• dodydody

    Nemuzu seridit zadni kotoucovou brzdu myslim tim ze i kdyz dam trmen na doraz ok tak mi stale drhne desticka o kotouc puvodne jsem myslel ze je to nabou vyndal jsem u ni takovou milimetrovou podlozku a bylo to OK.ale ted mam nabu novou Rohloff a problem je stejny pripada mi ze je nejak hnuta padka toho uchyceni adapteru co s tim?prosim

    0 0
    • zirecek  

      Bych ti poradil klasickou Včkovou radu, :-).

      Zbývá buď hnutý adapter nebo křivá šavle rámu. Napadá mě spíš reklamace.

      0 0
    • Vilém  

      Co je to za brzdu?Treba Julie na zadnim trmeni musi mit jeste podlozky.Zalezi ktera strana Ti drhne.

      0 0
    • goofy  

      Jestli ti drhne vnejshi deska, tak to je trochu problem… Asi bych zkusil trochu upilovat patku na ramu. zalezi kolik ti tam chybi, ale melo by to pomoct. Nebo podlozku mezi nabu a ram a tim roztahmout zadni stavbu, ale nejsem si jist jak ten Rohloff vypada, a jestli by tam shla dat…

      0 0
      • dodydody  

        Drhne mi ta strana co je bliz k vypletu ta vnitrni brzdy hayes hfx9 kdyz to bylo nove tak v pohode po urcite dobe mi to zacalo drhnout myslel sem ze za to muze ta zadni naba deore 475 vyndal jsem zni takovou podlozku a bylo to v poradku ten rohloff zadne podlozky nema navic se mi nechce do tak drahou nabu upravovat kolo jami daker xlt ps. dik vsem za radu

        0 0
        • Gatier  

          Co mam skusenosti, tak Hayes drhnu. Teraz len zistit preco. Ako uz Zirecek spominal, moze to byt krivou stavbou, adapterom. Treba sa s tym pohrat, bud podlozkami al zbrusit.

          0 0
        • Pebe  

          Dej podložky mezi adaptér a patku rámu.

          0 0
          • dodydody  

            zkusim to reklamovat kolo v zaruce,to se mi moc nelibi davat nekam podlozky kam nepatri takove samo domo mi to pripada no a pilnik? doufam ze to bude jen tim adapterem a ne savle ramu jak nekdo popisuje

            0 0
            • Gatier  

              Vitaj v svete kotucovych brzd. To k tomu patri. Bud rad ze nevydavaju rozne zvuky :) Alebo?

              0 0
            • Mustafa  

              Jak pise PeBe dej tam podlozky.Podle me tam patri.Jenom se ty hodne tenky hodne blbe shanej.Pokazdy kdyz sundam kolo tak brzda potom sedi krapet jinak a ladim to prave temi podlozkami.

              0 0
              • dodydody  

                Ted jsem to zkousel dal jsem tam ty z uchyceni adapteru maj tak 0,5mm a bylo to malo

                0 0
                • Mustafa  

                  Tak to asi budes muset zkusit pridat ;o)

                  0 0
                • dodydody  

                  Ja nevim vam to pripada normalni podle meho je to kolo do vrtule jinak si to nedokazu vysvetlit jak jsem uz psal zkousel jsem to srovnat nasilim ale u hliniku se trochu bojim porad nic porad nic a pak najenou prask a mel bych patku v ruce a ne na kole kouset to zapruzi ale vrati zpet do puvodni polohy je mi divne ze z pocatku s tim nebyl problem az po case se to muselo nejak hnout nastesti mam zimaka

                  0 0
                  • Mustafa  

                    A jak by se to kole do vrtule dostalo?Jelikoz to predtim sedelo tak to musi o5 sedet.Myslis ze kdyz mas novy naboj tak si tim ohnul zadni stavbu?Nasili rozhodne neni na miste.Mozna jeste zkus dotahovat upinak druhym koncem,tzn. jestli dotahujes packou tak to povol a dotahni matici nebo naopak.

