• hermes

    jezdí někdo na kolečkových běžkách?? jaká je na nich technika jízdy? dají použít i na silnici, nebo jen na cyklostezky s dobrým povrchem?

    0 0
    • svacko  

      ahoj,ja som byvaly bezkar-„zavodnik“,a letna priprava spocivala aj v treningu na tychto lyziach.treningy sme mavali namiestach,kde bol lepsi povrch,pretoze na drsnom povrchu to jednak horsie ide,ale dost to trasie,co sposobuje trpnutie noh,a na horsich cestach mas vacsiu sancu na uraz. zalezi este,ake lyze mas-ci na klasiku (brzdia,ked ides dozadu),alebo klasicke „skatove“-volnostylove. ak planujes jazdit viac kopce,podla mna sa viac oplati ist do klasickych,pretoze sa menej namakas,a jednak v kopcoch nebudes moc zavadzat autam,na ktore treba davat zvlast pozor. takisto pri vybere lyzi zavisi,ake koliecka mas.my sme raz kupovali cezke lyze zn. jesan,ktore mali mensie koliecka,teda idu aj pomalsie,a tiez na horsom povrchu je to horsie,co sa tyka namahy,no naopak,mas na nich vacsiu stabilitu a vacsinou maju odolnejsie koliecka,kotre dlhsie vydrzia,a su aj lacnejsie. teda aby zhrnul odpovede na tvoje otazky: ano,jazdim na kolieckovych lyziach :) technika jazdy-aj klasika,aj volny styl,ktory je velmi podobny jazde na koleickovych korculiach. ano,my sme jazdili vacsinou len po klasickych cestach,v pruhu pre cyklistov,bezne cesty II.triedy. kludne sa pytaj,co len chces,rad ti zodpoviem na vsetky zvedave otazky :) s.

      0 0
      • hermes  

        Chtěl bych klasiky, netuším ale nakolik je jízda na nich odlišná od běhu na sněhu, jak třeba brzdíš?? Také netuším jaké se používají boty, speciální nebo zimní(v létě?? není to zmé hlavyříkal mi to známý)? Co hůlky? Musíš mít nějaké speciální? Jaké jsou pořiřovací náklady?

        Předem díky za odpověď.

        0 0
        • svacko  

          no podla mna je jazda dost odlisna,kedze ono tie kolieckove lyze musis dost drzat,a dost si zvykat,aby si ich aj po sice hladkej,ale nie rovnej ceste dokazal viest rovno.ja osobne som mal radsej volnu techniku,ale proste sto ludi,sto chuti :) brzdit sa na tychto lyziach brzdi klasicky „pluhom“,ze tlacis spicky lyzi k sebe,a zadky lyzi odtahujes,alebo proste sa postavis,a snazis sa mat co najvacsi odpor vzduchu,alebo proste v niektorych pripadoch,(ked sme jazdili po horskych cestach,kde sa ledva voslo auto),tak niekedy neostavalo nic ine,len hodit sa do travy,ci krikov :) (neodporucam..) topanky mozes pouzit ake chces-ja som nosil zimne,lebo financne naklady su dost vysoke,ak by si si mal kupovat speci topanky (a neviem,ci vobec existuje summer edition takychto topanok:),zalezi od pouziteho viazania,a viazanie si mozes(musis) vybrat take,aby sa dalo dobre upevnit na lyzu.nemam uz moc prehlad o ponukanych lyziach,ale vacsinou su vsetky dost uzke,na ktore vsak das lubovlne viazanie (nnn-roteffela,apod. a sns-salomon,atd.) Co sa tyka palic,my sme pouzivali bezne zimne,len sme mali taky vylepsovak-trener niekde vo fabrike dal vyrobit take specialne stvrohranne hrube hroty,ktore boli super-odolne voci oderu,a super sa takisto zapichavali,co je na beznych zimnych problem-pri intenzivnom treningu ich „zbrusis“ hoc aj za dva tyzdne,a kvalita odrazu bude mizerna.tie nase hroty sa vsak zrejme daju aj kupit-neviem,ci sa kedysi spominala cena nejak 80sk za ks,ale voebc ti neviem poradit,kde to zohnat,lebo som momentalne mimo dosahu trenera (ak by si chcel,mozem ti na nho poslat tel.cislo,a on ti rad poradi:). a naklady? to sa dost lisi. my sme sa snazili o minimalizaciu nakladov,kedze kedysi bol dost problem zabezpecit si kvalitnu vybavu aj na zimu,tak sme siahali vacsinou po lacnych lyziach z ciech-ako som spominal-nie som si isty znackov,ale asi to bude ten jesan,ktore nas cca pred 7–8mi rokmi vysli na 2000sk skejtove,a samizda 2400sk klasicke-tie maju drahsie tie zadne koliecka,ktore brzdia pohyb dozadu.dalej treba bud kupit nove,alebo len zobrat zo zimnych lyzi viazanie a topanky,co je dost variabilna polozka+nejake tie palicky+hroty,a samozrejme dost pomahali rukavice,ak nemas na rukach hrosiu kozu :) no a mozno sa niekomu zijdu aj chranice na nohy a lakte,v prvych dnoch-predsa len je to trosku ina technika,a neodpratane kamienky z posypu po zime niekedy dost zvysuju adrenalin ;) vela stastia, s.

          0 0
        • Vrci  

          já ti jen můžu říci, že je prodává nyč, který má na stránkách i poradnu. V ČB na vlstní oči i v TV PoČesku z Jilemnice, jsem viděl trénovat volný styl s hůlkama a inlajnama – asi nejlevnější verze.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.