• Paja

    Tak ať vám to šlape, soudruzi.

    0 0
    • babicak  

      Pohled na Brno lednové

      0 0
    • kejda  

      už se vyjasňuje, dneska by to šlo…

      0 0
      • LM  

        To jsem si taky říkal a pak na Holedné tohle :-). A cestou nahoru i dolu bylo celkem blátíčko…

        0 0
        • kejda  

          No to musela být lahůdka to jet dolů. Já jsem se z okna okolo oběda na Holednou podíval a věděl jsem, že je zle…tak ještě se psem jo, ale na kole jsem si nakonec neodhodlal a místo toho s mladým na terase trénoval rovnováhu

          0 0
    • Motyll  

      http://www.firebrno.cz/…s/detail.php?…[id]=24438206­2&district_id=3701

      Zase u toho byl Polka.

      0 0
    • Jaroslávek  

      Já šlapal na Novoroční vyjížďce s bráchou, tak doufám, že tomu letos pořádně vytnu po slabých letech.

      0 0
    • mastihuba  

      ja to urvu na jaře :-)

      0 0
    • Al Stra  

      Pochlubím se, dneska jsem se v 17 hod projel po moraváku, nasbíral jsem jízdu po přechodu na červenou, jízdu bez světel, jízdu po chodníku, neuposlechnutí k zastavení, pokus o ujetí policejní hlídce-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Co to je pokus? Jsi vzdal nebo Tě sejmuli? :)

        0 0
        • Al Stra  

          https://www.google.cz/…4d16.6065592

          prchal jsem cca deset metru po tomhle chodiku směrem do parku, bohužel jsem neustál akceleraci policejní oktávie která zamnou vyletěla ze silnice a kapituloval pokutou sto korun-)

          tentokrát mě alespoň pánové nepokládali za zloděje kol jako posledně na cejlu-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Začali se tady na přelomu roku vyskytovat pro mě úplně nový nicky: hammond, bernie, kejda, alo,… to až se konečně vykopu na nějakej sraz, nikoho nepoznám :)

            0 0
          • Karaya  

            Tak to je hodně levný, řekl bych že určitě pod minimální sazbou za to uvedené. To jsi smlouval, nebo rovnou nabídli tolik?

            0 0
      • pepek  

        Kolik stoji takova pekna sada?

        0 0
        • babicak  

          Logická hádanka/ Onuce dotaz : jak rozpojit tuto věc a vyměnit redukční ventil – prokapává – závity v plastové trubce vpravo i vlevo jsou na pevno, nelze je odnikud odpojit či s nimi otáčet . Zapojoval to odborník vodař, ne já. Napadá mi pouze plast rozříznout a po výměně ventilu opět svařit.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Onuce odpověď: nemá to být vlastnost ty poluce?

            Viz PDF: http://www.sagittarius.cz/…-slovarm-1-2

            0 0
            • Smazaný účet  

              Odkaz jinak: www.sagittarius.cz/?…

              0 0
              • babicak  

                Jj, dik, pdf jsem našel a přečetl, ten můj ventil ale kape furt, kadencí asi 60 kapek za minutu, což asi není v pořádku, proto ho chci vyměnit

                0 0
                • RomanH  

                  Nahrati horkovzduskou na povoleni nepomuze ?

                  0 0
                  • babicak  

                    Tam jsou všechny závity pravotočivé, tj. pokud budu chtít např. z leva vyšroubovat, tak se mi to bude v pravo utahovat, to znamená, že s tím fakticky nepohnu

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  Co tenhle odstavec:

                  V případě, že po kontrole funkčnosti ventilu, z odtoku „1“ stále vody vytéká, je nutné ventil několikrát PROPLÁCHNOUT pootáčením ovladače „2“ doleva, aby se z pojistného ventilu odstranily případné mechanické nečistoty.

                  0 0
                  • babicak  

                    Vyzkoušeno, pořád kape, z toho usuzuji špatný ventil a výměna. Zítra nechám pár hodin odkapávat do pětky a vypočítám denní odkap

                    0 0
                    • pepek  

                      Treba bude stacit vymenit vnitrek

                      0 0
                      • babicak  

                        Dobrá, jak potom nastavit pružinu na správný tlak?

                        0 0
                        • pepek  

                          Nevim. Jednodussi otazku?

                          0 0
                        • Motyll  

                          Tlak v soustavě je OK?

                          0 0
                          • babicak  

                            Tlak v soustavě 4 až 4,5, ten ventil to má pustit až v 6, pořád kape, i po několikerém otevření a zavření , jak radil Pája.

                            0 0
                            • Motyll  

                              Mně to vyčištění vždycky vydrželo jen chvíli. Jednodušší je vyměnit.

                              0 0
                    • Paja  

                      Odkapavani nepomuze, pokud je tam bordel, bude to kapat furt, zkus to proplachnout klidne nekolikrat.

                      0 0
          • JSt  

            to se striha…

            0 0
            • babicak  

              Toho se právě bojím, sám to neudělám, nemám potřebný vercajk, ani to neumím, kdyby oprava šla udělat, jak píše Pepa, jen vyměnit vnitřek, tak by to bylo super

              0 0
              • Excel  

                Banální věc, která instalatérovi bude trvat dvě, možná tři minuty.

                0 0
              • obda  

                Jj, stříhá. Někdy bývá šroubení o kus dál po trubce. Být tebou, pozvu instalatéra a nechám ho tam někam dát převlečnou matici, aby sis to mohl příště měnit sám.

                0 0
          • mastihuba  

            proc se ptáš tady, když máš vedle v kanclu Libora? Hoši von vás zkouší, na chodbu chodí hulit s instalaterama. :-)

            0 0
            • Excel  

              Třeba ho zaúkoloval ten instalatér z chodby, bo neví co s tím.

              0 0
            • babicak  

              Právě, že mně to dělal, tak nějak je mi to blbý za ním přijít, že tam chybí převlečná matice, ať to dodělá.

              0 0
    • mastihuba  

      styry autoskole na novym kruhacu v krpoli, to su rad ze to berou tak zodpovědně :-)

      0 0
    • RomanH  

      Nez to hodim na bazar, nechce nekdo novou nenosenou zimni cyklobundu Kalas velikost 5 ?

      Nechal bych ji za 2 litry, je mi mala pres pupek :-)

      0 0
      • mastihuba  

        ti doporucim sustakovou větrovku, pod tu se i mě vleze tlustej vlnenej svetr a je i do tech –10ti :-)

        0 0
        • RomanH  

          Tu mam, ale pouzivam ji vicemene jen opravdu jako vetrovku, jaro/podzim. Se soucasnym Kalasem jsem spokojenej, jen uz je hodne odrbana. Na zimu mi ta zimni cyklobunda mi vyhovuje vice (pokud je prodysna a neni to softshell typu Lidl).

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já mám teď teda taky pupek :) Kdyby měla dostatečně dlouhý rukávy a větrala víc než Force, dalo by se o ní uvažovat…

            0 0
            • RomanH  

              Tak větrat bude dobře, má parametry 10000 nepromo­kavost, 11000 prodyšnost.

              0 0
              • mastihuba  

                solidni pláštěnka :-)

                0 0
                • RomanH  

                  Ta moje stara ma 8000/15000, coz mi neprijde takovy rozdil. A prestoze klasicky GTX ma paropropustnost tusim taky kolem 15000 – 20000 (udavaji to v RET) a jezdit v nem na kole nemuzu, tak v te bunde ano a vyhovuje mi, ze nemusim nijak extra vrstvit (coz u pertexky musim).

                  0 0
              • Paja  

                To prave moc neni.

                0 0
              • pepek  

                Tu Force jsem právě vrátil, nevětrala vůbec. Za 10 let docela degres, ta stará je daleko lepší.

                0 0
                • RomanH  

                  Tu vracel (vyhazoval ?) i Depka – minimalne na ni nadaval.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    jako takovejch sraček mám doma taky plnou prdel, sem nepoučitelnej, nechal jsem si ušít u MH sportu softshelku a nosím ji max do práce, kalhoty jsem na sobě ještě neměl, možná v nich budu chodit stříhat v únoru vinohrad, to se člověk nehejbe, tak to nemusí řešit. Místo šustky jsem chtěl bundu vod Marmotu, jako že když bude pršet, tak abych se dostal na Buk relativně v klidu. Když fakt chčije, tak na to seru a když chčije jen trochu, tak to dorazím v šustce a usuším to u krbu. Stejně se člověk musí převlíct, protože je durch v jednom nebo v druhým. Jediná bunda, která má valnej smysl je vod gore a to zas je mi líto máchat ve sračkách na kole.

                    0 0
                • bernie  

                  Force x72 na největší kosu, ale má jen jednu a tak blbě řešenou kapsu, že je stále jako nová ve skříni :)

                  0 0
                  • Polka  

                    Ta ale nema neprofuk a je levnejsi jak X70, tak by mela byt i horsi ne?

                    0 0
                    • bernie  

                      Byla řeč původně o zimníku od Kalaše, tak jsem reagoval zimníkem od Force /šelka/. Beru pod ní jen termotriko a fajn. Ale opravdu v největších kruto-prašťo-mrazech. Ta by střihem mohla sednout i nějakýmu „pupečníkovi“. Mě teda spodem profukuje, takže celkově hodnotím jako nic moc, ale na venčení psů to ujde.

                      0 0
                      • Polka  

                        To jo, ale ja bych rek, ze nebude teplejsi jak ta X70, matros je totiz skoro stejnej, ale dival jsem se na tu variantu bez PRO, ktera je i levnejsi. Ty asi myslis tu PRO variantu.

                        0 0
                • Polka  

                  Kterou Force? At vim.

                  0 0
                  • pepek  

                    X70

                    0 0
                    • Polka  

                      Tu mam taky, ale tu puvodni, ty novy nejak upravovali? Podle fotek vypada stejne i ten matros.

                      0 0
                      • pepek  

                        Nevím, já mám nějakou diluviálníForce, bylo tam napsaný NoWind a větrá. Tady ta je Windster a nevětrá

                        0 0
          • pepek  

            Taky jsem bundičku vracel, bo nevětrala. A Jaroslavův kamarát to taky všechno šije jen pro anorektiky. Past vedle pasti.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tu stejnou? Určo není problém domluvit si za příplatek individuální střih :)

              0 0
            • RomanH  

              Ježula objednala větší, ale nějak to popletli. Kalaš před lety změnil střih a číslování. Stará bunda, kterou používám a sedí mi, je L, stejně tak i tenké čapáky. Novější pláštěnku mám v XL, a vestu ve velikosti 6. Zimní bunda je u mě na rozhraní 6/7 – čítám, že pod ni budu občas potřebovat dát i druhou vrstvu.

              0 0
              • Smazaný účet  

                A není už moc teplá? Když uvádí –5 až –10? Jsem teď zjistil, že exšírer má ještě nějaký campagnolky z textranu, který větral a od krbu jsem odjížděl suchý, i když jsem seděl nejdál od krbu, narozdíl od Force.

                0 0
                • Paja  

                  Na dolni hranici to vliv nema, ale to rozmezi ma byt –10 – (+)5.

                  0 0
                • RomanH  

                  Uz je prodana (vzal si ji kolega) a ja si objednal vetsi. Uvadena teplota je –10 – 5 (tech 5 chapu jako +5, je docela tenka).

                  Karos mi psal, ze ji ma taky, ze vetra dobre, a ze nad 0 pod ni dava jednu vrstvu, pod 0 dve (pripadne vestu). To by odpovidalo, ja to tak mam u te stare (ted uz je to u ni trosku horsi, predsi jen ma za sebou cca 12 let. Dalo se s ni jezdit do cca 8–10 (tech 10 uz ale bylo docela na hrane).

                  0 0
                  • Paja  

                    Nj, ale ty mas proti Karosovi pod ni 2 vrstvy neustale ;-)

                    0 0
                    • RomanH  

                      zasoby sbalene na cesty, voe :-)

                      A ze uz je cas vyrazit mi nepis ;-P

                      0 0
                      • Paja  

                        Si to tak neber, proti Karosovi mam jednu vrstvu furt i ja ;)

                        0 0
                        • RomanH  

                          Nejsem damicka a Poutnika se nevzdam :-)

                          0 0
                          • Paja  

                            Poutnika jsem podminecne vyloucil, v posledni dobe se mi minimalne dvakrat stalo, ze jsem lahvace musel vylit, bo to bylo nepitelny, resp. asi to bylo zkazeny, ale pachut ti melo takovou chemickou, takze nevim.

                            0 0
                        • pepek  

                          Účastníci včerejšího zájezdu byli opět vesměs spokojeni. A jako bonus: ani jeden nabušený biker na 29" v lese !

                          0 0
                          • Paja  

                            A to byl kdo ti ucastnici?

                            0 0
                            • pepek  

                              Účastníci se dostavili v počtu: 1 (jeden) kus

                              0 0
                              • Paja  

                                1 pepek nebo jeste nejaky dalsi kus?

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Pepek & pes :-)

                                  0 0
                                • pepek  

                                  Jaký další? Dyť nechtěls jet, tak jel pouze vedoucí zájezdu.

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    O to vic me prekvapuje to slovo vesmes, kdybyste jeli 2, tak to chapu…pepek maximalne spokojeny + Maňas hrobove mlceni = skupina vesmes spokojena, ale takto?

                                    …na Holedne idealni podminky nebo se prasi? ;)

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      Tak se zeptej akademika, co znamená slovo vesměs. Znamená totiž: 100%. Ne jak to lidi chybně používají: většina, asi, zhruba atd.

                                      Čili 100% učastníků (jeden) bylo spokojeno.

                                      Ideální to zrovna nebylo, na přístupových trasách značně ovlhlo (=bláto jaxsviň) a i ve vrcholových partiích se už ani neprášilo.

                                      0 0
                                      • JSt  

                                        to sice ano, ale tys psal v mnoznem cisle. ;-)

                                        0 0
                                      • Paja  

                                        Podle me jsou synonyma veskrze, prevazne, apod.

                                        0 0
                                        • JSt  

                                          veskrze lze uznat, prevazne nikoliv. ;-)

                                          0 0
                                          • Paja  

                                            No dobre, prevazne muze byt i 51 %, tak „temer zcela“.

                                            0 0
                                            • Jaroslávek  

                                              Miluji tyto jazykové kroužky.

                                              0 0
                                            • pepek  

                                              Soudruh učitel matematiky nám říkal, že VESMĚS znamená výhradně ** VÝHRADNĚ**, 100%. Pouze neznalci si to furt nějak ohýbají, podobně jako se používá slovo řádově ve smyslu skoro, přibližně, asi. Přitom každý přece kua ví, co to znamená řádově.

                                              0 0
                                              • Paja  

                                                Dle akademiku na jazyk to tak nekdy v polovine minuleho stoleti bylo, nicmene postupne se to zacalo pouzivat i ve vyznamu „az na male vyjimky/temer zcela“, ktery u mladsi generace postupne prevazil…takze zalezi na kazdem, kam se chce zaradit ;D

                                                0 0
                                                • RomanH  

                                                  :-D

                                                  0 0
                                                • pepek  

                                                  Akademici na jazyk nejsou žádní správní akademici.

