• Corbett

    Máte zkušenosti s tzv. jarní únavou. Mám pocit, že to mám od té doby co jezdím trochu víc na kole. Přitom jsem s tím nikdy problém neměl a to jsem svého času dělal sport i vrcholově. Ale poslední léta vždy na jaře mě přepadne takový zvláštní pocit, nevím jak to popsat. Jako kdyby měl člověk teplotu a přitom ji némá, nic se mu nechce, ale když sedne na kolo, tak je to v pohodě. Musím dodat, že se v zimě neflákám. I když na kole jsem přes zimu moc nepojezdil, tak jsem nestál (fotbálky, squsah, posilka a občas spining)

    0 0
    • Petr_67  

      Něco na tom bude. Taky jsem nějaký divný, v zimě v pohodě, chodil jsem plavat atd, ale ted, když konečně přišlo jaro, na které jsem se tak těšil, mě nic nebaví, do všeho se musím nutit, přepadají mě deprese. Takže je to dost o psychice. Snad to brzy přejde…

      0 0
      • PEP/\N  

        Tak sed porad na kole:) Ne, hele, prokoukni trochu internet. Mel by pomoci nejaky pust, jist pouze zeleninu nebo nic (2–3dny), telo se pekne procisti atd. Moc o tom nevim, proto odkazuju na internet. No a ty deprese, urcite to nebudou ty v pravym slova smyslu, ale taky mam dost casto spatnou naladu – bohuzel je to ale blizici se maturitou. achich ouvej:(

        0 0
        • mike!1  

          taky, taky. čím se ta matura blíží(a že to teď letí nějak rychle), tak nálada je hodně nízko. a času na kolo taky ubývá:-(

          0 0
    • Daf  

      To neni jarni unava to je lenost :) Ja to znam proste se musim obcas nutit.

      0 0
      • pitelboy  

        já jaro sice uplně nesnášim, ale žádnou únavu nepoci?uju ..

        0 0
    • Smazaný účet  

      jarni unava je kravina, to platilo nekde za komancu dyz dostat banany, pomerance bo jiny ovoce byl kumst :))) dneska je vitaminu hafo :)) dej si kafe a bude ti lip ;)))))))))

      0 0
      • BOREK  

        taky si myslim ze je to trochu povidacka :)

        0 0
      • j-c  

        za komancu to bylo v pohode… stacilo si vystat v mrazu frontu a koupit si kilo mandarinek na osobu a pak poslat dalsi prislusniky rodu pro dalsi davku vitaminu do fronty:)

        0 0
      • xstefi  

        Nahodou to kravina neni, muze za to zmena casu (ty zkurveny posuny uz by mohli zrusit). Nekdo na to je docela citlivej, pac mu to naboura vnitni hodiny…

        0 0
    • cabbage  

      jarní únava? co to je? kde se to dá koupit?:)

      0 0
    • grafik  

      … jestli to nebude vekem :)

      0 0
    • mn  

      někdy mám pocit, že jarní únava plynule přechází do zimního spánku…

      0 0
    • rock  

      Deprese mám pořád, ale jaro mne kupodivu nakoplo dost neskutečným způsobem … jarní únava se nevyskytla …

      0 0
    • Eila  

      me spis jezdenim na kole skoncila, jinak jsem prospala bezne cely vikend na zatah:-)

      0 0
    • Novak27  

      Zdar. No pokud to je od doby co jezdis, tak by to taky mohlo byt tim, ze si dost lidi mysli, ze na jaro to bude jezdit stejne jako na podzim a jednoduse to prehaneji s intenzitou jezdeni. Takze Tve pocity mohou souviset s urcitym prehanenim zateze v treningu – pretrenovanim­. Zdar.

      0 0
      • Corbett  

        Nevím, jezdím v klidu a postupně si přidávám. Už je to ale pryč. Možná to bylo životosprávou. Jsem labužník a mezi mé pochutiny bohužel patří takové jídla jako jsou špek a bůček a mám pocit, že jsem to poslední dobou dost přeháněl. Přešel jsem na lehkou dietku, hodně ovoce a zeleniny a to tělu při této zátěži sedí asi daleko víc než špek. Ale jak už jsem předeslal, už je to fajn.

        0 0
    • Jituschka  

      Našla jsem tohle starý vlákno – trpíte na to? Já jsem s tím nikdy problémy neměla, ale včera jsem uplně odpadla, nemám vůbec sílu, pocit přesně jako když má člověk chřipku, ale bez teploty. Taky to může souviset s vitamínem C, jehož nedostatek se projevuje dle tohoto webu takhle:

      Vitamín C – krvácení z dásní, časté prochlazení, sklon k zánětům sliznic, křečové žíly, hemoroidy, rozšířené žilky na obličeji, nadváha, únavnost, chabé nervy, ztráta koncentračních schopností, depresivní nálady, poruchy spánku, vrásky, vypadávání vlasů, poruchy zraku, nedostatek půvabu a charismatu

      0 0
      • martin_bakov  

        Jaky vitaminy, celodenni svih a pak do sauny a rano je clovek jako novej :) …a nebo nachlades z ty sauny :D

        0 0
      • funkatron  

        ja zerem C-cko kazdy den 500mg a aj tak mam niektore z tych priznakov :)

        ale unava, ani prechladnutia uz neboli asi rok (odkedy to C-cko jem)

        0 0
        • Nikola  

          Uměle vyrobený vitamin C není totožný s přírodním vitaminem C. Jako každá uměle vyrobená látka je tělu cizí, a ty jsi jako mnoho dalších, pouze podlehl mediální masáží výrobců. Raději si dej jablka, citrony, nebo grepy.

          0 0
          • funkatron  

            :)

            nevravim, ze je to ako dat si casrtvy pomaranc

            ale keby som chcel do seba dostat 500mg C vitaminu, tak by som musel zjest 100 pomarancov

            0 0
            • Nikola  

              Ne, pouze jeden kilogram. Jinak doporučená dávka odpovídá asi dvěma pomerančům denně.

              0 0
              • funkatron  

                pozri

                pre mna je dolezite, ze mi to podporuje spalovanie tukov spolu s kofeinom a l-carnitinom a nebyvam vobec nachladnuty ani unaveny…

                urcite to nebude placebo, ako si asi myslis…

                0 0
          • Krys  

            V čom sa líšia. Čím je umelo vytvorená kyselina L-askorobová iná ako tá „prírodná“.

            Pokiaľ viem, tak problém je niekde inde.

            0 0
              • funkatron  

                to video sponzoroval urcite nejaky dodavatel pomarancov a ovocia …

                0 0
              • Krys  

                Je to bohužiaľ v nmčine, ktorej nerozumiem.

                Stále trvám na tom, že C-vitamín je len jeden.

                Problém je podľa mňa inde.

                Naše telo proste nedokáže spracovať čistý C vitamín (jedno akého pôvodu).

                Vo veľmi hrubom priblížení je ideálne prijímať vapnik, horčík a C vitamín spolu, a navyše v správnom pomere.

                Zrejme do toho vstupujú aj iné látky.

                Navyše si myslím, že najúčinnejšie je prijímať C vitamín z iných ako exotických rastlín. Kapusta (u vás zelí) obsahuje porovnateľné množstvo Cčka ako pomaranč. Brokolica alebo ružičkový kel (u vás kapusta) dokonca viac.

                0 0
                • teepeex  

                  proste vitamin C ze zeli a jablek neni totozny, jako shluk molekul, pomerne zdarile tento napodobujici;)

                  0 0
                  • Pic  

                    To myslíš vážně? Jasně, že jsou stejný. Jak může bejt vitamin C shluk molekul:-))))

                    0 0
          • Pic  

            Vitamin C je jen jeden. Přírodní je naprosto totožný se synteticky vyrobeným a ty jsi jako mnoho dalších, pouze podlehla mediální masáži.

            0 0
          • jIrI___  

            Prosímtě, kdo by dobrovolně jedl citrón nebo grep… :-))

            0 0
            • Mr.Duck  

              Mě citrón chutná vic jak pomeranč nebo mandarinka ;P Ale zas jich nespořádám víc jak dva (

              0 0
              • jIrI___  

                Tak to jsi asi první člověk, o kterém slyším, že se s chutí pustí do citrónu :-D. Jinak já nejím ani citróny, ani mandarinky, ani pomeranče, ani grepy (z ovoce mi chutná snad jen banán, jabka a ananas) a nemocný jsem byl naposledy před šesti lety. Takže si o těch vitamínech myslím svoje :)

                0 0
                • Chiron  

                  No já znám dva lidi co se dobrovolně takhle ládovali citronem, ať už tak jak je nebo s cukrem. Ale výsledek u obou byl úplně stejný. Odrovnali si totálně zubní sklovinu, zuby mají teď náchylné na kazy, citlivé a lítají akorát po zubařích.

