• zaskar ex

    Ahoj, nějaké tipy na cestu Praha-Zlate Hory…cca 280 km

    Co jíst během takové cesty?

    0 0
    • milan.v  

      To chceš dát takovou dardu a nevíš, co jíst? :-o

      No, na gelech a tyčinkách to nezvládneš, to ti povím už teď…

      0 0
    • kotew CZE JIHLAVA  

      Hlavně se dobře najíst den předem, jinak na tuhle vzdálenost je mít dobrý něco naježděno, nohy a prdel v cajku prostě:)

      0 0
      • bodlak2  

        Hlavně ta prdel :-)

        0 0
      •  

        … a bejt pekne odpocatej, nabuzenej a tesit se na to tak, ze nemuzes dospat rana. Jsem doplnil mistra ;). Tedy mluvim o zavodnim rezimu ale platí to asi i obecne v leccems.

        0 0
    • zaskar ex  

      Letos sem dal Jičín a zpět, padly 3 gely a tyčinka, plus oběd v Jičíně..

      0 0
      • milan.v  

        No a ten oběd byl nejpodstatnější…

        0 0
        • bodlak2  

          Já si dal regulérní oběd během vyjížďky jednou, a už to neudělám. S plným náckem se mi jelo příšerně.

          0 0
          • milan.v  

            Tak záleží, co jsi jedl, že ano…

            0 0
            • Libores  

              Tak hlavně to záleží jak kdo a jak co snáší, že ano…:)

              0 0
              • milan.v  

                Jestli si dal guláš s šesti, tak se nedivím, že se mu to nahnalo…

                Pokud si dáš např. těstoviny v rozumné míře, je to to pravé ořechové…

                No a tělo bez energie z jídla při dlouhé, mnohahodinové jízdě, o tom se snad ani bavit nemusíme… Tu ti jen gel nedá…

                0 0
                • bodlak2  

                  S tím nedá nesouhlasit, na vzduch se fakt jet nedá :-)

                  Mě třeba vyhovují banány, sem tam tyčinka, sem tam nějaká drobnost typu bageta, salát, klobáska. Ale normální oběd v restauraci si nedávám. Nicméně to co vyhovuje jednomu, nemusí sedět druhému. Způsob jídla si tazatel snad vyzkoušel na nějaké kratší trati okolo 150+, než se pohrne na dvojnásobnou trať.

                  0 0
                • kokoska.rokoska  

                  Mno, původně jsem to chtěl ignorovat, ale opakuješ to již poněkolikáté, takže mi nezbývá, než zasáhnout.

                  Gel Ti pochopitelně energii dá. Dokonce je v tom ze všech možných možností nejlepší; prohlédneš-li si složení gelů a zavzpomínáš na hodiny organické chemie a biologie, bude Ti jasno proč.

                  Ostatně, pokud se shodneme, že 8–10hodinový závod je dostatečně dlouhý, sleduj čím se živí všichni v dlouhém triatlonu bojující o pořadí a ne jen o účast.

                  0 0
                  • mikub  

                    Tak kdo gely užívá ví. Kdo je neužívá, u toho hrozí, že bude skákat do příkopu podobně, jak Dumolin na Giru. Aneb, gel energii dodá. Ale pokud se někdo ptá na stravování, je velká pravděpodobnost, že s gely nemá zkušenosti a vzbouří se mu zažívání.

                    0 0
                    • kokoska.rokoska  

                      Ale jo, to nerozporuji. Píši jen, že gel energii dodá, nejlépe, nejrychleji a v největším možném množství. Nic jiného neni předmětem diskuse.

                      0 0
                  • milan.v  

                    Možná jsem se nevyjádřil nejlépe, to uznávám, nějakou energii dostaneš do těla i v tom gelu, teď jde jen o to, jak to tělo pobírá a jestli si ji z toho dokáže vzít, nebo to jím prolétne…

                    Naopak znám spousty lidí, kteří po několikátém gelu mají velký problém… Na kolik gelů se může jet takový triatlonový závod? Sedm, osm, možná deset? Je to dostatečné číslo, aby ten člověk mohl mít problém? Odpovím si sám, ano, je…

                    Pokud někdo jede takovou distanci, nezávodí a tak je mu volné, jestli si dá bagetu se šunkou na nějaké zastávce, nebo se dokonce zastaví v nějaké restauraci a dá si něco lehčího v menším množství… Takový člověk, který není zvyklý, bude téměř určitě mezi lidmi, kteří ten problém po x-tém gelu mít budou a tak mu to žádnou energii nedá… Takovému člověku bych určitě neradil, aby to odjel právě na těch gelech jako standardní závodníci.

                    Ostatně, proč je na dlouhých maratónech připravené občerstvení i v jiné formě, než jen gely a tyčinky?!?

                    0 0
                    • McBlacky  

                      ad poslední věta – aby turisti měli zábavu ;) kdo závodí, pokud nemusí doplnit vodu nebo jít na záchod, nezastaví ani na 100km trati.

                      0 0
                    • kokoska.rokoska  

                      Na středním triatlonu se jezdí na maximum vstrebatelem tenkym strevem, tj. cca 3 gely na hodinu (tj 4hodinový závod = 12 gelů). Dlouhý triatlon je naštěstí v nižší intenzitě (kromě běhu pod ANP), tak se většinou jí dva a kus gelu na hodinu, tj 9 hod = zhruba 20 gelů.

                      Ad cokoliv jiného než gely – trefně to vystihl Blacky :-)

                      0 0
                      • Esi  

                        Na druhou stranu 280 km jestli pojede sám těžko to dá pod 10 hodin, není to závod, alespoň tak to chápu já, tak že dát si i nějaké " normální jídlo" by bylo vhodné, jen na gelu to asi nejde vydržet, i když v tomhle nemám představu, dám si 2 gely za odpoledne a mám rozhozenej žaludek 2 dny.

                        0 0
                        • kokoska.rokoska  

                          Neresime, na co to má jet, ale jestli gely dodají energii. Precti si vlákno. A gely energii dodají, dokonce lépe, než cokoliv jiného nezakazaneho.

                          Pokud bychom měli řešit, co má predrecnik jíst, tak nevím, neznám ho. Jestli pojede pomalu (tj. okolo AEP a níž), nemusí jíst nic, zas taková dalka to není, a jestli pojede trochu svizneji, ale ne v race módu, tak sem tam asi něco sezobnout může – to, co se vejde do kapes u dresu, přece nebude zastavovat, ze jo.

                          0 0
                          • raw 4  

                            Mno každý není superman… 280 je docela štreka… :-)… A Rejviz na konci může docela štípnout…

                            0 0
                          • Esi  

                            Tak o tom jestli gel dodá nebo nehoda energii asi nemá smysl diskutovat to je jasné, jen si neumím představit že 8 a více hodin vydržíš jen na gelu, to jako nemáš hlad? Fakt s tím nemám zkušenost, nikdy jsem na kole nezávodil a po gelu je mi spíš blbě tak že je nepoužívám. Těch 280km si představit umím, jel jsem sám 260km, ale v té době tak spojový suk, banán a nějaká ta sušenka.

                            0 0
                            • Rychlej turista  

                              Tak dá se to, že jo. Proč by se ale člověk trápil, když si může zastavit na vepřoknedlozelo, buchtu a kávu :-)

                              0 0
                              • kokoska.rokoska  

                                Troška dobrého vína taky ještě nikoho nezabila a aspoň má člověk důvod zavolat si taxi :-)

                                0 0
                                • DaD  

                                  S tím se nedá nesouhlasit. 305km, 9.35hod, 3500up. Bez vína bych to nedal. Cukry je potřeba doplňovat neustále:) Taxi jsem ale nevolal.

                                  0 0
                            • kokoska.rokoska  

                              Jestli nemám hlad? Nevím. Je to závod, celou dobu jsi „v červených“, není čas myslet na nic jiného, než jak přežít další záběr, šlápnutí nebo krok.

