• Biermann

  Ahoj,

  řeším nákup trenažeru na zimu a váhám co pořídit. Resp. přemýšlím co by bylo vhodné při následujících předpokladech / požadavcích:

  • Trenažer budu primárně používat já, ale bude ho používat i přítelkyně, takže potřebuji měnit kolo na trenažeru
  • Chci to používat se Zwiftem, rozhodně preferuju „smart“ trainer který bude mít odpor řízený Zwiftem
  • Jezdit budeme v bytovce, takže hluk a vibrace by měly být spíš menší než větší :)
  • Aby to byl podobný pocit při šlapání jako na silnici. Resp. aby se to od něj nějak zásadně nelišilo
  • Cenově řekněme někam do 20 000
  • Obě kola co do toho půjdou jsou na 12mm pevných osách

  Kdyby to bylo jen pro mě, tak bych voliv nějaký direct-drive model (Elite Direto nebo Tacx Flux Smart). Tím že tam ale chcu střídat svoje kolo a kolo přítelkyně, tak zas nevím jestli to nebude moc velkej opruz a nebyl by lepší wheel-on. Jinak co jsem koukal, tak minimálně u Fluxe je prý složitejší montáž kola s pevnýma osama, u Direta je to přý vyřešeno lépe). Pokud by měl někdo tip na dobrý wheel-on trenažer s jednoduchou montáží na pevné osy, tak si rád přečtu vaše zkušenosti s daným modelem. Díky.

  1 1
  • tomsam  

   Do bytovky Tacx Neo a pod nej podlozku pod pracku, ale to jsi asi slyset nechtel.

   0 0
  • gregorus  

   V téhle ceně by měl být asi nejtissi nový KICKR Core. Recenze je na dcrainmaker. Taky by neměl mít problém se simulaci prudsich stoupání na lehké převody. Pokud bys bral Flux, tak určitě novou verzi. Wheel on bych nebral, stejně to ve finále jednodušší mít nebudeš, v bytě tam nebudeš chtít nechávat venkovní pláště.

   0 0
   • Biermann  

    Díky za tip na ten Core, ten jsem jako novinku úplně přehlédl. Otázkou je tam ale asi jen dostupnost. V CZ shopech ho zatím vůbec nevidím a v Německu jsem koukal na bike-24 a tam dodací lhůta 2 měsíce :( Ale jinak vypadá dobře)

    0 0
  • Iwany  

   Čuz Za mě Elite Direto není problémový a Flux co jsem slyšel dost vracely..... Hlavně Direto je lepší poměr 14% co umí k fluxovi co umí jen 10%

   0 0
  • Pikaču  

   Neo 2018 na bike components za 25.

   Doporucujete koupit tak drahou a slozitou vec z Nemecka misto Česka? V pripade reklamaci a pod.

   0 0
   • jonti  

    Z Nemecka je to v pohode, z Anglie bych to nebral. Mel jsem Fluxe z wiggle a byl velky problem to tam zpatky poslat, posta o dost drazsi nez do nemecka a taky podminky reklamace o dost horsi.

    0 0
    • jannk  

     z Anglie nebrat! tam se jezdi na opacne strane silnice! Nekompatibilni s vetsinou obyvaku v Cesku!

     0 0
     • Delkim  

      Aha, tak proto tam jsou přehazovačky, převodníky i kazety na levé straně.

      0 0
  • Pikaču  

   Jeste bych mel asi amatersky dotaz. Kdyz na trenazeru bude kazeta pro silnicku 11 sp 11–34 a obcas tam budu chtit dat horske 11 sp 11–42z? Bude horske radit bez nejakeho stelovani?

   0 0
   • Raf  

    Nemyslím, shimano 11 silniční ořech a kazeta jsou širší, než shimano 9/10/11 MTB kazeta, pod kterou se na silniční ořech musí dát podložka.

    0 0
   • MirekZ  

    Koupil jsem Wahoo Kickr 2018 a dodávají ho s 11-kazetou Shimano 11–28. Funguje bez problémů s mým gravel kolem osazeným Sram Force 1. Stejně tak bez problémů s manželčiným horským se Sram GX Eagle. Samozřejmě chybí jedno kolečko a řazení není 100%, ale to druhý je jen o nastavení. Tak třeba bude pro někoho tahle informace užitečná.

    0 0
  • Delkim  

   Jednoznačně Elite DRIVO. Dá se kolem 20 tisíc koupit. Loni stálo 30. Teď je nový typ DRIVO II a tak se doprodává loňský typ!

   Drivo je špička a v ceně kolem 20 tisíc nemá konkurenci.

   0 0
   • Pikaču  

    Tak posli odkaz kde se da sehnat za 20? V CZ za 25. V německu za 999€. Stejne jako aktualni tacx neo. Drivo II je o 200€ drazsi.

    0 0
  • Smazaný účet  
   0 0
   • Smazaný účet  
    0 0
   •  jarek1  

    quobo smart digital plusko

    v zimě a při pooperaci užívám, je za asi 8000 z aplikace si chytře smartsky mění odpor podle trati nebo testu, , vykon W měří taky, ale na základě svého vlastního vypočtu z rychlosti a brzdné síly, kterou nastavuje přes ANT+ nebo snad BT podle profilu trati. krom toho je možno ještě samostatně po stupních přibrzdit a to taky z aplikace., žádná lanka od rodel, appka byla zdarma myslím na pul roku, něco je v ní free furt, ted nemám nainstalováno. ale upozorňuju, že pro mne to žádná zábava není, pouze v krajní nouzi a tak hodku denně nadvakrát.

    0 0
   • Pajaa76  

    Mám Tacx Flow Smart právě z toho Decathlonu a jsem spokojen na Zwift super za ty peníze.

    0 0
    • Smazaný účet  
     0 0
    • jIrI___  

     Umí ten Flow Smart automaticky měnit odpor podle profilu trati ve Zwift?

     0 0
    •  jarek1  

     Prosím tě, nemůžu najít uplatnění pro dvě profilovane gumicky, které z balení TFSmartu vypadly a nemám je kam vložit a už používám TFsmart bez potíží. A ještě jeden dotaz: lze nějak vystředit rozumně zadní kolo oproti válci u brzdy. Loni jsem užíval Elitě Smart a tam byla otočně nastavitelná obě upínaci lůžka a tady se mi zda ze jje možno využít stoupání šroubu jenom na jednom z nich a pak je moc velké predpeti stojanu. Dík a omluv češtinu muže za to tablet.

     Dík

     0 0
   • Prazak0  

    Rozhodně bych nebral Elite Qubo digital, ten mám a ukazuje hausnumera. Jednam měřený výkon vůbec neodpovídá reálným hodnotám, dále křivka pro každý stupeň zátěže je jiná, tj. pokud si dám nejlehčí stupeň, tak na tytéž watty se nadřu více než na stupeň 4. A dále, ani nejlehčí stupeň není takový, že by mi dovolil použít převody, kterými jezdím po rovině, např. 50/18.

    Mám verzi, která měla vlastní měřicí konzoli, ne verzi smart, jelikož jsem chtěl bez tabletu. Ale chodí to i s tabletem. Nevím, jestli verze Smart B+ bude jiná. O Elite Qubo digital lze dosti přečíst na internetu v angličtině, lidi popisovali problémy, které jsem sám zažil, hodnoty wattů asi poloviční, z mého pohledu horší i to, že každý stupeň ukáže ty watty jinak, tj. watty, které bych utáhl na st. 4 bych nebyl schopen na st. 1.

    Já osobně bych bral asi Satori Smart 2400. Watty tam taky nejsou zcela přesně, ale co se lze dočíst, tak to je v udávaných mezích odchylky 10%. Dle některých měření, tj. porovnání s klikovým wattmetrem ukazoval dokonce o něco méně, dle jiných zas více. Zkusil jsem si ho v Decathlonu, na lehkou zátěž jsem bez potíží jel s těžkým převodem, zhruba jako po rovině. Vzadu to kolečko má povrch z kovu, takže nedochází k opořebení jak u Elite, možná malinko hlučnější.

    Za ty udávané peníze nejde čekat asi žádné přesné watty, tj. nepřesnost do 2%. Ale i tak by se to nemělo chovat jak ten zmetek Elite. Ten jsem kupoval v Hup na kolo, reklamaci mi neuznali, takže od té firmy v životě nekoupím ani maličkost.

    Jinak Satori Smart bych asi koupil v bike24 za 199 Eur, ten Axit to stejně bude mít od nich, jen si k tomu přirazí. Koupit přes Axit má význam pro někoho, kdo nechce objednávat z německa, např. nemůže platit kartou přes internet.

    0 0
  • Pajaa76  

   Tak záleží na čem poběží Zwift. Pokud to bude BT zařízení jako je telefon, tablet či třeba mac tak vlastně nic. Trenažer má jak ANT tak BT propojení. Pokud to bude ne-BT zařízení, potřebuješ ANT USB. Připojí se jako kontrolovaný trenažer – takže podle profilu tratě mění sám zátěž (ale i při jízdě za někým). Kadence je ale odhadovaná. Já si spáruju svůj vlastní snímač na klikách, maželka používá hodnoty od Tacxu a nevadí ji to. No pak je dobrý propojit pulsmetr. No a i Wahoo Bolt ho umí ovládat takže pro ne-Zwiftaře si myslím taky dobrý :)

   0 0
   • Smazaný účet  
    0 0
   • milan.v  

    Já si myslím, že ty hodnoty kadence z trenažéru nejsou nijak rozdílné od těch z wattmetru, doteď jsem měl v trenažéru zimáka a používal hodnoty z trenažéru.

    0 0
    • Pajaa76  

     Tacx Flow prostě odhaduje kadenci podle rychlosti a je to fakt plus minus autobus. Senzor kadence umístěný na klikách je 100%. Někdo to řeší někdo ne. Já mám rád reálné údaje.

     0 0
     • Smazaný účet  
      0 0
      • Pajaa76  

       Tak výkon a rychlost je jasná už z principu trenažeru a umí to změřit. Pro kadenci neboli frekvenci šlapání ale musí být čidlo umístěno na klikách nebo botě. To že výrobce uvádí i frekvenci je možné ale třeba u toho Flow Smart je zdůrazněno že jde o informativní hodnoty tedy neměřené. Oni vzhledem k dávanému výkonu a rychlosti prostě ty otáčky odhadnou.

       0 0
      • Pajaa76  

       To je pouze překladatelský šum. Doporučuji mrknout na uživatelské manuály kde zajisté není žádná kapitola o montáži čidel ;)

       0 0
      • Prazak0  

       Můj Elite Qubo Digital měří kadenci nepřímo. Čidlo tam není, snad jde přidat. Ale záběry klik způsobují, že pohyb zřejmě není se stále stejnou rychlostí, z toho to nějak snímá. Přijde mi, že to odpovídá, celkově. Ale jsou tam krátkodobé nesmyslné údaje, jak dolů tak nahoru. Zkrátka neměří to přímo, ale vypočítává to. Přitom třeba při přeřazení na těžší převod a zhruba stejném výkonu pozoruji pokles kadence. Přitom nemám problém točit delší dobu na 90.

