hayes HFX9 XC - spatne sjety desticky

13 nepřečtených
  • M1R3K

    aHoj,dnes jsem zjistil, ze se mi spatne sjizdeli desticky (zatim tam byly originalni)..sjeli se tak blbe na sikmo, ze ubrousili ty perka, ktery je drzej v praseti. Na obou stanach – jakoby byl kotouc na nezasim obvodu tlustsi, ale to jsem okem nezjtil – mozna se jen pri brzdeni deformuje a uprsted se roztlaci na strany. Byl jsem hned v obchode pro novy (nemeli) a prej tam byl pred tydnem nekdo se stejnym problemem na stejnejch brzdach. vite o tom nekdo neco vic? proc se to tak blbe sjelo? stalo se vam to? thx

    0 0
    • visby  

      je to tym, ze dosticka nedosada na kotuc rovnomerne… pozri ci ti dosticka nederie aj luce(paprsky) na kotuci, ak hej, tak prasa podloz podlozkamy, potom mal problem zmiznut…

      0 0
    • Tomcat  

      Střed pístu by měl být polovině výšky brzdné plochy kotouče. Pokud neni tak to bude cestovat. Takže pilník nebo podložky a ladit. Jinak máš (seš si jistej) originální kotouč případně redukci?

      0 0
      • M1R3K  

        verim tomu ze je originalni..koupeny s kolem v jedny kupe. koukal jsem na zadni desticky a ty jsou v pohode…dozadu jsem dnes koupil BBB, tak se za par km podivam, co to dela…trosku jsme srovnal ty pisty (pripadal mi trosku nakrivo-ale to je mozna o nicem…musel jsme je roztlacit uplne na max jinak bych tam ani ty novy desticky nenarval). podlozky zatim pockaj..snad na to nedoplatim

        0 0
        • Tomcat  

          Já tak mě to dělá taky :-) Jenže sem si pořídil novej kotouč a takovou tu pilu není to na středu tak se to naklání. Trochu to Vyřešilo to pilování podložek( redukce z 160 na 180)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Tak tu pilu jsem mel moznost projet tenhle vikend a reknu vam…nevim jestli jsou vsechny stejny, ale tuhle od A2Z vymejslel asi nejakej umelec. V zivote bych to nechtel jako brzdovej kotouc…jinak je to celkem hezky :) Co to provadi s brzdou je fakt hnus a jeste k tomu to vytvori takove ABS a vyhody kotoucu v podobe snadne davkovatelnosti jsou ty tam.

            0 0
            • blue  

              co to provadi s brzdou?

              0 0
              • Tomcat  

                Jak se pod destičkama mění velikost plochy a místo dosednutí se trochu sklápěj destičky a člověk má pocit že populzuje.

                Jednak ABS efektet , má to najeto jen asi 60 Km (brzdí…leští…brzdí…leš­tí…brzdí…leští… atd.) A pak dochází k naklápění destiček a pulzování brzdový páky.

                Čím víc to je zajetý tím to je míň znát a polohováním třmenu (podložky nebo pilník) to jde poladit.

                0 0
            • Tomcat  

              Klit už to neni tak hrozný. Trocha pilniku a zajety destičky udělaj svoje. Ale abych byl upřimnej trocha pulzováni v pace je cejtit.

              Jentak mě napadá jak sme se tu hádali, že na velikosti brzdné plochy nezáleží. Ano pokud budem doslovný a posuzovat švět podle vzorečků tak skončíme asi fakt na držce. Ještě by mězajímalo jak funbuje „vlnka“ od Magury a nebo GoticRing, fakt vostrý popravčí nástroj od Hope

              0 0
    • Roman  

      Mně to dělaj taky, ale i tak s nima najedu cca 2500km

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.