gt-sensor+epicon 140, změna zdvihu

16 nepřečtených
  • chupas

    Potřebuju omladit vidlici na rámu GT sensor 2013. Rám je určen pro 120mm, vozím prapravidlici fox vanila 130mm.

    Nechci do toho nějak zhusta investovat, chci pevnou osu, jezdím 100kg, mám klasickej sloupek. Projel jsem fórum a vypadá to na epicona.

    Protože budu dávat vidli 27,5 místo 26, hne se mi geometrie. Už teď vozím řekněme krajní variantu geometrie.

    Uvažuji:

    1. http://www.kupkolo.cz/…erna_z93539/
    2. http://www.kupkolo.cz/…-1-8_z96215/

    Trochu jsem z toho vypadnul, moc nechápu jestli je u těch vidlic nějaký reálný rozdíl, kromě 140 vs 100mm.

    Nevím jestli 100mm není zbytečně málo, raději bych šel do varianty 140mm a když to bude totální harley nepojízdný, tak to snížím, případně bych ještě vozil větší sag, ale nevím jestli je to dobrej nápad.

    A teď můj dotaz…

    Lze 100mm verzi zvednout na třeba 120mm?

    Lze 140mm verzi snížit na 100–130mm?

    Jaký je rozdíl mezi těma vidlema rl-rl vs lo-rc?

    Našel jsem nějaký starší návody na změnu epicona, platí pořád, že vyndám nohy, odšroubuju spodek od vzduchový nohy a tam přesunu kolíček do jiný díry a tim změním zdvih? Nebo

    Máte někdo fotku rozborky odkazované vidle, abych viděl jak se to tam dělá…

    proč chci 27,5 vidlu neumím vysvětlit, tak se na to neptejte, možná pro dopřednou kompatibilu.

    diky za názory

    0 0
    • danielh  

      Pokud je puvodni vidlice 26'' proc bys tam cpal 27,5??? Jedna ma lockout na korunce, druha z riditek, ta TR vypada spis na traily asi, tezsi teren.

      0 0
      • chupas  

        Pokud je 26'' verze ty vidle tato http://www.kupkolo.cz/…erna_z99040/ tak je nedostupna a stoji o litr vic. Jdu tou snazsi cestou.

        Drzme se tematu, jde snizit 140mm verze na 100mm a jak se to dela?

        0 0
        • Fidži_CZ  

          Kdo chce kam… ;) 26" jde stále v pohodě sehnat. Že jí nemají na jednom eshopu neznamená, že je nedostupná všude.

          0 0
          • chupas  

            Ja jsem ji teda v pohode nikde nenasel, link?

            Nechci resit proc 27.5 vs 26, chci radu nekoho, kdo tu vidlici mel otevrenou a zna tedy odpoved na co se ptam.

            0 0
            • tigermoth  

              Rozebereš (šteluňk zespoda pravé nohy vytáhneš, vpravo imbus 8, vlevo 5, povolíš, vyklepneš, vyšroubuješ) a sundáš vnější nohy. Vyfoukneš, vyroubuješ bazmek zespodu vzduchové nohy, přehodíš závlačku do požadované ďury a složíš. Je to tu nejmíň stokrát, stačí hledat. Každý epicon jde nastavit, je u p.dele jestli koupíš 100 nebo 140 mm.

              0 0
              • chupas  

                Diky za presne info.

                Forum jsem si projel, tahle vidle, co ja pamatuju, tu je snad sto let. Jsem cetl navody na nejakou starsi verzi a nemohl jsem dohledat, jestli to plati i u soucasnych modelu. Plus tu ve foru nekdo resi vyrobu spaceru, takze jsem chtel vedet, jestli budu muset na soustruh nebo to je jednodussi varianta se zavlackou. Tu upravu znam z videa.

                A pak jsem si nebyl jistej, jestli maji ruzny zdvihy stejny vnitrnosti nebo se to interne lisi.

                0 0
            • Fidži_CZ  

              Je takový problém zadat do Heureka.cz apod. portálů Epicon(Epixon) 26. Hned první odkaz:

              http://www.kopasport.cz/…2-cerna.html

              Jak se mění zdvih http://www.srsuntour-cycling.com/…loded-views/

              Kdyby si nutně nepotřeboval pevnou osu, která je u zvihu 120 myslím zbytečná, tak máš asi 3× vetší výběr. Ale jestli si chceš ****** geometrii, tak si kup jakoukoliv co si navrhl a využij pouze druhý odkaz, ze kterého poznáš, jak se přesně mění zdvih.

              0 0
              • chupas  

                Bez pevny osy jsem uz jezdil, takze me fakt nikdo nepresvedci, ze u vidle 140mm ji nepotrebuju. Puvodne jsem chtel jit do duroluxe s 20mm osou, jenze prodejci chtej raketu za ne-tapered krk a taky musim zivit ostatni konicky, takze jsem zvolil epicona. A 3 litry navic za 26'' 140mm epicon proste nedam.

                Uz jsem vyrostl s gramareni, dokonaly geometrie a buhviceho. Ja tam proste nasadim co bude skladem a nebude to stat raketu a budu jezdit a kdyz se mi to bude zdat divny, tak to rozlozim a zmenim zdvih.

                Moc diky za odkazy na rozborky.

                0 0
                • Fidži_CZ  

                  Duroluxe? Ty budeš vážně magor. No jezdit na tom budeš ty. :-D

                  0 0
                  • chupas  

                    To bych se musel jeste ptat, jestli jde durolux snizit na 130mm. Ale za ty prachy to nestoji, starsi modely uz nejdou sehnat, ty stali celkem malo, ale nejsou.

                    Ja nevim no, kazdej mi proste vyklada, ty ses z Pardubic, tady nemate kopce, na co mas fulla, ty sis koupil AMko, staci ti pevna vidle, zbytecna vaha navic, vyhozeny prachy. A asi maj pravdu :-D a ja pak jednou za cas jedu do hor a me se to tak libi no.

                    0 0
                    • tigermoth  

                      Na kupkole mají epixona s klasickým 1 1/8 crmo krkem, rl – rc tlumič a pevnou osou za 6200. Když si vzpomenu že jsem kupoval rlo epicona s tapered krkem a osou za 3500 nového..

                      0 0
    • PENE  

      Pokud negramaříš a nevadila by ti bílá barva, vzal bych tuhle: http://www.tandem-bike.cz/…-bila-poploc Zdvih jde zvýšit na 120 mm nebo snížit přidáním spaceru.

      0 0
      • Vilém  

        A proc tam dobrovolne cpat recona silver, kterej je o dost tezsi?

        EDIT: Ale zas jako cena dobra.)

        0 0
        • PENE  

          Právě za tu cenu si myslím, že je to dobrá volba i přes vyšší váhu. Na TK tlumení se nemá co ****** a celkově mi příjde jednodušší na servis a blbuvzdornější. Nevím co vydrží epicon ale ten recon ve 120 mm zvládá v pohodě i bikeparky jako kouty a kopřivná. Neříkám, že je to zrovna nejpohodlnější v rozbitých pasážích, ale ta vidle drží. A přijde mi i lepší pevná osa u RS. Tož asi tak.

          0 0
    • Derwen  

      Minulý týden byl tady na bazaru RS Sektor se snižováním zdvihu 150/120 s rovným krkem a pevnou osou, to by mohlo fungovat…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.