• pepek

Protože se tu vyskytly snahy o nepříliš demokratické metody

A Polka mě inspiroval hned k první kvízové otázce, pro začátek velmi jednoduché.

• Kire  

To je až moc jednoduché, asi jako tahle ;-):

• pepek  

Myslel jsem že je to vyhlídka nad švýcárnou, ale ten barák mi tam nesedí.

• babicak  

A tahle z dneška ? Mělo by to být jednoduché.

• pepek  

Tak to ti řeknu přesně, to je na mýtině.

• babicak  

Mýtina nad Rudicemi s výhledem na Olšovec a zástavbu kolem něj

• Kire  

Povědomé mi to bylo, ale mátla mne ta fabrika Befu, a to tam mám kousek.

Tu skálu by mohl někdo poznat, je z Adamovska.

• ufoncz  

Malinko širší pohled by nebyl? Nebo nápověda, když se lidi víc než tejden nechytaj :-)

• Kire  

Mám spíše pocit, že ty vobrázky už tady obecně netáhnou :-). Širší pohled bohužel nemám, nápověda pod Vilémovým tipem.

• ufoncz  

Tak zkusíme něco, co by mělo být jednoznačně identifikovatelný. To, co je na přiložené fotce, je méně než 15 km (vzdušnou čarou) od centra Brna (Náměstí Svobody) a oblastně to spadá řekněme do severovýchodního sektoru. Myslím, že cestiček, kde podloží tvoří světlej písek, je tam jako šafránu, takže pokud na ni někdo narazil, měl by být schopen asi poznat.

• Vilém  

Tady?

• Kire  

Je to tady: https://mapy.cz/turisticka?…

• pepek  

myslivecký chodník

• Kire  

JJ, škoda, že jeho stav je čím dál horší.

A co tahle pěšina?

• Polka  

Hádecká planinka nebo Zadní Hády.

• Kire  

Od Hádecké planinky je to méně než 10 km vzdušnou čarou na severovýchod.

• babicak  

To je v intervalu 0 až 10 km, pěkné upřesnění mista. Mimochodem, mohlo by to klidně být i u nás, směrem na Kanice v PR.

• Kire  

Máš recht, je to tam, kde píšeš, kousek od ZTZ (https://mapy.cz/turisticka?…).

• pepek  

To ofšem není severovýchod, ale severoseverovýchod. Takové rady jsou zavádějící :-)

• babicak  

Je to SSZ od Hádecké planiny, myslím notoricky známá fotka, čas cca 7 hodin ráno, konec roku.

• Kire  

To je Sněžka, ne?

• mastihuba  

kaplicka na modrym navrsi nad vyrovkou :)

• Polka  

Taky ten azimut nedavas ;-)

• babicak  

Azimut už je out, jen pro fajnšmekry, kdo z vás pánové ještě používá buzolu, nedejbože kompas? Dnes se dávají GPS souřadnice : 50.736026, 15.739915

• Polka  

Predstav si, ze pri orientaku je spousta lidi, co maj na mapniku nebo ruce buzolu. Pri OB je to dokonce nutnost ;-) A konkretne azimut jsme potrebovali rozpoznat napr. u Cyklotreku, ale samozrejme bez buzoly, aby to bylo tezsi.

• RomanH  

Tak treba ja, kdyz obcas taham papirovou mapu. Kompas mam v hodinkach.

• babicak  

Papírovou mapu taky tahám pěšky po horách , mám ji raději, než mapy ve founu (používám na kole).

• Motyll  

Seš napřed, dědku.

• Paja  

Pokazils mne to, leden jsem chtel zalozit 0.00.01 ;-)

• scoty  

Včera nám zmizel jeden věhlasný kopec…to je peklo totok:)

• mastihuba  

ze vcerejska na dnesek krásná decentni akce s absenci zelenyho bordelu. za mne palec hore. vyrazil jsem v devet rano do –9 a dom dorazil cca v 1h to uz bylo cca –10. Se spacirem defakto 8h venku na mrazu. Moc nechapu tu delostrelbu, ktera trvala minimalne celou hodinu co jsem jel dom. Spolecnost je v tomhle degenerovana…

• Paja  

Taky nechapu, nad Brnem to vypadalo jak za 2 svetove v Drazdanech…

• Jaroslávek  

No to ti povím.