                                                  ktery u mladsi generace postupne prevazil – jiné označení pro prznění rodného jazyka.

                                                  Ten zbytek je zase podpásovka ála Polka.

                                                  0 0
                                                • Jaroslávek  

                                                  Akademika znám jen jednoho.

                                                  0 0
                                              • obda  

                                                Dneska matematici slovo „vesměs“ nepoužívají, není dostatečně přesné. Zato používáme „skoro všichni“ (= „všichni až na konečný počet“, tedy na konečné množině klidně i „nikdo“ ;))

                                                0 0
                                      • LM  

                                        Nějaký tip kde jinde by ještě mohlo být relativně sucho? Nerad bych praktikoval jenom „asfalt je taky pěkný povrch“ :-)

                                        Asi zajedu na Hády (aneb blbnutí v lomu), bahna jsem si užil poslední dobou až moc.

                                        0 0
                                        • Karaya  

                                          Až z nich budeš sjíždět, tak to neber kolem lam, je to sice jen kousek, ale lepí to pěkně :-)

                                          0 0
                                        • pepek  

                                          Tak Holedna je zase dobra. Vyjezd podel potoka je ok. Za sidlistem trochu blaticko ale doprava se da jet dobre. Dal je vse jetelny, jako obvykle.

                                          Dale znovu dekuji Dr Otahalovi za vynikjici sroubovaci praci.

                                          0 0
                                          • RomanH  

                                            Toto je zima na《|》

                                            0 0
                                            • LM  

                                              Kde vidíš zimu? Dneska jsem jel jenom „nalehko“ v letních rukavicích a stejně mně bylo teplo (skoro +7 °C). A zítra má být +9 °C.

                                              0 0
                                              • RomanH  

                                                No prave :-(

                                                0 0
                                              • bernie  

                                                Jj dnes silnička. 3/4ky a lehký rukavice a paráda ')

                                                0 0
                                                • RomanH  

                                                  V cervenci by ses taky neradoval, kdyz by bylo 5 stupnu. V zime ma byt zima, zmrzlo, a snih. Letos bylo lehce pod nulou jen par dni, jinak jen mlhy a sracky. Pred tydnem lakali, ze druhy lednovy tyden zacne mrznout, a uz je to opet jinak. O snehu ani nemluve.

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Musíš se přestěhovat, já naopak uvažuji o středomoří, shining, zdravá strava :)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Zkus sibir. Velka budoucnost, zima jak ma byt, zadni migracci(akorat cinanci)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Ale jo, Stastni lide

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Moc pěkný a ti čoklíci :)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    jj, ale je to tvrdej zivot. Coklici jsou Lajky.

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    takže v dalším kroku odletis :-)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    :-)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Zima jak v Rusku

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    pravda, ze loni jsme touto dobou bruslili na pryglu. kurim se bezel v –15stC, vcera v +7stC.

                                                    ale zatim bych byl klidny, ta zima jeste musi prijit. ;-)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Rad bych tomu veril, ale lajka mi zacala linat jak v kvetnu a stromy na zahrade maji pupeny. Jestli to zase pomrzne a nebude z ceho palit…

                                                    0 0
                                                  • bernie  

                                                    No Dyk jo :) po týdnu mokrých treter jsem byl rád za takový víkend. Taky bych byl radši za mrazivé Azuro ;)

                                                    0 0
                                                  • LM  

                                                    Fakt by mohlo trochu mrznout. Dneska jsem zablokoval přední kolo při opatrném tlačení kola sračkama zpět na normální cestu v lese – zelená TZ do kopce od Resslovy hájovny (body 1–5) je vhodná tak na gumáky a bez kola.

                                                    A žlutá potokem dolů byla v jednom úseku taky pěkně rozjebaná se zbytkama větví (body 6–12 + fotky). Kupodivu, za tím úsekem dál dolů už to bylo v pohodě a v potoce se kola i celkem vyčistili :-)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Jezdit v takovem pocasi tu zelenou, to je proste masochismus.

                                                    0 0
                                                  • LM  

                                                    Njn. Já tam touhle dobou ještě nejel a chtěl jsem se podívat jestli je to kousek výš o něco lepší. Nebylo, takže jsem sjel/stlačil/a nakonec i snesl kolo zpět. Oškrábal jsem trochu jílovíté bahno klacíkem a jel jinam. Následná cesta posypaná drobnejma kamínkama byla s páštěma od jílu fajt super :-)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    spíš amaterismus :-)

                                                    0 0
                                                  • LM  

                                                    To taky :-)

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Tak. Navíc ta zelená je hnusná tak nějak sama o sobě ;)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Nj, ale Polkova varianta bývá někdy zarostlá/bahnitá a po cestě nechceš, aby tě neviděli nějací lidi. Takže na výběr moc není.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Moje je tato? Tama jsem radsi nejel uz ani napamatuju :-)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    jo

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Tak jsou i jiné varianty – třeba severně od cesty. Ostatně do kopca přežiju i ten asfalt, a dolů nemám moc důvodů tudy jezdit.

                                                    0 0
                                                  • LM  

                                                    Příště kouknu radši pořádně do mapy a nebudu „bloudit“ naslepo. http://mtbmap.cz/ má u toho neštastného úseku poznámku „ovzvláště vypečené a bahnité za mokra“ :-D

                                                    0 0
                                            • RomanH  

                                              Konecne se alespon trosku zadarilo. Tak trochu jine pondeli :-)

                                              0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                Ježuch Ti měl donest nový mobil :)

                                                0 0
                                                • RomanH  

                                                  Fotak ma na hovno, ale dneska uz mimo SE rady u iPhonu nesezenes malej slusnej mobil, samy padla od 5 palcu vyse.

                                                  Jinak dneska probehnul test nove bundy. 4 hodiny v –3, vetrno. Mel jsem pod ni jen tenke triko s dlouhym rukavem Senzor, a na biku v lese super. Ta starsi byla o neco mene tepla a o fous vice dychala, ale mokrej jsem nebyl.

                                                  0 0
                                                  • Excel  

                                                    při pondělku na bajk…tady je to samej šlechta

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Samsung A3 nebo sony xcompact.

                                                    0 0
                                                  • babicak  

                                                    Samsung Galaxy S5, S7

                                                    0 0
                                                  • Hammond  

                                                    Zlatá NOKIA N8-nikdy nezklamala…

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    A3 – fotak udajne nic moc

                                                    X Compact – neni vodeodolny

                                                    Ne teda ze bych chtel resit novej mobil (ja si vlastne nikdy zadnej nekoupil, vsechny jsem fasoval), ale pomalicku se rozkoukavam, kdyz bych mel fasovat dalsi.

                                                    64GB SE by se mi teda docela libila :-) Brat to ale za svoje prasule, tak mi pri pohledu na parametry treba XIAOMI prijde cokoliv na 4t celkem vyhozene penize (na to, ze to muzes kdykoliv ztratit, rozbit).

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Ufonovi to moc pekne foti skoro za kazde situace, ale uz nevim co to ma za bazmek.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Jo, to je pravda, ale tezko rict jestli to splnuje Romanuv prvni pozadavek na velikost, do 5 palcu toho dnes uz fakt moc neni.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Já mu prodám za 3 Nokii 3 :)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    A3 mam od jara a nezda se mi, ze by na telefon teto kategorie fotil spatne (samozrejme s S radou nebo novejma iphonama se to srovnat neda, ale ten telefon nestoji ani polovinu), fotky z iphonu SE mi vyrazne lepsi neprijdou (maji obe svagrove SE a 4S).

                                                    Ve srovnani tema mazanicema, co jsi sem daval, je to nebe a dudy. Treba fotky z letosni Mikulasske jsou z A3.

                                                    Nevodeodolnost XCompactu s tim, ze fotak nebyl hodnoceny lip (spis hur) byl duvod, proc jsem vzal A3.

                                                    0 0
                                                  • ufoncz  

                                                    Mám 5,5palcový Meizu MX5. Dneska už fotí líp spousta telefonů (teda na krajinu za dostatku světla furt hodně dobrý, ale ty dnešní dual čipy s dopočítaným bokehem a schopností fotit i v šeru už jsou dost jinde). Co se týče velikosti, taky jsem se zaříkával, že nikdy víc než 4,5 palce, ale dneska bych naopak nešel na menší. Pěkně to drží v zadní kapse dresu na šířku (a nevypadne) a není tam všecko tak mrňavý, abych musel hledat notebook nebo tablet na některý úkony.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Ono nejde ani tak o uhlopricku jako o sirku telefonu (pokud jde o to, aby se telefon dal dobre pouzivat jednou rukou). Samozrejme od urcite uhlopricky uz to do jedne ruky ani pouzitelny byt nemuze.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    No ono to imho s tou dvojitou čočkou nebude tak horký, vůbec to nemusí znamenat lepší foťák…

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Akorát u XIAOMI se pak musíš zbavit MIUI, jinak ti to po času utne jakýkoliv GPS logger. S lineageOS to jede pěkně a podobné nevýhody to nemá. Foto ale nic moc. Rozhodně se teda nedá porovnávat s tím ufonovým Meizu. Máme v rodině Note 4 a redmi 4 prime. Obojí má foto nic moc.

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Foto souhlasím, Nexus 5 fotí o dost líp. S MIUI zásadně nesouhlasím.

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    hmm, řešil jsem to i tady na fóru. Řeší to spousta lidí a nepříliš úspěšně. Možná to neplatí o všech xiaomi, ale rozhodně na redmi4 nad tím nešlo zvítězit. S lineage os nemusím mít ani žádnou výjimku a gps logger bez problémů. S xiaomi žádné výjimky nepomohly, ani úplné vypnutí jakýchkoliv úspor.

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    co je miui?

                                                    0 0
                                                  • LM  

                                                    Prostředí co je na těch XIAOMI telefonech.

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    V zásadě nástavba nad Andoridem. Většina výrobců si tam něco takového nacpe, Xiaomi tam rve MIUI, naopak Huawei/Honor zase EMUI.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Jen pro zajimavost, prvni odkaz na googlu

                                                    Edit : az ted jsem si precetl, ze to u Tebe nezabralo.

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    jj, tohle jsem všechno zkoušel. Výjimky pro aplikace, pak deaktivace úsporného režimu úplně. Mimochodem bez ní se z 3denního telefonu stal ani ne 2 denní. S LineageOS je výdrž cca 2 dny. Takže pro toho, kdo nechce nahrávat záznamy aktivity, je MIUI dobré, je opravdu úsporné.

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Ještě k tomu XIAOMI, tady je záznam z běžek z Redmi 3 Prime. Jeli jsme spolu, ale Sisa najela o 5km víc :-)

                                                    Někde se ta poloviční cena musí projevit. OS máme oba stejný – Lineage 14.1, obojí je záznam GPS loggerem, se stejným nastavením.

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Já teda v RN 3 Pro používám GPS/Glonas pouze na navigaci v autě, ale tam nemám nejmenší problém.

                                                    Ten logger pro zajímavost vyzkouším.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Já tomu houno rozumím, jelikož fén prakticky nepoužívám, ale např. nové Nokie mají čistý Android. Ale možná bych ji vyměnil, za jiný, který by aspoň trochu zastoupil kompaktní foťák…

                                                    0 0
                                                  • ufoncz  

                                                    Mizernej záznam je z Xiaomi s MediaTekem, ten ok z Xiaomi se Snapdragonem od Qualcommu, že?

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Ten dobrý je ze S4-LTE (ks01lte) s Qualcomm Snapdragon 800. Ten mizerný je z Redmi 3s Prime LTE Global (land) s Qualcomm Snapdragon 430.

                                                    Ještě máme doma LG Spirit LTE h440n, kde je Snapdragon 410 a tam je GPS snad ještě horší. Asi ty levné řady Qualcomm šidí.

                                                    Ten záznam je v horách, v lese. Na silnici je to v pohodě i s tím xiaomi.

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Ještě jedno srovnání holá pláň od 3 studní na Studnici. I tady se xiaomi poněkud klikatí :-)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    A zkousels nejakou podpurnou aplikaci?

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    hosi a zkouseli ste normalni tachometr? :)

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Na běžkách? Ne.. :-)

                                                    0 0
                                          • scoty  

                                            No za sídlištěm hlavně koně.. kuwa ze tam vlezou když je to nejměkčí za rok…

                                            0 0
                  • pepek  

                    A jak je to ušitý? Pro normální lidi, nebo zase pro anorektiky?

                    0 0
                    • RomanH  

                      Pro anorektiky, to uz jsem psal vyse.

                      0 0
                    • RomanH  

                      Jako nahradu jsem mel vybranu Silvini Mutta. Papirove to ma podobne parametry, XL muzes zkusit treba v tech Popuvkach, a pokud to nesedne, tak na netu pohledat XXL. Ostatni Silvini bundy maji tu papirovou prodysnost horsi. Nicmene jsem nikdy nic od nich nemel, tak netusim, jak je to v realu a jaka je kvalita.

                      0 0
                      • Paja  

                        Vzhledem k tomu, ze zada nejsou z neprofuku, tak to asi vetrat bude (i kdyby predek nedychal skoro vubec).

                        0 0
                    • Jaroslávek  

                      Po 18-té hodině nežrat:-)

                      0 0
                      • Paja  

                        To je ale blbost ;)

                        0 0
                        • Jaroslávek  

                          To není z mé hlavy.

                          0 0
                          • Paja  

                            To na veci nic nemeni.

                            0 0
                            • pepek  

                              On chodí spat v 9, na něho to platí. Tak si myslí, že to tak musí mít všichni.

                              0 0
                              • Motyll  

                                Soudruhu, tak mně taky vyšel Kulhánek. :)

                                https://www.prezident21.cz/

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Mne uz 2× Hynek

                                  0 0
                                  • Motyll  

                                    Stejně budu volit Zemana.

                                    0 0
                                    • RomanH  

                                      Ja Topolanka, protoze ten jedinej z party Hynek/Kulhanek/To­polanek ma snad teoretickou sanci na druhe kolo. A Zemana jako prezidenta kvuli Babisovi nechci, na druhou stranu radeji Zemana, nez Drahose.

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Mi vyšel ve volební kalkulačce Horáček. Jinak viz odkaz dole, jsem nevěděl že se dělí anarchokapitalismus a anarchokomunis­mus :)

                                        0 0
                                    • mastihuba  

                                      za to do tebe naleju 2–3 litry zelené :-)

                                      0 0
                                    • Jaroslávek  

                                      Hrdino.

                                      0 0
                                • Excel  

                                  Mně vyšel Hilšer. Vesměs je to veskrze jedno, pokud tam nezůstane to co tam je.

