Mista, ktera stoji zato - stredni Cechy

44 nepřečtených
  • jecnak

    Naprosto nahodou jsem narazil na tyhle stranky: krajina.kr-stredocesky.cz/u­vod.asp

    Pokud bydlite nekde pobli, tak je to myslim krasna moznost najit tipy na jarni vylety, nebo i zimni prochazky. Doplneno skvelymi fotkami je to ale ted v predjari celkem depresivni…

    Je to zaroven i tak trochu reklama na tu knihu, ale co.

    0 0
    • zirecek  

      Pěkné, díky za odkaz.

      0 0
    • blue  

      tu knizku jsem mel v ruce, docela povedena

      0 0
    • tk  

      pěkný, ale:

      Cyklistický výlet po lesní silničce je v pořádku, ale musí-li chodci uskakovat ve městě před auty a v přírodě před kolaři, kteří rozrývají lesní stezky a mění je v erozní stružky, již rozhodně v pořádku není.

      Zákazy a domluvy nepomáhají, takže ochránci někdy na stezkách určených jen pro chodce kladou kameny a dřeva, které pěší turista snadno překročí, ale které odradí různé druhy jezdců. Dokud nebudeme disciplinovaní, pak znepřístupňování vybraných pěších tras zůstává jednou z mála fungujících strategií tichých poutníků.

      V. Cílek si evidentně myslí, že on je tichý poutník / chodec. Bikeři se jeví jako ti zlí, co krajinu svým činěním znesvědcují. A rozrývají, a tak jim budeme házet klacky pod kola.

      0 0
      • tk  

        znesvětcovat je s t.

        0 0
      • rarášek1  

        Že by V.Cílek řádil i v NAŠEM (soukromém) lese. To si tam dal klub turistů bez souhlasu vlastníka.

        0 0
        • vlk  

          to vám dali do vašeho soukromého lesa? To bych jim šel otlouct o hlavu. Co Vám na to říkali, nebo jste je na porušení valstnických práv neupozorňovali?

          0 0
          • rarášek1  

            Kdo je to klub turistů? Zkus někoho najít. To je organizace duchů. Nikdo nic neví. No nic, aspoň mám v servisu cedulku, které se všichni zasmějí. I když možná půjde zpátky do lesa, protože se rozmáhá galeko větší hrozba než tlustý gumy. Jízda na koních.

            0 0
            • vlk  

              koně to je velký problém, dřív by si nikdo nedovolil po dešti nebo na rozmohlou půdu do soukromého lesa vjet s koněm a dnes ti debilové si tam klidně vyklusávájí 5 min po dešti.Nejhorší v tomto ohledu jsou pak lesy v blízkosti velkých měst. Měšťáci co jezdí na koních (hlavně snobové) nemají k přírodě ten správný vztah.

              0 0
              • rarášek1  

                Občas trénuji brzo ráno, a jednou jsem se takhle řítil z kopce, využívaje toho, že takhle brzo tam nikdo nebude, a on byl. Kůň a na něm spící borec. Nevím kdo se lekl víc, jestli já nebo ta kobyla, ale oba jsme šli na budku. A oba jsme šli pěšky domů. Já proto, že jsem zrušil přední kolo a on proto, že mu zdrhl kůň.

                0 0
        • kolombo  

          KČT má už delší dobu pocit, že kdyz na okraj cesty namaluje turistické značky, u kterých posledních několik let používá termín „pěší turistická značka“, tak mu tam nikdo nemá co jezdit, a hlavně ne na kole. Navrhněte jim, že cesta je hlavně pro cyklisty a ať si tu pěší přemístí raději někam jinam … Na většině jednání operují tím, že vlastník pozemku si nepřeje značenou cestu, po které budou jezdit cyklisté … Třeba je pak trkne, že se na ty cesty musime vejít všichni.

          0 0
      • pavelr  

        Pan Cílek evidentně zaspal dobu.

        0 0
      • fousek  

        Hlavne nevidim problem jeden kamen na ceste object, takze si tema kamenama moc nepomuzou

        0 0
        • Radek Broz  

          Kamen je samozrejme v klidu, ale pesaci jsou v tomhle hodne vynalezavi.

          0 0
          • cabbage  

            povidej, prehanej…

            0 0
            • Radek Broz  

              Jsem to psal uz hodnekrat – i tady to bude nekde v histrii. Ve zkratce: rozbity zavarovaci sklenice pytlik s kameny zaveseny na provazku na konci vetve tak, aby byla v nizsi vysce nez obvyhle kmeny a parezy na dopadech, na ktere neni pres horizont videt natazena guma mezi stromy…

              0 0
              • cabbage  

                hm:/ maj vas tam radsi nez nas- tady sem se setkal jen s klackama pres jeden singlik, vesmes nebylo ani treba se zvedat ze sedla…

                0 0
            • Twister  

              Já narazil na pokácenej strom přes cestu a pro ty, co to dost nevarovalo, tak následovaly dva solidní příkopy ve sjezdu. A ty desítky větví a klád všech velikostí v okolí na cestu taky nespadly podle mě samy. ?

