• dudek35

    Tak ve vyhledávači jsem nenašel nic, co by mě uspokojilo.. Na konci roku plánuji koupit novou vidlu tak musím začít šetřit.A potřebuji poradit.Má představa je: zvih asi 100,pružina/olej,na V-brzdy,může být i zámek.Jezdím hlavně XC,a někdy agresivně.Má váha-1q. Cena cca 14.000Kč. A možná by byla možnost si ji nechat „doletět“ ze Států. Poradíte? Dík..

    0 0
    • enjoy  

      vyborne!zcela jiste fox vanilla.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Myslis model History? Letosni nemaji cepy na V.

        0 0
        • Homer  

          pokud vim, tak se i letos delaji ve verzi na v-cka. aspon tak mi to napsali z velotrade, ale maji byt k dostani pozdeji – psali leden, takze az v breznu :)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            O tom teda slysim prvne. Zajimavy, ze zrovna ze shopu, ktery je na strankach nenabizi.

            0 0
            • Homer  

              V nabidce je nemaj, ale mas pravdu. Ted jsem se uz nespolehl na jejich ujistovani a podival se do sveta a ejhle: Fox has dropped the V-Brake® bosses from the entire Vanilla line for '05 Takze opravdu na v-cka je potreba bud model 04 nebo neco jineho, treba mx coil pokud se k nam vubec bude dovazet.

              0 0
              • Gatier  

                To fakt?! Tak si Fox mozem vyskrtnut zo zoznamu. A to som si myslel, ze su to dobre vidlice na zavodenie:)

                0 0
      • fousac  

        jestli ty mas ve vanilce nejtvrdsi pruziny, tak je pro metrakovyho cloveka nepouzitelna, pacto by mela tak 90% SAG…

        0 0
        • enjoy  

          hm,treba by mu to sedelo:-) hele dole homer nabizi marathon S,rekni neco:-)

          0 0
          • fousac  

            marathon?? to je takova ta gumova atrapa??

            0 0
            • Homer  

              Marathon S je gumova atrapa? Mohl bys to rozvest? Podle me je to jedna z nejlepsich vidlic na maratony. Samozrejme ne na FR. Na mtbr ma jedny z nejlepsich recenzi a nechapu ceho by to mela byt atrapa? Rad se necham poucit – napis mi prosim nejakou vidlici, ktera stoji 300 bucku a neni podle tebe atrapa.Diky!

              0 0
              • fousac  

                vidlice, ktera i s ne zrovna extra brzdici kotoucovkou (hfx-9 asi zavzdusnena nebo mastna) prevadi pohyby nabou o 3–4cm dopredu a dozadu a pri brzdeni se krouti jako had me teda moc neoslovila… ale videl sem i horsi, treba Six…

                0 0
                • Homer  

                  A byla nova? Nebo jeta 15000 km na kotoucich? BTW neverim, ze by se nejaka vidlice, ktera neni vevnitr rozbita nebo praskla (=netekl z ni olej apod.) mohla na nabe hybat o 3–4 cm. Jinak me to zajima, protoze prave marathonku bych si chtel v prubehu letosniho roku koupit, lae pravdepodobne na ni budou v-cka.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Myslim ze ani u XC Marzocchi nejsou tyhle cisle nedosazitelny.

                    0 0
                    • Homer  

                      Mozna je to realny cislo, to fakt nevim, ale neverim, ze to nevznikne az po delsi dobe opotrebovanim, nebo pouzivanim na neco, na co ta vidle neni stavena. Kdyz uz jsme to nakousli – jaka vidlice pruzina/olej je do 20000,– Kc pouzitelna na maratony a neni atrapa, ktera by nesnesla v-cka(reverse arch) nebo kotouce (pry teda marathon) nebe netekla (pry fox)?

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        To je proste konstrukci vidlice. Co bys taky chtel? 30mm vnitrni nohy atd. To neni vada, ze by byla nejaka mekka. Teda jako je, ale mezi XC vidlicema patri k nejtuzsim :) Ja se treba na 30mm nohach uz docela bojim jezdit, ale nejaky ten maraton by to vydrzet mohlo.

                        0 0
                        • Homer  

                          No to chapu, jsem v tomhle realista. Mam tendenci menit vidlici 1× rocne (nekdy i castej – vid skarebe), ale nikdy jsem zadnou nezlomil a dokonce ani neohnul – jsem uz trochu starik a zadny extremy nejezdim. Slo mi jen o to, jestli existuje rozumna varianta. Atavisticky jsem trval na cepech pro v-cka, ale ted vidim, te to neni realne. Takze asi bud fox vanilla nebo rs reba. A sehnat nejake kotouce funkcni aspon jako moje v-cka, coz bude po zkusenostech z lonskyho s-l, kde borci pri plne zmackuty predni brzde (nejaka hydra na GT – tusim ID XC) otaceli prednim kolem jako nic.

                          0 0
                          • Homer  

                            Tou posledni zmatenou vetou jsem chtel rict, ze dobry kotouce za rozumnou cenu bude tezky najit. Ale co, aspon vyzkousim neco noveho :)

                            0 0
                            • fousac  

                              525, HFX-9XC, CPS ono by se neco naslo.. ;)

                              0 0
                              • Homer  

                                Diky za tipy, kotouce jsou pro me neznama. Zatim jsem uvazoval o letosnich LX. Ty 525 taky asi nebudou nejhorsi. CPS asi ne, kdyz uz kotouce, tak asi pujdu do hyder. Mozna rozbiju prasatka cely rodine a koupim nejaky HOPE. Hmm a abych nezapomel, jeste mi napis jaky naby a rafky, protoze ty taky mam na v-cka :))

                                0 0
                                • fousac  

                                  tak s kolama ti neporadim.. :( se podivej, s cim sem skoncil ja…

                                  0 0
                                  • Homer  

                                    Xera-to je od pointu, ne? Neni to mekky do boku, kdyz to ma tak malo dratu? Vypadaj ale velmi dobre.

                                    0 0
                                    • fousac  

                                      to ja nevim, jak sou tuhy, to musim teprve zjistit.. si jich musim osahat vic.. ;) ale zda se to v klidu..

                                      kdyby si chtel, ma je Tinky-Winky :D

                                      0 0
                                    • vlk  

                                      pokud potřebuješ extra pevné a nešetříš váhu zrovna na špicích tak mrkni na moje.Když je člověk alepoň trochu zručný tak to zvládne sám taky takhle vyplést.Akorát na to nesmíš používat špice proměnné šíře a doporučuji dt nerezové 2.

                                      0 0
                                      • Homer  

                                        Souhlasim – momentalne mam kombinaci LX-DT Champion 2,0 – ritchey wcs – a nejlepsi jsou na tom prave ty draty, zbytek me moc nepresvedcil :) (ale zase docela kaslu na udrzbu).

                                        0 0
                          • Pá-dlista1  

                            To ti udela prakticky kazda nova kotoucovka. Se musi zajet. Jeste bych pridal dve brzdy o kterejch si myslim, ze jsou celkem dobry Promax a Diatech obe samo hydry.

                            0 0
                            • Homer  

                              No nedavno jsem diatechy za dost zajimavou cenu videl na cykloprofi. Anchor. Myslis tyhle? http://www.cykloprofi.cz/akce.html

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Jo.

                                0 0
                              • vlk  

                                tak ta cena až tak supr teda není.Jinak podle mě nejsou taky špatné shimano 755,756 a 585 xtr jsem nezkoušel, a ty nové xt prý tečou a brzdí méně než ty staré 755.

                                0 0
                                • fousac  

                                  ja to pochopil tak, ze za 5k5 jsou obe brzdy vcetne kotoucu… to by bylo skoro zadarmo…

                                  0 0
                                  • McBlacky  

                                    no to by v kombinaci s tím že je doporučuje padlista, uplně zadara :)

                                    0 0
                                    • Pá-dlista1  

                                      Zas aby jste mi nenadavaly :) No hlavne Promaxy vozi treba mox nebo Manas a tem to brzdi. (Promax=Diatech)

                                      0 0
                                      • McBlacky  

                                        řekl bys že jsou lepší než 525?

                                        0 0
                                        • Pá-dlista1  

                                          Tezko rict. Jsem jel 525ky se 160mm kotoucem a byla to dost bida. Zase na druhou stranu, kdyz se da 203 kotouc a jiny desky, tak to jsou prej dobry brzdy :) U Promaxu vim, ze v original sestave 180/160 kotouce se s nima muzes pustit na DH aniz by ses zabil. Stejne tak s 203 kotoucem. Se 160mm vpredu to brzdi slusne, ale na DH to neni. (asi jako zadna brzda)

                                          0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    Nato ze ve statech staly oba hydro Promaxy plus dva pary mechanickych brzdovych pak dohromady 2340,– mi to prijde drahy. Ale to je zakon trhu. Ve spravny cas na spravnym miste maji veci nekolikanasobnou hodnotu.

                                    0 0
                                    • vlk  

                                      to snad ani není možný a určitě to byly hydro.K čemu jim k tomu dávali ty mech páky.Ta cena spíš odpovídá 2× mechanika promax + 2× mechanická páka.Kde jsi to viděl-někde na netu?

                                      0 0
                                      • Pá-dlista1  

                                        Jednak jsem na ne mel zalusk a byly pomerne dlouho na netu a druhak si nekolik tehlech setu privezl kamos, kdyz se vracel. Tady to pak nikdo nechtel ani za 4000,– Lidi sou holt hlopé a pitomé :) Ale uz jsou pryc jestli se ptas na tohle :)

                                        0 0
                                  • vlk  

                                    jo tak to jsem si nevšim.

                                    0 0
                  • fousac  

                    jeta byla, jak moc nevim..

                    ale klidne si ji kup, to ti vymlouvat nehodlam… a bud s ni spokojenej.. ja osobne bych koukal spis po foxech.. ;)

                    0 0
                    • Homer  

                      Pokud nevis kolik mela najeto a jak najeto, je to jako kdybych napsal, ze vsechny fabie jsou na h…, protoze moje fabie se kterou jsem jezdil autokros a naboril ji pritom o strom, prestala jezdit po jednom odpoledni.

                      0 0
                      • McBlacky  

                        abych se Fousíče zastal… kolik může mt najeto vidle na testovacím kole u RB? těžko víc jak 2–3 tisíce a ani to ne. Kromě toho pohyb vidle o 2–3 cm v předozadním směru není nic tak vyjímečnýho, viděl jsem to už u víc než jedný

                        0 0
                        • Homer  

                          Vyborne, tohle uz je pouzitelna informace – testovaci kola asi nikdo moc nesetri, ale pravda je, ze moc najeto mit nebudou, myslim, ze RB se jich prubezne zbavuje (aspon 1× za rok). Cili budu ten Marathon jeste promyslet, z cehoz plyne, ze momentalne zustava ten hlavni dotaz nahore nezodpovezej, protoze vanillu i marathon jsme vicemene vyloucili :)

                          0 0
                          • McBlacky  

                            ono se dneska už klasická pružina olej (v obou nohách) moc nedělá. A co uvažovat nad rebou, a možná bys v tý ceně měl i talase z usa… je pro tebe tak nutný mít coil in oil?

                            0 0
                            • Homer  

                              coil/oil chci proste vyzkouset, protoze jsem ho nikdy v tehle kombinaci nemel – mel jsem bud coil/mcu, nebo coil/oil/air nebo ted air/oil. Reba vypada dost dobre, ale jen jsem ji trochu pomackal na s-l.

                              0 0
        • zac  

          Pockat, takze ja mam 88 kilo a chci si koupit vanilku, budou na me pruziny aby ta vidle byla pouzitelna?

          0 0
          • enjoy  

            no tak ja mam 72 asi a tu nejtvrdsi tam mam a funguje to pro me perfektne.nekdo rika ze z toho mam pevnou,ale ja ho na tom klidne necham projet. zase z RB rikali ze bych mel mit stredni.taky je na tom klidne necham projet:-)

            0 0
            • Gatier  

              Ja by som sa tiez rad previezol. Neposles mi ho. Postovne hradim )

              0 0
            • McBlacky  

              počkej já tvrdím že to máš měkký :-) ale to by se dalo doladit nastavením kompresního tlumiče…

              0 0
              • fousac  

                to ti nepomuze.. ti to do SAGu sleze (pomalejc) tak jako tak a budes mit drahou tezkou pevnou..

                0 0
          • fousac  

            ja bych to videl tak, ze na cca 90kg je ta vidle mekka.. jo, maly veci zehli krasne, ale dost jednoduse se da dostat nadoraz…

            0 0
            • zac  

              no to si me nepotesil… a jakou jinou foxku?

              0 0
              • fousac  

                nechci ti to rozmlouvat.. fox je fox.. treba se takhle chova jenom ta enjoyova… ;)

                jina foxka? hmmm, nemaj oni nejakej model/y, co se da dofouknout vzduchem??

                0 0
                • McBlacky  

                  samozřejmě talas…

                  0 0
                  • zac  

                    To jste me moc nepotesili. Talas jsou dalsi prachy navic. a kdyz uz, tam mam vzit R nebo RLC resp. vyplati se to RLC kdyz ten lockout bych asi moc nevyuzil tak jedine to tlumeni stlaceni?

                    0 0
    • Jogador  

      Jestli doprava z USa neni problem, pak nemáš problem, a jsi za vodou, protože v teto cenove kategorii už je z čeho vybírat, mrkni na Pace a na Foxky:)

      0 0
    • Homer  

      Tohle by melo vyhovovat vsem tvym pozadavkum: http://www.pricepoint.com/…rathon-S.htm

      0 0
      • senožrout  

        No, tak do toho bych taky šel!!! Škoda, že to není v Evropě.

        0 0
        • Homer  

          A cetls tu diskuzi nahore? :) I ja bych to za tu cenu presto bral, ale u nas v EU jsou logicky evropske vidle trochu drazsi :(

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.