ja otocil prevodnik na Pointech a uplne na houby – retez porad padal. To stejne se da ocekavat i u LX…padat ti bude na 100% a je vcelku jedno kam.

      0 0
    • Žanek  

      A další věc, co by tomu řekly náběhy??…

      0 0
    • BB  

      resil jsem stejny problem trochu jinak, mam hollowtech II a nemohu sehnat nikde prostredni placku a retez cuka. Vzal jsem pilnik a ty zahnute hacky trochu ubrousil a OK, asi to nepujde do nekonecna, ale jako nouzovka to jde. Jinak me dost prekvapilo, ze XTR prevodnik vydrzel ani ne 10 Kkm, dost malo. Drive XT a nikdy jsem sjete prevodniky nemusel resit, vzdy slo pryc drive cele kolo.

      0 0
      • Pekáček  

        To pilování fakt funguje, když se novej řetěz jakoby lepí na převodníky a odtrhává se tak to zabere. Smůla pokud to začne někde při jízdě v blátě, čepy řetězu se pak zaplní bahýnkem a řetěz se jakoby zkrátí a je to v pytli. Manitou Železný hory 2002 jsem dojížděl na „španěla“ protože jsem si nevezl s sebou pilník :o)

        0 0
        • vlk  

          Jj též jsem piloval.-ale ne ručně, ale doma během pár minut na brusce. Zbrousil jsem je raději trošičku víc. A od té doby v terénu pohoda-i v bahně.

          Jen si říkám jak asi poznám, že je převodník už opotřebovanej. Řětěz nepadá nerachotí, vše je OK-ale přecijen, kdyby byl i tak vymačkanej, tak bych zbytečně ničil řetězy.Na převodníky asi nějaká měrka neexistuje.

          0 0
      • Zerocool  

        jakým způsobem pilovat?? víte někdo???

        0 0
    • la-da  

      Otocit sjetej prevodnik muzes jenom v pripade ze neni nejak prolisovanej,ne­symetricky obrobenej a nema nabehy.Takze to vetsinou pripada v uvahu jenom u nejmensiho.

      0 0
    • Pekáček  

      A co preventivně pravidelně otáčet převodník o 90 stupňů? Vždy ho mám vymačkanej na dvou místech naproti sobě, měl bych se asi naučit šlapat.

      0 0
    • McBlacky  

      jedinej kterej mi šel v pohodě otočit byl viavelo, ten je bez náběhů. s náběhy jsem ani nezkoušel, protože jsou dělaný jen „jednosměrne“

      0 0
    • The_Trooper  

      Cauec.. otoceni sjete jednoplacky s vlčími zuby zkoušel někdo? Na posledním závodě mi převodník docela bral řetěz a to jen v bahně..

      0 0
      • tonik666  

        Otáčecí by být měly, třeba E13 přímo umožňuje jedno i druhé nasazení, jen má každé jinou řetězovou linku (což by nemuselo vadit). Problémy typu náběhy by neměly nastat.

        Záleží jen jak ti ze sjetého bude odbíhat řetěz.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.