• zwwak

    Při jízdě autem s kolem na střeše se mi voda zalezla do ráfku a tam slyšitelně šplouchala. Poznal jsem to při mazání a seřizování kola na stojanu v cíli cesty. Dostala se tak asi přes niple. Neměl jsem šanci s tím něco udělat, ale sama po čase vyschla. Jízda to byla po dálnici cca 130 – 140 km/hod několik hodin v letním dešti. Máte někdo podobnou zkušenost?

    0 0
    • MartinXC  

      Tak to jsem nezažil ani na autě, ani při brodění, ani při mytí – a že jsem v dešti jel jednou 6hodin na Lago s bikem na střeše. Vylít by to mělo jít přece když sundáš duši a pásek …

      0 0
    • Daf  

      Voda se do rafku obcas dostane. Blbe je ze se musi sundat plast a vylit, protoze by to jinak vysychalo strasne dlouho.

      0 0
    • Martin Sk.  

      Za kolik máš kolo, že sním valíš 130– 140 na střeše ? Já bych byl asi pos..... strachy.

      0 0
      • Gatier  

        Tych 130 sa da. Horsie je ked zacnu hrdzaviet (oxidovat) rafky z vnutra.

        0 0
      • Extremist  

        Se ctyrma kolama na strese se da jet v klidu i 180. Mame ale Thule, kde se upina kolo za vidlici (predni kolo musi jit pryc).

        0 0
    • Bojka1  

      Taky mě to dělá na silničce.Mám tam ráfek Grand. Měli jsme o tom řeč na vyjížďce A není to nic zvláštního. Tak čas od času je třeba tu vodu vylít. …nebo koupit novej a lepší ráfek.

      0 0
    • KOMOÒ  

      Trochu z jinýho,ale podobnýho soudku-po delší jízdě v dešti se mi neznámým způsobem dostala voda do duší-první defekt asi po týdnu-prskala hnusná hnědá voda z díry a posléze i z ventilku.-dal sem jinou duši. Druhá duše (zadní) mi s tím vydržela asi dalších 14 dní cca 700km(bylo léto) než jsem jí i s pláštěm prořízl břidlicovým úlomkem(i první byla píchlá-trnem). A teď mi někdo vysvětlete jak to že se tam ta voda dostala a když už se tam dostala tak jak to že neutekla? Předem pro rejpaly ;-) nedělám si srandu ani neprovokuju,mám doufám k tomu doma i fotku jak prská pěna z ventilku(a asi 10 svědků)

      0 0
      • martt  

        nechcem psochybnovat Tvoje tvrdenie ale podla mna neexistuje sposob ako by sa voda mohla dostat do natlakovanej tesnej duse.

        0 0
        • martt  

          teda okrem toho, ze ju tam natlacis cez ventil napr z pumpy v ktorej je voda.

          0 0
          • kubad  

            třeba to byla duše se sračkou proti defektům, jinak nevím

            0 0
      • chodec  

        Tipnul bych si, že to může být způsobeno spíš kondenzací vody v natlakované duši – hlavně pokud byla nahuštěna nějakým vlhčím vzduchem. Nepíšeš kolik té vody bylo, ale dovedu si představit, že pár ml. to mohlo udělat – zvlášť pokud byla třeba duše před tím několikrát dohušťovaná. V kompresoru také neustále kondenzuje voda v zásobníku stlačeného vzduchu a je třeba ji průběžně odpouštět ze vzdušníku aby neprorezl – kompresory mají kvůli tomu obvykle na spodku nádoby odpouštěcí ventil – počítá se s tím jako s běžným jevem.

        Nevím, ale tipuji, že na stejném principu můžeš vyrobit kondenzát i v duších.

        Každopádně se tam nemohla voda dostat díky jízdě v dešti (pokud si při ní nedofukoval) – samotná jízda nemůže vodu vpravit přes pláště a duše proti působení značného tlaku vzduchu.

        0 0
        • KOMOÒ  

          Ta kondenzace zní rozumně,ale tý vody bylo kolem 1 deci,vodu v pumpě nemívám,duše s tim samolepem to nebyla(mimichodem měl sem jednu a je to na prd-jen váha navíc) tak nevim,ale jako důkaz předkládám foto.

          0 0
          • KOMOÒ  

            Sakryš je to moc velký…nejsem zrovna počítačovej znalec-jak to upravit aby se to vešlo?dík

            0 0
          • KOMOÒ  

            Tak sem to snad zvlád :-)

            0 0
          • pepek  

            Tak jsi to někdy napumpoval kompresorem a natlačil tam vodu, která kondenzuje v tlakové nádobě.

            0 0
            • KOMOÒ  

              Vidíš -to je možný-foukal sem u benzínky a tam je takovej prastarej moc noepečovávanej kompresor,to vypadá na nejpravděpodobnější vysvětlení!Takže modří už vědí :-D

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.