                                  0 0
                                  • bernie  

                                    Docela se divím, že media zatím nepřinesla možné podoby poštovních známek podle všech kandidátů. Pro mě je to v podstatě figura na známku, takže by pomohlo :)

                                    0 0
                                • Polka  

                                  Mne vysel ten tvuj Hilser, ale ten je za me na prezu moc mladej.

                                  0 0
                                • RomanH  

                                  Druhe kolo se asi nezucastnim. Past vedle pasti.

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    ?

                                    0 0
                                    • RomanH  

                                      Kdyz se podivam na diskuzi na Novinkach, vzpomenu si na par Zemanovych vyroku, ten hlas mu hodit nemuzu. Stejne tak ale nepresvedcivemu a protezovanemu Drahosovi. Zase ale videt, jak Milos prcha na Vysocinu… No, nevim.

                                      0 0
                                      • pepek  

                                        Musis holt volit mensi zlo

                                        0 0
                                        • RomanH  

                                          Jestli tam nakonec pujdu a jestli to hodim Drahosovi, tak snad jen kvuli Babisovi.

                                          0 0
                                          • babicak  

                                            Když tam nepůjdeš a nechodíš Drahošovi (také ho moc nemusím), tak to bude, jakobys hodil Zemanovi. A to určitě sám nechceš. U nás na vsi to Drahoš vyhrál ( já ho ještě nevolil)

                                            0 0
                                          • mastihuba  

                                            uvažuju podobně, ne pro Drahoše ale proti Babišovi

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Je to nesmysl ta přímá volba, vybírat z lidí, o kterých jsem v životě neslyšel. Já se těm duchnám ani nedivím.

                                              0 0
                                  • Jaroslávek  

                                    Copá ? Nemáš rád akademiky ? :-) Já mu teda určitě hlas šoupnu bo hulváti se mi příčí.

                                    0 0
                                    • pepek  
                                      • ruskocinsky agent
                                      0 0
                                    • RomanH  

                                      Akademici jsou v pohode, ale nemam rad opatrne lidi bez nazoru. Chapu, ze Topol ma minulost, nicmene nic mu nedokazali a v debatach je predjel o parnik. Kdyz tam lidi Topola nechteli, proc to nehodili Hilserovi nebo Fischerovi ? Proste cokoliv, jen ze zele.

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Já volil takhle…

                                        0 0
                                        • RomanH  

                                          No to ja minule v prvnim kole taky. Pak jsem to hodil Karlovi, protoze jsem nechtel za prezidenta hulvata, ale pak jsem byl nekolikrat rad, ze je tam Zeman a ne Karel.

                                          0 0
                                          • Karaya  

                                            Můžeš rozvést kdy? Děcka se mně ptali, co dobrého Zeman za minulé období vykonal a já si na nic nemůžu vzpomenout. Vidím jen ty negativní věci, ale něco pozitivního se snad za 5 let taky musí najít.

                                            0 0
                                          • obda  

                                            Zeptám se podobně jako Karoš – kdy jsi byl rád, že je tam Zeman?

                                            0 0
                                            • RomanH  

                                              Ja jsem po Lisabonu euroskeptik, tim je to dane. Karel je na me proste moc velkej eurohujer.

                                              0 0
                                      • obda  

                                        Uvědom si, jaká je funkce prezidenta. U něj opravdu není důležitá schopnost být pohotový v debatách … Chceš mít rozumného a reprezentativního prezidenta, nebo někoho s ostře vyhranšnými názroy, byť špatnými?

                                        0 0
                                        • RomanH  

                                          Drahos mi prijde jako ciste marketingovy projekt a nejak mu neverim. Treba u Hilsera bylo videt zdrave nastvani. Je videt, ze po Milosovi asi bude stacit, ze je nekdo slusnej. Mne to tedy prijde celkem malo, ale budiz.

                                          0 0
                                          • JSt  

                                            realne ze vsech deviti kandidatu je jen jeden opravdu osobnosti – zeman. ;-) popravde recene ja znal pred touto volbou krom zemana jen ksindla topolanka a horacka, ktery by si mozna zvladl psat projevy ve versich, ale tim to konci. a jako vzdycky volby u nas nejsou o tom, kdo je lepsi, ale kdo je mensi zlo. a pro me je ten drahos nejmensim zlem. popravde nechapu treba tebou zminovanyho hilsera, proc se mu chtelo kundandidovat, kdyz mu muselo byt jasny, ze z prvniho kola nepostoupi ani nahodou a vzhledem ke svemu veku bude vsem akorat pro srandu. ;-)

                                            0 0
                                            • RomanH  

                                              Hilser chtel podle me probudit lidi, a abych nebyl tak uplne naivni, mozna si pripravit cestu jako budouci poslanec / senator. Horacka bych volit urcite nemohl, u Drahose se asi kousnu, ale fakt jen kvuli taneckum Zeman x Babis + Zemanove ohybani Ustavy.

                                              0 0
                                            • Excel  

                                              Mně se líbí jak je to tu různorodý :-). Já v prvním kole Hilšera volil, protože mně pro srandu nepřišel. Pro srandu mně přišel Hannig, Horáček a Mirek. V druhým budu volit Drahoše (bez Eržiky). Vypadá zdravěji, blbej není,očekávám důstojnější vystupování (vzhledem k roli jakou by měl hrát), do ostatního moc nevidím.

                                              0 0
                                              • JSt  

                                                realne muselo byt vsem dopredu jasne, ze tato volba dopadne jako souboj seemana s drahomirem. kdyby tech sedum pasru do poctu bylo soudnych, vysrali by se na to a usetrili by statu love za jedno kolo voleb. sami se mohli venovat necemu uzitecnejsimu. takhle se na to divam ja. ;-)

                                                0 0
                                                • Excel  

                                                  Kdyby tam nebylo těch pasrů vosum, tak by možná k volbám dorazilo jen 30% lidí. Takhle byla relativně slušná účast a možná, že to lidi donutí jít i ke druhýmu kolu, aby ten první hlas nebyl tak akorát… .;-)

                                                  0 0
                                                • RomanH  

                                                  Kdyz to beres takhle, tak jedini kandidati, kteri jsou schopni Milose porazit, jsou panove Jan Becher a Rudolf Jelinek.

                                                  0 0
                                                  • Karaya  

                                                    Ještě jsi zapomněl na pány z Rigy, kteří svoje kvality prokázali zřejmě i před korunovačními klenoty :-)

                                                    0 0
                                                • Karaya  

                                                  Já v tom vidím média, která z něho udělala 2. největšího favorita a dala mu nejvíce prostoru. A největší média u nás ovládá Voldemort, tak si ho asi jako vhodného protikandidáta vybral. Velká škoda, že tam místo něho není Fišer. Nicméně kdokoliv bude lepší než Zeman. Tam je laťka opravdu hodně nízko.

                                                  Pěkně vyjádřeno je to zde, čas 6:00 a dál.

                                                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    To jsou kšefty totok, teď ještě mně někdo může vykoupit tu Campu :)

                    0 0
                  • Karaya  

                    Tak sleva už je tu :-)

                    0 0
    • Smazaný účet  

      Konečně ten správný politický směr? :)

      https://video.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/

      0 0
    • Smazaný účet  

      To zas byla naivní představa, že sfouknu montáž do neděle než se vrátí bytná.

      Nemáte někdo čistě náhodou tuten bazmek (viz foto) z rybářské hazky (třeba z poškozené)?

      0 0
      • mastihuba  

        to je jak z nejakyho tehotenskyho testu :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Nekončící investice, Laufer měl direct mount patku, takže jsem musel shánět novou kvůli Eaglu a teď mi chybí ten mezikus, Lap má klasickou patku. To stejný řazení, taky nepasovalo, páč jiný I-Spec. Maj to vymyšlený dobře, aby nic nebylo kompatibilní, furt nový standardy, aby čovek musel solit :)

          0 0
    • Motyll  

      Jsem se včera díval, že Lavičková od Salaše už se válcuje. Kam až ten asfalt sahá?

      Jinak vzhledem k tomu, že po lese moc nedá, je klakson na kole nutnost. PozRač magistrála včera jak Václavák.

      0 0
      • bernie  

        Tak to snad každý víkend po obědě ne? :(

        To jsou vždycky chvíle, kdy si říkám, že jako prodavač vstupenek do lesa u odvodňovacího kanálku na Červeným vrchu, bych si pár kaček vydělal :)

        0 0
        • Motyll  

          Se tomu tak nějak snažím vyhnout v exponované časy. Teď moc není kudy.

          O víkendu přimrzne a ty rozj****ý lesní cesty dostanou úplně jinou podobu :)

          0 0
      • Polka  

        Tutaj viz. foto.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Taky musíte furt jezdit, za všech podmínek, od mikulášské jsem na to nesed a nechybí mi to. Akorát mě sere, že mám všechny 3 hajtry v bytě neustále na vočích a do jedné v noci na chodbě narážím :)

        0 0
    • Motyll  

      Něco k Burešovi z dnešních zpráv:

      Alexandr Babiš – spolupracovník StB, krycí jméno Miki, bratr Andreje, Libor Široký – příslušník StB, hodnost kapitán, č. 217340, dozorčí rada Agrofertu, nějaký čas předseda, Alexej Bílek – vysoká škola ÚV KSČ, vazby na StB, člen představenstva Agrofertu a v dalších statutárních orgánech firem Babiše, Vilibald Bílek – registrován StB, číslo svazku 5687 a 31876, kryci jméno Richter Villi, otec Alexeje Bílka, Hermína Bílková – krycí jméno Mona, č. svazku 688318, matka Alexeje Bílka, František Janů – krycí jméno Fišer, č. svazku 35389, představenstvo Agrofertu, zakládající člen, Roman Karlubík – krycí jméno Janovic, č. svazku 38838, člen představenstva Agrofertu a v dalších Babišových firmách, Jan Kadaník, otec Jiří Kadaník – spolupracovnk StB, krycí jména Emil, Jirka a Zástupce, Jan členem představenstva Agrofertu, Josef Kubů – krycí jméno Luňáček, člen I správy SNB, agent StB ve Vídni, zakládající člen Agrofertu, Radmila Kleslová – příslušník Stb, služební číslo 2400361, členka ANO, pracuje pro firmy Babiše, František Telička – spolupracovník StB, krycí jméno Terno, č. svazku 19733 a 125106, otec europoslance Teličky za ANO, Dragutin Pelikán – agent StB, krycí jméno Drastík, číslo svazku 13228, otec ministra Roberta Pelikána člena ANO, Richard Brabec – agent StB, krycí jméno Soukup, č. svazku 651836, otec ministra Richarda Brabce člena ANO, Adriana Krnáčová členka ANO – matka Marie spolupracovník StB, otec Jan Gutleber – agent StB, svazek T1577, Ivan Souček – člen ANO, dosazen Babišem do firem MERO a ČEPRO, krycí jméno Suk, č. svazku 45086, Vladimír Zoul – člen ANO, Babišem dosazen do státní tiskárny cenin, v záznamech VKR veden pod číslem 147110…

      0 0
      • JSt  

        jestlis to precetl, mas muj obdiv. :-D

        0 0
      • RomanH  

        To musi byt nahoda

        0 0
        • Excel  

          Účelovka.

          To mi úplně připomnělo.

          Synové Jekonjáše, vězně: Jeho syn Šealtíel, 18 Malkíram, Pedajáš, Šenasar, Jekamjáš, Hóšama a Nedabjáš.

          19 Synové Pedajášovi: Zerubábel a Šimeí. Synové Zerubábelovi: Mešulámi a Chananjáš a jejich sestra Šelomít,

          20 potom Chašuba, Óhel, Berekjáš, Chasadjáš a Júšab-chesed – těchto pět. 21 Synové Chananjášovi: Pelatjáš a Ješajáš, synové Refajášovi, synové Arnánovi, synové Obadjášovi, synové Šekanjášovi. 22 Synové Šekanjášovi: Šemajáš. Synové Šemajášovi: Chatúš, Jigál, Baríach, Nearjáš a Šafat – těchto šest. 23 Synové Nearjášovi: Eljóenaj,a

          Chizkijáš a Azríkam – tito tři.a 1Pa 4:36 24 Synové Eljóenajovi: Hódavjáš, Eljašíb, Pelajáš, Akúb, Jóchanan, Delajáš a Ananí – těchto sedm. 25 Alexandr Babiš – spolupracovník StB, krycí jméno Miki, bratr Andreje, Libor Široký – příslušník StB, hodnost kapitán, č. 217340, dozorčí rada Agrofertu, nějaký čas předseda, Alexej Bílek – vysoká škola ÚV KSČ, vazby na StB, člen představenstva Agrofertu a v dalších statutárních orgánech firem Babiše, Vilibald Bílek – registrován StB, číslo svazku 5687 a 31876, kryci jméno Richter Villi, otec Alexeje Bílka......

          0 0
        • pepek  

          To StB byl asi nějaký zahrádkařský spolek . No a když to šlo, tak si udělali společně firmu. Proto se teď věnují převážně zemědělství.

          0 0
          • RomanH  

            Ale je pekne, ze otcove predali synackum firmu

            0 0
            • Excel  

              To je přece tradiční a vštěpuje se to dětem i v pohádkách, že otec převede řemeslo na syna.

              0 0
              • RomanH  

                Můj dědek byl kovář a má bába kovářka, muj strejda byl notář, moje teta notářka.

                Můj táta je kovář a má máma kovářka, muj brácha je notář a ségra je notářka.

                0 0
                • Paja  

                  Drahy otce, jake je vase ctene remeslo?

                  …loupeznictvi prece.

                  0 0
                • les  

                  Kam zmizela prezidentská debata Jury z Holomóca ? Už se poprali ?-)

                  0 0
                  • RomanH  

                    Zrovna jsem se chtel mrknout, co je noveho. Zajimalo by me, jestli to smazl sam, a nebo to udelal Admin. Pokud Admin, tak je to o to horsi, nechci dopadnou jako v Nemecku, kde prestava byt svoboda slova.

                    0 0
                    • Excel  

                      Ta debata byla místama fekální, i slovo žumpa se tam objevilo. Měl bys být v podstatě rád, že se to smázlo.

                      0 0
                      • RomanH  

                        Tak v debatě šlo o hovno, že. Ale celkově jde o princip.

                        0 0
                  • Motyll  

                    Ono dneska nejde ani tak volbu prezidenta, ale o referendum o Zemanovi, jeho hradní partě a líbánkách s Babišem. Výsledek pak napoví, kolik lidí to pochopilo (volební účast) a o stavu české společnosti (volební výsledek).

                    Už aby bylo po volbách a začala olympiáda. Pak se z občanů ČR dokonale ovládajících politiku stanou trenéři.

                    0 0
                    • Paja  

                      ;)

                      0 0
                    • RomanH  

                      Jenze Zeman je pomstychtivej mrzak, kterymu se neda verit (to nakonec rozhodlo, ze to ze zatatyma zubama pujdu hodit Drahosovi). S tim Babisem to jeste bude zajimavy, jak Peheho nemusim, tak v tomto ma asi pravdu.