• RomanH  

Ono to bohuzel dorazilo i na ves. Mladi fogli to bouchali uz vcerejsiho dopoledne, a to napric okolnimi vesnicemi.

• mastihuba  

na druhou stranu, kdyz jsem byl na kopci s vyhledem na osvetlenej kostel a ze zakourenyho udoli vyletavali nad ten mrak prskavky, tak pohled jako peknej. skoda ze jsem to neumel vyfotit.

• p@X  

Hrozný prdy už od vodpoledne, několikrát jsem si málem cvrk, papóch (kamarýt můj jediný) to naštěstí zvládl dobře. Vypouštění „pum“ mezi vysokýma barákama navátýma osobama taky fajn. Už jsem zažil na Eliotu, když „krabica s ohňostrojem“ spadla na bok.

• Paja  

Jo, v Obranech u splavu u hriste taky nejaci „umelci“ ostrelovali protejsi breh uz v 5 odpoledne.

• babicak  

Budeš si něco míchat na tu kloubní výživu? Dnes se mi ozvala kyčel.

• p@X  

Zrovna maj vyprodaný chondroitin, zkusím zjistit, kdy bude…

• babicak  

A nezkusíme ten Alavis? Mnoho soudruhů jej aplikuje a vpoho.

• p@X  

Já vím. Musím to ještě vygómat. Alavis a Proenzi maj úplně jiný poměry. Tady by vycházel kg cca za litr a můžeš si tam nechat přidat kolagen a C…

• babicak  

To Tvoje tohle je i proti menstruačním bolestem, což já, a předpokládám ani Patrik nemáme. Nicméně je to hlavně proti bolesti, a ne prevence.

• pepek  

no hlavně to není pro alkoholiky :-)

• babicak  

Scoty je výjimka? Slovo pivo je pro něj nejsprostští nadávka :-). Co vlastně Tobě předepsali za bobule k rehabilitaci?

• pepek  

nic

• p@X  

Co kilo napůl? Ale nejezdím. Maj to fikaně udělaný, naskakují tam položky za balení, vážení…

• mastihuba  

sem myslel ze mas sedrenej rypak a ne vobrouseny kolena. Tos do toho blanska dolezl po ctyrech? :)

• babicak  

Můžeme vyzkoušet. Kolik a kolikrát denně? Mají to dost vychcaně, za otevření emailu 60 a ke každé položce objednávky 50 paušálně.

• scoty  

No jestli se ti ozývá kyčel, tak jde pravděpodobně o počínající zánět na který je tento lék běžně indikován…

Když tak ti alespoň helfne s bolavým zubem…:)

• p@X  

Už se toho někdo chopil a produkuje „Alavis“ pro lidi:

https://www.fitham.cz/…klouby-700-g

https://www.fitham.cz/…-silny-700-g

• Paja  

Ne nekdo, ale ta sama firma, ktera dela Alavis pro kone.

• p@X  

Na stránce Alavisu to nenajdeš, je to Barny's ve spolupráci s Alavis, ale to je celkem jedno.

• p@X  

Pardon najdeš tam odkazy, poměr látek úplně stejný, dávkování též, cena asi taky.

• Jaroslávek  

To je podraz všech podrazů.

• kankrlicek  

Snížil jsem skóre, musím zachovat reciprocitu. :)

• babicak  

Nevím, zda se zeptat tady, nebo zde „BRNO – OPRAVDU VYJÍŽĎKY LEDEN 2017“, dotaz zní, co by mi za výhodu, ulehčení, či zlepšení přinesly oválné převodníky, aneb v čem je jejich výhoda (AbsoluteBlac­k Oval)

• pepek  

Radši tady, tam by tě soudruh zabanoval, nebo aspoň okřikl. Myslím, že získáš vše, co jsme ti říkali minule o jednoplacce a jako bonus vysolíš ještě víc peněz.