              0 0
              • blue  

                tezba a priblizovani dreva asi nebude zrovna zlomyslnost od pesaku

                0 0
              • Radek Broz  

                Tohle s nejvetsi pravdepodobnosti nebude past – zvlast, pokud stromy po nejaky dobe zmizely;-)

                0 0
            • Radek Broz  

              etbikez.com/in­dex.php?clanek=97 (2 roky stary)

              0 0
              • fousek  

                No je to docela, sila, porad to pokracuje nebo se to uklidnilo? U nas nastesti sou lidi tak liny ze do lesa vetsinou ani nedojdou a ty co dojdou volej radsi silnici, takze mi sme celkem vysmaty, ale je taky pravda, ze i mi sme liny takze v lesich nerostou zadny skoky, lavky a tak:-)

                0 0
                • Radek Broz  

                  Uklidnilo se to. Tohle je v takovym kopci, ze tam taky temer nikdo nechodi – je fakt pomerne obtizny se tam vyskrabat.

                  0 0
    • Ascalabrus  

      Přestože to nejsou střední Čechy…

      www.ceskesvycarsko.cz/cz/index.php

      Znáte tam někdo pár hezkých tras?

      (Ty fotky jsou nádhera, říkají si o umístění na Plochu.)

      0 0
      • Luka  

        No, vzhledem k tomu, ze info od Kolomba rika, ze Labske piskovce zacinaji taky blbnout se zakazem vjezdu cyklistum…

        ale trasy tam jsou, a nadherny, a pokud nepojedes primo do skalniho mesta, stoji to za to…

        0 0
        • Smazaný účet  

          uplne bozi sou cesticky v ceskym svicarsku, ale to je pro cyklisty closed complet, no nedbal sem a nelituju, fakt bozi :-))))

          0 0
          • Luka  

            Verim ze to je pekny, ale daji se urcite najit pekne cesticky i mezi tema povolenejma… Nerada provokuju a kdyz je zakaz, tak tam vetsinou nejedu.

            Ale sever je krasnej, takze te plne chapu ze neslo odolat :)

            0 0
          • Ascalabrus  

            Nemám v úmyslu vysvětlovat nějakýmu ochránci v důchodu, že poškozuju kolem les míň než family s harantama odhazujícíma odpadky, a přetahovat se s ním o řídítka vlastního biku, který mi bude mít v úmyslu zabavit.

            Ve Velu jsem o dvou trasách četl. S kolem se snad ani do skalního města nedá, myslím region celkově.

            Čili doporučení hodné?

            0 0
            • Luka  

              www.lukabike.com/index.php?…

              napriklad. Cesta je podle shokartove mapy, krouzeni nahore za skalnim mestem , Ostrov, Decinsky sneznik… cesticky pekne, misty hodne silene, ale vse v mezich legality

              0 0
              • Ascalabrus  

                To vypadá moc hezky. Dík za tip.

                0 0
                • Luka  

                  NZ… az tam budete, moc si to uzijte, je tam nadherne! Taky tam letos zavitame, jen jeste nevime kdy.

                  0 0
        • kolombo  

          Prosím rozlišovat NP Česko-sasské svýcarsko a CHKO Labské pískovce. V NP jen po značených cyklotrasách, v CHKO se řídíme, mimo rezervace, lesním zákonem a zákonem o krajině, tj. na cestě jsme legální. V rezervaci je zákon nejasný, raději bych se držel značené cesty a respektoval případnou tabulku.

          0 0
      • jecnak  

        Nechapu s u tech fotek, ze za ne chteji platit. Tim myslim za to, ze si ji stahnu a umistim na plochu. Vzdyt pokud by ta dali svoje logo/znak atd. …

        0 0
        • Ascalabrus  

          Mohli to udělat v rámci podpory kraje. Pokud si někdo stáhne fotku a dá si ji na Plochu, bude na ni koukat a bude mít „připomínák“, kam by mohl zajet.

          Někdo přemýšlel jinak. Škoda.

          0 0
          • jecnak  

            Presne tak jsem to myslel. V zahranici je to uplne bezne.

            0 0
      • Jogador  

        jojo, bydlí mi tak přítulka, je tam nádherně:) Na kolo možná trochu horší, jsou tam stezky s cela nesjízdný, když mezi skalami neprojdu řídítkamam, nebo musim nahoru vylízt přes skálu, ale jinak supr kraj a když tam jde jen na kole, tak je to bomba poježdění…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.