Víkendové silnice Praha východ - léto 2015

756 nepřečtených
  • jecnak

    Jarní vlákno narostlo do obřích rozměrů, mějme tedy letní. Teploty jsou letní už dávno.

    0 0
    • jecnak  

      Zítra bych jel do Poděbrad. Jen musím byt v 10:20 v Oseku u Poděbrad. Navrhuju tedy sraz posunout na 8:15.

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Ja rano nemuzu, vypravuju Kaspara na tabor. Kdyztak nejaky odpo, ale mozna ho spis venuju praci, mam tu nejaky resty.

        Jak v nedeli, zustavas v Oseku? Stod se chysta jet z Brna, tak zvazuju ze bych se s nim po kafi potkal nekde cestou (cca Chotebor, nebo kudy pojede, jeste kouknu kudy to jezdi Milos) a jel s nim nekudyma kolem Sazavy.

        0 0
        • jecnak  

          Pozdeji nemuzu, az kdyztak v nedeli. Jedem rano s Edou, ja na krosce a v prvnim treninkovem cyklu, takze zadne letecke dny nehrozi.

          0 0
    • milmat  

      Já se jedu pokusit nahradit Edu v okolí Pálavy :-), ale za týden bych konečně dal kafe. Zase blbé tlačítko, já se té oranžové prostě bojím :-)

      0 0
    • jecnak  

      Zitra repete. Sraz v 9 v Mochove. Na miste bude Eda. Ja vyrazim od Podebrad a srazime se po ceste.

      0 0
    • holly  

      Zdravím,

      zkusím se zeptat zde. Nemáte prosím nějakou osvědčenou silniční trasu z Prahy do Hradce Králové s ohledem na kvalitu silnice, provoz a taky aby to nebyla úplně darda, vzhledem k tomu, že z HK pokračuji ještě dál?

      Díky za tipy.

      0 0
      • jecnak  

        Jezdim normalne po stare Hradecke pres Podebrady do Noveho Mesta za Chlumcem a tam odbocim na Pardubice. Jelikoz jezdivam v sobotu rano, tak provoz minimalni. http://www.bikemap.net/…raded-praha/

        0 0
      • blaf  

        Jak píše jecnak, do Nového města a potom buď dál po staré hradecké nebo na Lázně Bohdaneč a odtamtud přes prdelky na Hradec.

        0 0
      • Raf  

        Jezdím to po staré Hradecké docela často a nejhorší je Chlumec – Hradec, kde se pak motají i kamiony. Jezdím většinou pátek odpoledne z Prahy a v neděli odpoledne zpět, nepřjde mi to jako nějaký hardcore.

        0 0
    • Honzis  

      neděle 26.7. se dá pojmout i tempově – http://cfc-kladno.cz/…zavi15_2.php – pokud bude sucho, tak bych to zkusil objet.

      0 0
      • milmat  

        A je v ceně i řízek? :-)

        No, já bych o víkendu dal nějaké 2kilo, ale ne sám.

        0 0
    • karliner  

      Včera jsme vylapali v Břežanech jednoho dezertéra z vaší sekty. Schválně, jestli se přizná :-D

      0 0
    • Reggie  

      Jak to vidíte zítra? Rychle do Poděbrad na cafe a pak s Milošem oklikou přes jih zpět?

      0 0
      • jecnak  

        Asi klasika v 9 v Mochove. Zpet pak musim nejkratsi cestou.

        0 0
      • 33biker33  

        Jel bys neco delsiho v sobotu trochu kopcoviteho? Chtěl bych byt na zaver Tour doma, cca 15 h. Tempo výletní.

        0 0
        • Reggie  

          Přijeď do Mochova, pojedeme do Poděbrad a v 10h budeme mít 60km. Těch zbývajících cca 100 už za 4hoďky nějak namotáme.

          0 0
          • 33biker33  

            Co tedy sraz 8 h Koh-i-noor?

            0 0
            • Reggie  

              O.K. v 8 tam budu

              0 0
              • 33biker33  

                Ok.

                0 0
              • 33biker33  

                Vzhledem k okolnostem bych to videl tak na 10 h at se jede za sucha u Koh-i-nooru. Jeste bych upresnil jak se bude vyvijet.

                0 0
                • milmat  

                  Taková silná sestava a já to musel večer vzdát. Po včerejší návštěvě jsem ještě nepoužitelný a k tomu tu ještě trochu bouří…

                  0 0
                • Reggie  

                  zrovna jsem ti SMSkoval. Dnes nepojedu, mám ze středy naražené koleno a včera jsem, nemohl dojet ani domů. Po cca hodině s tím už nemůžu šlapat.

                  0 0
    • milmat  

      Zítra kafe, sraz 9:00 Mochov.

      0 0
    • Honzis  

      Ve čt a pátek (30+31) mám volno, pokud by měl někdo zájem o švih, můžeme se domluvit.

      0 0
      • milmat  

        Já se předběžné hlásím :-)

        0 0
      • blaf  

        ja jsem normalne v procesu, takze ctvrtek vubec a patek bud rano nebo pres poledne rychle dve hodky

        0 0
    • milmat  

      Ahoj, zítra kafe 9:00 Mochov. Doufám, že se někdo přidá a zachrání slabou účast z důvodů dovolených apod. :-)

      0 0
      • Honzis  

        já jsem out – v Orlických

        nicméně po dnešním Krakonošově cyklomaratonu jsem úplně out :-) Zlaté brdky za Kouřimí, Miloši!

        0 0
        • milmat  

          jj, už jsem ti kontroloval segmenty na Stravě :-) Pěkné kopečky, VAM i AVG.

          0 0
      • jecnak  

        Ja se objevim.

        0 0
      • blaf  

        Jsem out z důvodu dovolených

        0 0
      • Reggie  

        dnes ti dávám košem, jedu se západní sekcí na Plešivec.

        PS. beru světla :-)

        0 0
        • milmat  

          Polehčující okolnost je, že jsi se přiznal sám a nemusel tě hlásit Karliner :-)

          0 0
        • McBlacky  

          a šlo to i bez světel ;)

          a dokonce si dal pivo – my vám ho nakonec naučíme :)

          0 0
          • Reggie  

            nakonec ze mě uděláte agenta který alkoholem zlikviduje celou východní sekci :-)

            0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            TVL co do nej lejete? V tomhle vedru zacal jezdit na zimaku s blatnikama, a z legendarniho zluto-fialoveho dresu orval rukavy jako nejakej triatlonista?!

            0 0
            • Delkim  

              to bylo tím vedrem a nebo lejete podivné tekutiny i do Tomáše? :)))

              tohle bych udělal tak na setinu vteřiny a okamžitě lehnul :)

              0 0
    • Medunka  

      OT – Co o vás řekne kafe? :-) //Já jsem vždy stylově oblečená a mám čistý kolo :-)

      Espresso: A cyclist who appreciates the taste of coffee, but is also trying to maintain their “Euro Pro” image. They are most likely riding an Italian bike.

      Double espresso: A cyclist that has had a late night of watching the Tour and needs an extra pick-me-up. This is the cyclist that rides their 60mm carbon race wheels all year-round.

      Long black: The coffee purist. This is the cyclist immaculately presented in a matching kit and bike and takes time for the finer things in life. A long black gives you more time to sip and enjoy the brew while chatting at the cafe.

      Macchiato: The cyclist that just wants to be different. Enjoys coffee, but needs a dash of milk to soften it. They are the ones wearing the newest, most flamboyant kit and riding the latest custom number.

      Flat white: Coffee without the fanfare, some would say, the boring choice. Most popularly ordered by cyclists wearing mismatching kit or the ones that spend the whole ride talking about their FTP.

      Cappuccino: The cyclist that enjoys the froth just as much as the coffee and would never order after 11 a.m. The cyclist that is always up for a chat on the road.

      Latte: A safe option to order when somewhere new, as any decent barista generally wont get it wrong. This is ordered by the ordinary cyclist that is well dressed, riding an immaculately clean bike and very unassuming.

      Skinny, anything: Whether it be cappuccino, latte or flat white, it’s the ‘diet’ choice. The cyclist that orders this is watching their calories, or at least saving them, so that they can order a second coffee.

      Soy latte: The cycling vegans, lactose-free, dairy-free, the hipsters or the cyclist that just wants to be different.

      Decaf: These are rare. The cyclist that has either already had a million coffees for the day or simply can’t handle the caffeine.

      Hot Chocolate: The caffeine haters choice. The cyclist still want a hot beverage with their mates but they don’t like or want a coffee. Their coffee connoisseur friends mock them, but they know their friends are secretly eyeing their marshmallow.

      http://cyclingtips.com.au/…s-about-you/

      0 0
      • McBlacky  

        asi budu muset jezdit dřív, před 11 nestíhám :)

        A váhám jestli espresso je míněný italský (ristretto 10–20ml) nebo klasika co servírují všude jinde (20–30ml). Spíš jim tam ristretto chybí

        0 0
      • milmat  

        A co je Euro Pro image? Abych věděl, až prodám Treka a koupím nějakého Taloše.

        0 0
        • McBlacky  

          no jako že jsi pro rider z Evropy, takže piješ jen malý espresso :) narozdíl od těch křupanů v US co pijou teplý mlíko z lavorů

          0 0
          • treatt  

            Ještě malý upřesnění, řekl bych, že tady mají na mysli ten klasický „Like-a-pro-look“, tedy jak hobíci dělají vše pro to, aby vypadali stejně jako profis z jejich oblíbeného týmu ;) což je asi víc evropská záležitost, přeci jen ta tradice je tady silná..

            0 0
            • karliner  

              Tvl, chbí tam Tvoje oblíbené rozpustné :-). Nebo překapávané?

              0 0
    • Honzis  

      jen hlásím konečně nový asfalt v úseku Dobročovice – Škvorec! + Hradešín – Masojedy, takže se nechá krásně jet z Kolodějí bokem přes doborčovice – škvorec – přišimasy – tismice až do českého brodu po hodně pěkném povrchu (krom pár úseků)

      0 0
      • Kubajsu  

        Bomba. Tomuhle úseku jsem se zatím vyhýbal jak čert kříži ;-)

        0 0
      • Coural  

        Nádhera. Kvůli stavu těch silnic jsem začal jezdit do Sázavy a Benešova a už se mi to zajídá. Rád se zase projedu přes Český Brod a Kolín.

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Hradesin- Masojedy super, usmev od ucha k uchu i bez konopneho pole vedle. Tuhle trasu zas zkusim na nejakou prodlouzenou z prace.

        Z jinehou koutku, Loucensky vibrodrom ma taky novy kabatek, i kdyz kousek light verze pred Louceni zustal. Jeste nam zaasfaltujou kostky ve Strakach a ty navraty z dvoukila si vubec neuzijem :-)

        0 0
        • Delkim  

          dneska byl fajn úsek Kopidlno – Rožďalovice přes Mlýnec, první půlka už hotová komplet nový asfalt a druhá půlka se zítra začne frézovat, je to kraj Bučického mlýna, tam jsem prvně jel díky tobě :)

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            ..sem tam jel pred tydnem. Od mlyna jsem se tam nechal odklonit znackou cyklostezky, pak se trapil v dirach a nakonec na predfrezovany silnici. A z kofoly ve mlyne nebylo nic.

            0 0
            • Delkim  

              aha, tak to za týden stihli položit asfalt, to by během 14 dnů mohlo být hotovo i na té druhé půlce, to by bylo fajn

              podívej se na Stravu, dneska to byla fakt pěkná cesta, ještě tam musím zapracovat silnici 275 z Křince přes Sovenice na Mcely resp. opačný směr, tu myslím udělali loni, jsem tam tenkrát vlítnul a na vyfrézovaném kraji jsem cvaknul obě duše najednou :)))

              0 0
        • Coural  

          Sakra, přes Hradešín jsem měl dneska jet. Vzal jsem to přes Škvorec na Přišimasy a celé stoupání ve Škvorci, kolem odbočky na Hradešín až na konec nové zástavby je v hrozným stavu. Pak až do Tismic, Českýho Brodu a Sadský, je to nádhera.

          0 0
          • Delkim  

            Český Brod – Sadská má tedy do nádhery hodně daleko...... díry, vlny, dodávky jezdí jak formule a úsek kolem napojení na D11 je taky těmi hrboly fakt hodně velká bída!

            když už jsi v Brodě, tak do Sadský to máš lepší v Brodě přímo kolem nádraží a přes Bylany

            http://mapy.cz/s/kqxt

            Lstiboř-Klučov maličko horší, ale jinak pohoda a hlavně bez aut… jen o pár km delší, ale stojí to za to

            0 0
            • jecnak  

              Dodavky jezdi jak formule snad vsechny, protoze kazda lopata, ktera nema penize nebo mozek na nakladak jezdi s dodavkou.

              0 0
            • Coural  

              Já jel přes Klučov a Milčany a ten kousek z Brodu mi připadal slušnej. Je fakt, že u krajnice jsou díry, ale není to nic tragickýho a vzhledem k tomu, že bylo dnešní dopoledne, tak tam ani provoz nebyl nijak velkej. Spíš mi vadilo, že nespravili kopec z Čelákovic do Mstětic.

              0 0
    • ferlikster  

      Ahoj lidi,

      přestěhoval jsem se před měsícem do Prahy a hledám bandu co zná místní trasy. Horské kolo mi dorazí nejdřív koncem září, ale silnička jde ze servisu už příští týden! Fyzičku mám zatím vhajzlu, jezdíte něco „normálního“ v týdnu po práci?

      0 0
    • jecnak  

      Zitra navrhuji sraz na kavu uz v 8 v Mochove a navrat nejkratsi cestou.

      0 0
      • Delkim  

        zkusím se na vás někde napojit, mám v plánu vyrazit už někdy kolem 6 hodiny, abych něco natočil než začne ten hnus :(

        nicméně podstatnou otázkou je, kdy mi to vedro dovolí usnout :)))

        0 0
      • milmat  

        Já se rád připojím, ale po kávě pokračuji na oběd na Kaňk (Kutná Hora).

        0 0
        • Delkim  

          podle tvých posledních záznamů na Strava tam budeš spíš na brzkou svačinu než až na oběd :)))))))

          0 0
      • Reggie  

        jdu si nastavit budík o hodinu dříve

        0 0
      • Reggie  

        tak dobré to bylo, ani nebylo horko, vstávat v neděli v 6 se vždy vyplatí :-)

        0 0
        • Honzis  

          vychytali jsme to dobře, teď už je zase 34C! I sólo návrat z čelej byl v pohodě, jak fouklo do zad, ani nespadnul průměr :-)

          0 0
          • milmat  

            Bylo to super, konečně dobrá účast. Já si to dal zpět přes Kaňk (doporučuji restauraci Na Pašince). Pěkné cesty ve směru Kutná Hora – Kouřim. Před Dobrým Polem byla odbočka na novou sfaltku – směr na kompresní stanici Net4Gas. Je to tam průjezdné pro silničku?

            0 0
            • Honzis  

              dobré pole – lipan mohyla je průjezdné, ale místy uválcovaná polňačka – záleží jak moc se o Treka bojíš :-) projíždíš kolem zahradnictví či co, pár panelů, k Lipan mohyle je ten prašný úsek.

              0 0
    • Dr.Drejg  

      Ahoj,

      nechá se nějak rozumně projet po této lesní cestě z Káranýho do Sojovic?

      http://mapy.cz/s/ksst

      dík, David

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Jo, asfalt, casto tam jezdime. Kdyz to vezmu od Sojovic, tak pred lesem je tam jedna velka dvojdira s prujezdem uprostred, pak betonka s dost hrubym povrchem ke kolejim a zbytek velmi slusny asfalt, par osamelych der u Karaneho. Na casti zakaz vjezdu -patri to vodarnam, takze bez aut. Oblibene inlajnisty.

        0 0
    • milmat  

      Včera jsem za Sadskou viděl cca 1 km daleko grupu. Tak jsem přidal, že si je dojedu. To mi celkem trvalo, ale nakonec v Hadištku jsem je dojel. Akorát to nebyli cyklisti, ale tři kluci a jedna holka na Babetách. Tak jsem je předjel, za což jsem sklidil jejich velký obdiv :-). 40 km/h byla taková hranice jak pro mne, tak pro Babety. Škoda, že to pak zabalili v Kérsku. Takže taková malá satisfakce za dědu, co mne opral 50tkou v Nymburku na el. kole…

      0 0
      • Medunka  

        :-D s váma už nevyjedu :-) Leda na tom elektrokole.

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Tvl jeden si dava 200km smazenici v polabsky panvi s avg 33, druhej taha spici smecce babet. Kde to ziju. Ty horka uz by mely povolit.

        0 0
        • Reggie  

          nevím kdo se ukryl do nezmapovaných Brdských lesů a tam tajně trénuje

          0 0
      • Delkim  

        jestli jejich max bylo těch 40 km/h, tak to jsi musel smažit minimálně tak +45 abys je dojel… kupuji kávovar, já vám na ty Poděbrady kašlu, nenechám se zabít :))))))))))

        0 0
        • milmat  

          Žádné obavy. Normálně jeli okolo 35. Těch 40 vytáhli na max. plyn a v aero poloze :-)

          0 0
    • jecnak  

      Zdravim vsechny. Pokud byste meli chut se obcas mrknout, jak na tom jsem na svem putovani Paris – Brest – Paris , tak bude funkcni sledovani zavodniku na strankach organizatora Trasu jsem si poskladal a vyexportoval zde Startuji v nedeli v 16:30 a najdete me tam podle jmena a nebo pod registraci AT-172. Neco malo k historii zavodu najdete i na strankach Sterby

      0 0
    • milmat  

      Nějací zájemci na sobotní dopolední vyjížďku? Vyrazil bych v 8:00 a návrat do oběda.

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Dopo mam program, a odpo budu nejspis neco delat doma.

        Negyelni kafe?

        0 0
        • Honzis  

          v neděli bych možná jel, ale dnes dorazím dost pozdě a nebudu na netu. Zkuste zapřemýšlet o variantě „spodem“, že byste mě nabrali někde cca v Poříčanech a jelo by se na Cerhenice, Sokoleč. Ráno v 9 mochov asi nebudu stíhat.

          0 0
      • blaf  

        Máš objednaný nějaký babeťáky? Ať není nuda.

        0 0
    • blaf  

      nejake plany na vikend?

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        JJ, nejake plany?

        Kilo na Sazave nebo v Koko? Moc vic v sobotu asi ne, chci neco doma udelat. Nedeli vidim na kafe.

        Milos je v so out, v nedeli mluvil o kafi nebo delsim kafi.

        0 0
        • blaf  

          ucast bude asi spatna, Honzis taky nemuze, bude zase honit nejaky kluky na kopci :)

          taky bych chtel byt na pozdni obed doma, Koko je z Podebrad na kilo daleko, takze spis asi ta Sazava, doufam, ze se rozjedou nohy, tenhle tyden je to s nima spatny

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            V 9 Mochov, jedem s Edou smer Sazava, Sternberk, Sadska…100+

            0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Hmm tak blaf dostal strach a Eda rymicku nebo co. V Sobehrdech zjistil ze Dědek je az zitra, jako by to tu nebylo napsany. Tak misto železného dědka jen plechový nohy celý den.. Ale pěkně.

            0 0
            • milmat  

              Byli jste na té Sázavě nebo ne? Na Stravě chybí záznam :-)

              0 0
              • blaf  

                Hroch planoval smrtici tempo, tak jsme mu dali kosem ;)

                0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                Tvl ty jsi horsi jak nejaka manzelka ;-) Mas to tam, jel jsem nakonec sam.

                0 0
                • milmat  

                  To jen tak pro pořádek, navíc mi bylo líto, že jsem musel na Moravu nemohl jsem na Sázavu :-) Ale trochu to zpravil KOM, co mi nedávno někdo sebral.

                  0 0
        • jecnak  

          V nedeli se mozna pridam.

          0 0
          • Delkim  

            dej prosím včas vědět, pokud pojedeš tak zkusím udělat maximum, abych se k vám zase přidal, osobně chci tomu „bláznovi“ pogratulovat :)

            měl bych se zítra vracet z Moravy, nicméně po dnešku nevím jak zvládnu zregenerovat a manželka v neděli musí na týden na školení, atd… je to hektické, nicméně zkusil bych to aspoň na to kafe a pak domů

            0 0
            • jecnak  

              Napisu ti sms. My se budem zitra vracet z Parize, tak si nejsem jisty, zda to vyjde casove. Pocitam ale, ze bude klasicky sraz v 9 v Mochove a nejkratsi cestou do Podebrad.

