• pepek

Protože se tu vyskytly snahy o nepříliš demokratické metody

A Polka mě inspiroval hned k první kvízové otázce, pro začátek velmi jednoduché.

• Kire  

To je až moc jednoduché, asi jako tahle ;-):

• pepek  

Myslel jsem že je to vyhlídka nad švýcárnou, ale ten barák mi tam nesedí.

• babicak  

A tahle z dneška ? Mělo by to být jednoduché.

• pepek  

Tak to ti řeknu přesně, to je na mýtině.

• babicak  

Mýtina nad Rudicemi s výhledem na Olšovec a zástavbu kolem něj

• Kire  

Povědomé mi to bylo, ale mátla mne ta fabrika Befu, a to tam mám kousek.

Tu skálu by mohl někdo poznat, je z Adamovska.

• ufoncz  

Malinko širší pohled by nebyl? Nebo nápověda, když se lidi víc než tejden nechytaj :-)

• Kire  

Mám spíše pocit, že ty vobrázky už tady obecně netáhnou :-). Širší pohled bohužel nemám, nápověda pod Vilémovým tipem.

• ufoncz  

Tak zkusíme něco, co by mělo být jednoznačně identifikovatelný. To, co je na přiložené fotce, je méně než 15 km (vzdušnou čarou) od centra Brna (Náměstí Svobody) a oblastně to spadá řekněme do severovýchodního sektoru. Myslím, že cestiček, kde podloží tvoří světlej písek, je tam jako šafránu, takže pokud na ni někdo narazil, měl by být schopen asi poznat.

• Vilém  

Tady?

• Kire  

Je to tady: https://mapy.cz/turisticka?…

• pepek  

myslivecký chodník

• Kire  

JJ, škoda, že jeho stav je čím dál horší.

A co tahle pěšina?

• Polka  

Hádecká planinka nebo Zadní Hády.

• Kire  

Od Hádecké planinky je to méně než 10 km vzdušnou čarou na severovýchod.

• babicak  

To je v intervalu 0 až 10 km, pěkné upřesnění mista. Mimochodem, mohlo by to klidně být i u nás, směrem na Kanice v PR.

• Kire  

Máš recht, je to tam, kde píšeš, kousek od ZTZ (https://mapy.cz/turisticka?…).

• pepek  

To ofšem není severovýchod, ale severoseverovýchod. Takové rady jsou zavádějící :-)

• babicak  

Je to SSZ od Hádecké planiny, myslím notoricky známá fotka, čas cca 7 hodin ráno, konec roku.

• Kire  

To je Sněžka, ne?

• mastihuba  

kaplicka na modrym navrsi nad vyrovkou :)

• Polka  

Taky ten azimut nedavas ;-)

• babicak  

Azimut už je out, jen pro fajnšmekry, kdo z vás pánové ještě používá buzolu, nedejbože kompas? Dnes se dávají GPS souřadnice : 50.736026, 15.739915

• Polka  

Predstav si, ze pri orientaku je spousta lidi, co maj na mapniku nebo ruce buzolu. Pri OB je to dokonce nutnost ;-) A konkretne azimut jsme potrebovali rozpoznat napr. u Cyklotreku, ale samozrejme bez buzoly, aby to bylo tezsi.

• RomanH  

Tak treba ja, kdyz obcas taham papirovou mapu. Kompas mam v hodinkach.

• babicak  

Papírovou mapu taky tahám pěšky po horách , mám ji raději, než mapy ve founu (používám na kole).

• Motyll  

Seš napřed, dědku.