       Co jsem zjištoval Satori Smart, tak tam to bude podobné, snímač tam nebude, ve smyslu magnet na kliku, nic takového. Ale kadenci v zásadě není třeba měřit, pokud zná člověk rychlost a převod, tak lze naprosto přesně z toho vypočítat. Z mého pohledu je otázka měření wattů, jednak přesnost, dále aby odchylka byla stále stejná. Měření wattů zajímá stejně jen lidi, co nemají wattmetr na kole, jinak je lepší ten. Tam pak je srovnání s jízdou na silnici a jízdou na trenažeru. Já venku měřím jen rychlost, případně beru do úvahy i vítr, ale watty neměřím. Někdy měřím tep. Dle TF jde pak porovnat jízdu venku a na trenažeru. Samozřejmě v teple doma bude TF vyšší než nyní při jízdě v chladu.

       0 0
       •  jarek1  

        Domnívám se, že kadenci udává podle nárazů na kliky a tím i změny síly v úvrati. Myslím, že nikdo nešlape dokonale dokulata. Soudím podle toho, že při přeřazení dolehka když se motají kliky chvilku naprázdno, ukazuje nesmyslné hodnoty. To, že Quobo smart + watty dopočítává, jsem psal. Jak přesně, nevím. Je ale fakt, že. na rovině nejsem schpen se dostat k reálným číslům – dle mého odhadu ukazuje málo v porovnání ze zkušeností v testech v reálu.

        0 0
        • Prazak0  

         Tak já nepsal o nárazech na kliky, spíš jen o tom, že síla na kliky během otáčení není stále stejná. Zhruba to celkově měří dobře, dle mého odhadu, ale jsou tam výchylky, jak dolů, tak i nahoru. Qubo smart watty dopočítává, to je zřejmé. Má kalibrační křivky pro každý stupeň, takže dle změřené rychlosti (rychlost otáčení se měří, to je jediné skutečné měření) pak určuje watty. To dělají i jiné trenažery. Ano, ukazuje výrazně méně, asi polovinu toho, co by bylo skutečné. Horší ovšem je, že pro každý zátěžový stupeň ukazuje jinak. A taky nemůžu užít normální převody na rovinu, musím mít jako do kopce. Tohle mi vadí nejvíc.

         Co já naopak od trenažeru chci: rozumná odchylka, tj. do těch 10% reálné hodnoty. Pro různé stupně zátěže stále zhruba stejná odchylka, ne zas jiná čísla, aby nešlo porovnat ani mezi sebou. Prostě watty při st. 1 musí být totéž jako na jiných st. zátěže, s malou odchylkou, ne zcela mimo. A dále to, že tam bude možné mít lehkou zátěž, jak když člověk jede po rovině. Tohle Tacx má, zkoušel jsem, na Elite Qubo to nejde, musím mít převod jak do kopce.

         0 0
         • milan.v  

          Když trochu přitlačíš, tak budeš mít i trenažér, co ti neukazuje nesmysly…

          0 0
          • doubleingram  

           Zwift poteebuje pro zavod nejake parametrove dane trenazery, nebo je to jedno?

           If jedno, tak zavodit s nekym je mimo, pac mu to muze ukazovat kraviny a pak to neni spravedlive.

           0 0
           • milan.v  

            Zwift má databázi všech trenažérů s výkonovými křivkami, po kalibraci nemůže ukazovat zcestná čísla…

            0 0
            • Twitko  

             a kdyz mas zkreslenou kalibraci ? A nemusi byt nutne umyslne, treba jen spatne zkalibrovany nebo nezkalibrovany vubec ci delsi dobu …

             nekde jsem o tom cetl zminku … mne to prijde uhozeny .. ta kooperace, zavody, interakce atd. to vse asi melo byt zpestreni toho, ze slapes jak magor doma v obyvaku, aby ses nezblaznil. Trocha zabavy .. nic vic, jenze nekteri z toho (zase) udelali modlu a jsou schopni vymyslet, jak to zaonacit aby „vyhrali“. Je to podobny jako se segmenty .. pokud to beres jako zabavu, pak super, ale pro nekoho se to zmenilo v posedlost napln zivota i za cenu podvodu …

             0 0
             • doubleingram  

              Temer vse se da osulit. Otazka jak easy.

              0 0
              • Twitko  

               no ja jen, ze by s tim mel kdokoliv, kdo vstupuje do techto „virtualnich zavodu“ na jakekoliv platforme, pocitat. A s vedomim, ze se da „osulit vse“ tedy vubec neresit nejakou „spravedlivost“ ci fair play a brat to cele s rezervou, humorem a nadhledem.

               0 0
              • myreczech  

               přístup k těm virtuálním závodům má každý svůj…jsou kusy co to šulí vědomě i nevědomě…no a honit se s 40 kg japoncem co „má“ 300W FTP není moc motivující…:)

               kamarád třeba věřil slepě číslům z waťáku a zázračně vyhrál co mohl…neměl ho zkalibrovaný a dával tak +50w…a hned byl jinde…

               nejlepší srovnání je pak závod typu CVR WORLD CUP…stejné trenažéry, adekvátní hmotnosti, stejné podmínky…to doma člověk nikdy nezajistí…

               https://www.youtube.com/watch?…

               0 0
             • gregorus  

              Tak hlavní faktor není kalibrace, ale nastavení hmotnosti jezdce. Pro běžné závody se to nijak neřeší. Pro národní mistrovství na zwiftu myslím byla nutná nějaká registrace.

              0 0
             • Prazak0  

              Během dne jsem nestíhal, jen krátce dodám, že hodnoty, co mi to ukazuje neodpovídají kalibračním křivkám, co má trenažer v manuálu případně na krabici, v které to prodávají. Tam nějaké křivky jsou, ale když jsem srovnal s tím, co to skutečně ukazovalo, tak to byly jiné hodnoty. Já bych jen rád měl hodnotu, kterou bych mohl trochu srovnávat s jízdou po silnici. Reklamace neuznána, trenažer je funkční, tj. točí se a klade odpor, měření nezajímá. To bych koupil rovnou trenažer za 3 tisíce, mohl si tam měřit rychlost zadního kola a mít to jako hodnotu. Větší hodnotu moje měření nemá. Můžu teda přepínat zátěž elektronicky, ale zas tu nesedí stupně, jiný stupeň ukáže jiné watty při stejném výkonu. Navíc ten odpor je dost velký. Možná použitelné pro výkonného závodníka, trénovat vysoké watty by nebyl problém, zvlášť kdyby ty watty měřil něčím jiným.

              0 0
              • myreczech  

               hele to je daň za ten poměr cena/kvalita…do 10.000 se blbě hledá něco co funguje dle představ…

               u toho Qubo rámu taky záleží na tom, jak jsi těžký, jak máš nafoulý plášť…to se nedá globalizovat na jednu křivku…na waty je vaťák, na kadenci také…za 5–10 už seženeš…a máš to přesně…relativně…

               na roadfeel nepotřebuješ FE-C trenažér, stačí kvalitní fluid, zatím nejlepší jednotku co jsem měl/mám je Kinetic…se setrvačníkem to nemá chybu…jen kdyby to byl direct drive a odpadly ty trable plášť/jednotka…ale to je zas cenově někde jinde…

               0 0
               • Prazak0  

                Já mám ježdění na trenažeru jen jako doplněk, nebo když prší ap. Takže investovat jsem moc nechtěl. Je to fakt, že watty to ukazuje jinak i dle toho, jak se nafoukne plášť. Tacx to řeší kalibrací. Ale ty Tacx, dříve Flow, nyní Satori, ukazují rozumná čísla. Odchylka 10% není málo, ale pokud je konstantní, tak tady jde říci, co za ty peníze člověk chce.

                Šlapat na místě je magořina, přitom výsledný efekt není velký. Takže optimální je v zimě zařadit i jiný druh pohybu a trenažer mít jen doplňkově. Přitom správně ukazující watty představují určitou zábavu, jak si to zpestřit, nemusím mít žádná videa ap.

                0 0
                • milan.v  

                 Jak pro koho, určitě pro většinu zábava pouhá informace o tom, jaké watty šlapu, není…

                 0 0
                • Delkim  

                 Výsledný efekt žádný? Mám ti poslat moje letošní výsledky? Z 90% díky trenažéru.

                 Plus řada profíků včetně třeba absolutní triatlonové špičky.

                 0 0
                 • kokoska.rokoska  

                  S triatlonisty bych byl opatrný – právě Sanders, kvůli výhradně indoor tréninku – odepsal loňskou Havaj.

                  0 0
                 • Prazak0  

                  Pokud pojedeš hodinu na trenažeru, budeš makat více než hodinu na silnici. Řekl bych, že z hlediska tréninku je naopak lepší ta silnice. Takže na stejný efekt se člověk daleko více nadře. Pro mně je jízda venku pohoda, šlapání na trenažeru se o přemáhání se.

                  Určitě je skvělé se v zimě připravit na jaro, nebo třeba na podzim v době deště mít trénink v suchu a hlavně ho mít. Ale jak to jen jde, tak jdu na kolo ven. Jinak ti profíci sledují právě hodně měřené hodnoty, šlapou a mají měřené watty velice přesně, má to pro ně velký význam. Já osobně bych dokázal šlapat třeba proti nějaké zátěži a s měřením rychlosti. Ale šlapat bez žádného měření, to by byl problém vydržet déle než 15 minut. Tak jsem šlapal před lety v jednom hotelu v zahraničí, kde měli jakýsi nevalný rotoped. Vydržet na něm čtvrt hodiny byl docela problém, bezduché šlapání, nevěděl jsem jak rychle, jen pocitem. Přitom určitý efekt to mělo, po čtvrt roce bez jízdy na kole jsem pak normálně sedl na kolo a odjel padesátku bez jakýchkoli potíží.

                  0 0
                  • myreczech  

                   no čumět hodinu do zdi to chce silnou vůli, ale pokud bereš Zwift jako interaktní zábavu s nějakým sociálním efektem…tak to funguje skvěle…stačí zkusit nějakou moderovanou skupinovou jízdu a nebo i závod v adekvátní kategorii…hodina uteče ani nevíš jak…a budeš koukat jaký čísla ze sebe nakonec dostaneš…

                   hodina na zwiftu se správným přístupem má daleko větší tréningový efekt než 2 venku…můžeš se soustředit jen na sebe…žádné distrakce, žádné nebezpečí…jen ty proti sobě…:)

                   0 0
            • Prazak0  

             Tak Elite Qubo digital, nyní jen ve verzi Smart, tam se problém asi týká starších ročníků. Já to kupoval v r. 2016, prodali mi možná rok či dva roky starý model. Takže v nějaké databázi asi budou mít kalibrační křivku pro uvedený trenažer, jenže nebudou mít pro každý rok výroby, to asi ne. Ty potíže jako já s tím mělo plno lidí, četl jsem na anglicky psaném internetu.

             0 0
          • myreczech  

           hele kolem vánoc bude v prodeji waťák na kliku…univerzál cca za búra (€159)…třeba to bude fungovat…:) pak můžeš jezdit vlastně na čemkoliv…stačí dumb fluid trenažér a můžeš v klidu závodit…

           https://www.youtube.com/watch?…

           https://www.iqsquare.com/

           0 0
           • doubleingram  

            Meni Q faktor, coz bude IMHO hlavni zabijak prodeje, otazka ostatni parametry samo.

            0 0
  • jIrI___  

   Potřebuju poradit, co všechno potřebuju v případě, že bych chtěl pořídit trenažer podporující Zwift a dění sledovat na notebooku. Nějak jsem se v tom zamotal. Potřebuju kromě těchto věcí ještě něco dalšího?

   „chytrý“ trenažer, např.Tackx Flowsmart,,

   USB stick ANT+ do notebooku,

   Zwift program do notebooku (je freeware nebo kde ho případně koupit?).