                    0 0
                    • dodydody  

                      Uz jsem psal puvodni naba z pocatku v pohode pak to zacalo drhnout tak jsem z ni vyndal 1mm podlozku a bylo to OK. ten Rohloff nema podlozky a rychloupinak se da nasadit je z jedne strany protoze je tam razeni te naby

                      0 0
                      • Mustafa  

                        Ja mam mezi ramem a brzdou tri podlozky aby to sedelo,tak to nevzdavej po jedny podlozce.Pred­pokladam ze je Ti jasne,ze musis pridavat podlozky pod oba sroubky,jinak pujde do vrtule brzda.A vzdalenost mezi destickami je stejna jako v pocatcich?Muzes mit treba nejaky bordel pod destickou…jestli mejes kolo vabkou…Ale jestli jsi nikdy nyvyndaval desticky tak se podivej radeji do navodu k brzdam aby jsi nerozpulil trmen.

                        0 0
                        • dodydody  

                          Ten kotouc dre o trmen s bordelem pod destickou to nema nic spolecneho opravdu nevim ma tu jeste nekdo zkusenost s tim vypodlozit adapteru je to normal? nevim proc kdyz to bylo nove tak to blo v poradku to kolo zrovna nesetrim zacinam zjistovat ze bych potreboval ta 160mm zdvihu 125mm je malo nejsem zadny zavodnik ale rad to valim z kopcu dolu + nejakej ten drop tak nevim zda neco nepovolilo

                          0 0
                          • Mustafa  

                            Aha sorry,cely jsem to blbe pochopil.Myslel jsem si ze kotouc dre o desticku az ted vidim ze dre o trmen.

                            0 0
    • kesu  

      drhnou vsechny kotouce asle neni problem to odstranit,jestli mas adapter na maniuto posmounth tak upilij adapter,pokud ne upiluj opatrne navarku na ramu ale davej si bacha at je ta upilovana plocha rovna,nemela by bejt vyboulena,proste si to pevne podloz a snaz se to pilovat rovne,melo by stacit malo

      0 0
      • kesu  

        teda ´pokud ale dre o druhou stranu tak musis podlozkovat,ja sem driv mel pod trmenem dokonce i pul podlozky protoze byla navarka kriva a timhle se to vyresilo,urcite to neohybej,stejnak se ti to u al nepovede a reklamaci si myslim ze ti neuznaj neboj se podlozkovatklidne muzes jit i do mm podlozek ja sem mel i dva milimetry a nic se nestalo rikam jen si dej bacha at ten trmen sedi potom na obou navarkach rovnomerne at se to nekrizi.mimochodem todleto podlozkovani a laborovani je naprosto normalni s vetsino ramu…

        0 0
      • dodydody  

        To mi to neviresi ja bych musel podlozit adapter dat podlozky mezi adapter a ty patky zevnitr ramu spatne se to vysvetluje bych poslal fotku ale nevim jak

        0 0
        • hanz  

          však mi tě chápem…proč je tam prostě nedáš?.....hele chtěl si radu a asi 5 lidí ti tu říká že to máš podložit a že je to normální tak co tu ještě řešíš? jestli je ti tadle rada špatná tak abych tě uklidnil jiná není.

          0 0
          • dodydody  

            tak jo diky kdyz je to normalni to tam dam ale pripada mi to divne

            0 0
            • kesu  

              jo a jeste diry v kotoucovce by mely bejt ovalny a ne kulaty a v adapteru normalni se zavitem tak pokud si to jsete nezkusil tak se dela to ze se s povolenym trmenem zabrzdi a pak se srouby mezi trmenem a adapterem dotahnou a pak teprve odbrzdis

              0 0
    • hanz  

      prostě tam dej tolik podložek kolik je třeba, každej náboj je trošku jinej a u každýho je třeba znova nastavit kotoučovku…jedna podložka je nic, na jednom kole jsem vozil asi tak 4mm podložek a fungovalo to…nevím co máš za problém s podložkama že tam nepatří, právěže tam patří.

      u toho strého náboje si to sešteloval kuli tomu žes mu odebral podložku na konudech která tam patřila, proto si přitáhl kotouč blíž k patce…kdybys už tenkrát dal podložky pod adapter tak si ted nemusel nic řešit, jen si to krapet srovnal a bylo.

      0 0
      • dodydody  

        Tak jsem tam dal ty podlozky ted mi skrta adapter o srouby jak drzi kotouc kdyz jich je tam min tak zase dre ten trmen o kotouc to mam upilovat ten adapter? fakt nevim co s tim jeste budu laborovat jinak to Po hodim do servisu na zaruku at si s tim poradi dik vsem za prispevky

        0 0
        • Vašur  

          Teď jsi mě donutil jít se podívat na můj adapter a mám taky HFX9 a ty šrouby co drží kotouč mají vnější okraje hlav na kružnici, která má průměr asi o půl centimetru (možná víc)menší než je nejbližší okraj adapteru. Takže i kdybych chtěl podkládat jako ďas, tak adapter bude šoupat jen o paprsky kotouče. Leda že bys tam měl šrouby s hlavou jak lívanec. Pokud vím, před normou IS 2000 byla jiná a podle ní by to mohlo dělat to co máš ty. Už si z hlavy nepamatuju kterým směrem vůči sobě ty normy posunuté, To bych je musel najít. Jestli máš rám podle starý normy a náby podle nový, tak to nebude jednoduchý. Teď si vzpomínám, že podle starý normy byly šrouby kotouče imbusový a teď jsou torx25, protože mají nižší hlavy. Takže se asi kotouč posunul blíž k rámu. To by tedy u tebe bylo obráceně Rám podle starý a náby podle nový normy. Uf, zapínat mozek v i sobotu :-)

          0 0
          • dodydody  

            Nojo jenze ja tam davam nabu Rohloff tam jsou 4 srouby a odost vetsi nez org. ints. standart 6 sroubu

            0 0
        • kesu  

          reklamace to nevyresi,budou z tebe mit srandu,chce to mit desetinkovy podlozky ale jak uz sem psal vyse da se laborovat s pozici trmenu vzhledem k adapteru,diky ten ovalnejm a nekulatejm diram proto se ty adaptery pouzivaj

          0 0
          • dodydody  

            Jo to take vim ze ve trmenu brzd jsou ovalna oka ja jen ze mi je divne kdyz to bylo nove bylo to OK. postupem casu to zacalo skrtat tak jsem to doladoval temi ovalnymi dirami v tom trmenu ale pak uz jsem byl na konci tak jsem z toho naboje vyndal podlozku a od te doby dobre ta nova naba zadne nema podle meho se to nejak muselo hnout no neva bud mne s tim vyhodej nebo neco udelaj vsem diky

            0 0
            • MartinXC  

              To asi nebude tvůj případ, ale mě přední Avid 185mm kotouč po pár tisících km lehce ohnul adaptér, že se začaly zešikma sjíždět desky, takže jsem musel třmen přeštelovat.

              0 0
    • BH  

      poradit tekle na dalku to je problem, ovsem jedna zasadni vec me na tom zaujala, chces rict ze davas rohloffa na bezne patky ? Rekl bych, ze problem muze byt i v tom, pokud se podivas do manualu rohloff, tak doporucuji na sve maboje specialni patky a to i kdyz pouzivas napinak retezu. Dalsi rada je jednoducha, nech si zfrezovat otvotry pro kouucovnku i patky nejakou k tomu urcenou frezou. ja pouzivam od Parktool a je fakt , ze vesina ramu potrebuje dofrezovat. jedine tak zajistis rovnobeznost celeho systemu.

      0 0
      • hanz  

        jsou dvě varianty…na spešl patky nebo se přikoupí takovej bazmek a pak to jde na jakoukoliv zadní stavbu. na vebu to maj nafocený. Ta specialnost tech patek nebo toho bazmeku je jen v tom aby se ten náboj neprotáčel.

        0 0
        • BH  

          ne tak docela,jde zejmena o napinani retezu.Pokud ma klasicke patky musi mit napinak, jinak ten retez nevypne. Ovsem ten tvar patek muze mit i vliv na kompatibilitu s kotoucovou brzdou, si myslim.

          0 0
          • hanz  

            jasně, s napínákem je to pravda, na fulech dokonce musí bejt na všech ale s tou kotoučovkou myslím že by to mělo bejt jedno…jestli má jedinej problem že mu šrouby škrtaj o adapter tak bych ubrousil kousek adapteru, není to nic „drastického“. třeba juicy 5 je třeba taky upravit adapter aby šla seštelovat brzda na marathon 04

            0 0
            • BH  

              mam li rict pravdu, tak jsem asi moc nepochopil co mu to vlastne dela,vidis drhnouci srouby je dalsi verze.

              0 0
    • lenochod  

      Mrkni na to zda pístky ve třmenu vyjíždějí a zajíždějí stejně. Já měl v jený půlce třmenu bublinu a nemohl jsem brzdu seřídit taky. Dáš-li pod třmen podložku, zmenšíš dosedací plochu a třmen potom může při brždění vibrovat.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.