• Paja  

Pokazils mne to, leden jsem chtel zalozit 0.00.01 ;-)

• scoty  

Včera nám zmizel jeden věhlasný kopec…to je peklo totok:)

• mastihuba  

ze vcerejska na dnesek krásná decentni akce s absenci zelenyho bordelu. za mne palec hore. vyrazil jsem v devet rano do –9 a dom dorazil cca v 1h to uz bylo cca –10. Se spacirem defakto 8h venku na mrazu. Moc nechapu tu delostrelbu, ktera trvala minimalne celou hodinu co jsem jel dom. Spolecnost je v tomhle degenerovana…

• Paja  

Taky nechapu, nad Brnem to vypadalo jak za 2 svetove v Drazdanech…

• Jaroslávek  

No to ti povím.

• RomanH  

Ono to bohuzel dorazilo i na ves. Mladi fogli to bouchali uz vcerejsiho dopoledne, a to napric okolnimi vesnicemi.

• mastihuba  

na druhou stranu, kdyz jsem byl na kopci s vyhledem na osvetlenej kostel a ze zakourenyho udoli vyletavali nad ten mrak prskavky, tak pohled jako peknej. skoda ze jsem to neumel vyfotit.

• p@X  

Hrozný prdy už od vodpoledne, několikrát jsem si málem cvrk, papóch (kamarýt můj jediný) to naštěstí zvládl dobře. Vypouštění „pum“ mezi vysokýma barákama navátýma osobama taky fajn. Už jsem zažil na Eliotu, když „krabica s ohňostrojem“ spadla na bok.

• Paja  

Jo, v Obranech u splavu u hriste taky nejaci „umelci“ ostrelovali protejsi breh uz v 5 odpoledne.

• babicak  

Budeš si něco míchat na tu kloubní výživu? Dnes se mi ozvala kyčel.

• p@X  

Zrovna maj vyprodaný chondroitin, zkusím zjistit, kdy bude…

• babicak  

A nezkusíme ten Alavis? Mnoho soudruhů jej aplikuje a vpoho.

• p@X  

Já vím. Musím to ještě vygómat. Alavis a Proenzi maj úplně jiný poměry. Tady by vycházel kg cca za litr a můžeš si tam nechat přidat kolagen a C…

• babicak  

To Tvoje tohle je i proti menstruačním bolestem, což já, a předpokládám ani Patrik nemáme. Nicméně je to hlavně proti bolesti, a ne prevence.

• pepek  

no hlavně to není pro alkoholiky :-)

• babicak  

Scoty je výjimka? Slovo pivo je pro něj nejsprostští nadávka :-). Co vlastně Tobě předepsali za bobule k rehabilitaci?

• pepek  

nic

• p@X  

Co kilo napůl? Ale nejezdím. Maj to fikaně udělaný, naskakují tam položky za balení, vážení…

• mastihuba  

sem myslel ze mas sedrenej rypak a ne vobrouseny kolena. Tos do toho blanska dolezl po ctyrech? :)

• babicak  

Můžeme vyzkoušet. Kolik a kolikrát denně? Mají to dost vychcaně, za otevření emailu 60 a ke každé položce objednávky 50 paušálně.

• scoty  

No jestli se ti ozývá kyčel, tak jde pravděpodobně o počínající zánět na který je tento lék běžně indikován…

Když tak ti alespoň helfne s bolavým zubem…:)

• p@X  

Už se toho někdo chopil a produkuje „Alavis“ pro lidi:

https://www.fitham.cz/…klouby-700-g

https://www.fitham.cz/…-silny-700-g

• Paja  

Ne nekdo, ale ta sama firma, ktera dela Alavis pro kone.

• p@X  

Na stránce Alavisu to nenajdeš, je to Barny's ve spolupráci s Alavis, ale to je celkem jedno.

• p@X  

Pardon najdeš tam odkazy, poměr látek úplně stejný, dávkování též, cena asi taky.

• Jaroslávek  

To je podraz všech podrazů.