Ale když už se ptáš, tak Svitko je už 4. přes soustavný absolutní nezájem českého TV a kočka Sanzová je už 13 :-)

A v autech je to francouzské mistrovství + Hurvínek.

• babicak  

Svitko, to je jiná liga, naposledy, když jsem s ním jel v Brankách a měl možnost se na něj mrknout, tak byl úplně jinde, než zbytek startovního pole.

Ten ovál je teda pro mě zbytečnost, pochopil jsem to dobře?

• pepek  

Já nevím, já jsem jezdil jen s Biopace a myslel jsem si, že je to super (protože jsem předtím na ničem jiném nešlapal) . No a pak biopace odešlo a já jsem si všiml jenom toho, že se najednou lépe řadí na převodníkách.

• Polka  

Jak pise Jozefek, ulehci ti to od penezenky a neziskas tim vubec nic.

• babicak  

Dobrá, od této cesty tedy ustupuji, beru to jako takové placebo.

• babicak  

Cos měl za příspěvek v konkurenčním vláknu, že Tě zakladatel bloknul? To už vypadá skoro na válku růží.

• pepek  

Nevím, nechápu to.

• liskin  

Já do tady těch vašich klik hovno vidím, ale „OPRAVDU VYJÍŽDKY“ bych bral jako drobnou nápovědu. :-)

• Macik  

Z nějakého důvodu mi to připomnělo přikázaná témata k hovorům z „Dobytí severního pólu“ – Mráz, nejlepší děda

:D

• Jaroslávek  

Teď jsem viděl nějakýho komentátora na čt sport s Podmolem Daklar. Děs ! Přibral aspoň 40 kilo !(ten klomentátor)

• RomanH  

Petici za odvolani Ajwontmora

• Polka  

Už to asi nejsou nejlepší kamarádi :-)

• Karaya  

Dovolím si přidat něco tematického. Vzhledem k mému akčnímu rádiu tam nehledejte nic dalekého :-)

• pepek  

To je na Hádech?

• Polka  

Taky bych rekl, ze tuna.

• pepek  

Tak Karoš neprotestuje, považuji to tedy za uhodnuté. A abychom nechodili jen kolem komína, tak jedna mimobrněnská fotečka.

• Karaya  

Jak bych taky mohl hned reagovat, když neležím u kompu ale zkouším tipy od soudruhů :-) Dneska Polkova „běžkařská“, prozkoumal jsem ji až nad Hostěnice, dalo to poctivých 16km.

• Polka  

V kolik jsi tam jel? To asi jeste nebyla ta bezkarska projeta mysliveckym terenakem ze? Jsou to zeleni vymasteni curaci, at mne nerikaj, ze to nebylo naschval, stopa byla oproti vcerejsku dost jakoze napicu :( A uz se to asi moc nespravi. Pritom je tam jen jeden krmelec, kam se mohli dostat klidne odbocenim z Racicke a ne to cely projet po vrstevnici az na Kalec, dokonce snad tam a zpatky, demence nejvetsi. Nekdo by jim mel konecne jasne vysvetlit tu rekreacni funkci lesa…a je to tak bohuzel kazdej rok. Kua jsem se nasral.

Mas vyraznou vahovou vyhodu, tak se ti to k Hostenicim asi tak neborilo, ja tama dal vcera jen kousek, ale dost jsem skrtal, tak jsem to otacel. Dneska jsem to chtel projet jak ty, ale stocit to nejak na Jelenici, ale nejak se mi vyplo gps v palici a dojel jsem az k tem balikum sena presne jak mas na fotce :-) Pak jsem to dal zpatky po Hoskovi k Jelenici (vyjel jsem tam cerstvou stopu, tak se toho treba nekdo chytne, snehu je tam habakuk) a pak po te protazene nahoru k panence Marii. Od lavecky nad ty Hostenice to byla fakt parada, jelo to krasne, super stopa.

• Karaya  

Jel jsem tam mezi cca 11 – 13. Jediný kazič stopy byl borec s čoklem co kráčel přímo v té luxusní stopě. Nicméně nějaký starý stopy od teréňáku už tam byly, však je to vidět na těch fotkách, takže tam asi jezděj pravidelně. Teď to nějak úplně rozdrbali?

V prvním kopci za žlutou jsem občas škrtnul, pak tam bylo ještě jedno blbý místo, ale jinak dobrý.

Dobrá loterie bylo mazání. Včera jsem měl jen vosky a musel jsem je nanést jak klistr, abych se na té Šumbeře někam dostal. Dneska jsem tam ráno dal ten klistr, načež začalo sněžit. Myslel jsem, že to budu muset dát pryč, ale pak jsem to s tím zkusil a kupodivu dobrý. Nelepilo to a přitom odraz perfektní. Cos měl ty?

• Polka  

Ajo, uz to vidim, ja vyjizel v 16:00 a tech stop od auta tam bylo vic a dodrbali to proste. Vcera tam jeste nic takovyho nebylo, minimalne tyden ne-li dyl tam nic nejelo a najednou proste zrovna musi, mrkni na ty moje fotky na FB, je tam videt jen krasne stopa na bezky, nic vic. Ja jsem dnes vubec nemazal a slo to, bylo ale uz asi pod nulou.

• RomanH  

K tomu mazani : na prasan se proste namazat neda. 3/4 cesty bylo OK, na zbytku to proste lepilo.

• scoty  

Naopak:) Na prašan tři vrstvy modré extry(první zažehlit druhé dvě normál rozmazat korkem) = nejlepší svezení na klasiku.

• pepek  

vysvětlit tu rekreacni funkci lesa – jízda s 4×4 v lese na sněhu je taky pěkná rekreace. Kdybys to neřekl karošovi, tak jseš jediný, koho napadlo tam jet na běhnách.

• Polka  

Dej si ranu kladivem a zajed se podivat kolik tam jezdi lidi ;-)

• Karaya  

Neseď pořád u té televize. Dneska jsem na tom místě potkal odhadem tak 20 běžkařů, možná i víc. Na nástupu se už nedalo zaparkovat, musel jsem až na začátek Račické.

Ale jinak jsem na tebe vzpomněl, a dal jsem si rally v legálních rychlostech. Nechápu proč lehké sněžení znamená pro někoho max. rychlost 50. To je mor toto. Naštěstí se dalo předjíždět. Zajel jsem si i k nedostavěné textilce. Je tam v nejprudší zatáčce pod sněhem led, takže se tam dá dobře zařádit 0:)

A co ta fotka btw, rébus stále čeká na vyřešení ;-)

• pepek  

Já jsem měl rehabko včera. Pochybuju, že na té vrstevnici, o které Polka psal, bylo 20 běžkařů. Ti běhají po těch asfaltech, tak jak já jezdím. (mám už ujeto 700 km )

• Polka  

Běhají tama i tama, ta lyžařská je „vyhlášená“, já tam dnes před setměním potkal 5 lidí, takže přes den no problem voe ;-) Fakt jich tam jezdí hodně, obzvláště zarytí klasikáři.

• Karaya  

Asfalty jsou prohrnutý tak, že teď jedině s kolečkovými lyžemi. Tak možná proto :-).