                      0 0
                    • bernie  

                      No a proto, pokud jsem byl dva týdny zpět navštívil obecní úřad, tak znovu tam půjdu až v březnu zaplatit popelnice. Raději ve škatuli nepochopil, než vybírat z........čeho? Jeden nevýrazný a ten druhý až moc /ale na jak dlouho ještě/

                      0 0
                      • obda  

                        Ber to tak, že volby jsou od slova zvolit (si). Že nevolíš (a tudíž „za to nemůžeš“, protože „zvolili ostatní“), je jen iluze. Pokud k volbám nepřijdeš, volíš toho, co většina. To, že obě rozhodnutí jsou špatná neznamená, že jedno nemůže být horší.

                        0 0
                    • JSt  

                      ty si jako myslis, ze se babis nedovede domluvit prakticky s kymkoliv v teto zemi? nejaky vyslouzily akademik ho nemuze rozhodit. jen by pro nej bylo pohodlnejsi pokracovat uz v rozjete hre nez nekoho znovu zaskolovat. to by stalo cas a cas so love. ;-)

                      0 0
                    • pepek  

                      Jakou olympiádu? Už dnes vedeme o 40 vteřin :-)

                      0 0
                  • RomanH  

                    Ja bych se chtel zeptat, kde je mlikar ? :-)

                    0 0
    • Smazaný účet  

      Lama dotaz, mažete nějak nový bowdeny? XTR řadící bowden není třeba mazat?

      0 0
      • Polka  

        Nemazat, jezdit!

        0 0
        • Smazaný účet  

          Zatím si každý ráno najdu nějakou záminku, proč to nejde :/ Rád jezdím vlakem, kafíčko z automatu, nemusím se převlíkat, doma jsem coby dup, …

          0 0
          • Jaroslávek  

            Vlakem do Sokolnic a pak busem ?

            0 0
          • RomanH  

            Ja se Ti klidne priznam, ze me to uz v tech srackach taky nebavi. Za posledni pulrok mam pocit, ze kdykoli vyjedu, tak prsi, nebo je bahno. Naposledy jsem na biku sedel pred Silvestrem.

            0 0
            • Excel  

              Je čas voprášit válce.

              0 0
            • Paja  

              …a to bydlis na Ususi :D

              0 0
              • pepek  

                :-D

                (bych mu doporučil, ať doveze ve čt. kolo autem k mamutovi :-)

                0 0
            • Polka  

              Ja bych bral slunko na jih od Brna kvuli silnici, snih nad Pozoricema nebo na Drahanske kvuli bezkam (at se nemusim strachat 2 hod. do hor) a klidne bordel v Marihuanskym pokud by se cloveku do toho chtelo :-)

              0 0
              • RomanH  

                Ja chci za barakem bezejmennou sestitisicovku a hned u ni ledovcove jezero :-)

                0 0
              • scoty  

                Kam jezdis z Brna na klasiku?

                0 0
                • Polka  

                  Hele letos jsme zkouseli s mladym Jihlavsko resp. Novy Hojkov, bida, malo snehu uz bylo. Hostynky pred 14 dny, slo to, hafo lidi, kvalita stop ale spatna. Dolni Morava a magistrala je zaruka, protahuji to pravidelne, ale ted v patek jak se oteplilo taky mokrej snih, dali jsme si do tela a hnus pocasi. Ma ale padat. Na Drahanske bylo zatim malo snehu. Arena v Nmnm me nebavi motat dokola furt, na to seru. Jeste mozna zkusime Skritek-Mravencovka a tam nekde, je to o neco bliz jak Dolni Morava. Hostynky jsou hodinu po dalnici, ale ty podminky tam proste nejsou takovy.

                  0 0
                  • scoty  

                    Ten snih je letos problem. Novy Hojkov je gut, kdyz je snih, loni delali stopu az na Cerinek a taky kolem Kremesnika byla stopa. Novy Mesto mam rad, kdyz je dobra zima. Letos to vypada spis na Krkonose, Benecko – Mísečky a zpět.

                    0 0
            • Smazaný účet  

              Teď si vem, že tě nebaví nic, chlastat nemůžeš a ještě ze sebe děláš dobrovolně impotenta (jeden z asi stopadesáti vedlejších účinků AD).

              0 0
      • RomanH  

        XTR nemazat

        0 0
      • Vilém  

        Ona v nem neni vazelina z vyroby? Ted se nevybavuju, jestli tam u techto bowdenu byla, kdyz jsem je instaloval, ale shimano mivalo bowdeny namazane vazelinou.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Borci, nevíte, kde maj opravné tužky laku Motip? Případně i něco levnějšího krom laku na nehty…

      0 0
      • RomanH  

        V Tisnove u reky, Autolaky, ale tam se Ti asi nebude chtit.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Škoda opravné lahvičky:

          1255 bílý lipican

          1052 bílá hermelínová

          1061 labutí bílá

          1050 alpská bílá

          1046 sněhobílá

          1036 dover bílá

          1030 alaska bílá

          1026 (B4B4, 9P9P) candy bílá

          1001 bílá ledová

          WTF? :)

          0 0
          • bernie  

            Dojde borec do autobazaru a chce auto. Je mu jedno, jestli diesel, benzín, kombi, kabro, jen to musí být v barvě spermatu.

            Když to odře, stříkne si to doma sám :)

            0 0
          • Polka  

            A cos vlastne zase posral? Rekni nam :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Nic, chci dosáhnout vzhledu nového, ale lak na nehty to asi jistí :)

              0 0
              • RomanH  

                Ten moc nekryje, pujcoval jsem si od slecny dcery a nasledne valil pro tuzku

                0 0
              • Polka  

                Novy vzhled ceho?

                0 0
              • JSt  

                za me je lepsi opryskany nez na hovno opraveny. a to by na hovno bylo at uz bys to delal motip fixou nebo lakem. ;-)

                0 0
                • RomanH  

                  Tak pokud to ma odrene na surovej hlinik, tak bych to necim zatrel

                  0 0
                  • Excel  

                    blatem

                    0 0
                  • JSt  

                    jako pripadny kupec radej uvidim priznany sram nez neco zaretusovaneho, kde neni zrejme o co presne jde a nejradej bych tu opravu odskrabl. aby oprava laku nebyla patrna neni imho doma na koleni nejakou opravnou tuzkou mozny provest.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Tak ja to neberu jako zakryti neceho, co nema byt poznat, ale jako ochranu ramu. Treba u RB mi obcas spadnul retez a odrel spodni savli za prevodnikama. Kdyz jsem pak mel sundane kliky, zatrel jsem to pri te prilezitosti tuzkou.

                      0 0
                      • Excel  

                        V tom je výhoda oceli, šrámy na rámu zakryje rez a na to krycí vrstva blata.

                        0 0
                      • JSt  

                        mam za to, ze pax resi lapice pro prodej. ale to davam svuj pohled, nekdo jiny to muze videt presne naopak.

                        0 0
                        • Excel  

                          Presne, jakykoliv zakryti a bude se hnedle cenichat levota. Mista se zasekama bych ocistil flexou min. 1 cm na kazdou stranu at kupič vidi, ze nemas co skryvat.

                          0 0
    • kejda  

      Holedná dneska 50/50. Střídající se úseky úplných sraček a listím pokrytých stezek, skrývající sem tam krásně kluzký klacek, sem tam občas kus tvrdšího podkladu. Z Jundrova do Kohoutek nahoru až ke žluté to docela šlo, dolů horší…už mě to blato fest mr*dá

      0 0
      • pepek  

        Nějakej citlivej? Už v sobotu to bylo dobrý a v neděli vynikající. Od tý doby nepršelo. (Nesmíš jezdit po té dálnici s převrácenou hlínou :-)

        0 0
        • kejda  

          Vole :) dobrý je za 3. Louka u Hobrtenek humus (mám teda dead zadní plášť) Sjezdík zprava od Montány k prasatům taky nic moc. Podél vody zpět ke Káčatům rozmrdaný od pěších.

          Tak vynikající říkáš, jo?

          No stejně musím umejt kolo, tak co si stěžuju. Akorát hadry každý den pračka…

          0 0
          • pepek  

            No to jsou přece právě ty úseky, který nemáš jezdit. Ta louka se přece nemusí jezdit ani za sucha. Zbytek 98% je ok. To je amaterismus, totok :-)

            0 0
            • kejda  

              No tak přece nepojedu po asfaltce. Ta „louka“ je přesně ten prďák, po kterém se těším na škopek do Montany. Pokud myslíme stejnou louku…

              Vede od paneláku Voříškova na Hobrtenky a pak pořád rovně dolů z kopce. Vysekaná travnatá cesta, přetne žlutou a rovně vede pěkný trailík, končící zase na žluté lesnivké

              0 0
        • Rorejs74  

          Ale pršelo ( včera nad ránem ). Viz. graf ze Žabin.

          0 0
        • Jaroslávek  

          Bez Tvých komentů bych se ani nezasmál.

          0 0
          • pepek  

            šířeníí poplašné zprávy, na to se musí upozornit

            0 0
            • Jaroslávek  

              Naopak, akorát mateš neznalé soudruhy. Měl bys ten svůj pozitivismus upřít jiným směrem. Uvidíš, že Tě to obohatí.

              0 0
        • Paja  

          Tak a mame po suchu :(

          0 0
          • Excel  

            Bylo načase.

            0 0
          • Jaroslávek  

            Však on ti to Peprle lehce vyvrátí.

            0 0
          • pepek  

            Šak já jsem ti to říkal. . . (že máš jet v uterý)

            Ale zase můžeš být rád, že hoši na tom tvojem autě jedou letos zase pěknou podlahu (nj. přiohýbali si trochu pravidla)

            0 0
          • Motyll  

            Jezdí jenom Polka.

            0 0
          • pepek  

            Tady mas to nesnesitelny bahno

            0 0
            • Paja  

              …a ted jeste fotku po navratu ;)

              Ja peknych 40 kilacku na Maňasa jak za starych casu.

              0 0
              • pepek  

                To je nad jundrovem, cili na zaver

                0 0
              • Jaroslávek  

                Jih ?

                0 0
                • Paja  

                  No to ani omylem, Mokra-Hostenice-Ochoz.

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Včil má přituhnout tak se v týdnu třeba někam vykopu. Třeba 16. ?

                    0 0
                    • Paja  

                      Jo, utery se mi zda nejlepsi, ma byt nejvic zima.

                      0 0
                      • babicak  

                        Beru vás za slovo, úterý. 16.30 Klajda, nebo Marihuánský?

                        0 0
                      • pepek  

                        Jj. A nezapomente si vzit svetlice.

                        0 0
                        • babicak  

                          Tím narážíš na Polku v sobotu?

                          0 0
                          • pepek  

                            Polka byl dezorientovaný a ztratil se? Já jsem myslel tu zítřejší chumelenici, aby vás našli, než zmrznete.

                            0 0
                            • babicak  

                              Pouze se mu ztratilo světlo, přežil

                              0 0
                            • Motyll  

                              Až zase tak chumelit nebude.

                              0 0
                              • Jaroslávek  

                                Tak raději se budu řídit klišé ráno modřejší večera.

                                0 0
                                • babicak  

                                  Je reálné zítra se sjet a někam vyjet? Třeba aspoň Ochoz na grog?

                                  0 0
                                  • Motyll  

                                    Zítra třídní schůzky, takže obligátní středa.

                                    0 0
                                  • Jaroslávek  

                                    Záleží jak jim vyjde to sněžení.

                                    0 0
                                  • Paja  

                                    V 16.00 me vyzvedni.

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      naozaj?

                                      0 0
                                      • Paja  

                                        To bylo na Dusana, Zimenko :P

                                        0 0
                                        • Jaroslávek  

                                          Dusan NeDusan, za sebe cca 5 %.

                                          0 0
                                          • pepek  

                                            Pojedˇ na H. Krátká návratová dráha zajištěna, stejně jako kvalitní živá hudba u Žáby.

                                            0 0
                                          • Paja  

                                            Staci se podivat na radar, do tri to prejde a pojedeme po krasnych 5 cislech cerstvyho snehu, pak uz maji byt jen prehanky a po pate se ma uklidnit i ten vitr.

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Tak to už bude chtít CX nebo fat, jeden se prořeže na podklad, druhý se vznáší po povrchu :)

                                              0 0
                                              • Paja  

                                                …planujes do odpoledne porizeni dalsiho kola? :D

                                                0 0
                                              • Paja  

                                                Jeden cx jsem stopoval cestou z Bilovic a uplne se mu to prorezavat nedarilo, bo dost klickoval, stopy od nejakyho fatu nebo pluska zas v Marihuanskym, ale se spravnym tlakem to slo krasne i na normalnich gumach.

                                                0 0
                                            • Polka  

                                              Ja to vidim na odpoledni/nocni behny na Racicke :-)

                                              0 0
                                              • Paja  

                                                Bez podkladu to hned proslapnes az na asfalt.

                                                0 0
                                              • Excel  

                                                Na Račické těžko, na Lidické něco možná postávat bude.

                                                0 0
                                                • bernie  

                                                  O víkendu „šumické trail“ a zas tak pevný podklad to nemá a v neděli pod sněhem byly pořád cítit bahnité fleky a kaluže. Takže bez blatníků jo?

                                                  0 0
                                                  • les  

                                                    Dnes v lese jak v pohádce.

                                                    0 0
                                                  • bernie  

                                                    To ti věřím. Bohužel tento týden odpolko a ráno jsem to nedal. Ale cest z háku bude taky fajn :)

                                                    0 0
                                                • Polka  

                                                  Je vidět, že jste tam s Pájou asi dost často :-D Šlo to v poho…pro nás nenáročné, i na lyžařské se dalo a na Račické i přes prohrnutí bruslit.

                                                  0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Paráda! Kurňa snad to vydrží do víkendu.

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    dobra prace. ;-)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Ono toho taky vcera napadlo vic nez vestili, uz za Kapralovym mlynem jsem si rikal, zes mel pravdu, ze by to na starejch lyzich slo a jak pak sla teplota nahoru (kolem 21 v Bilovicich nula), tak si to sedlo a rano trochu primrzlo.

                                                    0 0
                                              • Motyll  

                                                To by muselo sypat 2 dny v kuse.

                                                0 0
                                                • Polka  

                                                  Ale prd, jednou jsem tam takhle hned po sněžení byl a šlo to, ale bohužel stejně dostaly přednost boby.

                                                  0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Dneska by se dalo bruslit i od Klajdy do Křtin po silnici. ;) Asi by to na ty běžky šlo, ale tohle mě vůbec neláká. Žádná stopa a pícháš do asfaltu.

                                                    Díky tomu, jak vypadá dálnice, je tudy provoz jak u Olympie. Silnici od Vyškova bohužel před chvílí nastolili. Byl jsem v lese – pohádka. Teplota jde nahoru.

