• jobekr

Zdravim, mám takový problém s kolem, jezdím cca 2 roky a už na druhém kole mám problém s tím, že mi padá levá klika resp. matice, která drží kliku u středu. Snažím se to řešit tak, že to celý odmastim a utáhnu, ale někdy se to povolí po 2 km, někdy po 50 km, někdy to vydrží taky 300 km. Totálně netuším čím by to mohlo být, nevíte někdo čím by to mohlo být? Neměl někdo podobný problém?

• palkac  

padala mi leva klika na ctyrhranu – namazal jsem zavit sroubu chemoprenem(lepsi je asi to zavitovy lepidlo loctite, ale v hornbachu jsem ho nenasel), vzal trubku pro vetsi paku, maly plisek mezi osu a kliku a poradne dotah. od ty doby to drzi.. plisek jsem tam dal jelikoz po zlomeni osy se ten ctyhran na klice trochu vymack…

• yetti  

Jestli je to na ctyrhranu tak tam tu kliku poradne naraz gumovou palici nebo kladivem prez drevo a pak to poradne utahni.

• clieent  

No jestli se ti povoluje jenom ta matice tak pod ni dej podložku s pérovkou a to bude třeba stačit,ale takhle se zdá,že se ti asi hejbe i ta klika.

• fousek  

sem matici na klikach jeste nevidel?

• fousac  

na ctyrhran se driv davaly matky, nez to zacali delat na srouby..

• McBlacky  

může bejt na nástrčkovej klíč, místo imbusu, docela oldskůůl řešení, jsem to měl na starym treku velamos

• Manas  

No, to ma dokonce Johy na kole. Ani nevim kde sem ty srouby vyhrabal :-)

• jobekr  

Moc všem děkuji, zkusim to s tou pérovkou, to je podle mne asi nejlepší. A když to nepomůže, tak chemopren to určitě udrží :-) A když ne, tak kolo letí ze skály :D :D :D ( snad mi naši daj na nový:-)) )

• Vilém  

toto byva problem na supermarketovych kolech.Jedinou ucinnou pomoci je vymena stredoveho slozeni.Jako nouzovka jde pouzit odmasteni a pojisteni Loctitem na srouby,ale neni to na dlouho:(

• jobekr  

Jo já vím, že je to problém supermarketových kol, ale tohle je ze seriózního cykloobchodu :)

A už to mám snad pořádně dotažený, pérovku jsem tam dal, tak snad to teď něco vydrží doufám. Ještě jednou děkuji všem za rady.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.