Zdvih 120mm + Olej Vidlice SN SUNTOUR XCR RL 100mm 29"

21 nepřečtených
  • ArmyDOG

    Dobrý den,

    mám kolo Suprerior 859 2013

    a něm vidlici SR Suntour XCR 29" RL 100mm.

    VÁŽÍM: 83 Kg

    ZDVIH: XCR ač po ní na místě skáču, abych docílil max. zdvihu dostanu pouze 75 mm.

    Po přečtení všech témat zde si potřebuji ujasnit upgrade:

    1. Je XCR 100mm ročník 2013 možný zvýšit ZDVIH na 120 mm?
    2. Pro zdvih stačí pouze vytáhnout z vidlice díl SPACER?
    3. Je díl SPACER v obouch nohách vidlice? nebo v které?
    4. Pro lepší zdvih oddělat elastomer (váleček z gumy) umístěný

    v pružině?

    1. U povolení šroubů na imbus zespodu vidlice stačí povolit a mírně

    poklepnout nebo je u nových XCR jiný způsob?

    Chystám se na olejové mazání dle fora:

    6. Olej 5W40 nebo 10W40 syntetiku je ok?

    7. Množství 15–20 ml?

    8. Proč se lije do obou noh? v pravé je tlumič, který se maže sám v pouzdře ne?

    9. Výška a umístění molitanových kroužků? Kdyby jste měli rozměry bylo by to super.

    10. Na pružinu dát vazelínu, nebo otřít a olej se o vše postará?

    Prosím o stručné a jasné odpovědi. Celé forum jsem si o této problematice pročetl, tak mě prosím nepište ať hledám, prodám vidlici apod.

    0 0
    • ArmyDOG  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • ArmyDOG  

      Je tento plánek stejný jako na XCR RL 29" ?

      Vím že zamykaní je jiné, ale jen ohledně zdvihu..

      „Plánek 26“ XCR LO":http://goo.gl/Dp2R6q

      Máte plánek na XCR RL 29" 2013 100mm?

      0 0
      • allrose  

        nemám 29,ale konstrukce se příliš neliší,tak odhad

        1–3 ne

        4,5 ano

        6 ano

        7 daval jsem 10

        8 tlumič je zapouzdřen

        9 5mm,pod gufera,vnitřní podle nohy,vnější+8–10mm

        10 setřít bordel

        plánek bude skoro stejný

        0 0
        • allrose  

          ps

          nejsem si jistý zda ta syntetika nedude reagovat s těmi plastovými futry,možná bych je přimazal vazelínou a pak koupě normální vidle

          0 0
        • ArmyDOG  

          1–3

          To je pro mě trochu zklamaní.

          Zde na foru se píše že po oddělání SPACERU dojde ke zdvihu 120mm.

          Co jsem tedy pochopil špatně?

          0 0
          • ArmyDOG  

            Takže dle plánku, lze v tabulce vyčíst, že prostě XCR 29" se ve 120 mm v základu nedělá oproti XCR 26", která je připravena na 120 mm a lze zmenšit na 100 a 80 mm.

            Jestli to je omyl, tak mě opravte.

            0 0
    • ArmyDOG  

      Plánek na : Vidlice SN SUNTOUR XCR RL 100mm 29""

      http://goo.gl/AZHPaV

      Diskuse na téma tuning 120 mm:

      http://www.bike-forum.cz/…our-xcr.html

      0 0
    • ArmyDOG  

      OLEJOVÉ MAZÁNÍ:

      Potřebuji vysvětli co má ten olej přesně mazat.

      Má mazat pouze vnitřní stranu vnějších noh a zároveň Vnější stranu vnitřních noh a to pouze díky vzlínání oleje?

      Protože 10–15 ml oleje naplní vnější nohy max 4–5 cm do výšky, kdy, ale vnitřní nohy skoro nikdy do tak velké hloubky nezajedou…

      Prosím o vysvětlení :)

      Když mám novou XCR, tak nemusím vazelínu oddělávat, protože je čistá?

      Takže jen zespodu stříknout olej?