                                                    0 0
                                              • Karaya  

                                                Na Račické to bude dle mně v pohodě. Cestou na Kalečník na bike jsem uprostřed měl problém se proříznout až dolů.

                                                0 0
                                            • Paja  

                                              Tak ne do tri, do dvou ;)

                                              0 0
                                              • Jaroslávek  

                                                Ani ťuk soudruhu, nechávám se odvézt soukrtaxálem dom s tím, že mi to můj nejkamarád dnes o5 nepřál:-)

                                                0 0
                                                • Paja  

                                                  Tak trochu jsem to u tebe predpokladal…

                                                  0 0
                                                • Motyll  

                                                  Nic na přefoukaný gumy, což?

                                                  0 0
                                                • babicak  

                                                  A udělal jsi chybu, neprojeté pěšinky, krásné ticho v lese, prostě paráda

                                                  0 0
                                                  • Paja  

                                                    Jojo, parada, roman tycka, snehu bylo tak akorat, abych to v tom esicku v pred zahradkama ubrzdil i s veckama ;)

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Určitě jsem chybu neudělal, ten přesun přes Brno by nestál za nic. A za druhé, chodník před barákem za mě uklidí kdo ? Mám rád pořádek.

                                                    P.S. Kometa rullezz !

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Synator?

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Tvl., nemám doma žádnýho synátora už dávno a navíc jsou na horách a hlídáme jim kočku, která lozí po skříních, nejraději by ti vlezla za krk a ještě škrábe mrcha !

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    No to ja ovsem nemuzu vedet…kocky mame taky a ne jen jednu, nastesti se do baraku cpou jen nektery ;)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    vy musite mit vsechno neco extra, u nas na vesnici se kocky hlidat nemusi. chodis to i vencit na voditku jak exik? :)

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    di do ****** :-)

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Ta ven vůbec nechodí.

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Prijdu na navstevu s Kirou, tisice dekovnych dopisu ;-)

                                                    0 0
                                              • Polka  

                                                Prej do dvou…a teď nic co? :-D

                                                0 0
                                                • mastihuba  

                                                  jak vypadá račická? je to projetý vod aut?

                                                  0 0
                                                  • Polka  

                                                    Zatim nevim, protoze boby, brzo rano vyjedu.

                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    V lese tak 7–10 cm prašanu. A ještě se něco žene. Paráda. Prosím prošlápni kolečko u nás na poli :)

                                                    Včera jsem vám to fest záviděl. Aspoˇn trochu adrenalinu jsem vyplavil cestou domů, hlavně kopec do Křtin.

                                                    Dnes to musím dohnat.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Ráno projetý od aut, po desáté to prohrnul traktor, na kole uplně v pohodě.

                                                    0 0
                                                  • les  

                                                    Dnes jsem vyběhl v les ještě před rozedněním. Je tam nádherně. Řekl bych, že na kolo už je toho až moc. Na běhny stopa žádná. Jenom poťapkanej prašan od zvěře. Jen tak dál :)

                                                    0 0
                                                • Paja  

                                                  No, to byla takova hustsi delsi prehanka;)

                                                  0 0
                    • mastihuba  

                      a vcil sedi tvrdy jadro u krbu, do uterka daleko :-)

                      0 0
                    • obda  

                      Tentokrát nic, žena si odjela se třídou lyžovat a já hlídám sviště.

                      0 0
              • babicak  

                Já bazén ve Vyškově se Slávou :-)

                P. S. Polka jezdí středy pravidelně jak hodinky, déšť nedešť, sníh nesníh a v blátě se přímo vyžívá

                0 0
                • Paja  

                  Streda mi nevyhovuje blato neblato, navic Polka zpravidla soluje tam i zpet.

                  0 0
                • Jaroslávek  

                  To má Sláva za odměnu, že ti spravil tu vodu ?-)

                  0 0
                  • babicak  

                    Zapojil sporák. Sláva musí rehabilitovat to 2× vykloubené rameno a zlomená žebra :-)

                    0 0
                • les  

                  Polka, má momentálně jako jedinej plnohodnotnýho zimáka. Když jsem měl zimáka s blatníkama, taky mě bavilo lítat ve sračkách. Fčíl když mám pseudozimák s kusem plastu za prdeló, raději vobuju kecky ze špuntama a jdu si zaběhat.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Aby byl plnohodnotný, tak by imho musely být mezi gumou a blaťákem tak 3 cm, se divím, že je ještě neurval čaganem.

                    0 0
                    • les  

                      Pokud nezajede k Velaticím, tak je průchodnost dostačující. V našem rajónu blato nelepí.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Tyhle fendery se mi hrozně líbí designově, i když min. ten přední je nedostačující…

                        0 0
                      • babicak  

                        Na trase Drnovice Ježkovice jsou dva památníčky, 1. cca 15 let starý je za výjezdem z Drnovic ještě před odbočkou na Pístovice, druhý je jak jsme se bavili tam nahoře, srážka s lesákem, letos to budou 2 roky a každý den u památníčku svítí svíčky.

                        0 0
                        • les  

                          Jojo myslel jsem ten horizont: https://mapy.cz/zakladni?…

                          Akorát teda jestli to tam skáčou ve 160 Km/h, tak by to chtělo náležitě pověřenou osobu na pohlídání. Prát to tam na rapla :-( Bylo jen záležitostí času, než to tak smutně dopadlo. Ale proč je tam těch pomníčků tolik ? Tam už toho muselo být víc.

                          0 0
                          • babicak  

                            Víc toho tam naštěstí nebylo, prý to patří vše k jednomu. S tím skákáním přes horizont – souhlas, je to bez kontroly blbost. Však se to projevilo a ten chudák s tím vozíčkem, do kterého chlapec narazil, už nic dělat nemohl, i když vyjížděl z lesa a měl dát teoreticky přednost.

                            0 0
                            • bernie  

                              Když jsem jel z háku v den, kdy se to stalo, tak to měli cajti zavřený dole pod „cigánem“ a odkláněli přes Račice. Vracel jsem se Račicema na highway 500 / magistrála PozRac/ a z toho přetlaku dopravy jsem měl památníček málem taky. Nejhorší je křižovatka v Račicích k zámečku. Tam to spousta automobilistů nedává, když si cyklista má pro odbočení najet ke středu a než se zařadí k potom k plotu s vlčákama.

                              0 0
                    • Polka  

                      To u předního je, u zadniho jen zčásti bo rovná sedlová trubka.

                      0 0
    • obda  

      Něco pro pepka: https://www.novinky.cz/…itvrdit.html

      „Návrh nového bodového systému byl už loni dotažen do konce. V programovém prohlášení vlády Andreje Babiše jsme se však o něm teď nezmínili, abychom předčasně neaktivizovali odbornou veřejnost i politiky a nedošlo k záplavě připomínek,“ řekl ve čtvrtek Právu Ťok.

      Tohle je napřesdržku…

      0 0
    • Jaroslávek  

      OT, vozil nebo vozí někdo z vás v autě dětskou sedačku proti směru jízdy ? Mlaďoši malou tak vzadu vozí přes půl roku. Nějak to nemůžu zkousnout, nikdy jsem o této módě neslyšel.

      0 0
      • Karaya  

        U sedačky typu vajíčko je to standard, to snad ani jinak nejde. Na model po směru až tak po roce.

        0 0
        • Jaroslávek  

          Nemluvím o vajíčku, vnučce je 2 a půl roku.

          0 0
          • Karaya  

            Koukám, že to jde ze severu

            Jako důvody chápu a zní rozumně. Pokud děti nejezdí „na Pepka“, tak je krizové brzdění mnohem náročnější pro tělo než zrychlování.

            Navíc mohou posloužit jako inteligentní couvací kamera, nebo zpětné zrcátko, nebo upozorňovat na přílišný čoud z výfuku u TDI motorů :-).

            0 0
            • Paja  

              By me zajimalo, jak se tam 3–4lety dite vleze, to bude muset sedet na turka, ne? ;)

              0 0
            • pepek  

              Vnucka snasi zodpovedny styl jizdy velmi dobre. O brzdeni prece nejde. Jde o naraz. 0,5g x 20g?

              0 0
              • Karaya  

                No však právě. Pří zpomalení z 50 na 0 během 0.5s na tom bude protisměrná sedačka mnohem lépe, ne?

                0 0
                • JSt  

                  zas naopak pokud to do tebe nekdo nakouri zezadu, tak hur. kdyz to votocis pres boudu, bude to jedno. ;-)

                  do fabky se nam dite na sedacce vleze taktak po smeru jizdy. kdyby sedela naopak, musel bych ji asi pripnout pod pasy s nohama za krkem. ;-)

                  btw. na uchyceni proti smeru jizdy maji ty sedacky nejaky jinaci system uchyceni? nejsem si jisty, jestli by nase takhle sla vubec prikurtovat…

                  0 0
                  • Motyll  

                    Normálně přes ISOFIX.

                    0 0
                    • JSt  

                      takze na to musi byt sedacka, ktere muze kurvafix trcet i zepredu… nevedel jsem, ze neco takoveho existuje. nicmene to na nohach za hlavou nic nemeni. ;-)

                      0 0
                      • Motyll  

                        Nemění. Já v tom vidím marketing.

                        Já teda jako sedačky vozím a myslím, že máme i kvalitní.Vzhledem k tomu, že točíme pro dopravu dětí 3–4 auta, je logistika občas peklo. Ale na druhou stranu jako děcko jsem projel půl Evropy (východní) v Š 100 a Š 120 bez pásů i sedaček. A žiju.

                        0 0
                        • JSt  

                          to, ze zijes, je argument mimo misu. doba pred 30–40 lety je v automobilismu neprenosna. kdybys zazil nejakou vetsi bouracku ve stare sade, bylo by vcelku jedno, jestli bys mel nebo nemel sedacku. (pominem absenci pasu na zadnich sedadlech). ;-)

                          0 0
                          • Motyll  

                            Ale jo. To všechno beru. Však sedačky vozím.

                            0 0
                            • kejda  

                              No mám děcek jako smetí, ale že by se sedačka vozila naopak slyším poprvé. Vajíčko dopředu proti směru jízdy, vypnutý airbag. Má to svoje body na provlečení pásu, jak jinak by se dala uchytit? Normální sedačka vzadu po směru, chycená Isofixem a pásy provlečené. Naopak – to fakt nechápu…

                              0 0
                              • Polka  

                                Vsak jen to vajco se ma vozit obracene, aspon tak jsem to pochopil ja, sedacku tezko obratis, aby dobre sedela.

                                0 0
                                • Jaroslávek  

                                  Opakuji, malá má 2 a půl roku. Nevím kde to sehnali, až příště přijedou, vyfotím.

                                  0 0
                                  • Polka  

                                    Nic nefot, mne je to putna.

                                    0 0
                                    • Motyll  

                                      Nikdy neříkej nikdy :D

                                      0 0
                                    • Jaroslávek  

                                      Nemusím, máš to níže od akademika.

                                      0 0
                                      • Motyll  

                                        Teda motat se po 4pruhu v tmavém oblečení není zrovna rozumné. Se nediv, že řidiči troubí.

                                        0 0
                                        • Jaroslávek  
                                          1. Jestli dnes, tak sis mě asi s někým spletl, bo MHD pro nepříznivé klimatické podmínky
                                          2. Jestli včera, tak jen z práce dom, 100 m po Novolíšeňské, pak přes louku od Havany a napříč přes Jedovnickou
                                          3. Jestli předevčírem, tak jen ráno čtyřpruh křížím u kostela na Gajdošce
                                          4. Nejsu debil jak mi podsouváš, abych se motal po čtyřpruhu, ale občas se nějakému střípku po cestě do a z práce nevyhnu
                                          5. Nepamatuji se, že by v poslední době na mě někdo troubil
                                          6. A vůbec … mě nerozhodíš.
                                          7. Kometa rullezz !
                                          0 0
                                          • Paja  

                                            :D

                                            0 0
                                          • Motyll  

                                            Včera kolem 4.

                                            Rozhodit tě nechci a už vůbec nic nepodsouvám. ;-)

                                            Ano, troubil jsem (lehce). Jako pozdrav.

                                            Mistři!!!

                                            0 0
                                          • Karaya  

                                            Já tě potkal taky, na chuligána jsi jel po chodníku a tvářil ses, že tam nejsi :-)

                                            Uznávám, byl jsem maskován jako pěšák.

                                            0 0
                                            • mastihuba  

                                              tos ho mohl i srazit :)

                                              0 0
                                            • Jaroslávek  

                                              Obvyklá návratofka z práce, tam už mě znají.

                                              0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                Bytná si odjela užívat, takže tento víkend, pokud nebudu hybernovat (to znamená ráno vstat a nezapnout žádnou obrazovku), doufám už ten bílej krám konečně navěsím (snad už kua nebude nic chybět).

                                                0 0
                                                • RomanH  

                                                  A ze sis vybral zrovna dobu, kdy je v lese led ;-)

                                                  0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Zase tak hrozný to není, ale pocukrovat by to chtělo.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Já si nic nevybírám, jen už ho chci dostat z domu. Ta stavba se díky lenosti, několikatýdenní nechuti k bytí, neustálým pastem Shimano vs. Sram, dost protahuje.

                                                    Letos bych se měl už konečně probrat a osamostatnit se, ale mám obavy, že frajera přestane bytná bavit a vše se vrátí do starých kolejí (říkala že se odstěhuje).

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Jo tak, ja myslel, ze chces vyjet :-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Tvl. teď jsem zjistil po čtyřech letech, že děláme i zimní bundy z membránových matrošů :)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    …a ty si kupujes nejaky Force a Kalase O:)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Tak Pijér už řadí :)

                                                    Nějak jsem zapomněl, jak je to s tím smykem SLX 2×11? Na levým řazení není ten přepínač 2/3 a na malé pile mám teď 2 polohy, tak nevím…

                                                    0 0
                                • obda  

                                  Něco pro vzdělání: http://incarsafetycentre.co.uk/…rear-facing/

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    Skoda, ze tam nemaji fotky i s usazenymi detmi, bych v tom chtel videt toho metrovyho klacka…

                                    0 0
                                    • Jaroslávek  

                                      Malá je prcek, ale mně se to také příčí. Děcko je však jejich, já už jsem senior a oni jsou nejchytřejší. To v podstatě platí pro váš všechny(Pepek je z obliga), mí drazí přátelé:-)

                                      0 0
                                    • pepek  

                                      Třeba je to myšleno tak, že šklebáka se sedačkou upevníš do kufru. Tím zabiješ dvě mouchy jednou ranou.

                                      0 0
                                      • Excel  

                                        Tady tomu zas někdo rozumí a nečte texty. Takže je to myšleno jako kola.

                                        Většina typů je to na střešní nosič, nohy jdou pak volně dolů po zadním skle.

                                        Tenhle model je na tažné.

                                        0 0
                                        • RomanH  

                                          :-DDD

                                          0 0
                                        • Paja  

                                          :D

                                          0 0
                                        • Excel  

                                          Doplnění:

                                          Model na tažné zařízení je koncipován s výhledem na budoucí umístění dětí na zadní sedadla proti směru jízdy.

                                          Otázka kam s nohami dětí v pozdějším věku, je v podstatě irelevantní.

                                          0 0
                                        • obda  

                                          :D

                                          0 0
                                      • Paja  

                                        :D

                                        0 0
                                      • Jaroslávek  

                                        Počkej až se spleteš a toho šklebáka vypustíš z úst před vnoučetem, to bude mela:-))

                                        0 0
                                        • obda  

                                          U nás se „šklebákem“ nikdo problém nemá :)

                                          0 0
                                          • Jaroslávek  

                                            Kdyby se to týkalo mé krve, tak já jo.

                                            0 0
                                          • kejda  

                                            Šropál, šklébák úplně v pohodě. Doma jim tak samozřejmě neříkáme, ale mezi borcama normálně a není na tom nic hanlivého

                                            0 0
                                • kejda  

                                  Přesně tak.

                                  0 0
            • RomanH  

              Kdyz to ovsem nekdo snese. Mne nedavno stacilo sedet proti smeru jizdy v pretopenem busu od Zoo do Bityny a musel jsem se hodne premahat, abych nevystoupil uz ve Hvozdci. Ale mne teda nedela dobre treba ani retizkac – na cochu jsem si dal ferneta, sel na kolotoc, a do konce zabavy jsem sedel zelenej u stolu.

              0 0
              • Paja  

                Mels to zneutralizovat zelenou :D

                0 0
              • pepek  

                Tak tak. V tomto veku jsem blil i na prednim sedadle. Kdyby me me otocili, tak bysme nikam nedojeli.

                0 0
              • mastihuba  

                z retizkace mi pri vykopu jednou malem vypadl kamarad :-) museli to kuli nam zastavit… zrovna dyz sli nasi vokolo…:-)

                0 0
      • Motyll  

        Za tebe sedačky snad nebyly vůbec, ne?

        Jinak viz Karoš.

        0 0
      • obda  

        Je to z pohledu fyziky bezpečnější – ale my tak vozili jenom to vajíčko.

        0 0
    • RomanH  

      Nu pogodi ! My ten bikepacking doladime :-)

      0 0
      • Paja  

        Zajimavy pradlo…

        0 0
      • JSt  

        …a vy to taky drzte poradne. ;-)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Tos dostal od „strážců lesa“, lajky nebo se učíš líčit pasti? :)

        0 0
        • RomanH  

          Tombola. Timto povazuji plesovou sezonu za zahajenou :-)

          0 0
          • mastihuba  

            u nas by si myslivci museli koupit zajica v obchodě, nebo ze sousedniho reviru. po nahance delaji tombolu a nekdo odchazi se zajicem a nekdo s flaskou vína :-)

            0 0
            • RomanH  

              U nas je ted se zajicema taky na 3 roky utrum, bo dotace.

              0 0
              • mastihuba  

                jak se dotují zajíci? to mne zajímá :-) my tam máme 2–3 a ti nam vokusuji vincek, sem rikal že zacnu chodit na cekanou :-)

                0 0
                • RomanH  

                  Vysadilo se u nas 50 zajicu a na jejich koupi byla dotace. Pod jakym programem to bylo, to netusim.

                  Jinak, kdyz jsme se nastehovali a ja zasadil stromky, sel jsem jsem jedno zimni rano do kuchyne. Tomasek stal u okna a volal : tati, tati, tam je ten hajzl, co nam okusuje stromy. Prijdou potvory az k baraku, stejne jako srnci (ted teda diky psovi uz ne).

                  0 0
                  • mastihuba  

                    on zivej zajíc stojí docela balík, před 20–25 letama stal 2,5 tis kus. Chodivali sme to s nimrodama chytat do sítí a vozilo se to cert vi kam.

                    0 0
    • Smazaný účet  

      Kdybyste náhodou někdo chtěl něco lesklýho od Ričího: http://www.bike-forum.cz/…-ritchey-wcs

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jakpak by si s kalamitou poradily Tatrovky?

      https://www.youtube.com/watch?…

      https://www.youtube.com/watch?… (nosnou rouru měl ale jen prototyp)

      0 0
      • les  

        Posejpal a s. Zamastil, mohou být spokojeni :) Ale to mě dnes z odpolední nehelfne.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Kolegyně o hodinu dřív skončila s busem ve škarpě a já se busu nedočkal.

          0 0
          • Excel  

            Já dnes z Buzerantowitz na Kameňák 2 hodiny, zkratkou přes Ždánice. :-)

            0 0
            • mastihuba  

              tojá šťastně votočil žďár bez ztráty kytičky… ale vo fous a s kličkováním

              0 0
              • Smazaný účet  

                Na ty busy není spoleh. Furt vyhazuju dukáty za nový hajtry, přitom by stačila plečka, u které by mi bylo vše jedno, s širokýma celoblaťákama, vzdálenýma 5 cm od gum :)

                0 0
                • mastihuba  

                  komu neni rady…

                  0 0
                • JSt  

                  nechapu, na co porad resis nejake vzdalenosti blatniku vod gum. minimalne 5cm snad nemas fugu ani mezi gumou a zadnym ramem nebo vidlici. ;-) lepivy blato z pola by ti zacpalo i 20cm prostoru, pokud bys tim nanosem vubec jeste votocil. ;-)

                  vidim to, ze bud chces jezdit a je ti jedno, ze se zaseres, nebo jezdis s blatnikama. kdyz se ti jezdit nechce, hledas mouchy na obou variantach. a ano, nic neni bezchybne. ;-)

                  0 0
              • Polka  

                To co dneska kolem osme predvadeli ti Polaci co tam zkysli za Rohlenkou smerem na Tvargl…taky pekna komedie :-)

                0 0
                • mastihuba  

                  taky sem čuměl když sem v 6 ráno vyletěl na horizont a předemnou jen protisměrnej pruh a v něm autobus :D

                  0 0
                • bernie  

                  haha – přesně to mi jelo hlavou, když jsem to včera projížděl, jak to vyhodnotí ti, co pojedou z Tvarožné a za horizontem bude stát v protisměru spící Juzek.

                  0 0
          • obda  

            Já jel domů o dvě minuty dýl ;) Někteří „řidiči“ asi ještě v životě neviděli sníh (nebo jeli na letňácích).

            0 0
    • Motyll  

      Tak to je peklo:

      https://brno.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

      0 0
      • honzzaq  

        Místní si kvůli tomu prostřednictvím petice stěžovali, že se jim otřásají domy. – A proto tam přidají 6 cm díru :D

        0 0
      • RomanH  

        V 80km/h to preletis

        0 0
      • Polka  

        Peklo? V cem je problem? Titulek samozrejme opet mimo, to uz tam mohli dat „Ridic se propadne do pekla“, ale to je klasika :-)

        0 0
        • Motyll  

          Imho existují levnější a bezpečnější systémy jak řidiče zpomalit. Namátkou úsekové měření, pokud jedeš přes limit rozsvítí se na semaforu červená atd.

          0 0
          • Polka  

            To jo, je to jejich boj. Zas takovy peklo v tom ale nevidim.

            0 0
            • Motyll  

              Tak jejich moc ne, spíše řidičů, co tam projíždí. Si představ, že jedeš od kulaťáku a protože tě dojíždí auto, které jede přes nastavený limit, otevře se před tebou na silnici díra…

              Nevím, zda to nějak identifikuje vozidla IZS. Což by asi šlo ošetřit.

              0 0
              • Polka  
                • primarne jo, ale obce na to nejak reagovat musi ze, jinak by se jaksi nic nezmenilo a vsichni by jezdili jak prasata. To ze vybrali tohle, jejich volba.
                • od kulataku jsem nepotkal auto ani nepamatuju
                0 0
            • pepek  

              Jasně, tvůj kamarád Ťok to jistě taky ocení a zavede to všude. Se divím, že s tím nepřišel sám.

              0 0
              • Motyll  

                Tak díky Ť jsou tyhle retardéry skoro všude, jen mají permanentně otevřeno.

                0 0
                • Excel  

                  Nejsem moc v obraze, on se Ť nějak angažoval ve snížení toku peněz do údržby silnic?

                  0 0
                  • Motyll  

                    Tak on už je jen špička ledovce.

                    Je jasný, že za to může hrubě podfinancovaná infrastrukura od bolševika, nekoncepce rozvoje po 89'.

                    0 0
                    • Excel  

                      Jsem myslel, jestli je finacování údržby silnic za Ť horší než bylo doposovaď. Se ptám, bo to nevím, Ť mám u ******.

                      0 0
              • Polka  

                To je zajimavy, ze u kulataku nechcete o politice ani slyset, ale sem to tahate kazdou chvilu.

                0 0
                • pepek  

                  To není o politice. Mně jenom udivuje, jak lidi schvalují tento plíživý fašismus: tady toto propadliště, tam modrý zóny, tam zase ti seberou řidičák za drobný prohřešek, kontrola internetu jak v Německu taky jistě brzo bude – a lidi jsou furt happy, někteří to dokonce schvalují.

                  0 0
                  • JSt  

                    neni mi znamo, ze by ti nekdo mohl sebrat ridicak za drobny prohresek. ;-)

                    0 0
                  • Excel  

                    Hustota provozu nám roste, máme spousty fašizoidních omezeních co můžem a nemůžem, auta jsou plná asistenčích fičur „napomáhajících“ bezpečné jízdě..no a zasněží a stojí a srazí se to úplně všechno. Mně by třeba zajímalo proč je u nás na dálnici tři ****** benzinek, ale odstavný plochy pro kamiony vešekerý žádný a vole neříkejte, že za tím stojí Ťok nebo Kalousek.

                    Edit: Já vám povím proč to tak je, protože jsou lidi *****, co napíšou byt s měkým i, na takový hovada je třeba jít s bičem a brát jim ty papíry se vší rozhodností!

                    0 0
                    • mastihuba  

                      kamion je jen skladovací prostor na kolečkách, firmy optimalizují skladový zásoby na minimum a zbytek materiálu a zboží se skladuje pojízdně na kolečkách, pak jednou zasněží a je to v piči sklad se zastaví :)

                      0 0
                • Jaroslávek  

                  Že ? U kulaťáku to bohužel nemůžeš smáznout. Stejně se jedná stále jen o jednoho provokatéra:-)

                  0 0
                  • Paja  

                    Jak jde o politiku nebo automobilismus, tak jsou tu hned desitky prispevku, zato kdyz o to, kdo pojede na kolo…;)

                    0 0
                • Motyll  

                  Tohle není politika :)

                  U piva chci souznění duší a klid. Hádat se můžu doma.

                  0 0
          • Excel  

            Ty semafory jsou dobrý v noci s malým provozem, na frekventované silnici je to na hovno.

            Edit. Jediný co řidiče zaručeně zpomalí bez vzniku hluku a vibrací jsou šikany jako v F1, to se přec ví už dávno.

            0 0
            • Motyll  

              Tady na podzim zavedli ÚM od té doby mají klid. Jezdím tama 2–3× za měsíc a vždy všichni vzorně 50.

              0 0
              • babicak  

                Pokud je ÚM označeno, aby o něm všichni věděli, tak zpomalí a plní svoji funkci. Ve většině případů není ÚM označeno a slouží k vybírání mýta za průjezd obcí – viz komunistický starosta Rosic – parafrázuji „místní to znají a cizáci ať zaplatí, potřebujeme opravit koupaliště a další věci“

                0 0
                • Motyll  

                  Myslím, že podle legislativy (nechce se mi to googlovat) úm být označeno musí.

                  0 0
              • Excel  

                Pokud je zavedeno úsekové měření, ala Bučovice, kde pak z tebe dolujou love tak to funguje docela spolehlivě. Pokud je to úsekový měření jen lagryc s displejem, ala Buzerantowitze, tak na to lidi serou.

                0 0
                • babicak  

                  Článek z Brno Autem na téma ÚSEKOVÉ MĚŘENÍ RYCHLOSTI V BRNĚ

                  0 0
                  • Excel  

                    Jo..však já nepíšu jestli je to dobře nebo špatně a že to plní městskou (obecní) kasu od neznalců nezpochybňuju.

                    Že znalci jedou předpisově je fakt. Pokud je to jen měřák rychlosti ze kterýho není žádnej postih tak je to asi jako plechovej policajt.

                    0 0
                    • pepek  

                      Ještě jeden příklad péče o občany ze strany magistrátu. (to mělo být babičákovi)

                      0 0
                      • babicak  

                        Při kontrole v Německu dle Policie DE řidič nedostatečně upevnil náklad, pokuta 200 €, poté přijde poštou dopravci příkaz k zaplacení 1.300€ firmě za nezajištění dostatečně upevněného nákladu , podobně s porušením nařízení 561 ( tzv. nedodržení doby jízdy) řidič 100 € a firma například 3.500€. Objektivní odpovědnost firmy. Tak se vydělávají peníze

                        0 0
                  • pepek  

                    Je důležité, aby to nebyla šikana řidičů. . . . . . . řekl náměstek pro dopravu Matěj Hollan. A co to teda ku*wa je?

                    0 0
              • Paja  

                To muzu potvrdit…no, spis tam vetsina jede max 45.

                0 0
              • Paja  

                To muzu potvrdit…no, spis tam vetsina jede max 45.

                0 0
              • Jaroslávek  

                Aha, tam to taky znám.

                0 0
          • JSt  

            semafor z podstaty nefunguje. co si tak vybavuju, treba talosi na nejaky svetla, kery navic realne zadnou prednost neupravuji, serou. ;-) tady te to zpomalit donuti, predpokladam i samo o sobe, pac v nasich podminkach bude jen samotne zaintegrovani toho prahu pusobit jako retarder, a kdyz se k tomu pricte jeste ten propad…

            0 0
            • RomanH  

              Tak ten chytrej semafor Te pri prujezdu na cervenou rovnou vyfoti a prijde Ti pokuta (alespon to teda tvrdili u toho v Kurimi), to se jen tak ojebat neda. Rozhodne mi to prijde levnejsi, jednodussi, a bezpecnejsi.

              0 0
              • JSt  

                podle me to porad nefunguje. cil by mel byt, ze nepojedes rychle a ne, ze kdyz pojedes rychle, budes lepit. a na to je mechanicka prekazka idealni.

                0 0
    • Motyll  

      Z pohledu kamionu to bylo ve všech zprávách, tohle je z pohledu osobáku.

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • mastihuba  

        mysliš že se dival do špiglu, když tak vklidu zaparkoval ke svodidlum ? : )

        0 0
        • bernie  

          spiš ten spolujezdec to bral na poslední chvíli za svodidla a na nějakou vestu asi nemohlo být ani myšlenky. Docela mazec. Ale pořád mám pocit, že osobák i náklaďák na podmínky jedou docela zostra.

          0 0
    • les  

      Chlapci, někdo sobota, či neděle, ke kulaťáku ?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Pšonka, Emanuel a Klávesák.