                              Jinak nutriční strategie se samozřejmě testuje a i konzumace (čehokoliv) se musí natrénovat.

                              0 0
                              • Esi  

                                Tak to jo, na tohle jsem málo masichista, na to nemám morál

                                0 0
                      • 01carbon  

                        Vim ze je to individualni. A vicemene gel vozim jako vyprostovak, takze ten jeden nebo dva vydrzim skoro cokoliv. Co se nejvic osvedcuje v tomhle mnozstvi – GU? Jeste mi tady pristaly nejake CLIF, ktere mi chutove sedly a zaludek se moc nebouri Celkem stravitelny jsou powergel ale treba vubec nemusim enervit to jsem malem neustal.

                        V nedeli asi do Celej neprijdes rozrazet vzduch?

                        0 0
                        • kokoska.rokoska  

                          Nejvíce mi chutnají GU, těch bych asi zvládnul fakt hodně. A dokud jsem vozil jen gely, bylo to GU.

                          Ale s gely je opruz a tak vozím na kole (po vzoru opravdových závodníků) gely rozpuštěné ve vodě a protože GU dost dobře rozpustit nejde, používám PowerBar. Na běhu zase kombimuji GU a Maurten.

                          Takže u mě je to 1×GU před startem, pak kýbl PowerBaru rozpuštěný v bidonu, v depu Maurten a pak každých 5–7 km na střídačku GU s kofeinem a Maurten.

                          V neděli nevím – jestli bude lýtko aspoň v takovém stavu, abych to uběhl, tak klidně. Ale zatím nejsem úplně optimista. Ale zafandit bych mohl přijet :-)

                          0 0
                          • 01carbon  

                            Jenomze ty GU lezou trochu do penez hyml. Posledni dobou jeste pouzivam takove marmeladove tycky z lidlu. Ale ja si klidne dopreju ten luxus ze si k tomu zastavim, rozhlednu po krajine, rozkousu, vychutnam… ;) teda kdyz me nekdo za sebou nezene jak nadmutou kozu.

                            0 0
                            • novas752  

                              Jo ty jsou paradni.

                              0 0
                            • McBlacky  

                              mrkni na extrifit. Cenově super a ustát se to dá.

                              Já kombinuju různý značky, podle jakou hranu pojedu. Tzn na hnojáky beru co je po ruce a nestojí ranec, na KPŽ enervit/gu/inkospor

                              0 0
                              • 01carbon  

                                extrifit – zkusím dík. enervit mi působí podobně dávivý efekt jako zelená – bohatě stačí když to zřím a už mi to zrychlí chod.

                                0 0
                              • kokoska.rokoska  

                                Koukal jsem na Extrifit gel https://www.extrifit.cz/…s-energy-gel protože pruběžně hledám vhodné gely na tréninky za smysluplné peníze, a ze složení jsem dost rozpačitý:

                                1. Má 80 g, čili hrozně velké balení.
                                2. Obsahuje 33 g cukru ⇒ 2 na hodinu je málo a 3 zase moc.
                                3. Obsahuje 75 mg hořčíku, takže již po 5 gelech jsi na DDD a přemíra hořčíku má silně projímavé účinky.
                                4. Ještě horší je to s kofeinem, toho je v gelu 100 mg, takže po třetím, nejpozději po čtvrtém gelu přijde předávkování kofeinem a totální útlum.

                                Celkově mi složení připadá dost maximalistické, odpovídající jejich doporučení 1 gel na den. Obávám se, že konzumace většího množství by nevedla k světlým zítřkům :-)

                                Nebo máš jinou zkušenost, prosím?

                                0 0
                                • kejda  

                                  Souhlas s tím hořčíkem, už jsem to párkrát zažil na turnaji, křeče jak prase, takže dvě dávky a do hodiny totální lítání na hajzlík…

                                  Ten kofein na druhou stranu se poměrně slušně zpracuje, tam bych se nebál, že bude vysoká koncentrace…

                                  Obecně ohledně toho jednoho balení, se oni trochu jistí, abys to nebral jak lentilky, pak tě může bolet hlava atd. a je to jen množstvím spotřebovaných ge­lů…

                                  0 0
                                  • kokoska.rokoska  

                                    Obávám se, že s kofeinem nemáš pravdu. Respektive jsem neviděl žádnou studii, která by připouštěla dávku 4+ mg/kg/h za přijatelnou. Většinou se používá 3 mg/kg před a pak relativně malé dávky jako údržba po zpracování úvodní bomby.

                                    0 0
                                    • kejda  

                                      4 mg/kg je už fakt dost. Ale zase záleží u jakéh sportu, pokud to bude extrémně dynamické, tak bych snad ty 3 mg/kg asi dal, ale je to už dost.

                                      0 0
                                      • kokoska.rokoska  

                                        3 mg/kg je, řekněme, běžně používané dávkování napříč sporty.

                                        4 mg/kg je, dle studií, za hranicí maximální excitace a již nastupuje útlum.

                                        Ale Ty jsi původně chtěl posvětit 4 mg/kg/hod, což je prostě strašně moc. Představ si, že by to fajt někdo zkusil a než by ztratil vědomí, stihl by do sebe narvat na IM 40 mg/kg. To už jsme za smrtelnou dávkou, že?

                                        0 0
                                        • kejda  

                                          Tak jako mám za sebou 2× 200 mg kofeinu, sice ne hned po sobě, nějaký odstup tam byl, to zas ne že ne :). Přehlédl jsem totiž u tvého příspěvku, že to počítáš za hodinu. Chtěl jsem tím říct, že to lze aplikovat, s určitým rozestupem. Ale jelikož mám 100 kg, tak to pro mě nic nebylo :)

                                          0 0
                                          • kokoska.rokoska  

                                            Jo, 400 mg na 100 kg s odstupem by Ti nemělo nic udělat, pokud netrpíš nějakou kardiovaskulární poruchou. Ale i tak bych předpokládal, že lepšího výkonu dosáhneš s o trošku nižší dávkou. Nicméně to jsou dohady, důležitá je praxe :-)

                                            0 0
                                • McBlacky  

                                  Od nas v tom jede nejvic Hofi=gel of choice na zavody. Pouziti nejcastejsi v rezimu 2–3× gel za 2–2,5hod tzn na zavody 50–60km. Bez problemu.

                                  0 0
                                  • kokoska.rokoska  

                                    Tak rytmu 1 gel/hod si to na takto krátký závod dovedu představit, jen to znamená, že kolega jede na kofein, místo na cukr – 33 mg/hod je nic.

                                    0 0
                                    • McBlacky  

                                      já osobně beru první gel po 30minutách a pak cca každých 45mins, velký balení od 70ml výš.

                                      0 0
                                      • kokoska.rokoska  

                                        Díky za info! A bereš ty odkazované Extrifity?

                                        Pokud ano, nejspíš reálné složení neodpovídá tomu uváděnému, což by v tomto případě byla spíš dobrá zpráva.

                                        0 0
                                        • McBlacky  

                                          extrifit jen občas. Nejvíc nutrend enduro 75ml a Enervit enervitene (s nebo bez kofeinu) 60ml.

                                          Když o nic nejde tak cokoli co je po ruce co jsem nekde vyhrál/dostal :)

                                          0 0
                      • novas752  

                        Z toho bych se regukerne poblil vysat 20 gelu za den. Na ultradlouhou vyjizdku nevidim v takovyhle strave smysl, je to hnusne, sladke, lepive, proc… Stejne pojede v nizke vytrvalostni intenzite takze muze jist skoro vsechno.

                        Radsi normalni svacinu, ovoce, cokoladu, susenky/flapjakck, oblozenou housku, zastavit se nekde na polivku nebo nejakou lehkou hotovku…

                        0 0
                        • McBlacky  

                          to je právě ten rozdíl, pokud to bude pižlat tak muže jíst cokoli. Čím víc si přišlápne, tím víc ty gely jsou potřeba. Celkem dobrá taktika je proložit to nějakým suchým pečivem, zaplácne to žaludek. Kdo není zvyklý na gely tak má s tímhle problém, tělo sice dostane potřebnou energii ale máš pořád prázdný žaludek, z čehož pak jsou křeče.