• kankrlicek  

Snížil jsem skóre, musím zachovat reciprocitu. :)

• babicak  

Nevím, zda se zeptat tady, nebo zde „BRNO – OPRAVDU VYJÍŽĎKY LEDEN 2017“, dotaz zní, co by mi za výhodu, ulehčení, či zlepšení přinesly oválné převodníky, aneb v čem je jejich výhoda (AbsoluteBlac­k Oval)

• pepek  

Radši tady, tam by tě soudruh zabanoval, nebo aspoň okřikl. Myslím, že získáš vše, co jsme ti říkali minule o jednoplacce a jako bonus vysolíš ještě víc peněz.

Ale když už se ptáš, tak Svitko je už 4. přes soustavný absolutní nezájem českého TV a kočka Sanzová je už 13 :-)

A v autech je to francouzské mistrovství + Hurvínek.

• babicak  

Svitko, to je jiná liga, naposledy, když jsem s ním jel v Brankách a měl možnost se na něj mrknout, tak byl úplně jinde, než zbytek startovního pole.

Ten ovál je teda pro mě zbytečnost, pochopil jsem to dobře?

• pepek  

Já nevím, já jsem jezdil jen s Biopace a myslel jsem si, že je to super (protože jsem předtím na ničem jiném nešlapal) . No a pak biopace odešlo a já jsem si všiml jenom toho, že se najednou lépe řadí na převodníkách.

• Polka  

Jak pise Jozefek, ulehci ti to od penezenky a neziskas tim vubec nic.

• babicak  

Dobrá, od této cesty tedy ustupuji, beru to jako takové placebo.

• babicak  

Cos měl za příspěvek v konkurenčním vláknu, že Tě zakladatel bloknul? To už vypadá skoro na válku růží.

• pepek  

Nevím, nechápu to.

• liskin  

Já do tady těch vašich klik hovno vidím, ale „OPRAVDU VYJÍŽDKY“ bych bral jako drobnou nápovědu. :-)

• Macik  

Z nějakého důvodu mi to připomnělo přikázaná témata k hovorům z „Dobytí severního pólu“ – Mráz, nejlepší děda

:D

• Jaroslávek  

Teď jsem viděl nějakýho komentátora na čt sport s Podmolem Daklar. Děs ! Přibral aspoň 40 kilo !(ten klomentátor)

• RomanH  

Petici za odvolani Ajwontmora

• Polka  

Už to asi nejsou nejlepší kamarádi :-)

• Karaya  

Dovolím si přidat něco tematického. Vzhledem k mému akčnímu rádiu tam nehledejte nic dalekého :-)

• pepek  

To je na Hádech?

• Polka  

Taky bych rekl, ze tuna.

• pepek  

Tak Karoš neprotestuje, považuji to tedy za uhodnuté. A abychom nechodili jen kolem komína, tak jedna mimobrněnská fotečka.

• Karaya  

Jak bych taky mohl hned reagovat, když neležím u kompu ale zkouším tipy od soudruhů :-) Dneska Polkova „běžkařská“, prozkoumal jsem ji až nad Hostěnice, dalo to poctivých 16km.

• Polka  

V kolik jsi tam jel? To asi jeste nebyla ta bezkarska projeta mysliveckym terenakem ze? Jsou to zeleni vymasteni curaci, at mne nerikaj, ze to nebylo naschval, stopa byla oproti vcerejsku dost jakoze napicu :( A uz se to asi moc nespravi. Pritom je tam jen jeden krmelec, kam se mohli dostat klidne odbocenim z Racicke a ne to cely projet po vrstevnici az na Kalec, dokonce snad tam a zpatky, demence nejvetsi. Nekdo by jim mel konecne jasne vysvetlit tu rekreacni funkci lesa…a je to tak bohuzel kazdej rok. Kua jsem se nasral.

Mas vyraznou vahovou vyhodu, tak se ti to k Hostenicim asi tak neborilo, ja tama dal vcera jen kousek, ale dost jsem skrtal, tak jsem to otacel. Dneska jsem to chtel projet jak ty, ale stocit to nejak na Jelenici, ale nejak se mi vyplo gps v palici a dojel jsem az k tem balikum sena presne jak mas na fotce :-) Pak jsem to dal zpatky po Hoskovi k Jelenici (vyjel jsem tam cerstvou stopu, tak se toho treba nekdo chytne, snehu je tam habakuk) a pak po te protazene nahoru k panence Marii. Od lavecky nad ty Hostenice to byla fakt parada, jelo to krasne, super stopa.