        0 0
        • les  

          Jo, ale kdy ? A co sám mluvčí ? NIC ?

          0 0
          • babicak  

            Neděle, po západu slunce, nebude-li krápat

            0 0
          • Smazaný účet  

            Jaký stroj a trasu bys doporučoval?

            0 0
          • les  

            Sám nevím, jak to kde vypadá. Skrze odpolední, mám jen poklusanej les nad Šumicema. V plánu je bajk. Pojedu hlavní lesní cesty, kde je to buď prošlapaný, nebo projetý od lesáků. Na hroty to asi není ? Ještě počkám, na vyjádření kolegů.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Nadáváme na sůl a v krasu se vlastně ani nesmí solit, takže asfalt asi taky o ničom…

              0 0
              • Karaya  

                Tam, kde je to trochu posolený, je to hodně nebezpečný, bo to mrzne. Kde je ujetý sníh je to naprosto v pohodě. Sůl je zlo…

                0 0
                • RomanH  

                  Presne

                  0 0
                • obda  

                  Tak ti nevím, dneska ráno jsem jel na Jimramov přes Sulkovec, a tam se nesolí. Přesto to bylo chvílemi docela napínavé :D

                  0 0
                  • LM  

                    Co jsem byl v pátek v lese tak prošlapané pěšinky kde moc nesvítí samej led a kde svítí pro změnu bahno :-)

                    Takže jsem dneska jenom dojel po asfaltu k přehradě a trochu se projel po tom vypuštěnym břehu. Chtělo by to ale více zmrznout, ten rozměklý sníh solidně brzdil a šutry/písek pod tím jsou taky ještě měkký…

                    0 0
            • Motyll  

              Prohrnutý cesty ok, lesní pěšinky taky. Silnice na pendrek.

              0 0
            • pepek  

              Asfalt (pod snehem) je taky dobry povrch. Udoli ok, jinak v lese ko. Hrebiky vpredu psychicky pomuzou

              0 0
      • Paja  

        Na lyze na Vysocinu.

        0 0
      • Polka  

        Zejtra bezky, nedele asi kolo.

        0 0
    • Karaya  

      Nejedete někdo zítra na běžky? Hledám nějakou inspiraci na zítra. Na silniční Olympii to zítra nevidím :-).

      0 0
    • mastihuba  

      dneska cenkovice cervena voda… asi lyze…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak za kolik???

      Krom sam. rámu a kol je v podstatě vše nové/zánovní…

      0 0
      • mastihuba  

        12–15 :)

        0 0
      • Polka  

        Nech si ho, bude se hodit ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          To bych musel mít svůj vlastní byt, jenže ve velkoměstě je to díky velké poptávce teď rekordně napálený :/

          0 0
          • Polka  

            Na jare nam bude koncit ve Slatine podnajemnice, mel bys to bliz do prace, do lesa taky neni daleko ;-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Nj, ale co kulturní život v centru? :)

              0 0
              • Polka  

                Do centra je to 30min. trajfem. Vse je otazkou priorit.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  To můžu jít zrovna do Oujezda, kde je skoro vše, spojení vlakem i busem č.40…

                  0 0
                  • Polka  

                    K bytu je i komora (sklep) přímo na patře, pět kol se tam vleze úplně v pohodě a k tomu spousta harampádí ;-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Pošli mi veškeré info do mailu, ber ale v potaz, že mám poloviční plat, než by mému věku a profesi příslušelo :)

                      0 0
        • Smazaný účet  

          Ale tada oproti X01 orlovi cca 3/4 Kg nabral.

          0 0
        • RomanH  

          Presne. Pokud ho nemuzes nechat kamaradovi za par (kde to ma smysl), strelis to pod cenou. Prachy to nezere. Bud chlap, postav se na vlastni nohy.

          0 0
    • Paja  

      Tento tyden jedine zitra.

      0 0
      • Jaroslávek  

        St-So ski Turracher Höhe.

        0 0
      • Paja  

        Kdyby se nasel jeste nejaky dalsi zajemce o dnesek, tak 16.45 Lesna.

        0 0
        • Paja  

          Dnes fabelhaft, podminky na Naucne idealni, jak pepa trefne poznamenal „drzi to lip jak v lete“, ziva hudba na konecne dokonce vyhovovala i jemu, a to uz je co rict!

          0 0
          • Karaya  

            Jak je to několikrát přemrzlý a natátý, tak to drží opravdu dobře, ale je to jak běhat ve vodě :-)

            0 0
            • Paja  

              Jako, ze je to namahavy?

              0 0
            • pepek  

              Musis dobre vybrat trasu. Zadny nadmerny jizdni odpor.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Je mi jasný, že ty umíš vybrat téměř dokonalou trasu: nasolená silnice max. 0,1% trasy, ideální konzistence a výška sněhu 99% trasy, ledové nebo rozbředlé úseky max. 0,9% ;)

                0 0
                • pepek  

                  Sobule naucna utechov mokec sobule…

                  Jen ujety snih a led

                  .silnice: 0%

                  0 0
                  • Karaya  

                    A do Sobulí se dostaneš jak? :-) Ale jinak máš výhodu v kole. Na HT je rozšlapaný zmrzlý sníh od koní i lidí docela nepříjemný. Předpokládám, že full tohle odfiltruje.

                    0 0
    • Karaya  

      Zítra, při návratu, můžete testnout nový přescesťák, nebo alespoň přespěšiňák, pod Klajdou :-)

      0 0
    • pepek  

      Občanské okénko: Pořadí priorit p. Hollana, pokud to jěště někdo neznáte: aleje, chodníky, MHD, zásobování, cyklodoprava, parkování, individuálná aut. doprava.

      0 0
      • Motyll  

        :D

        0 0
      • JSt  

        ono by to svou logiku i mit mohlo. …pokud by se nejednalo o stezejni dopravni tepnu. :-)

        0 0
      • Excel  

        Ber to pozitivně. Dá se říci, že až ti doslouží FOFO nebudeš potřebovat náhradu.

        Před barákem budeš mít jen chodník s alejí a Lidická bude komunitní pěší zóna s petanquem, šachovými stolky a stojany sdílených kol. Tam navážeš, při TAI-ČI, spoustu nových skvělých přátelství. To je nesmírně uklidňující pocit.

        0 0
      • mastihuba  

        hodne stesti az tam pojedou hasici nebo zachranka :-)

        0 0
        • JSt  

          to je vpohode. lidi uskoci a v aleji bude slalom. ;-)

          0 0
    • ufoncz  

      To by mě zajímalo, kdo má tu nutkavou potřebu jezdit Karáska a trail v Zamilcu, když je pěti- až deseticentimetrový blato. Každopádně je to rozprasený neuvěřitelně :-(. Nebo že by to nebylo od bajků, ale od nějaký ty motorky?

      0 0
      • LM  

        Trail v Zamilcu (předpokládám „trail vedle“) byl od motorky rozrytej uz na podzim, ale jenom na pár místech protože bylo ještě celkem sucho. Koukni jestli je to rozrytý i do kopce a jak širokej vzorek tam nechal stopy :-/.

        0 0
        • JSt  

          kdyz je to rozryte do kopce, je to zaroven rozryte i z kopce. zalezi jen na uhlu pohledu. ;-P

          0 0
          • LM  

            No tak kolo by to primárně rozrylo hlavně bržděním před zatáčkama z kopce dolů. Při výšlapu budeš těžko hrabat a do kopce brzdit před zatáčkama taky nepotřebuješ :-)

            0 0
            • ufoncz  

              Je tam několik paralelních hlubokejch (teď samozřejmě zmrzlejch) kolejí od buď širokejch gum bajku, nebo řekl bych poměrně úzkejch motorky. Karásek takhle prakticky celej, horní půlka víc, ten trail v Zamilcu takhle někdo pojezdil až poté, co tam borec dokončil tu úplně nejvrchnější část u paintballu. Bude hádám dost trvat, než se to nějak srovná a zase pěkně udusá v jezdivej trail, v týdle zmrzlý podobě se z užívačky stalo „už abych to měl za sebou“.

              0 0
      • honzzaq  

        Zřejmě nějaký moto/biker s mentalitou průměrného koňáka :)

        0 0
    • RomanH  

      Peknej clanek o nasem polarnikovi.

      0 0
      • Paja  

        Mame se zacit obavat pristi akce? :D

        0 0
        • RomanH  

          :-)

          0 0
            • obda  

              :) Tuhle variantu bych klidně někdy dal, nachozeno a naspáno na sněhu mám dost ;)

              0 0
            • obda  

              Jo, a naposledy, když jsem spal na Jelence v zimě při přechodu Jesníků na běžkách, bylo krásných –20 (uvnitř o něco víc, ale nad nulu to nešlo ani náhodou). :D

              0 0
            • RomanH  

              23.2. – 25.2.

              0 0
              • babicak  

                Píšu si do diáře

                0 0
                • RomanH  

                  Super. Počítej s páteční dovčou, pěšo, sněžnice (doufam teda, že sníh bude). A bereme lajku.

                  0 0
                • RomanH  

                  Tak zmena. Jiz pristi ct – so, 8.2. – 10.2. Behem dne Ti brnknu

                  0 0
                  • obda  

                    :( Ty nejsi s děckama na jarákách?

                    0 0
                    • RomanH  

                      Nee. Detatka jiz tyden na horach byla a ja to snima pytlikuji podle pocasi, mnozstvi lidi a stavu snehu na webkamerach. A bohuzel teda i podle Katcinych sluzeb. Jeste se chci s nima otocit tak 2× – 3×, ale klidne je stahnu i ze skoly, bo vikendy jsou na nasich horach akorat peklo k nasrani, a totez asi budou i prazdniny v danem kraji.

                      0 0
                      • obda  

                        Ach tak. Já mám dovolenou podle ženy, tudíž jedině o oficiálních prázdninách.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Ono kdyz Te denni rodinna permice prijde na cca 1900,– tak si sakra rozmyslis, jestli to prostojis ve frontach, projezdis na „jarnim“ rozmoklem snehu, a nebo na to obetujes den dovolene mimo hlavni napor. Bohuzel, letos se s Katkou trosku tluceme v terminech, kdy je idealni pocasi a oba dva muzeme.

                          0 0
                          • obda  

                            Ja tomu rozumim, bohuzel zena si mimo prazdniny dovolenou vzit nemuze.

                            0 0
                      • Paja  

                        Ted o vikendu v Olesnici pohoda i pres den, vecer jsme tam jezdili tradicne „skoro“ sami.

                        0 0
                        • obda  

                          Se docela divim. Dva tydny zpatky tam byl pry masakr (desitky minut cekani na vlek). Kdyz jsme pred osmou projizdeli Olesnici, tak zrovna k vleku odbocovala kolona aut. My byli v Jimramove, a tam to bylo dopoledne fajn (navic mne ta sjezdovka bavi vic nez Olesnice) :)

                          0 0
                          • Paja  

                            Docela me to prekvapilo, to pres den plati az na odpoledne, dopoledne jsem se na kamery nedival.

                            My tam kvuli mnozstvi lidi jezdime prave az tak po 17 hodine, ale tentokrat tam oba dny nebyla fronta uz daleko driv.

                            0 0
                            • obda  

                              My jsme ti, kteří čekají na první kotvu :) Za dvě hodiny sportovního ježdění se zrušit a jak to začne být měkké, rozježděné a plné lidí tak dom :) (popřípadě brzká pauza na hoďku/hoďku a půl, počkat, až lidi začnou chodit na oběd, a ještě hodinku na svahu).

                              0 0
                              • RomanH  

                                +1

                                0 0
                              • mastihuba  

                                pockej az parchanti zacnou flamovat. budes rad ze je vykopes v 9 z betle. :-)

                                0 0
                                • obda  

                                  To uz budem se zenou spokojene jezdit bez nich :D Takhle na lyze vstavaji driv, nez do skoly ;)

                                  0 0
                                • RomanH  

                                  Presto ze jsme jako mladi parili pres pulnoc, vzdy nas vetsina chytala prvni lano, byt s brufenem a satkem kolem hlavy

                                  0 0
                                  • mastihuba  

                                    ale ty ses uplne jina generace, nevim teda kdo vam poradil brufein, nam stacilo jedno na spraveni :-)

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Taky nevím, kdo ho to naučil, to jsem snad nikdy neměl.

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Me to naucila leta praxe a tezkeho odrikani :-)

                                        Nac mit cele dopoledne bolehlav, kdyz staci 1–2 ruzovi kamaradi, a do pul hodiny je to cajk. Na bolest hlavy mi ranni pivo nepomuze.

                                        0 0
                                    • kejda  

                                      Šnyt po ránu nebo dva je naprosto ideál. Na žaludek po fičáku není nic lepšího…

                                      0 0
                                  • mastihuba  

                                    no vidisto, jakejs byl „no sikovnej“ :)

                                    0 0
                              • JSt  

                                takhle mluvi stari dedci, keri nemuzou dospat a rychle se unavi. ;-)

                                0 0
                          • JSt  

                            jsem si byl v olesnici udelat zizen presne dva tydny zpet na vecernim a bylo to, jak pise paja – nahoru, dolu, zadne cekani.

                            0 0
                          • kejda  

                            Jimramov dnes okolo poledne úplně prázdno. Pár lidí, děcka daly 15 jízd za hodinku a půl… sníh jakžtakž

                            0 0
                    • Motyll  

                      A to má s Brnem volno i kus Prahy.

                      0 0
      • Excel  

        Teda nevím, ale Merino mi smrdělo fest, pravda nebyl to Devold, ale jen Tchibo. :-)

        0 0
      • Polka  

        Sklad pennymarketu :-D Merino od sensoru teda hreje uplny hovno, budu muset zkusit ten Devold nekdy.

        0 0
        • RomanH  

          Devolda mam, ruzne druhy a celkove spokojenost, ale…

          Tenke trencle prezily pouze par civilnich noseni a tak 10 noci ve spacaku

          Ultratenke triko se odvazuji brat pouze na civilni noseni (od pohledu by toho moc nevydrzelo). Je vyborne ve vedru.

          Toto triko s dlouhym rukavem je fajn do spacaku, na prevleceni do hospody, ci kamkoliv, kde potrebujes, aby triko vydrzelo a dlouho nesmrdelo. Jako spodni vrstva na kole to ale v tempu neudycha – je pravda, ze to pak nestudi, ale jedes v mokrym.

          Rolak je vybornej, klidne se da jako druha vrstva i na kole, pokud mas pod nim umelinu a nem treba pertexku. Obcas v nem spavam i ve spacaku. Nicmene mi prijde, ze pri subjektivnim porovnani tepla je klasicka tenci polartecova fleeska teplejsi.