                          0 0
      • kotew CZE JIHLAVA  

        Tak se neptej a můžeš vyrazit:-D

        0 0
    • kejda  

      Na horákovi? No potěš péro:)

      0 0
    • zaskar ex  

      Na horakovi by to šlo..ale pro tuhle akci ne.

      0 0
    • MARSCH99  

      I když to budeš mít v polovině trasy prakticky po rovině, pokud nejsi zvyklej jezdit aspoň 100–150 běžně, vůbec bych do toho nešel. Krátký dny. Zima. Síly budou rychle ubývat. Nech to na sezonu.

      Jinak na dlouhých (140+ jinak jen vodu) dávám většinou vodu v jedný lahvi, práškovej jonťák v druhý. V pravidelných intervalech lupnu BCAA a hroznovej cukr. Ty BCAA budou možná nadbytečný a spíš placebo, ale zvykl sem si tak.

      Na jídlo se nestavim. Dlouze se pak zahřívám a X kilometrů po takový pauze je díky tomu úplně zbytečný utrpení na nohy. Najím se spíš dobře den předem.

      Ale to se bavim o létě. V zimě, kdy budou síly ubejvat…fakt nevim.

      0 0
      • MARSCH99  

        Jo a hlavně nářadí, duši a lepení. Píchnul jsem takhle bez lepení sto kilometrů od startu a sto kilometrů do cíle a pokud by si někdo myslel, že cyklisti vozí s sebou lepení – asi až osmej oslovenej včetně aut s kolama na střeše. A to bylo uprostřed sezony.

        0 0
        • Janes  

          Celá moje generace jezdila štreky na Tatranky a sójový suky :-):-)

          Později jsem nevyjížděl bez Energitu pro řidiče.

          Dneska mi sedí na delší výkon Flapjacky.

          0 0
          • Esi  

            Na sojový suk jezdím i teď, po gelu mě bolí žaludek. Nebo v batohu houska s vysočinou nebo nějakým podobným salámem a v pohodě, ta houska v batohu na tu výhodu že jen zastavíš vyhrabeš v batohu a můžeš zase jet, tak že nevychladneš, ale já jezdím většinou do 100km lehce přes maximálně několikrát za sezonu.

            0 0
            • ronda  

              Na Drtiče jsem si sebou letos vzal ovesnou kaši s jabkama z Penny. Akorát ta porce vlezla do krabičky od pestré a vyvážené stravy (vlašáku). Na váhu i objem jako ta houska, je to vláčný, spltnutý hned a dobře zasytí. Osvědčilo se na štreku.

              0 0
              • Pavel  

                A ten vlašák jsi vyklopil kde?

                0 0
                • ronda  

                  Kelímků mám zásobu. Nějakou zeleninku do sebe taky musím občas dostat…

                  0 0
                  • Pavel  

                    Já myslel kams až ho na tom Drtiči dovezl.. ;-)

                    0 0
                    • ronda  

                      Myslíš jako – ať žeru co žeru, bluju vlašák ?

                      0 0
                      • šlapatko  

                        Zabal na cestu běžné jídlo které jíš. Nad 100km piju pivo. Jeden škopek do hrdla, druhý do bidonu. Dělám to tak spoustu let a vyhovuje mi to. 300km 6piv a těžká pohoda.

                        0 0
                        • Cavendish  

                          Nemám slov…

                          0 0
                          • Janes  

                            Ale tak pivo funguje. Já s ním dělal určité pokusy nejen na kole, ale i během zápasů stolního tenisu. Zjistil jsem, že si ho nikdy nesmím dát předčasně, ale opravdu, když už mi chybí cukry. Při tom pinecu to fungovalo jenom na poslední, pátý, zápas. Když jsem si ho dal na začátku, tak ten první zápas docela šel, ale pak přišla krize, která se dalšíma kouskama už nedala rozehnat. To samý na kole, pivo nejdřív tak po 50 km, jinak těžký nohy, krize a blbej pocit. Takže já Šlapatkovi věřím, že mu to tak funguje. Ale samo, každý jsme jiný.

                            0 0
                            • milan.v  

                              Tělo po příjmu alkoholu přepne do režimu jeho odbourávání z těla, tzn. jak popisuješ ty další zápasy, rozhodně se nedá hovořit o pozitivním vlivu na výkonnost… I když, na cyklostezku je to asi jedno, pokud nejezdíš z jedné strany na druhou a neohrožuješ ostatní…

                              Lidi, přečtěte si o tom něco, než začnete radit…

                              0 0
                              • Janes  

                                O positivním vlivu alkoholu se samozřejmě mluvit dá, jen se musí aplikovat ve správné míře a ve správný čas. Kubr si přihnul rumu a šel do finiše…a jak. V pinecu znám borce, co si dává před zápasem malou slivovičku, aby nebyl nervózní, a funguje mu to dlouhá léta..Jinej si na zápas vozil jednoho lahváče, co potom celou dobu upíjel. Samozřejmě jsou i případy alkoholiků, ale to už je jiný povídání.

                                0 0
                                • Janes  

                                  Hlavně jsme byli mladí, vytrénovaní, strašně jsme toužili Závod míru jet a vyhrávat! Dopovali jsme se sami. Já měl speciální driák v polní flašce na zádech. Sáček kafe jsem spařil do 3/4 vodou, dolil Stockem a vyklepl tam dvě celá vejce. Na rámu jsem měl ještě čaj. To věděl jen Václavík. O Růžičkovi se zas všichni věděli, že se dopuje rumem, bylo to cítit v pelotonu, když si lokl. Měli jsme závodění po silnici rádi a chtěli to dělat.

                                  https://legacy.blisty.cz/art/46729.html

                                  0 0
                              • vrazdit  

                                ono je to taky o zvyku a co clovek preferuje… ja treba zas nesypu po ceste co dvacet minut BCAA… kdyz je vedro jako krava a mas to kolem 200 km, tak pivko nemuze skodit:)

                                0 0
                                • Barak  

                                  Ono je to přesně o tom, co píšeš v první větě. Kupříkladu já, když si dám pivko, tak mě to totálně zabrzdí a jsem zralý na kanape. Takže pivko klidně ano, ale až po dojezdu.

                                  0 0
                                  • vrazdit  

                                    no ano, je treba trenovat pivni vytrvalost… :) a to nejsem zadny pijan, doma si dam tak tretinku dvakrat tydne…

                                    0 0
                                    • Barak  

                                      Dřív jsem s tím problém nemíval, ale teď když už zastavím, dám si raději nějakou kofolu nebo podobné svinstvo.

                                      0 0
                                      • vrazdit  

                                        ja si dam vetsinou oboje a jeste espresso nebo lepe doppio:) a to se potom jede :)

                                        0 0
                              • kejda  

                                Pokud jsi zvyklý dát si 10+ a víc piv, třeba večer v pátek v hospodě,, tak se ti tělo po jednom pivečko rozhodně nepřepne do nějakého spalovacího módu. Pro něj to bude jen takové poškádlení.

                                I s takovým „nájezdem“ týdně, jsem se dokázal držet roky v první padesátce republikového žebříčku v raketových sportech. A to tam byli jiní kujóni… takže nepotřebuji si nic číst, mluvím že života:)))

                                0 0
    • rdx  

      To ti muzu rict naprosto presne, na delsi jizdy si obcas delam poznamku. Ale teda jestli to planujes jeste letos, tak teda kloboucek. Nicmene je to stejne znacne individualni a dost zalezi co mas najezdeno, co jsi zvykli jist {rozhodne to neni prostor pro experimentovani}. Ja treba absolutne nedavam jakekoliv „normalni jidlo“, delsi zastavky …

      300km praha <> klinovec {teplo ±30st}

      2× banan, 2× RAW tycka Nutrend, 2× gel GU, 1× Coffein gel SiS, 3× gel SiS

      Misa, croissant, 2× kola v plechu

      iontak a voda {± 6–8 bidonu}

      250km Krusnoton {dest}

      Od druhe hodiny 1–2× / h gel Gu/Sis, 3×RAW tycka

      V druhe pulce zavodu palacinka, kolac, energ. tycka na obcarstvovacce

      0 0
    • zaskar ex  

      K diskuzi....­.100 km na jeden zátah, jen bidon a voda se šťávou… před 30-ti lety..

