• jobekr

    Zdravim, mám takový problém s kolem, jezdím cca 2 roky a už na druhém kole mám problém s tím, že mi padá levá klika resp. matice, která drží kliku u středu. Snažím se to řešit tak, že to celý odmastim a utáhnu, ale někdy se to povolí po 2 km, někdy po 50 km, někdy to vydrží taky 300 km. Totálně netuším čím by to mohlo být, nevíte někdo čím by to mohlo být? Neměl někdo podobný problém?

    0 0
    • palkac  

      padala mi leva klika na ctyrhranu – namazal jsem zavit sroubu chemoprenem(lepsi je asi to zavitovy lepidlo loctite, ale v hornbachu jsem ho nenasel), vzal trubku pro vetsi paku, maly plisek mezi osu a kliku a poradne dotah. od ty doby to drzi.. plisek jsem tam dal jelikoz po zlomeni osy se ten ctyhran na klice trochu vymack…

      0 0
    • yetti  

      Jestli je to na ctyrhranu tak tam tu kliku poradne naraz gumovou palici nebo kladivem prez drevo a pak to poradne utahni.

      0 0
    • clieent  

      No jestli se ti povoluje jenom ta matice tak pod ni dej podložku s pérovkou a to bude třeba stačit,ale takhle se zdá,že se ti asi hejbe i ta klika.

      0 0
    • fousek  

      sem matici na klikach jeste nevidel?

      0 0
      • fousac  

        na ctyrhran se driv davaly matky, nez to zacali delat na srouby..

        0 0
      • McBlacky  

        může bejt na nástrčkovej klíč, místo imbusu, docela oldskůůl řešení, jsem to měl na starym treku velamos

        0 0
        • Manas  

          No, to ma dokonce Johy na kole. Ani nevim kde sem ty srouby vyhrabal :-)

          0 0
    • jobekr  

      Moc všem děkuji, zkusim to s tou pérovkou, to je podle mne asi nejlepší. A když to nepomůže, tak chemopren to určitě udrží :-) A když ne, tak kolo letí ze skály :D :D :D ( snad mi naši daj na nový:-)) )

      0 0
    • Vilém  

      toto byva problem na supermarketovych kolech.Jedinou ucinnou pomoci je vymena stredoveho slozeni.Jako nouzovka jde pouzit odmasteni a pojisteni Loctitem na srouby,ale neni to na dlouho:(

      0 0
      • jobekr  

        Jo já vím, že je to problém supermarketových kol, ale tohle je ze seriózního cykloobchodu :)

        A už to mám snad pořádně dotažený, pérovku jsem tam dal, tak snad to teď něco vydrží doufám. Ještě jednou děkuji všem za rady.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.