   Ještě mě teď napadlo, půjde do trenažeru upnout kolo s 12 mm pevnou osou nebo je potřeba dokoupit nějaký adaptér?

   0 0
   • myreczech  

    na pevnou osu bude potřeba redukce…

    https://tacx.com/…rainer-axle/

    jinak asi jen nějakou podložku na podlahu a větrák…páč je na tom celkem teplo a vlhko…

    0 0
   • milan.v  

    Program Zwift – zdarma není, jen nějaká zkušební jízda omezená vzdáleností, jinak musíš platit měsíční poplatek, teď nově USD 15,–…

    Pevná osa – záleží na trenažéru, např. ten tebou zmiňovaný Tacx Flow Smart má konstrukci udělanou na uchycení jejich rychloupínáku (budeš tedy potřebovat výše zmíněnou redukci, event. jinou), předpokládám kvůli speciálnímu tvarování, aby do sebe zapadl jak rychloupínák, tak ten mechanismus na trenažéru, který to celé dotáhne. Můj trenažér už počítá s oběma variantami a je automaticky udělaný na pevné osy a v případě rychloupínáku se tam jen dávají redukce.

    0 0
   • tomo_111  

    ahoj, pozor na chytry a ‚chytry‘, nejake tie starsie modely su oznacovane ako ‚smart‘ a vysielaju udaje ako rychlost apod do Zwiftu (a da sa s nimi jazdit), ale zataz na nich nie je ovladana Zwiftom. Elite to napr rozdeluje na smart trainers a interactive.

    https://www.elite-it.com/…ome-trainers

    Mrkni pripadne aj sem:

    https://www.dcrainmaker.com/…s-guide.html

    Za mna mi pride dobre, ked ti Zwift vie nastavovat zataz a ovladat trenazer podla terenu (hladaj technologiu ANT+ FE-C = c ako control), nutne to ale nie je. Niekto da prednost napr ‚len smart‘ trenazeru ktory ma lepsi roadfeel/krivku zataze apod pripadne je direct drive (napr Elite Turno), niekto za podobne peniaze radsej kupi Elite Rampa (FE-C, ale wheel-on..)

    Ant stick ano

    Zwift stiahnes for free (a po registracii mas 7 dni for free myslim), platis ale mesacny pausal (stejne tak ine appky ako rouvy, trainerroad…)

    Pevna osa zavisi na konkretnom modely, niektore to dokazu, niektore s adapterom apod.

    Od 2018 modelov maju skoro vsetky smart trainers uz FE-C tak sa zda, takze skor pri starsich to treba selektovat ak je to pre teba dolezite, aby si sa nenapalil na ‚supr nabidku‘ :)

    0 0
  • gallardo  

   Potreboval bych poradit s vyberem. Budu na nem jezdit jen kdyz to venku opravdu nejde, rekneme 2× tydne v lednu a unoru, 1× brezen. Proto nechci nic draheho. Chci propojeni na zwift. Upnuta bude silnicka.

   1. Tacx Flowsmart z Decathlonu za 6k
   2. Elite Evo Interactif z Decathlonu za 7,5k
   3. Elite Qubo Digital Smart B+ za 7,3k

   U toho prvniho mi prislo nerealny, ze jakmile jsem prestal slapat nebo i vic zpomalil, tak se kolo temer okamzite zastavilo a slapani tak bylo nekdy az lehce trhany. Je to specifikum vsech nebo by napr. vyssi model (elite rampa) tohle vyresil?

   0 0
   • Prazak0  

    Mám osobně velmi mizernou zkušenost s Elite Qubo Digital – ne ve verzi Smart, ale s vlastní konzolí či zobrazovací jednotkou. Jestli jsem nepsal v tomto vláknu, tak hlavní výhrady: 1. zobrazovaný výkon ani ne polovina odhadovaných reálných hodnot. 2. I nejlehčí stupeň zátěže neutáhnu na převod po rovině, vlastně na velký převodník vůbec, tj. nezvládnu ani 50/23. 3. Při reklamaci dovozce prohlásil, že trenažer je funkční, toto je nezajímalo. Možná Elite má novou verzi, co ukazuje správně, ale já jim už nevěřím.

    Elite Evo, tak tady se obávám, že to bude jen podobné E. Qubo Digital. O Tacx Flow Smart jsem uvažoval, vlastně ještě v době, kdy to mělo vlastní zobrazovací jednotku a ne ve spojení s tabletem. Zkoušel jsem v Decathlonu obojí, starší i současnou verzi, dle mého názoru nechodí špatně. Watty snad zobrazuje trochu vyšší, ale věřím tomu, že to bude v limitu 10%. Já osobně bych volil spíš Tacx Satori Smart. Má to sice mechanické ovládání zátěže, tj. přibližování magnetů. Ale je to zcela nezávislé na el. zásuvce, jsou tam jen dvě AA baterie pro vysílač. Pořídil jsem si a jsem spokojen. Watty se zdají rozumné, na začátku je kalibrace, trénink jsem poslat do cloudu a do Stravy apod. Odpor tu nedělá jako u Flow elektrický magnet, ale pevný magnet. Po zastavení se točí dál, než to dojede. Pocitově nevnímám nějaký rozdíl proti silnici. První stupeň mi přijde srovnatelný s jízdou po rovině. Zobrazované Watty mi přijdou reálné, najeté kilometry a rychlost se zdají trochu vyšší. nastavil jsem si reálný obvod kola. Zdá se, že ty Watty berou dle kalibrační křivky a rychlost nějak dopočítávají. Při rozjíždění chce roztočit ze začátku pomaleji, aby neproklouzlo, pak chodí dobře, špičkově jsem točil jen 300W, žádné prokluzování. Měření, jsou 2 aplikace, u jedné občas lítá hodnota, u druhé spojitější.Není zásadní problém, zajímá mě normalizovaný výkon. Může být dané malými změnami rychlosti při otáčení kliky, možná by toto ukazovalo i při měření na nějakém wattmetru. Celkově jsem spokojený, nějak ještě vyřeším zobrazované kilometry, ověřím to přes normální cyklopočítač daný na zadní kolo. Cena, v Axitu to mají za 6290, tj. jako Flow, akorát že toto je novější typ, Flow se běžně už nevyrábí, jen pro Decathlon.

    0 0
    • gallardo  

     Diky za osobni zkusenost. U toho Satori je blby, ze ma jen manualni brzdu, takze na zwift nic moc, jinak vypada fajn.

     0 0
     • Prazak0  

      Má ruční měnění stupně zátěže, ve srovnání s Elite Qubo Digital ale nejlehčí stupeň odpovídá rovině. Nejde to ovládat z tabletu, ale udělá to normální digitální záznam, kde to ukazuje rychlost, kadenci, výkon ve wattech a tep, ten zatím nemám, protože to chce přes BT nebo ANT. Já, pokud chci dát vyšší výkon, tak přehodím – na přehazovačce. Ta aplikace na Tacx je společná, takže je zcela jedno, na čem to najedeš. Podle přiřazeného trenažeru to dle křivky určí watty, takže jde to dávat na Stravu a asi i na Zwift. Aplikace je stejná jak pro Flow, liší se jen aplikace pro Android a mobilní telefon. Jedna je na ležato, druhá na stojato, pár detailů rozdílu, ale je fuk, jestli tam vzadu je Vortex, Bushido nebo Satori.

      0 0
    • Konzervák  

     Chtěl jsem se zeptat, když je kolo připevněné za osu k trenažeru z boků, hrozí prasknutí rámu? U kol na trenažeru, které mají celou zadní stavbu k tomu připnutou se to prý stává. Tak jestli v tomhle je nějaký rozdíl, když je to přichycené jen z boku za osu.

     0 0
   • Pajaa76  

    Mám Flowsmart a pokud jedu po rovině na Zwiftu, tak při cca 40km/h dokážu vycvaknout, dojít k oknu, otevřít a skočit zpět na kolo a mám tam cca 10–15km/h :). V 10% kopci z cca 12km/h se zastavím tak do 5s pokud přestanu šlapat, což si myslím odpovídá – takže co jsi testoval nebylo „vhodně“ nastavený bych řekl. O škubání nevím, ale jezdí mi na tom i 22kg kluk (od 30W do 130W) a necuká to s ním :) Za mě tedy Tacx Flowsmart který nabízí max za min cenu.

    0 0
    • gallardo  

     Diky, tak to meli blbe serizeny a v tom pripade mam jasno. Pujdu do toho Flow smart.

     0 0
     • Prazak0  

      Myslím, že tím chybu neuděláš, já se rozhodl pro Satori, jsem spokojený, ale dřív jsem uvažoval spíš o Flow.

      Jinak před lety jsem občas koukal na trénink jednoho cyklistického klubu, část lidí tam trénink měla veřejně, vlastně někteří do teď. Někdo tam jezdil na Satori, tehdy ještě ne Smart. To jsem ovšem nechtěl, já mám rád měření a čísla, což tehdy mělo to Flow. Dnes je to stejné, pokud jde o měření.

      0 0
  • Twitko  

   Jen tak pro případ, že by někoho ta zimní slota inspirovala k nákupu trenažéru, mám jednu radu – držte se co nejdál od značky Wahoo …

   Já před cca 3 měsíci koupil nový Kickr 18, a to hlavně proto, že o Wahoo recenzenti (Lama, DCR…) tvrdili, že je to „rock solid“ kvalita .. což možná dřív byla. Bohužel to, co Wahoo vypustilo do světa nyní, nelze označit jinak než SHIT Zjevně se rozhodli „katovat kosty“ a některé součástky nahradili levnější alternativou – ušetřili dolar, dva a ******* je na světě …

   Kickr Core – dost populární díky nižší ceně chcípně zčistajasna. Prostě jeden den jel, druhý už ne – neposílá ven žádný watty. Konec, zvonec, reklamace a jedině náhrada. Údajně nějaká elektronika – senzor. Problém je, že ten novej Core co dostanete udělá pravděpodobně to samý. Buď ten problém prostě vůbec nevyřešili a spolíhají se na náhodu, nebo už možná mají nový bezproblémový kusy, ale po světě „běhá“ spousta původních a nikdo neví co na vás vyjde. Já osobně si myslím, že stále netuší vo co go, protože některým lidem už nabízí bezplatný přechod na Kickr18 (to si taky moc nepomůžou – viz níže). Více informací – třeba na forums.zwift.com – vlákna o Kickr Core …

   Kickr 2018 – topmodel – problémy jsou 2. První je klikající zvuk, který může být různě silný – od slabého klikání, které ničemu nevadí (ale signalizuje závažnější trabl v budoucnu) až po rány jak z „řehtačky“. Druhý je tzv. „drone sound“ což jsou vibrace doprovázené silným zvukem – drnčením, vrčením (no jako dron). Různě silné, projevuje se jak kdy .. někdy vůbec, někdy ano a lehce, někdy je to takovej bordel, že se s váma třepe celý kolo. Bydlím V RD a tak to jde, se skřípěním zubů, přežít .. i když už jezdím jen když žena není doma, bo je to otravný jak pro ni tak pro mě … no a mít to v bytovým domě tak vystěhujete celej barák, nebo oni spíš vystěhují vás …

   Oba problémy jsou popsaný všude po netu … včetně Ytb

   no a mně se teď projevil další problém … v nízkých rychlostech tam něco drhne = docela drsně a vydává to kombinaci zvuků – skřípění a kvičení (jako hračka pro psy) … stačí to jen roztočit rukou a kolem hned pobíhají naše dvě čuby a mají radost, že si s nima asi budu hrát ..

   zcela zjevně tam něco drhne .. jsem laik, ale mně to přijde jak když jde do ****** ložisko .. nebo ten těžkej setrvačník „vypadává z váhy“ a začne vibrovat .. nicméně včera jsem celej ten bazmeg rozhodil až na prvočinitele – měl venku ložiska, osky, všechny ty převodní kolečka co po nich vede ten gumovej pás … zpracování moc neodpovídá krámu za 1.300 doláčů .. je jak kdyby to vyráběl Ivan někde v Rusku (ono to ostatně je dělaný ve Vietnamu) .. všechno mi přislo víceméně OK .. vše jsem promazal, poskládal, vypadalo to že OK, ale jakmile napnete ten pás, tak to prostě po chvíli začne chroptět znova … Sračka nesmírná … dávám tomu tak týden dva a hodím to do kontyšu … kua

   Takže ať to uzavřu .. pokud by vás napadl trenažér, tak Wahoo se nedotýkejte ani bidlem …To už si radši za ty love kupte vlastního negra, ať vám brzdí zadní kolo dvěma cihlama … jako trenažér to vyjde asi nastejno a navíc budete mít třeba řidiče, co vás bude vozit do hospody …

   0 0
   • Chlebovnik  

    Za měsíc jsem najel přes 1000 km na KICKRu 2017, v bytovce, a zatím jsem NAPROSTO spokojen.