      Na oběd jsem měl v Jičíně panenku a brambory..to hodně pomohlo, takže řeším různé kombinace. Ty gely, co jsem prvně použil…to byl mazec, ale neměly dlouhého trvání, v Sadské (Praha) jsem dal energet.tycinku. Posledních 20 km jsem jel dost volně, únava byla.. Takže řeším 2 jídla a z ytek asi tyčinky a gely…

      0 0
      •  

        Jed to v kuse, jinak budes tuhnout a rozjizdet se, coz krade energii. Dlabej za jizdy, jenom doplnuj vodu v co nejkratsim case. Porce jontaku si nadavkuj dopredu do mikrotenovych sacku na bidon. Nicmene pokud jsi trenovany, nemas se na co ptat a pokud nejsi, tak je to pokus o sebevraždu ;) Uz stary Klapzuba rikal, ze podavat vykon bez treninku je pokus o sebevrazdu.

        :)

        0 0
    • Dawem  

      Před nějakým časem na mě vyskočil tento zajímavý článek . Není to přímá rada, co si s sebou vzít na tři kila, ale myslím, že by to alespoň mohlo dát nějakou inspiraci :-).

      0 0
    • rudla pudla  

      Já jel letos z Starého Sedla u Sokolova na Lipno přes Šumavu, kde jsem spal, bylo to něco okolo 300km a také z Starého Sedla na Děčínský Sněžník a přes den jsem se musel vždy stavit na pořádný oběd v restauraci s pivkem, svačina banán, obložená bageta, trocha čokolády, k večeři před spaním v lese nutela a piškoty na nic víc jsem nikdy večer neměl sílu :)) tedy myslím dělat nějakou náročnější večeři po celým dni šlapání a ráno jsem si vždy dal něco jako (energetická tyčinka nebo sýr a rohlík) :)) Nejsem z těch co by byli schopni fungovat jen na nějaký speciální stravě jako gely apod. Na delší vyjížďky jednodenní myslím si beru čokoládu a ovoce (banán, jablko a ták)

      0 0
    • maajkee  

      Já teda jdu asi proti proudu, sice trasy 100km a víc nejezdím tak často, ale občas jo, nejdelší moje jízda byla cca 250km na Ještěd a zpátky,

      ale gely nežeru nikdy, S sebou si vezmu tyčinku co koupím u vietnamce nebo co je doma, nejčastěji Corny nebo něco podobnýho.

      Po cestě se někde stavím na oběd, případně na bagetu nebo klobásu :) když je to odpolko tak na kafe a zákusek a když je krize, tak pomůže jedno pivo :)

      0 0
      • vrazdit  

        přéééésně, tak to dělám i já… :)

        0 0
      • blasted  

        Piva vždycky dvě, aby se rovnoměrně rozložily do obou nohou .....

        0 0
        • PatrikKalista  

          Jen dvě? Proč tak málo:-(

          Pivo musí střídat pivo. Do toho klobáska. Na fety se vyprdni. Maximálně čokošky. Na 250 km nepotřebuješ nic. Kolo z Dekáče a jedeme ne?

          https://www.bike-forum.cz/…00-kc-2-cast

          0 0
        • kubasek  

          to ses přepočítal, nebo jsi eunuch? Leda snad dvě piva a prcka, aby se to pěkně všechno rozložilo. ;-)

          0 0
          • vrazdit  

            tak v tom případě snad dvě piva a flašku kořalky, neříkej že máš prcka… :)

            0 0
            • kubasek  

              tak to raději když solí nevycházej z domů…ale to už zacházíme do zbytečných podrobností :)

              0 0
              • vrazdit  

                no tak jsem to úplně nemyslel:)

                jen že když místo koulí dáš dvě piva a potom prcka, tak buď máš opravdu „big balls“, nebo… :)

                0 0
                • kubasek  

                  chytrému napověz hloupého kopni…já bych se raději vrátil k těm gelům, energetickým tyčinkám či sojovým sukům.

                  0 0
          • blasted  

            Jo, na prcka jsem zapomněl :-D

            0 0
      • mikub  

        Taky tak, když to není závod, proč si to neudělat hezký (i když ty piva proti tobě vynechávám a jako poslední záchranu beru gel).

        Nicméně, je trochu rozdíl jet v létě za pěkného počasí, kdy si můžeš sednout na zahrádku, nebo v hnusu při kose. Musíš zase řešit, aby kolo zůstalo na svém místě, zatímco nakupuješ/jíš…

        0 0
        • maajkee  

          To řešej benzínky, Tam člověk vidí ven na kolo :)

          0 0
          • bodlak2  

            Budete se mi smát, ale pokud už řeším občerstvení z místních zdrojů, tak jsem si benzínky oblíbil. Mají otevřeno nonstop, něco k pití a zakousnutí mají vždy a obsluha netrvá věčnost. Ohledně krádeže kola jsem trochu klidnější (mívají kamery).

            0 0
        • PatrikKalista  

          Tak jasně, protože pivo musíš vyměnit za něco tvrdýho, třeba borovičku:-D

          https://www.bike-forum.cz/…echoslovakia

          0 0
      • MARSCH99  

        Pokud jde o dlouhy letni vyjizdky a bagety. Durazne doporucuju s maslem a ne majonezou. Udelal jsem tu chybu a byl hodne rad, ze jsem brzy mijel kukuricny pole a vozim toaletak.

        0 0
        • Janes  

          Toaleťák nevozím, dobrý papírový kapesníčky ale vždycky :-)

          0 0
          • kejda  

            Plus vlhčený dětský, skoro nezbytnost :)

            0 0
            • Janes  

              Jsem tvrďák a vlhčím sám dostatečně :-)

              0 0
              • kejda  

                Takovej vlk po pěti hodinách v sedle rozhodně večer nepotěší…

                0 0
                • Janes  

                  Prevence, hochu, než vyjedeš, musíš mazat :-).

                  0 0
                  •  

                    Ja rovnou řežu ;). O cem je prosim řeč;)

                    0 0
                    • Janes  

                      Začalo to toaleťákem a pokračovalo protivlčím tažením :-) apropó, jak je řešíš Ty?

                      0 0
                      •  

                        Vlka neznam. Muj nejdelsi zavod 12hod/300km na HK ve 34st. a problem zadny. Imrverni hygiena asi, dobry material aby odvetraval a dobrej zadek bez tuku a tak ;). Většinou se jednoduse maže, cim to je asi tajemstvi kazdeho borce ale kamarad pouzival mesickovou indulonu.

                        0 0
                        • Janes  

                          Ještě mohu doporučit Ondřejovu mast. A zadek bez tuku? To jde?

                          0 0
            • kotew CZE JIHLAVA  

              Tohle skoro zavání už doprovodným vozidlem :-D

              0 0
              •  

                S lekarskou peci :)). Promin Janes, jenom prdylka.

