SUNTOUR XCR RL 100mm. Zdvih jen 75mm

81 nepřečtených
  • svec32

    Maximalni chod 7.5 cm,vic s ni nedostanu, je to u teto vidlice standart nebo to jde nejakym zpusobem zmenit? Vazim 85kg.

    0 0
    • La Piér  

      Suntour, no…

      0 0
    • Georrge  

      je predelavana na olejove mazani? A nedostanes ji vic ani kdyz vypustis vzduch?

      0 0
    • BigKarel2  

      Je to u ní nojmální :) ikdyž mě asi chodila o něco víc…

      0 0
    • MarekF  

      Je to normální, bez úpravy nic nezmůžeš. Údajně stačí trochu seřezat elastomer a hned bude lineárnější, sám se na to zjara chystám.

      0 0
      • maajkee  

        Jsem měl za to, že je tam pružina.

        0 0
        • Cavendish  

          A není?Já žil v domění že tam je pružinka.Prosím o osvětu.

          0 0
          • maajkee  

            No je :)

            0 0
            • Cavendish  

              Jak to tam je poskládaný?Na ,,dně" vidle je elastomer,z toho čumí pružina a na tý to chodí?Já sem primárně silničář a vidlice mi byli vždy obestřeny tajemstvím.

              0 0
            • MarekF  

              Jojo, je tam pružina, ale v ní je ještě elastomer, který napomáhá progresivitě, jestli jsem to celé dobře pochopil :)

              0 0
              • Cavendish  

                Ach tak,no každopádně zlatá karbonová s hliníkovým krkem tam není co zkazit :D

                0 0
        • kubad  

          technická – elastomer je taky pružina :D ale rozumím jak to myslíš a máš samo pravdu

          0 0
    • maajkee  

      Několik mi jich prošlo rukama a všechny chodili určitě alespoň těch 8 – 9 cm bez problémů. Hmotnost máš celkem přijatelnou, měla by chodit až na doraz.

      0 0
      • svec32  

        Pomohlo by teda zkraceni nebo odebrani uvedeneho dorazu?

        0 0
        • maajkee  

          Ještě je možnost předělat vidlici na 120mm, to by ti pak těch 100mm určitě chodila.

          0 0
          • Cavendish  

            Dělám technickou školu ale tohle nechápu :) ja uděláš z vidlice 100mm,vidli na 120mm?

            0 0
            • maajkee  

              Je tam je „spacer“, vnitřní nohy jsou delší, takže když se vyndá 2cm plastovej vymezovač (spacer) dosáhneš vyššího zdvihu.

              Epicon jde třeba takto upravit až na 140mm ze 100.

              0 0
              • Cavendish  

                Tak sem zase o něco chytřejší.

                0 0
                • MarekF  

                  Přesně tuhle úpravu, jednak se můžu podepsat pod funkčnost a mnohem lepší vlastnosti, dokonce musím majkeeho opravit, mě chodí dokonce 110mm :)

                  0 0
                  • Cavendish  

                    Takže to mi chcete říct že i taková vidle jako je XCR se dá předělat na aspoň trochu funkční vidli?Mluvím teda o použití lidmi cca 80–85kg,údajně funguje lépe pod těžšími jedinci ale pro mě co mám 74kg to asi nebude to pravý ořechový co?

                    0 0
                    • maajkee  

                      Právě že pod těžšíma lidma už moc nefunguje a má přiliš velký sag (zanoření) a chodí často na dorazy. Ideální tak těch 75kg.

                      0 0
                      • MarekF  

                        Minulou sezonu jsem měl cca 70kg a teda těch 10 bych klidně bral navíc, abych využil tu vidli. Asi se to liší kus od kusu

                        0 0
                        • maajkee  

                          Trochu se to liší. Já ji třeba jezdil když jsme měl nějakých 90kg a musel jsem do toho pricpat ještě jednu pružinu, pak už jsem nechodil pořád na dorazy :)

                          0 0
                          • Cavendish  

                            No já ji mám na biku a připadámi že to moc nechodí.A právě známý ju má taky a má 90kg a funguje krásně no.A vidlice jsou to úplně stejné.

                            0 0
                          • svec32  

                            To predelani na ten vetsi zdvih je technicky moc narocne? Kolik casu to zabere zhruba?