              0 0
      • martin7  

        V neděli se jede v Sobehrdech Železný Dědek. Propozice na www. Česky.cz. Je to 100 km

        0 0
      • Reggie  

        zítra si jedu osobní randonee do Havířova. Mám to naklikané na ±380km. Pokud pominu vítr proti tak počasí vypadá ideálně. V úterý chci jet zpět. Tak mi držte palce.

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Drzime, dobre nohy a pevny zadek ;-) A to utery zpet, to je hrdinsky pristup!

          0 0
        • Delkim  

          Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným… :)))

          tak pak dej vědět, držím palce ať nic nezačne bolet a vše je ok!!!

          0 0
        • milmat  

          Tak co, žiješ? Dorazil jsi?

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Tak jak?

          0 0
        • Reggie  

          Tak jenom ve zkratce:

          bylo to peklo na dvou kolech. Při nájezdu na silnici 35 před Vysokým Mýtem začalo foukat proti, za Litomyšlí silnice začala stoupat, a moje rychlost klesla z 30 a více na 20 a více a to jsem si celkem dával. Navíc se něco stalo a téměř jsem nemohl sedět na sedle a začaly mě bolet šlachy od těch kostí na kterých se sedí. Ne třísla ale něco za nima.. To trvalo asi 100km než tělo pochopilo, že do cíle dnes dojede, a je jen na něm jak dlouho to bude trvat. Krása byl 10km úsek ze Šternberka na Olomouc kde mi fouklo do zad a lehké hlazení pedálů mě hnalo 40cítkou jako nic. K večeru se za Mošnovem vítr utišil a už se jelo dobře.

          Ujetá vzdálenost 393km

          doba jízdy 13:49h

          průměr 28,5 km/h

          čas celkem 17:25h

          nastoupáno 2700m podle Garminu ale nevím jak to měří s vypnutou GPS

          proti větru 180km

          defekt 1ks

          Zpět do Prahy jedu vlakem. Kupodivu nejsem ani unaven ale ty úpony nebo šlachy nebo co to je, mě bolí. Dnes se jedu projet, tak uvidím co to bude dělat. Trasa na Stravě je buď naklikaná, nebo jenom část, protože jsem vypínal GPS ať mi vydrží baterka.

          0 0
          • blaf  

            pekne

            0 0
          • jecnak  

            Zni to jako epicka jizda. Ale co sakra tech chybejicich 7km?

            0 0
            • Reggie  

              taky jsem na to při dojezdu myslel ale nechtělo se mi už bloudit po nocích. Z Frýdku Místku jsem jel oklikou kvůli rozbité cestě a doma mi tatík řekl, že je tam krásný nový asfalt :-)

              0 0
          • R-A-D-I-U-S  

            Se nám tady Ti UltraMani nějak rozmnožili :-) Pěknej pojezd !

            0 0
            • Reggie  

              do ultra mám ještě SAKRA daleko :-) a myslím, že už to lepší moc nebude

              0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Ty heroj! Hezky.

            0 0
          • Delkim  

            strašný strašný strašný........ myšleno v dobrém!

            tohle bych bez tejpů, brufenů (asi i morfia), nástavců a jiné hlavy nedal :)))

            gratulace!

            co jsi cestou všechno zbouchnul?

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              nechce se mi to hledat, ale kdo se tady bal jezdit pres kilo, a tedka tam posila solo dvoukila@33kmph, h­e?

              Hale ty jezdis casteji na ruzovky? Jsi me docela vydesil onehda jakou lekarnu jsi vybalil na bolave koleno.

              no a tady

              chlapek pise, ze po 9 dnech po 250km ho prestalo uplne vsecko bolet samo od sebe

              0 0
              • Delkim  

                já jsem spíše mastičkář než konkrétní pilule, na koleno jsem měl Voltaren mast + Ibalgin gel, pak vyšší dávky wobenzymu a něco „forte nebo rapid“ na ten namožený úpon, protizánětlivého, ale název si nepamatuji

                a od ortopéda na 3 měsíce nějakou směs enzymů z ananasu a papáji, název jsem zapomněl, ale moc jsem tomu nedůvěřoval :(

                nicméně upřímně přiznám, že kdyby mi ty moje problémy s úponem (koleno) měla nějaká růžovka vyřešit, tak bych na ní klidně jezdil, ta chuť na kolo byla silnější než cokoliv jiného… bohužel (bohudík) na to nakonec pomohl hlavně klid a tejpy (ortéza)

                0 0
                • Delkim  

                  btw tohle je to, co mi jednoznačně pomohlo nejvíc, taková „pitomost“ a dělá to doslova zázraky

                  Tejpování předního stehenního svalu při bolesti kolene

                  How To Use Kinesio Tape To Treat Anterior Knee Pain

                  0 0
                  • jecnak  

                    Na 1000km v Rakousku mi to pomohlo. Ted na PBP me zaclo chytat leve koleno a jelikoz jsem nemel tejpy pri ruce, tak jsem proste jen zpomalil a zvysil kazdenci/snizil tlak na pedal. Po cca 100km se to srovnalo a na konci jsem zas mohl normalne slapat ze sedla.

                    0 0
                    • Delkim  

                      teď v Pekingu zrovna vyhrál rozběh na 200 m Turek co má stejný tejp :)))

                      a neuvažoval jsi o tom si tam dát tejp(y) preventivně?

                      0 0
                      • jecnak  

                        Aktualne uvazuju spis o jinych tretrach, jelikoz mam pocit, ze to krome jineho s tim take souvisi. Bohuzel na zkouseni neni moc pokusu, protoze me koleno/a zacnou bolet vetsinou tak kolem 700–900km. Zacnu tedy tretrami a pak uvidime. Uvidim, zda take vubec pristi rok neco takoveho pojedu. Aktualne mi schazi nejaky takovy cil a do podobnych bikovych dobrodruzstvi me to moc netahne.

                        0 0
                        • Delkim  

                          se musím smát, většině lidí by asi nestačila jedna A4, aby popsali co všechno by je začalo bolet po 700–900 km :)))

                          zkusím doma říct „Jani, potřebuji vyzkoušet tretry, nebudu dva dny doma“ :)

                          já teď koukám na tyhle dvoje, v té oranžové, ta by mi ladila :)

                          http://www.chainreactioncycles.com/…p-prod129772

                          http://road.cc/…n-road-shoes

                          0 0
                          • blaf  

                            hmmm, mozna tak jestli mas nohu jak baletka, na barvu se vy…, hlavne at ti sedi

                            btw. kdybys chtel vyzkouset, mam/budu mit doma nekolik paru, velikosti 46.5, 47

                            0 0
                            • Delkim  

                              to jsou tak úzké?

                              já jezdím zatím jen Shimana

                              0 0
                              • blaf  

                                Na noze jsem je neměl, ale na nějaké gaerne jsem koukal ve finebiku a měli úzkou špičku. Obecně všichni Italové dělají botu do špičky. Shimano, spesly jsou v tomhle lepší. ale zase, klidně je objednej. Vrátit jdou, poštu zpět proplatí PayPal. Přijdeš jen o rozdíl kurzu.

                                0 0
                                • Delkim  

                                  jj, vím, dneska jsem objednal jedny zimní, tak uvidíme, budu referovat :)

                                  0 0
                            • milmat  

                              Delkime, nenech se zviklat, na barvě samozřejmě záleží a oranžová ti bude pasovat :-)

                              0 0
                          • karliner  

                            Uff. Tretry za 10+ kKč…

                            0 0
                            • Medunka  

                              Někdo to prochlastá, někdo si udělá radost jinde, každý to má jinak :-)

                              0 0
                              • Delkim  

                                jj, dneska jsem bral na pumpě vodu do bidonu a na „odsolení obličeje“ a dva ožralové s pivem se ptali, kolik takové kolo stojí

                                cena jim nic neřekne, resp. to je akorát aby tě tím pivem polili, tak jsem řekl, že to je jako kdyby měli několik let veškeré pivo zadarmo :) to jim chvíli trvá to zpracovat a já už byl pryč :))) …a několik týdnů mají o čem diskutovat :)

                                0 0
                              • karliner  

                                Ještěže tam je ten smajlík, jinak by to vypadalo jako klasický medunčin otrávený šíp :-)

                                0 0
                        • martin7  

                          Tretry určitě hrajou roli. Měl jsem stejný problém. Než bych je vyměnil, zkusil bych se podívat na kufry. Stačí aby se trochu hnuly (ojely) a vychýlí se z normální pozice a pak to odnáší koleno. Dále bych zkusil chvilku laborovat z vložkama do bot ( i když to asi nebude mít přímý vliv)

                          0 0
                          • jecnak  

                            Pouzivam Speedplay, takze ani posun ani ochozeni neni prilis realne. S vlozkama laborovat nejde, na to mam malo mista v bote. Na kratsi jizdy po rozumnem asfalte do cca 600km je to v pohode, takze se to dost spatne testuje. Po tech cca 600 nastupuje necitliveni prstu ci paleni chodidel a cca kolem 900 kolena. Zkusim tretry s vetsim prostorem pro prsty a lepsi tepelne tvarovatelnou vlozkou.

                            0 0
                            • Pebe  

                              a zkusit rovnou nějaké BONT, které si tepelně vytvaruješ celé? Na " Speedplay":http://www.speedwareblog.de/…eedplay.html taky dělají podrážku…

                              0 0
                              • blaf  

                                s podrazkou na Speedplay jsem skoro nic v shopech nevidel, a objednat a cekat az to vyrobi je dost loterie, Bont customer service a dodaci lhuty stoji za… ale ve trech dirach problem neni, Bonty maji podrazku cca 4mm, coz je o dost min nez ostatni boty, takze i s adapterem na 3 diry to bude s Bonty min nebo stejne

                                problem ale je kvalita u starsich modelu (aktualni vyssi modely jsou na tom udajne s kvalitou dobre) a cena u aktualnich modelu, kupovat boty za 7, 8, 10 tis. aniz bych vedel, ze mi budou sedet je treba pro me nemyslitelny, nevim jak pro Toma, navic u znacky, ktera na bazaru asi moc nepofrci, u Sidu by to nejspis bylo jinak

                                0 0
                              • jecnak  

                                BONTy mam v hledacku prave z tohoto duvodu. Zatim jsem mel na noze bohuzel jen moc velke, ale tvar spicky mi prijde velmi prijemny. Zbytek by se mel dotvarovat.

                                0 0
                                • Delkim  

                                  před pár dny jsem četl recenzi na nějaké tretry, co se dají do trouby na 90 st. a pak se vytvarují podle nohy

                                  nemůžu to najít, nebyly to tyhle?

                                  0 0
                                  • jecnak  

                                    Ano, jsou to prave Bonty. U ostatnich treter se tvaruji jen vlozky

                                    0 0
                                    • blaf  

                                      je toho vic, Bonty se pecou jen na 70st., takze jestli pise Delkim spravnou teplotu, tak to Bonty nejsou, dal jsou tvarovatelne Lake (jen vyssi modely) a Shimano R321 (jen svrsek), asi budou i dalsi znacky, ale ty neznam

                                      0 0
                                      • jecnak  

                                        Shimana budou mit urcite tvarovatelnou i vlozku.

                                        0 0
                                        • blaf  

                                          321 myslim, ze ano, 171 a nizsi ne, ale neni problem koupit jinou tvarovatelnou (Sidas, Formthothics, …)

                                          0 0
                                • McBlacky  

                                  jezdí je Tatulda a teda moc odvázanej z toho není. Abys nebyl napálenej marketingem.

                                  problém s pálením je nejčastěni díky tvrdosti podrážky, že ti nepracuje chodidlo. Toho se naopak ve tvrdý tretře dočkáš dřív než v měkkčí, 600km je podle mě super hodnota. Koleno po 900 je imho normální, oteče zevnitř opakovanou námahou. Trvá to tak 2–3 dny než si to sedne. Neznám nikoho koho na ultra neberou kolena. Vždycky se to snaží hodit na něco jako kopce, kadence, boty, počasí, sedlo, bla bla,… ale podstata je opakovaná námaha, to ostatní to jen urychlí a stejně jako 600 u chodidel tak 900 u kolen je super, to je řekněme 30–35 hodin nonstop. Běžně už po 20ti to začíná a po 40ti je to jistota u všech i s 2h pauzou mezi například.

                                  0 0
                                  • jecnak  

                                    Neboj jdu jen po pohodli a spravnem tvaru, znacka me nezajima.

                                    Co se tyce paleni, tak tvrdosti podrazky to zcela jiste neni. Je to zpusobeno vibracemi zespod + stalym tlakem na jednotku plochy (upnuti, tvarovani vlozky a tvar stelky) + teplota kombinovana s vlhkosti. To prvni neovlivnim, to druhe prave resim a to treti mam vyreseno. Co se tyce kolen, tak otoky uz jsem minimalizoval – spravne nastaveny posed + speedplay. Mam problem s pretizenim uponu svalu, tam zkusim zapracovat na kadenci + technice slapani pres zimu (valce jsou pruda ale funguji).

                                    0 0
                                    • McBlacky  

                                      no to s tím souvisí, pokud podrážka nepracuje vůbec, tak je tlak na stále stejná místa, pokud není 100% tuhá tak pracuje i chodidlo a rozloží se to. Teplota a vlhkost jasný.

                                      Otok bude vždycky, to je daný mechanicky :/

                                      každopádně ladit tohle už je fakt šichta a musí být jasný cíl, jinak to je na palici

                                      0 0
                                      • jecnak  

                                        Moje zkusenosti me tedy presvedcuji o opaku, ale prit se o tom nebudu. Ladim to uz spis jen z presvedceni, ze to co nedela noham dobre pri dlouhe zatezi nedela jim dobre ani pri kratke. Kdo vi co a jestli vubec pojedu pristi rok i kdyz nejaci kandidati jsou.

                                        0 0
                                        • McBlacky  

                                          tak čím víc ultra tím víc individuální. Hlavní je pocit, protože o všem po pár stovkách km začne rozhodovat hlava. Cokoli pomůže mít lepší pocit má smysl dělat

                                          0 0
                                  • blaf  

                                    nevis co ma za model a co mu na nich vadi? vadi mu ta tuhost nebo kvalita, zpracovani?

                                    0 0
          • milmat  

            Pěkné! Že by další Breveťák?

            0 0
    • jecnak  

      Tak tedy zitra v 9 v Mochove.

      0 0
      • Honzis  

        ok, snad si spravím chuť po dnešní ostudě na běhu.

        0 0
      • Medunka  

        Maximálně k Vočkovi, autem.

        0 0
        • milmat  

          No co se dá dělat, tak jo!

          0 0
          • Honzis  

            pánové díky, ať vám dopadne Oetz! Já nějak furt špatnej, bolest z běhu se do rána krásně rozležela – ty sjezdovky nahoru i dolů pro mě nějak nejsou :-)

            Jo a spešl obrázek pro Edu, tip na lehce úchylný dárek pro holky :-)

            0 0
            • blaf  

              Která z těch fotek na být ten darek? ;)

              Dobrý to bylo. Jen by nemuselo tolik foukat…

              0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Ok

        0 0
      • Delkim  

        my dorazili před chvílí a nestihám to :( manželka zítra na týden na školení a já musím hned ráno proti původnímu plánu odvézt děti na chalupu… zkusím aspoň odpol vytočit nohy

        0 0
    • milmat  

      Pozdrav z Kounic – IPA.

      0 0
    • Delkim  

      netypický dotaz

      soused hodně běhá a občas jezdí na horském kole; nedávno se zmínil, že by si rád zkusil silniční kolo, jaké to vlastně je

      slovo dalo slovo a na zítra jsem mu připravil moje TCX, vyrazíme dopoledne někam po okolí, jen přehodíme pedály

      otázka zní, kam jet?! mám upřednosnit hezký povrch nebo spíše silnice s minimálním provozem?

      něco jako vzít to ode mne zadem přes Limuzy nebo kousek po hlavní ku Praze a po nové silnici přes Dobročovice a Škvorec na Mrzky a zadem na Tismice?

      na co si dát pozor event. si hlídat? nekompromisně za sebou? vedle sebe?

      0 0
      • blaf  

        moje prvni jizda na silnici byla: dobry povrch, nizky provoz, ja u krajnice, druhej (zkusenej) vedle me, jeli jsme celkem svizne

        na spatnym povrchu mu neukazes, jak je ta rychla jizda super, ale na hlavni/frekven­tovanou bych ho asi moc netahal

        0 0
        • Delkim  

          tohle je myslím maximum co můžu naklikat s ohledem na pro a proti, po hlavní je tam snad jen těch 200 m z Úval směr Praha a kousek skrz Škvorec

          cesta zpět by byla skoro stejná, jen od Brodu asi zadem a pak přes Limuzy

          https://www.strava.com/routes/3176839

          0 0
        • karliner  

          Já ti nevim, udělal bych to opačně a vezl si ho za sebou. Dá se předpokládat, že když je poprvé na žiletce, že ji nemá úplně v ruce a je celkem solidní pravděpodobnost, že vás vomete nějaká dodávka, náklaďák atd. a budete se válet oba.

          0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Nedelej z nej slecinku, proste ho protahni kde to mas rad (teda ty jezdivas Podebradskou tam a zpatky, to asi ne)..

        Takovej Milos mel prvni vyjizdku ostry kafe protazeny do Vsetat a druhou dvoukilo na Kozakov ;-)

        Pocitej ze se asi nebude uplne dobre citit v tesnym haku, takze bude hodne vetrat.

        0 0
      • McBlacky  

        nedělal bych z toho kovbojku. vem ho nějak kde to je hezký a je cíl kam na bajku nejezdí a hotovo.

        na kole jezdí každá bába do krámu ;)

        0 0
    • blaf  

      nejaky plany na nedeli? ;) kafe nebo delsi kafe nebo jeste delsi kafe v kopcich?

      0 0
    • Delkim  

      zítra se jede Kounická šlapka, je tam na náměstí ve stylu Tour nádherný kolo z balíků slámy :)

      http://kounickaslapka.webnode.cz/…slapka-2015/

      0 0
      • milmat  

        jj, fotil jsem si to kolo na Stravu. Je to tam jak na TdF :-)

        0 0
    • McBlacky  

      Kdyz jsou teda vsichni v Rakousku…

      0 0
      • blaf  

        neohlaseny nedelni kafe? ;)

        0 0
        • Honzis  

          o nic jsi nepřišel, že jsi nepřijel zafandit na Kolínskou 10, já byl uvařenej (jako 95% ostatních) a konec fakt na morál – 37:44, v cíli jsem si sednul na obrubník, pak 3× vyždímal tílko co mělo asi 2kg a pak se dopotácel se napít. Zlatý kolo :-) 2 skončili v záchrance, pár lidí vyhnilo o minuty na druhé půlce, nebyla to zrovna hezká reklama na „běháme pro zdraví“

          0 0
          • Delkim  

            to je síla, to se běželo otevřeným terénem někde po silnici? to měli dát start na 8 hodin ráno…

            já si dal dneska tu Sázavu jak jsi jel asi před týdnem, fakt moc pěkná trasa!!! i když mám pocit, že jsem to naklikal obráceně než jsi to jel ty :) závěr jsem ještě protáhnul přes Kersko, představa jak strčím hlavu do toho pramene byla silnější než únava, jsem se tam pak chladil asi 10 minut s hlavou pod proudem minerálky :)))

            0 0
            • blaf  

              by jim tam nikdo neprijel, jen Honzis :)

              to je taky napad, dvoukilo v tomhle hnusu…

              0 0
          • blaf  

            jsi psal, ze 37 – 38min, takze splneno ne?

            ja chtel puvodne vyjet rano a pres Uhlirske Janovice to vzit na Kolin, jelikoz jsem ale vstal pozde a jeste dostal za ukol udelat snidani, tak jsem vyjel az pozde…

            0 0
        • McBlacky  

          To byla sobota. Ja jel z pce, sari z pha a pak spolecne do pce. Meeting point na pul cesty :)

          0 0
    • Delkim  

      GRATULACE všem účastníkům Oetztaler radmarathon 2015 !!!

      a přimlouvám se za nějaký pořádný report, ten poslední od Edy mám uložený a občas si ho přečtu ke zlepšení nálady, zejména pasáže o stoupání na Timmelsjoch jsou mé oblíbené :)

      0 0
      • Pavel  

        Něco málo je tady. Doporučuji číst od konce!. ;-)

        http://ext.soelden.com/…ten_2015.pdf

        0 0
        • Yura  

          Hm skoda. English bych prelouskal, ale nemecky ovladam mozna tak „hende hoch“ „šnel'' "raus“ a to je tak vse hehe. Taky si pamatuju ten report o kterem pise Delkim. Tak snad bude další.. :)

          0 0
        • Delkim  

          nejlepší z Čechů nějaký Pivoňka, Ječňák druhý nejlepší!

          letos to nejel Svoboda z Kolokrámu? jsem myslel, že to jezdí pravidelně, loni skončil dost vysoko

          0 0
          • McBlacky  

            Pivonkové bráchové jsou fakt vostrý drtiči. Na engadinu byli hodne vepředu

            0 0
          • Sharka1  

            Nejvetsi geroj BF ale jednoznacne Jenik – kolo v bordelu, trenink a priprava nula, a prece to nejen dal, ale jeste velmi solidne, tomu se rika sila vule – chapeau!