700km – že ty chceš s Frantem dát ty Sudety? Nejdřív poctivá pauza před novou sezónou, teď zimní najíždění, na jaře přijdou intervaly, avg. atd. ;-)

• mastihuba  

franta uz mesic přechází průdušky… :(

• pepek  

Dnes jsem na asfaltu potkal hafo těch prkýnkářů, takže dá se. Ta tvoje trasa měla jen 16km – není to málo, Antone Pavloviči? I já, jakože rehabilitant, dávám běžně i 31 kilometrov :-)

• p@X  

Ty abys jeden den věnoval rodině :)

• Polka  

Tohle jsi dal na běžkách za necelý 3 hod.? Zřejmě dobrej oddíl ;-)

• Karaya  

No ono už jaksi nebylo kam jet. Můj rekord je asi 35km ze Suchého vrchu a okolí. To bylo ale ve skupině, sám bych to nedal. Jak už jsem psal, s takovou přípravou že se chystáš na něco velkýho, to je jasný. Tak až pojedeš na ty Sudety a budeš mít místo v autě, tak bych jel s tebou, abych konečně viděl mistra v akci ;-).

• scoty  

Ode dneška už by měla být udělaná Kaskáda..;.-)

Když ta stopa není projetá mašinou, tak je to spíš takový backcountry výlet, prostě se pořádně neodrazíš. Tím ovšem netvrdím, že to není hezké potoulání..:)

To NMěsto by nemuselo být 70 ale 20 někde u Tišnova třeba, aby se tam dalo jezdit po práci no…

• Polka  

Zelená nad Sloupem.

• Karaya  

Kdepak, mnohem blíže městu.

• Karaya  

Na Hádech ne.

• Karaya  

Protože se nějak nechytáte, tak mám obrazovou nápovědu. Na fotce je vyfoceno místo, odkud jsem fotil předchozí fotku a v levém horním rohu se skrývá nápověda.

• Karaya  

Už vás teda nebudu napínat – bod č.1 – první fotka, bod č.2 – druhá fotka.

http://tinyurl.com/zcoz249

Druhá fotka se nějak do příspěvku nenahrála, čímž jsem vám asi moc nepomohl :-).

Obě fotky znova přikládám.

• pepek  

Sem si to myslel, že je to ten posraný hájek :-)

• obda  

Tak tama jsem v zivote nejel …

• Jaroslávek  

Však co bychom tam asi dělali …

• mastihuba  

tak doufam zese kuli tomu oba poserete. :)

• Karaya  

Tak např. je to místo na trati českého poháru MTB XCO, rok 2005. Jezdí se tam pořád pěkně, ale chtělo by to už prořezat.

• Polka  

My tam meli myslim predloni a predpredloni orientak, ale misto jsem si teda absolutne nevybavil.

• obda  

A taky bývalé odkaliště Tepláren Brno. Trubky až ze Špítálky tam vedly, kterejma tam ty sračky pumpovali. Z KrPole to vozili náklaďákama.

• Karaya  

Nevím z čeho všeho se ten popel skládal, ale vegetaci se v tom daří velmi dobře.

• obda  

Složení se dá dohledat, je to relativně v pohodě: http://is.muni.cz/…ka_prace.pdf . Ale ještě se tam vozily nějaké slévárenské a další kaly, o kterých jsem toho moc nenašel.

• les  

Nikde jsem nenašel foto z dob, kdy tam to odkaliště ještě fachčilo. Jinak vybavuju si tam i nějaký ČP XC či co. S účastí Gunn-Rita Dahle. Tenkrát ještě né Flesjå. Podepsala se mě, při vyjíždění na válcách po závodě :) Samozřejmě první flek :)

• Polka  

A ted tam kousek vedle bude totok

• Jaroslávek  

No konečně.

• Motyll  

Už se těším na zvýšený provoz. Už takhle je Rokytova ráno peklo.

• mastihuba  

ono tam toho bude daleko daleko vic. :)

• Motyll  

Místo toho, co by jako prioritu vyřešili malý a velký městský okruh…

Bych ty paka na magistrátu nechal povinně hrát SimCity.

• mastihuba  

todle jsou soukromy projekty, s timhle nema mesto co delat…

• Splinter  

tak kdyby to v uzemnim planu nebylo k zastavbe, tak by tam asi stavet neslo :) By me zajimalo jestli letos zacnou ten usek brafova-pisarky nebo ne…

• Motyll  

Snad…

Ale vsadím se, že zavřou Tomkáč ve stejný termín jako začne probíhat rekonstrukce silnice Klajda – Ochoz. To bude super.