    To jen tak jako protinázor ke kvalitě trenažérů značky WAHOO. =)

    0 0
    • Twitko  

     no pokud jsi si nevšiml, já píšu o modelové řadě 2018. To, že starší verze byly bezproblémové nikdo nezpochybňuje ..

     Ostatně to byl taky důvod, proč jsem do Wahoo šel … na netu najdeš spoustu lidí, co lomí rukama, že prodali svůj spolehlivý Kickr z minulých let a „upgradovali“ na letošní verzi … teď jim kliká a drnčí barák .. pokud teda vůbec jezdí …

     Já mám K18 necelý 3 měsíce, najeto cca 1.200km a je tak nějak .. na odpis …

     0 0
     • Chlebovnik  

      pokud by vás napadl trenažér, tak Wahoo se nedotýkejte ani bidlem

      To jsem si samozřejmě všiml, nicméně své zkušenosti s trenažéry 2018 vztahuješ na všechny modely WAHOO obecně.

      Já myslím, že to časem vychytají. Ale nejrozumnějším krokem je podle mě nákup loňského modelu na podzim při uvedení nového modelu. Ten starší už má zpravidla vychytané mouchy a cena bývá o něco lepší. Aspoň tak jsem to udělal já, a zatím se to jeví být dobrým rozhodnutím.

      0 0
      • Twitko  

       jo tak .. no já myslel, že jsem ten modelový rok vyznačil dostatečně .. Core je letošní (dřív nebyl) a KIckr 2018 mi přijde taky docela vypovídající. A že by teď někdo sehnal ještě starší model mi přislo nepravděpodobný … ale pravdu máš, že v té další větě to nebylo .. OK… takže

       ***pokud by vás napadl trenažér, tak nových modelů Wahoo se nedotýkejte ani bidlem … ***

       to ovšem neplatí pro někoho, kdo je otrávenej jak já .. ja už tu značku uz nechci ani vidět, a to ani kdyby vyráběli zvonky na kolo a já to vyhrál v tombole. Ale jinak ty jsi na to asi vyzrál … ta 17 je asi ta nej volba … co se spolehlivosti týká ..

       0 0
   • milan.v  

    Já jsem zde už o tomto problému psal, dokonce vidím, že jsi na to reagoval.

    Namátkově přidávám odkaz, ale ještě jsem to psal k nějakým reklamacím do Anglie, zkusím dohledat.

    Měl jsem Kickr Core, potkal mě přesně popisovaný problém s klikáním, u mě doprovázený zároveň rozhozením kotouče, takže mi o něco dřel, nešlo s tím otáčet, resp. dál jezdit. Potkalo mě to po cca 100km, takže můžeš být rád, že jsi ještě s tím tvým Kickrem dojel tak daleko… Popsaný problém se týká jak Kickru Core, tak posledního nejvyššího modelu Kickru, to jsem bohužel našel až v momentě, kdy jsem měl trenažér doma a potkalo mě to…

    https://www.bike-forum.cz/…y-zkusenosti#…

    0 0
    • milan.v  

     Koupil jsem na Sigma Sports Wahoo Kickr Core, který mi po najetých 100km začal vibrovat, hlučet, uvolnily se tam nějaké šrouby, díky tomu se to celé rozhasilo a z velmi tichého trenažéru se stal krám, se kterým se nedalo zatočit klikami okolo své osy, aniž by drhl a chrastil jak cikánský dvoukolák…

     Vzhledem k tomu, že tento problém je zjevný a hlavně se týká velkého počtu lidí po celém světě (což se bohužel začalo objevovat až posléze, když už byl tento nedostatkový trenažér objednán, zaplacen a čekal jsem na něj, resp. tyto informace jsem dohledal až poté, co se objevil ten můj problém), poslal jsem dotaz přímo do Wahoo, USA, odkud se mi dostalo naprosto neadekvátní reakce s požadavkem na zaslání faktury, sériového čísla trenažéru a že zkontrolují, jestli se na to vztahuje záruka… Na měsíc starý trenažér, resp. tento typ začali vyrábět někdy v létě… :-o

     Tak jsem jim napsal, že to je nesmysl, že už jsem jim napsal, že jsem ho koupil před měsícem v anglickém eshopu a jezdím na něm jen týden.

     No a na odpověď jsem čekal dva pracovní dny, to mi došla trpělivost a napsal jsem přímo do Sigma Sports s tím, že existuje zjevný a hojně se vyskytující problém, napsal jsem dotaz do Wahoo a stále čekám na reakci. V první moment mě požádali o to, zda-li bych počkal, co Wahoo, Wahoo nic další dva pracovní dny, zjevně se jim tón mé odpovědi nelíbil, ale kde je nějaká slušnost a vnitřní regule pro řešení stížností/pro­blémů/reklama­cí? Wahoo, USA asi na tyto věci kašle…

     Po pěti pracovních dnech mi opět došla trpělivost, zabalil jsem balík, připravil, objednal u Zaslat.cz a + odeslal do Sigma Sports, následně poslal email, že z Wahoo stále nic ani sedmý pracovní den, že to z jejich strany chápu jako neserióznost a že nebudu dále čekat, trenažér jsem si kupoval, abych mohl jezdit po večerech a ve špatném počasí.

     0 0
    • milan.v  

     …pokračování…

     Hned odpoledne přišla odpověď ze Sigma Sports na můj předchozí email, ve kterém jsem psal o problému a ještě jsem stihl natočit video s problémem, že to registrují a začínají řešit.

     Druhý den dopoledne přišel od Sigma Sports email s tím, jestli trvám na výměně za nový kus (můj původní požadavek), že se omlouvají, ale vzhledem k nedostatkovosti tohoto trenažéru bych mohl čekat do přelomu listopadu/prosince, než dorazí a budou mi moct poslat nový. No a pokud to tak je, jestli si to nechci rozmyslet a nechci prostředky refundovat. Po velmi krátkém rozmýšlení jsem souhlasil s refundací a do deseti minut mi přišlo potvrzení o provedení refundace.

     Na druhou stranu mě velmi zklamalo Wahoo, problém se může stát, i když zjevně hodili do placu špatnou sérii trenažérů (jako Tacx Flux minulý rok), ale způsob řešení/neřešení, to je alarmující, takže od nich si už nekoupím nic… To už sem ale nepatří.

     0 0
    • milan.v  

     POZOR!

     Wahoo Kickr Core má závažnou chybu, kdy dochází k uvolňování nějakých šroubů, tím napnutí řemene, atd.. problém vyeskaluje v naprosto nepoužitelné zařízení, které je obrovsky hlučné, závaží se točí šejdrem… Dokonce jsou na internetu v diskuzích lidé, kteří si nechali poslat nový trenažér, aby to zažili znovu, byl tam týpek, co i napotřetí, očividně se jedná o nějakou výrobní vadu… Teď začali posílat opravnou sadu se šroubem, ale pak je otázka, aby člověk trefil přesné napnutí, zas tak jednoduché to není, oba extrémy jsou špatně.

     Kickr Core jsem měl doma, natěšený, najel jsem na něm 100km a odešel, naštěstí jsem ho bral v anglickém eshopu, kde je slušnost a prozákaznický přístup, takže mi dali na vybranou, zdali chci nový (s termínem dodání ale za cca měsíc, tzn. začátkem prosince, je po něm obrovská poptávka), event. refundovat. Nechal jsem si refundovat, přidal a koupil Elite Drivo II 2019, takže se oklikou vracím zpátky k tomuto tématu… :o)

     Každopádně Kickr Core je nejtišší trenažér, než se vysypal, co jsem kdy jel a slyšel, tišeji to už opravdu nejde…

     0 0
     • Twitko  

      no pamatuju zes tu o tom psal, ale rikal jsem si tehdy, treba mel borec jen smulu a ja budu mit stesti … :-) prd … taky aby si nekdo nemyslel, ze to ze nema prave ted problem znamena, ze ho nebude mit za mesic, dva …

      no ja uvidim jak se to cyly vyvine .. jak jsem psal, ten klump jsem vcera rozebral na prvocinitele (trochu prehanim – elektroniku jsem nepajel :-)) ) promazal a uvidim … ale moc nadeje tomu nedavam …btw na nejaky „presny napnuti remenu“ sere Bilej Tesak .. tam o zadnym presnym nastaveni nemuze byt rec … celej ten napinaci mechanismus je, jak kdyby sis ho vyrobil ze stavebnice Merkur … a navic, co jsem cetl, ruzni lidi maji ty remeny (z vyroby) napnuty ruzne … dokonce nekdo radil to hned (jeste pred prvnim pouzitim) to napnuti hodne povolit … ze nedojde (snad) k tomu rozhozeni vyvazeni setrvacniku … atd atd …

      blby jsou dve veci : ze, ze ja uz zadnou reklamaci tohodle srace nechci … jako vymenu … takze jedine vraceni penez a to se budu muset (asi) domlouvat v Nemecku a uz to vidim v jasnych barvach …

      a dalsi problem je, ze k tomu mam Kickr Climb, ktery jsou dostal jako darek (ten funguje OK) ale pokud se zbavim trenazeru Wahoo tak mi bude Climb tak akorat na *** … takze dalsi starost co s timhle kramem a moc nevim jak reklamovat neco, co je naprosto v poradku, jen proto, ze neco jinyho v poradku neni … takze asi prodat, ale moc netusim komu a bez ztraty to taky urcite nebude …

      0 0
    • Pikaču  

     Tak proto se i jmenuje wahoo klickr core. Normalni provozni zvuk ;)

     0 0
   • milan.v  

    Na tomto videu se podařilo DC Rainmakerovi při testu hlučnosti v přímém přenosu odrovnat Kickr 2018 známým problémem, a to v lednu 2019, publikováno 24.1.2019… :-o

    0 0
   • chyna.cz  

    Za par korun tě zbavim starosti

    0 0
    • Twitko  

     no Kickr je naštěstí vrácenej, takže tyhlety starosti už pominuly … teď se jen potřebuju nějak rozumně zbavit Climba, který mi tu po Wahoo epizodě zůstal .. ten je super a plně funkční, ale s Tacxem nějak nespolupracuje, tudíž je mi k ničemu

     0 0
  • Twitko  

   jen pro uplnost zaktualizuju svoji anabazi s Kickrem. V polovine ledna se dosral tak, ze byl prakticky nepouzitelnej … takze jsem

   1. na Bike24 objednal a zaplatil Tacx Neo2
   2. teprve potom zacal resit reklamaci Kickra (opet u Bike24) s tim, ze jsem dopredu deklaroval ze ho nechci ani spravit, ani vymenit. Ze ho chci vratit a $ zpet a pokud ne, takze mi ho nemusi z Nemecka ani vracet, at ho hodi nekde do garbage kam patri … jo, byl to takovej pokus a predpokladal jsem ze me s tim Nemci (kupoval jsem ho na BIke24) vyfakuji … protoze trenazer uz jsem mel skoro 3 mesice.
   3. Nemci mi napsali at ho poslu zpet – postovne platili oni. Krabici jsem mel nastesti schovanou, stejne tak jako veskery prislusenstvi …
   4. do par dnu mi dosel email ze reklamaci uznavaji a penize vraci .. dnes je mam na ucte. Klobouk dolu a s Bike24 spokojenost (ostatne jako vzdy). Tim je pro me zivotni kapitola „Wahoo“ uzavrena.

