Jak vymenit prostredni prevodnik ?

11 nepřečtených
  • micu

Zda se, ze jsem si znicil najetim na velky kamen prevodnik. (po prehozeni na nej totiz retez vylozene skace). Me vedomosti i naradi k tomu potrebne jsou v podstate nulove, presto bych to rad zkusil. Predpokladam, ze to bude mit 2 faze – sundani(a nakonec nandani) kliky a vymena prevodniku. Dale mam pocit, ze hlavni figl je v pouziti toho spravneho naradi. Cosi zajimaveho jsem objevil na parktool, ale mam problemy si odvodit od anglickych jmen naradi ta ceska. Dalsi zadrhelem budou asi i rozmery naradi. Existuje neco jako navod pro dummies bud na Internetu anebo jako knizka ? Diky za pripadne odpovedi na tenhle docela zoufaly dotaz…

• McBlacky  

hmmm záleží na dost věcech… jaký máš kliky a střed nejdvíc. ale já bych nejdřív zkusil najít zub/zuby na kterých to skáče a narovnat je kleštěma, pak bych to teprve řešil demontáží

• Vrci  

Jde to i bez sundání kliky. Je k tomu třeba imbus a tohleto www.bbbparts.com/…ls/btl32.htm

Česky se to jmenuje Klíč na přidržení matic šroubů v převodnících. Třeba tady: eshop.bikezone­.cz/index.php?swit­ch=detail&id=3051&k­at=652&trideni=ID_KAT&po­cet=10&PHPSES­SID=84b20212b18778f6655e­b958caefb077

• Pi†el  

ten klic neni potreba.. ty matice maj vetsinou drazku.. tak to pridrzis sroubovakem..

• Vrci  

Mají drážku vždy, a dost často i drží samy o sobě neni je třeba nicim přidržovat (při povolování) a stačí i samotný imbus. Na utáhnutí buď hodně malý plochý šroubovák (2 – 3 mm široký) a přidržet u jedné strany nebo hodně velký (1 cm a vybrousit mu prostředek).

• Lister  

souhlas, nikdy jsem nic nepřidržoval a drželi sami, při troše šikovnosti by měl pak jít ten převodník přetáhnout přes kliku i bez jejího stahování, jak si psal výše :o)

Nejdřív bych stejně zkusil ty kleště případně kladivo a zkusil to srovnat

• gersa  

IMHO se obejde i bez nej. Vetsinou to vyresi vetsi sroubovak.

J

• Vrci  

Chtěl jsem trochu podpořit tvorbu českého HDP zvýšením výdajů domáctností.

• riku  

… ale na na vrub negativní obchodní bilance.

• Vrci  

Ten vliv by nebyl tak velký – většinu ceny tvoří marže dovozce a prodejce a DPH (které se velmi rychle přemění ve výdaje státu). V obchodě by stejně s určitou pravděpodobností narazil na český kovys.

• borda  

člověče, na kovys jsem ještě nenarazil to bydlím mousek od jejich fabriky. a tyky bych si od nich nekoupil nic ani za korunu, ale to je prostá osobní antipatie :-)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.