• Karaya  

To bude jen nový povrch, nebo i rozšíření?

• Splinter  

no idealne to mohli delat ve stejnej termin jak se zavre brezina. Ale ze budou i narovnavat zatacky jsem teda netusil…

• pepek  

Nic se narovnávat nebude! To by tam museli nasypat 5km3 hlíny. Na to nemají peníze. . . . . určitě

• Polka  

Taky bych rekl. Zas na druhou stranu, kdyby narovnali, tak by tam treba i ti slimaci trosku prislapli nebo by se dali dobre predjet.

• mastihuba  

to ze je neco v uzemnim planu jeste nemusi znamenat ze se tam neco povede postavit. :) ty uz mas stavebko? :)

• Polka  

Vsak to resi…vyhledove :-)

• pepek  

Výhledově Hollan zruší auta, jak ta kráva v Paříži. Okruh nebude potřeba.

• babicak  

Říkali jsme tomu popílkáč, v létě jsme se tam v pohodě koupali a v okolí jezdili na motorkách. Pak ještě jako svazarmovci jsme tam vysazovali jakési borovice, bylo to v době, kdy se stavěl nový drom, tak to prý bylo za ty vykácené lesy v okolí nové tratě.

• Excel  

Taky pridam jednu kvizovou, trosku dal severovychodne od zakladny. ;-)

• bagr84  

Hoši, kam na běžky co nejblíž u Brna? Jediná podmínka – vyjetá stopa.

• pepek  

Mně se to vždycky líbilo mezi Utěchovem a Vranovem. Je to tam takový technický ježdění :-). Když tam přijedeš v 11, tak skalní lyžaří již sedí v hospodě a stopa je projetá.

• bagr84  

Ta cesta co vicemene kopiruje silnici (to bude hodne technicky jezdeni :)) nebo jinudy?

• pepek  

Na druhé straně od silnice, je to tam značený barevnými proužky na stromech. Pokud tě to bude nudit, tak zkus třeba ty enduro erzety, ty myslím budou na lyžích technický dostatečně.

• RomanH  

Kdyz chci vyjetou stopu, jedu az na Zdarsko. Jinak je prave super razit si cestu „divocinou“. Dneska cca 15 kilaku i se psem, pripadal jsem si jak v tajze.

• bagr84  

Bohužel mám běžky mimo stopu nevhodné :) Jinak NmNM no :)

• Polka  

Vzhledem k tomu kde bydlis, tak nevymyslej picovinky a zkus prygl, led pod snehem je lepsi jak hlina nebo asfalt ;-)

• mastihuba  

ledova draha na nově. dobří pacienti… :)

• ufoncz  

Čerstvá hádanka z Brněnska je jen na poslední fotce (vpravo). Ty předchozí fotky jsou jen tak pro radost z Brnu asi nejbližších „pořádnejch hor“. Fatbike by se letos opravdu užil.

• obda  

Naučná?

• ufoncz  

Ne. Kdyby náhodou to někdo, kdo tam často jezdí, brzo neuhodl, dám i pohled na opačnou stranu.

• RomanH  

Kohoutky ?

• pepek  

Objezd Kanic, pod Ochozem nad modrou – naproti Lysé hoře, Karásek. . . . cokoliv

• ufoncz  

Vím, na co narážíš, ale Roman to přesto dal hrozně rychle (i bez pohledu na druhou stranu, co jsem hodlal dodat)

Ale když tak přemejšlím, cos zrovna vyjmenoval, tak to by se dalo při hlubším zamyšlení se vylučovací metodou rychle vyškrtat všecko komplet :-) (ta Naučná už tomu místy má charakterem lesa a cesty blíž)

• pepek  

Není to kvízová otázka

• babicak  

Tvůj akční rádius je neuvěřitelný

• ufoncz  

Vozíš foťák i se stativem, nebo to je stín běžkařských hůlek?

• pepek  

To jsou řidítka. Je to mobilem, ale přísahám, že to bylo krásně čitelný, než jsem to poslal na BF. Ten druhý obrázek byste ale mohli zkusit uhodnout, ne?

• pepek  

tak snad terazky

• ufoncz  

Ten pomnicek je myslim nekde v Rakoveckym, takze to druhy bude nekde pobliz?

• pepek  

U čísla 3. Kupodivu se to dalo pěkně projet až do Ruprechtova

• Macik  

Jsem chtěl napsat, že máš neuvěřitelný akční rádius, ale koukám, že už mě předběhl babicak :D

• Jaroslávek  

Tak zatím mu to fordka jezdí.

• Polka  

Tak autem se da ten radius opravdu az neuveritelne zvetsit :-)

• pepek  

Potřebuju hladké a bezpečné lesní asfaltky, tady to už začíná být všechno zledovatělé.

• Polka  

Si voe zajed do Chrlic a odtud mas na jih asfaltek habakuk.

• pepek  

hladké a bezpečné lesní asfaltky

Navíc na jihu je skoro všude hnusně i v létě, natož v zimě.

• Karaya  

Kde jsou ty časy, kdy jsi jezdil najíždět s olympionikama :-)

• Polka  

Tak hlavně že ti kosti srůstají, ale sluch se nějak horší :-) Jsem na tebe hókal kousek za rozcestím pod Černovem jak jsi přijížděl zvrchu a ani hovno i kdybych se tam posral. Jels na Buk a pak zpět přes údolí do Ruprechtova? Jinak to Rakovecký pěkný, hlavně od Junácké louky na Jedas, zpátky to jen svištělo, ale místy už dost vyježděný.

• pepek  

A tys byl na tom parkovišti? Nebo mezi těma důchodcama na běhnách? Nic jsem neslyšel, mám na uších tři vrstvy, aby mi nenafoukalo do ucha :-)

Jel jsem toto

• Polka  

Jo, byl tam nakej duchodce s deckama, cumeli na me vyvaleni, kdyz jsem hulakal „Bacha na kosti“ :-) Pak ses myslim zastavil u toho pomnicku, ale uz jsi me vubec nemohl slyset ani videt.

• pepek  

tam šla liška uprostřed pole, ale když mě viděla, tak zalehla, že z ní nebylo skoro nic vidět. Tam ta slepá odbočka : ve žlebě-kolna je pěkná horizontální vyhlídková cesta, dá se pak asi napojit na ten hřeben, je to projetý autama.

• les  

Nechceš hroty ? Mám plonkovní 26ky. Platí i pro Polčíka a Motýllka.

• Polka  

My nevedeme dětský kola ;-) Jinak Račická ve středu šla v poho bez hrotů.

• Motyll  

To nebylo pro nás. Musíš číst. Bobe, popřemýšlím.

• les  

Ledovice teprve začnou. Jak to bude přes den povolovat.

• gerrard  

A zrovna bych vedel. :)

• pepek  

Dnešní kvízová otázka je opět z okolí Rakovca (nemyslím tím základnu)

Poslední fotka je pro běžkaře: kilometry sněhu bez lidí. Btw. běžkovat se dá i na trailech, stopy byly na dvojce a na stoupacím trailu taky.

• ufoncz  

Něco na oživení vlákna – když už se sem začaly dávat ty dálnice ;-)

• pepek  

řekl bych šumbera, ale tam by nikdo dobrovolně nejel

• ufoncz  

Není to Šumbera, i když i ta se pod sněhem dá.

Pokud náhodou nepoznáte cestu, doporučuju se zaměřit na to, co je vidět na protějších kopcích.

• ufoncz  

A přidám rovnou ještě jednu hádankovou do fronty…

• JSt  

tady vidim na konci cesty neco zeleneho a fialoveho. ale vubec mi to nepomaha. spis naopak. :-D

• ufoncz  

Toho jsem si na malým displeju mobilu nevšiml, jinak bych to jako už moc celý hádání ulehčující nápovědu určitě retušoval :-D.