   Neo2 dorazil v mezidobi … kratce receno .. DEN a NOC … nechci to zakriknout (tuk, tuk, tuk), ale vse jede jak po masle od prvniho okamziku. Kickr18 rozhodne nebyl hlucny (kdyz byl novy a bez problemu), ale Neo2 je opravdu tichy a jeho chod je vyrazne hladsi. Tezko se to popisuje, ale jezdi se na nem proste lip (a nemyslim, ze by to bylo jen tim, ze jsem na wahoo momentalne nasranej). Dokonce i manzelka, ktere je to uplne „nekde“ konstatovala, ze tohle „chodi“ zcela jinak. Diky tomu ze Neo ma spolecny kanal pro kadenci, vykon a nastaveni odporu se mi zjednodusilo pripojeni k AppleTV (kde mi bezi Zwift). Nemusim se tedy pripojovat pres Companion App a take mam pocit ze vse reaguje o fousek svizneji (muze by jen dojem).

   Lip mi chodi razeni. Nevim jak je to mozny, ale razeni na Neu chodi presneji hladceji a tiseji nez tomu bylo na Kickru. Pritom kazeta je ta sama (kupoval jsem extra svoji). Kolo na trenazeru je stale to samy, serizovani hazky jsem delal na Kickru, na Neo jsem to jen prehodil a vse chodi jak ma bez dalsiho stelovani.

   Na Zwiftu jezdim temer vyhradne free ride, vse bez problemu .. vcetne „Road feel“ .. ten ale moc nepouzivam, protoze mi tim „drncenim a klepanim“ pripomina Kickra kdyz umiral .. u Nea je to „funny funkce“, u Kickra to byla predzvest smrti :-) Mam z toho pokazdy husi kuzi na zadech :-) Mozna casem az trochu zapomenu si ten efekt budu uzivat. Zatim si uzivam toho jak je to tichy a „hladky“…

   A nevyhody Nea ? Je to vyrazne vetsi „krava“ nez Kickr a nema to madlo na prenaseni. Vzhledem k tomu, ze „jezdim“ v obyvaku u televize, trenazer vzdy stehuju – pred TV a po jizde zase pryc. Kickr se dal docela lehce prenaset a jak by kompaktnejsi tak se vesel v obyvaku do rohu hned vedle TV, kde ani zavazel ani nevypadal blbe .. Neo je vyrazne mohutnejsi .. vzdy ho stehuju z/do garaze (cca 15m) a docela blbe se nese .. neni ho poradne za co chytit.

   Co mozna funguje hur – zduraznuji MOZNA, protoze jsem to zkousel jen 1× a to jen na par minut je ERG mod .. prijde mi, ze Neo2 drzi zadany watty s ponekud mensi presnosti nez to drzel Kickr. Ne ze by to neudrzel, ale fluktuace mi prijde o malinko vetsi. Ale znovu – ERG mod temer nejezdim .. jel jsem kdysi jeden workout na Kickru a ted jeden kratky pokus na Neu, takze to muze byt mylny dojem. Zkusim to nekdy poradne.

   Nechci aby to vyznelo ze Neo je jasny zazrak a Kickr uplna sra*ka .. rozhodne ne, ty dva trenazery jsou si velmi podobne a velmi dobre. Pokud tedy funguji. Pokud by Kickr fungoval tak, jako prvni den, byl bych velmi spokojeny uzivatel a ani by me nenepadlo ze bych mel chtit neco lepsiho. Ted kdyz mam moznost srovnani mam dojem, ze Neo2 je proste o neco malo lepsi …

   0 0
   • tomo_111  

    dik za tvoje skusenosti!

    cenovy rozdiel 800 a 1300e by ale mal byt poznat (co sa ale maze v pripade kickr 2018)

    0 0
  • Twitko  

   Muj Kickr2018 stal (ted z hlavy) kolem 1.200 Eur. Starsi Neo stal podobne jako Kickr18. Neo2 ted stoji o fousek vic.

   Kickr Core je ta levnejsi varianta, ktera pokud by nemela problemy, pak by byla supr. V podstate nema skladaci nozky, ma o malicko mensi maximalni sklon a wattaz nez K18. Tedy nic zasadniho. Tichy by to melo byt stejne – ten prevod remenem je totozny jako u K18. Ja Core puvodne chtel (i kvuli cene), jenze v te dobe nebyl tak jsem vzal K18 .. vyslo to nastejno .. sere se to stejne .. jen kazdy trochu jinak..

   co se „levnejsi“ varianty tyka .. mozna jeste Tacx Flux 2 (ne S, ale model „2“) vypada nadejne – 800Eur. Ten jsem taky mel v hledacku, ale ten v okamziku nakupu jeste nebyl k mani. Otazka je, jak to u Fluxe2 bude se spolehlivosti .. on Tacx taky neni zadny synonymum 100% spolehlivosti … ostatne to byl paradoxne duvod, proc jsem se rozhodl pro Wahoo :-)))

   Neo2 je v podstate starsi Neo (jen nejaky drobny zmeny) a tim padem to je starsi, snad uz vychytana konstrukce (taky si uzivatele zazili pri uvadeni Nea svoje)

   .. starsi Flux mel taky svy mouchy, ten je ted nahrazeny Fluxem S a k tomu je Novy Flux 2 – opakuju .. ta „dvojka“, pokud by bylo vse ok, by mohl byt velmi zajimavy trenazer za „rozumnou“ cenu .. jenze to by chtelo zapatrat po netu … nejen oficialni recenze, ale i hledat problemy po diskuznich forech .. ja se spolehl na kanaly jako DCR a GPLama a tam o zadnyh problemech nebylo ani slovo .. a problemy jsem nasel, az jsem mel trenazer objednanej .. tedy trochu pozde …

   0 0
   • Delkim  

    btw za super peníze se teď dalo sehnat DIRETO, ten loňský model

    0 0
    • nomecz  

     oplatí se připlatit si za DRIVO II oproti DIRETO+ ?

     0 0
     • Delkim  

      Direto za mne NEBRAT!

      Jsem to SPLETL :) Měl jsem na mysli samozřejmě DRIVO :)

      Zkus se podívat na výprodej, jestli ho ještě někde mají. Rozdíl Drivo I a Drivo II je v podstatě nulový!

      0 0
      • nomecz  

       můžeš být konkrétnější proč DIRETO nebrat ?

       0 0
       • Delkim  

        Několik mých kamarádů ho testovalo a sám jsem si s dalšími několika uživateli psal, zajímal mne primárně ERG mód a ten byl dle jejich zkušeností v reálu v podstatě nepoužitelný!

        Myreczech to tady někde psal, snad i v tomhle vlákně asi rok zpět.

        0 0
       • Twitko  

        DIRETO se pomerne casto objevuje na diskuzich Zwiftu ve spojitosti “…neco nefunguje”. A casto je to jiz zminovany ERG (ale podotykam ze tomu moc nevenuju pozornost tak detaily neznam). Otazka je za co muze trenazer a za co Zwift, bo ten ma taky docela casto “softwarovy maslo na hlave”. Ja jen ze bych si, pokud bych nad Diretem uvazoval, tyhle fora poradne prosel

        0 0
  • mirorek2  

   Prosím o radu, uvažuji o smart trenažéru, dočetl jsem až sem, ale potřeboval bych se rozhodnout mezi Drivo II a Neo 2

   potřebuji něco robustního, co vydrží a nerozsype se

   https://www.bike-discount.de/…vo-ii-766653

   https://www.kupkolo.cz/…art_z106007/

   cenově je to cca 24 vs 32 táců, to je docela rozdíl

   0 0
   • Pikaču  

    No pokud bych bral tento finanční rozdil bral bych Neo 1 za 25. ( pokud se da jeste sehnat).

    Drivo me moc neoslouvuje. V listopadu 2018 jsem takto bral Nea a rozhodoval se podobně.

    P.s. kámoš ma 100 kg a fluxe. Ja mam taky skoro 100 kg a nea. Vse funguje zatim jak ma.

    0 0
   • Delkim  

    Drivo II

    Volba jasná.

    0 0
    • Twitko  

     Teda nehodlám se pouštět do disputace zda je lepší Drivo II nebo Neo2, ale přeci jen mě zarazil ten termín „jasná volba“ …

     Mohu se optat, kdeže je ten rozdíl, který činí tu vobu „jasnou“ ? (tedy snad kromě cca 200 Eur, které mi ale v této cenové relaci už nepřijdou tak kritické) … Podotýkám, nejsem hater Elite a nejsem zbožňovatel Tacxu .. je mi vlastně jedno co mám doma (pokud ten krám funguje jak má) a je mi jedno co si koupí mirorek2 :-).

     A když už jsme u té funkčnosti, pak bych možná poukázal na lamenty ohledně reakce na změnu odporu, které se v poslední době ohledně Elite objevují .. třeba http://forum.elite-it.com/viewtopic.php?… a nebo Zwift forum …

     0 0
     • milan.v  

      U Drivo II je změna odporu vylepšená, zrychlená, ERG mód jsem zatím na něm nezkoušel, takže nevím, jak to s ním funguje a jestli tam je nějaký výrazný problém.

      Očekávám, že upgradem FW ještě dojde k dalšímu zlepšení.

      0 0
      • Pikaču  

       Ma drivo Road feel? (Drncani po nerovném povrchu)

       0 0
       • milan.v  

        Nemá

        0 0
       • Twitko  

        no tak uprimne, cely RoadFeel je funkce na *** … brano ve smyslu jakekoliv uzitecnosti. Jako takova hracka pekny, ale podle me je pri rozhodovani az „ve ctvrtym supliku vzadu“ .. pochopitelne mluvim o supliku ve stole, co je odlozenej na pude :-)

        ale to je jen muj nazor, pochopitelne, pro nekoho to muze byt zasadni (i kdyz fakt nevim proc). To uz kooperace s Climbem by bylo mnohem vetsi terno ..

        0 0
        • Pikaču  

         Me to bavi.

         Je pravda ze pak ztrácí smysl „nejtissi trenazer“ kdyz to drnca a přenáší vibrace do dalsi mistnosti.