      0 0
      • allrose  

        zásahem do vidle ztrácíš záruku/ale ono není co ztratit je to krám,patrona stojí stejně jako vidle,futra z plastu(pak si koupíš funkční servisovatelnou vidli),i když neříkám že na takové to domácí ježdění nestačí

        klíč nahradíš sikovkama a hadrem

        ano v rozpisu by měl být spacer č6-ten vyndat

        ano maže futra/vnitřní nohy,více čti epikon olejové mazání

        0 0
        • ArmyDOG  

          S tím počítám, ale kdo pozná, že jsem se v tom vrtal, když to dám do původního stavu?

          Sikovkama to určitě půjde, ale asi bych to odrovnal a doma máme vícero XCR, tak se to snad „vyplatí“

          Přítelkyně má Apache Tanka tate 29" s XCR, tak bych jí chtěl udělat stejný zásah.

          **120MM SPACER: Zjistil jsem že XCR 29" se nedělá ve 120 MM, takže ji nelze ani přestavět ze 100 na 120 mm.

          Jestli se pletu tak mě oprav. Každopádně, kdybych vytáhl SPACER, tak bych potřeboval delší pružinu ne?**

          0 0
    • scret  

      nechapu tuhle prestavbu, z hovna bic neupletes…

      Tuhle vidli zahod a kup radeji nejakou novou a schopnejsi…

      0 0
      • allrose  

        ja ho chapu,taky jsem tak začínal,po sn(rozpadla se na prvočinitele) přišla rs dart a stále nechodila jako odpružená i po servisech,tak jsem ji rozebral,pochopil jak funkuje,předělal na olej(pokus omyl),změnil náplně,molita­ny,výměna pružiny…a ejhle,jde to…

        teď reba,ihned oservisovat a běhá jak má,ikdyž nějaké výhrady vůči konstrukci bych měl,ale s tím se dá žít

        0 0
        • scret  

          dle myho je to ztrata casu a snahy…

          0 0
          • allrose  

            jo souhlas,vzal bych stříkačku,jeh­lu,olej,pod gufera zastrčil a zmáčkl..občas obrátil hore kokotom a jezdil+šetřil

            0 0
            • ArmyDOG  

              Takže pro oddělání elastomeru stačí otevřít nohu jen z vrchu a pak do ní nalit olej a do nohy s tlumičem nalít olej přes gumové těsnění?

              To zní jako plán :D

              0 0
          • ArmyDOG  

            Jsem student = nemám peníze nazbyt a času mám trochu víc.

            Kolo s vidlicí je nový = vidlici prodám max za 1000 Kč a epicon stojí snad od 2500.

            Přijde mi smysluplnější XCR trochu ojezdit a případně čekat na nějakou zajímavou cenu epiconu.

            Měl jsem předtím Merida matts sport 500 s vidlicí RST a stála za houby. Trochu jsem v ní povrtal (olejové mazání + oddělání elastomeru) a byla super na to jaký byla.

            Jsem výletník na lehký les, polňačky a silnice.

            Jestli je někdo z Brna, tak jsem minulý týden zkusil v Soběšicích Morávkovu stezku a vůbec mě to nebavilo. Samý kořen, úzká cesta apod..

            0 0
            • scret  

              kdyz ji ojezdis, neprodas ji ani za 5kilo… nechapu uvahu, ze jsi student… myslim, ze neni problem za mesic si vydelat na brigade na slusnou vidlici…

              0 0
    • mi-psi  

      1 – 10 → ser na to..

      vyndej gumovej váleček a jezdi. Jak tu někdo napsal z hovna bič neupleteš. a toto je opravdu šmejdská vidlice. Z xcr 100mm která chodila 60mm sem podle těchto rad udělal citlivou stovku, ale za chvíli šla do kopru, takže sem ji stejně vyhodil. Ty futra to je snad výsměch za ty peníze, co to stojí.

      Mimochodem teď mám xmc 120 mm a chodí mnohem líp v originálu, než xcr před i po úpravě – asi pondělní a páteční kus :-D

      Jo a tlumič mi na xcr vytek celkem brutálně :-)

      0 0
    • allrose  

      po rozdělání vidle SN a vyndání futer mě nejvice pobavilo nastavení vůle futer a noh-čtverečky měkčeného plastu pod futrem,pak se člověk nemůže divit,že se to nehejbalo a chrom byl ošoupanej…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.