• Paja  

Neni to v protismeru trasy Muldy tesne nad byvalou sodovkarnou na Lesne?

• ufoncz  

Trefa! :-)

• Macik  

No výborně. Tam jsem vyrostl a stejně poznám houbelec. Asi hážeš perly svini :)

• ufoncz  

Z toho si nic nedělej, já jsem tam jel taky mockrát a teprve dneska jsem si všiml, že v té zmole je taky taková skála :-)

• Macik  

Tam někde mezi sodovkárnou a trafačkou jsem se učil sjíždět do těch rokliček s vysednutím za sedlo – teleskopy tenkrát ještě nebyly :)

• Polka  

Na protejsich kopcich je kupodivu zase les, to jsi nam teda pomoh :-)

Nebude to nejaka z tech sirokych cest stoupajicich z udoli Bilovice-Adamov?

• ufoncz  

Možná se to tady zobrazuje v nedostatečným rozlišení https://abload.de/…30-8kqzb.jpg

• Polka  

Vidim porad les :-) Ale neni to udoli Melatina? A ta cesta zluta od U Buku do Bilovic?

• ufoncz  

Až na tu barvu máš recht. V kopcích naproti se klikatí Naučná a tady ten výhled na Melatín, ty typický borovice a svahy Morávkovy naučné jsou na té zelené od U Buku do Bílovic, co se po ní určitě i spousta pravověrných bajkerů přesunuje od Naučné na Kaštánka dost často.

• babicak  

Dnes a zítra derniera Pepkova protestvlákna. R. I. P.

• pepek  

Vzhledem k tomu, že konkurence bude jistě ráda blokovat i v unoru, tak bych to nechal otevřené k zeměpisně-vzdělávacím učelům.

• babicak  

Jen pro Pepka: Potěším Tě pěknou fotkou se 46, umělecké dílko. Dnes v Brně. Pokud se Ti to, jako zakladateli vlákna nebude líbit, tak to smázni.

• pepek  

Pěkný, ale nějak si tam není podobný

• babicak  

Únor nebude :-) ?

• Polka  

Mlho ;-)

• Paja  

Rekl bych, ze se Dusan dozaduje noveho vlakna o motorsportu a kvizovych fotkach ;-)

• babicak  

Kvizfotky od Ufonacz a mohlo by se to jmenovat Brno vyjížďky kvizovky nebo podobně. Klidně bez února a celoročně. MTB bonbonky a kvizovky v blízkém i dalekém okolí Brna. Tentokrát daleké okolí, viď Romane.

• Macik  

Dyk to je až skoro na Ukrajině, ne?

• Polka  

Tak to zaloz.

• ufoncz  

Nějaký takový vlákno by bylo fajn – pár hádanek od pepka už bylo skoro na úrovni MTB bonbonků a jelikož ty k mýmu velkýmu smutku nepokračují, mohly by mít takovýho maskovanýho následníka v tomto vlákně.

Když je tady tolerovanej ten offtopic – jezdíte teďka za Hanákem do Modřic, nebo ty levný blbosti na kolo a ke kolu se daj rozumně pořídit i někde víc po ruce?

• mastihuba  

ja ted beru vsecko v pozoricich. :) vcetne enve :)

• babicak  

Dovolil jsem si založit vlákno ‚Brněnsko naše fotky – kvízovky z blízkého i dalekého okolí‘

Za Hanákem jezdím, spojím to s pracovními věcmi. Pozor na výdejní dobu – jen odpoledne.

• pepek  

v modřicích musíš bedlivě sledovat termíny školení. něco se dá objednat v mojekolo na nových sadech. (KMC řetezy)

• Motyll  

Hanák. Co nemá, stačí se optat a objedná. Modřice mám dostupnější než Křenovou. Jezdím teda autem.

• obda  

Už jenom eshop, Modřice jsou pekelně z ruky. Zase doprava 59 na Uloženku/85 dom není tak hrozná. V případě zoufalství mám u hokny HaPe.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse