BRNO - OPRAVDU VYJÍŽĎKY LEDEN 2017

232 nepřečtených
  • Jaroslávek

Jak to vypadá bude mrznout až praštět. Čili bych to viděl na nějakou krasobruslařskou exhibici na Prýglu.

• mastihuba  

to ted budeme brblat ve dvou vlaknech dvou nej kamaradu?

• p@X  

Založ si taky, stejně v 90% většinou vůbec nevím, o čem píšeš :)

• RomanH  

:-)

Tak nebylo to od Tveho nej kamarada uplne fer…

Co se tyce brusleni, tak pokud bude zamrzlej prigl, pujdu rad. Ctvrtecek ?

• pepek  

Soudruh se totiž prozradil předem, že se chystá uzmout vlákno pájovi a provádět v něm tvrdou cenzuru.

• RomanH  

Ja vim, vsak jsme sedeli spolu, kdyz to rikal. Prave proto mi to prislo od Tebe takove „naschval“. Jako zalozit to presne o pulnoci, to by byla jina ;-)

• Paja  

Hned o pulnoci jsem to chtel zalozit ja a na to se ani jeden z nich nezmohl :-P

• pepek  

Hrozilo vážné ohrožení svobody slova a demokracie, to se musí jednat rychle. Jak je vidět níže, cenzura již začala, nebyly to jen plané obavy.

• Paja  

Ale hovno, 0:01 bych leden zalozil a vse by bylo pri starym.

• Jaroslávek  

Zatím tě nechám a uvidím jaká zde bude časem disciplína.

• Jaroslávek  

Musí být ověřena kvalita ledu.

• obda  

Tak tento týden výjimečně čtvrtek špatnej :(

• JSt  

plne s tebou souhlasim. ;-)

• Excel  

Tož to bude kraj muset přikůpit i ze dvě sanitky.

• okam_z_brna  

ty sanitky to asi bude chtít. Přece jen ti „sváteční jezdci“ se až k Jedovnicím nedostanou a ti co jo, tak už to kolo mají aspoň trochu v ruce. Ale co se pohybuje v Mariánským v létě, to je někdy peklo na zemi. A představa, že se vypraví na traily, tak to bude hodně špatný.

• Polka  

Nic novyho, pro tebe je vsechno hnus.

• Jaroslávek  

Prosím o držení se tématu.

• mastihuba  

v tom případě jaky budem jezdit bezduse v roce 2017 :)

• Jaroslávek  

Dnes ráno když jsem vyjížděl Žabiny sucho pohodička. Lužánky vrstva rozjetýho sněhu na silnici, jsem jel rychleji než auta pomalu, ale zatočit by byl asi problém. Nicméně přežil jsem i s ojetinama.

• babicak  

Letos se přidám k vám, k uživatelům bezduší, zde v necenzurovaném vlákně budu hltat vaše odborné a chytré názory a rady, zkušenosti jaké mléko je nejlepší, co s ježkem a pod.

• pepek  

Necenzurovaný je to druhý, voe. Tady je už jedno přísné napomenutí a jeden banán bez varování

• babicak  

Tak tady a ve vlákně vedle je to Pepkovo a Jardovo schizma, teď ještě který z vás je vzdoropapež?

• Jaroslávek  

Já to vzdávám.

• RomanH  

Nevzdavej to a rekni, co ten ctvrtek. Sel by bruslit jeste nekdo (Paja, Jirik) ?

• Paja  

Ja bych sel, se zitrejsi oblevou uz trochu ubrali a na ctvrtek uz zase hlasi celodenni mraz.

• JSt  

streda a ctvrtek odpol nemozu. zitra hovno podle pocasi a na ctvrtek nebo nejspis patek tam chcu vzit familiu dopol.

• Jaroslávek  

Jako plavat v tý zimě se mi nechce. Ale je teprve úterý. Každopádně na svařák se někde scuknout můžeme.

• RomanH  

Tak kdyz budes bruslit, das to i v tricku, zima vadi urcite mene nez na biku. Na pristavisti bych mohl byt uz v cca 16:00. Svarak / grog si pak .klidne dam, i kdyz jsem za svatky tak prepitej, ze me to do hospody ani nelaka. Jeste musim najit rozumnej odjezd domu, at pro me nemusi Katka do Tisnova.

• Jaroslávek  

Jiřík nám to otestuje. Jinak dnes píšou sílu 16,5 cm.

• RomanH  

Jirik by to mel otestovat jeste dnes, jestli to tam neni nahodou spise na behny.

• Jaroslávek  

Nějaký mokrý svinstvo tam napadlo. Uvidíme co z toho bude zítra.

• Polka  

Ja se tam na behny chystam asi az o vikendu (neni cas), ale uz dnes by to slo, par cm tam je, ale jen prej po roklu:

„Pohyb po ledu v oblasti Rokle vyžaduje zvýšenou opatrnost – v ledu se tu nachází vzduchové kapsy a menší díry. Dále směrem k Hrad Veveří se situace ještě zhoršuje a není radno se sem vydávat.“

• RomanH  

jj, cetl jsem. Tak na bezky tam urcite nepojedu (pokud by to na nich neslo rozumne az k Bityne – Meckov), stejne jako bych nejel na golfove hriste ci na stadion v NMNM. To bych sel radeji u nas do lesu – Katka mi ted volala, ze toho spadlo docela dost.

• babicak  

Kolik Ti to včera hodilo?

• scoty  

*Za podobným vyžitím totiž museli dojíždět na Vysočinu nebo ještě dál. Rozšíření tras, které bylo v plánu už na tuto zimu, se ale přesto nedočkají. Proti se postavila Mendelova univerzita, po jejíž pozemcích většina stezek vede.

„Provoz současných tratí to nijak neomezí, nová výstavba je ale až do odvolání pozastavena. Chceme prozkoumat vliv tohoto projektu na přírodu, kořenový systém stromů, ale i faunu a flóru obecně…“*

…fakt celkem hnus…možná by mohli soudruzi prozkoumat vliv hospodaření svých kolegů na kořenový systém třeba na Šumavě…viz foto

• JSt  

tak mohli rict na plnou hubu, ze si mysli, ze to je cele picovina (coz v nasich podminkach bez pochyby je) a poslat zalezitost rovnou k ledu. ;-) ale ono se na to musi jit diplomaticky pres korinky. ;-)

• RomanH  

Tak pokud na tu studii dostanou grant ;-)

• Polka  

To by ze sebe ale udelali uplny pice, kdyz s tim napred souhlasili ;-)

• JSt  

nevim, jestli stejne rozhodujici posty zastavaji stejni lide. nicmene myslim, ze i tve nazory se v case diky nabytym zkusenostem meni. ;-)

tez by se to dalo vylozit, jakoze stavajici tri trasy je odradily od dalsich podobnych pocinu. ;-)

• Polka  

Tak co mohli cekat? Neni to prvni lokalita u nas, zkusenosti je uz urcite spousta a to na choulostivejsich prirodnich mistech nez kus lesa u Brna. Doufam, ze jim nekdo trosku politicky promluvi do duse :-)

• RomanH  

Aby pak nekdo politicky nepromluvil ohledne vevercich pesin vsude mimo arealy

• JSt  

kdybych o tom rozhodoval ja, nebyly by ani jedovnice, prave kvuli tem zkusenostem. ;-)

• Polka  

Jakym zkusenostem? Rychlebky se rozsiruji a Pod smrkem taky postupne mam dojem, stejne to je i jinde.

• JSt  

na obojim jsem byl jednou a znovu nemam absolutne potrebu se tam vracet – oboje jsou lokality, totalne na lonte, kde o pracu nezavadis a par pracovnich mist to vygenerovalo. prace v brne neni zasadni problem. a uz vubec neni problem vymyslet, kam a kudy jet na mtb. takze takove jsou me zkusenosti s podobnymi projekty a okolim brna. ;-)

• mastihuba  

v tomhle s tebou souhlasím. Obecně cpát veřejný prachy do koníčků zájmovejch skupin je trošku mimo. Našel bych spoustu koníčků na který stát nepřispěje ani vindru a naopak spoustu takovejch do kterejch se sypou miliardy. Kde je nějaká spravedlnost? :D

• Polka  

Ja cekal zkusenosti tech lesniku, krajinkaru, ochranaru apod., proste prakticke zkusenosti z provozu. Tvoje zkusenosti a nazor z minulosti vsichni zname.

A jen tak pro zajimavost, v Brne-meste je nezamestnanost o dost vyssi nez treba v Jedovnicich ;-)

• JSt  

nejsem lesnik, krajinkar ani ochranar, takove zkusenosti po mne nemuzes chtit. ty zkusenosti z provozu budou urcite pozitivni i negativni, takze zalezi pouze na jejich prezentaci. kazdemu je asi jasne, ze kvuli kolum v tom lese nejspis nic nevyhyne a taky, ze ta kola nic pozitivniho prirode neprinesou. na miste spravce toho lesa by me zajimalo, jestli vybudovanim tech piskovych jednoucelnych hrbatych pesin od olsovca k olsovcu vzrostla nebo klesla prodejni cena dotceneho kusu lesa a podle toho bych se rozhodoval, jak dal.

jen tak pro zajimavost jsem porovnaval pohranici kolem polska s druhym nejvetsim mestem v republice a ne brno se sousedni dedinou, z kama nejspis skoro vsici do brna za praci dojizdi. ;-)

• novcze  

jaká prodejní cena, jsou to státní pozemky, které má ve správě Mendel, takže si tam spíš studentíci udělají nějaké to cvičení až to budou vyhodnocovat a je jasný, že pokud to budou chtít vyhodnotit, tak musí nějakou dobu sledovat současný stav, takže stopka ve výstavbě je pochopitelná … já osobně si taky myslím, že v Jedovnicích to není potřeba nějak rozšiřovat, spíš udržovat.

btw. ty věříš tomu, že by prošel prodej státního lesa v té lokalitě?

• p@X  

Rozježdění těžkou technikou a vytvoření tůněk vidí ochranáři kladně, alespoň v bývalých voj. oblastech :)

• RomanH  

Stejne tak i vypalovani a laviny. Zato biker, to je skodna :-)

• mastihuba  

zkus rict do oci Kulikovi ať si podruhy posune posed. :)

• kankrlicek  

Sleduji obě vlákna – cenzurované i to ne, zatím vede nece :)

• Motyll  

Dnes někdo ke krbu?

• Jaroslávek  

Já opravdu ne. Neříkám, že v zimě, ale jednou bys mohl za náma dolů.

• Polka  

Ted psal Jura, ja mozna, jeste nevim zda stihnu.

• Motyll  

Protože web kamery ještě nejedou dávám info, že nahoře je momentálně nula.

Takže já trochu ufouknu gumy a budu se motat kolem komína. S tím, že v 6 budu u krbu.

Bobe Silvestr?

• pepek  

Je to k tématu, tak snad to Jaroslav neblokne: Dnešní rehabko bylo opravdu luxusní, grip byl dostatečný, jízdní odpor snesitelný a ty Aussichten-fabelhaft.

• Karaya  

Já byl dneska od Hádku k Říčkám ale bohužel na běžkách :-(. To už bych si líp zaběžkoval v Líšní, kde je tak 2× tolik sněhu než tam.

• pepek  

To je ovšem amatérská chybka, ne? Ty šutry jsou tam furt a stromy zachytí sníh. Na druhou stranu k Malé Říčce po červené a všude kolem Kalečníku byli lyžaři spokojení.

• Karaya  

To asi ne, od Malé říčky na Kalečník to právě bylo nejhorší, v půlce jsem to radši otočil a vrátil se. Z té mojí trasy bylo nejvíc sněhu hned u Hádku.

btw mám nový poznatek, směrem dolů je potřeba více sněhu než nahoru.

• pepek  

Jo, máš pravdu, do kopce už stopy nebyly. Na Kalečník pak lidi jeli od Hostěnic a pokračovali směrem na Račice, nebo na tu studánkovou cestu.

• Polka  

Je potreba jezdit tam, kde to neni tolik zakryty stromama ;-) Na Racicke by to melo furt jit.

• mastihuba  

hůlkaři posraní :)

• Karaya  

Tam jsou taky stromy, ne? Kde přesně jsi byl ty?

• Polka  

No na Račické přece…nahoře od panenky Marie přes Kalečník a Tři javory ;-) Jen po asfaltu, v lese je sněhu málo.

• Motyll  

Takže na Pozorské.

• Karaya  

Tak dole to místy vypadá takto no a místy hůře. Zítra to prubnu na kole.