                0 0
                • Janes  

                  V pohodě, ono stejně bylo na Kejdu :-). ale víš jak, Kejda potřebuje vlhčený kapesníčky, a já mažu už dopředu a oba jsme spokojení…

                  0 0
                  • kejda  

                    Ty kapesníčky, ty jelito, ty použiji, až když se vyseru v tom kukuřičným poli, když už musím být tak hrubý :)))

                    Jo a prdel si teda rozhodně nematlám nějakými krémy, zatím to byla a doufám navždy zůstane jednosměrná, takže funguje na suché bázi :)

                    0 0
                    • Janes  

                      Ty jitrnice, to mi asi jako tátovi od dvou dětí fakt nedošlo :-)). Já si matlám nejen prdel, mám jemnou pleť, jsem tlustej a potivej už od mládí. Když jsem kdysi asi ve dvaceti šel Prčice (57km), vykoledoval jsem si takovýho krvavýho vlka, že už jsem pak nikdy podobný věci „na sucho“ neabsolovoval. Dokonce i na plavání si musím namatlat podpaží, jinak si ho rozedřu, ale to holt máme každý jinak.

                      0 0
                      • kejda  

                        Fuuuuuj. Já mám děti tři a zatím dobrý :)))

                        0 0
                        • Janes  

                          Vole :-)) Když musíš, tak musíš…nesmíš bejt cimprdlín. Jsem bledý severský typ, tak to holt má svoje specifika.

                          0 0
      • ememem1  

        lenze oni hovoria o zavodeni a ty o vyletoch.

        0 0
        • maajkee  

          Zakladatel nikde nic o závodu nepsal pokud se dobře dívám.

          A co mě může vždycky přivodit úsměv na tvář, když někdo řeší haldu gelů a doplňků a pak jezdí „závody“ kolem stýho fleku :)

          0 0
          • milan.v  

            Kolem stého místa kde, z kolika, dvou set, pěti set nebo tisíce dalších lidí?

            Být stý na velké akci je i tak úspěch, když půlka z toho jsou lidé, kteří prakticky nic dalšího nedělají…

            0 0
            • maajkee  

              To je uplně jedno na jaký akci. Beru TOP 10, pak už je každej další každýmu uplně buřt :)

              Ale každej to má holt jinak.

              Já kvůli tomu abych byl 75. a né 84. do sebe cpát hromadu gelů a sraček prostě nebudu :)

              0 0
              • ememem1  

                to chapem a je to logicke lebo by si stejne v prvej stovke nebol.

                0 0
              • Melvin  

                Tak když ty jedeš závod jako výlet, tak jo. Ale nedovedu si pedstavit, že při 2–3 hodinovém závodu, kdy jedeš skoro furt šrot vytáhnout z jedné kapsy klobásku a z druhé rohlík. A je v podstatě jedno jestli jedeš v první desítce nebo třicátý.

                0 0
              •  

                Muj posledni husarak by byl snist tu tvoji klobasu, bych se osypal a skacel k zemi ;). Ale mam kamarada, kterej podobny silenosti tlacil i pred zavodem a jeste si obcas klidne vystoupil na bednu.

                0 0
                • kamilk  

                  Já jak před závodem nesežeru pořádný řízek, tak to vždy stojí za hovno, takže i klobáse rozumím… 

                  0 0
              • McBlacky  

                Na silničním závodě v Alpách, kde startují tisíce lidí, je první stovka celkem šichta (Oezt, Maratona,…). Podobně velký bajkový závody (Hero).

                Když ti sekne v kopci s převýšením 100m tak nakoupíš minutu, ale když v kopci s 1000m, taky se ti může stát, že tě sebere sběrka páč budeš tak v pizze, že neotočíš nohama.

                0 0
                •  

                  Jel jsi nekdy Samsona ?

                  0 0
                  • McBlacky  

                    nejel. Stojí to za to?

                    0 0
                    •  

                      Na otazku ti neodpovim, neznam tve moznosti a chutě. Jeli jsme jej pred cca dvaceti roky na HK se slickama a prevodnikem 46z pro trenink. 250km a libilo se mi to i kdyz ve sjezdech stihat silnicare bylo nemozny kvuli prevodum ale sranda to byla vzdycky v Alpach.

                      0 0
          • ememem1  

            jo pan je elita, kolko zavodov si dal do prvej stovky?

            0 0
            • novas752  

              Fakt nechápu proč sem taháte závody, zakladatel vlákna chce 250+ UJET a ne vyhrát. Navíc ujet v zimě.

              0 0
              • Melvin  

                Však zakladatelova otázka již byla zodpovězena, tedy pokud to pojede jako výlet, je úplně jedno co bude jíst, nejlépe to na co je zvyklý. Navíc to ostaní není zas takový offtopic.

                0 0
                •  

                  Muze si dat po svickovy se sesti i dvacet nekde na nadrazi.

                  0 0
            • maajkee  

              Moc ne :) Hradecký úterní pohár před pár lety 11. místo celkově, ale pak už jsem to nejezdil, ale to je místní hnoják :) ještě jsem jel párkrát nějaký okolohradce a okoloželezek, tam to bylo kolem stýho fleku, ale všechny tyhle závody jsou jen o dupání a ne o tom jak kdo umí na kole, takže mě to nikdy nechytlo.

              Teď po letech jsem jel Blinduro, tam to byla polovina startovního pole, každopádně to bylo náročnější než všechny tyhle marotony, ale gely jsem stejně něžral, rezervy mám uplně někde jinde, než v tom co do sebe cpát při závodu.

              0 0
              • McBlacky  

                Kdo má fyzičku tak na EN závodech na transferech jede na suchý triko s tepem někde na hranici regenerace.

                To, že tam jezdí lidi co se jedou projet z kopce jednou týdně a pak chcípaj i při tlačení je věc jiná.

                Úplně jinej formát výdeje energie než klasický závody z A do B.

                0 0
                •  

                  :).

                  0 0
                • maajkee  

                  Přesně uplně jinej formát, do kopce je to námaha prostě vždycky, i když člověk jede v klidu, ale tady je hlavní, že extremní námaha je to i dolů a je jen na nohy, ale na celý tělo, v tom je to horší.

                  Ale hele už dál nebudu na tohle téma diskutovat. Jsem prostě alergickej na týpky co sebe i tebe zrakvěj v rámci boje o 153. flek, hrotěj to jak magoři, nadávaj a řvou. A takových jsem při těch pár závodech potkal dost.

                  A drtivá většina z nich to jsou jak je nazývám „dupači“ který na kole nemuměj nic jinýho než dupat.

                  0 0
                  • Melvin  

                    Nejvíc to právě hrotí Ti co jedou vzadu, vepředu je to většinou vklidu. A souhlasím s Tebou, že než se plácat někde na chvostu startovního pole, tak si místo toho udělám výlet a ušetřím startovné.

                    0 0
                    •  

                      Hroti se to do doby, nez se oddělí zrno od plev, vodni hladiny se vyrovnaji :).

                      0 0
              •  

                V cem mas rezervy ?;)

                0 0
                • maajkee  

                  Víc jezdit, zhubnout. Když udělám jedno z toho, budu jezdit rychleji, když udělám obojí, budu jezdit o dost rychleji :)

                  A je jedno jestli si pak dám při závodě tatranku nebo raw tyčinku, můj žaludek s tím problém nemá.

                  0 0
                  •  

                    S myslenkou, nechat se dobrovolne zabit zradlem jsem se uz davno rozloucil. Kazdej si vybere to svoje, v tom je zivot spravedlivej.

                    0 0
                    • maajkee  

                      To jsou kydy o tom žrádlem zas :)

                      Nesnáším extrém žádným směrem. Zrat všechno s mírou, to je základ.

                      0 0
      • Peslezedirou  

        Takový způsob cyklistiky se mi zda poněkud šťastným :-D mám to stejně…

        0 0
    • JendaH  

      Mě by spíš zajímalo, jak tyhle dlouhé cesty děláte takhle v zimě. Teče mi z nosu, mrznou ruce a nohy (OK asi bych si měl pořídit lepší oblečení) a po pár hodinách venku mám dost.

      0 0
      • TK75  

        V zimě jezdím polovinu co normálně.Maximálně dvě až tři hodiny venku.Bohatě to stačí:-)

        0 0
      • maajkee  

        Jak někde vydrží na kole v zimě 3,4 hodiny nebo snad víc to taky nechápu. Mně jak začne bejt trochu zima, tak mě to pomalu ale jistě začne ***** a v zimě jezdím max 1–2 hodiny.

