Vysočina, Třebíč, Valeč, Dalešice okolí - traily

55 nepřečtených
 • kopejda

  Ahoj. Koncem příštího týdne budu trávit tři dny ve Valeči u Třebíče. Beru sebou bike a budu mít spoustu času na objevování místních trailů. Ještě nikdy jsem tam ale nebyl tak sonduju terén kam se zajet „ztratit“ a byl bych rád pokud by se našel někdo kdo to tam zná a poradil mi nějaké zajímavé místa nebo nejlépe GPS :). Čím míň asfaltu tím líp a nevadí mi ani drsnější terén. Nějaké cestičky kolem Dalešické přehrady by byli asi super. diky

  • Arty22  

   Zdravím, pokud mohu poprosit tak pak dej report, pokud najdeš nějaké techničtější úseky nebo jiné zajímavé kousky

   ještě sem tam nejezdil, ale letos bych mohl

  • gerrard  

   Tak traily ti neporadim, ale obkruz Dalesickou a Hartvíovickou prehradu a zajed na rozhlednu babylon a na mohelenskou hadcovou step. Pak mam jeste rad udoli rokytne od Pristpa dal a pak ten prostor nad silnici Trebic – Vladislav – Namest. Tam se da tak popojizdet po polnich a lesnich cestach a kochat se.

   • kopejda  

    rozhlednu a a step jsem zaradil do plánu. diky za tip. koukal jsem ze kolem prehrad je cesticek na trail celkem dost ale rada nejlépe od nekoho místního by byla k nezaplaceni :)

    • gerrard  

     Mistni nejsu jen ti tam mam rad. :)

    • Michall85  

     Červenejma nemužeš kolem Dalešic udělat špatně. Super je červena z Třebiče a žlutá směr Vladislav a nebo nadruhou stranu směr Klučovská hora.

     • coplos  

      Místní jsou – super traily jsou i po řece Oslavě na Velmez kolem Oslavy – jede se tam AVG Galaxy Náměšť nebo ČEZ Maraton. Super ježdění je i přímo v Třebíči v Libušuně údolí, v okolí Ptáčova atd atd – je tady toho spousta.

     • kopejda  

      na tu cervenou podel prehrady jsem koukal. proc myslis ze bych neudelal dobre?

  • miche  
   • kolem Dalešické přehrady to vypadá asi takto
   • podél řeky Oslavy nějak takto + takto

   Ono podél řeky Jihlavy nebo Oslavy je to hezké oboje :-)

   Jinak i samotná Třebíč poskytuje super ježdění, ale chce to znát ty cesty – Libušino údolí je luxus.

   • Kouba_2005  

    I v Poušově a nad Polankou se dá pěkně vyblbnout. Nebo za Borovinským rybníkem, tam je steziček :-) … a pro fajnšmekry je výjezd od hráze od Salajů rovně hore kopcom, to jsme jako prckové zkoušeli a dali tam 3m :-)

    • ufoncz  

     Čas od času potřebuju zabít dvě tři hodiny ve Stříteži u Třebíče a zatím se mi to tam zdá všecko tak nějak „dlouho o ničem-krátkej pěknej úsek-dlouho o ničem“. Údolí Oslavy, Jihlavy či Rokytné jsou už spíš tak na celodenní vejlet a vím teda jen o tomto (z toho, co není vyloženě krátký jako na Klučovské hoře, nebo kousky na Pekelným kopci či u Padrtova mlýna nebo blbnutí v podstatě v lesoparku v Libušině údolí):

     1. žlutá TZ v úseku kolem Markovky pod Dobrou vodou a pak od Balatonu na Hostákov
     2. zelená TZ od Okřešic přes Dubiny směr Týn (za sucha)

     Dá se tam vymyslet nějaká 40–50km trasa, co by byla aspoň z třetiny víc než jen dvoustopý polňačky a asfaltky? Nebo na okruh rovnou zapomenout a zahrát to na kolo/vlak/kolo třeba do Náměšti a pak přes Vlčí kopec a kolem Dalešické zpátky? Za pár dní tam zas jedu, tak budu za tipy rád.

     • ufoncz  

      To mi tady ani nikdo neřekne, že tu červenou kolem Oslavy s kolem nedám, nebo že na ten hlubokej brod ještě není dost léto? Jezdí ještě někdo z Třebíče, Náměště apod. na horským kole? ;-)

      • pepek  

       to si musí holt každý vyzkoušet sám, zážitek nemusí být pozitivní, stačí když je intenzivní

      • hekynen  

       Jo, kolem Oslavy po červené to na kole moc nejde… :-)

       Ono i pěšky (s batohem) je to místy docela husté.

       • Lišák  

        Chvojnice bývala ještě zajímavější. Ale už jsem tam víc jak deset let nebyl. A to vždy bez kola ;-)

        • ufoncz  

         Měnit nášlapy za pedály pro pořádný turistický boty + koupat se mi tak úplně nechce, tak to holt z Náměšti bude muset stačit po zelený TZ a pak na závěr místo už trochu ohrané žluté kolem Markovky zkusím tu červenou mezi Vladislaví a Třebíčí – snad na týto trase žádná sebevražda není: https://mapy.cz/s/1wWyq

         • hekynen  

          Poprosím tě – dej pak vědět, jak ta trasa vypadá. V létě tam jedu s manželkou, plán je objet obě přehrady plus případné okolí, tak ať z ní neudělám vdovu (že mne jako zabije) Trocha tlačení nevadí, ale žádné lezení po skalách, výtahové šachty apod., žena prej není kamzík. :-D Dík.

          • ufoncz  

           Tak jsem to včera projel zhruba, jako jsem to plánoval o příspěvek vejš, a je to moc pěkný. Na tom prvním potoce od Zňátek jsou celkem tři brody a z toho až ten třetí je hlubší. Technicky zajímavější to začne být od Glorietu, směrem k Vlčímu kopci bohužel přibývá padlejch stromů.

           Okolo Wilsonky super, pak ta zelená nad Dalešickou je dost nahoru dolů (což jsem v kombinaci s brutálním protivětrem v otevřenejch částech trasy už pak moc neocenil). Určitě by se tam ale dalo najít dost cestiček, co tu horskou dráhu pomohly trochu „vyhladit“. To by ale domorodci museli bejt sdílnější, že ;-). Jedinej fakt těžkej úsek je nad tou úzkou zátokou, co do ní ústí Kozlanský potok. Tam je to padesát metrů na kamzíka.

           Sjezd údolím Klíčku k Prachovně zase dobrý a celkově se ta zelená určitě vyplatí jet tak, jak jsem to jel já – teda od Bouzanova směrem na Vladislav. Techničtější úseky byly většinou dolů a nahoru to často byla široká cesta nebo asfalt. Měl jsem toho plný brejle, tak jsem se už na červenou k Třebíči vybodl (úseky viděné z okna vlaku nevypadaly nijak extra) a vzal to osvědčenou a moc pěknou žlutou proti proudu Markovky.

           • hekynen  

            Díky ti moc za „report“! Jak tak koukám na ty fotky, tak ten trejlík nad „propastí“ by se panímáně líbil asi ještě méně než kamzičení. :-D

            Fotky super!

            Takže buď musím vymyslet něco jiného anebo se budu divit, že když vede cestička kolem vody, tak to může být tak úzké a nad „propastí“… :-)

            Pro jistotu – Miláčku, toto prosím NEČTI! :-*

            :)

            • ufoncz  

             Kterou fotku (číslo) myslíš tím „trailík nad propastí“?

             Jinak to podle mě nejetelný místo na zelené TZ v zátoce u Kozlanskýho potoka je na posledních třech fotkách.

             • hekynen  

              18

              • ufoncz  

               Jo, 18–20 jsou tohleto jediný místo (a jak vidno z mapy, lze se mu snadno vyhnout a ještě pošetřit síly):

               https://mapy.cz/s/1xXQe

               • hekynen  

                Jo, díky, vezmem to přes ty Kozlany. Snad tam bude nějaká hospa na občerstvení. :-)

                Zbytek mi snad vdova už dá. :-))

                • pepek  

                 Hospa tam není – až v Koněšíně. Ta horolezecká vložka není až tak špatná a navíc následuje po pěkném trailíku a pěkném sjezdíku. Když dámě kolo přeneseš, tak by snad neměla příliš nadávat. Pokud má romantickou povahu (tím nemyslím romantiku v drahém hotelu, jak to ženy někdy nepřesně chápou), tak doporučuji nevynechat Stropešínskou vyhlídku, Kozlanské skály a vyhlídku Halířka u Koněšína.

                 • hekynen  

                  Dík za rady, včera jsme se vrátili.. :-)

                  Romantickou povahu to ona má, pod střechou jsme spali (vyrazili jsme v úterý odpo) jen jednou a to u známých na statku. Nicméně „vložku“ jsem raději vynechal, dáma byla poněkud chcíplá z vedra, tak jsem nechtěl příliš provokovat.. :-D

                  A úsek lesem na pravém břehu Dalešické přehrady (Číměř-Stropešín) se dáme moc líbil…

           • RomanH  

            jj, tam to mam moc rad.

            BTW, tu cervenou od Vlasaka po Pastyrku jsem sel pesky naposledy jako malej kluk. Porad si rikam, ze to na kole prubnu, s prenasenim a retezy pocitam. Kolega rybar tvrdi, ze to neni tak strasne, je tam pry je jeden cca 200m usek, ktery stoji za … Toz jak to je, pujde tam prenest kolo ?

            • ufoncz  

             Dva lidi mi psali, že to tama projeli/pronesli (tu červenou), takže to asi jde.

            • hekynen  

             Já to tama lezl před cca měsícem s báglem. Asi by kolo přenést šlo. Do jedné ruky kolo, do druhé řetěz. :)

            • o.unca  

             Je to na pi.., když jseš sám, to jsem se fakt orosil hodně než jsem se přes to dostal… Pokud je lidí (ale těžko tam někoho dostat…-) víc, tak se to dá podat a je to OK.

  • ufoncz  

   V pondělí ráno-dopoledne budu zase v Třebíči, nenašel by se tu nějaký laskavý místní MTB průvodce, co má taky zrovna v tu dobu čas a chuť na společnou vyjížďku?

   Pokud ne, neví tu aspoň někdo, jak je to se sjízdností kolem Brtnice, nebo kolem Rokytné? Je to pro MTB doporučeníhodné?

   https://mapy.cz/s/1OTtD

   https://mapy.cz/s/1OTvf

   Díky.

   • ondra1534  

    Rokytnou jsem šel pěšky minulej víkend. Taky to mám v plánu někdy projet. Do Tavíkovic by to mělo být z velký většiny v pohodě. Sem tam spadlej strom, případně pár kamenů. Nic, co by neměl být problém rychle přenést. Za Tavíkovickým mostem tam byl delší trochu těžší úsek, ale řekl bych, že to taky nějak půjde. Nejhorší je úsek od rozcestníku Pod oborou – lávka do Čermákovic. Jsou tam popadaný stromy přes pěšinku ve srázu a dost to klouže. S kolem to bude dost trápení.

    Celé údolí bylo letos součástí Loudání mimochodem :D

    Celkově je to tam moc pěkný.

    • Lada,s  

     Kus Rokytné jsem jel teď v neděli. Konkrétně úsek Ujezdský mlýn – Bendův mlýn.

     https://mapy.cz/s/1QWfl

     Je tam pár míst podobných jako na fotce, takže na 14km je to asi celkem 200m nošení. To si myslím že se dá přežít

     Jinak docela jezdivý trail. Není to ani nijak zarostlé, tuším že dva krátké úseky trochu kopřiv, jinak nic. Rokytná je ted skoro totál suchá.