• Polka  

Byli jsme dnes ke Kalecu a zpět… dá se tam i bruslit, celkem rychlej podklad, ale na jednom místě řádili lesáci, tak je bordel na cestě. Rozhodně ale raději na kamenačky. Za javorama by to mělo být lepší, jsou o něco vejš.

• Polka  

Hele a tady kdosi psal, ze to jde na Sumbere, ono je to na severni strane, tak bys to taky mohl omrknout.

• JSt  

tady resite picoviny jako jsou bezky, na kery to ted stejne kolem brna stoji za vylizprdel, kdyz se nabizi podstatne vzacnejsi forma zimni zabavy. ;-)

• Polka  

Ano, i to ma jiste Jurovu logiku…jet bruslit az nekam dopiceztadyma ;-) Jinak – na pryglu je to na bezkach uplne ok, nesmis byt tak rozezranej. A na brusle jdem zitra do Marihuanskyho, tak fklidu ;-)

• les  

Podobnej elektromotor v zadním kole, má u nás jeden dědek.

• Karaya  

Zítra se chystám přiběhnout do práce a odpoledne prubnu Šumberu a spol. Škoda, že nemám skejtové běžky, klasika mě až tak nebaví, ale nic jiného nemám.

• Karaya  

Tak Šumbera pozitiv, je tam pěkná stopa. Bohužel ji ale soustavně rozdupávaj důchodci a ani jim to není blbý. 2 takový jsem potkal a uhnuli až těsně přede mnou a pak se do stopy hned vrátili.

Jinak na klasiku dobrý, na bruslení spíš ne.

• Polka  

Já dnes jel lyžařskou pod Račickou a taky dobrý, ale ty hlavní svážnice kolem jelenice a samotná Račická jsou bohužel prohrnutý, takže možná tak na skate.

• pepek  

Račická (nebo pozorská?) dobrý, dnes jsem tam rehabilitoval

btw: hajnej povídal, žes prý teď někdy jel domů z Buku celý 4 hodiny, to už jezdíš jak depka?

• Polka  

Desinformace. Hajnej to má asi ňáký pomotaný, já jezdím klasicky napřímo.

• pepek  

to ti tam ale potom někde lítají 3 hodiny

• Polka  

Mně ne, jemu :-) Možná jsem se někde stavoval, nevim, je to důležitý?

• obda  

Když už jsou tu ty reporty – dneska na Pryglu na běhnách fajn, včera na bruslích to bylo slabší (a přes noc něco připadlo). Oboje se šklebákama.

• Paja  

Tento ctvrtek Prygl pro zmenu na bezkach? Zatim to vypada, ze by mohlo v noci na ctvrtek neco prisypat.

• Jaroslávek  

Zima mě v poslední době unavuje.

• Jaroslávek  

P.S. Večírek, menší banket, větší banket a tak pořád dokola.

• obda  

JJ, pokud by něco připadlo, bylo by to na klasiku fajné. Skejty jsem zatím nekoupil :-/ I když včera se dalo taky hezky sklouznout, nicméně chtělo to trochu techniky – sníh už byl dost utemovaný a stopy poměrně mělké. Z tréninkových důvodů jsem to dal na Oboru a zpět komplet bez hůlek. Děcka se sice už umí celkem jet i skluzem, ale zas tak závratná rychlost to není.

• Paja  

Podle info na prygl.net by se melo na bezkach dat az na Meckov, pak jeste kousek po vypustenym rybniku, takze by se mozna dalo uvazovat i o Bitysce, co Romane?

• RomanH  

Ja jsem bohuzel tento tejden marnej. Ale predpoved vypada dobre i na pristi tyden, tak by se o tom dalo uvazovat.

• Paja  

Toz objednane snezeni uz dorazilo na Ususi a za hodku je na Pryglu.

Kdo teda zitra dorazi…obda?…?…?

• pepek  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
    • Paja  

Jedu si takhle do prace, uz jsem skoro u brany a najednou pres ulici vyskoci manik z bavoraku a jde rovnou ke mne, rikam si co je a ten su*in si me jeste zacal fotit…

…co vam mam povidat, ten civil a cepice mate, byl to babicak B-)

• Paja  

Budu delat objednavku na Koloshopu v te vyse uvedene ;-) –11% akci, tak kdybyste nekdo chteli neco prihodit, dejte do zajtra vedet.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.