        Radši si jdu zaplavat, zaběhat, zahrát florbal a tak, ty 2–3 měsíce co je velká zima utečou jako voda :)

        0 0
        • Raf  

          V zimě jako je teď (tedy 0 – 10 stupňů), je to celkem bez omezení (pokud extra nefouká). Stačí jet vytrvalost i do kopců a nezpotit se. Bohužel hodně lidí vlastně jet vytrvalost neumí v létě a v zimě to potom dělá problém…

          Chleba se láme s přibývající ledovou tříští v bidonu, to je úplně jiný sport potom :D

          0 0
          • maajkee  

            Mně třeba ježdění v mrazech připadá daleko snesitelnější než v tomhletom ± 5°C a mrholení, větřík.

            0 0
            • novas752  

              Taky tak, zvlášť když je pod nulou několik dní v kuse, bývá daleko menší vlhkost a to podle mě udělá víc než pár stupňů rozdíl.

              0 0
            • kejda  

              Čerstvý sníh v lese a k tomu tak do –5°, to mám moc rád… tohle mrholení, mokré listí a pod nimi ukryté psí hovna – úplně měkké, mě akorát nasírá :)

              0 0
          • McBlacky  

            camel nebo izolovaný bidon ;)

            0 0
            • Janes  

              To si tohle házíš do pití?

              0 0
            • MnemonicJ  

              Tak pití v camelu je v pohodě, ale mrzne to v hadičce… Pokud to není totál, tak to jde alespoň profouknout do vaku :-)

              0 0
              • Janes  

                Trocha lihu a je po problému.

                0 0
                • MnemonicJ  

                  No to by šlo, ale nevím co bych do toho lil, rumu je škoda, vodku nepiju… Možná absinth, to by vlastně bylo ideální. Díky za nakopnutí :-D

                  0 0
                  • TK75  

                    Já jsem od včera vlastníkem cyklistické termosky.Už se těším jak si budu po cestě užívat horký čaj:,–)

                    0 0
                    • MnemonicJ  

                      Tak já bych termosku taky někde doma našel, ale představa, že letím na záda s termoskou v batohu mi není úplně sympatická :-D

                      0 0
                      • TK75  

                        Chápu Vincente, ale já mám štěrkolet a tahle termoska je normálně do rámu:-)

                        0 0
                        • MnemonicJ  

                          No tak v tom případě OK, ona ta moje termoska by se asi do košíku taky vešla, ale nevozím košík :-) Nicméně na štěrkoletu se asi často nedostáváš do situací, kde bys sebou plácnul na záda ;-)

                          0 0
                  • Janes  

                    To je snad jasné, slivovicu, ta má větší volty, než rum.

                    No, anebo https://www.youtube.com/watch?…

                    0 0
                    • MnemonicJ  

                      Tak pokud bych šel po vyšších voltech, asi bych to neředil vodou :-)

                      0 0
        • Janes  

          Přesně, já jak příjde zima, kola až na měšťáka zazimovávám a vrhám se hlavně na pinec (v mládí posilovna a bazén). V hernách bývá většinou relativně teplo. Na jaře má člověk potom na to kolo opravdu velkou chuť…Už to tak dělám přes 40 let a žiju :-).

          0 0
          • TK75  

            Jenže v těch hernách a posilovnách je dost bacilů.Čerstvej vzduch je lepší.

            0 0
    • Assphalt_lover  

      Jeden bidon voda a druhej ovesný vločky. Odsroubujes, nasypes do pusy a zalejes vodou. Cená výkon dost dobrá. A sojový suky jsou dost v pohodě taky.

      0 0
      • maajkee  

        jj, sojový suky jsou super! :)

        0 0
      • novas752  

        Bych se někde udusil těma vločkama. :)

        0 0
        • Rychlej turista  

          Zvlášť, když zjistíš, že voda v bidonu zamrzla :-D

          0 0
        • MnemonicJ  

          Souhlas… Dělám si je pravidelně ke snídani s jogurtem (minimální časová náročnost, jen doma popadnu johurt, kterých máme pro děti půl lednice a v práci zamíchám). To je pohoda. Nicméně když jsme zapomněl jogurt, tak jse to zalil vodou a ot bylo dost hnusný, tak jsem zkusil bez vody a skoro jsem chcípnul… :-D Nikdy více

          0 0
          • Assphalt_lover  

            No jasně, já bych to nikdy kvůli chuti nejedl, ale ten styl, nasypat do pusy a zalít, nedává šanci na nějaké vychutnávání a je to asi nejlevnější futr… a vláknina se taky hodí :)) Ale samozřejmě bez vody to ani omylem nejde, to je právě nevýhoda, bere to dost vody…

            0 0
            • MnemonicJ  

              :-) No jako jsi fakt dost extrémista, sojovej suk si dám rád, na pivo nebo řízek taky zastavím, ale naspat do sebe vločky a zalejt to vodou, to je asi nějaká forma masochizmu :-) Nicméně já jezdím všechno výletně, chápu že pokud se hrneš za nějakým výkonem, tak to bude jiný :-)

              0 0
    • kotew CZE JIHLAVA  

      Čus, tak jak to dopadlo, jel jsi to?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak jsem si to tady celý přečet protože v podstatě řeším podobnou věc. Trochu mě vyděsily ty objemy gelů, piv tatranek atd, tak jsem dneska vykonal takovej pokus. 110kilásků na včerejší večeři, bez snídaně, bez oběda, ve dvanáct jsem vsednul na Supici, a za čtyři hodiny patnáct sesednul, Je v tom jedno čůrání cca půlminutový, páč za jízdy to ještě neumím. Celý na dvě lahve mírně slaný vody. Trassa vedla z Ústí, Středohořím do Roudnice a zpět přes Liťák. Nějak jsem neměl pocit ztráty (mýho turistickýho) tempa a vcelku by se dalo ještě tak pade pokračovat na práznej žaludek.

      0 0
      • ronda  

        Bez snídaně to není dobrý nápad, ale kilčo ve splašené rovince není problém na lačno. Ale dojet hlaďáka je prima. A přejet ho je vyloženě zážitek :-)

        0 0
      • milan.v  

        Jako dát stopade bez jídla, to už chce opravdu umění, neznám kolem sebe nikoho takového…

        Já naopak jím hodně, protože jsem zpočátku u delších švihů dělal chybu právě v nedostatečném pravidelném občerstvování…

        Takže jak to jde přes kilo, kilo dvacet, už musím mít i něco většího, natož nic…

        Dobře, teď jsem vypozoroval, že se rozmáhá jezdit třeba hoďku, dvě na hlaďáka, hlavně na trenažéru, asi to má svůj důvod, tam si z toho člověk bez problémů sleze, když už to bude moc…

        Jezdit ale třeba pět hodin bez jídla a být sto kilometrů od domu, tak mě domů veze zpátky taxík…

        0 0
        • Zvanty  

          Běžně na 130km(30km/h a 1.3km up) stačí jedna corny tyčka (v podsedlovce jsou 2). Jinak na 302km z Rýmařova na Lysou horu a zpět to byly 3 rohlíky se sýrem, 3 banány, 3 corny tyčky a 8 cigaret. :-)

          0 0
        • vrazdit  

          kilo po province dam na jednu flasku a v chladnu ji treba ani nenacnu, kazdy to ma jinak… kdyz je vedro je to tezsi… ale nejvic jsem teda ujel jen necelych 200 km (vedro, nepripravenost, 1× kafe ,0,5 l kofola, bageta na benzince a dalsi pul litr coly)

          0 0
          • oberleutnant Weiss  

            Asi tak. Právě jsem dorazil zvenku – vyjel jsem si odpoledne jen tak pozevlovat po okolí s jedním malým bidonem kohoutkový vody a bylo z toho kilo a 1365 nastoupaných metrů. Ale je fakt, že i po tý letošní zimě nezimě je furt z čeho brát…;-)

            0 0
        • Smazaný účet  

          Já jsem v tomhle dost ignorant, ale rád si nechám poradit. To jíš něco třeba každou hodinu?