                            0 0
                            • maajkee  

                              20–30 minut

                              0 0
                              • soad224  

                                keď sa už bavíte o tých strunách, tak mi to nedá pripojiť sa :D. Existuje teda aj taká struna čo by sa mohla vymeniť za pôvodnú ktorú má xcm suntour a pracovala by správne pod mojimi 110kg?

                                0 0
                                • soad224  

                                  mohli by ste sa k tomu niekto múdry vyjadriť prosím?

                                  0 0
                                  • maajkee  

                                    V XCM není pružina, tam je jen elastomer myslím a to nevím jestli se dá někde vůbec sehnat.

                                    0 0
                                  • mi-psi  

                                    a teď ti dělá co? chodí na dorazy?

                                    0 0
                                    • soad224  

                                      zatiaľ ju ešte nemám, to sa informujem dopredu, ale asi to je dosť možné

                                      0 0
                                      • maajkee  

                                        Uf :D Tak hele, nejdřív s ní chvíli jezdi a pak teprve uvidíš.

                                        0 0
                                        • soad224  

                                          Pohoda, len ja mám 110kg a si mi vravel, že xcm je na 75kg, tak za to sa na to pýtam či ide s tým niečo spraviť keď takú vidlicu na biku budem mať.

                                          0 0
                                          • maajkee  

                                            Především bajk s takovou vidlicí radši vůbec nekupuj nebo rovnou šetři na novou. Na 110kg je totálně špatně. Za prvé nebude chodit, bude pořád zanořená a za druhé má slabý nohy a bude se šíleně kroutit. Nedejbože pokud na ní budeš mít dokonce kotoučovou brzdu.

                                            0 0
                                            • Evilcleaner  

                                              u xcm je největší problém plastová pouzdra, takže při jeho váze bude mít vakl jen se na ni podívá. měkká samozřejmě bude taky.

                                              0 0
                              • svec32  

                                Tak diky za info. Kdybys vedel o nejakem fotonavode na netu,mohl bys mi to tady postnout,teda pokud to mas nekde po ruce,jinak staci stranky,ja uz si to najdu.

                                0 0
                                • maajkee  

                                  Někde to tady myslím někdo i fotil, ale neboj se rozebrání, myslím, že pochopíš co a jak, kdyžtak sem hodíš foto a dostaneš rady. Mělů by tam být prostě takovej plastovej 2cm vysokej udělátor :)

                                  0 0
                                • Evilcleaner  

                                  na ofiko stránkách jsou video návody (suntour tuning base tv)

                                  0 0
                                • maajkee  

                                  Budeš potřebovat akorát tento klíč, jinak vystačíš s běžným nářadím. Je tam jen vazelína, takže ani žádnej olej ti nepoteče.

                                  0 0
                                  • Evilcleaner  

                                    pozor na průměr, jeden je pro vidlice s 28mm vnitřními nohami, xcr má 30mm a ten klíč je většího průměru.

                                    0 0
                                  • Azmir  

                                    Jde to udělat i bez toho klíče, aniž by se vidla nějak pokurvila ;-)

                                    0 0
                                    • maajkee  

                                      no jo, jde, ale je to neelegantní :)

                                      0 0
                                      • Azmir  

                                        Nevím sice proč neelegantní ale budiš, nezabere to tím méně času ani to normálním klíče pokud si šikovný nezničíš ;-)

                                        0 0
                                        • kyl  

                                          Lepší je ten klíč mít,já tu matici v létě totálně zničil a musel shánět novou.

                                          0 0
                                          • Cavendish  

                                            Čím dál víc mě od toho odrazujete,chtěl sem to dneska kuchnout bez toho klíče ale radši se stavím do obchodu ať to celý nezdrbu.

                                            0 0
                                  • Cavendish  

                                    Aha,takže bez tohodle klíče to prostě nekuchnu.

                                    0 0
                                    • Azmir  

                                      Dyť píšu že kuchneš a úplně bez problému, jenom musíš být trošičku opatrnější ;-)

                                      0 0
                                    • Evilcleaner  

                                      jde to pochopitelně univerzálním nástrojem… sikovky;) nicméně ten plast není nijak zvlášt tvrdý, takže aspon hadru přes to. i tak riskuješ trvalé šrámy.