• Karaya  

Jel jsem tam mezi cca 11 – 13. Jediný kazič stopy byl borec s čoklem co kráčel přímo v té luxusní stopě. Nicméně nějaký starý stopy od teréňáku už tam byly, však je to vidět na těch fotkách, takže tam asi jezděj pravidelně. Teď to nějak úplně rozdrbali?

V prvním kopci za žlutou jsem občas škrtnul, pak tam bylo ještě jedno blbý místo, ale jinak dobrý.

Dobrá loterie bylo mazání. Včera jsem měl jen vosky a musel jsem je nanést jak klistr, abych se na té Šumbeře někam dostal. Dneska jsem tam ráno dal ten klistr, načež začalo sněžit. Myslel jsem, že to budu muset dát pryč, ale pak jsem to s tím zkusil a kupodivu dobrý. Nelepilo to a přitom odraz perfektní. Cos měl ty?

• Polka  

Ajo, uz to vidim, ja vyjizel v 16:00 a tech stop od auta tam bylo vic a dodrbali to proste. Vcera tam jeste nic takovyho nebylo, minimalne tyden ne-li dyl tam nic nejelo a najednou proste zrovna musi, mrkni na ty moje fotky na FB, je tam videt jen krasne stopa na bezky, nic vic. Ja jsem dnes vubec nemazal a slo to, bylo ale uz asi pod nulou.

• RomanH  

K tomu mazani : na prasan se proste namazat neda. 3/4 cesty bylo OK, na zbytku to proste lepilo.

• scoty  

Naopak:) Na prašan tři vrstvy modré extry(první zažehlit druhé dvě normál rozmazat korkem) = nejlepší svezení na klasiku.

• pepek  

vysvětlit tu rekreacni funkci lesa – jízda s 4×4 v lese na sněhu je taky pěkná rekreace. Kdybys to neřekl karošovi, tak jseš jediný, koho napadlo tam jet na běhnách.

• Polka  

Dej si ranu kladivem a zajed se podivat kolik tam jezdi lidi ;-)

• Karaya  

Neseď pořád u té televize. Dneska jsem na tom místě potkal odhadem tak 20 běžkařů, možná i víc. Na nástupu se už nedalo zaparkovat, musel jsem až na začátek Račické.

Ale jinak jsem na tebe vzpomněl, a dal jsem si rally v legálních rychlostech. Nechápu proč lehké sněžení znamená pro někoho max. rychlost 50. To je mor toto. Naštěstí se dalo předjíždět. Zajel jsem si i k nedostavěné textilce. Je tam v nejprudší zatáčce pod sněhem led, takže se tam dá dobře zařádit 0:)

A co ta fotka btw, rébus stále čeká na vyřešení ;-)

• pepek  

Já jsem měl rehabko včera. Pochybuju, že na té vrstevnici, o které Polka psal, bylo 20 běžkařů. Ti běhají po těch asfaltech, tak jak já jezdím. (mám už ujeto 700 km )

• Polka  

Běhají tama i tama, ta lyžařská je „vyhlášená“, já tam dnes před setměním potkal 5 lidí, takže přes den no problem voe ;-) Fakt jich tam jezdí hodně, obzvláště zarytí klasikáři.

• Karaya  

Asfalty jsou prohrnutý tak, že teď jedině s kolečkovými lyžemi. Tak možná proto :-).