         0 0
         • Twitko  

          tak ja si to taky obcas na chvili zapnu a tu chvilku me to bavi(*), ale neni to zadna funkce na ktere by doopravdy zalezelo ve smyslu tento trenazer nebo tamten …

          (*) jen obcas proto, ze mi to az moc pripomina myho Kickra kdyz miril smerem k vecnym lovistim … stale z toho dostavam koprivku a musim to vypnout :-)

          0 0
      • Twitko  

       ano, Elite tvrdi ze je vylepsena a to tak, ze by mela byt 3× rychlejsi … toliko oficialni zdroje. Ja jen narazim na povesti, ze tomu tak neni – byt nemusi? . Proste nekterym lidem to chodi vyrazne pomaleji … nekomu az 10–20 vterin, coz lidem, co berou ERG trenink vazne, vadi … staci pohledat … Elite forum, Zwift forum, DCR … ja o tom vim prd – ve smyslu jak je to doopravdy … nijak jsem v tom nepatral. Vim o tom jen proto, ze se o tom pise a jak prolizam fora (nikoliv kvuli Elite) tak na to proste narazim tak casto, ze mi to utkvelo v pameti …

       jinak opakuju, nevim o tom poradne nic – Elite nemam, ten problem me netrapi, Elite kupovat v blizke dobe nebudu (bo uz trenazer mam) .. s Elite nemam zadny problem ve smyslu „hate“ … jen jsem konstatoval to malo co vim ..

       0 0
      • mirorek2  

       A na co je ten ERG mod?

       0 0
       • Twitko  

        ERG mód je režim, kdy trenažéru řekneš (ty nebo nějaký sw) jaký konkrétní odpor ve wattech má nastavit … třeba 250W a on ho drží, nezávisle na kadenci jakou šlapeš, nezávisle na převodu, který na kole zařadíš. Prostě neustále upravuje odpor tak aby tvůj výsledný výkon byl oněch 250 W. Používá se to při tzv. workoutech, což je nějaký konkrétně sestavený trénink – ať už si ho sestavíš sám nebo někde najdeš.

        0 0
        • mirorek2  

         Jo už chápu, to bude pro mne asi na druhé koleji, i když třeba se do toho pustím pořádně :-)

         0 0
     • Delkim  

      Při standardních cenách je ten rozdíl spíše 350 Eur a to už zase není úplně zanedbatelná částka, u které by Neo v čemkoliv zázračně vynikal.

      Ty lamenty na změnu odporu jsou nepochopením jak smart trenažér pracuje a špatným nastavením. Sám jsem po 14 dnech chtěl Drivo vrátit, ale pak jsem to vyřešil k maximální spokojenosti!

      0 0
      • mirorek2  

       To se nějak složitě nastavuje? Zkus mi to prosím trochu přiblížit.

       0 0
   • madik  

    Na bazaru tu zrovna někdo nabizi Drivo za 14k. To bude asi jeste lepší volba :)

    0 0
  • 1001100010001­11101  

   Na zwift jedině e-kolo :)

   0 0
   • milan.v  

    No, pár frajerů už to tak dělá, jinak si nelze vysvětlit ty jejich brutální časy…

    0 0
    • Delkim  

     Tyhle časy jsou ze skupinových jízd, když se rozjede nějaká grupa a všichni +5W/kg tak nemáš absolutně nárok se tomu jako jednotlivec ani přiblížit.

     A v dlouhých kopcích bacha, na některé jsem koukal, naposledy jeden zpochybňovaný borec z Asie… tak jsem si ho vygooglil a on tam několik let vyhrává série závodů :)))

     A jak jsem už psal, tuhle tam trénoval někdo myslím ze SKY, sázel tam přes hodinu v kuse +5W/kg.....

     0 0
     • milan.v  

      To jsou až neuvěřitelné věci… Ale občas narazím na někoho, kdo se kolem mě prožene v 10%ním stoupání třeba 12–15w/kg a jede takto poměrně dlouho, několik minut, to ve mně moc důvěry nevzbuzuje…

      0 0
      • Delkim  

       To je samozřejmě nesmysl… Možná má ZwiftPower a ne kalibrovaný wattmetr a nebo taky špatně/záměrně nastavenou váhu. Si nastav 25 kg a taky poletíš :)))

       btw klikni si na něj myší a uvidíš tepy (pokud má tepák) a hlavně aktuální watty

       0 0
       • milan.v  

        No, já jsem většinou v tom kopci rád, že jsem rád, takže ještě klikat myší… :o)

        0 0
        • Twitko  

         hele onehda jsem se docela bavil … slapal jsem nahoru na sopku tak nejak po svym = uz jsem pomalu koncil jizdu, nemaje ambice na zadny extra vykon jsem smrdlal po svym, tedy neco kolem 2w/kg a okolo nikde nikdo ..

         najednou v tabulce Zwifters nearby vidim za sebou dva dravce jak to perou oba kolem 3,5–4w/kg. Byli snad minutu a pul ode me, ale bylo jasny, ze to nebude dlouho trvat. Tak jsem si na jednoho kliknul (pouzivam Companion na ipadu) a sledoval tu akci „jeho ocima“ – videl jeho watty, nastupy na toho druhyho, ten mu to oplacel .. no jizda. Mezitim jsem si slapal to svoje (na svoji cestu jsem pochopitelne nevidel – ale to nijak nevadilo, jen jsem si kontroloval svoje watty v ty tabulce). No a najednou koukam, pred „sebou – stale koukam ocima toho borce“ vidim zoufalce ve znamym dresu (to jako ja). Proleteli kolem me takovym fofrem, ze jsem si nestacil ani zamavat :) :-) No tak jsem ten pohled zase prepnul na sebe .. podival se na ty dva jak mizi v dalce prede mnou a nejak ten kopec doslapal …

         asi kdybych si to „daval“ nebudu mit na podobny voloviny cas, ale takhle to byla docela zabava :-)

         0 0
         • Delkim  

          …hele, to je dobrý, teď předjedou toho lůzra co se tam plouží, nějakej vocas… tvl, to jsem já :))))))

          0 0
     • Twitko  

      >> A jak jsem už psal, tuhle tam trénoval někdo myslím ze SKY, sázel tam přes hodinu v kuse +5W/kg..

      ja onehda predjel Boassona Hagena … kdyz jsem ho videl pred sebou, oprel jsem se do pedalu a frnk a nez se kdo nadal, Boasson byl nekde vzadu (fakt nekecam) … jestli to ale nebylo tim, ze stal na kraji cesty :-) Uz asi nemohl … nebo mu nefungoval trenazer .. nekde jsem cetl ze pouziva Direto .. tak mozna resil proc mu poradne nefunguje ERG mod (trochu provokuju :-) :-) ,ale taky nekecam – opravdu jsem to nekde cetl)

      0 0
  • chyna.cz  

   zdravím hoši, chystám se pořídit si trenažer, budu ho provozovat s MTB a 27,5 koly.vepředu mám jednoplacku ovál 34z vzadu 11rychlostní hazku. otázka zní, jakou by jste doporučili kazetu?

   0 0
   • Smazaný účet  

    Pokud budeš mít fluidní, je to celkem jedno. Pokud budeš mít nějaký smart ovládaný Zwiftem nebo např. Rouvy, tak stejnou jakou ušlapeš venku, protože ta odezva je až nepříjemně reálná.

    0 0
  • Pikaču  

   Zajímá me jedna věc. Jak je to s přesností levných trenažéru oproti top trenažéru. Napr. Sice výrobce udava u tacx flow smart a podobných do 5% a napr. Neo ±1%.

   Ale je tomu skutečně tak. U Nea by se nemelo nic měnit. Ten první je třeba kalibrovat. Je závislí na tlaku v plášti ( ten klesa), opotřebení pláště, tudíž pak ten přítlak k plášti se zmenšuje. Našel jsem údaj že přesnost levných je někdy až 10% odchylka.

   *Tudíž borec co jede na levném mu ukazuje třeba 30 wattu vic ( u hodnot kolem 300w).

   Vaše zkušenosti,názory? Díky

   0 0
   • Prazak0  

    U Tacx Neo není přenos energie přes plášť, takže není třeba kalibrovat. Brzdná jednotka vzadu je místo zadního kola. Prostě je to něco jiného, asi bude i přesnější. Svým způsobem se dosti podobá trenažerům rotopedového typu, tj. pevná konstrukce. Jedny rotopedy od německého výrobce udávají přesnost do 2%, v ceně kolem 15 tisíc to jsou bohužel rotopedy, tj. má to jak svoje kliky, tak i rotopedové pedály. U toho, co jsou cyklotrenažery, tak tam to udává přesné watty až u dražších verzí. Mají nějakou reklamu, jak na tom maká Jiří Ježek, takže asi to má dobře nastavený posez. Tu toho Nea to znamená sundávat a nasazovat zadní kolo, i když já měním zadní kolo pro trenažer nebo na jízdu ven.

    Záleží, jaké jsou tvé požadavky. Já trenažer chápu jako doplněk a hlavně pro zimu. Watty jsou pro mě dosti zajímavé. Mám Tacx Satori Smart, přijde mi, že to měří docela přesně, chce to vždy nejdřív zkalibrovat. Pokud bych chtěl více zainvestovat, tak si radši pořídím kliky s powermeterem, kde ty levnější to změří do 2% přesnosti, ty lepší i 1%. Na internetu je více videí, na některých třeba Satori nebo něco podobného (Vortex), ukazovalo velmi podobné měření v klikách. Měření v klikách poslouží i venku, může tu být chyba, ale je stále stejná, takže je srovnání jízdy venku a uvnitř.

    Na trenažeru jezdím trochu jinak, víc kadenčné, méně silou. Venku než vyjedu ven z Prahy, tak to je nějakých 9–10 km, kde jednak buď klesání nebo stoupání, potom doprava, semafory, hodně mizerná vozovka. Takže mám úseky bez šlapání. Celkově ale trénink na trenažeru na jaře pomůže hodně, pokud člověk nejezdil venku, což je samozřejmě ještě lepší. S venkovní jízdou srovnávám tepy, venku mám nižší. Původně jsem měl trenažer Elite Qubo Digital, to ukazovalo hausnumera, takový trenažer resp. jeho měřidlo nemá téměř žádný smysl, radši pak mít bez ukazatele hodnot a měřit si sám. Tacx je něco dosti jiného. U těch levných to měří kadenci trošku nepřímo, dokoupil jsem si senzor kadence a nyní to mám přesné. Myslím, že treanžer co mám, dokáže dobře posloužit i hobby závodníkovi, který má velmi slušnou výkonnost a jinak má třeba kola docela drahá.

    0 0
   • rdx  

    Konkretni zkusenost s Tacx Vortex vs Quark. Vortex si vetsinou 15–20% pridava :). Coz by tak ani nevadilo, pokud by se na to dalo spolehnout. Ale ani pri dodrzeni stejneho tlaku, kalibraci je rozdil pokazde jiny. Takze tak.

    Na takove to domaci jezdeni je to celkem jedno, ale v intervalech se na to spolehnout neda.

    0 0
    • Pikaču  

     15–20% ukazuje vic. No to je docela dost.

     0 0
    • Prazak0  

     To by bylo na reklamaci. Ale je třeba odlišit dvě věci, co to krátkodobě ukazuje a potom průměrné watty za celé měření. Co jsem tak četl, tak krátkodobě tam bývají rozdíly, ale pak celkové hodnoty docela sedí. Pokud někdo zvažuje nákup dražšího trenažeru, tak já bych investoval spíš do wattmetru na kolo. Nakonec oni se liší i wattmetry, někde prodejci uvádějí i nutnost občasné kalibrace u nich. Ale jeden wattmetr na doma i ven dá velmi přesné srovnání.