            0 0
        • McBlacky  

          to je fakt Eda?

          0 0
          • milmat  

            Ono to vypadá o dost dramatičněji než byla skutečnost, ale to jsou ty média :-)

            0 0
            • McBlacky  

              pěší procházku s tretrama v ruce neokecáš ;)

              jsem zvedav na report.

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                No ono neni poznat ze to je par metru pred obcerstvovackou na Jaufenpassu, kde se stejne nedalo projet. Media.

                0 0
                • McBlacky  

                  neměl lakýrky takže ho na občerstvovačku nepustili a musel bos ;)

                  0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Nevim jak to mate vy mlady chrti, ale ja musim zouvat kdykoli je sance. A obcas me paleni chodidel proste posle na 2 minuty ven. Tentokrat vic nez jindy, obcerstvovacky + extra stop v pulce Brenneru, v pulce Jaufenpassu, spodek Timmelsjochu byl vubec plny pribehu- ale jeden tunel jsem sel cely s botama v ruce, a pak nahore.

                    0 0
                    • McBlacky  

                      já dojížděl Engadin taky v docela bolesti chodidel a to jsem fakt dobrý ponožky. Krátkodobě tomu pomůže strčit nohy do studenýho horskýho potoka :)

                      Šárka taky měla podobný problém. Jak je víc než 30 tak mě to školí. Jenom na silnici, na bajku nikdy. Už jsem si o tom psal s Tomem, já si myslím, že to je podrážkou, nebo spíš její tuhostí, ale může to být jen můj názor. Nemužu se dokopat dát 200km ride ve vedru v záložních botech, který jsou jen plastový a trochu žvejky

                      0 0
                    • 01carbon  

                      Byl jsem teď kupovat nové podrážky na bikové SIDI – když jsem ukazoval jak sem jí po roce zedral tak paní spráskla ruce a povídá „člověče vy v tom snad chodíte?“ Tak teď už mi je jasné, že buď jenom jezdit, nebo boty pěkně zout :-)

                      0 0
                • karliner  

                  Ta fotka i s popiskem je nádherná a hodně epická.

                  0 0
            • Delkim  

              :) já ho nepoznal

              0 0
      • Sharka1  

        No letos myslim nikomu zima nebyla :-)

        0 0
      • jecnak  

        Dik. Letos to teda bylo hodne na moral asi u vsech z bandy. Snad jen Milos se nema na co vymlouvat a ani k tomu neni duvod, zajel opravdu vyborne. Me jen stve, ze mi to nikdy nevyjde, abych byl v dobre forme. Vzdycky mam pred tim nejakou nemoc a nebo ted PBP a nemam zaludek predbihat na startu.

        0 0
    • blaf  

      tma je cim dal driv, po praci uz to bez svetla nepujde, jak/kde vozite pridelany battery pack? mam tento, na Authoru jsem ho vozil pridelany na sedlovce, ale u Canyonu bych nerad, aby se mi stalo neco s lakem/ramem, ten batery box je z tvrdeho plastu, mate to necim omotane nebo to neresite? vozite vubec nekdo neco takoveho? :)

      0 0
      • jecnak  

        Mam dva ty pevne smontovane akupacky. Ty vozim jak pises, jen jsou v hadrovem obalu. Delaji na ne ale i silikonove pouzdro. Kdyz jsem o necem podobnem premyslel, napadla me moznost uchyceni zespod za predsunuty drzak Garmina.

        0 0
        • blaf  

          kdyz jsem videl, co udelal Barfly Milosovi, tak se mi nechce verit, ze to udrzi, je to docela tezke

          uvazoval jsem to dat zespodu na predstavec, ale na canyonu tam mam junction box, mozna to zkusim pridelat nahoru, a jeste necim omotat a casem asi skoncim u te tri brasnicky

          0 0
          • milmat  

            Barfly je o hodně méně odolný než origo Garmin pro Edge 1000 (měřeno mým okem). To nemluvím o tom, že mi volal nějaký psychopat z jejich CZ (Barfly) zastoupení a pořád mi říkal do telefonu, že jsem si to zlomil sám. Ale jako že udělá gesto a vymění mi to. Taková ukázka, jak by se neměl obchodník chovat…tím nemyslím tu výměnu.

            0 0
      • jakub_kencl  

        V takovém tom hadrovém obalu se sucháčema na horní trubce, nebo v brašničce (něco takového http://www.koloshop.cz/…50-image.jpg) na horní trubce a pokud přituhne, tak v kapse bundy :-)

        0 0
        • karliner  

          Ale tohle musí strašlivě sedřít horní rámovku, to bych svému carbonovému miláčkovi neudělal.

          0 0
          • jakub_kencl  

            Tu brašničku vozím už rok na hliníkovém bílém Authoru a není tam jediná známka opotřebení (na trubce). Na karbonu jsem ji měj nasazenou jen 2× (350km) a taky bez známky použití. Je ale pravda, že na tom karbonu to může po čase nechat stopy. Pak mě jedině napadá to šoupnout do bidonu, nebo pak do té kapsy.

            0 0
          • Pavel  

            Obleb trubku izolačkou.

            0 0
          • milmat  

            V podobném jsme vezl Mi akupack 16000 mAh teď na Oetzu, kterým jsem napájel Sony Xperia Active. Odřenin rámu jsem si nevšiml (Madona má už něco za sebou), ale při šlapání ze sedla jsem o něj lehce šoupal nohama. Ale to mi moc nevadilo a pak jsem jel většinu času do kopce v sedle. Jo a není to moc estetické, ale praktické to je :-)

            0 0
        • jecnak  

          Nebo nejaka triatlonova variace na tu brasnicku v odkazu. Vozim tak akumulatory na 600+km akce.

          0 0
          • McBlacky  

            neco takovýho hledám, ale zatím mi nepadlo nic do oka. NA dlouhý akce to je super věc. Zvlášt když potřebuješ mít po ruce návleky a šustku v kapsách, pak už na jídlo moc prostoru není

            0 0
            • jecnak  

              Vozil jsem neco od Speslu, ale na Madonu mi kvuli absenci podlozek pod predstavcem nepasuje, takze ted spokojene vozim http://www.bontrager.com/model/07571 – 4 fotka z leva. U tohoto je vyhoda, ze pasky na uchyceni se zastrci dovnitr a nikde nic neplanda. Dobre jsou i bocni kapsy bez zipu, kam se vejdou gely, nebo nejake papiry.

              0 0
              • McBlacky  

                ty kapsy jsou super. Tom měl něco podobnýho na Transcontinental. Až ho uvidím musím ho vyzpovídat. Ale to už je na větší akce. Já primárně hledám něco na 10–15 hodin jako příruční spižírnu.

                0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Elegantni by byl acupack do hlavovky s konektorem ve vicku. Ale na vysku by se vesly jen 2, max 3 aku (nevim jake je potreba napeti, jestli do serie nebo paralelne), coz by do prace stacilo.

        0 0
        • jecnak  

          U vidle s karbon krkem musi byt trvale vlozena rozperka a zespod dira vetsinou neni, takze se tam uz nic jineho nevejde. Jedine to tam vozit nastalo.

          0 0
      • blaf  

        nakonec takto

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          To vytreses, dej to radeji do bidonu. Ztratil jsem x dusi nez jsem vychytal ty spravny pasky, a ty jsou o hodne lehci.

          0 0
          • jecnak  

            V tom pouzdre je pruvlak. Podle me to ale bude klepat.

            0 0
            • blaf  

              jedinna moznost jak to vyklepat je rozlepit ten suchej zip, ale ten je dlouhej a celkem pevnej, o tom pochybuju, kvuli klepani tam mam na strane u sedlovky tri vrstvy takove peny, do ktere se bali elektronika, tak uvidim, kdyz to bude klepat, tak to sundam

              0 0
        • milmat  

          Já bych to hodil raději do brašny na rám. Ještě se ti tam vleze i mobil, tyčky, peníze a pod. Kratší kabel a snadná montáž. Nehledě na vyřešení případné vody.

          0 0
          • blaf  

            Voda je vyresena, akupack je vodotesny, spoj kabelu taky, svetlo kdo vi, ale to do brasny stejne davat nebudu :) kabel bych musel zkracovat (na to mam levy ruce) nebo nekde motat, takze to vyjde nastejno, na tom sedle to bylo ok, neklepalo to, dovezl jsem to domu ok, ale asi na to kaslu, zacnu vecer jezdit na zimaku a tam to budu vozit dal na sedlovce

            spis budu resit, jak pridelat to svetlo, protoze primo na riditkach je to naprd

            0 0
            • kerim  

              Když jsem v zimě pospíchal, tak jsem utrh ten sucháč-měl jsem po ruce malou fixační folii, tak jsem to přimotal na rám a od tý doby to jinak nedělám. Ani se to nehne, nic nedře, trvá to asi 5 vteřin a je to vlastně i vodotěsný. Akorát ta estetika, to ale na zimáku netřeba řešit.

              0 0
    • milmat  

      Zítra (v neděli) klasické kafe Poděbrady, sraz Mochov 9:00, doporučený dress code 2015 :-)

      0 0
      • blaf  

        tazke vstup povolen pouze pro Oetz finishery?

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Ja ja.

        0 0
        • milmat  

          Finalista nefinalista, to je určitě jedno :-) Já jedu na zimáku, protože bude ráno kosa, ale hlavně jsem dnes řízl na jednici zadní plášť.

          0 0
      • Medunka  

        Dneska to bylo dobré. Slušná účast, pohodové tempo – bez kazu :-)

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Hm, ale ten kousek co jsme jeli bez tebe mistama dost bolel. ;-)

          0 0
          • Medunka  

            A bude hůř. Ale to už budou moje sólovky, kdy na stejné vlně nesvezou jak Tomáš tak Eda zároveň. Takže Mašinka Eda by měla neměla chybět. Nutno podotknout, že Mašinka za to včera vzala slušně, plný plyn od začátku.

            0 0
    • blaf  

      slusnej najezd

      0 0
    • Swop33  

      Ahoj všem, jsem na silnici začátečník a hledám nějakou společnost na víkendové nenáročné vyjíždky do 100km v okolí Neratovic. Jsem z Předboje a tak nějak tu nemám nikoho s kým bych mohl jezdit a případně se i zdokonalovat a něčemu se na silnici přiučit. Přecejen je to proti MTB určitá změna :). Já 31, míry snad udávat nemusím :)…

      0 0
      • Josef Panek  

        Tak z Předboje ti partička skorem každej víkend vyráží po okolí, hodně na Koko. Pokud tedy nenáročná vyjížďka pasuje na průměry kolem 30.

        0 0
        • Swop33  

          Tak to pro mě ještě není, ja jsem výkonostně tak nějak na úplném začátku. Mám za sebou cca 300km a průměry okolo 26–27 když jezdím sám. Ve více lidech se pak ty vyšší průměry asi jedou trošku jednodušeji když nemusí člověk pořád tahat, ale zas bych nerad někoho brzdil a kazil jim vyjížďku. Tak holt budu muset ještě nahnat výkonost a posunout to na příští rok :).

          0 0
          • Yura  

            No tak nebudes tahat no a co. Prumer 30 na silnici není nic když jedes v haku, jestli nejezdi nejake silene kopce. To dam i ja na 26 horaku.. Budes jezdit poslední s lekarnickou no.. :D

            0 0
        • Swop33  

          Muzu kdyztak poprosit nejaky kontakt na lidi (nicky zde na BF). Diky

          0 0
    • Delkim  

      tak já dneska nakonec proti plánu skončil v Lysé na výstavišti na závodech králíků, holky mne přemluvily resp. on i ten vítr a zima tomu dost napomohly :)

      plus knižní veletrh, byla tam i sekce YURA, foto přikládám :)))

      0 0
    • Honzis  

      Tip na 28/9 – pro zpestření bychom to mohli dát, ne? Akorát ten prodloužený víkend je nabitý – úvaly – šternberk + běchovice + čása …

      0 0
    • milmat  

      Ahoj, co zítra nějakou Sázavu, Český Šternberk a zpět se startem 9 v Mochově?

      0 0
      • blaf  

        hmmm, zitra jedu smer Pardubice, doufam, ze se otoci vitr

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Mimo na vikend.

        0 0
      • jecnak  

        Max nedelni kafe a pohodovym tempem.

        0 0
      • Mickey Mouse  

        Zitra bych se pridal, napadlo mi ze bychom se mohli sejit treba v Kostelci n.C.L. ci nekde jinde po trase, abych nemusel zajizdet k vam do rovin. Kdyz bude rano hmla jako by se dala krajet ci jinak mokre silnice tak bych vynechal, nebo bych jel pozdeji. Predbezne v 10 na namesti v Kostelci?

        0 0
        • milmat  

          Sorry, ale tento příspěvek jsem nějak přehlídl a vidím jej až teď, což je pozdě. Tak snad příště.

          0 0
    • Reggie  

      tak co zítra? Počasí má být super. Do Poděbrad proti a zpět poletíme po větru jako ptáci :-)

      0 0
      • jecnak  

        V 9 v Mochove :-)

        0 0
        • milmat  

          Já se také hlásím Eda by měl dorazit také na kole. Když bude tak pěkně, nedáme to zpět třeba přes Mcely?

          0 0
          • Delkim  

            pro cyklisty s „potěrem“ doma doporučuji tentokrát Poděbrady i na odpoledne :)

            http://www.kudyznudy.cz/…ut-v-po.aspx

            já jsem z těch lokálních přeháněk (pochytal jsem je snad všechny) v týdnu dostal rýmičku, tak se odklidím někam v poklidném tempu, asi omrknu povrch silnice na blížící se mikro_časovku do vrchu

            http://www.casovkanatruba.cz/

            0 0
            • jecnak  

              Ve ctvrtek jsem mel krasne skore. Rano cestou do prace mi prdnul drat a zpet krupobiti v puli cesty.

              0 0
              • Delkim  

                taky pěkný :))) kde jsi chytnul ty kroupy?

                já ve středu chytnul z ničeho nic z jasné oblohy neskutečnou bouřku u Českého Brodu po asi 15 km jízdy a to v takové síle, že jsem „srabácky“ zavolal manželce a nechal se odvézt domů :)))

                no a ve čtvrtek jsem vyrazil za jasné oblohy a po 30 minutách to začalo, snažil jsem se podle mraků měnit směr a akorát jsem docílil toho, že jsem 3× totálně zmoknul… fakt mi ten odhad z kterého mraku zaprší nejde :))))) no a ještě jsem chytnul defekt (skrz končící Schwalbe One 25mm po 8 tis. km) a tu výměnu duše jsem si vyžral u Nehvizd, samozřejmě v dešti… a to byl dle radaru snad JEDINÝ déšť co tam za celý den byl!

                0 0
                • McBlacky  

                  čtvrtek jsme vyrazili s Robertem večer taky, po 30min liják=hospoda a 5 kousků plus koleno :) trénink fest :)

                  0 0
        • jecnak  

          Koukam ticho po pesine. Jitka rikala, ze si asi vsichni lizou rany. Priste necham agenta provokatera doma.

          0 0
          • Reggie  

            :-)

            0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            …a ze prej se jede srot vzdycky kdyz je tam hroch.

            0 0
            • milmat  

              To tu raději nepiš, ať nevystrašíš neznalé! Už i bez Hrocha to bylo dnes náročné :-) Dle fotek jste měli také pěkné počasí. Foukalo? Tu jo :-) Ale dnešní den ukázal, že i po větru to není zadarmo :-))

              0 0
            • jecnak  

              To vypadá pekne. Mondsee a nebo nejaké jiznejsi?

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                Ja ja, Mondsee

                0 0
                • Delkim  

                  krásný!

                  to asi nebude nic pro mne, když se mi točí hlava už jenom z těch fotek :)

                  dá se tohle vůbec zvládnout i bez nějaké předchozí lezecí průpravy?

                  0 0
                  • McBlacky  

                    záleží na obtížnosti A a B v pohodě, pak se to komplikuje. Z mojí zkušenosti když jsem bral uplný začátečníky na skály, tak limit byl 4. podle UIAA na druhým s tím už se setkáš u ferat v obtížnosti C – ne každý to už vyleze.

                    0 0
          • milmat  

            My jsme s Edou zapili nové KOMy :-)

            0 0
      • blaf  

        Prijedu z Chlumce. Uvidím jestli dorazím až do Mochova.

        0 0
      • blaf  

        Ti ptaci, to bylo trefne. Nejaky mi cestou do Nymburka podelal kratasy. Asi ho vylekalo to tempo. Se nedivim. :)

        Tady je link na probirany foam roller

        0 0
        • milmat  

          A bylo to opravdu ptačí? Dnes bych se nedivil ničemu. Díky za link.

          0 0
    • blaf  

      http://www.dcrainmaker.com/…d-power.html

      Co si o tom myslíte? Wattmetr pod 300usd. Snadno se přendává mezi koly. Výdrž jen 20 hod takže další krám co se musí hlídat. Pořád nějak nevím co si o tom myslet, ale zní to lákavě.

      0 0
      • kokoska.rokoska  

        Chápu správně, že tenhle „wattmetr“ si výkon cucá z prstu? Pokud ano, tak o čem přemýšlíš? Pošli mi polovinu peněz a já Ti vygeneruju univerzální výkonovou křivku klidně na 40 hodin, a opakovaně…

        Za příplatek 20 USD ti klidně zvednu watty na dvojnásobek.

        0 0
        • blaf  

          chapu spravne, ze o tom vis kulovy a meles s…y?

          a ano, neni to wattmetr v pravem slova smyslu, ale watty to pocita, a podle toho reviewu ve vetsine pripadu celkem spolehlive

          0 0
          • kokoska.rokoska  

            Jsem rád, že takto hezky kultivovaně diskutuješ.

            Jsa obdařen skutečným wattmetrem a utrpěným fyzikálním vzděláním o tom, bez ohledu na Tvé výlevy, něco tuším. A to, že lze nalézt takové podmínky, aby to ukazovalo „celkem spolehlivě“ rád věřím. Bohužel i Tvé eufemistické prohlášení „celkem spolehlivě“ u wattmetru znamená, že je k ničemu. Taková základní vlastnost wattmetru musí být úplná (relativní*) přesnost.

            Je jedno, zda budou čísla v absolutní hodnotě správná, stačí, aby byla správná poměrově a aby byla reprodukovatelná.

            0 0
            • blaf  

              precti si svuj prvni post a pak pis neco o kultivovanosti, pokud k tomu nemas co rozumneho napsat, tak sem nepis, dik i za ostatni

              0 0
              • kokoska.rokoska  

                Já jsem k tomu napsal, co jsem považoval za rozumné a je mi celkem jedno, jak na to hledíš. A jelikož je to veřejné fórum, budu tak činit i nadále, bude-li se mi chtít. Své výlevy si, prosím, pro příště schovej.

                0 0
            • McBlacky  

              z jednoho wattáku bych závěry nedělal. Vzhledem k tomu, že se měřiče bez tenzometrů používají i v pro tour teamu, tak je zřejmě na čase doplnit si to utrpěné vzdělání.