                                      0 0
                                    • MarekF  

                                      Mě stačilo dláto a kladívko, ale počítej s tím, že bez toho klíče tam nějaký šrámek bude.

                                      0 0
                                      • Pikusek  

                                        Dělal jsem to šroubovákem + kladívkem a přišel jsem při tom na té matici o jeden zub. Následující den jsem klíč koupil a mám klid.

                                        0 0
                                      • skvedo  

                                        Ten klíč se z toho smýká jak šílený. I s ním tam budou hrany. Navíc je strašně krátký, tak se nedá pořádně zabrat.

                                        0 0
                      • Cavendish  

                        Ještě technická.Na XCR je to ladění přepětí pružiny,tuším že na levý noze.A co by se mělo ďít když budu točit kolečkem ve směru značky mínus a pak ve směru značky plus.Protože ať točím kam chci,tak mi připadá že je to pořád stejný a žádný viditelný rozdíl v chodu není poznat.Vidle i nadále jde max do 60mm.

                        0 0
                        • Vilém  

                          Dojde ke stlaceni pruziny o nejakych 10–15mm, v praxi rozdil temer nepoznas, tak jak na kazde pruzinovce.

                          0 0
                          • Cavendish  

                            Jasný,tak já to kvůli zdvihu a lepšímu chodu kuchnu.Mám zkusit prvně seříznout ten elastomer co je v pružině?To bude mít vliv na linearitu chodu a ten gumovej spacer zase na zdvih ne?.

                            0 0
                            • kyl  

                              Ten gumovej blbinec(elasto­mer)jak na to zrovna koukám tak je o 40mm kratší jak pružina.Bych ho seřízl tak o 20mm a otestoval jak to bude chodit.

                              0 0
        • mi-psi  

          ten elastomer vyndej úplně

          0 0
          • kyl  

            Aby mu pak pružina neklepala v noze.Leda pak na ni doprostřed navléct kus duše.

            0 0
            • skvedo  

              Hlavně půjde na doraz jak nic. Zkoušel jsem to na XCM a okamžitě jsem ho zkracoval a vracel zpátky.

              0 0
              • Pikusek  

                Záleží na hmotnosti jezdce. Mám 75 kg, elastomer jsem z XCM vytáhl úplně na dorazu jsem ještě nebyl.

                0 0
              • mi-psi  

                tak to vůbec. vyndal jsem ho, předělal na olej a na doraz jsem se dostal asi 2× a to byly mrdy, jako kráva. (No doraz – prostě sem naměřil, že vidle byla na skoro 80mm..)

                0 0
            • mi-psi  

              Ona tam originál je nějaká „duše“ na tom péru, ale neklape to.

              0 0
    • Vilém  

      Podle vseho to zpusobuje gumovy valecek zasunuty v pruzine, ke konci zdvihu je pak velmi progresivni.

      0 0
    • MarekF  

      Tak jsem odstranil ten elastomer a ještě ten plastový spacer, mám teď zdvih 120mm a využívám 115mm při běžné projížďce, takže si nemůžu ztěžovat. Pro ty, kteří váhají, ano opravdu, elastomer vyhoďte, chod se změní k lepšímu!

      Ještě uvažuju o olejovém mazání, kdyby měl někdo info se kterým by se chtěl podělit, sem s ním ;)

      0 0
      • coolizard  

        Ahoj,

        co přesně že jsi to odstranil? Potřeboval bych nějak vysvětlit, co z těch věcí uvnitř vidle je elastometr a jak ho vyndat? Mám 75Kg a vidlice jde od začátku tak na 70 – 80mm, už mi to leze na nervy.

        Díky :).

        0 0
        • Azmir  

          Valcovitá černá věcička, zřejmě plastová nebo z čeho to je, celkem tvrdá, když rozebereš vidli, určitě ji najdeš.

          0 0
    • lapuckire  

      Poradili by ste mi co potřebuju na namazání? Jakou vazelínu/silikonový olej a kolik?

      0 0
      • Smazaný účet  

        pokud jde o mazani kluzaku zvenku, tak pak kapek silikonoveho oleje/jedno namazani…celkovy objem oleje tedy dostanes jako objem jedne kapky, krat pocet kapek na jedno namazani (4–6) krat celkovy predpokladany pocet namazani…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.