• cirrus

    Zjistil jsem, že se mi v mrazu výrazně snížila brzdná účinnost kotoučovek. Ani při déletrvajícím sjezdu se to nezlepšilo. Po přechodu do tepla je zase původní účinnost zpět. Nemáte s tím nějaké zkušenosti? Mám mechanické Avidy se sintrovanými destičkami Jagwire.

    0 0
    • RUMcajs  

      Mám hydraulické shimano 525 a je to v pohodě. Žádné snížení nepozoruji. Destičky polymer.

      P.S. Ověřeno dnes ve sjezdu, kde mi zamrzla hadička od camelu.

      0 0
    • MartinXC  

      Zatím párkrát jsem zkoušel v teplotách pod –1stC – přední Avid CPS 185mm kotouč, orig.desky C4. Žádný rozdíl nepozoruju, brzdí to jak čert.

      0 0
    •  

      kontrolni otazka nejsou spis mastny desticky a kotouc?? ja kdyz sem je mel mastny tak to doma bylo taky OK, ale venku to nebrzdilo, aplikoval sem postup plamen svicky na desky a pak technickym benzinem, nejlepsi je pry isopropyl alkoholu, vycistil kotouc

      0 0
      • cirrus  

        Jo, to se chystám taky udělat. Akorát mi připadalo, že když je to mastný, tak to musí klouzat v teple i mrazu. Ale dík za zkušenost.

        0 0
    • HoralFanda  

      Spíše bych řekl, že mi to brzdí ještě líp :o) Avid CPS 160 mm. A správně zmrzlý kotouč to je potom hukot jako když brzdí rychlík, alespoň podle reakcí lidí :o))

      0 0
    • Radek Broz  

      To bude zcela jiste necim jinym nez zimou – zkus chvilku brzdit a pak na to sahnot (napoveda: ja mam kotouc vypalenej na stehne, takze je to docela teple;-) ) a uznas, ze na to mraz mit vliv nemuze. Spis to fakt bude umasteny.

      0 0
    • RUMcajs  

      A neměl jsi třeba zmrzlé prsty? Třeba jsi mačkal páčku jak jen jsi mohl, ale zima ti vzala sílu :-)))

      0 0
      • cirrus  

        Naopak, potil jsem se hrůzou 8-o Ale zase mám pár rychlostních rekordů ve sjezdu :-D

        0 0
    • Richie  

      Ja zadnou zmenu nepozoruju (teplota cca –10stup.) Mam nech. Shim M475 (deore).

      0 0
      • thulio  

        … tieto nebrzdia ani v lete ani v zime :))

        0 0
        • Richie  

          Co si cvok? Brzdi uplne luxusne. Teda ne pokud je nekdo nouma a neumi si je nastavit. Momentalne mam ve predu 160mm disk a i kdyz sedim tak jednim prstem zvednu kolo do nose manualu. Kdyz tam dam 200mm (ted to mam vzadu protoze jeste neprisly adaptery na manitou) tak je to teprve hukot.

          0 0
          • Vilém  

            Tak ten nose manual udelas akorat z nulove rychlosti:)Mam 525 se 180mm kotoucem a je to s ni problem pri vetsi rychlosti jak 20 km/h a to tomu musim jeste pomoct.Co jsem zkusil 475, neverim.

            0 0
            • Richie  

              Mam odmasteny kotouc a dobre nastaveny trmen. Fakt je to luxus. Nemam proc kecat.

              0 0
              • enjoy  

                nekdo neni tak pohodlnej a je min narocnej:-).me se to libi,mam rad skromnejsi lidi.jenom se to¨mu neda moc verit.ja treba s hopama zvednu bike na predni v jakykoliv rychlosti,az je to o strach.a to mi jeste ted moc nebrzdi. ale kdyz ti 475 staci a jsi spokojeny,tak nemam nic proti a jsem rad ze jsi s nima spokojeny.jen si uvedom ze tahle brzda proste poradne brzdit nemuze:-)

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Uz me to cteni o tvem „bajecnem“ biku nudi. Ani Hope ani jina lepsi brzda nezvedne bike v jakekoliv rychlosti.

                  0 0
                  • enjoy  

                    trosku paranoia po ranu vid?:-) abych radsi nic nepsal,aby ti to hned neprislo jako samochvala:-).nekdo by zase mohl mit reci na tvoje leckdy priblbly pripominky,to si nevyberes:-). myslel jsem tedy v jakekoliv na biku rozumne myslitelne rychlosti,treba v padesatce..

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Ja vim co Hopy umi a klidne se vsadim o dalsiho panaka, ze v padesatce za to muzes vzit jak chces a na predni to nepostavis, kdyz tomu telem nepomuzes.

                      0 0
                      • enjoy  

                        vim ze vis,ale zacinam pochybovat. az budu mit cas a seberu trochu odvahy tak se do toho pustim.jestli tu dlouho nebudu tak jsem v nemocnici. takze v sede v padesatce na predni,dobre. ja jenom ze takhle nejak podobne strasim ridice ktery se mi z kopce moc lepi na prdel,ale no nic teda,asi to proste nejde.. taky bys mozna mel vzit v uvahu ze muj bike ma neuveritelnych(ach ta samochvala) 12 kilo a ne 18.

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Zkus. Pak si popovidame a mezitim bude od tebe na cas pokoj :)

                          0 0
                          • enjoy  

                            proc to nezkusis sam?:-).me to nebudes nikdy verit:-) jinak jsem ti teda chtel rict ze to mam uz davno vyzkousene a ten pocit kdyz citis jak se ti zanoruje vidle a pak nahle skoro letis pres je k nezaplaceni..:-) je jasny ze trochu zpomalis,ale slo by to i v takovy rychlosti.jenom jsem jeste nemel duvod chovat se jako magor a v padesatce za to poradne vzit.myslim opravdu poradne.ne ze bych jeste nikdy nepotreboval v takovy rychlosti radikalne zpomalit:-).a co si pamatuju tak nezridka jsem bez potizi odlepil zadni kolo od zeme.ale podle tebe mistre:-) to proste neni mozny,tak to nebude provokovat,abyses nam jeste neopil v pracovnim procesu:-)

                            0 0
                            • vlk  

                              obávám se, že kdyby se ti podařilo v 50km/h postavit na přední, že by sis tu s námi možnán už nepsal.Jedině,že by dopisy ze záhrobí.Ale třeba se mýlím.Já takový machr teda nejsem abych si troufl v 50km/h postavit kolo na přední.

                              0 0
                              • enjoy  

                                vzdyt jsem to psal,ze to zavani nemocnici.. ja netvrdim ze si pritom troufam na dlouhej nose manual,ale ze zadni kolo v sede zvednu.to proste zvednu a hotovo:-)

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  To ja taky a i bez predni brzdy. To fakt neni argument.

                                  0 0
                                  • enjoy  

                                    s rukama na riditkach,v se­de,zvednes v padesatce zadni kolo bez predni brzdy.dobre.rekni jak,jsem napetim bez sebe.

                                    0 0
                                • vlk  

                                  a zapoměl jsem, že ty máš to RB crx.tak to je jiná, tam tost dělá podle mého docela krátká stavba a kolmější postavení vidlice, to taky dělá své.ale i tak v těch 50km/h si myslím, že to ta brzda nedá na přední.Ale dokud to nevyzkoušíš, tak to jsou jen dohady.Ne nechci tě provokovat, aby ses přizab..Hlavně, že jsi spokojen.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Kolmejsi postaveni vidlice ? Dyt CRX ma 70 stupnu, ne ?

                                    0 0
                                    • Pá-dlista1  

                                      To je docela kolmy, ne?