     Celý záznam tu: https://www.strava.com/…s/1086378471

   • Tehu  

    Tu Brtnici si dej opačně, ať jedeš údolí řeky pokopecku od Brtnice k hradu a do Primelkova, je to tak zabavnejsi ;)

    • ufoncz  

     Tak nakonec jsem Brtnici i Rokytnou odsunul – nechtěl jsem nikde bloudit a jezdit kopřivama, takže jsem vsadil na jistotu kolem Dalešické přehrady. A tam jsem samozřejmě kufroval, jezdil kopřivama a přenášel kolo obsypán kloši jeleními až běda :-). Nicméně dojmy z pěkných míst převážily a ten nedostatek informací z Třebíčských bonbonků o nevyznamnej kousek snížím.

     Víceméně okruh ze Stříteže u Třebíče, jižní strana Dalešické po červené TZ, severní po zelené TZ i se zajíždkou na pěknej trailík u Balatonu nad Vladislaví se vešel pod 54 km a tří hodin dvaceti minut. Bez kufrování a s lepší výkonností můžete počítat tak kolem tří:

     http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?…

     Co neminout a na co trochu bacha – https://mapy.cz/s/1Ppm6

     1,2 – žlutá kolem Markovky je moc pěkná, ale kdo nemá rád kopřivy, ať se horní části k Dobré vodě vyhne po vedlejší cyklotrase

     3 – pěknej, ale hodně těžkej sjezd (je to na těch fotkách s oblýma balvanama)

     4 – tlačení do strmého kopce nebo po rozervané cestičce ve svahu

     5 – odbočka (kudy nově vede i červená), co se snadno mine (a přelejzat na ni zpátky přes rokli za potůčkem je fakt horor)

     6 – moc pěknej úsek, pěšinka, nějaké kořeny, novej dřevenej mostek…

     7 – zřícenina Holoubek a přilehlé skály – stojí za zajížďku i pokud nejdete na zříceninu

     8 – pěknej sjezdík, akorát v kempu se trochu diví

     9 – nejetelnej (posledních pár metrů) sjezdík k zátoce pod Kozlovskýma skalama, viz minule

     10 – ještě jedno přenášení přes dolík s potokem (možná to někdo i nějak přes ten ostrej šutrák dá, nevím)

     11 – vede ta pěkná pěšina mezi borovicemi od Kozlovských skal jen k tomu památníku, nebo někam dál? (nezkoumal jsem, už jsem myslel na to, že by bylo pěkné mít e-bike)

     12 – hodně pěknej sjezdík, ale na jaře byl lepší (zarostl dost)

     13–14 – trailík těsně kolem rybníka Balaton trochu připomíná Prýgl trail, rozhodně stojí za zajížďku (a dá se kdyžtak od Hostákova ještě přes pár dalších docela hezkých cest navázat) – to údolí Mlýnského potoka má podle mapy potenciál, ale nevím, jestli tam vede nějaká cesta. Ví někdo?

     15 – zpočátku je ta červená TZ pěkná, pak někde před Dobnavkou je tam těžko prolízatelnej padlej strom (a u něj zarostlo) a kousek dál ještě jedna překračovaná nedodělané práce lesáků

     16 – tady už ta červená momentálně nevede, zkusil jsem to po té staré značce, ale kousek před tou podle mapy lákavou pěšinou kolem potůčku nahoru se cesta zcela ztratila v džungli

     17 – tenhle výjezd má naštěstí jen pár kopřiv dole, pak je to i docela pěkná louka – na studánku nespoléhat, teď v červencu není skoro žádná voda ani v Markovce

  • gerrard  

   Neni to technicke, ale mam ten kousek moc rad mapa

  • ufoncz  

   Zas jednou vykopu mrtvolu:

   https://www.bike-forum.cz/…ica-nad-brno

   A zkusím rovnou dva dotazy – jel někdo v poslední době kolem Brtnice? A co žlutá Hostákov-Ptáčov, případně modrá Kobylinec-Ptáčov?

   • ufoncz  

    Tak si odpovim – oboje zminene krasa a parada, na zlute ve sjezdu se hupsne jen jeden strom. Zluta kolem Balatonu pecka, az nahore u Hostakova se tezi mrtvy smrky.

    Spatna zprava je totalni poprava pred par mesici jeste krasne pesiny Dobra voda->Hlubocek (zluta TZ k lavce).

    Ten severovychod od Trebica, kde prevladaji borovice a listnace, se asi jeste nejak udrzi. Smerem na Peklak, Kobylku a Marenku bych to asi nechtel videt.

    • Krutor  

     Od Třebíče po Jihlavu docela masakr, co není dole, to je uschlý a rezavý – pohled z okna při cestě vlakem do Jihlavy byl tristní. Kolem Blanska je to taky hrozný, ale Třebíčsko ještě horší

  • Khandy  

   prosim o tip na zabavne hravejsi traily (i kratsi useky) nejlepe v okoli Třebíče ale budu rad i za tip v blizskem okoli.

   sviznejsi lesni cesty, proste hafo korenu, prirodni skocky, sutry…

   snazim se hledat co to da ale moc uspesnej sem zatim nebyl :D projizdka po polnackach je fajn ale rad bych si vytipoval trasy kde bude i usek na vyblbnuti. Diky

   • miche  

    Tak to máš asi smůlu :-)

    Ale solidně se dá vyblbnout v samotné Třebíči

    • lokace Libušák
    • Lorenzovy sady u nemocnice a
    • meze u Polanky

    V blízkém okolí

    • kolem rybníka Lubí
    • zbytky lesa směrem na Ratibořice
    • něco kolem Vladislavi by se našlo (z Dobré vody do Vladislavi třeba)
    • Khandy  

     diky urcite vyzkousim

     pridam aspon to malo naco sem natrefil ja a prislo fajn… ruzne kolem jeleni hlava mmt jsou to spis bahenni lazne ale az to nebude tak prochcany tak urcite fajn lokace.

     • Jeffry.j  

      Zítra v sobotu 13.6. Je časovka na Jeleni horu v rámci závodu Mcrai cup. Z Třebíče směr na Budíkovice. kdyby někdo chtěl.

     • miche  

      Co se „težšího“ terénu týká je naprostá TOPovka směr Brno podél řeky Oslavy nebo Jihlavy nebo opačně, dojet vlakem třeba do Střelic a jet do TR :-)

    • ufoncz  

     Tím z Dobré vody do Vladislavi třeba myslíš tu žlutou TZ, kde loni před zimou odtěžili les a rozválcovali ju asi tak na šest metrů širokou dálnicu?

     Tím, jak tam ty lesní ostrůvky dostaly na prdel od kůrovca, nemám úplně aktuální info, ale obecně k tomu, co píšeš:

     Blízký okolí Třebíča

     • zelená TZ na Okřešice
     • žlutá kolem Balatonu u Vladislavi
     • červená TZ Číměř-Jirkasův mlýn
     • Nad Prachovnou u Vladislavi
     • modrá TZ od Kobylince (sjezd ke Klapovskýmu potoku)
     • žlutá TZ i její alternativa „V Bousích“ (směr od Hostákova k Ptáčovu)

     Vzdálenější okolí

     • Kobylí hlava
     • Chaloupky
     • údolí Brtnice
     • Eliášova myslivna a svahy na server od ní
     • Holoubek, nebo na druhé straně Kozlovské skály u Dalešické
     • údolí Chvojnice (vlakem do Kralic a pak napojit na Dalešickou)
     • miche  

      Jo, tak to jsem si neuvědomil, byl to pěknej sjezd až k chatám a řece … zničeno, beru zpět :-)

      Ono se toho hodně změnilo po kůrovci.

      To údolí Brtnice super, s tím souhlas, ale dlouho jsem tam nebyl.

  • mope  

   Chlapi je i něco zabavnejsiho/technic­tejsiho kolem Ledce nad Sázavou? Kolem sázavy asi něco, ale nic kloudného sem bohužel nenašel.. :-(

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse