• Biker jak Pes

    Nazdar bikeři všeho druhu, rád bych věděl jestli někdo nějak posiluje a jak. Díky moc za rady

    0 0
    • Lance  

      co je to za hnusne slovo

      0 0
    • Lister  

      No kdysi dávno. Teď jsem zase začla plavat a po 14 dnech mám o 4 kg víc tak to si nedokážu představit kdybych zase šáhl na činky, jak by to bylo potom – kdo by to pak tahal do kopce :-)

      0 0
    • Lance  

      Název (počet odpovědí) Kategorie Posl. příspěvek Bookmark Blokace Posilování Off topic 24.06.2005 11:59:30 Přidat Blokovat Bolest v zádech Tech. rady 14.06.2005 20:10:07 Přidat Blokovat trening pri teplote Off topic 21.03.2005 10:24:59 Přidat Blokovat Ténink Tech. rady 04.03.2005 14:00:49 Přidat Blokovat Budoucnost kol Off topic 25.02.2005 16:40:13 Přidat Blokovat posilovani nohou Off topic 14.02.2005 12:03:54 Přidat Blokovat Kolena Nakupovaní 06.01.2005 13:13:12 Přidat Blokovat Vase hmotnost? Off topic 26.11.2004 14:35:38 Přidat Blokovat Co proti vdechovani studeneho vzduchu ? Tech. rady 25.11.2004 14:40:10 Přidat Blokovat sháním rám na fulla Nakupovaní 10.11.2004 07:40:31 Přidat Blokovat Powerball Nakupovaní 02.11.2004 09:43:58 Přidat Blokovat Co vám vadí na spinningu/indoor cyclingu? Tech. rady 28.10.2004 19:52:33 Přidat Blokovat Co děláte, když nejezdíte ne … Off topic 22.10.2004 11:42:26 Přidat Blokovat provozujete nekdo bouldering? Off topic 09.09.2004 16:52:10 Přidat Blokovat ceny kol 2005? Off topic 02.09.2004 15:36:48 Přidat Blokovat Nastavení kola Tech. rady 27.08.2004 11:29:37 Přidat Blokovat Bolest zad Off topic 26.07.2004 16:41:28 Přidat Blokovat Energetický výdej při tréningu a jídlo Off topic 12.07.2004 09:31:49 Přidat Blokovat posilování – břicho Off topic 19.05.2004 13:06:57 Přidat Blokovat bolest zad pri jizde? Off topic 22.04.2004 14:23:34 Přidat Blokovat Nařadí + Ostrava

      0 0
    • Lister  

      Abych byl taky konstruktivní. Chodil bych tak 2× týdně, dělal více serií, vetší počet opakování v jedné serii a nižší váhy, kombinoval víc cviků na jednu partii a cvičil více partií v jednom tréningu ( tedy pokud ti nejde hlavně o nabírnání hmaty, to bys musel cvičit jinak). Dobré je pořád se udržovat v tempu a nevychladnout, třeba dát jeden cvik na záda a hned po něm jeden na hrudník, taky se mi osvědčilo cvičit biceps a triceps v jeden den s tím že jsem střídal jednu serii na biceps a pak hned na triceps atd až do mrtva :-). Kombinace s plavání a kolem pak bude naprostu ideální. Před tréningem nejdřív lehce zahřát na rotopedu, pak se pořádně protáhni. Po tréningu jsem dělal to sámé jen na to protožení už nějak nebyl čas.

      Doporučuju nijdřív hodně zapracovat na břichu a zádech to trpí na kole nejvíc.

      0 0
    • vlk  

      posilovat na objem nemá vůbec smysl-akorát bych to pak sebou musel tahat do kopců.Takže jedině na sílu-ale mě to stejně s činkama nebaví, takže plavu.

      0 0
    • Peslezedirou  

      Přes zimu jsem docela chodil cvičit, měl jsem sestavenej plán třikrát týdně. Docela jsem přibral, ale byl jsem nějaký čas nemocný a pak začal víc jezdit tak jsem zas vychrtlej cca 69 kilo. Teď chodím dvakrát týdně jen proto, že mě pak nebolí záda...........

      0 0
    • ada  

      Cau, ja som si v zime kúpila obojručnú a jednoručnú nakladačku a makám po večeroch doma. Má to jediný dovod – unies? v pohode svoj bicyklík. :o)

      0 0
    • rock  

      To, co napsal Lister výš je vpodstatě vyčerpávající … dodám jenom, že mi docela vyhovovalo protočit za jednu dvouhodinovku všechny partie těla a střídat – např. břicho-bicepsy-záda-lýtka-břicho-triceps atd, atd … a musel jsem se hlídat, jinak mi šla váha nahoru :-( …

      0 0
      • Lister  

        Jo jo taky jsem to tak provozoval v době, když už jsem nechodil bušit ale schazovat kila :-)

        0 0
    • madcat  

      Zdar, cvičím víceméně pravidelně a poctivě už asi 11 let a neřekl bych, že by mně to nějak na kole vadilo… 181 cm/83 kg je podle mě v pohodě, su trochu robustnější, ale co už? :-). Cvičit sem začal dřív než jezdit na kole a nikdy mě nenapadlo, že bych třeba kvůli kolu přestal. Za tu dobu sem si relativně slušnou postavu vybudoval, ale tím častým cyklistěním to zase úspěšně shazuju dolů, takže je to takovej věčnej boj :-). A navíc – poslední dobou už stejně jezdím většinou jenom takovej lehčí frírajdek, žádný dlouhý švihy, takže pohoda… :-)

      0 0
      • Lada1  

        to podle mne nejde dosti k sobe moc. vytrvalostni sport tlaci hmotu dolu a anaerobni posilovani (hlavne objemove) zase nahoru. ja kdysi vazival o ca 15kg vice nez ted a to si nedovedu predstavit, ze bych to tahal na kole ty svaly :-)

        0 0
        • madcat  

          Já vím, ale jak říkám – ani s jedním zatím seknout nehodlám, takže se to bude muset i nadále nějak snášet :-)

          0 0
    • Beeda  

      No ja koukal na minulej tyden na laktatu. Napodzim 69,5kg a ted 78,5kg, tuk podobnej,183cm. No posilovna v pros-unor, vic ne. Do kopce rozhodne problem nemam, spis naopak na podzim jsem byl uz moc slabej, tak si hlidejte i to „hubnuti“…B

      PS: jak posilovat je tady http://the.mtbiker.sk/index.php?…

      0 0
      • 0v0ce  

        uff 69,5 pri 183 cm to uz jsi byl fakt chrt. Ja mam drobnejsi postavu tak to pri 174 cm lamu okolo 68–72 kg posiluju nepravidlene doma s cinkama abych se udrzel jinak neposiluju. obemy rozhodne nehonim…

        0 0
        • stribrnak  

          Nejlepší je tak na 180 čísel 70 kilo a přitom při posilování zvedat 90 – 100 kg na bench. To pak není chrt, ale vychrtlý pitbul. :-))

          0 0
          • -b-n-x-  

            kamos ma nejakou strevni nemoc a pred pul rokem vazil 53kg. Coz je pri jeho vysce cca 188cm pruser. Nastesti se uz z toho zacina pomalu dostavat a ted vazi 62 kg.

            0 0
    • a forest  

      Dle mne je nejduležitější posilovat břicho a protahovat bederní sval, aby se nedeformovalo celé tělo.

      0 0
    • Darkson  

      myslím, že důležitý je posilovat především partie, které na kole nepoužíváš, např. záda a břicho. jak zmiňují ostatní, pro bikera je asi nejlepší cvičit s lehkými činkami hodně opakování. já třeba praktikuji tzv. kruhový trénink, série cca. 5–7 cviků s lehkými činkami nebo vlastním tělem o 15–20 opakováních, 4 kola. Účelem je odcvičit to v tempu bez přestávky, takže opravdu s lehkými činkami.

      0 0
    • Smazaný účet  

      XXXXXXXXXXXXX­XXXXXXXX

      OBNOVA TÉMATU

      Měl bych se sebou něco začít dělat. Jsem klasický dachau typ: 70 kg a 189 cm. Nikdy jsem necvičil a rád bych něco dělal. Tak jak na to?

      0 0
      • Kubiczech  

        Po návštěvách posilovny bude typ Dachau 70kg maximálně typem Dachau 72kg a to nestojí ani za čas a ani za ty peníze. (:

        0 0
        • Smazaný účet  

          dík za tento příspěvek… alespoň si s tím nemusím lámat hlavu a budu se zase válet :D

          0 0
          • Kubiczech  

            V Afghánistánu jde prý nejvíce raket směrem k posilovnám – to je zase moje výmluva. (:

            0 0
          • cat  

            Jenze to pak vypada zase jinak, kdyz si vybudujes hrudnik, uz nepusobis jako somalec, nebo jak bych to rekl…:)

            0 0
            • Smazaný účet  

              no jdu na to… mám tady po tatovy takový pružiny tak si je jdu potáhat. Jak dlouho to tak denně zabere? Hodinka stačí, ne? Nebo až jsem mtvej?

              0 0
              • Biker jak Pes  

                Jestli vydržíš hodinu tahat pružiny, tak jsi frajer. ;-)

                0 0
              • cat  

                na tahani pruzin se vykasli, mrkni se na nejaky kulturisticky servery jak zacit trenovat a bez do fitka nebo si na par lekci zaplat trenera.

                0 0
      • kali222  

        "copak… na plazi cumela po jinejch? " :D nee, taky bych mel zacit neco delat! ale chodit do upoceny posilovny nechci a krabice vzhled neni muj zajem, tak budu muset pristoupit na cviky s vlastni vahou + velka a maly cinky + poridit hrazdu. to neni nijak drahe. :D

        0 0
        • Smazaný účet  

          hehe s tou plazi skoro trefa :D jenze kdyz cloveku neni dano tak s tim ani posilovna nic nezmeni (:

          0 0
          • AleZ80  

            To doženeš stravou – hodně bílokovin ( tvaroh, kvalitní maso, vejce – ty maj kromě hodně bílkovin i hodně tuku, ale to vyjezdíš ).

            0 0
      • pepino  

        Počkat do 30, až se ti zpomalí metabolismus:)

        0 0
    • Smazaný účet  

      jo a jde mi hlavně o to mít sixpack a pořádný bicepsy (:

      0 0
      • AsiJura  

        no ono to chce vzít komplet do parády všechno, jedno bez druhého to není ono ani to není pro tělo žádná výhra. Ale předpokládám že to byla jen nadsázka:)

        0 0
    • Smazaný účet  

      nejsem zadne vitaminove pako co cvici:)

      0 0
    • frederick  

      Přes zimu 3×-4× do posilky. Malý váhy, víc serii…hlavne záda, břicho a ramena…:) objemovka je na prd, hlavne, kdyz ses pořádnej chlap:)

      0 0
    • daymaker  

      chodím víceméně 2× týdně do fitka zdravotně… menší váhy 3 série po 15 opakováních… pravda, cvičím už cca 11 let v kuse, takže nějaká tělesná historie tam je… mám sedavé povolání, takže bez toho bych se po..al bolestí zad apod. hlavně jde o to, aby ti někdo vysvětlil správně techniku atd., tak doporučuju investovat do několika hodin s trenérem, to ti dá technicky správný základ a zbytek bude na tvé hlavě… výsledky jsou totiž viditelné až po „dlouhé“ době… :-) proč to? jde mi hlava kolem z "mlaďochů, co naběhnou do fitka a začnou lámat naprosto technicky špatně velké váhy… svaly jim sice rostou, ale skončí na vozíku…

      P.S. – z lidí, co tě odrazují si nic nedělej, je to jen bledá závist a naštvnanost nad vlastní leností a nedostatkem vůle .-)

      0 0
    • c0d3r  

      no mimo to ze delam thaibox (tak na pul zavodne) .. tak doma jeste jedu klliky, sklapovacky a hrazdu :-) vetsinou cvicim jen s telem :-)

      0 0
    • Yourself  

      Čauko,ja posilujem tak trikrát do týždňa…viac menejmenšie váhy,celé telo pri každom tréningu,tak 3 série 10–15 opakovaní ako pri čom…u mňa je to však skôr na vyformovanie postavy,lebo ja nepriberiem ani keby čo bolo :D (17 rokov,175 cm a 52–54 kg podľa toho ako sa najem ).Posilka je ale len jedna časť,podľa mňa si vždy treba nájsť niečo popri tom…v mojom prípade je to dvakrát týždňa plávanie(kondičné) a ku tomu beh a bike,to je nepravidelné podľa toho ako stíham. Možno práve preto nepriberiem skoro nič :D ale šport ma baví a cítim sa zdravo tak nebudem sedieť doma a žrať len preto aby som pribral…

      0 0
    • oXide  

      Nevím jestli je posilování to pravé, jelikož svalová hmota je dost těžká, tudíž s posilováním se ti zvedá váha a to pro bikera asi není nejlepší :)

      0 0
      • Mastr  

        Jako vtip dobrý :-)

        0 0
        • Kubiczech  

          Ta druhá část je pravdivá, ta první může být. Suma sumárum to je víc pravda než vtip. (:

          0 0
      • Smazaný účet  

        tak možná pro vás profíky je to zátěž.. ale když jsem letos z nedostatku času nenajel ani 1000km tak jsem jak sopel a ještě se mi dělá pneumatika.

        0 0
        • kali222  

          lepsi kuli tehle „vaze“ jezdit hur na biku, nez kuli ty samy vaze jezdit na horsi rostence :D ikdyz je to urcite jedna z veci, ktera se v prubehu veku meni :P

          0 0
    • petrun  

      V zimě 4× týdně, v létě 2×, váhy střední až těžké (lehké se mi vůbec neosvědčily, byla to naprostá ztráta času, nechápu proč to lidi cvičí), cvičím od pasu nahoru, nohy drtím na kole, k tomu jako koníček Musado.