700km – že ty chceš s Frantem dát ty Sudety? Nejdřív poctivá pauza před novou sezónou, teď zimní najíždění, na jaře přijdou intervaly, avg. atd. ;-)

• mastihuba  

franta uz mesic přechází průdušky… :(

• pepek  

Dnes jsem na asfaltu potkal hafo těch prkýnkářů, takže dá se. Ta tvoje trasa měla jen 16km – není to málo, Antone Pavloviči? I já, jakože rehabilitant, dávám běžně i 31 kilometrov :-)

• p@X  

Ty abys jeden den věnoval rodině :)

• Polka  

Tohle jsi dal na běžkách za necelý 3 hod.? Zřejmě dobrej oddíl ;-)

• Karaya  

No ono už jaksi nebylo kam jet. Můj rekord je asi 35km ze Suchého vrchu a okolí. To bylo ale ve skupině, sám bych to nedal. Jak už jsem psal, s takovou přípravou že se chystáš na něco velkýho, to je jasný. Tak až pojedeš na ty Sudety a budeš mít místo v autě, tak bych jel s tebou, abych konečně viděl mistra v akci ;-).

• scoty  

Ode dneška už by měla být udělaná Kaskáda..;.-)

Když ta stopa není projetá mašinou, tak je to spíš takový backcountry výlet, prostě se pořádně neodrazíš. Tím ovšem netvrdím, že to není hezké potoulání..:)

To NMěsto by nemuselo být 70 ale 20 někde u Tišnova třeba, aby se tam dalo jezdit po práci no…

• Polka  

Zelená nad Sloupem.

• Karaya  

Kdepak, mnohem blíže městu.

• Karaya  

Na Hádech ne.

• Karaya  

Protože se nějak nechytáte, tak mám obrazovou nápovědu. Na fotce je vyfoceno místo, odkud jsem fotil předchozí fotku a v levém horním rohu se skrývá nápověda.

• Karaya  

Už vás teda nebudu napínat – bod č.1 – první fotka, bod č.2 – druhá fotka.

http://tinyurl.com/zcoz249

Druhá fotka se nějak do příspěvku nenahrála, čímž jsem vám asi moc nepomohl :-).

Obě fotky znova přikládám.

• Excel  

Taky pridam jednu kvizovou, trosku dal severovychodne od zakladny. ;-)

• bagr84  

Hoši, kam na běžky co nejblíž u Brna? Jediná podmínka – vyjetá stopa.

• pepek  

Mně se to vždycky líbilo mezi Utěchovem a Vranovem. Je to tam takový technický ježdění :-). Když tam přijedeš v 11, tak skalní lyžaří již sedí v hospodě a stopa je projetá.

• bagr84  

Ta cesta co vicemene kopiruje silnici (to bude hodne technicky jezdeni :)) nebo jinudy?

• pepek  

Na druhé straně od silnice, je to tam značený barevnými proužky na stromech. Pokud tě to bude nudit, tak zkus třeba ty enduro erzety, ty myslím budou na lyžích technický dostatečně.

• RomanH  

Kdyz chci vyjetou stopu, jedu az na Zdarsko. Jinak je prave super razit si cestu „divocinou“. Dneska cca 15 kilaku i se psem, pripadal jsem si jak v tajze.

• bagr84  

Bohužel mám běžky mimo stopu nevhodné :) Jinak NmNM no :)

• Polka  

Vzhledem k tomu kde bydlis, tak nevymyslej picovinky a zkus prygl, led pod snehem je lepsi jak hlina nebo asfalt ;-)

• bagr84  

Nechal jsem se odradit varovanim organu (chtel jsem vzit dite do nositka, asi jsem se stal zodpovednym) :(

• RomanH  

Jakyho organu ? :-) Vzdyt mrzne jak cyp.

• les  

Ale led je v luftě a jsou tam kapse. Hrdinů jsou plný hřbitovy.

• RomanH  

To jo, ale od Rokle

• scoty  

Včera fklidu až k hradu a zpět ani nezapraskalo…v pod­state se tam dá jen bruslit teda…uježděná dálnice

• mastihuba  

ledova draha na nově. dobří pacienti… :)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.