              0 0
              • kokoska.rokoska  

                A to já bych závěry dělal, ze více skutečných wattmetrů, které mi prošly pod nohama :-)

                Ale hlavně, je celkem nedůležitá osobní zkušenost a tím míň cos' viděl v televizi u pro tour. Stačí si to více promyslet a pochopit princip měření čehokoliv. Předpokládám, že i Tebe napadne nejméně jeden případ, kdy zmiňovaný wattmetr bude ukazovat nesmyly. A pokud ano, tak snad nebude těžké uznat, že je k prdu.

                0 0
        • McBlacky  

          kdyby sis to přečetl nemusel bys být ted za ****** ;)

          nebo jsi to nepochopil, což je ve finále stejný.

          všechny měřiče používají algoritmy a rozhodně to není jediný wattmetr který funguje bez tenzometru

          0 0
        • Delkim  

          nebuď líný, máš to tam detailně popsáno

          https://www.kickstarter.com/…/description

          0 0
          • ˘Ö˘ Krab  

            Tak, jak je to zveřejněno, jde jen o úsměvnou mystifikaci.

            Slyšel jsi někdy slova jako statistika, analýza rozptylu, odchylky … ? Ukázat nějaké křivky, tak si je každý ‚okecá podle svého‘, ale jestli je skutečný rozdíl mezi nimi 1% nebo 5% nebo 20% a jestli je to hodně nebo málo, to už není vůbec jisté.

            Heslo vědátorů zní: nevěřím žádné statistice, kterou jsem si sám nezfalšoval.

            0 0
            • Delkim  

              špatně reaguješ Krabe, já ten odkaz primárně dal, protože tam je popsán systém jak to ten výkon měří/počítá a o to myslím v tom prvním příspěvku šlo

              0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        IMHO to neni gadgetka pro puntickare jako ty. Sice to na to z ceho bere data zda se vesti vykon prekvapive slusne, ale hodne brzo zjistis ve kterych situacich a jak casto keca a budes z toho nasranej. Na intervaly na Podebradsky dobry, drzet tempo na spici kdyz prijde brdek dobry, ale myslim spis pro typky neresit-jezdit jako Honzis.

        Prenositelnost mezi kolama (letnak vs zimak s blatnikama), resp porovnatelnost cisel bude taky dost omezena, na CX/MTB prakticky nepouzitelne

        V praci pouzivame elektroncke prutokomery plynu ktere funguji na podobnem principu jako tenhle vetromer- a jsou velmi citlive na zaneseno vnitrniho elementu. Obaval bych se ze jak to nakrmis vodou s piskem a prejetyma slimakama, tak to bude mit problem a kdovi jestli ne fatalni.

        0 0
        • kokoska.rokoska  

          Tak. Souhlasím.

          Jen dodám, možná zbytečně, protože to všichni ví, ale jistota je jistota: Když se podíváte na rainmakerovy grafy, na první pohled uvidíte, že nejvíce to „kecá“ při „špičkách“ a při změně povrchu. A to je přece hlavní přínos wattmetru – vyrovnat produkovaný výkon jedince při rychlé změně podmínek, čili v situaci, kdy ani ostřílený závodník přesně neodhadne potřebný výkon. A určitě vidíte, o kolik se místy data liší od skutečného wattmetru. Rozdíl 20 W je tragédie při jakékoliv absolutní úrovni, a relativní rozdíly mi bohužel nedávají jinou možnost, než výsledky nazvat „cucáním“ z prstu.

          Ony relativní rozdíly v měření budou mnohdy překračovat plánované rozdíly mezi intervalama – podívejte se do svých tréninků a spočítejte si to…

          0 0
          • McBlacky  

            ty nekorektní špičky jsou v továrním nastavení přístroje, při zadání přesnějších údajů to bude méně.

            20w souhlas je problém (ale ne kritický viz níže), pokud to je extrémní odchylka pro specifické situace dá se s tím žít.

            pro krátké intervaly do 30sec je údaj výkonu jen orientační a číslo se používá pro progress v tréninku (v reálu pro měření pér na diskuzích ;) )

            pro dva nejužší intervaly co do rozsahu (laktátový práh a VO max) to vychází při FTP 300w (což je řekl bych hodnota od kdy má smysl uvažovat o měřiči – pro cca 70–75kg sportovce) kolem 42w kdy se pohybuješ v žádoucím intervalu. Tzn pokud pojedeš blízko střední hodnoty intervalu tak i extrémní hodnota tě nerozhodí.

            Závěrem za 300usd mi to přijde schopný.

            0 0
            • kokoska.rokoska  

              Nezlob se na mě, ale Tvůj příspěvek asi nesedí, nebo ho nechápu.

              Nejužší intervaly mám široké 10 W. A pak třeba po 15 – 20 W navíc následují další. Takže rozdíl 5 W mě rozhodí totálně.

              Pro info, nejkratší intervaly mimo válce jsem měl minutové a FTP pod 300 W opravdu nemám, neboj :-) Ale i kdybych měl, wattmetr by mi byl přínosný. Možná ještě víc…

              0 0
              • McBlacky  

                mrkni sem

                při FTP 300 jsi na chybě nejpřesnějších systémů kolem 7,5w. Takže jsi totáně rozhozen pořád?

                nevím kdo ti píše plány, sem tam se člověk dostane i k pro tour plánům (FDJ, NetApp) a rozsahy 10–15 tam nemá nikdo. I oni pracují max s rozsahem 20–30 v nejužším

                Základních 7 intervalů tréninku podle watů – pro FTP 300 je nejužší kolem 42w

                jít víc do detailů je samozřejmě možné, ale většina relevantních zdrojů pracuje se 7mi v kombinaci s rozdílnou úpravou kadencí, sklonu terénu, času, opakování a odpočinku

                0 0
                • kokoska.rokoska  

                  Obávám se, že stále mluvíš o něčem úplně jiném. Připadá mi, pleteš pásma a intervaly. Pásma jsou široká, zhruba jak píšeš, ale intervaly jsou právě tréninkové úseky (většinou velmi úzké) v jednotlivých pásmech, či napříč mezi nimi. Dle vzorových plánů z TP (co mi tak občas jako nabídku/ukázku pošlou) a pokecu s kolegy trenujícími u jiných trenérů je to minimálně v Tri úplně běžné jak v hobby, tak v profi kategorii.

                  A je to i logické, když pojedu 210 W, tak můžu jet v podstatě tak dlouho, dokud zadek vydrží (mnoho hodin :-) a při 230 W jedu průměr přes 35 a už 180 km mi přišlo sakra dlouhych…

                  Ale tahle naše debata je myslím zbytečná. Je jedno kdo má pravdu, zázračné krabičky „měřící“ watty bez znalosti síly, kterou jezdec působí na pedály, se to netýká.

                  0 0
        • blaf  

          konecne rozumne napsany nazor, dik

          ja, kdyz to poprve videl, tak jsem to rovnou zavrel, ze to je blbost, ale potom jsem zacal pochybovat

          0 0
          • McBlacky  

            tady to ale má i jiné vstupy než jen ten vzduch, takže to nezáleží na jedné měřené veličině.

            0 0
      • kokoska.rokoska  

        Píšu to pod Tebe, ale platí to pro všechny:

        Už od začátku – a proto docela dlouho – čekám, kdy se někdo ozve, že přece nejde o wattmetr. A zatím ticho jako po pěšině, tak to explicitně zopakuju, včetně krátké doušky:

        Zmiňované zařízení není wattmetr.

        1. Wattmetr je složenina slov watt a metr, čili zařízení měřící watty.
        2. Watt je jednotka výkonu, tudíž se jedná o měřič výkonu.
        3. Výkon je práce za jednotku času, takže musí měřit čas a práci.
        4. Práce je síla+pohyb+de­formace (zjednodušeně), takže musí měřit sílu, pohyb a deformaci.
        5. Takže wattmetr musí měřit čas, sílu, pohyb a deformaci.
        6. Neměří-li přístroj něco z bodu 5, není to wattmetr (z definice, viz výroková logika).

        Odkazovaná krabička bezpochyby definici nevyhovuje, tudíž není wattmetrem. Je to stejné, jako bych si dal na kolo Venturiho trubici a tvrdil, že mám tachometr (česky hezky rychloměr). Nemám. Zjevně totiž neměřím vzdálenost. Ale nebrání mi to určovat rychlost.


        Celé to píšu proto, že mě docela mrzí, že v oborovém fóru takhle snadno skáčete (potenciálnému) výrobci na špek. Samozřejmě, že je v jeho zájmu tvrdit, že se jedná o wattmer, nebo aspoň tento dojem vzbudit mezi cílovou skupinou, ale minimálně „inovators“ a „early adopters“ by se neměli nechat zmást a nazývat věci pravými jmény.

        A aktivní osazenstvo B-F doufám do těcho segmentů v cyklistice spadá…

        0 0
        • blaf  

          to tady ale nikdo netvrdi, i rainmaker na zacatku pise, ze to neni wattmetr v pravem slova smyslu, smyslem cele tehle diskuze bylo jen zjistit co si o tom ostatni mysli, jestli to muze fungovat dostatecne nebo ne, jestli tomu budem rikat wattmetr nebo pseudowattmetr nebo jinak je celkem jedno

          0 0
          • kokoska.rokoska  

            Ale v této diskuzi to nejeden nazývá wattmetrem. Což je škoda.

            Navíc, co si tak pamatuju, ses na mě zrovna Ty obořil, když jsem již od začátku (napovídal a) tvrdil, že si přístroj data cucá z prstu. Aneb neměří watty a snaží se je určit uklikou.

            K věci, už jsme to psal, ale průměrné hodnty jsou sice OK (ještě aby ne, že), ale odchylka presentované křivky ve zlomech je IMO úplně mimo tolerovatelné rozpětí. A to ještě, jak píše Krab, by chtělo udělat vlastní měření…

            0 0
            • blaf  

              Problem jsem mel s reakci

              Pošli mi polovinu peněz a já Ti vygeneruju univerzální výkonovou křivku klidně na 40 hodin, a opakovaně…

              Za příplatek 20 USD ti klidně zvednu watty na dvojnásobek.

              Tahle reakce se mi nelibila :) a nelibi a nepatrila sem.

              I rainmaker tam pise, ze tomu i presto bude rikat wattmetr. Proste krabicka, ktera ukazuje watty je zjednodusene wattmetr.

              No nastesti to nakonec bylo i plodne, takze dobry.

              0 0
    • kokoska.rokoska  

      Panenko skákavá, (to platí i pro Blackyho), já to samozřejmě četl. Celé. A již naposledy opakuju, že wattmetr, který si cucá výsledky z prstu je k prdu. A to, že jich je na trhu víc samozřejmě vím – na věci to nic nemění.

      Nikomu nebráním, aby si pořídil cokoliv, co mu udělá radost. Nakonec, proto většina z nás jezdí na kole. Ale pokud od toho „cokoliv“ očekává i nějaký objektivní užitek, je vhodné zapojit mozek a alespoň středosškolské znalosti fyziky, protože placebo efekt nepatří mezi objektivní přínosy…

      0 0
      • McBlacky  

        podle grafů to nejvíc kecá na šotolině, to mi přijde jako kousnutelný – pokud si to dám na silnici.

        V háku to umí data v pořádku a píše, že to testoval i při větru – tak chápu, že pokud bude vítr jako na jaře v Belgii bude to házet haluze. Jinak pro normální použití sportovců co nemají profi tréninkové plány podle wattmetrů – které stejně v ČR neumí napsat skoro nikdo- to je úplně v klidu.

        průkopník tohoto řešení iBike je na trhu roky a žádný extra hate na to rozjetý nejsou.

        0 0
        • kokoska.rokoska  

          Jen k tréninkovým plánům:

          Nechci polemizovat o tom, kdo je umí a neumí napsat, jen bych rád upozornil, že mezi triatlonistama amatérama je wattmetrů rozeseto požehnaně. Satčí se podívat do depa, co „koza“ to wattmetr. Přesné procento si neodvážím tipnout, ale jistě to jsou „desítky“.

          A teďka v Německu jsem kozu bez wattmeru snad ani neviděl (ale je pravda, že jsem ji nehledal – jen jsem koukal, co kdo používá)…

          0 0
          • McBlacky  

            na TT je to nejlogičtější použití i plán tréninku na rovinatý 80–180km jízdy není taková extra věda.

            Zrovna na tohle použití bych se diskutovaného přístroje bál nejméně, snaha o max rovnoměrné tempo ve stálém posedu a to hákově i bezhákově.

            0 0
        • blaf  

          pak je taky otazka jake budou vysledky na kostkach a hlavne na horsim asfaltu, typicka silnicni vyjizdka je mix cest s dobrym i spatnym povrchem

          0 0
          • milmat  

            Chápu správně, že to měří odpor vzduchu, rychlost a zrychlení? Pokud se přidá hmotnost, tak by to mohlo aproximovat výkon. Jak to pozná, že se mi změnila hmotnost (ANT váha nebo manuální vstup?) nebo v jaké aero pozici na kole sedím? Netuším, kolik to může být reálu procent odchylky od skutečného výkonu.

            Já osobně sázím na wattmetry, které se montují mezi pedál a kliku – jeden už se prodává a další bude brzy v prodeji. Pokud tedy vůbec vlastně nějaký wattmetr potřebuji…

            0 0
            • blaf  

              je to v podstate jak pises, nejakej akcelerometr, barometr, pripoji se k cidlu rychlosti a kadence, k tomu ma ulozene nejake menitelne parametry (vaha, nejaky koeficient valiveho odporu ci co), ale jak to funguje se zmenama posedu netusim

              ja to teda zatim vidim (kdybych neco kupoval) na power2max, ty asi myslis 4iiii a watteam power beat co? ten power beat je zajimavej, ale neverim trvanlivosti, je to na blbym miste a jeste je tam volne kabel, to podle me dlouho nevydrzi

              0 0
            • McBlacky  

              mezi pedál a kliku mi to moc dobrý nepřijde. Minimálně o 3cm ti to rozšíří Q faktor. Pokud budeš střídat kola už by to mohlo být pro kolena nebezpečný.

              Nejlepší jsou pedály, ale dost na ráně :/ blbuvzdorný mi přijdou stages

              0 0
              • treatt  

                Jj, co jsem tak četl v pár fr časopisech, tak třeba pedály od Garminu prý dost nespolehlivý, hrozně náchylný systém, co se dost vysírá..což při té ceně teda :/

                0 0
                • Greyhound  

                  To je určitě pravda, pedály jsou proti jinejm systémům konstrukčně složitý. A co vidím v okolí tak s wattťákam to není úplně jednoduchý – kamarád má dvoje vectory, celkem dlouho fungovaly spolehlivě (ověřeno opakovaně proti kalibrovanýmu wattmetru v CASRI), ale pak najednou jedny začaly házet úplný haluze. Okamžitě vyměnili za nový pár Vectorů 2 takže se to asi stává bežně. Pro jistotu si proto ještě koupil Stages :-), ty jsou proti vectorům po posledním zlevnění dost výhodný a fungujou spolehlivě, navíc konečně budou dělat i na karbonový kliky, včetně naší oblíbené Campy. Ještě větší provar jsou pedály od Looku/Polaru, tam vím o třech lidech co je v podstatě hned vrátili, protože od začátku pořádně nefungovaly. A další kamarád si koupil Infocranky a zase opakovaně nejsou schopní mu je nikde správně nainstalovat do rámu.

                  Mezi pedál a kliku se podle mě nic neprodává, ve vývoji je Limits, ale podle DCR nekomunikujou a nevypadá to, že by to měli mít v dohledný době hotový. A protahovat se to může klidně roky, viz Vectory nebo kufry od Brim Brothers…

                  Já bych rád oboustranný měření a současně se nerad vzdal Campa klik takže pedály by byly pro mě nejlepší, ale když to čtu tak je podle mě lepší se pedálům vyhnout a koupit buď Stages nebo třeba Power2Max, fungují spolehlivě a ceny šly a půjdou na jaře ještě dolu. Asi není úplná náhoda, že vectory nevozí často ani jezdci sponzorovaní garminem :-)

                  0 0
                • kokoska.rokoska  

                  Nedovolím si zevšeobecňovat z jedněch Vectorů co mám a těch pár (desítek?) co mají kolegové/kolegyně, ale jako „dost nespolehlivé“ bych je já osobně nenazval.

                  Můžu říct, že z mých chabých zkušeností je nejčastějším problémem Vectorů ten kus mezi pedálem, sedlem a řídítkama. Buď byly:

                  1. Blbě utažené – netřeba řešit přesný moment, stačí utáhnout dostatečně, tj. jako jakékoliv jiné pedály.
                  2. Blbě namontované – zmuchlaná těsnící gumička do závitu. Řešení je buď dávat pozor, nebo gumičku vyhodit – není potřeba.
                  3. Blbě nakalibrované – většinou vůbec. Nebo při kalibraci dotyčný chytře kolem vrtěl atp., čímž dosáhl opravdu prima výsledku. Kalibrace je vůbec IMO hlavní problém všech wattmerů. Lidi na to kašlou a výrobci je v tom podporují tvrzením, že není potřeba. Samozřejmě je; co nejčastější. Jak by každému úspešnému absolventovi fyziky základní školy mělo být jasné…
                  0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Pouc oslika, jak se podomacku kalibruji whatmetry? Vzdycky jsem si myslel, ze k tomu je treba nejaky etalon, tj.v tomhle pripade jizda pri znamem vykonu?

                    0 0
                    • kokoska.rokoska  

                      Ne, ne, oslík ne :-) Jen hledáš složitost tam, kde není. Nebo jsem to já špatně popsal.

                      Kalibruje se „jen“ nula vůči aktuální teplotě, vlhkosti a tlaku vzduchu. Takže stačí zmáčknout příslušný čudlík a pár sekund s kolem nekvrdlat. Ideálně před každou jízdou. Dopad na výsledky znatelný.

                      Kalibrace celého systému se snad povinně běžně dělá jen u SRM – tak že kliky dvakrát ročně sundáš a pošleš do fabriky. To už je jiná káva. Ale při té ceně jde jen o malou komplikaci :-)

                      0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                Me by prislo nejlepsi schovat to do kazety. Neni na rane, snadno se prehodi mezi kolama, meri to prenaseny moment. S vymennymi pastorky by se obeslo ze kazeta je spotrebak.

                0 0
                • blaf  

                  tak udelej prototyp a sup s tim na kickstarter :)

                  i kdyz teda nevim co by rikala kazeta v zime ve srackach…

                  0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Zpet od whatmetru k vyjizdkam.

      Sice jsem byl rozhodnuty v sobotu pracovat, ale…http://ww­w.kokorinskakla­sika.cz/

      Okouknout tenky trubky a pres Jing/jang a Vrutici dom, lehky necomalopreskilo?

      Porad nejsem schopen dokopat se sestavit neco vyhovujiciho aktivni ucasti :-(

      Casove bych to videl 8:15 u cedule a 8:45 Drevcice, abychom tam byli cca pul hodky pred startem.

      0 0
      • karliner  

        Dovolil bych si doporučit pivovar v Lobči, když už pivovar..

        0 0
      • milmat  

        Já jsem v sobotu out (Morava), ale počítám s nedělí, ideálně něco většího přes Poděbrady. Pokud tedy bude morál u ostatních :-)

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Hmm jestli se nikdo neozve, tak samotnymu se mi asi nebude chtit.

          0 0
          • milmat  

            A nechceš to nechat na neděli? To bych se přidal i na úkor nedělního kafe.

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Mi tam prave lakaj ty klasicky tenky trubky co tam jsou v sobotu.

              0 0
            • Honzis  

              Zítra jsem out, v neděli bych jel prubnout trať – http://casovkanatruba.cz/ – nějací zájemci? Můžeme pak dát i nějaké hupy, ale nic dlouhého v plánu nemám.

              0 0
              • blaf  

                v nedeli bych klidne jel, ale po poledni musim byt v Chlumci, takze bych to videl neco jako Podebrady – Brod – Kourim – Kutna Hora nebo tak neco kolem kila

                0 0
              • milmat  

                A jéje, to jsem chtěl zkusit, ale byl jsem lehce nakřáplý a na sobotu mám na otočku Moravu..

                0 0
              • blaf  

                Co neco takoveho? https://www.strava.com/routes/3354492

                0 0
                • milmat  

                  A co začátek jako kafe a pak někde SVýchodem do Chlumce? Zpátky bych to vzal po staré hradecké na Poděbrady. Ale vítr bude špatně.

                  0 0
                  • blaf  

                    Takhle jsem to nastřelil, aby tam byla ta truba. Klidne muzem jinak.

                    0 0
                  • Honzis  

                    písnul jsem vám maila – 8,45hod Pečky směr Tatce přejezd , 9,15hod Č Brod náměstí. Placku nepojedu, to kdyžtak sám.

                    0 0
                    • milmat  

                      Za mne dobrý, takže mi Honzis bude dělat doprovod zpět, až to Blaf zapíchne v Chlumci. Na trase vidím nějaké segmenty Truba, takže to bude i s výkladem, jak se tam jezdí časovka. BTW: Co ostatní, jedete klasiku nebo se připojíte?

                      0 0
                      • Delkim  

                        a nezapomenout, že na Truba se jede z pevného startu, což je tedy hnus fialovej :( od toho rozcestníku

                        i spodem se tam přijet dá, jen místy je to opruz, ale nic co by silnička nezvládla, prostě klasická středočeská silnice před frézováním :)

                        0 0
                      • Hroch obojzhivelnyj  

                        V kolik v Mochove?

                        Hmm, vykasit si nohy na Trube a pak jet necopreskilo do Clumce, nevim, zvlast po dnesku. Asi by mi stacilo dojet cca na uroven Podebrad.

                        0 0
                        • blaf  

                          Nemusis do Chlumce (btw. nejedu primo do Chlumce, ale kousek vedle). Honzis konci v Koline. Muzete z Kolina bud na Osek a Pod. nebo na Zehun a odtamtud do Podebrad. Trasu mame predbezne domluvenou zhruba takovou https://www.strava.com/routes/3354492

                          0 0
                      • Hroch obojzhivelnyj  

                        V kolik v Mochove?

                        Hmm, vykasit si nohy na Trube a pak jet necopreskilo do Clumce, nevim, zvlast po dnesku. Asi by mi stacilo dojet cca na uroven Podebrad.

                        0 0
              • blaf  

                Takový kafe trochu jinak. Ale nohy mě bolí jako po standardním, možná víc. Diky za společnost. Jezdil bych to častěji…

                0 0
                • Honzis  

                  jo pěkný, segment na Trubu je tak blbě udělaný, že jsem jednou „nedojel“ a ten druhej zase není až do cíle, takže píšu 5:53 co jsem zmáčknul. Pro delkima – letmo, žádná noha na zem, to až při časovce, 53/19 ideál, občas by chtělo zvednout zadek na 17ku ale neměl jsem na to a nahoře jsme byli všici K.O. krom blafa, který nás pak deptal :-D škoda deště v Poděbradech, ale jinak super den, díky!

                  0 0
                  • Delkim  

                    za těch 5:53 jsem ti musel napsat ošklivý email :))))))

                    já to dal za 6:40 tedy s nohou na zemi, začátek u toho rozcestníku a konec jsem máčknul u zbytku čáry na zemi asi 20 metrů před napojením na hlavní silnici nahoře, ten závěr je nekonečný… ono vůbec celé je to takové nekonečné :(

                    0 0
                  • 2. Bóďa  

                    Já čas neměřil ( leda bych to odměřil z času stráveného nad 180 tepů :D ), ale je to humus hnusnej. No ale na novém asfaltu bych tak neprskal. :)

                    0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Pro dobrou kondici kazdy den vydatnou kasi!

                  Sprintovane brdky nevyboureneho Blafa i navrat proti vetru byly dost na moral.

                  0 0
                  • 2. Bóďa  

                    A bylo nutné se vracet proti větru 35 km/h +? :/ Příště to raději vezmu sám po hlavní. :D

                    Ale díky za odtah. ;)

                    0 0
                    • milmat  

                      Po hlavní to není dobré v tomto čase. Ale říkal jsi, že v jednu máš být v Mochově, ne? Tak jsme tam byli o trochu později. V tom větru to víc nejde :-)

                      0 0
                    • Hroch obojzhivelnyj  

                      Samotnymu mi to ted prijde divny…

                      0 0
                  • blaf  

                    Když jede Hroch, jede se kaše. To se nesmí porušit :)

                    0 0
                • milmat  

                  Pozor na Blafa, má nějaké nové carbon tretry a nějak začal jezdit ostřeji :-) Nebo, že by se moc pošetřil na Trubě :-))

                  V každém případě palec nahoru pro Hrocha, který to v pohodě přežil, asi dobrý včerejší trénink ve trojce s Mickey Mousem a Delkimem.

                  0 0
                  • Delkim  

                    Hroch přežije všechno :)

                    já byl dneska na D1 rád, že sedím v autě a relaxuji v koloně :)))))

                    0 0
                    • blaf  

                      relaxace v kolone, hmmm, co si pod tim predstavit? :)

                      0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    No ono kdo si vcera nekde nedaval, ze…

                    Blafe na priste mas sobotni domaci ukol ;-)

                    0 0
                • Reggie  

                  dnes jsem nejel, protože podle tebe bych najel tak 250+ ale Hroch a Miloš najeli pouze nějakých115, takže plus 60 to už by se dalo vydržet.

                  Jel jsem tedy sám honit KOMy na západ. Když jsem v Mníšku dost zmokl, chtěl jsem si to zkráti domů cestou přes les. Po 50m lesem po dešti jsem si to rozmyslel. No, ve zkratce, kolo je špinavější, čti zablácenější, než bike. Ještě že jsem ho ve čtvrtek luxusně vypulíroval.

                  0 0
        • blaf  

          sice to asi nesplnuje to tve neco vetsiho pres Podebrady, ale uz se dlouho nejely Kostomlatky, chtelo by s tim neco udelat

          0 0
          • Delkim  

            tam vládne král Eda, to je marný :)

            btw Hrochu, za hodinu budu řešit rodinný víkend, zřejmě neděle budu pryč nicméně zítřek by mohl jít, v Brodě je nějaké posvícení a pouť a večer ohňostroj, to by ale byla předpokládám až odpolední rodinná akce

            jak bys to viděl časově s návratem z toho Kokořína?

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Nechci to nejak extra protahovat.

              0 0
              • Mickey Mouse  

                Pridal bych se, 8:45 Drevcice?

                0 0
              • Delkim  

                hmm, dorazil jsem před chvílí… ještě že jsme to neprotahovali :)

                takže to shrnu (aneb že já vůůůl se nepoučím!):

                mělo být na pohodu „něco kolem kila“ na Kokořín mrknout na veterány… po dvou těžkých dnech v intenzitách jsem se nechal nalákat na vytočení nohou… prvních 20 min bylo supr, tempo pohodové… pak se připojil Mickey Mouse (=motorová myš) a z pohody bylo peklo… je to takové dvojče Bikera33… na rovině to napálí, ale do kopce zapomíná zpomalit a na volání: „Mirku, teď jedeš do kopce!“ nereaguje… na špic jsem si tentokrát jezdil odpočinout a aby mi konečně klesly tepy :)

                nakonec „kolem kila“ 174 km /1351 m / 31,1 km/h

                btw zapíšu si Mickey Mousa hned vedle Bikera33 do kolonky „s kým nejezdit“ :)))

                jinak ta kola na Kokoříně byla fakt krásná, nádherný retro kousky!

                0 0
                • blaf  

                  Prosimte, 31 jezdíš dvoukila sólo a teď nadělas.

                  0 0
                • blaf  

                  btw. verit hrochovi se nesmi, neco kolem kila znamena 130 – 160, s dojezdem na sraz a zpet to muzes mit i 2× neco kolem kila :)

                  co na to rekli doma, ze ses neucastnil rodinne akce? :)

                  0 0
              • Mickey Mouse  

                Krasny cyklisticky den, pocasi jak z reklamy, slunicko, bily branci na smolkove obleze, lehky vetrik sustil ve vlasech, zkratka pohoda. Na startu zavodu krasne kousky, nektere perfektne zresrtaurovane, jine v puvodnim stavu.

                Rano me to paradni poco nadchlo tak ze jsem trohu prepalil zacatek a ke konci dosel Glykogen a uz to tak nejelo ale jinak paradni vylet. Budu muset na vychod zavitat casteji, jestli na mne uplne nezanevrete.

                0 0
                • milmat  

                  A co Hroch, už také dojel :-) Jinak Tryskomyší tempo je pro normální smrtelníky konečná. Ale záviděl jsem vám. Já si dnes dal autem Čela-Ondřejov a pak na otočku Morava a je to smutný pohled za volantem. Tak pojedu alespoň teď navečer se protáhnout. A co Honzis, KOM na Trubě?

                  0 0
                  • blaf  

                    Hroch jistě dojel a šel rovnou spát, aby mohl zítra na kafe :)

                    0 0
                    • Hroch obojzhivelnyj  

                      Hroch dojel, dal s kaficko a zmrzlinku s manzelkou a Delkimem, doma se prevlekl, nalozil karku za kolo junkem na sberny dvur, na sbernem dvore vylozil junk, nalozil misto toho zanovni kosu a litinovou lavicku, dojel s tim na vystavu hub, koupil si za 50 Kc nove bryle u vetesnika, dojel domu, rozebral zadni dvere u auta aby vydoloval zarezle sroubky aby mohl vymenit zarovicky na SPZ, navecerel se, umyl nadobi, poklidil kuchyni, vynesl kockam zachod, vykrajel jablka na zemlovku a strudl a pak si konecne sedl na gauc, aby se podival kdy je sraz na zitra. Pohodovy odpocinkovy den :-)

                      0 0
                      • blaf  

                        to vypada, ze kokorin byla ta odpocinkova cast dne :)

                        0 0
                  • Honzis  

                    já chci Trubu zítra … dneska jsem si byl vydělávat :-)

                    0 0
                    • blaf  

                      pekne :)

                      0 0
                    • Hroch obojzhivelnyj  

                      Hezky pekne. Proc nestojis na ty veci s cislama? :-)

                      0 0
                      • Delkim  

                        co je na tom hezkého a pěkného, když tam Honzis nestojí?! nechápu, to si zlomil nohu? jiné vysvětlení nemám :)

                        0 0
                        • Honzis  

                          hold nestačilo 12:40min na 290 výškových na 2,3km po 31minutách na šrot z Jilemnice do 725m n.m. na 7km :-D

                          0 0
                • Delkim  

                  ten glykogen, že ti došel, jsme si všimli oba s Hrochem :) už jsi byl docela snesitelný :))) v závěru jsem se dokonce tlačil dopředu, neb mi bylo líto že ten závěr vypouštíme :)

                  nicméně díky za společnost, ze začátku jsem byl sice zaskočen(přek­vapen), ale celkově se mi to moc líbílo!

                  jinak až na konec v Čelákovicích v cukrárně ujeto celé na jeden bezlepkový mrkvový dortík, jsem si doma nechal tyčinky (věřil jsem Hrochovi povídačkám o klidném tempu a vzdálenosti)

                  doma rychlá sprcha a šup s holkama do Brodu na pouť, až teď se mi konečně dusí rajčata a těším se na večeři jako Yura na pohanku s proteinem :)))))

                  0 0
                  • Hroch obojzhivelnyj  

                    Panove diky obema, moc prijemne to bylo. u me 146km, to je porad necopreskilo a ne kilo a pul. Teda bylo to trochu delsi a vetsi srot nez byl plan (ale to je prakticky vzdycky), ale ve finale jsme dojeli skoro presne na cas ktery jsem rekl doma.

                    Pristi rok se uz musim dokopat a vypravit na ten Kokorin s necim ze sve staje. Jediny Eddy Merckx tam byl… a mj. 3 Pericove.

                    Bylo moc prijemne videt zas po dlouhe dobe fantoma Polabi Delkima na kole. Co se potom delo v Cel Ej cukrarne, to si radeji necham pro sebe ;-)

                    Mickey mAUs v tradicni forme jak ho pamatuju z jara, i kdyz ten supersrot za Vsetatama me teda vydesil a tesil jsem se dost na odpocinkovou spic a na Repin.

                    0 0
    • milmat  

      delete

      0 0
    • Medunka  

      Už je podzim. Zábava na temný večer http://ulozto.cz/…-komedie-avi

      0 0
      • blaf  

        takhle kazit moralku, zabava na temne vecery je jasna ;)

        0 0
        • Delkim  

          však Medunka určitě myslela jako kulisu k trenažéru, že? :)))

          0 0
          • milmat  

            Myslím, že Blaf nemyslel trenažér :-)

            0 0
            • blaf  

              V tu chvíli mě trenažér nenapadl. Pochopil jsem to tak, jen si sednout a dívat se na film. Trenažér je samozřejmě v pořádku :)

              0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Fuj, kšššc, jedeš, do válců daleko!

        Ale dik.

        0 0
    • Honzis  

      Tak co Šternberk – já, Miloš, … ? Můžete jet aspoň zafandit nahoru na Hradešín nebo přijet z Poděbrad do cíle kolem 13,50–14,15hod

      Na webu Vin šlapek se píše, že je potvrzena účast Petra Benčíka – Tak jsem to, podle instrukcí, prověřil a jede!!! Tento víkend Benčík ve 3D. V sobotu záda, v neděli zepředu komentuje v televizi MS

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Ja mam vikend bez kola, nestiham, ale drzim palce.

        0 0
      • blaf  

        stejne jako Hroch, cely vikend bez kola :(

        0 0
      • karliner  

        Já se tedy také omlouvám. Budu na Šumavě. S kolem.

        0 0
        • blaf  

          ty bys to stejne nestihl i kdybys byl v Praze, takze s Tebou nikdo nepocital ;)

          0 0
        • McBlacky  

          na těch tankodromech při nezavřeným provozu není o co stát.

          0 0
          • Honzis  

            jezdí tak 30lidí, přičemž z chocerad nahoru se to už rozdrobí na grupy kolem 4–10lidí, nejezdí se hrana jako při UACech a tankodromů není tolik – blbej je hlavně sjezd do Ratají n/S, Jevanský nahoru nijak neva, kostky ve Skalici se kousnou. Křižovatky jsou jištěný motorkama/autem, takže čelo a další skupina jedou v klidu.

            0 0
            • McBlacky  

              Rataje dolů v závodě to musí být lahoda.

              My jedeme v sobotu na Galaxy do Kácova, tohle byla varianta, ale za týden jedeme silnici na BGF tak ještě poškádlíme bajky. V neděli pak MTBO u Jíčína na 5hod. To zas budou ulámaný haxny :)

              0 0
              • Honzis  

                jo biking, mně stači sudety, dostanu 2hod a zase uklidím bajka do sklepa :-) Do Ratají se jede shora od zalíbené, drncá to, ale nejni tam provoz, kostky se jedou klasicky nahoru! já spíš nechápal, že dali sjezd z nechyby do sázavy na uacu a kouřimský 50, kde jede balík 100 nabuzených střelců, taky se pár lidí nevešlo …

                0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Hale my vicemene tu trasu s Honzisem projeli zacatkem leta, a ty asfalty nejsou tak spatny, co si vybavuju. Vyhlaseny lochodrom pres Masojedy ma novy koberecek, kopec na Vodslivy taky, uz od lonska.

            0 0
      • Honzis  

        strava vítěze – https://www.strava.com/…es/400493924 :-) Po letech smůly konečně vítězství absolutně, ale jenom díky tomu, že Kotrlík neznal dojezd a vypustil spurta. Avg 36,1km/h je myslím hodně solidní, od Chocerad v 5, od Ratají n/S ve 4.

        P.S. na Trubě bude i Libor Janoušek!

        0 0
        • milmat  

          Gratulace! Bylo to pěkné. Začátek klinická smrt. Uvisel jsem to do cca Chocerad, kde jsem si do kopce jel svoje. Do ČŠ jsem jel sám, pak jsem docvakl jednoho odpadlíka. V Sázavě byl další odpadlík, tak jsem jej dojel. Pak začala další fáze pekla. Pěkně proti větru. K cíli jsme přímo přiletěli, závěrečné stoupání do cíle byl už můj konec :-)

          Záznam sběrače odpadlíků: https://www.strava.com/…es/400489751, avg. 31,9 km/h.

          Takže takové nedělní kafe, akorát o kouek pomalejší, delší a s pár kopečky :-)

          0 0
        • blaf  

          To vypadá jako definitivní změna zaměstnání. :) Bylo tučné prize money? Gratulace.

          0 0
        • Delkim  

          gratulace Honzo!!! a Miloš taky!!! perfektní práce! manželka mi to hlásila, že prý se něco pod okny děje, spousty cyklistů tady zastavují a ulevují si před startem :))) já byl v zahraničí, naštěstí :)

          každopádně Jendo tady je vidět, jak ti svědčí to běhání po sjezdovkách, ideální trénink!!! a to jsi nedávno prohlašoval, jak se budeš věnovat spíše běhání :)

          teď už mne ty KOMy tak neštvou, od tebe to je pocta :))) ale stejně se odstěhuj :)))))) he he

          0 0
        • Delkim  

          poslouchám na ČT Sport Benčíka, jel včera nebo se na to vykašlal?

          0 0
          • milmat  

            Poslal za sebe Honzise. Což je škoda, mohlo to být pomalejší.

            0 0
    • Delkim  

      malá dietní odbočka :)

      v Českém Brodě otevřeli po letní rekonstrukci řeznictví na příjezdu od Kolínské (kolem pumpy)

      nejenom, že je skutečně hezké a na úrovni, ale hlavně je novým provozovatelem řezník, jež dělal 20 let vedoucího masny v Praze v Perlovce, tj. v masně té absolutně nejlepší šunky od kosti co se dala v Praze koupit

      no a tuhle šunku teď prodává i tady plus desítky dalších domácích produktů včetně též vyhlášeného roastbeefu či telecí paštiky

      přikládám fotku nákupu několika „mlsek“, to je pro manželku a děti, já si koupil za 119 dvě kila kuřecích prsou :(

      btw ta šunka je samozřejmě jako kus kýty a krájí se až dle vašeho požadavku na sílu plátků :)

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Jana velmi vychvaluje maleho reznika z Celakovic-namesti-vedle Bohuslavu. Sice nema reference jako exobchodnik masem z Perlovky (ehm, bilym, po zdroji sunek nepatrat ;-), ale pry je to srdcar a bavi ho to. Super uzene a nejlepsi spekacky ve stredni evrope.

        0 0
        • karliner  

          Tady se budou mazat příspěvky. Na to já mám čuch.

          0 0
          • blaf  

            Hodne spatnej, zrejme.

            0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            JJ, ten hned pode mnou ;-)

            0 0
            • karliner  

              Přesně ten jsem myslel, protože diskuse o řezníkovi je samozřejmě zcela v souladu s tématem „víkendové silnice“. Off topic se tu netrpí.

              0 0
              • Delkim  

                v červnu by mi to neprošlo, to jsem si jistý :)

                nicméně teď na podzim se to v „letním“ tématu asi strpět dá a naopak to autora nakopne k založení nového vlákna s patřičným a aktuálním názvem :)

                0 0
        • Delkim  

          takových řezníků jen houšť a větší kapky :)

          Čelákovice více z ruky, nicméně tady v okolí těch kvalitních řeznictví je fakt docela dost, i ve Škvorci ten sortiment domácích uzených specialit a nebo přímo Tismice, jejich uzenářská výroba včetně asi nejlepších špekáčků ve střední evropě je vyhlášená do širokého okolí :)

          a teď babo nebo raď :) nebo Karliner :)))))

          nicméně tenhle z Brodu umí dodat i široký sortiment stařeného masa za příznivé ceny plus např. hovězí játra, to už dneska málokdo má a měl tam snad 4 druhy sekané, taliány a ten metský v několika stupních hrubosti, to taky není jen tak

          btw na ty moje krůtí a kuřecí prsa je to stejně jedno...... ale rád k tomu čuchám a kupuji nebo doporučuji ostatním :)))

          nicméně jestli něco Čelákovice fakt mají TOP, tak to jsou ty dvě cukrárny s domácí zmrzlinou na náměstí(?) vedle sebe, ta chlebová co mi dal Hroch ochutnat je fantastická a hlavně naprosto originální!!!!! až si zase dám aspoň 150km tak se tam pro kopeček zastavím :)

          0 0
    • milmat  

      Ahoj, nějaký zájemce na zátřejší kafe? Nebo jsou všichni out? Já jsem po dnešku celkem KO, tak bych dal nějaké easy social cafe, ale zatím nejsou parťáci.