     0 0
     • rdx  

      rozdil narusta se zatezi. Takze na 150w (quark) je Vortex nekde na ±160w, ale treba kolem meho Ftp 300w uz ukazuje pres 360 :) Data za celou jizdu jsou pak taky mimo. Je to sice uz starsi kousek, ale porovnaval jsem i data z dob kdyz jsem wattak nemel a nesedelo to rozhodne uz ani tenkrate. Ty cisla jsem jezdit rozhodne nemohl.

      0 0
      • Pikaču  

       No a teď s někým zavodis kdo ma je*ku a jede mu to 30–60 wattu víc.

       0 0
       • capo  

        jj, to se děje celkem hodně – mám stejnou zkušenost se svým – Turbo Muinem, když jsem nainstaloval wattmetr na kliku a celkem koukal že na ty čísla co jsem předtím jezdil v praxi zas tak nemám :)

        0 0
        • Rowdy  

         To je normální. Jezdím Zwift už třetí sezónu. Mám Kinetic Smart Control a za tu dobu prošel sbírkou revizí firmware. Ze začátku to chodilo podle nálady. Typicky se v průběhu jízdy asi nějak unavil a prostě se vykašlal na generování zátěže, ale Watty počítal. Jsem mohl po kopcích vyslověně lítat a měřilo mi to tak krásné watty, že jsem si říkal, že s tím bych i mohl i na Tour. Pak přišla aktualizace FW a já se nedostal ani na 200W. Pak zas přišla aktualizace … a já se ani nepřipojil. Pak zas update a zas se to zvedlo. No a tak dokola, až se to tedy tuhle zimu stabilizovalo jak z pohledu připojení tak z pohledu Wattů a konečně to vypadá věrohodně, jen už ne tak úžasně, což mě sice mrzí, ale asi se s tím musím smířit :-)

         0 0
         • Hator  

          Nevis prosim jak nahrat novej firmware do kinetic inride? Nejak se mi to nedari. Diky

          0 0
          • Rowdy  

           Netuším, nemám inride. Do tý samotný brzdy se to láduje přes telefon a tu jejich appku.

           0 0
   • Pajaa76  

    Pokud trenažér nedisponuje tenzometrem (strain gauge) – tak watty jsou plus mínus autobus a bez dalšího powermeteru (klika, pedál, náboj) to nejde srovnat do rozumné míry. Klidně bych těm 20% i věřil. Tenzometry mají většinou ty s kazetou na sobě (třeba Neo). Podle mě rozumná výbava je levný smart trenažér (třeba Flow Smart) a k tomu Stage, P1 nebo Assioma – celkem za cca 16–17tis. Na Zwift páruju výkon z pedálů ale stále mi Zwift kontroluje odpor dle profilu. No a dá se to použít i ven.

    0 0
    • Prazak0  

     Zcela nejlevnější trenažery, teda ne ty smart, mají možnost po doplnění snímače kadence a rychlosti zobrazovat watty. Nemusí to být vůbec nepřesné. Pokud trenažer má přesně změřenou křivku, tj. pro rychlost otáčení kola a daný stupeň, tak to neměří ani náhodou výkon, ale ten se určuje dle rychlosti otáčení. U levnějších smart mi přijde, že tam to bere do úvahy i tlak na kliku. Pokud např. stále jedu s otáčkami 85 nebo 90, nekolísá to nebo nepatrně, o jednotku nahoru, dolů, tak by měl taktéž držet i výkon ve Wattech. Ten ovšem tak stabilní není, záleží, pokud se tam krátkodobě zabere víc, myslím krátkodobě větší tlak na kliky, který není rovnoměrný po celou otáčku.

     Příště bych si koupil klidně nějaký levnější a watty dopočítával dle výkonové křivky aplikací Tacx. Ideální asi je pořídit si měření na kolo (já bych doporučil do klik) a takto si ověřit, jestli to sedí. Co jsem viděl videa na internetu, někde to sedělo velmi přesně. Jinde zas byla odchylka, tj. ukazovalo to více. Než zcela přesné watty možná velké části lidí stačí přesné srovnání jízdy venku a na trenažeru, což právě to měření na klikách (pedálech, náboji) umožní.

     0 0
     • jonti  

      U většiny jednoduchých fluidních trenažerů je problém, že olej po zahřátí mírně změní viskozitu a brzdí to při stejných otáčkách o něco míň. Proto jen měření otáček nemůže být přesné.

      0 0
      • Rowdy  

       Navíc dost záleží na použitých pneu, tlaku a přítlaku. Ono to může být celkem přesné, pokud se člověk s těma hodnotama trefí do parametrů, se kterým ta křivka byla určena. Něco drobně může dělat i počet drátů. Pokud byla křivka určena s kolem s 24 aero dráty, pak když tam dám výplet s 36 kulatými dráty, bude to ujetý. No a celá potíž toho je v tom, že člověk bez wattmetru nemá jak zjistit, že mu to utíká a o kolik. Fluidní brzda s wattmetrem v klice či pedálu je samozřejmě fajn, výkon alespoň nelže, nebo nelže moc.

       0 0
       • Prazak0  

        U těch drátů, tam to asi tolik neovlivní, ale tlak pneu a přítlak, to ano. Tacx má doporučení pro tlak a právě ten přítlak se nastavuje při kalibraci. Stejně venku jedu jinak než doma na trenažeru. Musím respektovat dopravu, díry, koleje, hrboly ap. na vozovce, odbočování v rychlosti atd. Takže kusy prostě nešlapu, nemělo by to smysl, musím limitovat rychlost. Navíc je to samé nahoru dolů, až dál za Prahou je to rovinatější. Ale i malé stoupání znamená jiné watty. Taky je podstatný vítr. V domácích podmínkách není problém držet kadenci velmi přesně, v řádu jednotek. Z jízdy doma mě ovšem velmi zajímá, aby měřilo pokaždé stejně, tj. abych mohl srovnávat. I posunuté měření může dobře posloužit a s venkem to je srovnatelné jen v omezené míře.

        0 0
      • Prazak0  

       Tady se jednalo o Tacx, myslím magneticky bržděné (oba, jeden zcela určitě). I ty zákldní od Tacxu jsou s magnetickou brzdou, takže zahřátí oleje tam není. Pokud dodrží desetiprocentní odchylku, což by mělo být, tak takové měření mi přijde užitečné pro velkou část lidí. Kdo je náročnější, tak měření na kole, pak to má přesné (i když kalibrace se dělá i u wattmetrů na kolo). Možná i tam je nějaký posun vůči realitě, ale předpokládám, že ten posun bude zhruba stejný jak u měření, co mají profesionálové, samozřejmě ti použijí to s nejlepší přesností, ale např. rozdíl 1 nebo 2% nevidím já jako podstatný.

       Blbé je, když trenažer ukazuje zcela nesmyslná čísla, což jsem zažil.

       0 0
  • DanStraky  

   Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaký z trenažéru by byl na zwift nejvhodnější a jaká jsou jejich úskalí? Zde v konverzaci se mi to moc nepodařilo najít. Vybírám mezi: Tacx flow smart, vortex smart, bushido smart, nebo flux smart.

   0 0
   • Pikaču  

    Vzdy bude lepsi ten kde sundavas zadni kolo. Tudiz flux smart bude nejlepsi volba. V decathlonu dokonce za dobre penize.

    Na tacx strankach mas porovnani.

    https://tacx.com/…ke-trainers/

    Za me je dulezitejsi presnost nez stoupani. Uz ti víceméně vse kluci napsali. A pak ta udavana presnost u tech ostatnich je spis potom 15–20%. Neustale kontrolovat tlak, přítlak, opotřebení pneu a kalibrace. Teda pokud ti nebude vadit ze ti trenazer bude ukazovat 60 wattu vic a budes si myslet ze je pres zimu elite jezdec z tebe.

    Za me teda flux z tech uvedených.

    0 0
    • mr.garisson  

     Mě se u těch pevných trenažerů nelíbí, že je to takové nepřirozené, pevné. Možná to má svoje výhody, ale v tomhle případě jsem šel raději do chytrých válců. Pokud používáš svůj vlastní wattmetr, tak to nehází ani chybu. Vím, že Elite nejsou moc přesné, ale jako zimní příprava je to super, když si watty skalibruješ podle tepu, tak to pak hází stejný čísla, jen musíš započítat chybu.

     0 0
     • Chlebovnik  

      To je sice pravda, ale válce postrádají jednu celkem zásadní tréninkovou fičůrku, kterou je ERG mód.

      0 0
     • Delkim  

      Tu kalibraci wattů podle tepů jsi ale nemyslel vážně, viď? To bude přesnější i pohled z okna :)

      Trénovat podle tepů můžeš, ale s watty to nemá nic společného.

      0 0
   • Pajaa76  

    Za chvilku budeme jezdit venku, tak na co teď shánět trenažer :) Já osobně (jako ekonomickou verzi) bych koupil levný smart a k tomu wattmetr – třeba Flow smart + Stages/Assioma Uno. Jednak budeš mít na trenažeru/Zwiftu vcelku přesné hodnoty, ale hlavně v létě venku můžeš pokračovat v tréninku. Na co je super trenažer, který měří přesně, když pak vyjedeš ven a nemáš watty?

    0 0
    • Delkim  

     Venku? Už teď??? Proč? Léto ještě dalekooo :)))

     0 0
     • Pajaa76  

      :)) Dříve jsem jezdil venku co to šlo. Ale jak jsem starší, zredukoval jsem počet kol, takže nemám zimáka a jsem taky pohodlnější a na Zwiftu ty 3h dám vcelku dobře. Tak proč se trápit venku. Ven vyjedu až je pěkně sluníčko, teplíčko (aspoň 15°), kamínky uklizený, díry zadělaný – abych měl prostě radost ;)

      0 0
     • milan.v  

      Tak, tak… Já jezdím na trenažéru i během sezóny, když není pěkné počasí, nemyslím si, že by to muselo být jen o zimním období…

      0 0
  • Pikaču  

   Kluk chce poradit ktery trenažér ma vybrat a my mu radime aby jezdil venku nebo válce apod…

   :(

   0 0
  • DanStraky  

   Válce moc nechci mám na nich špatný pocit a bojím se, že sebou hodím o zem. Je to asi o zvyku, ale stejně.

   0 0
  • Masaj13  

   Tak se rohoduji mezi těmito https://www.kupkolo.cz/…00s_z105269/ https://www.kupkolo.cz/…019_z102834/. Nebo nějaký jiný?

   0 0
  • Smazaný účet  

   Tak po 2 zimach s aplikaci Zwift s trenazerem Turno, chci konecne zkusit neco lepsiho. Pozadavek je stejny koncept “direct mount” nebo jak se tomu rika a hlavne aby trenazer umel drzet pozadovane watty.

   Kdyz jsem videl Kinetic R1 direct drive t-7000, myslel jsem, ze mam viteze, ale po shlednuti recenze od Shane Millera jsem usoudil, ze ani nahodou – prilis hlucne.

   Ma cenu se divat po necem jinem nez Elite Drivo 2?

   0 0
   • milan.v  

    Podívej se do vlákna k Drivu, měl jsem, přešel jsem na Tacx Neo 2, jezdím na něm několik tisíc km ročně, spokojenost.