          0 0
          • milan.v  

            Ano, jídlo se snažím rozprostřít do celé jízdy. Zpočátku jím tedy méně, i když třeba zrovna Garmin se svou funkcí hlásí občerstvit se (ze zvědavosti jsem si to nechal po koupi Garmina zapnuté).

            Většinou první dvě hodiny, někdy i o kousek více něco málo zakousnu, ale více než jedna celá tyčinka to není. Po té době něco většího, takže traťovku, co jsem si připravil + něco k tomu.

            Takto pokračuji dle délky, u 150km švihu mám v sobě např. jednu, dvě tukové housky s něčím, přesnídávku, sojový suk, velkou raw tyčinku, občas vezmu gel, vyzkouším něco jiného, sním toho méně, ale základ mít prostě musím…

            Je také pravda, že postupně jsem se dopracoval do stavu, kdy do kila bych to na tu jednu tyčinku/přesnídávku + sojový suk zvládl, ale to už stejně nejezdím, nebaví mě to…

            Chápu, že někdo ještě v tu dobu nekousl do ničeho, já to mám ale jinak a když nejím, můj výkon jde dolů a pak už to rychlou akcí nedoženu… A abych nezapomněl, základem pro mě je vydatná snídaně, na tu už také nezapomínám, když jedu…

            0 0
            • Smazaný účet  

              mám to podobně… asi to záleží jaké má kdo spalování… můžu sníst co chci a stejně nepřiberu…

              pokud si každou hodinu nedám neco k zakousnutí tak dostanu velmi rychle hlaďáka a to je pak rychlá smrt… 100km na jeden bidon vody, jak píšou borci výše, bych nedal.

              0 0
              • MartyM  

                kdyby jenom na bidon vody, oni dokonce ani nesnídají, ani den před tím nic nejedí a pak zvládnou třífázový silový trénink, tady je všechno možné… Krom toho že to někteří dokonce takto zvládají pravidelně.

                0 0
              • Esi  

                Tak to to závidím, ty si rád svačinu a já přiberu 2kg tak to moc nepřeháněj :-), pro mě je celkem dřina se udržet na 100kg, co na druhou stranu jen s lehkou snídaní v pohodě na jeden bidon dám 80km na biku mimo silnici, teda u nás na rovině

                0 0
      • platypus  

        Jak je to nad dvě hoďky aspoň brumíka do kapsy.

        0 0
        • TK75  

          Brumíky dva, jeden tě jen navnadí:-)

          0 0
          • platypus  

            Máš recht, po 180 minutách nastává už jenom trápení při průměrné 25km/h snad e-bike pomůže někdy v budoucnu.

            0 0
      • Doktorzet  

        Jo jako jo dáš to, ale zopakuj to samý druhý den…

        0 0
        • Rychlej turista  

          Dá se. Jezdil jsem tak běžně.

          0 0
          • Doktorzet  

            A k čemu je to dobrý? Maximálně přijdeš o svaly..

            0 0
            • Rychlej turista  

              Vyhovuje mi nesnídat. První jídlo si dávám až v poledne. Nebudu přece snídat jen proto, že to tak někdo kdysi nařídil. Takže když jedu před polednem, jezdím nalačno. Minulý týden jsem dva dny po sobě tak dal po stovce a žádnou újmu jsem nezaznamenal. Ani teď, ani nikdy před tím. Naopak – nalačno se mi jezdí velmi lehce, protože mám navíc k dispozici kyslík, který bych jinak spotřeboval na trávení. Takže je to jen otázka toho, jak dlouho člověk bez újmy a ztráty výkonu na uložené zásoby takto dokáže jet. No a já to dokážu dlouho, hodně dlouho :-)

              Dneska ja zima, takže jsem se před půl hodinou najedl a jestli vyjedu za půl hodiny, tak podle toho ten švih taky bude vypadat – první dvě hodiny budu sotva točit klikama a funět přitom jako lokomotiva. Trochu se rozjedu až tak po třech hidinách, ale to už budu končit. Takže kdybych to měl pojmout jako trénink, bylo by to k ničemu :-)

              0 0
              • ronda  

                Tomuhle bych rozuměl u lidí, co potřebují snídat uzeninu, vajíčka, steak, sýry atd. Lehkou snídani mám strávenou, než nazuju tretry.

                0 0
                • milan.v  

                  Tak po takové snídani by se mi navalilo a asi bych to nedal…

                  0 0
                • raw 4  

                  Tomu říkám snídaně šampionu a chtel bych vidět jak by se po anglické snídani takovymu Contadorovi jelo:-)

                  0 0
                  • vrazdit  

                    viděls Sunday in hell? Roger De Vlaeminck tam dával ráno před Roubaix bifťoura a byl k tomu komentář, že to je pro něj správná snídaně před takovým výkonem… ale to bylo v 76. roce, to jezdili ještě asi jiní řízci než dnes :)

                    0 0
                    • raw 4  

                      To se musím podívat… :-)… Jenže v 70 letech byla i F1 někde jinde :-)

                      0 0
                      • vrazdit  

                        doporučuju, super film s totální atmosférou, suchým komentářem a nejlepšími cyklisty té doby… mě to naprosto dostalo

                        k té F1, jak se říkalo v nějakém dokumentu, tehdy byl ještě sex bezpečný a závodění v autech o život.. :)

                        0 0
              • milan.v  

                No jo, ale jízda přes kilo jde trochu mimo název tématu, ne? ;o) To bys mohl dát na vodu s cukrem a nebo malinovku u stánku vedle, když ani potřebuješ občerstvení, jídlo…

                0 0
      • McBlacky  

        po všech stránkách blbost, ale někdy to dělat musí ;)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Prosím o vysvětlení proč je to blbost.

          Z mýho pohledu je jasný že asi mě tam bude chybět složka rychlostní vytrvalosti (tzn. jet poměrně dlouhou dobu vyšší tempo), ale z pohledu vytrvalosti až ultravytrvalosti (o kterou mi především jde) si myslím, že zrovna tohle je docela dobrej způsob jak budovat metabolickou plasticitu. Tj přinutit tělo pálit přednostně tuky.

          Aktuálně jsem schopen absolvovat ráno silový trénink. (nějaký železo, ale většinou pokročilé cviky s vlastní vahou jako jsou třeba kliky ve stojce) a odpoledne odjet trénink na kole 50–100km a ještě se tak asi dvakrát až třikrát v týdnu zrušit při sparringu na žíněnce. A to všechno na warrior dietě 20/4 do asi 120gramů sacharidů. Čili celkem mi to myslím funguje.

          0 0
          • McBlacky  

            telo jenom tuky nepálí nikdy a dát tři hodiny bez příjmu sacharidů jen na slanou vodu bude mít za následek akorát to, že tělo budeš nutit pálit svaly a prodlužuješ si regeneraci.

            Ani největší drtiči ultra takhle netrénují.

            0 0
            • Smazaný účet  

              To snad ne, trénovanej vytrvalostní sportovec má poměrně velký zásoby krevního i jaterního glykogenu. Koukal jsem do starejch skript a je to zásoba tak 8000kJ to samo o sobě by mělo stačí na pěkně dlouho, taky pokud se teda pohybujem na hranici AP, laktát se nehromadí, je využíván jako palivo, později zároveň s tuky.

              Tělo asi bude metabolizovat i nějaký bílkoviny – primárně poškozený (což mi přijde jako dobrý)ale aby si tělo začalo brát ze svalů tak ten výkon by musel být dlouhodobý – desítky hodin, dny, typicky se s tím potýkaj himalájský horoleci a nebo tuleni během hells weeku.

