• orca

    Mám dotaz jak řešíte vodu v rámu po švihu ?? kolo vzhůru nohama ? navrtat pod středem dirku ? Prosím poraďte… Docela mě překvapilo kolik tam je vody po deštivé projíždce…

    0 0
    • Lišák  

      Na starým favoritu a na prvních „horských“ kolech, co jsme stavěli ze starých Esek jsem měl navrtaný střed. Na současných kolech občas vylívám. Tak si vyber :-)

      0 0
    • blue  

      muzes taky prelepit zarez na sedlovy trubce pod upinakem, hodne vody tam protece tudy

      0 0
      • Daf  

        Me se osvedcilo zamaznout ten zarez silikonovym tmelem. Pokud tedy casto nehybes se sedlem.

        0 0
    • Pekáček  

      Duratec má dole díru, ale nikdy jsem tam neviděl stopy vody v rámu.

      0 0
    • MARIN  

      Driv na Marinu a pak i na Speslech jsem si diru do stredu vtal sam a navic zadelavam vyrez u sedlovky silikonovym tmelem

      0 0
      • Quake 9.0  

        Marin ale dole dirku má. Má lanka vedená spodem a šroubkem je tam uchyceno to „udělátko“ na lanka. Mám už třetího a vždy ten šroubek po deštivé projížďce vyšroubuju a vypustím vodu jak olej z auta :-). To jen že mě to překvapilo na co vrtat další.

        0 0
        • MARIN  

          No vrtal jsem prave proto abych kvuli tomu nemusel sroubovat – stejne jako na Speslech, taky maji tahy spodem

          0 0
        • MARIN  

          No vrtal jsem prave proto abych kvuli tomu nemusel sroubovat – stejne jako na Speslech, taky maji tahy spodem

          0 0
    • HonzaV  

      V Rock machinu jsem dole diru v ramu mel, kdyz jsem vytahnul po 3 letech osu, tak z toho voda kapala celkem dost, v giantu je dirka taky, staci ji obcas odbahnit a ono to nejak vykape, vyschne. Tolik ji tam zase byt nemuze.

      0 0
      • HonzaV  

        to je ta dirka

        0 0
      • blue  

        po hodne destivy vyjizdce vyleju z ramu sedlovou trubkou klidne decku a vic vody, to neni zadnej problem

        0 0
        • marapara  

          No já většinou v dešti nejezdím :)

          0 0
          • blue  

            to mas teda z pekla stesti, ja tak dobre predpovidat pocasi neumim

            0 0
            • enjoy  

              to neumi ani voldanova se zakopcanikem:-/.akorat teda dneska jim to vyslo:-)

              0 0
    • SELMIRA  

      Možná to je k ničemu, ale občas vyndám sedlovku a nechám to větrat. :o))

      0 0
    • Smazaný účet  

      no ale lepsi voda v ramu nezli f koleni :-)

      0 0
    • marhi  

      Prostě jsem tam vyvrtal dírku a neřeším. U profíků to prý bětně dělaj i u karbonových rá­mů.

      0 0
    • bishi  

      platí nejenom u rámů – nejlepší těsnění je díra.....

      0 0
    • Lone1  

      Zamazávání sedlové trubky tmelem nic neřeší.Důležité je vyvrtat dírku v trubce pro středové složení.Často je totiž ta voda kondenzát.Vyteče to ven vždycky,nemusím nic tmelit.

      0 0
      • kovar  

        že je voda v rámu kondenzát, je volovina s prominutím

        0 0
    • kudykam  

      Opravdu doporučujete vyvrtat díru do spodu rámu?

      Trochu mě tato problematika zaskočila že to namej výrobci nějak ošéfovaný…

      Vyměňoval sem kliky a střed u 4 měsíce starého (nového ) kola a překvapilo mě že sem odtamtud vylil rezavou vodu. Středová osa už byla celá rezavá.

      Vratat díru do rámu kola za 30 tis se trochu ostýchám.

      Zatím sem to vyřešil zalepením díry pod sedlem v trubce, ale asi teď nepůjde moc dobře posouvat výška sedla.

      0 0
      • Carloss  

        dokud je v záruce, tak nevrtej.. až nebude, tak malou dírou nic nezkazíš..

        0 0
      • Smazaný účet  

        Hlavne na kole nejezdi kdyz mrzne!

        Jinak voda v ramu nevadi, dokonce je v jiste mire vitana. inak by nemeli mravenci co pit.

        0 0
        • kudykam  

          no asi ale ne v případě když tam máš kovovou osu co rezne… Teď mám ale hollowtech II, co má plastovou středovou trubku, tak by to nemusel být takový problém…

          0 0
          • Smazaný účet  

            kdyz myslis…

            0 0
          • tonik666  

            Osa je ti ukradená, tu zahodíš a koupíš novou. Jde o rám.

            0 0
          • Vilém  

            Neboj, tam se taky stojici voda dostane:) A pak loziska udelaji pápá.

            0 0
            • Carloss  

              a když to obrátí vzhůru nohama, tak zase do hlávka :) každopádně bych do rámu z rázuce nevrtal.. (teda já jsem vrtal, ale jiným bych to neradil)

              0 0
              • tonik666  

                Když ho vhodně naklopíš, vyteče to sedlovou trubkou ven už při naklánění..teda doufám :)))

                0 0
      • tonik666  

        Vylejvat po dešti a po mytí. Primárně suším kolo vzhůru kolama, na kolech tráví času dost.

        0 0
    • pepek  

      Už se to tady řešilo, Mlho

      0 0
    • BLACK1E  

      Čau, dnes jsem si všiml, že mi v rámu Scott cr1 šplouchá voda – konktrétně nejspíš v zadní vzpěře pod řetězem. Nevím kudy se tam dostala, nejspíš dirkou na lanko k přesmyku. Sedlovkou to vylejt nejde. Napadlo mě jestli by to nešlo středem, když ho vyndam. Víte někdo jestli je od středu díra do zadních vzpěr? Abych se zbytečně nevyndaval s Pressfitem.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.