Víkendové silnice Praha východ - léto 2016

1225 nepřečtených
  • jecnak

Vzhledem k lehke vcerejsi unave zakladam letni silnice az dnes. Doufam, ze se nam opet podari podniknout nejake zajimave akce.

• Honzis  

v sobotu se jede Kouřimská 50/100, já mám před PIMem, takže já jen něco hodně volně a krátkého, co zbytek osazenstva? Počasí má být přímo exkluzivní …

• jecnak  

Kdyby se chtel nekdo pridat, zitra jedem na obed k Oliverovi a pak na 15h do Kolina. Kdyby se chtel nekdo pridat, dejte vedet, kvuli rezervaci.

Zaroven kdyby se chtel nekdo pridat, tak pojedem s Jitkou 400 a 600km brevet 26. a 28. kvetna. Hroch s nami jel trojkilo, tak asi potvrdi, ze se nejedna o nic narocneho, ale o prijemnou vyjizdku peknou krajinou po kvalitnich silnicich. Deadline je do pondeli do vecera.

Zaroven, kdyby si nekdo chtel posunout limity, tak se 17.6. jede tisicovka ;-) Limit 75h.

• milmat  

Konec května budu s rodinou ve Staňkovu na kolech, takže mne to bohužel (naštěstí?) mine. 1000 už je trochu hardcore…

• milmat  

Zítra kafe 9:00 Mochov?

• milmat  

Ve Staré Boleslavi je nějaká nová kavárna na severním břehu Labe u zdymadla. Asi tam bude pěkný výhled na Labe a zámek v Brandýse. A tu jsem objevil jejich web:.

• turista+1  

Kbely – Benátky – Nymburk (pivovar) – Kersko – Kbely. Zejtra ve 12:00 u let. muzea. Přidá se někdo?

• Honzis  

V neděli možno mrknout na KVOK,

já tam pojedu buď jako divák nebo aktivní běžec – záleží zda mě pustí zničený nehet z PIMu :-(

Dnes odpo chci jen krátký Kostelec n/Č Lesy, pokud by někdo chtěl, písněte mi sms, budu vyjíždět cca 13,30hod

• milmat  

V noci se asi vracíme zpět, tak bych dal kafe, pokud se mi podaří vstát a bude dobré počasí.

• Honzis  

sobota u mě běžecká – v 10,30hod 10ka v Poděbradech u jezera, cestou z kafe můžete zafandit :-) Miloš to dá jako duatlon – kolo, běh a kolo domů, ne? A co blaf, má to doma!

http://www.sportovni-dny.cz/…krale-jiriho

• blaf  

no, jestli myslis, ze pobezim, tak tezko :D sotva bych tam dosel, ale zafandit asi prijdem

a co takhle rovnou nedelni triatlon?

• kokoska.rokoska  

No, neděle bude maso. Místo aby se jelo klasicky rovně ke Kerksu a rovně zpátky, máme tu změnu – pojede se po státovce směr Nymburk a zpět (moc mi není jasné, jak se tam 300 lidí vejde i s autama, protože nevěřím, že tenhle hlavní tah zavřou) a hlavně, v propizicích je eufemisticky napsáno: „…dostanou na novou, širokou cyklostezku…“.

Upřímě řečeno, nedovedu si představit cyklostezku, která pojme takovýhle chumel, snažící se v hrazdě v padesátce roztáhnout na hada s 10m rozestupama.

Obávám se, že hokejové chrániče nebudou úplně k zahození…

• Hroch obojzhivelnyj  

Jsem si myslel na neco delsiho, ale rymecka rozhodla jinak. Sobota asi nic, nedelni kafe nevim (zvlast kdyz se tam budou motat padesatkou akrobati na hrazdach)

• kokoska.rokoska  

Tak cestou zpět už se budou motat znatelně nižší rychlostí. Avšak o to intensivněji :-)

• blaf  

objet spodem pres brdky, tam se na tech tt obludach nepozenou :)

• kokoska.rokoska  

Vzhledem k nové trase závodu můžete z Mochova do Poděbrad pěkně stále rovně po hlavní.

My se budeme motat na cyklostezkách a následně po silnici směr Nymburk, Boleslav :-)

• Honzis  

jo čet jsem, každopádně to je mazec – 250triatlonistů po krátkém plavání naskočí na úzkou stezku po rovině …

• Hroch obojzhivelnyj  

Roller derby.

• kokoska.rokoska  

Bude to o zdraví; pro ty co to mají jako Áčkový/Béčkový závod. To každopádně.

Jedna paní povídala, že změna je kvůli stížnostem nejmenovaného obchoďáku na omezení přísunu nakupujících :-)

• milmat  

Já mám do 2. 6. zákaz sportovat. Ale nakonec jsem skoro ukecal doktorku na skoro povolení kola (ona mi to nedoporučuje, ale už to nechtěla opakovat). Takže mne dnes přišila pro sichr nějakou 4kou (2 znaménka krásy mínus). Na sobotu plánuji projížďku směr Sázava a Český Šternberk. Start asi okolo 9 Mochov, ale asi jedu sólu, protože všichni závodí nebo mají vynucenou pauzu. Pokud by byl zájem se připojit, dejte mi vědět. Ráno to zkontroluji a budu v 9 v Mochově.

• Honzis  

Na zítřek bych vyjel do nějakých kopečků (Sázava), pokud by se chtěl někdo přidat. Po dnešní běžecké 10km jsem trošku mrtvej.

• milmat  

No super, v kolik a kde sraz? Já si dal dnes Sázavu, ale zítra mohu opět. Ta neomrzí. Pokud by byli další zájemci, tak se ozvěte. Můžeme dát klasický sraz jako na kafe 9:00 a pak pokračovat do kopců :-) Počasí bude letní.

• Honzis  

předběžně 9:35h parking u Automoto Velo Český Brod, ok? Dal bych Bělokozly + možná trochu jinak než obvykle a kafe v Sázavě.

• milmat  

Ok, tak já se s případnými zájemci srazím v Mochově v 9:00.

• Honzis  

Tak dnešní trošku jiná Sázava – zkratka z Bulánky, Krymlov lesem dolů + Dolní Kruty, navíc exkluzivní smyčka se sjezdem do Ledečka, horskou prémií k Bělokozlům a ještě lepší let dolů do Sázavy na kafe. Pak už jen Nechyba a tradičně zpět – ze Svatbína dolů průměr jako na Giru :-)

• milmat  

Dnes super trasa. Po včerejšku jsem byl přece jenom dost KO, takže díky Honzisovi, že to dnes potahal. Jinak musím uznat, že okolí Sázavy je nádherné, skoro jako Alpy (louky, koně, krávy..). Akorát kopce jsou kratší a nejsou tam skály :-). Domů jsem zkoušel ještě vylepšit KOM na Čela od kruháku. Málem to vyšlo – 2nd PR.

• Reggie  

jo,jo, dneska super změna, trasa sice místy připomínala Peklo severu ale ty pamoramata s krásným počasím a východním větrem, to byla paráda.

• Delkim  

podle protního popisu jsem si tu trasu chtěl okopírovat pro pozdější využití, ale jestli je to něco jako Hrochovo Peklo tak to si ještě rozmyslím :)

• Hroch obojzhivelnyj  

To jako ze to je tak malebny prece ;-)

• Reggie  

pokud pojedeš sám, tak se těm dírám vyhneš, ve více lidech už to chce dávat trochu pozor. Jinak děravější úseky se jely do kopce.

• Delkim  

dobře, dík za info, mrknu na to

• Honzis  

nesmíš bejt taková fajnovka – jako na Americany a hrazdu to místy nebylo, ale prostě daň za to, abychom se podívali i do krásných zákoutí Posázaví :-) Nejhorší je, že krásný asfalt občas přejde v katastrofu … Navíc když pojedeš sám a nebudeš řešit průměrnou rychlost, tak myslím OK. Prostě pár set metrů volně a užít si spíš kopce a cesty bez aut. V lepší konstalaci osazenstva bychom mohli dát i větší perličky (Samechov, Čeřenice) a mrknout i někam dál k Uhl. Janovicím nebo naopak Mnichovice, Jílové u Phy, ale já nemám přes léto moc volno …

• Delkim  

to já nejsem, ale už jsem taky okopíroval trasy kdy jsem pak to kolo skoro musel vést pěšky, proto se ptám :)))

btw kolem té Sázavy loni udělali několik nových povrchů, konkrétně myslím směr Šternberk a okolí, na podzim jsem takhle okopíroval nějaký tvůj švih a byla to pecka!

• Honzis  

Tak dlouho jsem se Samechovu vyhýbal, dnes jsem to prubnul a HARD! Už dole jsem dal malou, značka 15% asi místy nekecá :-) Lýtka pálí a to jsou necelé 3minuty, nahoře 39/21 a já na kaši … https://www.strava.com/…/14325376095 – akorát dole polili bordel ze skládky/lomu štěrku a a já pokřtil nový Fulcrumy :-( všechno jak prase a to vše za 30metrů jízdy krokem.

Naopak luxusní asfalty jsou od Zásmuk směr Nesměň, Církvice, to bylo labůžo!

• blaf  

hezky, priste uz s vama urcite pojedu :)

ja klasika, plan vyjet v osm na tri hodiny do Bucin se nepovedl, misto toho jsem vyjel v deset na hodinu okolo vesnice, potom rychle na triatlon (jako divak), junior rikal, ze si taky musime koupit to kolo s plnym zadnim kolem :) jen maminka se na to dvakrat netvarila :D

• milmat  

Dobře, že máš doma zastánce. A už chodí do plavání? To je základ na triatlon.

• kokoska.rokoska  

A jak se představení líbilo? :-)

Mimochodem, pořadatelé velmi rozumně a několikráte varovali před závoděním na cyklostezce. A měli z trasy zřejmě ještě menší radost, než závodníci.

Což ovšem nebránilo několika odvážlivcům, aby se na 2,5 m široké stezce loktovali :-) Já ten úsek jel radši „na kochačku“ a dobře jsem udělal…

• blaf  

me se to libilo, ja triatlonisty obdivuju, nechapu, jak jsou schopni po te plavecke kasi jet dalsi kasi a nakonec jeste neco bezet

jsem si rikal, jak dlouho vam vydrzi tretry, kdyz celou cestu z/do depa drou o zem

a prcka hodne zaujalo jak na sebe lejete vodu pri behu :)

• kokoska.rokoska  

:-)

Tak ono je to tím, že nejedeme až takový šrot, jako vy, cyklisti, a stejně tak je to u běhu i plavání. Stačí si malinko povolit, a už to není tak strašné.

Jinak tretry vydrží hodně, já mám na (krátký) triatlon jiné než na zbytek roku, a těch pár metrů drhnutí o asfalt/hlínu/trá­vu mezi kolem a depem na nich nezanechává příliš mnoho stop. Když mi „normální“ tretry škrtnou o pedál při neúspěšném nacvaknutí nebo manipulaci, odřou se víc :-)

Polévání vodou bylo v tom hicu nutností; zima je sice blbá pro psychiku, ale skvělá pro tělo. A u horka je to naopak…

• Hroch obojzhivelnyj  

njn, hezky, no…

• milmat  

Ty bíle (teď už spíše žluté) návleky jsem tam neměl jako Maslák, ale včera mne to dokonale připálilo, tak raději dnes takto.

• Hroch obojzhivelnyj  

Jel by na kafe nekdo zitra? Rad bych projel vintazni galuskova kola, ale musim byt v jednu doma.

• Delkim  

ty už máš taky galusky? to to vzalo obrat :)

já jsem sice zítra doma, ale po dnešních „masakrech“ si dovolím jen tak ležet a pokud možno se nehýbat :)

• Reggie  

a copak, byl jsi v Běleči?

• Delkim  

jj, TT a pak vyjetí bez předchozí kontroly profilu (vypnuté „elevation“); jsem zapomněl, že to není jako v Polabí a málem nedojel zpět k autu :)))

https://www.strava.com/…es/590766501

https://www.strava.com/…es/590766688

• jakub_kencl  

To je nápad na Křivoklátsku se pouštět k Berounce :-) a ještě k tomu 3× :-)

• Delkim  

no jo no, to už teď vím taky :)

a ještě jsem měl na ty vysoký kola obyč korkový špalky za 80 korun, půlka z nich zmizela a to jsem byl ještě rád, že to vůbec brzdilo :)

• karliner  

Takže i Delkim už byl, sice trochu drsnou metodou ale.., že existují i větší kopce než nadjezd nad dálnicí u Sadské? Si pamatuji popelavé tváře Hrocha a Edy při příjezdu do Söldenu :-DDD

• Delkim  

já tam byl v šoku už loni, když jsem to vzal přes Křivoklát a Roztoky, nicméně tentokrát jsem to fakt podcenil :)

každopádně je to tam fakt krásný! závidím „Západu“, tohle je proti Poděbradský fakt balzám na duši…

btw ale na vyhlášenou stojku přes dálnici nám nešahej :)))

• Hroch obojzhivelnyj  

Hele, nacelniku Seda tvari, ty toho cestou do Fontany a zpet taky moc nenastoupas. Myslim ze bys byl na smrt uz po jeho rozjeti pred casovkou.

• jakub_kencl  

Jen nech na hlavě. Když to vezme náčelník do Fontany tou správnou cestou, tak tam má dvě, skoro HC:

https://www.strava.com/…nts/11432800

nebo

https://www.strava.com/…ents/6151412

• karliner  

Nechci rozdmýchávat žádné hádky ve vašem threadu, ale imho už teď mám nastoupáno víc, než budeš mít Ty za celej rok 2016 :-P

Ale také vím, že ve východní sekci se nehledí na segmenty, kilometry, ani metry, to řešíme jen na západě, takže „peace“ :-)

• McBlacky  

se zmenila metodologie? Já si pořád měřím jen pivo, panáky a kafe :(

• Greyhound  

Piva uz nepocitam, to se neda, ja uz eviduju jen pivovary. nastesti je jich dost takze YTD ~4400km a 60km vejskovejch, ona ta pivni turistika v ramci zapadni sekce neni uplne zadarmo ;-)

• Hroch obojzhivelnyj  

Hmm tak to imho ani lanovkou. ;-)

No vychodni metry jsi otevrel ty. Ale budiz, chtel jsem napsat smirlive, Peace, vy mate metry, my mame vetry, ale neco mi rika ze to neni stastna formulace. :-)

• karliner  

Ale tak já ti tu remízu uznám, ať tu neplevelíme vlákno ;-)

• Hroch obojzhivelnyj  

Jakou remizu?!? Napis kolik mas nastoupano, klidne do mailu, a ja ti dam vedet az bude cas mi koupit pivo. A ze bys mel nastoupano vic nez Greyhound ti fakt neverim.

• karliner  

Rozumím, napiš kolik, ale stejně ti předem říkám, že nevěřím. Tím bych to asi uzavřel.

• Hroch obojzhivelnyj  

To mi pripomina slavneho Bobrika mlceni Milose Zemana. Tak snadno se nevykroutis.

• Medunka  

Tak já se bavím :-) Mám sice jen něco málo přes 26000m nastoupáno na najetý 3tisíce, ale nemyslím si, že bych se za to měla stydět.

Mára si tady chtěl poměřovat pindíky, ale asi nemá co poměřovat, jen má silácké kecy :)

• treatt  

Tohle není rejpání, ale skutečně mě zajímá, kde to máš najeté, když brousíte sever.. já to mám letos velmi slabý, jen 2 100km, nastoupaných na to 30 tis. Nicméně prakticky žádná vyjížďka není pod 1500up, i když jedu jen po práci, tak minimálně 350, spíš kolem 500m, tak mě ten Tvůj poměr nastoupaných/diš­tance poněkud překvapuje

• Medunka  

Protože nejezdíme jen Poděbrady. Je v tom Toscansko, Salzkamergut za mne, ostatní se pohybují i v jiných lokalitách než jen na poděbradské placce.

• Hroch obojzhivelnyj  

Ja to mam tak nejak podobne jako Jitka, 29000up na 3900km, tj 750m/100km. Nejvic najezdim do prace, tam to vychazi necelych 500m/100. Kdyz jedem na Sazavu , tak to je 1000/100, vcera jsem to vzal z prace pres Vrany a Jilovy a vyslo to taky 800m/80. Pres zimu a na kafe, tam je to vicemene nula nic, no nejaky zasadnejsi extra vylety krome ty Toscany moc nebyly…

OT, jak ti chutnalo kafe v ty Perle? Jako na Zvoli me dostalo, ale nijak zvlast nezaujalo. Makovec vybornej, prostredi i obsluha dost punk, na to ze to tam neni dlouho.

• treatt  

Perla je perla, potkal jsem se tam se svým sousedem divadelníkem, zrovna v těch halách měli zkoušku Prométhea :) Nám nejvíc sedlo právě to punkový prostředí a rozseděli jsme se jen díky tomu, že tam nebyl pan Karliner, ježto má na podobné levičácké živly poněkud pifku :)

Takhle, kafe není taková hrůza na to, jakou používají surovinu, ale hned jsme jim tam pochopitelně nakérovali několik pobídek na lokální pražírny, tak uvidíme, jestli to přinese nějaký vývoj, podle všeho mají opravdu zajímavé plány do budoucna.. Mandlovice skvělá, pepřová polévka s trochou brambor hřejivá, espresso se snést dalo, koutský nechutnalo tak jako v Jedové chýši, ale všeobecná pohoda to vynahradila, koštli jsme jednu moc zajímavou whisku a vůbec pozoruhodných lahví tam bylo povícero, kulturně jsme se obohatili prolistováním jedné z knih, které tam prodávají, Metallicu se symfoňákem nám sice zatrhli, ale uspěli jsme s Rammstein a já dostal mini lekci stepu, v součtu podnik, kde se dá příjemně pobejt ;)

• Hroch obojzhivelnyj  

Vidis ja naivne myslel ze jste se jen stavili na kafe… to mam blbe na zacatku, domu daleko, priste mozna zkusim ten vyhlaseny podnik v Jilovem.

• treatt  

Však taky že jo, krátká zastávka na kafe, klasika ;)

Korálek zkus, to je jiná liga, co se týče kávy, i když už to není takové, jako za časů paní mistrině světa :) Ale pozor, je tam docela brzká zavíračka, nevím, kdy končíš, ale pro nás, co dělají do 18h v centru Prahy je poněkud dýka pokus být do 19h v Jílovém (ostatně, mašina se čistí většinou o něco dřív..)

• karliner  

tvl, mistrině…

• treatt  

tvl Ty nikdy neuděláš překlep, že :-D ale jo no, tenhle byl zlej, to uznávám a jdu do kouta trochu šoupat nohama ;)

• Hroch obojzhivelnyj  

Purista jeden, taková trivialita, i po r je dneska všude. Sprinter, risk, kriplkára. Triatlonista Richard z Herinka je před Riem v krizi. Tričko s trikolorou je v riti, od striptérky Mariky z Kriváně chytil tripla. Tristní. Příště s primeroskou a nebo raději jen bez rizika s kulturistkama, maj pěkné tricepsy.

• Honzis  

já mám svých placatých 7900km a 52tis metrů. A o čem že jsou ty údaje? Od porovnání jsou závody, jestli někdo nastoupá obden 1500m je hezký, ale je potřeba v případě potřeby jet kopce rychle a k tomu leckdy ani mých 20tis km nebo 160 000 výškových za rok nestačí. Jo, už jsem starej, těžkej a pomalej. Na druhou stranu, když se podívám na segment dojezdu Ještědu z Výpřeže a furt si můžu říkat, že těch lidí, co by to zajeli líp než já před lety moc není a nebude :-) Asi jako Glocknerkoenig, Maratona Dolomites apod. Jo, bydlím u Poděbrad, ale tu špindlerovku a benecko na velkou pilu bych pořád, troufám si říct, dal.

• Delkim  

že tě huba nebolí!!! :)

• treatt  

No dobrý, máš pravdu, člověk se musí pochválit, protože nikdo to za něj tak dobře neudělá.. Nicméně já jsem tady rozhodně nešrouboval, kdo je největší samec, ale čistě věcně jsem řešil poměr km vůči nastoupaným metrům optikou toho, v jakém terénu většinu času jezdíme, tečka

• Pebe  

my hradečáci to máme teda na východ Prahy daleko, ale placka stejná, nejbližší nejvyšší kopec je Kunětická hora a tam je navíc slepá silnice. Jinak to jsou samé mosty přes Labe :)

letos 5800km a 43km nastoupáno

• karliner  

Může to tak vypadat, ale vím, jak dopadají sázky s východní sekcí :-P

Tak se tvařme, jako kdybych nic neřekl, myslete si i nadále, že mám silácké kecy atd. a vše zůstane při starém, ju?

• Medunka  

Pokud myslíš ty rádlery, si řekni, jak je chceš kompenzovat, ať jsme si kvit.

Čekám, že se pochlubíš svým počtem nastoupených metrů. Z východní sekce jich mám totiž nejmíň nastoupáno já.

• jakub_kencl  

Tak ze západní sekce jsem tady nejslabší určitě já :-) a máme to, Medunko, tak nastejno :-) +/- 2 vyjížďky :-)

• treatt  

Jen pod čarou, nemáš teď prosím Tě dobré ceny na přilby? Musím si pořídit náhradu..Ď

• Hroch obojzhivelnyj  

Cos vyvadel, zachytil jsem nejake naznaky zes jel nekde Zakarina?

• treatt  

Spíš Štybyho na Remu, nebo by se to dalo říct tak, že labrador mě poslal na Ilnura..

• Medunka  

Ještě že ty přilby jsou.

Přístup k lepším cenám už nemám.

• treatt  

Ok, dík..

Přesně jak říkáš..ostatně nedávno jsem jel kus cesty na Vysočině s vyšvihnutým seniorem, klasik bez helmy, když jsem mu říkal, že je ostřák, jezdit bez helmy, on na to, že je fatalista a věří, že když to má přijít, tak to přijde. Tak jsem se tak zamyslel, kdo z mých kamarádů by ještě s touhle logikou vlastně byl na živu (případně do konce života necucal potravu brčkem a svět znal z křesla, když ho někdo proveze po zahradě ústavu)..

• Hroch obojzhivelnyj  

Nj labradora nepreskocis. Taky uz jsem ji rozlousk vloni o silnici, na brcko by to nebylo, ale na boleni hlavy asi jo a proc si to neusetrit.

• treatt  

Ale tak přeskočíš..pokud se jmenuješ třeba Brumotti nebo MacAskill :) ovšem takhle bez přípravy by ho na reflex dal asi leda Sagič :)

Mno, jen bolení hlavy..stačí si vzpomenout na Vláďu Tesaříka z Yoyo bandu, co jsem slyšel, tak jel na kole v podstatě „pro rohlíky“ a trochu se zinknul o obrubník ze strany, ještě volal bráchovi, že ho bolí hlava a teče mu krev z ucha.. a už ho nezachránili..

Prostě hlavně, že je vozíme a tyhle jemné hranky co by kdyby musíme řešit díky moderním helmám daleko míň..

• Hroch obojzhivelnyj  

JJ, to byla jasna hyperbola ;-)

• jecnak  

A blafovali dobre, protoze te s pehledem dali o kopec.

• karliner  

To je pravda. Jeden se dokonce dostal na oficiální plakát, jak dobře šlapal.

• Hroch obojzhivelnyj  

Tak 9 Mochov, pianissimo.

• Delkim  

můžeš se mi za to tentokrát zaručit? :)

• Reggie  

tak já se taky přidám, a kdyby bylo mokro, můžu bez obav přijet na zimákovi :-)

• Delkim  

dnešek na Strava včetně pár foto

https://www.strava.com/…es/591746417

• Honzis  

příští sobotu Pečecká 100 – http://skcpecky.wz.cz/…00-2016p.pdf – myslím, že klidně máte na to, dojet s 2.skupinou. Já nebudu, běžím v Č Třebové

příští neděle možno – http://www.skcpecky.wz.cz/planany.html

• Reggie  

do peletonu mám strach,to už bych se radši zostudil na časovce.

• Delkim  

na dojetí s druhou skupinou nemusím platit startovný, ale domluvit se na jindy zadarmo :)))

• blaf  

Jinak receno, planujes dojet v prvni skupine? :)

• Honzis  

ono vyjede tak 40lidí předpokládám, za Kouřimí na Buláńku jich zbyde 10–15, další síto na Ondřejov a jedete v 5ti, není čeho se obávat, fakt se nezávodí jako na běžných závodech, závodníci mají totiž svoje akce a tohle je spíš sranda pro dědky a ty, kteří si nechtěj dělat ostudu na prestižárnách. V kopcích se občas jede a klasicky špurt na ceduli u benzínky.

No a na časovku nejezdí nikdo, tam čekám 15lidí a delkim má 70% šanci na absolutní vítězství pokud nedorazí Zajíc z Pardubic.

• Delkim  

časovka??? ale ale, já si toho nevšimnul, hmmm, uvidíme, mňam mlask :)))

tenhle týden musím dát povinně totál klid a pokud budu mít ještě sílu a chuť tak to asi zkusím

• milmat  

Já to jel loni. První skupinu jsem opustil (nebo ona mne) ve sjezdu na Chocerady. Pak jsem se plácal sám až do Českého Šternberku. Následně jsem dojel dva borce a s Radimem jsme to dali společně až do cíle :-)

Trasa je to pěkná,obdobnou jezdím tréninkově. Jinak tam není žádné zajištění, kromě čela závodu, kde je auto a motorky. Takže je potřeba dávat bacha, hlavně v obcích. Počasí zatím vypadá bouřkově, ale ještě je to daleko. Já tento ročník vynechám, jedu na Vysočinu. Takže bych spíše dal oblíbené Železné hory a Žďárské vrchy.

• Hroch obojzhivelnyj  

Hmm to teda dost bolelo, za pianistou.

Jinak tedy klasicka kola a galusky me pocitove nijak zvlast neuchvatily.

• jecnak  

Tak kdyz se marinovaly 20 let nekde v garazi :-D

• Delkim  

a galusky časem nezrají jako víno či koňak? :)

btw dneska mi přišla z kupkola galuska Tufo Jet, poslouží jako náhradní do kapsy, na zahraničních webech to je nejčastěji doporučovaná galuska pro případ defektu (160 g); Criterium bych fakt do dresu nenarval :)

• Medunka  

Já vozím todle http://www.imexpo.cz/index.php?… a snad to nebudu potřebovat :-)

• Delkim  

jj, to já vozím Tufo Extrém a k tomu bombičky a pumpičku, nicméně co když galusku řízneš? na delší trasy bez možnosti komu zavolat budu vozit raději i galusku, ta JET se smotá do velikost jako o něco mohutnější duše

• jecnak  

Ty praveky Tufa, co jsem Hrochovi prenechal s kolama byly nekdy z divokych devadesatek a gumou se na nich rozhodne nesetrilo, takze ac 21mm sire, do kapsy bys je nenacpal, mozna bys je ani neslozil. Guma na nich byla tak vyzrala, ze pripominala kvalitni svedskou ocel.

• Delkim  

darované galusce na kvalitu gumy nekoukej :)

btw: Medunka: to mají v Decathlonu, ne?

• Hroch obojzhivelnyj  

Jako jezdit se na tom da, to urcite, ale ze by to bylo nejak lepsi proti plastum… nemyslim ze by drncaly protoze ztvrdly jak rohliky.

Tak jasne, srovnani prudce neobjektivni, 21mm@9–10atm vs 23–5@6.5/8, historicky spis lowend galdy, ale zas klasicky 36 3× zaplet s tuze tenkymi draty 1.5 mm… proste zazrak se nekonal.

To nalepeni nebyl problem ani na lepidlo, akorat to dlouho trva.

• Delkim  

tip na jedny MTB závody tady u nás

http://www.hradesinskydrncak.cz/

• blaf  

pojedes? :)

• Delkim  

to je MTB, to bych musel svého Stumpjumpera tak měsíc ladit :)

• blaf  

to nestihnes, ale ja myslim, ze to neni nutne :)

a v srpnu potom muzes pokracovat primo v Uvalech

• milmat  

Nějaké větší chutě na neděli? Já bych měl být už zpět, tak bychom mohli dát něco delší s kopci (ať najedeme nějaké výškové metry:).

• blaf  

nezapomen se zastavit http://www.bike-forum.cz/…od-leto-2016#…, potom muzes pokracovat do kopcu

• Honzis  

co Sázava, zase bych vybral nějakou novou perlu z truhlice :-) Sice teď moc nechodím, ale do rána to snad bude cajk. Případně by šlo vzít auto a jet do Krkonoš, pokud by se našli zájemci.

• blaf  

Tak ty svoláváš lidi na casovku a pak nejedeš? na jak dlouho bys to videl?

• milmat  

130km+

• blaf  

To je moc. Hoďte sem prosím trasu, kdyztak bych se přidal na část.

• Honzis  

ok, co Kostelec u Penny – Konojedy – Stř Skalice – Hrad Střím – Ondřejov – Mnichovice – Struhařov – dolů do Jevan a my bychom jeli údolím do Sázavy na II.část trasy a ty k autu

• blaf  

Zní to dobře. Bohužel se u nás změnily plány. Jedu otročit na pole. Tak příště.

• Honzis  

čása je až 12/6 já nevím … Dnes místo Pečecké 100 – 4× sjezdovka na Pekláku. Ale fakt zvažuju tam případně poslat 220km Krkonoše po ose. Záleží jestli zregeneruju.

• blaf  

No jo :) jsem přehlédl to příští. Myslel jsem, ze je to zitra. Na Krkonoše nemám čas. Spíš dojedu do Kostelce autem a pak dám něco krátkého v kopcích.

• milmat  

Tak dejme sraz 9:00 Mochov, 9:30 Č. Brod u Velo prodejny.

• Greyhound  

Kde v Mochove? Potrebuju zitra neco svizne najet tak zvazuju ze bych se objevil…

• Hroch obojzhivelnyj  

U hotelu Boucek. Je tam socha pumpy kráčejíci na montáž. Taky pojedu.

• Honzis  

Dnešní východně-západní akce se myslím vydařila. Nějakou „náhodou“ se nám podařilo celkem nastoupat, to aby západní sekce nemyslela, že známe jenom placku :-) Dokonce se dostalo i na malou placku vepředu a to je co říct … Stihli jsme kafe s dortem, zmrzlino, pivo i polívku.

Příští neděle případně mač na časovce o titul kdo dostane od delkima jenom 2minuty.

• milmat  

Pěkná akce. My jsme ve třech zakončili tradičně u Vočka, kde dorazil i Eda.

• Delkim  

závídím, pěkné! já byl dneska v Poděbradech s rodinou, autem :) na zmrzlinu, oplatky a tak… ale srdce mi bolelo, když jsem viděl to počasí a představil si, co jsem mohl dneska najet… nicméně odpočinek byl nutný, už mi začalo po posledním týdnu trošku zlobit koleno a taky nepříjemná rýmička :(

zítra to zkusím, uvidíme, když to bude dobré tak tu časovku pojedu, další jsou snad až na podzim :(

• Hroch obojzhivelnyj  

Tebe bolelo srdce, me zas prakticky vsecko ostatni. Vorvali me jak malyho pejska. Ale jinak moc pekny.

• blaf  

Tak to jsi byl dobře. Podebrady jsou totiž na srdce :)

• Delkim  

:))) to jsem posléze taky zjistil :)

jinak ten výběr zmrzlin je nářez… třeba levandulová, citr. tráva, fíková a další originální varianty

• madik  

Dnes jsem jel do Poděbrad rovněž. Ale moc se nezadařilo. V picerce na náměstí jsem si musel dát jen polévku, na jídlo bych jinak čekal hodinu. A pak když jsem chtěl navštívit slavný podnik Oliver, tak jsem zase narazil. Úplně narvano :( skončil jsem v cukrárně o kousek dál a nabídka nic moc a ještě kolem mě seděli snad jen duchodci, asi vyhlášený podnik :)

• jecnak  

K Oliverovi jen na snidani a nebo obed ci veceri s rezervaci a pocitat s tim, ze tam stravis klidne 2h.

• milmat  

Ty jsi dal tu Chia, že? Nebo žádnou? :-)

• blaf  

ale takovy vychytaky jako treba chlebovou, tady nemaji, ja mam teda stejne nejradeji vanilkovou z Milana u benzinky

• Delkim  

je to ta cukrárna, co jsem dneska vyfotil a dal na Strava? ty dortíky vypadaly luxusně!!!

na zmrzlinu jsem neměl morál, ale příště to naplánuji v době oběda a vyzkouším!

• karliner  

Tak ono zdolat kopeček nebo dokonce dva, to není jen tak!!

• blaf  

ano, je to ona

ale davej pozor, aby ses tim obedem neprejedl, mala zase tak mala neni :)

• Delkim  

dneska jsem si ji chtěl dát, ale nějaká metráková maminka tam řešila objednání dortu, po 10 minutách jsem to vzdal a jel dál… v Nymburce je „Zmrzlinárna“, netradiční domácí recepty jako maková atd… určitě stojí za vyzkoušení!

nakonec na závěr standardní Čelákovice, ty nezklamou :) chlebová nebyla, ale ta jogurtová s malinovou to je nářez!

btw fotky na Strava

• milmat  

Dnes bude zase trochu zeleniny v Karkadé. Tentokrát nově okurka a staronová mrkvovo- jablečná. Škoda, že se ochladilo…

• Medunka  

Okurka ušla – takový řádně vychlazený okurkový salát, mrkvovo-jablečná byla dobrá.

• Greyhound  

Z trénynkových důvodů jsem tentokrat vymenil zapadni sekci za vychodni a trasa k Sazave pekna, prumer skoro 30. Akorat asfalt sice jak rikal Hroch je „v prumeru dobrej“, ale smerodatna odchylka teda velka:-) Slzy v ocich v Choceradech kde Milos hlasil pivovar co jsem o nem ani nevedel, ale peloton na moje srdervouci vykriky ze prerusim svoji brewery exploring serii nereagoval. Jeste ze jsem vcera zazelenil na Melnicku ctyri. Nastesti v Kostelci uz se stavelo, na malinovky s brckem. Ale pivo si k ni dali vsichni, to bych se tam jinak zase dva roky neukazal ;-)

• Delkim  

stojí ta trasa za projetí nebo je tam nějaký nečekaný průser co se povrchu týče? abych si zase nenaběhnul :)

• Honzis  

průšvih byla ta spojka z Jevan údolí nahoru do Kostelce, ale to je známo, že Aldašín moc nejezdit. Kostky u Zásmuk + v Kostelci někdo nemusí, u Dobrého Pole taky silnice nic moc, jinak bych řekl v normě, dyť nikdo nepích :-)

• Delkim  

dokázal bys naklikat nějakou podobnou Sázavu od Brodu bez těch „průserů“, aby si to fakt člověk užil i co se kvality povrchu týče?

• Honzis  

problém je, že skoro vždy musíš kousek „průšvihu“ projet, kor do zajímavých míst jako právě třeba Ledečko jiné než „horší“ cesty nevedou :-) Pokud chci valit po dobrém asfaltu tak bych jel asi takhle … celkově jsou pěkná místa i více na východ k Uhl Janovicím a slábne tam dost provoz, na druhou stranu z čelákovic už by to byla celkem darda, třebas dát Zruč nad Sázavou …

• Greyhound  

Pak taky ten sjezd z Kostelce do Brodu, ne ze by to bylo s velkejma dirama, ale nerovnej asfalt rychle ve skupine je opruz, takovejch useku bylo vic… Ale overall v pohode, spis jsem zmlsanej ze Sumavy.

• milmat  

Delkim už je celkem vybavený na TT, ale tu je pár tipů na nákupy: http://cyclingtips.com/…l-equipment/ :-)

• blaf  

delkimovi hlavne chybi koza, to je jasny :)

• Delkim  

soupis pěkný! ten zadní disk je sice hodně drahý a zase tolik to nepomůže (cena/výkon), nicméně jeho ZVUK je luxusní :)

jinak Delkim by hlavně potřeboval udržet watty a současně tak 10 kg shodit :) to by pak možná ani nepotřeboval kozu, ale stačil by i osel :)))

btw mám rozjednané dvě kozy (gianta+maxbike), na jednu jsem včera napsal mojí představu o ceně a majitel už neodepsal a na tu druhou bych se měl jet asi v pátek podívat

• Delkim  

btw někteří tu máte rádi růžovou tak dávám jeden tip na pěknou čepičku v retro stylu od Castelli

Castelli Retro 2 Cycling Cap

• jecnak  

Zitra v 9 v Mochove. Kratke Podebrady rozumnym tempem – jsem po nemoci.

• karliner  

Napjatě čekám na blafův příspěvek, co všechno mu případnou účast komplikuje :-) (sorry Hrochu).

Já tedy nepřijedu. Ano, vím, nemusím to říkat, to všichni vědí, ale chci se pochlubit, že budu závodit.

• Honzis  

Pokud by jel Radim v sobotu nebo neděli, ať mi dá vědět, že bych mu hodil ty věci. Jo a Hrochu – minule jsem doma nechal ten stahovák a centrklíč. Miloši – když bys vzal kraťasy, tak mi napiš.

Já vzhledem ke zdravotnímu stavu přijedu max mrknout k Oliverovi předat věci a v neděli fotit do Plaňan – navíc mám nějakou akci doma.

• Honzis  

Nedělní časovka – kdo vyzve Delkima? Co wattmisr blaf?

já se chystám mrknout.

• blaf  

No když se podívám na jeho a moje čísla, tak o nějaké výzvě nemůže být ani řeč. Ale chystám se. Buď se podívat nebo se zúčastnit.

• Delkim  

zítra nerozhodnou watty, ale W/kg :((( já si vyplachuji nos konvičkou Rhino a doufám v „nezhoršení“

koukám zrovna na Dauphiné, je tam dneska taková Polabská etapa, 140 km / 4100 m :)))

• Honzis  

Delkim dle očekávání vyhrál, pod 18min se počítá, ani blaf se neztratil,

galérka : http://honzaherda.rajce.idnes.cz/…_12_06_2016/

• milmat  

Gratulace oboum reprezentantům! Blaf mne tedy překvapil, že do razil :-). My jsme spěchali domů, tak jsme bohužel fandění museli vynechat. Ale měli jsme takovou malou časovku také, viz. strava.

• Delkim  

nakonec změna plánu ze strany manželky, jsem mohl s vámi jet, škoda, jsem to zjistil až doma :( tak jsem pak vyrazil sám ještě něco namotat a odměnit se zmrzlinou :)

• Hroch obojzhivelnyj  

Tak jsem si panove prosel vase vikendove stravy. Srot, kase, srot, kase, jen tamhle v posledni lavici jsou dva sroty vedle sebe. Ja stihnul jen jeden byvaly sklad atomovych hlavic a dve zranice.

Velka gratulace Delkimovi k prvnimu zlatu a jdu se nechat vycpat.

• jecnak  

Chystate se o vikendu na Houstecak a nebo se pridate na silnici? Laka me jet, ale dost mozna bych pak zas mel rymicku, protoze to je dost brzo po nemoci, takze radsi si necham energii na dalsi vikend a v klidu potrenuju. Rad bych ale dal jeden den bajka, at zajedu retez a zkusim gripy, aby me pak neco neprekvapilo.

• milmat  

Já mám stále jakékoliv aktivity silně nedoporučené, takže na víkend plánuji silnici. Bike je pro mne moc rizikový.. Pokud by se nikdo nepřidal, tak vytáhnu jednoho nováčka na dopolední švih (do oběda domů). Neděle kafe?

• jecnak  

Vadit mi kratka silnice urcite nebude, prodlouzit si to muzu vzdy.

• Delkim  

možná se přidám, měl bych tady přes víkend být, záleží kdy se manželka vrátí z meetingu, nemám hlídání pro holky :(

• Honzis  

já bych rád zajel mrknout na Blizáka, kolegyně z práce bude v Bělokozlech jako regulovčík, takže v sobotu pojedu cca v 8hod na jih. Neděle zatím nevím.

• Hroch obojzhivelnyj  

Ja jsem zatim nejistej, na kratkou silnici/kafe bych se mozna pridal.

• jecnak  

Tak zitra v 9 v Mochove.

• madik  

Přemýšlím, že bych to s Vámi zkusil jestli přijímáte i nováčky, kteří neumí žádné signalizační gesta a jsou ve skupince neohrabaní :)

Co asi zhruba pojedete? Do Mochova to mám necelou hodku, tak už bude lehce načatý :)

• Delkim  

to je v pohodě, Delkim tohle neumí ani po několika letech :)))))

aspoň se máš na co vymluvit, že nebudeš tahat, a povezeš se na konci v závětří :)

• jecnak  

Myslim, ze to v pohode zvladnes.

• kokoska.rokoska  

Bude zítra (tj. v neděli) Vaše legendární kafe?

Že bych se konečně podíval o co přicházím :-) Teda pokud ještě stále berete vetřelce. Jsem poněkud rozložen a povozit se v háku v závětří je hodně lákavá představa…

• Delkim  

též bych se povozil v háku :) zjistím situaci ohledně plánů na zítřejší den otců a dám vědět

• 2. Bóďa  

Nemůžeš si zvolit ani na den otců? :)

Tak neutvoříme na zítřek tým II?

• Delkim  

holky dělaly celý týden nějaké obrázky a dárky, nechci jim pokazit radost

nicméně časově by to asi neměl být problém, pokud nebude něco mimořádného

takže v 9 Mochov a napiš mi do zpráv na sebe číslo, kdyby něco

• treatt  

Jeden nesmělý dotaz, rád bych se začal trochu sbírat ze svého stavu zkriplenosti, fyzioterapeutka mi povolila po chvilkách pomalu začít zkoušet trenál, ale já mám bohužel jen válce. Neměl byste někdo na půjčení trenažér, na který se teď v sezóně jen práší?

Dík

• jecnak  

Jeden se nam doma vali. K vyzvednuti po vecerech u nas doma.

• jecnak  

Zitra pro pripadne zajemce moznost se pridat na MTB/CX v 8:30 V Horních Pocernicích nebo v 9h v Brandyse na zacatku cyklostezky u infostojanu. Neminem cukrarnu ve Vsetatech. Tempo velmi volne.

• 2. Bóďa  

Taková škoda, jsem chtěl po dlouhé době na kafe, ale na bajku se mi po dofouknutí udělal trochu nádor, takže nehrozí… :(

Tak ať vám to jede.

• Medunka  

Dobre. Jen kdyby mi na chleba namazaly slecny v cukrarne arasidy, ne chleba na arasidy.

• Delkim  

chlebová??? já snad ještě vyrazím na odpolední švih :)

• Honzis  

jasně, s náma zívačka, ZDV, nic pro Delkima, žádné 12min SS :-D

Dnes místy „intervalově“, ale když se nedíváme na watty a tepy, tak to je hold občas zábavnější :-) Bóďa že musí potrénovat sílu, Delkim má před kopcovitou časovkou a někomu se snad nezdálo, že jsme občas do „neznatelného“ kopečka přišlápli?

• 2. Bóďa  

Kdo mohl tušit, že přijedeš jako dohled z A týmu? :D

Ale za mě 1. :)

Díky všem.

• kokoska.rokoska  

Tak jako vyjetí po IM to opravdu chytré není :-)

Ale budiž. Někdy můžeme dát „kopečky“ a přišlápnout doopravdy. Akorát je dobrý to vědět předem :-)

• Hroch obojzhivelnyj  

No, nevedel predem, ajko bys to tu necet… ;-) ja jsem ale stejne vzdycky optimista…

Skoda ze jsem propasl sanci potkat Sira Bradleyho osobne.

• kokoska.rokoska  

Sir Bradley byl a je stále rozložen po IM Nice (tudíž je unavený, nespolečenský, nedůtklivý a nemůže šlapat), takže jsi o nic nepřišel. Ale určitě pojedu zas, bude-li možno, abych poznal i zbytek Východní sekce!

• Honzis  

jasně, akorát se musí počítat s tím, že se to často zvrhne :-) Nejklidnější jsou naopak ty jízdy k Sázavě …

• milmat  

Někdy vždycky! Klidná Sázava byla třeba ta poslední s Greyhoundem :-) Ale návštěvník z wild west vždycky potěší.

• R-A-D-I-U-S  

Ty jo, já když jedu kolem, tak chlebovou nikdy nemají.. :-(

• Honzis  

9/7 šance pro Miloše, pokud si sežene nějakou babu, nebo Hroch s Janou – http://pivovarkostelec.cz/…beh_2016.pdf

• madik  

Nebyla by chut jet o víkendu Praha-Ještěd-Praha ? Potřebuju trénovat pořádné kopce :)

• karliner  

Já teda spíš o kolech žvaním než jezdím, ale jet 200 km s jedním kopcem je podle tebe trénink pořádných kopců? :-D

• Honzis  

zajeď autem do č dubu a dej si ješted 2×-3× a nemusíš se drbat 140km „vo ničem“. To je lepší jet směr český sternberk, kde nastoupáš víc a bude to i zábavnější.

• milmat  

jj, v okolí Sázavy (řeky) to bude mnohem zábavnější. Tam se dá pořád jezdit nahoru k řece a pak hned do kopce :-). Nebo pak někam na západ od Prahy, tam to bude také výživné. 10 brdků lepší než jeden kopec. To je takový přirozený intervalový trénink.

• Delkim  

jj, taková ta rovina kolem Křivoklátu, to je někdy i psycho :)

• madik  

Jen tím člověk nenasymuluje opravdu dlouhý kopec, který by mě zatížil víceméně konstatní zátěží po dobu třeba 90 minut. Takhle člověk vyjede v tempu brdek s průměrem 320W a pak si hned nabije baterku cestou dolů s kopce. Zatímco při stoupání na monument si budu muset hlídat výkon na maximu třeba 250 W, abych si rozložil anaerobní kapacity na délku celého kopce. Ale jinak souhlsím, že jet 80km po rovině a pak si dát jeden kopec není uplne ideal :))

• 2. Bóďa  

90 min to je tak pěšky. :) Na kola sotva půlka… Takže jedině jak psal Honzis- dej to 2×- 3×… ;)

• Hroch obojzhivelnyj  

Jested z Dubu pod 45 min? Hmmmm…! :-)

• 2. Bóďa  

Tak z Dubu je to ještě 5 km placka…

To je akorát na zahřátí, pak může zapnout na těch 250 W a za 45 min to má i s cigárem na vrcholu. :D

• madik  

Pardon, myslel jsem opravdu monument a ne Ještěd. Jedu na zkušenost do alp a tam budou predemnou povstavat kopce s převýšením 1500m a víc :)

Na Ještěd bych se snad za cca 50min vyškrábal (podle strava segmentu co tam je a moji výkonnostní tridy). I těch 50min konstantní vysoké zátěže slušné prověří a s takovými kopci nemám ještě zkušenost.

• Honzis  

nejdelší souvislý kopec je Hrabačov – Horní Mísečky – Vrbatova bouda, cca 1:06hod nebo kolik jsem to jezdil.

Nicméně dneska s klidem doporučím úvaly – Přišimasy – hradešín – Doubek – Žernovka a máš to na 15–20minut a můžeš wattit jak je libo :-) s trochou morálu se dá jet kaše i mimo kopce, viz Delkim.

Případně stačí sebrat morál a dát 3× řevničák, tam trénujou i lidi typu Nežerky co jezdí český poháry …

• kokoska.rokoska  

Řevničak je pro Pražáky ideální. Z Chuchle do Řevnic krásné 40minutové rozjetí po placce, cestou zpět slušné vyjetí, kopec je to konstantní, navíc dostatečně mírný, aby watty nebyly zadarmo a cestou dolů může pěkně šlapat, aby moc nevychladnul…

Strávil jsem na něm jaro :-)

• karliner  

Mno, řekl bych, že ne pro všechny, z Vršovic to pod něj mám přes hodinu celkem svižné jízdy, za předpokladu zelené vlny a ignorace povinnosti použít cyklostezku, ale co se dá dělat :-)

• kokoska.rokoska  

Z Vršovic do Chuchle autem hodinu? Seš si jist, že nebloudíš?

• karliner  

Myslel jsem to na kole pod Řevničák (něco přes 30 km), dát kolo do auta a popojet do Chuchle je pro mne osobně tak velká bariéra, že jsem to nikdy neudělal a neudělám.

• kokoska.rokoska  

Tak ve Vršovicích máte tuším Botič, takže bys do Chuhle mohl teorticky dojet i na kajaku. Akorát pozor jaká používáš maziva do ložisek a na řetěz, abys je nevypláchnul, když se omylem cvakneš.

Ale zase na parkovišti před Hornbachem budež za krále, protože všichni ostatní vyndavaj kola z dodávek nebo kombíků…

• karliner  

Tvl, tohle napsat já do východního vlákna, tak ječňák maže jako zběsilej :-D

• jecnak  

Mame te vsichni politovat, ze neumis cist a nebo ze mas komplex ze svych smazanych hlodu? Ja jen aby se to neminulo ucinkem.

• karliner  

Tipuji, že tento post si do svých top 10.000 na B-F nedáš :-D

• jecnak  

Vzdycky kdyz ctu co pises, jen kroutim hlavou. Neni to jen tady na B-F. Tak te poprosim postuj si ty sve prudy zas mimo vikendove silnice.

• treatt  

Asi bych též zasloužil politování, ale nevím, v čem Mára špatně čte..

• karliner  
                                Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              • Mikikuba  

jo 3× to bývá víckrát:))

• jakub_kencl  

Teď je paráda, že je opravena silnice Řitka – Všenory, takže se dá točit kolečko pěkně dokola a i ten sjezd do Všenor je parádní :-)

• kokoska.rokoska  

Tam strašně „vychladneš“.

Pokud je smyslem potrénovat kopce, tak i sjezd zpátky do Řevnic je dost na hraně s délkou i když tam budeš solit 50+ % výkonu co nahoru…

• McBlacky  

15minut výkonu blízko maxima na tento úsek, neregeneruješ plně dřív jak za 40minut.

Pokud ti jde o to drtit se do vykašení, pak je jakákoli pauza zbytečná ;)

vím, že se píšou intervaly s mezerou 1× max 2× mezi, ale nejnovější poznatky tomu úplně neodpovídají. Už bohužel nevím kde jsem na to narazil, nejspíš někde na PEZ kde byl pak link na studii. Samo záleží co je smyslem tréninku, jestli max efektivita, nebo závodní simulace, nebo max zatížení atd

• Delkim  

no ale pokud by tam trénoval úseky poblíž FTP s cílem jeho zvýšení, tak u těchto „časovkářských“ intervalů se nejčastěji doporučuje pauza 1/2 času intervalu

samozřejmě pokud tam bude drtit nějaká wattová maxima tak to jsou naopak spíše násobky doby intervalu, jinak by to bylo kontraproduktivní

• McBlacky  

cokoli do sweetspotu je ok, to jezdím 1:1 a tři za sebou nejsou problém. Nebo teda pokud je dávám 20min tak už to problém je. Nejčastěji ale jezdím 10/10 a to je ok.

• treatt  

Mě stejně baví ten název "sweet"spot :) Přitom je to takovej kousek k bitter, nebylo by výstižnější třeba aspoň sweatspot? :)

• Delkim  

bingo :)))

taky nechápu co je na tom sladkého :) asi že cukry mizí závratným tempem :)

• madik  

Sweetspot je která zona? Z3, Z4?

• Greyhound  

Sorry za úplnej lama dotaz, ale 10/10 znamená co? Desetiminutovej interval desetkrát po sobě? Jaká pauza mezi? Deset desetistupňových nápojů to asi nebude :-)

• McBlacky  

pičo to bych zatáh :)

10 minut sweet a 10 pauza – tu jezdím někde na půlce ZDV

točím tak 3 max 4

• Honzis  

15minut blízko maxima neregeneruješ plně dřív jak za 40minut – přesně tohle jsem včera poznal :-D Na zahřátí 15min na 300W asi bylo drobet mimo možnosti vzhledem k následujícím 2hod kaše. Před 2.jízdou jsem zkusil (vtipně) dát sedlo o 0,5cm výš, a drobet si dojebal levé koleno :-)

• milmat  

Musím přiznat, že jsem před Ötztallerem jel nejdelší kopec asi 1× Ještěd. Zbytek jsem „odtrénoval“ na rovině, případně Sázava, Železné hory, Žďárské vrchy nebo Beskydy a okolí. Jo, vlastně jsme jeli ještě Grossglockner. Kupodivu jsem Ötz přežil a dokonce si jej i užil. Stačilo si hlídat tep a VAM. Hold i na „rovině“ se lze připravit na Alpy. Extrémní případ je Eda, který intervaloval na rovinách a kopců moc nedal (viz. také videa CGN intervaly na kopce). Nejdůležitější je to moc neřešit a jezdit tak, aby to bavilo.

• karliner  

+1

Před svým nejlepším výsledkem na Otzu jsem to dělal úplně stejně, s jedinou výjimkou – nebyl jsem ani na Ještědu. Od té doby pravidelně jezdím do Krkonoš, na Šumavu i do Alp a pořád se zhoršuju :-D

Ale baví mne to.

• look_as1  

Nemas ty zony nejak nizko? ;-)

• jecnak  

To uz nenatrenujes. Vic bych resil tu kazetu 28 ci 32z a pravidelne jezdil. Navic nepocitej s nejakymi nasimi zavratnymi vykony – ja po 24h a Standa nejaky extra letec neni.

• madik  

Pokud by se po rovince jelo slušný tempo a pak bych si Ještěd vyjel na „mojí hraně“, tak by to s tou celkovou délkou byl výborný trénink na posílení nohou.

• McBlacky  

jestli máš bajka tak na sobotu plánuju cca 110/2500, potrénuješ podle mě dost. viz vlákno pražských bajkových vyjížděk 2016

V neděli dáme silnici kolem 150km ale moc do kopce spíš ne, to by mohlo bolet.

takže pokud náhodou východ nenabídne signifikantní akci, přijeď klidně hostovat.

• madik  

Horáka mám na chatě. Bych jedině mohl nahodit CX pláště, ale vzhledem ke krpálům a kamenitým sjezdům, které určitě budete jezdit si radši nechám zajít chuť :) Loni jste mě droply v prvním kopci a nechci to opakovat :))

• look_as1  

Dej si 4× Revnicak v Z5 a mas natrenovano ;-)

• jecnak  

Budu se v sobotu asi vracet z Lipna, taky kdybys chtel, vyraz mi naproti. Trasa kdyztak pres mail. Vyrazim po 12h primo z Lipna.

• Delkim  

sbohem KOMy, Honzis si na dva dny půjčil PowerTap :)

• McBlacky  

hele tak jedna věc je mít měřák, druhá vědět kolik můžeš, třetí to dát a čtvrtá se měřit s fake časama.

na asi nejvíc ježděným tréninkovým kopci z Vraného na Zvoli je KOM 7:05, já to dávám kolem 9min na cca 370w. Asi by to šlo i o kus líp, ale o dvě minuty, docela LOL. Kolo s bidonem 8,5kg já 71kg, nějaký krámy po kapsách.

