• Tomcat_1

    Ve vyhledavani nic moc nebylo :-) Existuje software, co by umel „nasimulovat“ ram…? Chtel bych si udelat vlastni design vcetne samolepek a takova vecicka by mne(a asi spouste lidem) pichla…

    0 0
    • poiko  

      Myslim že jsem něco viděl u výrobců LeMond, a taky na českých stránkách Snanta Cruz. Samozřejmě je to jen na jejich design:( Najít linky snad zvládneš

      0 0
    • Siddha  

      ti to vymodeluju, nekdo by mohl spichnout nejakej OpenGL prohlizec a pak by sis jen cmrdlikal na texturky, ale ani to nejde udelat moc jednoduse… uvazoval jsem kdysiva, ze by se to dalo udelat, a treba nabizet vyrobcum kol, ale vono to kolo nikdy nevypada tak jak to vyrendrovany… takze se to dela proste tak, ze se spoliha na predstavivost designera, rekl bych…

      0 0
    • PePu  

      Nevím přesně, co si představuješ pod pojmem nasimulovat, ale tady něco je (na samolepky to však není) http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

      0 0
    • Tomcat  

      de ti jen o design , nebo o simulaci ( úhly , kinematika , zátěž výpočet atd…)?

      0 0
      • Tomcat_1  

        Jen o design, proste jsem myslel neco co by zhruba udelalo ram a ja bych si tam hazel barvicky, samolepky a tak. Takova lepsi omalovanka. Programu na simulaci uhlu, kinematiky atp. je vic, nehlede na to ze na strankach BF se uz probiraly a jakozto ukaznenej uzivatek jsem nejdriv hrabal v historii:-)

        0 0
        • Radek Broz  

          Ver, ze „specialne na ramy“ nic neni;-) Jinak jakejkoliv grafickej software – zkus treba Photoshop.

          0 0
        • pegal  

          ted nekdy [cti do roka] by mel neco takovyho duratec spustit na svych strankach ..

          0 0
    • skipXC  

      Nejlepší jo kolo vyfotit s metrem – v grafickym programu to potom nakalibrovat tak, aby bylo kolo v poměru 1:1 a potom do toho nasázet barvičky podle libosti. Corel Draw, Photoshop jim podobný to zvládnou lehce.

      0 0
    • pened  

      no, protoze uz jsem neco podobneho pachal, reknu ti rovnou, ze at delas ve fotosopu nebo fotopeintu nebo treba v nejakem 3D softu, nikdy to neni jednoducha zalezitost. Vzdycky to chce pomerne slusne znalosti prace s danymi programy a nikdy to neni jenom o klikani :-)

      http://www.spanihel.cz/…-grafika.htm

      vlevo jsou klasicke 3D modely, se kterymi bylo mozno volne manipulovat a prohlizet v prostoru, vpravo ten Opel je kolo, ktere tenkrat jeste neexistovalo. Bylo nutno behem par dnu zakaznikovi predlozit vizi. Jednotlive komponenty jsem retusoval z jinych kol, potom se fotil ram, ktery by se mel pouzit a po seskladani ve fotosopu se to vse ve fotosopu barvilo podle sefova navrhu a vyrabely nalepky (vcetne toho karbonu).

      0 0
      • JJ  

        Nevim, jestli 4Ever je zrovna pekna ukazka designu. Je to kazdy rok horsi a horsi, ale vzdycky tam musi byt kosoctverec;)

        0 0
      • Tomcat_1  

        Myslim ze TOHLE je HODNE dobra prace! Pripominky k 4ever jsou irelevantni…

        0 0
    • ladias  

      Přátelé, je tu někdo kdo by mi rychle mohl píchnout photoshopem?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.