otočení sjetého převodníku ?

15 nepřečtených
  • Vision

otočení sjetého převodníku ? někde jsem to tu zaslechl , ale když bych chtěl otočit ten prostřední na LX klikách tak by mě nejspíše padal řetěz do tý mezery co zam vznikne , nemyslíte ? on ten prostřední převodník je promáčklej k jedný straně !

• TinkTink  

No ja otocil prevodnik na Pointech a uplne na houby – retez porad padal. To stejne se da ocekavat i u LX…padat ti bude na 100% a je vcelku jedno kam.

• Žanek  

A další věc, co by tomu řekly náběhy??…

• BB  

resil jsem stejny problem trochu jinak, mam hollowtech II a nemohu sehnat nikde prostredni placku a retez cuka. Vzal jsem pilnik a ty zahnute hacky trochu ubrousil a OK, asi to nepujde do nekonecna, ale jako nouzovka to jde. Jinak me dost prekvapilo, ze XTR prevodnik vydrzel ani ne 10 Kkm, dost malo. Drive XT a nikdy jsem sjete prevodniky nemusel resit, vzdy slo pryc drive cele kolo.

• Pekáček  

To pilování fakt funguje, když se novej řetěz jakoby lepí na převodníky a odtrhává se tak to zabere. Smůla pokud to začne někde při jízdě v blátě, čepy řetězu se pak zaplní bahýnkem a řetěz se jakoby zkrátí a je to v pytli. Manitou Železný hory 2002 jsem dojížděl na „španěla“ protože jsem si nevezl s sebou pilník :o)

• vlk  

Jj též jsem piloval.-ale ne ručně, ale doma během pár minut na brusce. Zbrousil jsem je raději trošičku víc. A od té doby v terénu pohoda-i v bahně.

Jen si říkám jak asi poznám, že je převodník už opotřebovanej. Řětěz nepadá nerachotí, vše je OK-ale přecijen, kdyby byl i tak vymačkanej, tak bych zbytečně ničil řetězy.Na převodníky asi nějaká měrka neexistuje.

• Zerocool  

jakým způsobem pilovat?? víte někdo???

• la-da  

Otocit sjetej prevodnik muzes jenom v pripade ze neni nejak prolisovanej,ne­symetricky obrobenej a nema nabehy.Takze to vetsinou pripada v uvahu jenom u nejmensiho.

• Pekáček  

A co preventivně pravidelně otáčet převodník o 90 stupňů? Vždy ho mám vymačkanej na dvou místech naproti sobě, měl bych se asi naučit šlapat.

• McBlacky  

jedinej kterej mi šel v pohodě otočit byl viavelo, ten je bez náběhů. s náběhy jsem ani nezkoušel, protože jsou dělaný jen „jednosměrne“

• The_Trooper  

Cauec.. otoceni sjete jednoplacky s vlčími zuby zkoušel někdo? Na posledním závodě mi převodník docela bral řetěz a to jen v bahně..

• tonik666  

Otáčecí by být měly, třeba E13 přímo umožňuje jedno i druhé nasazení, jen má každé jinou řetězovou linku (což by nemuselo vadit). Problémy typu náběhy by neměly nastat.

Záleží jen jak ti ze sjetého bude odbíhat řetěz.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.