Na tenhle KOM bych musel dát po dobu těch 7 minut 530w, když to hodně přitáhnu za vlasy tak 60kg rider na 6kg kole by potřeboval 470w ;) i Kristián Hynek tam dostává mega zásek…

• Delkim  

já to myslel jako vtip, on zrovna Honzis by ty KOMy stejně jen zlepšoval sám sobě :)

• Honzis  

tak zrovna na Zvoli mám dobrej čas 7:25, strašně tam závisí na větru, já to jel se západ větrem, takže hořejšek se letělo a závěr myslím 40km/h (https://www.strava.com/…ies/28992237), každopádně dole jsem to musel stejně jet za svý. Podle mě to není zrovna nej příklad, na řevničáku mám 14:10 před lety z časovky UAC a kolik tam dokážou jezdit lidi jako Zahrada, Nežerka, Koš, …

Dneska jsem tam poslal max 8minut na 380W, 15minut lehce přes 300W a rezervy už jaksi nejsou :-)

• kokoska.rokoska  

Nejsou rezervy :-) Jsi nejspíš docela lehkej, takže watty na kilo to budou slušný.

Pro nás tlustý je 300 W sice celkem stravitelných, ale v kopci celkem k prdu :-)

• Delkim  

jj, souhlas, on by taky jinak trpěl kdyby si musel dát do batohu tak 20 Dobrých vod :)))))

• McBlacky  

no tak jasný, když fouká, že pomalu bys na kolo z bezpečnostních důvodů nevyrazil, tak KOM hunteři vytáhnou vysoký carbony a jedou to drtit :) viz segmenty 60km/h avg na podbrdský…

si spočítej kolik by musel dávat na těch 7:25 bez větru

• karliner  

Na Votičáku je KOM s AVG asi 90 km/h :-)

Nahoru teda.

• McBlacky  

a kategorii aut by tam s tímhle výkonem byl beznadějně poslední :)

• Honzis  

ten vítr nebyl rozhodně zásadní, jel jsem to po 4 závodech (2× běh, 2× kolo ve 4dnech), tohle bylo pondělí po svátcích v červenci, na start jsem jel 60km na 110tepech 26 průměr, tohle tam poslal a jel 60km domů … Asi jsem v tý době líp jezdil :-) Spousta kopců je ovlivněna tím, že se to jezdí v grupě, dole nalítnou 40km/h a pak špurtujou mezi sebou, ty kratší. Moje včerejší Vodslivy byly věrohodnější!

Nechyba ze Sázavy mi jasně ukáže, že v závodě při Kouřimské 50 tam lidi letěli o řád jinde a běžně s nima závodím. To závodní nasazení udělá hodně.

• look_as1  

A hmotnost jezdce?

Ja mam na 8 minutach loni 400W, letos jsem jeste VO2 max intervaly nejezdil.

Na 15 mam 357W, ale jenom v treninku :-)

A porad nechapu, jak za ty maly watty jezdite tak rychle :-(

Asi mam problem s posezem nebo aero odporem – 195 cm / 73 kg.

• McBlacky  

Mě na tom zaráží to, že na závodech jezdím docela vepředu a rozhodně to není tím, že kempuju v háku a pak dostanu na Stravě zásek v řádu 15–20%. Což vzhledem k tomu, že na závodech dostanu od Elity do 10% je fakt smích.

• jecnak  

Tak je to hodne zavodnim nasazenim, jak tu psal Honzis. Malokdo se dokaze zmacknout v treninku ci vyjizdce jako na zavode.

• McBlacky  

Já jsem schopný jet kaši kdykoli ;)

nemám to teda podchycený na MTB wattama a zatím ani neplánuju, ale minimálně tepově to umím stejně a pocitově taky.

• jecnak  

Tak tepy a pocity ale nemaj s vykonem nic moc spolecnyho.

• McBlacky  

na jednorázový interval z odpočinku je to fuk. když tam jsou tepy je tam i výkon.

Na delší závod nebo opakované intervaly – tady je samo rozdíl pocit/výkon velký

• Honzis  

kaše a kaše :-D, já si dneska dával, ale v nohách už to nebylo, výkon šel radikálně dolů cca o 30W proti včerejšku – vedro a nezregeneroval jsem asi úplně.

Pamatuju na Masters, kde se dojížděl Mcelák (východní sekce ví) a v 0,6km á 8% byla avg vítěze přes 29km/h, ale taky se dole nalítlo 40+km/h, což právě v tréninku nedáš. Taky jsem po Kouřimské 50 kroutil hlavou nad tím, kdo všechno dokázal přejet ty kopce v brutálním tempu, ale prostě jo, asi jdou úplně do poblití … Já zase na biku nezajedu nic, ale tu prudkou louku na Sudetech na 100.km jsem zajel myslím v top 10 a přitom dostal 2hod od vítěze.

• Greyhound  

Jak to pocitas, je nekde na netu kalkulacka na podobny vypocty? Shodou okolnosti mi ten nas bazmek na Zvoli ukazal presne tech 370w/9:22, bez ambice na osobak takze stlacit to k 9min je realny, niz scifi. Vecer tam asi zajedu tak kdybys mel cestu kolem tak to muzeme vyjet spolecne a porovnat.

• McBlacky  

hele tak to ti to nebude ukazovat haluze jak jsi tvrdil. Mě to ukazuje jak jsme psal v mailu proti tacx o trochu méně, ale ne o tolik, aby to mělo zásadní vliv na trénink na obou zařízeních. Tobě to díky dual side bude ukazovat líp, já bych dneska po zkušenostech taky šel do dualu, je to strašně poznat jakmile začnu šlapat nerovnoměrně (ve srovnání s taxc který to bere od zadního kola).

počítadle třeba zde

dneska jdu na večeři s mamkou a Š, pojedu jen na hodinku trápit Trance do Hostíku ;)

Zítra jedu bike.

Pokud tady budeš v neděli, můžeš se připojit na silnici. Trasu zatím nemám, ale hezký to je všude, když je pěkně…

• Greyhound  

Na dual můžeš časem upgradovat :-) Dual asi fakt smysl má, protože když se soustředím a šlapu frekvenčně v tempu tak to mám ±50/50 ale jak to začnu flákat tak se projeví disbalance v neprospěch chromý nohy (co mám i tenčí) až do řádu cca. 4%. Na víkend konečně poprvé od BF Kvildy zase na Šumavě, už mám absťák nehoráznej. A zkusím prásknout 20min FTP test na Zhůří. Pokud vyjde haluz směrem dolu tak měním názor a bazmek určitě podměřuje:-)

• McBlacky  

4% jsou super, to je dost průměr dle toho co jsem četl. 2% má běžně i dost lidí z ProTour.

Já budu mít díky zranění určitě víc :(

• look_as1  

Já se přiznám ke 4% ve prospěch levé.

Asi si taky nechám opravit tepny, nebo to byly žíly?

• treatt  

Sušická The Coffeehouse, dva balíčky Strong prosím Tě, díky ;)

• McBlacky  

to asi kvuli tobe pojede přes Sušici :) jedině že by si dal to Zhuří z kávou v kapse – hendikep

• treatt  

2×250g? Dole vyleje jeden bidon a je na tom stejně ;)

• Greyhound  

:-) Jak je to kafe velký, vejde se to rozumně do dresu? Nic neslibuju, vzhledem k předpovídaným teplotám se budu snažit výhni v nížině vyhýbat a držet 900m+… Ale neboj, dřív nebo později přes Sušici pojedu páč u Klatov jsou pivovary co chci zazelenit :-)

• treatt  

Jasně že se v klidu vleze, vždyť jsem si jeden pytlík dal do drézu, jak jsem si užil pekelné chilli con carne ze sušického pivovaru ;) je to měkký sáček, akorát se vleze do kapsy, takže s klidem můžeš vézt 3 pytlíky v kapsách, případně Pro Tour style a naházet dalších 8 na záda pod dres, kdyby byl velký zájem ;)

• karliner  
                          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      • jecnak  

To by me zajimalo, co rekne na tu „vuli“ :-)

• Delkim  

jj, to má jako sekundární úkol, pozorovat a pak nahlásit dojmy :)

• Honzis  

to kolo jede jak z praku, vůbec to není měkký, samozřejmě to asi není úplně top, ale klidně bych to vzal i na závod. Ten Contík na tom sedí líp jak na Ksyriu co mám já, mně se 25ka žvejká, tohle krásně krouhá zatáčky. Třeba to není na 600W a 100kg jezdce, ale já pociťoval limit hlavně u sebe. I to pěkně brzdilo. Na to, jak se mi ten ráfek od pohledu nezdál – nekalíškovaný a nenavrtaný do stran, za mě max 2, jestli bych měl hodnotit jako ve škole. Asi jsem na žádných pořádných kolech nejel a můžu tunit :-)

• jecnak  

Taky jsem na nic neprisel, kdyz jsem to kolo mel v rucu, tak ma mozna Delkim jen ram zvejkacku ;-)

• Delkim  

:)

Delkim byl ovlivněn tou první jízdou s dráty napnutými na 6–8 a pak se toho blbého pocitu už prostě nemohl zbavit

nicméně na trenažéru se to kolo ani nehne, to drží slušně! :)))

• Honzis  

Někdo zítra ráno? Volně, bez tepů, bez wattů, možno se zmrzlinou :-)

V neděli budu asi pryč.

• Delkim  

tak ten zítřek s touhle vidinou ti velmi, velmi závidím! :)

• Honzis  

Předběžně klasicky 9h Mochov, krátké kafe, volně!