                                      0 0
                                    • vlk  

                                      teď konkrétně Ti z hlavy nepovím, ale co jsem porovnávali geometrii, tak crx patřilo, mezi ty kolmější.Mě to kolmější postavení by samozřejmě vyhovovalo, dal bych tam alespoň vidlu s větším zdvihem.

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Vzdyt vetsina ostatnich vyrobcu udava hlavovy uhel 71. Leda by tech 70 u CRX bylo pri 120 vidlici a tech 71 u ostatnich na 80. Stejne to ale kazda vidle polozi trochu jinak

                                        0 0
                                  • enjoy  

                                    je fakt ze obcas tvrdim neco co vim pouze z druhy ruky,ale vzdycky reknu ze to neni z moji hlavy.tak muzu s klidem rict ze tohle jsem si nevymyslel a uz jsem to zkousel.ale jenom jsem zadni kolo trochu prizvednul abych mel jeste sanci ze kdyz brzdu pustim tak uz nebude pozde:-)

                                    0 0
      • micro  

        A jak to brzdi ?? ja je mam taky, mraz nemá vliv a teď ani voda s new deskama a rotorem, ale furt to malo brzdi..mam tam goldfreny+a2z kotouč..nevite nekdo jak dlouho se zabíhaj sintr desky ???

        0 0
        • vlk  

          mám stejný problém goldfren destičky nebrzdí.Jak dlouho se musí zajíždět.Všichni je tu tak chválili.Tak někdo dejte radu.Než se s nima zabniju :o)

          0 0
    • grafik  

      Chyba je v tech mechanikach – bud si porid hydro, nebo osedlej vecka …

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Pravda. S Veckama aspon nebude prekvapenej, ze mu to nebrzdi. S Veckama se s tim uz pocita :)

        0 0
      • RomanH  

        Desky Jagwire nepouzivam, ale originalni C4 i FastStopy brzdi v mrazu stejne dobre jak pri nizkych teplotach. Klesajici ucinek ale pozoruji pri desti. Porad to brzdi vice nez V, ale ne tak ostre jako za sucha.

        0 0
      • cirrus  

        2 grafik: á, zas jeden salónní hydraulický brzdař se svojí PRAVDOU. Počkej, až se ti to zavzdušní na začátku 15km sjezdu v Alpách…

        0 0
        • wroum  

          proc by to u vsech vsudy delaly? no vlastne magury mozna jo. me se brzdy nezavzdusnej za celej rok ani jednou, tak nevim proc by to mely delat zrovna na zacatku sjezdu.

          0 0
        •  

          btw a kdyz se zavzdusnej tak pakrat zapumpujes a zabrzdis v pohode, jo a nemas nahodou brzdy DVE?

          0 0
          • Jogador  

            A nemohlo by se v krajním případě stát, že by se zavzdušnili brzdy obě?:) Nechci nějak strašit, ale docela bych to čekal, prostě dlouho nic a pak obě, to je takovej zákon života $1500/2004 o naschválnosti:)

            0 0
            •  

              myslim ze Murphy uz na to neco ma, ale co treba kdyz probrzdis rafek a neboo se ti roztecou spalky, co pak?? Mam rad SCI-FI

              0 0
              • CZiko  

                to jde aby se ty spalky primo roztekly?

                0 0
                •  

                  de vsechno, a myslim ze par lidi to dosvedci, hlavne
                  nejaky ty sjezdy v alpach

                  0 0
                  • CZiko  

                    to je asi fakt… mozne je vsechno. Ale to musí být mazec brzdeni co? :)ja kdyz mam teple rafky tak si rikam, ze jsem jim dal docela zahul, ale toto…

                    0 0
                  • McBlacky  

                    ja bych to zas tak nedramatizoval, pokud nemáš ust, tak dřív než se ti rozteče špalek se ti propálí duše :-)

                    0 0
                    •  

                      což má stejně drastickej dopad a nebo odtavíš destičky

                      0 0
                    • Vilém  

                      Propalemou dusi od rafku mi ukazoval kamos po navratu z Alp.Prdla mu na prednim kole:(Nic moc.