          0 0
          • Paja  

            Sumasumarum, je to dobry do hospody na horach, pokud si na to nemuzes vzit vic nez jen jedno triko na tyden ;)

            0 0
            • Excel  

              …ergo vzhledem k pořizovací ceně to je tak akorát......na *****! ;-)

              0 0
            • RomanH  

              A jeste na spani na tech cyklovymrdech (tam se opravdu rad vecer prevlecu z umeliny). Na pesi turistiku taky vyborny (vozim to prakticky na vsechny prodlouzene vikendy po horach s partou). Ty ultralite veci jsou zase super na civilni noseni pri teplotach nad +30, akorat si na ne musi clovek davat bacha, je to ***** drahy. Vylozene na kolo to ale proste neni.

              0 0
              • obda  

                Na pesi turistiku jen bez tezsiho batohu. Ten merino casem prosoupa na ramenach.

                0 0
          • Polka  

            Ja bych to potreboval do zimy (napr. 5° a niz) jen na kolo/bezky, tudiz splavenej jak mys…mas tam neco, nacelniku? Spacaky, do tepla, do hospy apod. ******, nepotrebuju :-)

            0 0
            • RomanH  

              U merina budes splavenej jeste vice, jen Ti nebude takova zima (pokud nezastavis na delsi dobu). Ja osobne na intenzivni pohyb volim jako prvni vrstvu volil rychleschnouci ultralite umelinu, a na ni pak (dle teploty / bundy) davam ten rolak Expedition. V hospode se prevliknu do toho trika Hiking, a v nem pak (i s rolakem) odjizdim domu.

              0 0
            • obda  

              Jak rika Roman – na tohle merino neni. Volil bych dobrej plast, nektere smrdi vyrazne mene nez jine.

              0 0
      • Jaroslávek  

        Vypíchnu tuto otázku : Ale proč vůbec do té zimy dobrovolně lezete? V tomto mám už jasno.

        0 0
        • Paja  

          Nemas bejt na svahu?

          0 0
        • RomanH  

          K tomu Ti rovnou vypichnu i odpoved :

          Kvůli prožitku. Bílá pustina, ticho, samota, jednotvárnost… A k tomu vědomí, že se musím ve všem spolehnout sám na sebe a na parťáky. Co nemám, to už nikde neseženu.

          Nicmene me tam vzhledem k „hadkam“ o matros spacaku ve vlakne o BikePackingu zaujala veta :

          Asi do minus třiceti pěti stupňů Celsia je to skoro jedno

          0 0
          • obda  

            Jedno jo – pokud to vezes na sanich. Dutak bude proste vzdy tezsi a objemnejsi.

            0 0
            • RomanH  

              To souhlas, ale ja mam zimni spacak z Polarguardu 3D (matros udajne nejvic podobny peri), extrem ma –25, vazi 1.7 kg. Kolem 0 v nem spim rozepnutej, v –10 klidna noc se zapnutim. Do –35 bych ale videl minimalne jeste jeden, nebo perove botky + svetr, a to jsem pomerne horkokrevnej. A tahnout nekam skoro 4kg syntetiku by mi teda smysl nedavalo ani na sanich (vaha se porad pocita), byt jsem v nasich podminkach jeji fanda.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Zdravím z Bityny :) Naivně jsem si myslel, že můj hlas rozhodne, tak aspoň jsem si udělal pěší výlet kolem řeky.

      0 0
    • team_daddy  

      Chlapi, jak to vypadá na Klajdě? Furt sníh nebo už blátíčko?

      Alternativní otázka: a co na Muldě – Soběšice a okolí?

      0 0
    • LM  

      Nedoporučuju výjezd na Holednou kolem Pisáreckého tunelu, Myslivny a Kohoutovic:

      • u tunelu to vypadalo nejdřív v pohodě (trochu blátíčko) ale pak mi podjelo přední kolo na jílu a už jsem se válel :-)
      • od Myslivny začíná souvislá vrstva ušlapanýho sněhu, který byl rozměklý, moc to nejelo ale zato to klouzalo
      • kolem Kohoutovic už to bylo více zmrzlý, takže to lépe drželo i jelo
      • ale jet dále po zelené směrem k prasatům dolů byla velká chyba (mokrý sníh, břečka, břecka s bahnem, kořeny se zbytky sněhu) – jenom listí ve žlebu nad dubem bylo fajn

      Po příjezdu jsem vypadal jak kdybych absolvoval CX závod na blátě…

      0 0
      • scoty  

        Tak dnes jsem tam nejel ani ja:), nakonec par variaci na č.kopci…duck bar atd…:-)

        0 0
      • nomecz  

        Tak dnes jsem si dal naucnou a na trening techniky a pozornosti ideal :) clovek si muze vybrat jestli klouze po blate nebo po snehu

        0 0
      • pepek  

        To jsou ofsem amaterske chybky. V tomto pocasi je prece jedina pouzitelna trasa kolem kohout. Potoka. Lze ji pouzit i jako navratovou drahu. Za sidlistem trochu horsi. Ale treba jizni svah nad bosonohami je cely suchy, zluta tz je taky jetelna(no ja vim ze tam nic neni, ale misto rotopedu je to ok)

        0 0
        • LM  

          Dík. Příště budu chytřejší. Jsem se nechal nalákat tím jarem ve městě.

          Kupodivu sjezd dolů k řece byl už v pohodě. Mezi body 1–2 bylo ještě trochu sněhu (dalo se objet) a dál už to bylo krásně suchý. Až dole vedle stadionu hnus s kalužema jako obvykle.

          0 0
    • babicak  

      Co vše potřebuji pro výměnu ložisek středu BB30 / PF 30? Kliky mi půjdou povolit ze strany převodníku, tedy z práva ve směru jízdy, předpokládám, že ta imbusová matice se povoluje klasický doleva, jak velkou sílu mohu použít, abych něco nezničil? Zabejčil jsem a nic. SRAM X1.

      0 0
      • kejda  

        Já mám XX1 a povoluju teda na druhé straně…

        0 0
        • babicak  

          X1

          0 0
          • kejda  

            Ouk. Mám to přesně opačně, asi tím, ze mám GXP. Utahuji momenťákem na cca 52 Nm. Povolím pohodlně T- klíčem. Ale pravdou je, že tak každé dva měsíce to vyčistím a namažu

            0 0
      • Smazaný účet  

        Zarostlých 50 Nm holt vyžaduje sílu. BB30 jsou imho jen ložiska přímo v rámu, PF jsou v plastové misce…

        Ty seš šetřílek, takže budeš potřebovat vhodný vytloukač a závitovou tyč s vhodnýma podložkama.

        0 0
        • babicak  

          50 Nm tj. přibližně metrová trubka zatížená 50 kg? Máš ty propriety potřebné k výměně?

          0 0
          • obda  

            Tvl, takové síly opravdu na kolo nepoužívej :D 5 kg by na metrové trubce stačilo ;)

            0 0
        • Smazaný účet  

          Ale pepíno umí vyměnit i sam. ložiska bez destrukce plastových misek (a trvá to max. 10 min.:) Mi se celkem osvědčily Al misky, u kterých jdou celkem snadno měnit jen ložiska, ale teď je in drahý střed Praxis…

          0 0
      • Polka  

        Nerikej, ze jsou uz v riti…vzdyt to mas tak rok ne? Mas tam PF30, presfit viz. https://www.specialized.com/…n-29/p/93241?…. Kliky povol jednou nohou se zapri o pedal a kladivem mrdni do nandanyho inbusu, povoluje se to klasicky. To samy mam ja, vyrazim trubkou celej ten plastovej stred a pak z nej jdou loziska lehce ven. Loziska beru v ZKL u Gity, ale jsou samo i jiny zdroje. Hodne zdaru ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Každýmu to není jedno, když v tom křupe a jde to ztuha ;)

          0 0
          • Polka  

            Nevim jak jsi na toto prisel. V PF30 mi nikdy zatim nekrupalo a ani to neslo ztuha, projevilo se jen vuli, diky ktere jsem zjistil, ktery lozisko mam vymenit ;-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Myslel jsem to tak, že seš takové ganec, že ani nepoznáš, kdy máš zatuhlý ložisko a brousíš osou plastovou misku. Kdysi jsem viděl na YT jak borec roztočil kliky bez řetězu a snad několik minut se točily :)

              0 0
              • pepek  

                . . . a měl tam čtyřhran namazaný petrolejem, ne?

                0 0
              • Polka  

                Tak nejsu citlivej Mlok, ale ani prase, ktery by nepoznalo zatuhly lozisko v klikach. Ganec jsem byl teda asi za mlada bo na BMX jsem jezdil se stredem bez lozisek, rikali mi „Rapl“ O:-)

                0 0
              • Polka  

                Tak nejsu citlivej Mlok, ale ani prase, ktery by nepoznalo zatuhly lozisko v klikach. Ganec jsem byl asi zamlada bo na BMX jsem jezdil i se stredem bez lozisek, rikali mi „Rapl“ O:-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Kua prvně jsem si říkal, zas další standard, atyp ložiska, ale červík opět začíná hlodat: https://www.kupkolo.cz/vyhledavani/?… Tlustší osa, hlavně na obou stranách stejný průměr.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Dub BSA 990 Kc, Deore BSA tusim 250 Kc – tak nejak postradam tu vyhodu.

                    0 0
                    • Vilém  

                      Tak aby bylo nac nadavat a co, po chvili, prodavat.

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Jde jen o „optické“ sjednocení sady nic jinýho. Shimano systém je mi pořád sympatičtější. GXP je 24 mm s debilním jedním užším koncem, DUB 28.99mm :), teď jsem si uvědomil, že možná existují šroubovací misky umožňující i montáž 30mm osy.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Stop, už se zas dostávám do starých kolejí a řeším pí*oviny. To jsem si přikázal, že letos budu jiný člověk a budu navštěvovat především Sreality, Lidé.cz, …

                        0 0
                  • Polka  

                    Neres picoviny a jezdi kua! ;-)

                    0 0
                    • mastihuba  

                      ale nadruhou stranu jak to vypada ze :-)

                      0 0
                      • babicak  

                        Chtěl bych z tohoto místa poděkovat s. Polkovi za využití jeho znalosti, zkušenosti a šikovnosti při opravě mého bajku. Ten vděk se snad ani penězi nedá vyčíslit. Polka, dík.

                        0 0
                        • Polka  

                          Nepřeháněj ;-)

                          0 0
                        • mastihuba  

                          hezky je zes to dal pode mne :-)

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          To si vem, že ještě nedávno se používaly šroubovací misky, na který stačil jeden klíč a výměnu zvládla i ta největší lama. Životnost je imho taky větší. Někteří výrobci rámů se proto k tomuto řešení navracejí, dá se použít i redukce.

                          0 0
                          • RomanH  

                            Presne, misky a bovdeny patri ven. Jen jsem teda nenarazil na moc karbonovejch ramu, kde tomu tak je.

                            0 0
                            • pepek  

                              Mam oboje uvnitr a je to dobry – trubku utres jednim tahem mokrym hadrem.

                              0 0
                              • RomanH  

                                Mam vse venku.Striknu na to hadici, nebo to vezmu smetakem, a pak otru hadrou (taky jednim tahem) – bovdeny mam v celku. Neresim skripani pressfitu, vymena lanka / bovdenu je prkotina.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Není to tak hrozný, za ten „čistý“ design to stojí. Felt má velkou díru zespoda před domkem, Artur má vstupy do rámu v odšroubovávacích „krytkách“, takže jsou tam pak větší díry.

                                  0 0
                                • pepek  

                                  Skripani presfitu uz taky neznam, vymena bowdenu je prkotina.

                                  0 0
    • Motyll  

      Středa? Silnička? Venku jaro :)

      0 0
    • mastihuba  

      chapu to dobre kdyz je vokolo autobusove zastavky bez ostruvku plna cara, tak ze to mysleli tak ze se ten zastavenej autobus nema predjizdet?

      0 0
      • RomanH  

        Pokud autobus stál, je to objetí překážky, čili přes čáru (ne dvojitou) můžeš.

        0 0
        • babicak  

          Snad i dvojitou, kdyby tam byla opravdová překážka ( překážka jako překážka), tak by to nikdo nemohl objet? Zajímavější je, pokud je uprostřed vozovky ostrůvek, a na každé straně zastávka – viz Líšeň Šimáčkova. Když tam zastaví autobus, vytvoří překážku silničnímu provozu, můžeš ji objet v protisměru? Tzn objet ten ostrůvek?

          0 0
      • JSt  

        to asi zalezi, jestli ti stoji usetrenych par desitek sekund za riziko, ze ti nejaky nezodpovedny autobusovy cestujici skoci zpoza busu pod kola. ;-)

        0 0
        • pepek  

          nezodpovedny autobusovy cestujici tam skoci bez ohledu na čáru.

          0 0
          • JSt  

            o care jsem nikde nepsal. :-P

            0 0
            • pepek  

              Ale on jo. Když jedeš zodpovědně, tak tam toho blbca čekáš a máš nohu na brzdě, takže ho max. svezeš jen kousek na kapotě.

              0 0
      • mastihuba  

        konkretne v komine, tam je furt prerusovana a pak pres zastavku plna. jako nejsu debil abych za busem necekal decko nebo spechajiciho blba…, nicmene pak sou tam jeste nasekany prechody pro chodce a tu plnou bych tam cekal i kvuli tem prechodum, protoze predjizdet pred prechodem nebo v tesne blizkosti se take nesmi.

        0 0
    • mastihuba  

      je tady nejak mrtvo :-)

      http://www.jiriduchon.cz/…o-parkovani/

      0 0
      • obda  

        Ne, že bych se chtěl Hollana nějak zastávat, ale Duchoň nehraje úplně fér.

        0 0
        • JSt  

          chybi ti tam treti odrazka

          • ale to nic nemeni na tom, ze je hollan *****
          0 0
    • mastihuba  

      je tady nejak mrtvo :-)

      http://www.jiriduchon.cz/…o-parkovani/

      0 0
    • LM  

      Víte někdo jak aktuálně vypadá sjezd po žluté TZ od Útěchova do Adamova a výjezd nahoru kolem hřbitova? Viz mapa

      Případně jestli má cenu v tomto počasí tam jezdit :-)

      0 0
      • pepek  

        ne

        0 0
        • LM  

          To je odpověd na první otázku (nevím), na druhou otázku (nejezdit), nebo na obě dvě otázky najednou (nevím+nejezdit)?

          Vzpomínám si že to tam víc jak před rokem rozjebali lesáci a od té doby jsem tam nebyl…

          0 0
          • pepek  

            To je takove vseobecne NE. Tojefurt stejny. Jak ta zelena od ressla. Pockal bych az to zmrzne.

            0 0
      • Polka  

        Byl jsem tam naposledy 27.prosince, podminky byly obdobne a te oblasti bych se ted ******** vyhnul, vic nemam co dodat :-)

        0 0
      • obda  

        V poslední době jsem tam nebyl, ale v okolí ano. Teď bych tam nejezdil ;)

        0 0
        • LM  

          Děkuji. Pojedu tedy někam jinam (nerad bych zas dojel celej od bahna a pěkně nasranej:-))

          ps: koukám že už je únor

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.