• FrantaPMJ  

Škoda,ze nemám silničku v pohodě,na horáku bych Ti nestíhal-a na tý silničce asi taky ne ;o) Jsem z Milek,do Mochova to mám kousek :o(

• Delkim  

nepodceňuj se, jsou tu i tací, co na horáku silničářům ujíždí :) a místo kafe si dají svíčkovou s deseti a jede se dál :)

• FrantaPMJ  

Jsem zvyklej na horáka na 29 pláštích, jezdím z Milek do práce na Olšanskou, je to podle trasy plus mínus padesát kilometrů, ale tady jsou profici. Cyklootvirak pivovaru Nymburk jsem ale jel celkem dobře 

• FrantaPMJ  

Jsem jel takový svoje 83 km kolečko a tak nějak jsem jel za takovým „strejdou“ na silničce asi poslední půl hodinu – pak na to pan v Semicich šlápnul a u Litolskýho mostu mi zmizel

• Hroch obojzhivelnyj  

Jo tenhle, toho uz jsem davno nevidel. Asi ze jezdime samy kratky veci. Naposled jsem zachytil, ze tahal Ebertici na Pekle Moravy :-)

• milmat  

Bóďa s námi běžně jezdí i na biku. Do nějakých 32km/h se to ještě dá.

• Hroch obojzhivelnyj  

Manzelka mi zakazala natirani dveri, tak se hlasim na kratke volne kafe. Sice si budu nadavat je jsem naivka, ale na to uz jsem zvyklej.

• Medunka  

No páč jste minulý týden všichni zahlásili, že máte jiný program, tak jsem si domluvila taky jiný program. Pak dojdu domů a tady se vyhrožuje klidným kafem – bohužel, už to nedám.

• madik  

Jestli se ráno nějak rozumně probudím, tak se pokusím taky dorazit.

• blaf  

Aneb jak Hroch naivka pojede ty největší kule :)

• FrantaPMJ  

Taky premejslim, že bych se jel projet,ale opět asi singl a svým tempem: Milovice-Nymburk-Podebrady-Libice nad Cidlinou a zpátky kolem kerskýho kempu k mostu v Litoli směr Botanicus Ostrá a domů. Nebo to v Kersku vezmu na Sadskou a pak na Semice a přes Lysou domů

• Honzis  

dneska fest vedro, ale Eda a Hroch to pěkně roztáhli, takže jsme v Poděbradech parkovali poměrně brzy s „normálním“ průměrem asi 34km/h :-) Na špici to ale nějak bolelo :-(

Jelikož Hroch nějak oplýval silou a nedostávaly se mu malé pastorky vzadu!, tak se jelo i zpátky a s využitím příhodného větru jsem zrychlil přesun do Kerska, kde jsem se s díky rozloučil a jal se umřít proti větru domů. Kluci díky.

• Hroch obojzhivelnyj  

Dneska bylo takovy vedro ze i Eda si dal u Boucka misto piva tamarindovou limonadu…

• Delkim  

tak ještě že jsem se té kaši tentokrát vyhnul a dal si odpočinkouvou TT na Vysočině :)))

• blaf  

hezky, ze budes bednit i na Vysocine, jsem teda necekal, congrats

• Medunka  

:-)

Dal sis pak aspoň za odměnu stejnou sváču jako holky?

• Delkim  

ta jejich sváča byla výměnou za moje startovný :)))

já si dal vynikající nealko pivo Ferdinand a z domova toustový chléb s fíkovou marmeládou z Lidlu, vynikající, jsem se na to klepak už ráno, když jsem si to chystal :)

• madik  

Neupekl jsis nohy jako Honza Bárta ? :)

• Hroch obojzhivelnyj  

To je ale pekna fotka, jak tam sedite oba s rukama zapecenyma do tvaru nastavcu ;-)

Paradni, gratulace,holt kvalitni garazova priprava je poznat!

• milmat  

Gratulace! Žíly vypadají cool a tepny už tam budou také :-) Ale nějak mi nejde do hlavy, jak můžeš jet 45 min. v Z5. To je klinická smrt, ne?!

• McBlacky  

když to dobře dávkuješ tak ne. To je právě to, kde se láme chleba. Není umění jet nad ANP, ale umění je tam jet dlouho.

• look_as1  

Ono z definice AnP nejde jet nad AnP dlouho :-)

To ho ma majitel jenom spatne zmereny…

• look_as1  

To find your LTHR do a 30-minute time trial all by yourself (no training partners and not in a race). Again, it should be done as if it was a race for the entire 30 minutes. But at 10 minutes into the test, click the lap button on your heart rate monitor. When done, look to see what your average heart rate was for the last 20 minutes. That number is an approximation of your LTHR.

Zone 5a 100% to 102% of LTHR

Kdyz to spojite s FTP testem na 20 nebo 30 minut.

Myslim, ze 45 minut casovku musel jet v Zone 4 a ma tudiz spatne stanovene tepove zony.

• McBlacky  

podle mě to není až tak pravda. těsně nad prahem by měl špičkový sportovec být schopný fungovat i desítky minut. Jedna věc je průměr a druhá konstatní zátěž. U průměru je v XC nebo CX běžné jet hodinu nad změřený číslo 4mmol laktátu. V konstatním výkonu to desítky minut budou taky viz časovky pro tour. Tak se jedou takový W/kg, že to rozhodně je nad ANP (viz třeba 6w/kg).

mrkni sem

tady neuvádí na kolika mmol, ale zase uvádí, že to je výkon do 30min cca.

• look_as1  

Jestli to chápu správně, tak tréninkem se LTHR posouvá nahoru. Svaly reaguji na trénink rychleji, než srdce.

Takže pokud si to člověk neměri pravidelně, tepové zóny nesedí.

Já vidím u sebe, že power Z4/FTP mám z březnových 300 na 345 a s tím roste i tepovka (160 na 166). Takže teď vlastně jezdím jarní Z5.

Což nijak nesnižuje výkon Delkima.

• Delkim  

no tvl, se ještě dozvím, že jsem to jel na půl plynu :)))

zóny mám nastavené dobře, to si kontroluji zejména od doby co mám PowerTap

nesmíš nad tím uvažovat „obecně“, to tady neplatí, já na tohle trénuji cíleně skoro půl roku, cíleně na časovku tj. maximální výkon + výdrž nad ANP (ono taky jak jinak bys chtěl jet časovku…)

jsem v tomhle asi laik, ale selským rozumem mi vychází, že časovku nemůžeš jet „jenom“ na 100–102% LTHR nebo FTP, to je z logiky věci málo, se musíš zmáčknout mnohem víc a jet to na absolutní hranici maxima co ti tělo (a morál!) dovolí (a to rozhodně není zóna 4)

je samozřejmě otázkou trénovanosti, co vydržíš… někdo dá 5 minut, někdo 30 atd… já když jsem s cyklistikou před 4 lety začínal, tak jsem v těchto tepech dal tak JEDNU minutu a musel jsem slézt z kola a lehnout si do trávy! :)

• blaf  

Kdyby ti tu poradil dřív, tak jsi mohl vyhrát :)

Bude záležet jak dlouhá časovka to je, 15 min. casovku jet na ftp je blbost. 60 min. casovku (rovinatou) jet jinak než na ftp nemůžeš, viz definice ftp. A když ji nad ftp pojedeš, tak jen zjistis, že ho máš výš než jsi myslel. :)

Btw 100–102% LTHR nebo FTP takhle to zaměňovat nemůžeš. Ftp není to samé jako lthr.

• Delkim  

to už je na mne moc teorie :) každopádně to bylo nad ANP s klasickou nudlí, slinou a pachutí krve v držce :)))

btw tak už jsou kompletní výsledky, nakonec z toho bylo i druhé místo celkově!

bohužel mi to maličko komplikuje nákup kozy, neb manželka prohlásila, že kozu nepotřebuji, protože až na celkového vítěze jsem všechny ostatní s kozou předjel :(

• look_as1  

Treba Buchacek na MCR jel 70 minut casovku na 176 tepu (https://www.strava.com/…802/analysis) – zony viz nize.

A vykon 310 W pri FTP kolem 323 W.

• look_as1  

A jak se to teda muze zamenovat/prov­navat?

Kdyz pojedu casovku presne podle LTHR testu.

Pojedu 30 minut na maximum a tep za poslednich 20 minut je moje LTHR.

Tak to prece z definice nemuzu jet nad LTHR?

A plati, ze 45 nebo 60 minutu muzu jet stejne jako 30 minut? Tj. LTHR tep, ale bude klesat power?

To je jako ten priklad na idnes, ze 0.999....... je rovno 1 :-)

• blaf  

puvodne jsem myslel, ze LT neni to same jako FT, ale vcera jsem koukal na nejaky webinar od Trainerroad a tam psali, ze je to to same, tak ja vlastne vubec nevim jak to je, radeji se ted uz tepy moc nezabyvam, nebavi me vozit tepak

• McBlacky  

není to to samé

• look_as1  

A jak to je?

Tepy na 102% LT můžu jet hodinu, ale postupně klesá výkon, 20 minut jedu 104% FTP, 40 minut 102% FTP a 60 minut na 100% FTP?

Pořád je tam ten paradox, že při 30 min testu jedu 20 minut přesně LTHR. Takže 30 minut časovky pojedu pod LTHR, protože pár minut trvá, než tep vyletí nahoru…

• milmat  

Já jsem ve stádiu, kdy se do Z5 ani nedostanu (nastavení dle věku). A pokud tam jsem, tak to je jen na pár sekund minut. Většinou mi odejdou nohy silově. Na druhou stranu jsem ještě nemusel padat do příkopy vysílením nebo v křeči. Ale to je samozřejmě mou nízkou vůli se vykašit do smrti. Úplně mi stačí naše „ZDV“ vyjížďky na kafe :-)

• kokoska.rokoska  

Zítra ráno bude asi poněkud vlhko, ale