• tantobo

    Zajímal by me Vas nazor. Prisel mi rozpocet na kolo ze Sfinxu a v nem se pravi: Ze misto sedlovky a predstavce Thomson by pouzili dily Race Face Deus, ze jsou lepsi a za nizsi cenu. Dale zajimavy poznatek je, ze by zamenily XTR kliky za kliky RF Deus, ktere jsou pry vahove podobne a vlastnostma a vahou lepsi. Tak co Vy na to?

    0 0
    • jecnak  

      ja bych se nenechal tema Pavlikovyma „moudrama“ ovlivnovat a vzal co chces ty a ne on.

      0 0
    • rich  

      ci to nebude tym, ze on tie RF produkty tak nejak distribuuje/priamo sa v predajni na ne specializuje. Kazdopadne by mali byt o chlp lacnejsie a rozdiel vo funkcnosti asi nezaznamenatelny. XTR kliky su tuhsie – test BIKE, system identicky s Deus

      0 0
    • Alex  

      S klukami to riesim tiez, ci zobrat XTR alebo RF Deus XC. XTR su udajne tuhsie, ale Deus ma lepsi design a cenu, a mozno i zivotnost…

      0 0
      • Vilém  

        plusove body pro RF jsou za moznost namontovani jakychkoliv prevodniku, ne jen original.

        0 0
      • tantobo  

        Z ceho usuzujes, ze maji lepsi zivotnost?

        0 0
    • bajaja  

      co bych hlavne nedaval je thomson sedlovka : ohyba se nebo varhankovati

      0 0
      • MartinXC  

        Varhánky dělá při silném přetažení. Thomsona stačí dotáhnout lehce – 2–3Nm.

        0 0
      • MARIN  

        Prosim te s kolika pripady ohle sedlovky Thomson jsi se setkal? slysim nebo spis ctu neco podobneho poprve (to vis urazis muj asi nej komponent:)

        0 0
        • bajaja  

          5–6 kusu stejnej problem varhanky tam kde je podel vnitrne zeslabena, nebylo to utazenim protoze tech varhanku tam bylo dost za sebou tim thomson nehanim predstavec je jeden z nejhezcich predstavcu ktery znam

          0 0
          • BB  

            Maverick i Klein davaji Thomson sedlovku na ML7 resp. Palomino. Podivej se na geometrii a uvidis v jakem uhlu tam je a vydrzi vse i mych 85 kilo. Kamos ma 99 a taky drzi.

            0 0
            • bajaja  

              nevidim nevim kazdopadne sem to mel v ruce a vim, zakazniku se sedlovkou thomson mi tu uz par proslo nikdo to nevedel do doby nez se sedlovka vyndala očistila a mela se dat zpet bud níž nez byla nebo do novyho ramu, na pohled kdyz se na to zblizka kouknes to poznat neni az na omak

              0 0
    • senožrout  

      Funkční i váhové rozdíly budou minimální. Myslím, že jak Thomson, tak XTR mají kvalitnější( rozuměj odolnější a tvrdší) anodizaci než Deus. Sám mám Deus předstevec. Je otázka jak tomu budeš dávat zahulit nebo jestli jsi spíš leštič… Osobně nemám rád, když se mi někdo snaží někam vmanipulovat, sám ses svobodně rozhodl, co tam chceš a jestli víš i proč to tam chceš, tak bych na tom trval.

      0 0
    • MartinXC  

      Řekni mu, že místo sfinxe by teda mohli dát třeba Authora, tvarem a funkcí se moc neliší a cenou hodně ;-)

      0 0
    • Richie  

      Kdyz bych mohl mit RaceFace tak neberu nic jineho. RF 4EVER!!! No ja tedy myslim RF Northshore nebo Prodigy DH…

      0 0
    • MARIN  

      Pokud to bude za vyrazne nizsi cenu neresil bych to. RF Deus bude dobra volba a navic jak uz bylo psano jdou prevodniky po ojeti nahradit i jinou alternativou coz u XTR snad zatim nejde

      0 0
    • raceface  

      Měl jsem na kole vše od Race Face, ale představec a řidítka sem teď prodal. Funkčně i váhově jsou věci Deus XC pro cross country super, ale já se bál tý hmotnosti a navíc sem chtěl vlajdy/delší představec, tak mám kombinaci Woodman představec a Easton vlaštovky… Funkce je tedy super, hmotnost taky, jen povrchová úprava mě malinko zklamala – vypadá dobře, ale zřejmě moc nevydrží… Ještě mám starší model sedlovky (XY) a to je jiný kafe, váha dobrá, funkce skvělá (perfektně tlumí a má vymakanej zámek) a povrchová úprava taky v pohodě. Nejlepší komponent od Race Face, co semkdy viděl. S klikama Deus XC sem měl problém – uvolnil se mi spoj levé kliky s nalisovanou osou a děsně to skřípalo a byla tam znatelná vůle. Vyměnili mi to ale bez problémů. Povrchová úprava, design – vše bez problémů. Řazení na převodnících – nic lepšího sem nejezdil a to už sem měl TruVativ, Shimano, Gebhardt, Coda… Ještě nějakej dotaz?

      0 0
      • Indian  

        Na jednom z biků (2roky) mám fejsy turbine i s pilama, sedlovku XY 0 a vlaštovky. Nezažil sem lepší a funkční komponenty.(XY sedlovka opravdu nejlepší biková záležitost na planetě)A to nemluvím o klikách turbine ve fialovočerveném eloxu cca z r.1995 za studena kované. Ovšem za poslední rok se tento kanadskej kult dost zkur…l. Dnes už bych si od něj nekoupil nic! Sedlovky ve srovnání se starou XY jsou otřes. Převodníky cnc oproti starejm blato a vůbec nic není to co bejvalo. Nelíbí se mi od nich vůbec nic.Takže v roce 2005 může jít Race Face do pěkně velké prd..e. Je to můj názor a za tím si stojím i když jistě pár skalních fejsáků pěkně naseju. Osobně to také těžce nesu.

        0 0
      • Richie  

        A soudim ze mes dost penez… (No taky bych chtel)

        0 0
      • tantobo  

        Současná sedlovka XY, kterou maji na prodej v bikezone je uz neco jineho nez mas?

        0 0
        • raceface  

          ??

          0 0
          • tantobo  

            Promin, asi jsem se nestastne vyjadril. Pisete tam nekde vyse, ze RF uz neni co byvalo. Tak me zajimalo, jestli ta sedlovka XY, kterou povazujete za top vyrobek RF je jeste vubec v prodeji nebo jestli ta co je dnes jeste k mani je uz jen parazit na jmenu XY. V bikezone mi ji dnes nabizeli, ale maji uz jen rozmer 27,2 a ja potrebuju 31,6, tak ted nevim, jestli do toho mam jit s vlozkou, nebo radsi skoncit u Thomsona.

            0 0
            • raceface  

              Pokud je to XY, tak je to ta pravá… Dělaly se ve dvou verzích XY (hokejka) a XY0 (rovná), obě maj stejný zámek (geniálně vyřešený), jen XY ho má „odsazen“ asi o 25 mm z osy sedlovky směrem dozadu:-) No, mrkni na mýho bajka, já mám XY, jestli ti nabízej tu samou, tak je to ta správná… Myslim, že ani současný sedlovky RF nejsou k zahození (třeba Next Carbon), jen už to není co bývalo…

              0 0
    • Indian  

      Nádhera-není co k tomu říct.Je na ní napsano vyrobil pan Bůh. Bohužel toto je výprodej. Dnes se už nedělá. Na místo ní je dnes jakási uplně jiná-Deus.Nemá to už toho ducha,není to ono,staré zlaté časy, no sbohem pane Rejsfejsi......

      0 0
      • raceface  

        Na jednu stranu máš pravdu, ale na druhou třeba kliky Deus XC jsou víceméně Turbine LP s X-Type osou – hmotnost špičková, tuhost příkladná… Převodníky 2005 jsi jezdil nebo je hodnotíš jako bláto jenz doslechu? Já je už téměř půl roku testuju a sou v pohodě, o nějakým blátu nemůže být řeč a to řazení je fajnovost…

        Souhlasim s tebou co se týče sedlovek… To codělaj teď mě taky zklamalo, i když Diabolus se mi docela líbí, jen na XC to není až tak to pravé ořechové…

        Ohledně představce/řidítek, vidím funkčně posun k lepšímu – tuhost super, hmotnost ještě lepší… Škoda jen, že design už není CNC a ta image taky už nevypadá tak kultovně… Jenže třeba představec je teď o čtvrtinu lehčí… Řidítka (straight) zůstaly stejný a to jestli je vyráběj na Tajwanu nebo v Kanadě je podle mě úplně jedno…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.