• Pitrz

    Potřeboval bych poradit. Skládám si bajka, koupil jsem kazetu 11–34 a přehazku LX. Když přeřadím na 34 kolečko tak kladka od přehazky se dotýká kolečka respektive po něm jezdí.Při jízdě to nepříjemně hrčí. Zkousel jsem prodlužovat nebo zkracovat řetěz, zatím bez výsledku.Kde udělali soudruzi z NDR chybu??? :-)

    0 0
    • Paja  

      Pritahni sroubek, ktery odtlacuje prehazovacku od patky (je zezadu prehazky)

      0 0
    • RomanH  

      Na prehazce mas stelovaci sroubek, kterym muzes regulovat vzdalenost od pastorku

      0 0
    • Daf  

      Zkousel jsi stelovani odklonu na prehazce? Takovej ten treti stelovaci sroubek. Ja si myslim ze take dost zalezi na patce prehazky. Ja na te sve mam ten sroubek zasroubovanej na max. aby to bylo OK na 32z. S 34z bych mel asi problem :( Takze reseni by mohlo byt akorat tak sehnat nejakej delsi stelovaci sroubek.

      0 0
    • Pitrz  

      To jsem zkoušel a bez efektu. Ještě zkusím zkrátit bovden u přehazky, zdá se mi trošku dlouhý.

      0 0
      • Daf  

        Nemas tam treba nejakej hodne tvrdej neohebnej bowden? Mohlo by pomoct dat tam mekej vinutej na brzdy.

        0 0
        • Pitrz  

          Mám tam ten tvrdý drátěný bovden, to bude asi ono.

          0 0
          • Orbis  

            No já bych řekl, že v bovdenu to nebud, protože ten je ohnutý, a snaží se narovnat, tím pádem vrací přehazku zpět od rámu. Mě to dělalo kdysi taky a přitáhnul jsem na doraz ten šroub u patky a bylo to v pohodě. Ale možná ho máš krátke, tak tam dej delší a uvidíš:-)

            0 0
    • tomaasz  

      Pokud to nepůjde seřídit zašroubováním stavěcího šroubu na 1. čepu přehazky budeš muset dát delší patku přehazovačky (pokud máš výměnnou patku), krátká patka zvládá zpravidla max.32 zubů.

      0 0
      • Pitrz  

        Asi to bude nízká patka. Šroub mám dotažený až nadoraz, dal jsem tam měkčí bovden a pořád je to stejný. Jsou patky rozlišeny podle výrobce (atypicky) nebo jsou normované?? Mám rám GT

        0 0
        • TinkTink  

          Si nemyslim…patka je v pohode…snese to LX+Sram 11–34 kazetu – vyzkouseno…myslim ze budes mit bud dlouhej nebo kratkej retez…

          0 0
        • Daf  

          Ja mam taky GTcko mam 32z sroub uplne zasroubovanej a je to jen tak tak :( 34z by mi to nepobralo.

          0 0
    • Pitrz  

      Ahoj Tinku. Já ho zkracoval, prodlužoval a bez výsledku. Ty jsi tam měl 34 kolečko?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.