• Kacafirek

    Zdravim vsechny baikery . Potreboval bych poradit mam tuhle brzdu Hayes HFX 9 XC a prosakuje mi brzdovka v oblasti kolem toho vicka(na pace) . presne kolem toho odvzdusnovaciho sroubku , co se vyjme na pace tak kolem toho to prosakuje . Stalo se to nekomu a jak se to da vyresit ? taky by me zajimalo na kolik takova oprava prijde , jinak jsou brzdy OK. Dekuji vsem za moudre rady.

    0 0
    • Pá-dlista1  

      No to to trvalo. Uz jsem se lekl, ze se tyhle zavady hemzej jen kolem me a jinak jsou vsichni s HFX-9 spokojeny :) Jinak k otazce… nevim :( Kamarad mel 4 kusy a dva to od zacatku delaly a dva ne. Ty prvni dva si casem sedly myslim.

      0 0
    • repa  

      Pokud je tá gumička špatná , tak ji musíš vyměnit ,ale prodávaji ji pouze s celou krytkou ,takže oprava stojí asi 550.- Je to docelá divné , že prosakuje nenalels tam nějakou blbou kapalinu ?

      0 0
      • tomaasz  

        Jak blbá kapalina, je úplně fuk jestli ji vyrobil shell, castrol nebo třeba velvana.

        0 0
        • repa  

          Já si myslím ,že je to jedno i když mi občas na krámě tvrdí opak . Já jenom jestli jsi tam nenalel nějaký minerálni olej , jak se to kdysi podařilo mě :-) Ono to potom opravdu naleptalo všechny gumičky .V páčce jsem musel vyměnit všechny .Nakonec jsme tam nalili originál Hayes a bylo to dobré . Jen cvíli to prosakovalo mezi polokouly (nevím přesný název ) u kotouče , ale po čase to přestalo .

          0 0
    • visby  

      vymenim krytku :-)

      inak na tu krytku by som si daval pozor, poznam 3 ludi ktorym za jazdy vypadla :-)

      0 0
    • BUCEW  

      nevím jak bych ti popsal ale ta gumička je v kuse s gumičkou která je pod víčkem.proto to nejde vyndat.pokud ti to prosakuje tak máš kapalinu mezi gumičkou a víčkem vevnitř,jinak by ti to teklo kolem víčka celé páky.a nebo tam máš díru.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Nerad bych ten prispevek rovnou zavrhnul. Vysvetli to jeste jednou prosim. Jsem nejak nepochopil.

        0 0
        • Kacafirek  

          Tak jeste jednou proste to prosakuje tam kde otviras to vicko a kam nasazujes hadicku s adapterem kdyz ji chces odvzdusnit. oddelas adapter s hadickou a das tam to vicko nazpet a prave kolem toho vicka to tece . Doufam ze jsem to napsal jasneji.

          0 0
      • Kacafirek  

        Ta krytka tam drzi v pohode , uz jsem to mel minulou sezonu ale myslel jem ze to sedne , ale je to porad , Jinak ta brzdovka je original , mozna pomuze vymenit tu gumicku.

        0 0
      • BUCEW  

        no takže neřeším ten plastovej čudl kterej vytahuješ kvůli odvzdušnění.u každé jiné brzdy musíš odšroubovat víčko když ji chceš odvzdušnit pod tím víčkem je volně ložená tvarovaná gumička,takže obvykle naleješ plnou nádobu oleje dáš gumičku a víčko…jasný? u hfx je kovové víčko ve kterém je dírka a gumička v nádobce je v celku zužuje se na tenkou trubičku a vykoukává ven tou kouvovou dírkou.To je to těsnění který vidíš když tam strkáš ten plastík.takže když se budeš pokoušet to těsnění vytáhnout horem tak to urveš jako já:-) proto pokud ti teče tak může být kapalina(asi při motnáži) mezi gumičkou a víčkem.Uf…kdyby nmic tak to ještě dovysvětlím…p.s. čtěte pomalu

        0 0
        • BUCEW  

          no a tím sem chtěl říct že jsem při každém odvzdušnování dával pozor abych si tam co nejméně nalil.A kdž jsem tam nalil tak sem čekal až to vyteče a vyteklo a pak už to neteklo

          0 0
    • Twisp  

      jj chce to koupit ten reservoir kit, ja sem ho pro kamose uz objednaval dvakrat. Maj ho treba na trinnity.cz

      0 0
    • tradic  

      Taky mi delalo, pac jsem to tesneni poku…vil. A porad se to zavzdusnovalo. Tak jsem ustrihl kus stary duse prilozil na to omotal izolepou a je po problemu. :)

      Vazne.

      0 0
    • Andrzej  

      ja sem to prelepil izolackou, nejak tam ten spuntik primackla a ted to tesni, po case se ta paska prosoupala (nevim o co), tak sem to prelepil znova.....

      0 0
    • lidumil  

      Vyhrabal jsem tohle vlákno abych nezakládal nové – kamarád koupil kolo s těmihle brzdami a na páce zadní chybí víčko odvzdušňovacího ventilku – v kroužku na obrázku. Nemáte někdo doma, nebo nápad, kde sehnat? Napadl mě ještě Vokolek, zkusím zítra zavolat, ale brzdy jsou z roku 2003. Nechce se mi je kvůli takové prkotině vyhazovat. Díky.

      0 0
      • kubad  

        ať je vyhodí, je to nejlepší varianta

        0 0
        • lidumil  

          Důvod?

          0 0
          • kubad  

            Protože na dnešní poměry je to šrot. I nejlevnější Shimana fungují výrazně lip.

            Jakákoli investice do těchto brzd jsou vyhozene peníze, a majitel z nich bude akorát nasrany.

            Pokud je chce za každou cenu opravit tak kus plastu tam narvat, nebo párátko jak píše dole

            0 0
        • Evilcleaner  

          +1

          0 0
      • 0riso0  

        drevene sparatko som tam vozil 3 mesiace kym mi objednali original z plastu.

        0 0
      • gumid  

        Tak kvůli tomuhle „ku.vítku“ jsem je musel po dlouholeté službě vloni poslat do kopru. K Vokolkovi nepiš, to jsem vloni taktéž zkoušel. Z toho plyne, že mám jednu páku kompletní..... kdyby byl zájem.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.