      0 0
      • Reggie  

        bohužel jsem chytil rýmku, tak zítra odpočinu.

        0 0
        • milmat  

          Tak to je škoda, protože podle toho, co říkala Šárka v televizi, rýmečka vede k dobrým výkonům. Ale dnes už jsem jen tak tak visel za Edou :-)

          0 0
          • Honzis  

            Tak dneska mě na Běchovicích oskalpovaly 3 ženy :-) 36:15 ještě jde, ale hold někteří uměj běhat rychle …

            Zítra budu cca na 11hod na Trubě, možná přijede jeden kluk ze Sparty!

            0 0
          • Medunka  

            U nás proběhla namátková kontrola cukrárny ve Mšeně:

            • na děvčata se dá stále koukat.
            • kafe je pitelné.
            • nabídku zákusků rozšířily o bezlepkové – čokoládový byl naprosto dokonalý.

            Jediné, co jsme dnes postrádali, byl pořádný ušák a oheň v kamnech.

            Restaurace na druhé straně je pořád stejný pajzl a jídlo fakt jen z poslední nouze :-(

            0 0
    • madik  

      Plánuji zítra jet na silnicce trasu Hradec – Praha. Z prahy rano vlakem do Hradce a na kole po labske cyklostezce do Brandysa a pak do Prahy. Nejaky domestik by se hodil pro lamani vetru :) Dejte vedet kdyby mel nekdo zajem a muzeme se domluvit.

      0 0
    • Delkim  

      už nám každým dnem Ječňák založí Podzim, tak to můžu zaplevelit :)

      dneska Karlštejn, srabácky autem

      nějak si nedovedu představit bydlet např. v Dobřichovicích, ta nemožnost vydat se první kilometry na kole někam jinam než do kopce jako kráva a ještě s asi stovkou aut za minutu, no nic moc… tam bych se asi fakt bál, zlatá 611 přes Sadskou!

      nicméně zpět k tomu plevelu, ty stánky na tom vinobraní, to byl očistec… nemít dietu a pevnou vůli, tak jsem v tom za žrádlo minimálně tak za litr :))) náááádhera!!! lahůdky neskutečný, husí speciality, asi 150 stánků s burčákem, trdlo asi v 35 stáncích, palačinky jitrnice kýty nudle mexické speciality držkovka jelita škvarky atd........

      líbila se mi rolovaná zmrzlina, to jsem ještě neviděl, udělají vám na přání před očima jakoukoliv zmrzlinu chcete, výběr ze 3 základních „hmot“ (smetana, jogurt, sorbet) a pak výběr z desítek dalších nadstaveb

      http://www.iceroll.cz/#…

      vydržet TOHLE celý den a přitom si dát jenom v poledne kuřecí vývar považuji za svůj vrchol v pevné vůli resp. v blbosti :)))))

      0 0
      • treatt  

        V Dobřichovicích mají vymoženosti typu cyklostezka, kterou teda asi na pekelném východě pohrdáte, ale je naprosto cajk..a podél řeky..

        0 0
        • Delkim  

          tak cyklostezky tady na východě taky máme, jen jsou samé boule od kořenů a plné maminek s kočárky a další havětí :)

          jinak jak to je Dobřichovicích a okolí samozřejmě netuším, jen jsem konstatoval situaci z pohledu řidiče auta a z představy, že jinou možnost jako cyklista než silnici nemám

          na druhou stranu dostat se pak mimo hlavní provoz tak ten členitý terén mohu jen závidět, to je prostě paráda, fakt pěkný!

          0 0
      • jakub_kencl  

        Krásná rovina na rozjetí je třeba Karlické údolí a je to většinou bez velkého provozu :-)))

        0 0
        • blaf  

          To je z Dobrichovic na Dolni Roblin? co se pamatuju, tak mi to jako rovina nepripadalo :)

          0 0
          • Delkim  

            úhel pohledu na to co je kopec a co rovina bude zřejmě dramaticky rozdílný co se Západu a Východu od Prahy týče :)))

            my tu máme železniční nadjezdy a oni zase Řevničák a podobné dobroty :)))

            0 0
          • McBlacky  

            možná to má 2–3% místy.

            Jinak teda z Dobřichovic je super cyklostezka do Černošic, pak můžeš přes most a na Lipence a jsi mimo provoz na Zbraslavi, kde pro silničku je stezka na Vraný zatím out :( do centra Prahy podle vody na obou březích stezka luxusně.

            Na druhou stanu z Dobřichovic projedeš po stezce lety a podle Berounky podjedeš po cyklostezce Řevnice zde pak dle libosti po rovině na Svinaře a po rovině až do Hostomic, nebo kopec na Liten, nebo lávka do Třebáně a rovina na Karlštejn-Srbsko.

            Chce to znát.

            0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Hmm, jak te pozoruju, to bude nejaka uchylka ze SM spektra. Kdyz si nenakladas sileny davky na trenazeru nebo na kole v hladovce, tak se aspon chodis trapit koukanim na zradlo ;-)

        0 0
    • Delkim  

      gratulace Honzisovi ke krásnému druhému místu!!! více info později

      0 0
      • blaf  

        parada, gratulace

        0 0
        • milmat  

          Gratulace patří i Delkimovi, který to zajel také výtečně a k místu na bedně už moc sekund nezbývalo. Zato já jsem si nadělil +1:13 oproti minulému týdnu. Byl to pro mne náročný týden i víkend a pařba před TT asi není úplně ideální příprava :-)

          Ještě bych málem zapomněl na Bóďu, kterého rodina obsadila rovnou dvě místa na bednách, zřejmě slušný oddíl :-)

          0 0
          • Delkim  

            děkuji, ale nepředbíhejme, Garmina jsem neměl sílu zmáčknout a s přibývajícím časem začínám mít obavy, zda jsem ten výsledný čas přeci jenom nepřeslechl… no uvidíme, prý výsledky budou až zítra

            nicméně za sebe mohu říct, že jsem tomu dal maximum, pachuť krve a kašel jsem měl asi ještě hodinu po závodě, pro mne novinka :)

            pro jednu z mých holek byla zase novinka proč má tatínek v cíli ty sliny a visící nudle z nosu :)))))

            0 0
            • 01carbon  

              Když jsem včera dobíhal na Milešovku z Teplic tak jsem vypadal podobně a pod vrcholem proti kráčela paní s pánem a psíkem. Jsem zaslechl něco jako že vypadám jak poblitej a hrozně smrdím. A to netušila, že proti ní podobně vypadajících jedinců půjde ještě cca 100 :-)

              0 0
          • 2. Bóďa  

            Bóďa nakonec 3. místo v MTB, ale příště už jedině po silnici! Akorát jsem si to trápení o minutu prodloužil. :D

            Jinak dcerka nejrychlejší z holek, synovec nejlepší do 9 let. Samou radostí snědl medaili než došel k autu. :)

            0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            No pekne hezky to davate, panstvo. To mam hned mensi mindrak, kdyz vidim jak orvete kdekoho.

            0 0
    • milmat  

      No však píši, slušný oddíl :-) Takže dodatečně gratulace i k třetímu místu.

      0 0
    • Delkim  

      tak výsledky už konečně jsou, sice mne zapsali do vyšší (starší) kategorie, ale ono je to jedno, v obou by to byla brambora :)

      moje bramborová s Milošem

      Honzis a jeho stříbro

      0 0
      • j.v.1  

        No to jsi mě moc nepotěšil, protože to má být moje brambora :) A už takhle jí mám jen půlku. Letos ti ještě nebude 40?

        Já si tam odbyl svůj první „silniční závod“. Byl jsem zvědavej na tvůj čas, protože jezdíme (pokud vím) podobně dlouho. Udělal jsem hloupou začátečnickou chybu na startu – čekal jsem, že když na webu píšou „Start prvního dospělého závodníka je v 12:00“, tak nebudu startovat těsně po půl dvanácté. Naštěstí jsem byl poblíž. A pár vteřin před startem ze mne lámali jméno, které při prezentaci o 10m vedle ještě věděli z registrace přes web. Takže jsem byl totálně rozhozenej a ještě jsem hned na startu nějakou sekundu ztratil.

        Máš ale můj obdiv, nejsi žádnej drobek, máš tak 10–12 kg víc, větší jsi o hlavu a stejně jsi mi dal 5s.

        Gratulace i Honzisovi.

        0 0
        • Delkim  

          ročník 1976

          s tím startem to nechápu taky, tu změnu „hlasitě“ nehlásili, zjistil jsem to taky náhodou

          manželka a holky přijely fandit do cíle asi 3 minuty než jsem se tam objevil já a moje rozjetí jsem řešil tím, že jsem je po okolí naháněl jestli už jedou a ať jedou do cíle a ne na start, jako na potvoru tam není signál a nešlo zavolat.....

          s časem jsem maximálně spokojený, nebudu se tvářit že to byla pohoda, bylo to na krev a včera zbytek dne jsem z toho měl průduškový kašel jako po poctivém zánětu :)

          0 0
      • 2. Bóďa  

        Tak to je ale velká škoda… Protože kdyby si byl správně zařazen, byl by si třetí. Toho „dráhaře“ :D s časem 5:58 tam totiž dali omylem- vyhrál kat. MTB. Takže gratulace k bedně. ;)

        Jinak tedy čumím, že my dědkové na MTB, jsme předjeli i kat. do 39 let. :D

        0 0
        • Delkim  

          už to opravili a ten třetí přede mnou jel prý skutečně silnici, takže pro mne se nic nemění, aspoň nemusím trvat na opakování ceremoniálu :)

          nicméně pokud by se někdy jelo podle váhové kategorie, tak bych měl možná zlatou, ale to se nejezdí :) nebo jako dostihy, Honzis by dostal na záda basu piv a pak by se vidělo co a jak :))) jo, a manželce už jsem oznámil, že tady je prokazatelně vidět nutnost stále shodit pár kg… komentovala to něčím nepublikovatelným, nalila si skleničku vína a dala si židličku do předsíně před fotky z doby našeho seznámení (+115 kg v objemové fázi) :)))

          0 0
          • 2. Bóďa  

            Pořád blbě…

            V kategorii MTB 40+ chybí vítěz s časem 5:58 a ten tam měl jediný závodník.

            Navíc si pamatuju, že ho vyhlašovali v silnicích, ale on se bránil, že jel MTB…

            Tady jsme komplet, tak kdo odhalí vítěze? :)

            0 0
            • 2. Bóďa  

              Tak pomohl strejda Gůgl a ten „vítěz“ měl ve skutečnosti čas 7:58 a ne 5:58, takže to špatně hlásili oni…

              V tom případě omluva, je to fakt brambora…

              A já jsem tedy druhý, ovšem já na opakování ceremoniálu trvám!!! :D :D

              0 0
            • Honzis  

              dávám do map trasu MTB a vychází 2,2km – nemá to někdo změřený? Jestli bude nálada a energie, tak bych to někdy zkusil vyběhnout, jestli by ta biková trať byla aspoň pod 10min

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                MTB se jelo po ty cerveny TZ vpravo? V lete jsem se tam uprostred nejake paseky zapichnul v blate.

                0 0
              • 2. Bóďa  

                Od čáry k čáře mi to ukázalo 2260 m.

                Já tam dnes jezdil na fullu a po asfaltu napoprvé 6:36. Ale nebylo to tak na krev jako v pondělí, nějak se člověk sám nedokope. :D

                Takže ten čas 5:58 asi fakt nesedí, protože na silničce by to musel dát o minutu rychleji a to asi ne e. :)

                Kus jsou tam celkem hnus kořeny a není tam signál, tak bacha na zlomený kotník ( světlice pro jistotu s sebou ). :D

                0 0
                • Honzis  

                  na krosce při tom testu jsi měl +/- 6:15, takže bys v závodě aspiroval na bednu!

                  Při běhu terén tak neva, pokud je sucho, ale od pondělního večera jsem tak K.O. že teď jezdím domů proti větru avg sotva 26 :-(

                  0 0
              • Delkim  

                já se hlásím jako doprovod na silničce s tím, že na tebe nahoře počkám a vyfotím si ten tvůj obličej v cíli :)))

                jsi měl v létě běžet ve Špindlu, nějací blázni tam snad běhali do kopce ten Stoh, to mi přijde už jen krůček od šplhu na tyči :)))))

                btw na okraj musím bonznout Miloše, na Strava se mi u něj minulý týden objevil i nějaký běh :)

                0 0
                • milmat  

                  jj, já už přecházím na zimní režim = 6km/týden běh.

                  0 0
                  • blaf  

                    taky uz jsem presel na zimni rezim, takze delam kazdej vecer gaucing :)

                    0 0
                    • Delkim  

                      já zatím aspoň osadil zimáka, to dnešní ranní škrábání skel mi fakt ale nebavilo…

                      0 0
                  • Reggie  

                    hmm, taky bych to tak chtěl, jednou týdně běh, ale není vůle a pořád to odkládám :-)

                    0 0
          • milmat  

            Manželka má pravdu :-), to budeš brzy poloviční, co se týká hmotnosti.

            Ale pro legraci by šlo zavést něco jako handicap v golfu.Třeba na principu měření odvedené práce, ale to se zase dostáváme do oblasti wattmetrů. U časovky do kopce by se to mohlo zjednodušit na deltu potencionální energie za jednotku času. Nebo se smířit s faktem, že prostě některé (závodní) výkony jsou mimo možnosti. To bude asi jednodušší.

            0 0
      • milmat  

        Pro pořádek uvádím, že jsem lenoch a ne Lenoch.

        0 0
    • Honzis  

      V so jsem na Tour de Brdy, někteří asi na G Fondu, nicméně v neděli bych dal něco úplně pohodového u Kostelce n/Č Lesy/ Sázavy, větrných rovin mám za cesty z práce po krk! Možno i odpoledne, ať nevyjíždíme do 5C.

      0 0
      • Delkim  

        si nestěžuj, měl jsi to většinou do zad, ne? :))))) psal jsem ti email, neděle asi ok, zítra se domluvíme

        0 0
    • blaf  

      tady je to posledni dobou nejaky mrtvy, co kafe zitra? jede se? kdybyste jeli zpatky pomalu (ja vim, ze to umite), tak bych se s vami svezl do Lyse, mozna Celakovic

      0 0
      • milmat  

        Ano, zítra klasické kafe, start Mochov 9:00.

        0 0
        • Delkim  

          auto si žádá nový dvouhmotnostní setrvačník :( a tak jsem bez „oblíbené“ Bratislavy na víkend, nicméně holky jdou dopoledne do Humberta, to bude doma klid, ale na oběd a odpoledne dorazí moje máma a tak já pochopitelně vyrazím na kolo až v tuhle chvíli :)))

          Honzis něco plánoval na odpolední čas, když tak mu písněte kdyby měl někdo možnost až pozdějšího startu, chce něco absolutně na pohodu kolem Sázavy

          0 0
        • Honzis  

          já jsem po TdB grogy, nešlo mi to, v kopcích mi ujížděli i na bikách, no děs, ale aspoň jsem zase nepích, takže 22 a 10minut zásek na Kalojírose. Zítra jedu až odpo, sám, pohodu směr Kostelec n/č l

          0 0
        • Reggie  

          téměř jistě dorazím

          0 0
      • Delkim  

        co jsem posledně na závodech od Miloše slyšel, tak je kafe pouze takovým vynuceným zdržením na jinak dost náročné časovce :)))

        0 0
        • milmat  

          Zítra bude klid (snad), Hroch prohání Šárku BGF.

          0 0
          • blaf  

            takze zbyva (jen) Milos a Eda? ;)

            0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Heh, prohani Sarku prej :-)

            Bohemian Gran Fondo. Sice je to dlouhy jako 4/5 Oetzu, a nastoupaj se 4/5 Oetzu, ale to bude pohodicka prece :-)

            Rno na startu samy usmev, par fotek s celebritama, a jde se na to.

            Oetz zacina 50km sjezdu. BGF zacina 15% stojkou. Pak je predkasovaci kolecko, kde se na dva a pul brdcich nastoupa Kuhtai, a prijede se po 60km zpatky do Krumlova tak akorat na start baliku ze 120km trasy. Skoro cele jsem to objel ve druhem balicku, vystoupil si az tesne pred koncem 1. merene RZ. Start baliku kratke mi ujel o par minut :-(. Tak jsem posnidal housku a koblihu, a vyrazil dal.

            2 RZ, do 3/4 Klete, solo a v poklidu, bude to dlouhy den. Dolu do Chvalsin, Nahoru na hreben Blanskeho lesa na Rohy, dolu do Brloha. 12% stojka na Kuklov pokracuje vrazednou serii jeste horsich stojek na Smedec, Ktis, Kristianov. Premyslim ze zrusim registraci na BF. Kolo dam cikanum na podpal. Vys uz to nejde, uz jsme zas skoro v urovni vrsku Klete. Tesim se az konecne prejde pravidelna 70–120 km krize. Dechberouci vyhledy, kdyby bylo z ceho brat. Nohy mrtve. Konecne sjezd. WTF, to nahore nejsou stromy ale pokracovani sinice!? Truba kondenzovana do polovicni vzdalenosti. Prvni krece, rezignuju na segment, sundavam vestu, lizam sul. Max 22%. Ale pak uz fakt sjezd k Lipnu a pres par vln tempem zuriveho plze konecne obcertvovacka v Horni Plane. Karliner nikde, tohle byla posledni sance, toho uz nedohonim. Na oblozenou housku nemam moral, ale aspon kobliha a banan, ale je to pred cukrarnou U 3 kocek, tak dopuju espresso. Jeste kus nahoru a v survivlu relativne pohodova pasaz zpatky na Chvalsiny. Vyhledy na Olsinu, pomnik s kanonem v Polne, okreska sirkou dimenzovana na transporty tanku, Boletice, Chvalsiny, a zas nahoru na Rohy. Dolu tentokrat smer Holubov. Krasetin, koberec se zacatkem posledni RZ na Klet. Z tehle strany jsem nahoru jeste nejel, evidentne je to ta nejvypecenejsi strana. Kur..... stojka pod parkoviste se mi vybavuje z mladi. nahoru lesem, lesem nahoru, na hreben, ne jeste kus, kratky sjezd, a zas nahoru..3km, 2km, po kilometru a pul 1 km, koberec. Uz jen 3 km na vrch. Zas se to zvedlo. Ted se to zatoci po hrebeni, povzbuzovani sjizdejicich borcu. Dalsi stojka, vysilac, cil. Dostavam placku a objevuje se vysmata zapadni letka. Je 5 hodin, hospoada nahore zavira v 5. Pockali nez si dojedu pro formu 100m na uplny vrch, a pak uz zadarmo do Krumlova. Game over.

            Trasa fakt nadherna, hodne po zapadlych asfaltkach, ale za cely den si nevybavuju snad ani jednu zasadnejsi diru. Zbytek silnice, provoz minimalni. Vyhledy kazi jedine tunelove videni. Znaceni trasy perfektni, na kazde zasadnejsi odbocce nekdo stoji. Organizacne taky prima, snad jen ten chlapik co 2 hodiny maval zlutou vlajkou pred zatackou se sterkem moh vzit koste a za 10 minut to vyresit.

            Pomerne malo lidi, a tim padem 120km solo, Stejne v tech kopcich si jede kazdy na co ma, stejne tech hakovych useku nebylo moc a pak uz nebyly nohy na cizi tempo nebo lepeni der.

            Velka gratulace Sarce k vitezstvi o parnik a Blackymu k bedne.

            Maro kdybys vybiral trasu koulema a ne hlavou, tak bych te dal i v te prvni RZ ;-)

            Zkratka nadherna trasa (na dva dny). Doporucuju.

            0 0
            • Greyhound  

              To jsem rád, že si svoje slova o rušení registrace na BF v cíli nedodržel, pěkná reportáž ;-) Může tě ale ujistit, že v cíli mi do zpěvu moc nebylo – trasa je fakt těžká a stejně jako loni se ukázalo, že když si jí proložím dvěma intervalama více či méně do red zone (aneb držet Rybaříka na bajku v první RZ nebyl asi dobrej nápad…) tak ta vražedná série stojek do Křišťanova mě celkem spolehlivě popraví, na to asi nějak svejma poklidnejma pojížděčkama na pivo nemám natrénováno. Overall parádní zakončení sezóny, doražte příští rok ve větším počtu -krásná cyklistika a večerní hodnocení v krumlovských podnicích stálo za to :-)

              0 0
              • McBlacky  

                pro mě byl večer snad hustší než závod :) usnout v hospodě, to už se mi dlouuuho nepovedlo. Kombo dva kusy 14ky na Kleti, dva dole u stánku, dva v Eggenbergu, tři plzně v Depu, dva long islandy a collins bylo na unavené tělo příliš. Na kolo to v neděli fakt nebylo :)

                Boletice jsou zlo – já dorazil do Horní Planý taky na fest kaši, ale podařilo se mi dobře najíst, napít a pak dát včas gel a Kleť jsem pak vylítnul. Třetí čas dne a druhej z dlouhý za Košem o 7sec to myslím je hodně v klidu.

                Jsem si to prozevlil na druhým úseku, tam jet solo bylo špatný, bylo tam dost hákových úseků – příště budu chytřejší. Sice by to na první nebylo (46sec v těch šrotech je vesmír), ale 3,5 sec už je ložený i jen na tom 1–2% build-upu od čipu pod kopec na druhým úseku.

                0 0
                • Greyhound  

                  No v sobotu si byl celkově při chuti, na kole si v RZ zmizel jak raketa, to jsem až nevěřil, a ani v hospodě kde jsem relativně silnější jsem tentokrát nebyl schopen hákovat :-)) Já si to prokoučoval v Planý – tam jsem si měl dát ještě jednu kolu, zákusek a pak jeden gel co už jsem neměl, mi v tom posledním stoupání seklo zle. V neděli jsem si aspoň zazelenil pivovar ve Vyšším Brodě :-)

                  0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  No jo, pan je duatlonista :-)

                  Lita vam to do kopcu fakt pekne, vsem trem.

                  0 0
                • šimlos  

                  Tak to jsem přišel o pěkný večer,umakart se už moc často nevidí. Budu tedy doufat, že v Dělničáku a nebo U Kozy bude repete :-)

                  0 0
            • Delkim  

              parádní!!! gratulace všem!

              vím, že jsi o tom psal, jen jsem netušil, že si samozřejmě zvolíš tu nejtěžší trasu :)

              já se plácám na 2,5 km časovkách a ty jak to nemá aspoň necelá dvě kila a +4,5k kopce tak tě to nebere :)))

              0 0
            • karliner  

              Tos napsal moc hezky, fakt. Doufejme, že na příští ročník to naláká více lidí z východu a z Prahy vůbec. Akce je to nádherná.

              0 0
            • milmat  

              Evidentně jsi nedodržel radu šéftrenéra Edy: „Na začátku to tam naper a pak zrychluj!“ :-) Jinak Šárka je ta v modrém a ne oranžovém (až se budeš příště fotit)… V každém případě díky za správnou volbu tratě (Karlíner jel tu dětskou, jo?) a vzornou reprezentaci!

              0 0
    • Delkim  

      od poslední resp. mé první návštěvy cukrárny v Čelákovicích jsem poctivě čekal, až budu mít najeté „potřebné“ kilometry a hlava mi dovolí si tam dát tu vyhlášenou neskutečnou chlebovou zmrzlinu (díky za upozornění Hrochu!)

      včera po těch asi 150 km jsem se obával, že bude zavřeno a tak jsem to nezkusil, nicméně dneska jsem měl v Čelákovicích v nohách asi 110 km na jednu müsli tyčinku a to byl ten pravý čas na vytouženou odměnu :)

      konverzace proběhla nějak takhle:

      Dobrý den, přes 100 km se těším na vaší vyhlášenou chlebovou zmrzlinu. Dám si dva kopečky prosím!

      My ale chlebovou dneska nemáme… ty druhy průběžně měníme…

      Aha, a co je vaše jiná taková extra vyhlášená?

      No to je asi příchuť rumová špička, samozřejmě bez alkoholu, ta je v Čelákovicích asi nejoblíbenější.

      Hmm, ta je asi hodně tučná, ne?

      Ano, ta má asi nejvíce tuku, proto je i tak dobrá.

      A máte třeba jogurtovou?

      Ano, ale ta už není tak oblíbená, ta se chuťově s tou špičkou vůbec nedá srovnat.

      Hmm, tak prosím kopeček té jogurtové…

      Tak snad příště :)))

      0 0
      • McBlacky  

        :) :) :) :) :) nemůžu :) :)

        0 0
      • Medunka  

        Hm, tak to my si doma aktuálně dopřáváme todle http://medunka-cz.blogspot.cz/…m-dipem.html

        Bez výčitek. Neděle byla pracovní, takže si děláme radost večer :-)

        0 0
        • milmat  

          To vypadá dobře. Zrovna jsem viděl čerstvé fíky v obchodě, ale už nevím, ve kterém :-)

          0 0
      • blaf  

        :D o kolik gramu tuku navic muze asi tak ten kopecek mit?

        0 0
        • Delkim  

          prakticky a nebo „psychicky“? :) pár gramů versus tak metrák? :)))

          0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        No ja ti zapomnel rict ze z te chlebove mam takovou radost, protoze uz ji asi tak pul roku nemeli. :-)

        Ale dneska same novinky, tiramisu s kousky piskoru, mascarpone, a nebo jsou vynikajici ty ovocne, a ty jsou uplne bez tuku.

        0 0
      • R-A-D-I-U-S  

        :-)) Víš jak by vypadala ta konverzace kdybych tam byl já ?

        Dobrý den, máte chlebovou ? Ne… jakou máte dneska ? Rumovou.. Super, dám si dva kopečky. ....... za 15 min. Dám si ještě dva.

        0 0
        • milmat  

          BTW, ono to není kopeček, ale obrovský kus zmrzliny a čokolády promíchané špachtlí. To je také jeden důvod, proč je tak populární. Takže 4 kusy by byl už hodně dobrý výkon.

          0 0
      • šimlos  

        Chlebová?? To si fakt nedokážu představit, jak se to vyrábí..Ale stejně jako většina zmrzlin v Čechách : umělý tuk,sušené mléko,cukr a chemická chlebová chuť :-)

        0 0
      • MP86  

        Můžu se zeptat, jak se jmenuje ta cukrarna? Díky

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Karkadé, zde.

          0 0
          • karliner  

            Na webu chlebovou neinzerujou. Jestli to není nějaká východní lest :-)

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              lest nelest, maj ji fakt jen malokdy :-(

              Ale muzes zkusit pernikovou, susenkovou a nebo tu konakovou spicku.

              0 0
            • McBlacky  

              váhám jestli to stojí za to navléknout zbroj, nabrousit zbraně a vypravit se na divoký východ na průzkum ;)

              0 0
              • Delkim  

                aby to bylo opravdu objektivní zhodnocení, tak ale do cukrárny dopředu zavolej a zjisti kdy bude chlebová :) a dej nám prosím vědět, manželka je z toho už napůl šílená a souhlasila, že ji tedy ochutná, když o tom pořád tak melu, i když se jí ten název fakt moc nezdá :)))

                0 0
                • McBlacky  

                  vzhledem k tomu že nejdřív mám volný víkend asi tak příští rok, tak to hned tak nebude :)

                  0 0
          • milmat  

            A jelikož jsou tam vedle sebe cukrárny dvě, tak určitě zmrzlinu mají dobrou i u Vocásků. V létě jsem si kupoval kopeček v každé, abych náhodou někoho nezvýhodňoval.

            0 0
    • Machmin  

      Ahoj,

      hledám skupinu na silniční kolo. Jsem z Kolovrat a na netu jsem našel jen tu vaší. Tak pokud mate místo v peletonu tak bych se rád zeptal na pár otázek jestli to pro mě má smysl. Nebo můžete poslat naměřená data.

      jezdíte vždy v neděli v 9 z Mochova?

      jezdíte i v zimě nebo v dešti?

      jaké vzdálenosti jezdíte?

      jak často máte přestávky?

      kde především jezdíte?

      profil tratě (rovinu nebo kopce)?

      průměrnou rychlost?

      Teď mívám průměr tak 26–30 na trasy do 100km, tak doufám že to má smysl a nebyl bych jen kotva. Předem dík za odpovědi.

      0 0
      • Delkim  

        než ti ostatní odpoví tak jen v rychlosti, zrovna totiž z Kolovrat jezdí snad celoročně minimálně jednou týdně někdy i dost početná skupina silničářů do okolí

        a kousek dál z Čelákovic myslím jezdí taky nějaká skupinka v týdnu, snad od toho obchodu s krůtím masem co je na kraji směrem na Sedlčánky (Císařská kuchyně)

        Honzis možná bude vědět něco bližšího a písne to sem

        0 0
        • karliner  

          Nepleteš si Kolovraty s Koloději?

          0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Pokud vim, tak Kolodeje od kostela se jezdi ve stredu 16.30 a v nedeli rano. Ta streda je rychlejsi, ta nedele mozna ne tolik. Aktualni stav se najde na diskuzi na webu Vinohradskych slapek.

          0 0
      • Honzis  

        balík jezdí v 9,15hod v neděli z Kolodějí zvlněné trasy směr Posázaví, Uhl. Janovice, přes zimu se jezdí myslím z Uhříněvse od kulaťáku nebo pak z Proseka, mrkni i na web vinohradskeslap­ky.com

        My přes zimu jezdíme o víkendu z Mochova, trase bývá takřka tradiční – po hlavní do Poděbrad na kafe a potom zpět dle nálady vrchem Nbk, Lysá nebo jen na Sadskou. Tempo svižné, ale v náku na rovině to je o něčem jiném a přes zimu se snad „mašiny“ trochu zpomalí. Já mám ještě běhy, takže teď do vánoc asi moc nebudu.

        0 0
        • Delkim  

          Honzo a co ty Čelákovice? jednou jsme jeli kolem a něco jsi zmínil, tam od toho kuřecího nebo krůtího ráje, ne?

          0 0
          • Honzis  

            jezděj zjara dvoukila směr Mělník, Lito, Ústí n/L, ale nevím jak to bude, když Vitas letos už nezávodil, to bude vědět Kapr a spol, nicméně i šlapky se domlouvaj a někteří jsou z Jíža a jezdí de facto kousek od Kolovrat, pokud razí do rovin, což je přes zimu skoro furt :-)

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Kapr ted v sobotu rikal ze taky nevi jak to bude s jezdenim od kurat. Jezdili v nedeli v 9. Jel sem s nima jednou predloni a nerek bych ze by to bylo uplne pro zacatecnika.

              0 0
              • McBlacky  

                Kapr je ale ultra hovado (v dobrým). V jeho věku nechápu tu výkonnost.

                Jestli jezdí s podobnejma, tak je to solidní poprava pro 99,9% cyklistů v ČR.

                0 0
                • Delkim  

                  má ten Kapr nějakou závodní minulost? nebo jen prostě 10 let jezdí jako amatér, jak se traduje?

                  na Trubě minulé pondělí skončil celkově bez rozdílu věku třetí, svojí kategorii samozřejmě vyhrál (těch prvních 7 míst to jsou dětské kat.)

                  http://www.casovkanatruba.cz/…ky/index.php?…

                  0 0
                  • McBlacky  

                    já ho neznám, jen mě překvapil jak zalít BGF a sem tam se o něm doslechnu, že něco nehorázně jel.

                    Připomíná mi běžce Miloše Smrčku, toho taky nikdo nepochopil jak v 50+ vyhrával celkově běhy do vrchu

                    0 0
                    • Greyhound  

                      Tak podle statistik na vinohradskejch slapkach poslednich 8 let jezdi 18–22K rocne takze pokud to ma strukturovany a se zavodama, musi to byt kua znat. To mas jak ten nenapadnej 50+ typek z Haute Route s chlupatejma nohama jak jsem o nem vypravel o vikendu – do 38 nejezdil, par let potrenoval s Carmichaelem, jezdi kolem dvacky rocne a pak mj. Krusnotonu dojede 7. s J. Jezkem pred KaPrem.

                      0 0
                  • Honzis  

                    Kapr začal jezdit a prostě najednou vylít, excelentní časovkář a kluk, co zvládá i dlouhý štreky a kopce. Jezdí fakt hodně, furt, i v zimě a bordelu, zjara dvoustovky …

                    0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  JJ byli tam na tom levlu minimalne 3 z asi 8. Bylo to ale v unoru, a Vitasek to tam docela dusledne sefoval (v dobrym) ohledne tempa a tak vubec, nebyla to nejaka superkase ale fakt najizdeci trening, pekne ve dvojickach. No taky se to na chvili utrhlo a jelo po vetru pade, ale to pry byla vyjimka.

                  0 0
                • Machmin  

                  Já mám právě obavu že jak Čelákovice tak Koloděje mě nechají v prvním kopci.

                  0 0
                  • Honzis  

                    ale od listopadu do března žádný kopce nejezdí! Teď maj střelci oraz po sezóně, nejezdí de facto nikdo, pár jich jede ČT cup v Josefáči, jinak tréninky, organizovaný začnou cca o vánocích – teď si každej vozí zadek jak chce, pokud vůbec, ti lidi potřebujou nalítat 2500km v březnu/dubnu, ne teď :-)

                    Koloděje se jezdí út a čt od 16,30h přes léto, kopce, teď podle mě možná ještě poslední nedělní švihy (spíš pohoda) a v zimě se to přesouvá do Proseka/k mostu na Zbraslav a jezdí se roviny a průměry v pohodě, netřeba se tak bát, přinejhorším jet na ocase, nestřídat a omrknout to, příp. zkrátit …

                    0 0
      • blaf  

        jezdíte vždy v neděli v 9 z Mochova?

        temer kazdou nedeli nekdo jede

        jezdíte i v zimě nebo v dešti?

        v zime ano, v desti nekteri obcas ano

        jaké vzdálenosti jezdíte?

        60 – 1200, bezne neco kolem kila, coz v realu znamena tak 160

        kde především jezdíte?

        Kokorinsko, Polabi, obcas Sazava

        průměrnou rychlost?

        Kdyz jede Hroch, jede se kase. A kdyz nejede, tak taky.

        Nedelni kafe miva casto prumery kolem 35, ale v haku se to da.

        0 0
        • milmat  

          V neděli to bývá z a do Čelákovic tak 65–100 km. Tempo se přizpůsobí dle nejpomalejšího a teď na podzim/zimu bude zcela jistě mírnější. Z osobní zkušenosti není problém se začátku jen hákovat a na čelo chodit jen občas. Někteří borci to zvládají i na MTB. Takže není se čeho bát :-)

          0 0
          • McBlacky  

            připomíná mi to mojí argumentaci když lákám na MTB s tím, že jedou i ženy ;)

            0 0
          • Machmin  

            To zní celkem dobře. Jenom jsem nikdy nejel na silničním kole ve skupině tak to bude pro mě asi ze začátku trochu obtížnější. Pokud pojedete v tuhle neděli tak bych se přidal.

            0 0
            • Honzis  

              v závětří skupiny pojedeš klidně o 5km/h rychleji, napoprvé klidně kluky upozorni, že jsi tepově vysoko, ať berou ohled, neukazuj se na špici, třebas Eda dá klidně 10km špici na větru 32 a rád :-) Jo a taky nezapomeň, že z Kolovrat a do Kolovrat to budeš mít asi ze všech nejdelší, takže zatímco čelákoviští jsou doma po 65km, tak ty budeš mít přes kilo!

              Jinak z Královic je třebas Líba Janoušek, plno kluků je od Říčan, HiSporťáci jezdí z V okraje Phy … takže někdy stačí vyjet a k někomu se připojit a vyzjistit, kdy jezděj :-) Obecně je ale teď „mrtvá sezóna“ a v bordelu jezděj „tvrďáci“, chce to pořádnou výbavu, zimáka s blatníky a jezdit pokud možno v klidu.

              0 0
          • blaf  

            Tempo se přizpůsobí dle nejpomalejšího a teď na podzim/zimu bude zcela jistě mírnější.

            jako minulou zimu? :)

            0 0
            • McBlacky  

              kdepak, musí být vidět progress – letos rychleji…

              0 0
            • Delkim  

              jak to vlastně nakonec dopadlo s tím KOM v Kostomlátkách? to byl svého času snad každo_týdenní boj, ne? nebo to po Edovi každý vzdal? :)

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                Z pudu sebezachovy jsme zacali jezdit jinudy.

                0 0
                • milmat  

                  Ale Blaf si na něj teď brousí zuby (myšleno obrazně – ty zuby). AVG 48.3km/h na 600m a 8m up :-), to bude těžké…

                  0 0
                  • blaf  

                    ted uz jen sehnat ty spravne zuby :)

                    letos na to prdim, stejne na to nemam, ale pristi rok to bude muj hlavni cil, musim zacit trenovat v kopcich, 8m up, to je krpal jako blazen :)

                    0 0
        • karliner  

          Kokořínsko? Vždyť tam jsou kopce :-)))

          0 0
      • McBlacky  

        ´The universal five-minute rule applies to the meeting time. If a ride is called at 7am, then it’s accepted that the final person has until 7:05am to show. After that, they’re chasing.´

        tohle vy ani my nedodržujeme. Vy nečekáte vůbec a my 10 minut, pak stejně volám Roberta nebo Jeníka, že to mají na ITT :)

        0 0
      • karliner  

        Hehe, pravidlo 5 se na drtivé většině západních vyjížděk poruší na první křižovatce :-DDD

        0 0
    • blaf  

      Neplanujete nekdo se jet podivat na CX do Jicina?

      Jecnak se nahodou nezucastni?

      0 0
    • Delkim  

      dneska bude Zdenda řádit v Poděbradech, takže následně očekávám od místních(ho) nějaké doplňující info :)))

      http://hobby.idnes.cz/…y-domov.aspx?…

      0 0
      • blaf  

        kolem Septima chodime dost casto, zrovna o vikendu planujem nekam zajit, dostali 1 hvezdu tak nevim jestli tam jit nebo ne

        0 0
        • Delkim  

          no jestli to vyzní pozitivně tak doporučuji na víkend rezervaci

          btw že dostanou dneska hvězdu jsi nemusel prozradit, já to nevěděl :(

          0 0
          • blaf  

            jezisi, tak to se omlouvam, ja nevedel, ze to ma byt dnes v tv, jen jsem otevrel ten clanek a kouknul na fotky, myslel jsem, ze uz to v tv bylo :( jako bych nic nerekl

            0 0
          • Medunka  

            Řeknu Tomovi, ať ten příspěvek blokne a ty můžeš dělat, jakože nic :-)

            Jinak u mne jen to, že se restaurace přihlásí do takového pořadu, velké mínus.

            0 0
        • karliner  

          Jestli se budeš rozhodovat stejně pečlivě, jako jsi to dělal s kolem, tak až se rozhodneš, restaurace už dávno nebude existovat :-)

          0 0
          • Delkim  

            no ale v jeho případě tam už bude jiná a lepší :)

            0 0
          • blaf  

            ale nakonec se skvele najit :)

            0 0
          • blaf  

            tak uz mam jasno :) tam nejdu

            0 0
            • Delkim  

              horší vstup než ty kecy si pan majitel nemohl vybrat… koukám podle spadaného listí je to točené loni na podzim, to už musí mít za sebou nějakou historii, ne?

              manželka zítra jede do Poděbrad domluvit služební oběd, taky to zvažovala a taky se jí už nechce :)

              0 0
              • blaf  

                jestli ma hodne casu tak at zkusi Oliver, skvely jidlo, jen dlouha dodaci doba

                nebo Park Cafe je dobry, tam to nijak dlouho netrva, pokud vim

                0 0
                • Delkim  

                  Oliver zná, to je jasný, jen jí tam doktorky nechtějí chodit, vadí jí(jim) ta naprostá absence soukromí (stoly až příliš blízko vedle sebe)

                  Park Cafe nezná, dík

                  0 0
                  • blaf  

                    jeste Lovas&Lovas, ale tam nemaji tocene pivo (to asi nevadi) a stoly taky asi celkem blizko

                    a nebo Basta Fidli, tam je mista dost, ale nikdy jsme tam nemeli nic jineho nez poledni menu, takze vlastne nevim jake jidlo tam maji

                    tak at vybere dobre :)

                    0 0
            • Medunka  

              Sem ti chtela napsat, ze pokud mas Martinu rad, tak tam ne. Oliver je vic francouzsky, me tam cekani nikdy nevadilo – jak rika jeden cisnik, neni to Mekac. Teda v tydnu obedove menu serviruji skoro hned. Nebo dejte Semice nebo CelEj sekce bere zeny k Vockovi.