      0 0
    • Venda  

      Pro všechny, co tu fabulují s hmotností… Za rok tělo nabere max 2 – 2,5 kg svalové hmoty. Každopádně to ale nenabere jen tak samo ze cvičení, nabere to ze stravy! Takže kdo nabírá víc, tak víc jí než cvičení potřebuje a nabírá ty objemy, který v cyklistickým sportu nejsou potřebný. Takže kdo chcete klidně posilujte, klidně i hodně, pokud uspůsobíte stravu svému cíly (asi cyklistice), tak z vás Collemani nebudou.

      0 0
      • funkatron  

        „spravnou“ stravou naberies za rok aj 10kg svalov

        0 0
        • Venda  

          Jo a za 10 let 100 kg svaloviny, viď! Víc jak dvě kg ročně nabereš jenom anabolickými steroidy či jinými sviňstvy. Z proteinů a tvarohu to nebude. A pokud se ti to povedlo, tak jsi místo svalů nabral tuk a vodu a sval tomu dává jenom vnější tvar.

          0 0
          • funkatron  

            samozrejme ze to postupne klesa…ale v prvom-druhom roku cvicenia nie je problem nabrat 10kg svalov…

            0 0
            • Venda  

              Když myslíš, tak myslíš. Škoda že myslet je ho.no vědět.

              0 0
              • funkatron  

                je to moje myslim proti tvojmu myslim

                okrem toho uz cvicim vyse 10 rokov a videl som chlapcov, co sa za rok zmenili na nepoznanie…a nemyslim tym pribratie 15kg speku

                0 0
                • Venda  

                  Já to mám podpořené přednáškami na vysoké škole, ty pozorováním opocí v posilovnách. To co mají oni není čistý sval, toho je na nich jen část, zbytek tuk a voda (a není tím myšlená pneumatika, kolem bicáku je taky tuk).

                  0 0
              • onik  

                co to kecaš prosím tě..muj první mesíc cvičení –2 kila tuku + 2 kila svalu…stači spravny trenink,trener,jí­dlo a zakladní suplementy!měřeno na inbody!u zača­tečníka to jde nahoru rychle u pokročileho už sou ty 2.5 kila za rok realne tak tu neprskej

                0 0
                • Venda  

                  Nebudu se s váma hádat, bodybulujte a přibírejte 10 kg svalů ročně a pak se např. divte, že když vysadíte trénink, tak jdete hrozně dolů. To je totiž pro vás úplně jasný, že tělo spotřebovává svalovinu jako první…

                  0 0
                • pepino  

                  Smekám. 2 kg čístejch svalů za měsíc, bez steroidů, takový typ se rodí jednou za 100 let. Greg Zulag s radama ohledně používání anabolik se může jít zahrabat.

                  0 0
            • Ricci  

              Hlavne zalezi na tom,v akom veku…

              0 0
    • xshreck  

      :-) mě za posilování teď i platí, dělám v kamenictví xD

      0 0
    • umimjennatrikolce  

      Abych nezakládal zbytečně nové vlákno, tak se zeptám zde.

      Cvičín zhruba asi 4 roky, váha předtím asi 75kg nyní 100 kg( bohužel i s tukem ), mám objednaný kolo Canyon Nerve Xc 5.0 bude to kolo podemnou více trpět,odejdou dříve komponenty?Ježdění moje bude takové spíš vytrvalostní( jízda lesem-kameny,kořeny,polní cesty apod), občas nějaký sjezd ale žádný extrémní skoky apod. S hmotností plánuju jít o něco níž. Dík za případnou reakci

      0 0
    • fita41  

      Snažím se posilovat denně. Mám Lordózu (zvětšené prohnutí páteře),je to mrcha :(( … Hlavně břicho a stehna … Ale k čemu je snaha když nejsou výsledky

      0 0
      • madcat  

        Tu mám taky, ale nějak mě teda neomezuje, nic mě nebolí.. Zajímalo by mě, jestli se dá nějakou vhodnou skladbou cviků omezit..?

        0 0
    • blaza84  

      Inspirace na se dá najít třeba tady – http://www.cviceni-doma.cz/cviky/ Řekl bych, že toto cvičení je skvělý doplněk pro téměř jakýkoliv sport. Zvedání závaží na objem je imho samoúčelné, jen objem na machrování na koupáku, ale praktické využití nula nula nic. A tomu posilovnovýmu namakánkovi taky nabančíte ;)

      0 0
    • rejdy  

      Využiju starého vlákna… Chci si pořídit samostatně stojící hrazdu primárně na shyby, do teď jsem používal tu šroubovací mezi futrama dveří, což je dobrý z hlediska prostoru, ale pro provedení cviku na prd (nutnost pokrčených nohou).

      Máte někdo zkušenost s něčím konkrétním k doporučení? Net na první dobrou vyplivl tohle:

      https://www.decathlon.cz/…_/R-p-342926?…

      https://www.insportline.cz/…-tower-pt250

      https://www.insportline.cz/…r-tower-pt60

      https://hop-sport.cz/…s-1016k.html?…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.