              Nezpochybňuju nutnost přijmout nějaký sacharidy po výkonu, pro zahájení regenerace, ale nemusí to být úplně hned. Dvě hodiny po ukončení výkonu jsou naprosto v pohodě.

              Nevím jestli jsem ultradrtič, ale když jsem ještě hodně běhal, byl jsem tímhle systémem schopnej odběhat dvoufázový tréninky ráno 20–25km, odpoledne 12–15km, svalová hmota mi nijak neubejvala (a ani nepřibejvala páč jsem byl blbej a kašlal na obecný rozvoj síly, jenom jsem do toho pro radost lezl a pádloval) jen jsem se dostal asi k 5,5|% tělesnýho tuku. A občas se mi podařilo vyhrát i nějakej třetiřadej čtvrtořadej závod.

              0 0
              • Raf  

                Pro ultradrtiče platí jednoduchý pravidlo: příjem musí být aspoň stejně velký, jako výdej. Ultra závody jsou jedna velká přežíračka, kde samozřejmě musíš mít nějaký výkon, vytrvalost, mentální odolnost, ale po pár dnech jde jen o to, dost se nakrmit. A to spousta lidí nakonec nedá. Energie, kterou si vezeš „v sobě“ je dobrá maximálně pro případ, kdy nejde dokoupit jídlo… :)

                0 0
                • Forester  

                  +1

                  Já teda myslím, že po pár dnech je to jen a jen o hlavě, jídlo se bere jako samozřejmost :-)

                  0 0
              • McBlacky  

                Ja ti nebudu vyvracet tvoji pravdu, je to hodne nad ramec tukani do klavesnice na diskuznim foru. Radu jsem ti dal a je zalozena na letech sportu a studia poznatku o treninku. Zavodu jsem vyhral dost od kratkych strednich az po ultra a snazim se ti jen ukazat kudy cesta opravdu nevede.

                Nechces, nevadi.

                0 0
                • ms82  

                  Myslim, ze Ti to napsal dobre. Ten cukr nepotrebujes nutne na kole/pri behu, pri zminene intenzite behem rozumne dloue doby (to se lisi dle trenovanosti, samozrejme!). Ale pro rychlejsi regeneraci bys mel mit dostatecny prijem cukru behem dne alespon. Mne navyseni cukru pomohlo dost. Ale gely na kole nepouzivam. Kdyz jde do tuheho, mam maltodextrin v piti. Na normalni dlouhe projizdky staci pevna strava.

                  Je dobre si rozmyslet, na co clovek trenuje, a dle toho trenovat i traveni. Pokud to bude kriterium, nebo kratsi silnicni zavod, naucim se travit i fruktozu. Na delsi zavod bych trenoval oboje, prijem cukru na intenzivnejsich vyjizdkach, ale i jizdy na lacno na delsich v nizsi intenzite. Pro ultra bych se naucil prezirat ;-)

                  0 0
                  • vrazdit  

                    taky je tady skupina lidí, kterým jsou nějaké závody u ****** a prostě jen rádi jezdí na kole a za určité roky si na sobě zjistili co a jak jim funguje… pokud vím, že těch svých sto, stodvacet dám na jeden bidon, tak se pak klidně doma dožeru a dám si pár dní klídek… jasně že přes těch 200 už to bude asi jiná písnička…

                    0 0
                    • ms82  

                      I lidi, ktere nezajimaji zavody, muze zajimat zlepsovani. Ja moc na zavody nejsem, zlepsovat se chci. Kdyz si das par dni klidek, tak skutecne nic jist na kole nemusis. Ale pro trenink to optimalni neni, protoze ses par dni valel ;-)

                      Kdybych sportoval narazove a pripadne jeste nechtel pribrat, tak na kole nebudu zrat cukry, to je snad jasne. Problem je, ze kdyz sportujes narazove, casto o to vic ty cukry potrebujes!

                      0 0
                      • vrazdit  

                        tak jsem to asi napsal blbě, zlepšuješ se samozřejmě tím že co nejvíc jezdíš (ve smyslu pravidelnosti), ale nemusí to být vždy přes kilo, neřkuli dvě… spíš celkově za nějaké roky ježdění a sportu celkově, pokud není člověk úplný ignorant, tak má nějaké povědomí o fungování těla, zejména toho vlstního a ví, co si asi může dovolit a že když si řeknu, že dám teď výjimečně 200 km, tak to nějak dám a nebudu z toho dělat raketovou vědu a jíst co 15 a čtvrt minuty přesný počet gramů sacharidů… a pro někoho zas dává smysl to počítání kalorií a to kolem… každý to má jinak a na svůj nezávodní průměr kolem 25 kmh to prostě nemusím nějak hrotit…

                        0 0
                        • ms82  

                          Jezdim to trochu rychleji, ale ani tak to neni treba hrotit, jak pises. S tim souhlasim. Proste prubezne do sebe neco ladovat, aby to clovek dojel. Nekdy se stane, ze si 2–3 hodky nic nedas a pote uz muze byt pozde na 200 km.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Taky záleží na tempu. Od poloviny jara do konce léta si dávám 150km a více cca 3× za měsíc. Jezdím MTB, terén a hodně kopců, takže průměrka jen okolo 20km/h. Mám fýzu,ale u takových vzdáleností se nikam neženu a jezdím to (průměrný tep za celou vyjížďku) na 65% z tepového maxima. Přes týden to tam dupu po cestě do práce a z práce, pátky nebo soboty jsou ve znamení dlouhých a pohodových jízd. Ráno před takovou dlouhou vyjížďkou snídaně – vločky s banánem, protein a ořechy. A v následujících osmi hodinách mi nedělá problém na kole si dát jen jednu ovesnou tyčinku s 50g sacharidů o celkové hodnotě 400kcal. Ona už ta snídaně sama o sobě má 1000kcal. Navečer, jak přijedu domů, si dám oběd a večeři v jednom, mnohdy je to třeba 3000kcal.

                            Ovšem kdybych tohle měl odjezdit v závoodním tempu na 80% tepového maxima a více, tak už bych ty cukry papal taky ve velkém. Čili je to dost individuální a nemá smysl radit, aby dotyčný jedl každou hodinu, nebo naopak, aby se jen nasnídal a na oběd si dal jednu ovesnou tyčku.

                            Každý má ty limity jinde. Někdo má po dvou hodinách jazyk na vestě a cukry by žral po kilech a někdo zase nezná hlad a křeče ani po deseti hodinách …

                            0 0
                            • ms82  

                              Vcera 6 hodin na kole na 75% HR max. Mel jsem dva banany, jednu malou tycku, a lzici cukru v bidonu. Problem byla akorat voda, prijel jsem dost vysuseny, ale nechtel jsem zastavovat. Ale jak pises, velka snidane a velka vecere. Kazdy to ma urcite jinak, ale pokud se nekdo pta, tak poradim, cim je nejlepsi zacit :-) Pokud ma nekdo vyzkouseny zpusob, at se toho drzi, jestli nema tendenci optimalizovat.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Mne to dokonce vyhovuje byt mirne hladny a do prace nebo jizdy do 50km davam casto hned rano na lacno

                                Nerad pri sportu neco jim, navic nejaky tuk si najdu, tak at si telo bere energii odtud :-)

                                0 0
                          • vrazdit  

                            jak říkám, nejsem žádný závodník, prostě mě to baví… rychlost záleží na profilu, po rovince to bývá samo rychlejší, v kopcích dle momentální nálady a jak to jede, spíš zase míň… nejvíc jsem dal těsně pod 200 a tam to bylo neplánované a bylo brutus vedro s občerstvováním tak nějak jak to šlo po benzinkách a pod. a k jídlu jsem měl za celou dobu jednu bagetu, průměr 25 a kousek a byly tam i nějaké kopce…

                            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • Youda  

      Na co to asi odjel pan Cink?

      350km

      0 0
      • vrazdit  

        ten všechno ví, takže si určitě netroufnul vynechat sacharidy co 15 minut :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.