                      0 0
              • fousac  

                nebo co kdyz nedejboze praskne lanko??? :))

                0 0
        • Richie  

          Ja preferuji asi mechanicke disky, protoze brzdi (alespon moje) mnohdy lepe nez hydry (dokonce i Hayes), ale jsou mnohem jednodussi na servis.

          0 0
          • wroum  

            jednodussi? kdyz na hydry sahnu max jednou do roka? vsechno si udelam na nich sam? nemusim menit bovden? lanko?

            a nezapomen na rozdil v davkovatelnosti. popravde sem este nevidel mechaniky ktery by brzdily stejne jako hydry (avid brzdi ale davkovani je na hovno).

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Ja mam mechaniky s celkem dobrym davkovanim od jemneho skrtani az po lesteni kotouce, ale zase to nebrzdi :)

              0 0
              • wroum  

                ty bys taky chtel hned vsechno. hlavni je ze mas ten kotouc krasne cistej a ze dlouho vydrzi :-)

                0 0
                • wroum  

                  jo a zapomel sem ze to je cool. to je nejdulezitejsi.

                  0 0
                  • RUMcajs  

                    A při použítí pořádných pláš?ů nemusíš při sundavání kol vypouštět kola, ani pak štelovat přesnou pozici špalíků k ráfku.

                    Jsem rád, že jsem se V zbavil. Kotoučovky jsou pohodlnější po všech směrech.

                    0 0
                    • wroum  

                      ano zvlast hydraulicky.

                      0 0
                      • RUMcajs  

                        Mno, jak tak podle příspěvků k původnímu tématu soudím, tak měl dotyčný skutečně zmrzlé prsty, když jeho zkušenost s klesajícím účinkem na mrazu nikdo nepotvrzuje :-)))

                        0 0
                        • cirrus  

                          Nene, bylo to mastným kotoučem, akorát se to v mrazu projevovalo víc, než v teple předsíně. Odmastil jsem a Avidy brzdí jako dřív: vysoká účinnost, skvělá dávkovatelnost, snadná servisovatelnost :-)

                          0 0
          • wraftler  

            „brzdi (alespon moje) mnohdy lepe nez hydry (dokonce i Hayes)“

            co ma byt do dokonca i Hayes? Az sa mi zda ako keby si ich povazoval za nejake najlepsie alebo co… uz to sveci o fsetkom..

            0 0
            • Air  

              treba myslel mechanicke Hayesy… a ty jsou uplne jinde nez svetuzname hfx

              0 0
    • rasto  

      hydry (magury) –5: no problem.

      0 0
    • marapara  

      AVDI CPS, destičky Fastop, brzdí úplně stejně jako za sucha.

      0 0
    • Azagthoth  

      Rumcajs,troch off topic,ako si s nimi spokojny?lebo ja idem kupovat prednu a neviem sa rozhodnut:525 vs. Nine

      0 0
      • aku  

        Zbytecna otazka. Jeste jednou dostane Rumcajs prilezitost se k 525 vyjadrit a pujdu si je koupit taky (vychvaluje je jak muze ;)).

        0 0
        •  

          ja je mam taky a sem spokojen, pravda prvni kotoucovka ale muzu porovnavat s avidem

          0 0
        • RUMcajs  

          Tak šup šup do obchodu :-)

          V porovnání např. s Hayes HFX-9 je rozdíl v konfortu minimální. To se však o ceně říct nedá.

          Velmi dobrá brzda za velmi dobrou cenu.

          P.S. Po demontáži a montáži předního kola mi odpadlo s koupí 525tky každodenní soupeření se špalíky drhnoucími o pláš?. Už kvůli tomu bych si ji koupil znova a ani by nemusela brzdit lépe než původní V.

          0 0
        • fousac  

          budu je mit pod stromem.. pak poreferuju taky.. ;)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.