                  0 0
                  • Mr.Duck  

                    Jo, na zuby je to dost blbý, proto nesnim víc jak 2, jinak by to asi šlo ;P Ale zuby mám kazivý už vod mala, tak snad jim to moc nenakládá ;(

                    0 0
              • funkatron  

                zvladnes aj citron napriklad po cokolade?

                po sladkom sa mi zda brutal aj sladky pomaranc :))

                0 0
                • Mr.Duck  

                  No tak to sem teda eště nezkoušel, zrovna citróny nejsou, ale jak je nakoupíme tak to asi zkusim ;D

                  Jinak já sem magor (nýbrž sem krutopřísnej tvrďák žejo), já dyž dostanu chuť, tak snim velkou cibuli jak dyby to bylo jabko, prostě mě to chutná ) A člověk se pak cejtí takovej svěží, jenom nesmí vycházet a musí hodně větrat ;D

                  0 0
                  • funkatron  

                    sladku cibulu som aj ja kedysi dokazal zjest bez problemov ako jablko…ale to obdobie som mal asi len mesiac :D

                    s tym citronom to skus…daj si mliecnu cokoladu a potom citron…ak to zvladnes v pohode, tak si frajer :)

                    0 0
        • Pic  

          Pokud vitamin C bereš pravidelně a chceš maximalizovat účinek, tak suplementuj nejlépe v cyklech, pokud ho budeš brát fakt striktně denně tělo je schopné si navyknout i na tohle a jeho účinnek na tebe bude snížený.

          0 0
      • Elwing  

        Mám to samé :( Navíc mě už tři týdny skoro denně bolí hlava, začne to odpoledne v práci a přinesu si to až domu, odkud samozřejmě nejsem s tím bolením schopná vyrazit za sportem :(

        0 0
      • Corbett  

        JARNÍ ÚNAVA??? Nikdy jsem na to netrpěl:-))

        0 0
      • treatt  

        Vypadávají Ti vlasy a máš nedostatek půvabu a charismatu? :-D

        0 0
      • Flegmatik  

        Jo, letos to taky nějak zažívám… V úterý jsem spal do 12.h., což jsem si řekl, že to asi není normální :-) Nějak v mozku mi bliká „low energy“. No, snad se to zlepší.

        0 0
        • Chiron  

          Já letos naštěstí zažívám jarní únavu akorát když přijedu z nějaké náročnější vyjížďky. Se dávám pak dost těžce dohromady. Ale jinak sem v pohodě. A sem celkem rád, že to nepociťuju. Stačí že takhle trpím v zimě. Doktorka u mě má dokonce podezření na S.A.D. – sozóní afektivní porucha. V zimě mám pravidelně období kdy sem totálně nepoužitelný, v noci spím dlouho, ráno nemůžu vstát, ale z povinnosti vstanu, ve škole bych pomalu usnul, příjdu domů, sednu k bedně a spím. K tomu pár dalších příznaků.

          Jinak s na jarní únavu sem lehce trpěl loni, ale když se člověk dokope k tomu vyjet nebo si zacvičit, tak následný příval endorfinů to přerazí a sem celkem v pohodě. Problém je se ale donutit, člověk ví, že to pomůže, ale stejně je to problém se přimět. Jinak exprerimentoval sem s C, multivitaminem Spektrum Energy atp., no ale ve směs žádný velký účinek to nemělo…

          0 0
    • Dubys  

      Mam presne tu samou zkusenost. Predevcirem sem se dokonce oblik, ze pudu na kolo a nakonec se zase slik a nikam nesel…prece se nebudu se skoro teplotou nekde honit. Vcera to samy, nakonec sem se prinitul, ze pudu aspon na chvili a pripadne se vratim. Nakonec po 10-ti kilacich uplna pohada a paradne sem si to uzil…

      0 0
    • Dalas  

      Telo si někdy potřebuje i oddychnout-nehledě na věk.. a kor na jaře, kdy přes zimu sluníčka moc není, takže žádný dodávaný vitamín a energie z něj..

      Přes zimu prostě více odpočívat..a ne jet furt na doraz že jo

      0 0
    • šlapatko  

      Jak už psali výše, může to být i přetrénování.Dost lidí v zimě sportuje 1×, 2× týdně a sotva se oteplí a vyleze sluníčko.Nasloží si kolo 5× týdně. Za měsíc je nakopě:-).Mě je letos hej:-)Hezky mi to jezdí a jarní únava neůtočí.Tři měsíce piju koktejly s mladého ječmene a je mi lépe.Možná placebo,ale ůnava je pryč.Mám lepší zažívání atd.

      0 0
    • Mr.Duck  

      Já mám teda nedostatek půvabu a charismatu bez ohledu na jaro, ale přijde mi, že mě nejvíc pomůže se na ňákou únavu vys*at, sebrat se a jít se projet, jak se to ohne z kopce tak únava mizí a těžkej adrenalin co vyprodukuju když jedu přes kořen nebo skočim z obrubníku mi dá energii na zbytek vyjížďky :-)

      0 0
    • vlasof  

      jarní únava, letní ospalost, podzimní malátnost a zimní spánek. je potřeba se HECOVAT

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.