              (Nezvladli jsme koukat ani 5 min)

              0 0
              • Delkim  

                …a vypadá to, že tam ani nebudou prodávat žvýkačky :))))))

                btw pokud to má být plánovaný oběd/večeře tak rezervace a čekání se vyhne

                0 0
              • blaf  

                v Oliveru je to divny, na kafe to byva v pohode, ale pokazde, kdyz jsem tam byl s Martinou, tak jsme desne dlouho cekali, hrozne vazla obsluha, asi ma spatnou karmu :)

                0 0
                • Medunka  

                  :-) Asi jo, my tam na jídlo čekáme tak ± půl hoďky – aspoň toho hodně proberem a naplánujem :-)

                  Teda chodíme tam častěji když funguje zahrádka, takže toho místa je o fous víc.

                  0 0
                  • blaf  

                    ± pul hodky je ok, ± hodina a pul uz moc ne

                    pry v sobotu zkusime Olivera, tak uvidime jak to dopadne

                    0 0
    • teepeex  

      v nedeli bych se pridal, nekam, te jedno, kdyz teda nebude chcat:)

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Tvl teepex na kole, no to uz ani nepamatuju, to se tesim.

        V sobotu pauziruju, v nedeli bych jel klidny kafe, klidne nekam protazeny.

        0 0
        • blaf  

          protahnout na cx do Jicina? :)

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Jakoze misto na CX v sobotu 20 km do Milovic radeji v nedeli 200 km do Jicina? Dvoukilo fakt ne, s tim jed ehm.. na Toi Toi.

            0 0
            • blaf  

              kvuli 20km se ani nema cenu strojit ne? ;)

              ze jsou v so Milovice jsem nevedel, mozna se tam zajedu podivat

              0 0
            • karliner  

              Tohle vlákno je TOP, jako jedno z mála ho mám pořád v oblíbených!

              Vždycky se celý týden bavím nad úvahami, kam by se v neděli mohlo jet a 51 z 52 pondělků v roce je pak ve znamení popisů vzájemného si protahování xichtů cesto do/z Olivera :-D

              0 0
              • jecnak  

                To je docela smutny, jestli nemas lepsi zabavu.

                0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                Vidis a to bych rek ze za ten cas sis moh vsimnout ze se resi kam se pojede v SOBOTU a ze nedelni kafe je spolecenska stalice s cilem byt po obede doma.

                Ale to se nemusis stydet, treba takovy Vaclav Klaus si taky vzdycky pletl svoje predstavy a realitu a kam to dotah ;-)

                0 0
                • karliner  

                  Pardon, neuvědomil jsem si, že radeji v nedeli 200 km do Jicina znamená, že se řeší sobota a že v neděli jedete do Olivera, ty Klausi :-)

                  0 0
            • blaf  

              mimochodem, jaky dvou kilo? neco malo pres kilo

              0 0
        • jecnak  

          Pridal bych se.

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            OK, tak nedele 9 Mochov a na kafe a podle chuti se uvidi s pripadnym natazenim na Jesenik, Mcely, Loucen, pave, OK?

            0 0
            • blaf  

              taky se pridam, na toi toi sam kaslu

              0 0
            • Honzis  

              Jedu si tak dneska po letech zkusit, jestli se dá jet po žlutý z Komorců na Krymlov a dolejšek je furt trága – šutry, asfalt s mechem dohromady, pak závora, ale od rybníka už OK a tak si trošku dám nahoru a hele, sebral jsem Hrochovi KOM na kopci! A pak taky Delkimovi z Čestína nahoru – https://www.strava.com/…s/9827854765 Východňáci se nezdaj, fakt dobrej oddíl :-)

              Já jsem víkend out – zítra „vyklusávám“ z Hvězdy na Praděd – 9km / 630m up :-) No a v neděli Alfrédka nahoru-dolu :-D

              0 0
              • Delkim  

                to je ta moje nadváha..... jsem tam pral o 130W víc a stejně jsem dostal půl minuty… :)

                koukám to je ta „tvoje“ nedávná trasa, tam se jelo parádně

                0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                A ted jako cekas ze ti za to dam kudos, ne?- Tss! No hale ale to jsem vubec netusil ze nejakej takovej kom vubec nekde mam, a to ja v nich mam prehled protoze mam jen jeden, to muselo byt neco jako levobocek :-) To jsi tam mel nejspis nejakej zasek uz predtim.

                0 0
            • milmat  

              Já zítra jedu směr Vysočina a vracím se v neděli. Pokud bych měl morál a dával bych to v neděli přes Poděbrady, tak bych se ozval. Ale spíše vyjedu nazpět později…

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                Milos Out, Honzis beha, Eda nejspis v jizerkach, to by nemusela konecne byt jednou kase…

                0 0
                • milmat  

                  Hlavně se Hrošíku kroť, zvláště pokud v neděli dorazí ten nový zájemce :-) Jinak bude parádní kosa, vytahuji na víkend policejní Kalaš i s návleky.

                  0 0
        • blaf  

          dneska to stalo za to, davam ☠☠☠☠☠

          0 0
    • Honzis  

      Jede někdo zítra? Doufám v pohodovější tempo, mohli bychom to dát „spodem“ přes Pečky

      0 0
      • Machmin  

        Ja bych se přidal

        0 0
      • blaf  

        uvidim co rano kotnik (vcera jsem byl behat :()

        0 0
        • Honzis  

          takže klasika 9hod Mochov u hotelu nebo to dáme jinam?

          0 0
          • blaf  

            no ja jsem fakt hodne nejistej, netusim co rekne noha na kolo, takze podle me se nerid(te), ja se bud pridam nebo nepridam

            0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        9 Mochov, budu li mocen, mam nejakou natazenou slachu, tak nevim jestli rano vylezu na kolo. Ale kazdopadne chci to zkusit.

        0 0
        • 2. Bóďa  

          No jasně, všichni mají nějaké zranění, přesto z toho bude zase průměr 35+. :D

          Už teď toho rehabilitačního výletu lituji…

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            U me dobry, dneska.

            0 0
            • Honzis  

              jo, když jede Hroch, tak je to dobrý :-) Slušnej průměr, ale jelo to „samo“, zpátky do Nbk mi to už nefrčelo. Za mě dnešek též gut, zpomalí se až budeme jezdit s blatníky :-)

              0 0
    • Honzis  

      Na sobotu plánujou šlapky Ještěd – http://www.vinohradskeslapky.com/akce.php?… pokud by měl někdo zájem o dlouhou štreku … Já mám v neděli běh, takže sobotu volím něco kratšího a raději do zvlněného profilu, pokud by se někdo (odvážný) našel :-)

      0 0
      • blaf  

        ja odvazne rehabilituju nohu, pochybuju, ze to bude na neco delsiho, ale stejne jsem na vikend pryc…

        0 0
      • milmat  

        Jsem si říkal, že Ještěd v sobotu by byla dobrá volba, ale musím přezout auta, takže start šlapek nestíhám. Pokud by jsi Honzis chtěl vyrazit nějak okolo 9:30 z Čela (a pak někde po cestě) tak jsem pro. Cílově někde okolo Sázavy? s obědem po 100 km :-). Tempo kochací a kecací (pod 30km/h). Já, ještě musím překonat škrabání v krku a spánkový deficit.

        0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Ja sobotu vypoustim. V nedeli bych jel nejaky ne moc dlouhy klidny kafe.

          0 0
          • karliner  

            Tuším v tom dělostřeleckou přípravu na pondělní „to zas byl šrot“, „průměr 33 v ksichťáku“, „kdy už budeme jezdit pomalu“ atd. :-)))

            0 0
        • Honzis  

          viděl bych to společně z č brodu směr Svatbín – takže cca 10hod a tempo fakt klidné.

          0 0
          • Honzis  

            Dnešek fakt poklidný, panorámata, pár „vlnek na velkou“, káva v Sázavě, sluníčko, super! Teda až na Hrochovo přervané lanko a moje ztracené brýle :-( ale to jsou drobnosti.

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Jj, luxusni pocas, diky CK Honzis za prijemnou trasu i lidske tempo a Milosovi, ze dbal aby mi nepadala na twinspeedu kadence :-)

              0 0
            • milmat  

              Tak doufám, že tempo vydrží i zítra na kafe :-) Hlavně už žádné ztráty na lidech a materiálu.

              Zjištění: Jak má Hroch jen dva převody, tak je tempo OK.

              0 0
              • blaf  

                Jak má Hroch jen dva převody, tak je tempo OK.

                :D

                a pak, ze je elektrika na prd, jeste mi u ni lanko neprasklo :)

                0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  A kdo tuhle skucel ze mu dochazi baterka, he?

                  Proti festce porad 200% poctu prevodu s moznosti vypnout vecernicka, a Milosovo tempo OK = avg 33.5 ;-) Nastesti uz na tech polednich 40km bylo jen par malych brdku.

                  Opraveno.

                  0 0
                  • blaf  

                    hmmm, zadny skuceni si nevybavuju ;)

                    to jsi jel vsechno na 50×11? to jsi diktoval tempo spis ty ne? :)

                    0 0
        • 2. Bóďa  

          Co takhle v 9:30 stíhačka šlapek? Do MB musí být manko smazané. :)

          Nebo co znamená „s obědem po 100 km“? V půlce cesty? ( = oběd na Ještědu :D )

          0 0
          • milmat  

            Já bych do toho i šel, ale po náročném pracovním týdnu a rýmečce nebudu pokoušet hned s Ještědem. A jediný ochotný někam v sobotu jet je tu Honzis, který se potřebuje šetřit na neděli. A to bude dobrá volba :-)

            0 0
          • Honzis  

            přijeď v 10,15hod do Č Brodu k Lidlu a můžeš dát cca 2,5hod s náma! Počasí bude luxus, taková kochací sobota!

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              ja se nakonec przhippojim, aby vam nechytaly saze v kopci. Kdyz ma byt tak hezky.

              0 0
            • 2. Bóďa  

              Škoda, pozdě. :(

              Už jsem domluvil s kamarádem Ještěd, tak snad to přežijeme. :)

              Navíc- kdy znova mě pustí manželka na celou sobotu se šlapkama? Toho musím využít. :D :D

              Jen váhám mezi CX a fullem…

              Tak příjemný výlet a někdy na kávě. ;)

              0 0
    • jecnak  

      Zitra kava a nebo mate chut se protahnout na biku/cx – Pocernice, Satalice, Vinor, Brandys, Kostelec, Lhota, Stara Boleslav (dortik), Sojovice splav, Karany, dom? V lese je ted moc hezky.

      0 0
    • milmat  

      Co zítra ve středu?

      0 0
    • jecnak  

      Tak zitra v 9 sraz u hrbitova v HP viz mapa Trasa bude jak jsem avizoval o prispevek vyse. Zastavka ve Vsetatech v cukrarne. Vhodne pro MTB nebo CX kolo.

      0 0
      • 2. Bóďa  

        S tím hřbitovem opatrně. Víš jak dopadnul Kroupa… :D

        Tak v 9.

        0 0
      • milmat  

        ok, mtb, cx nemám :-(

        0 0
      • jecnak  

        Tak drat vymenen. Sedlo vymeneno – SLRku se rozlousklo vpredu uchyceni lizin. Opravit to pujde, tak me ta anabaze aspon donuti ho nove potahnout. Jinak diky za spolecnost. Prijemny pojed barvami podzimu.

        0 0
        • 2. Bóďa  

          Vyjížďka skvělá, výživná. :)

          Díky ;)

          0 0
        • milmat  

          Super park v Satalicích a podzimní krajiny. Škoda, že nemám kameru, to by byly pěkné záběry. Jinak udržet se Ječňáka v terénu mi moc nešlo. V Káraném jsem měl už celkem dost :-) Díky pánové.

          0 0
    • jecnak  

      Nechtel by se nekdo pridat zitra v sobotu 31. na vyzjidku kolem Machace pripadne jeste o neco severneji? Cca 70km prevazne lehci teren, nejaky asfalt. Vsude sucho, krasne barvy podzimu a rozumne teploty.

      0 0
    • blaf  

      zitra se kafe nekona?

      0 0
      • milmat  

        Zítra se kafe koná, sraz jako obvykle 9:00 Mochov. Co ty dorazíš? Můžeme tam probrat kadenci 250 :-)

        0 0
        • jecnak  

          Jj.

          0 0
        • blaf  

          to vypada, ze existuje nejakej jinej, novej kanal, kde se domlouva kafe? tady podledni dobou nic moc…

          dorazim, ale asi ne do Mochova, pockam na vas nekde za Sadskou

          0 0
          • milmat  

            Někteří z nás byli na průzkumu. Jiní tam ještě jsou a jeden tu teď moc nepíše. Ale i tak je toto jedno z aktivnějších vláken na BF. Tak zítra ráno zdar!

            0 0
    • Honzis  

      Návrh na sobotu – pokud bude sucho a rozumě, jel bych nějakou vyhlídkovou trasu jako minule s kávou v Sázavě – tempo velmi rozumné, neb v neděli běžím Kunratickou.

      0 0
      • blaf  

        ja klasicky, v so nemuzu :(

        0 0
      • milmat  

        Já jsem o víkendu na Moravě. Budu rád, když dám něco tam.

        0 0
      • jecnak  

        V sobotu je cyklokros v Jabkenicich.

        0 0
        • Honzis  

          já vím, ale očumovat se mi nechce a závodit už vůbec, navíc severní směr a „placka“ mě už moc nebere, když jezdím furt do práce … proto bych rád dal ještě něco jiného.

          0 0
    • milmat  

      Původně jsem dnes chtěl zkontrolovat kopce v Bílých Karpatech, ale situace se vyvinula jinak. Nejprve začaly padat drobné kapky. Dle Aladina pršet nemělo, tak si říkám, že to za chvíli přejde. Bylo to hned z kraje a otáčet to domů se mi moc nechtělo. Ve Valašských Kloboucích se rozpršelo už více. Mám Kalaše, tak jej alespoň otestuji. Déšť přestává až v závěru, ale na cestě je vody i tak dost. Musím říci, že po cca 2 hodinách v dešti, mám promočené boty. Návleky a větrání v podešvi před vodou moc nechrání. Zároveň přední kolo vytváří kontinuální sprchu na návleky nohou. Což už ke konci Kalaš nedává. Ruce a tělo OK. Už mne čeká jen poslední sjezd, jeden z mála dnešních úseků, kde není moc dobrý asfalt. V klesání okolo 11% v mírné zatáčce se snažím brzdit, aby to moc nejelo, ale i tak jedu pořád asi rychle. Jen vidím před sebou záplatu s hladkého a zvlněného asfaltu. Během setiny sekundy jde kolo k zemi i se mnou a jedu nejprve po levém boku, tak mne kinetická energie obrací kotrmelcem (asi jeden) přes kolo na záda, kde krasojízdu dokončuji. Nasazuji řetěz, rovnám brzdy a po zběžné kontrolu dojedu dolů zbytek kopce. Předběžný účet: Kalaš díry, přesmyk páka odlomená krytka s nápisem (ale ještě jsem to moc nekontroloval), naražená a odřený bok, odřené lokty a kolena. Jízda vedle kola byla odhadem cca 10–20 m – na mokru to jede pěkně. A já si říkal, že jsem ještě z kola (silnice) nespadl.. Tak teď už mám i tuto zkušenost. Mohlo dopadnou i hůře, hlavně že jsem celý :-)

      0 0
      • Honzis  

        no pěkný … Já počkal až to oschne, bohužel řepné kampaně znamenaly, že bahno lítalo, k tomu pomalý defket, který nechci měnit, až v Kouřimi když už jedu po ráfku to teda vyměním – doma umýt kolo, všechno jako prase a zjištění, že se urval ventilek. Taky nic moc :-( a přitom se v týdnu jezdilo tak krásně …

        0 0
      • Medunka  

        Už mne čeká jen poslední sjezd, jeden z mála dnešních úseků, kde není moc dobrý asfalt. V klesání okolo 11% v mírné zatáčce se snažím brzdit, aby to moc nejelo, ale i tak jedu pořád asi rychle. Jen vidím před sebou záplatu s hladkého a zvlněného asfaltu.

        Sem si při čtení říkala, sjezd z Loučky a sem se trefila co :( Hlavně, že seš celý.

        0 0
      • jecnak  

        Aspon, ze nic zlomeneho. Skoro bych tipnul na tu opacne klopenou zatacku s novym asfaltem.

        0 0
      • blaf  

        hlavne, ze jsi celej…

        0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Njn, stane se, mohlo byt i hure.

        0 0
      • Delkim  

        můj první pád na silničce byl asi 5 minut od začátku švihu, kdy jsem poprvé nasadil ten den doručené nové Cosmicy Elite… samozřejmě ze zadního kola osmička, tj. na vyhození..... aneb Murphyho zákon v praxi :)

        co ty modřiny/podlitiny? jak hodně to bylo? hojí se to ok?

        0 0
        • Medunka  

          K poslednímu řádku – máš nějakou vychytávku na modřiny/jizvy? Wobenzym nechci.

          0 0
          • Delkim  

            na podlitiny a otoky

            Apo-Curenzym enzymy

            na první dny mám doporučeno, od jednoho doktora z popálenin, ledování a to nekompromisně nonstop! elastické obinadlo a pod něj ledovací gely/náplně (pod ně jednu vrstvu gázy) – žádný ála mražený hrášek a pod., to je o ničem

            a v noci budík a dvakrát za noc vyměnit plus přes den to stejné, nenechat to místo doslova ani na minutu „ohřát“

            0 0
            • milmat  

              Tak já ten pád měl později, ale voda v podstatě a chladila a snižovala tření :-) Materiální škody na kole uvidím, ale měly by to zpravit 4 díly od Shimana do duálu. Oblečení nafasuje nějaké nášivky. Na naražený bok zkusím něco najít v naší lékárničce, ledování jsem už zameškal. Modřina tam ještě není, ale je tam podlitina. Ale zkoušel jsem teď chvilku válce a to je ok. Bolí to jen při chůzi a ležení :-)

              0 0
              • Delkim  

                ohledně opravy oblečení: zkus FAMILY v Brodě, pokud bys to tedy nedělal samo_doma :)

                http://www.novapartner.cz/…jcovstvi-all

                já si propálil od svičky během halloween průvodu ve Špindlu softshell kalhoty a bundu, týden staré, v tom Brodě mi to zašili pomocí záplat ze stejného materiálu tak, že to vypadá jako by to tam snad i patřilo

                0 0
              • 2. Bóďa  

                „Bolí to jen při chůzi a ležení“

                Tak nechodit, neležet a alou na kolo! :D

                Když je na led pozdě, co jiná forma? ( já chodím se vším do kryokomory… ) :)

                Přeji rychlé uzdravení. ;)

                0 0
            • karliner  

              Můžeš mi, jako laikovi prosímtě vysvětlit rozdíl mezi Wobezymem a tím Apo-Curenzymem?

              0 0
              • Delkim  

                no tak třeba ho Medunka nechce kvůli ceně, to tě nenapadlo? :)

                0 0
                • karliner  

                  Nenapadlo. Ale stačilo napsat – je levnější.

                  0 0
                • karliner  

                  Ještě jsem tedy vygůgloval, že Wobenzym je registrovaný jako lék, kdežto Apo-Curenzym je doplněk stravy, nevím ale jestli to má nějaký význam ohledně účinnosti…

                  Taktéž tu někdo v jiném vláknu doporučoval jako alternativu k Wobenzymu Profi Fyto+Enzym.

                  0 0
    • jecnak  

      Zitra v 9 v Mochove. Pozor, Nachodska za Pocernicemi uzavrena. Je treba, jet pres Zelenec.

      0 0
    • jecnak  

      Pokračujeme V NOVÉM VLÁKNĚ

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.