    Jo a Drivo je hlučnější trenažér a má problémy s ERG módem, tedy některé kusy určitě…

    0 0
    • Smazaný účet  

     Neco jsem procetl, nedal jsi odkaz na konkretni tema. Nicmene se tam resily prevazne problemy s prvni verzi Drivo. Nevim zda je opodstatneny rozdil 200€ navic za Neo 2, podivam se tedy na nejake video recenze.

     0 0
     • milan.v  

      Já měl Drivo II, tzn. druhou generaci, najel jsem na něm přes 2tis. km, problémy s ERG měl i ten můj, šel na reklamaci, která byla uznána.

      A to pomíjím levné plasty, které drnčely + výraznou hlučnost, to se Elite u jejich nejvyššího modelu moc nepovedlo…

      Tacx Neo 2 má výkonnější HW oproti Neo první generace + vylepšení různých senzorů s přesnějšími výsledky, třeba to pro někoho nebude zásadní, dobře srovnané to je zde:

      https://www.smartbiketrainers.com/…cx-neo2-6991

      https://www.youtube.com/watch?…

      P. S.: Po více než 3tis. km na Neu bych už také mohl ledacos zhodnotit, resp. napsat takovou malou minirecenzi v příslušném vláknu…

      0 0
      • doubleingram  

       Koukam, ze i kdyz to stoji hodne, tak to jsou dost shity.

       Je neco v cenove relaci 10–15k na DD, co je obecne kvalitni a dlouhobe spolehlive, nebo to je vse loterie?

       0 0
       • milan.v  

        Kupovat si v této cenové hranici, koupím ten nový Tacx Flux, s jeho první generací jsem byl spokojený.

        0 0
        • doubleingram  

         Dik, koukam, ze s Eaglem ma asi smulu

         "Nekompatibilní s: SRAM (12rychlostní). "

         0 0
       • nzg  

        Ja mam odjeto 3tkm na Elite Direto plus manzelka nejakych 2tkm take dala a spokojenost.

        Mam to tedy od prosince 2018. Hlucne je nejvic kolo, respektive prevody, kdyz se jede na velkou.

        Pri pouziti ERG modu a male pily koukaji vedle me deti na pohadku a pohoda.

        Jedinej problem, co jsem vycetl na netu je praskajici remem, ale ten meni Elite do tydne. A to si myslim,ze je hodne take zpusobem pouzivani – je rozdil jet 300W frekvenci 90ot/min nebo 60ot/min.

        0 0
        • doubleingram  

         dik

         0 0
        • jonti  

         Strasne zalezi na zpusobu pouziti, kdyz jsem jezdil zavody, nebo rychlejsi okruhy a chtel jsem jet rychle i z kopce, bylo to kolo jako ventilator, na nejtezsi prevod jsem tocil frekvenci pres 100, a to uz hucelo fest.

         S tim ERG a malou pilou muzu potvrdit, ale mozna je to tim, ze na kole malou moc venku nepouzivam a je min sjeta nez velka.

         0 0
         • Delkim  

          Tvl co to máte s těmi problémy Driva??? Sám jsem to detailně popisoval, je to v nastavení.

          Mám Drivo 2 roky. Jezdím tolik intervalů jako asi nikdo další z celého bike fóra.

          A nemám jediný důvod ke stížnostem!

          0 0
          • Smazaný účet  

           Oni zas resi Direto :) mimochodem mas osobni zkusenost s Neo 2?

           0 0
          • jonti  

           To neni zadny problem, jen upozornuji, ze pokud jedes nejaky kratky usek z kopce (bez ERG), nebo interval okolo 500W, tak muzes mit nejtizsi trenazer na svete a i stejne z toho kola samotneho bude docela hluk.

           0 0
      • Schyzza  

       Ahoj,

       muzes to pls rozvest? Klasicky problem kupujiciho – Drivo2 nebo Neo2, nevim, resim, ctu, patram…furt nevim :))

       • kdokoliv, kdo by mel zkusenost/novou informaci o techto dvou trenazerech, tak prosim piste.

       Dekuji

       0 0
       • Delkim  

        Hele, ačkoliv maximálně spokojený uživatel Driva, tak doporučuji NEO.

        A důvod? Pokud budeš mít jakýkoliv problém, tak zákaznická podpora u Elite je asi to nejhorší, co na světě existuje…

        Takže pokud tam nebude výrazný cenový rozdíl, bral bych Neo 2!

        0 0
        • Schyzza  

         Taku dulezita vec, diky :)

         0 0
        • tomvi  

         Musím potvrdit, nic horšího fakt už neexistuje. Ani bych to asi raději ani nenazýval podpora!

         0 0
       • milan.v  

        Já mohu jen přidat své zkušenosti, zkušenosti člověka, co hodně na trenažérech jezdí, i přes rok, když to jinak nejde a zároveň vím, že je zde hodně uživatelů, např. Delkim :o) , co jsou spokojení i s tím, s čím jsem já nebyl…

        Drivo II byl pro mě první top model, který jsem si pořídil, takže jsem měl asi velká očekávání, kupoval jsem ho ještě za vyšší cenu, pak šel dolů, takže to se i odrazilo právě v mém očekávání. Bylo velké, tzn. kvalitní trenažér, udělaný v Itálii, který bude bytelný a zároveň mi nějaký čas vydrží. Místo toho jsem měl doma malý tank s plasty dětských hraček z Číny, drnčelo to, neseděla mi odporová křivka, úvodní roztočení klikami se rovnalo nástupu do spurtu, zkrátka byl jsem z toho zklamaný… A to nemluvím o skutečnosti, že se jedná patrně o nejhlučnější trenažér, který si člověk může pořídit, pro mě sice ne příliš podstatná vlastnost, ale stejně…

        Oproti tomu Neo 2 bylo jak pohlazení po duši – krásná tichost, řekl bych prakticky srovnatelná s nejtiššími Wahoo Kickr (měl jsem také doma Core), možnost mikropohybu, takže člověk se může drobně pohybovat do stran, přitom to je stabilní, kvalitně udělaný trenažér, plasty nesrovnatelné, odporová křivka mi vyhovuje mnohem více, dokonce se dá využít i bez napájení.

        Jediný problém jsem s ním zaznamenal s jedním FW a chybnými daty kadence, downgrade a využití senzoru kadence Garminu problém odstranilo, navíc teď je akorát nový FW, tak uvidíme, jestli bude ten alternativní senzor kadence ještě potřeba a už to opravili.

        Pokud bych měl kupovat znovu, tak opět Tacx, byl jsem spokojený dříve s Fluxem, nyní i s Neo 2 a jen tak se ho vyměnit nechytám, navíc má lepší HW na nějaké další věci, které prý Wahoo zamýšlí, tak uvidíme, co z toho vzejde, jestli vůbec… :o)

        0 0
        • Pikaču  

         Ja navazu na Tacx Neo (u me jednicka) ze ho mám necelý rok ( provoz pouze v zimě) a musim rict ze jsem naprosto spokojený. Tichý, přesný, spolehlivý. Byl bych spokojen i s Fluxem ( ma ho kámoš) ale chtěl jsem tichý ( absurd tichosti je funkce road feel kdyz jedu po kostkach o pulnoci kdy cely byt duni-lze vypnout) a libila se mi lepsi presnost a zadna potreba kalibrace.

         Navic jsem ho kupoval kdy nebyl neo2 k dispozici a za 25 tisic u němců, tady stál 31.

         0 0
        • milan.v  

         oprava: … které prý Tacx zamýšlí…

         Mám teď v hlavě Wahoo Elemnt Roam, takže přání otcem myšlenky… :o)

         0 0
        • jonti  

         Z toho jak popisuješ Drivo mám podezření, že jsi měl nějaký vadný kus, takhle se nechová ani moje o dost levnější Direto. Navyše ve většině důvěryhodných hodnocení, jako třeba DCRainmaker byly Drivo tišší než Neo.

         Jak může na chytrém trenažeru hrát nějakou roli odporová křivka, když se to nastavuje elektronicky?

         Mám zkušenosti jen z Fluxem a Direto, funkčně i pocitově podobné, výborné, jen ten Flux se brzo rozbil.

         0 0
        • milan.v  

         Záměrně jsem do toho svého hodnocení nepřidával subjektivní dojmy z vychytávek, které má jen Tacx Neo 2, jako je tzv. road-feel (mám většinou vypnuté), event. odlišnou jízdu z(s) kopce oproti jiným trenažérům, která více kopíruje reálnou jízdu. To druhé je ale natolik návykové a hezky vyřešené, že pro někoho to může být jedna z klíčových vlastností.

         road.cc – Tacx Neo 2 Smart Trainer – Near-flawless performance and some unique features: the current gold standard for indoor trainers

         Tacx NEO 2 Review | ZWIFT GEAR TEST

         0 0
     • milan.v  

      Teď je např. upgrade FW jen pro Neo 2, nově umí zobrazovat rozdělení výkonu na Edge 530/830, pro někoho může být zajímavá funkcionalita:

      Tacx Updates NEO 2 With ANT+ Right/Left Power Data

      https://www.smartbiketrainers.com/…er-data-8741

      0 0
      • Pikaču  

       @milan.v

       Co jezdis na trenazeru cely rok? Zwift? Co konkrétně? Nebo dalsi aplikace?

       Já jenom zwift (workouty a zavody )Uz asi dle počasí pomálu zacnu.

       Ptám se jen pro inspiraci pokud jezdis cely rok tak co konkrétně?

       Jinak sorry všem za offtopic

       0 0
       • milan.v  

        Teď už jen Zwift, střídám jízdy s občasnými závody, abych se zlepšoval.

        Dříve jsem otestoval několik dalších, zakládal jsem k nim i vlákno, abychom si případně vyměnili zkušenosti, ale moc lidí tam nepsalo…

        Tak třeba začne, když to rozproudíš… :o)

        Zwift/FulGaz/Ki­nomap/Rouvy a nebo jiná možnost …?

        0 0
        • Pikaču  

         Neee. Proudit tam nechci :). Ja jsem taky jenom na zwiftu z aplikaci. Spíš se mi nechce zacinat uz s workoutama kdyz jeste jezdim venku. Ale zapomnel jsem na social ride/group ride na zwiftu.

         0 0
  • Delkim  

   Btw zajímavá akce!!!

   0 0
   • bagr84  

    Mne prijde mnohem zajimavejsi predstavena H3. Jsem zvedavej, co jeste letos prijde, ale zatim pro me asi kandidat cislo 1.

    0 0
  • Vlastimil02  

   Ahoj všem! Mám takový dotaz, mám kolo pár měsíců, ale dost mě to chytlo a už mám pár tisíc najeto. Nyní jsem po operaci kolene a budu na kole moci rehabilitovat, proto hledám vhodný tranažer na doma. Upřímně tomu vůbec nerozumím, viděl jsem jen pár YT videí atd. Rád bych něco basic (cenově do 7–8 tisíc) a jde mi hlavně o to, abych si najetá data mohl trackovat do Stravy. Pokud to bude podporovat (v této ceně, hádám, bez automatického nastavování profilu dle Zwiftu) Zwift, tím lépe a beru to jako bonus.

   Přemýšlím nad těmito:

   1. Tacx Flow Smart (mají v Decathlonu, ale divné, že jinde jsem ho v CZ shopech nenašel…)
   2. Vzít nějaký (tip?) fluid non-smart trainer a dokoupit Speed and Candence Sensor od Wohoo například.

   V těch Elite se moc nevyznám, navíc se snažím koukat aby tranažer měl automaticky nastavitelný odpor tz. bez toho přepínače na řídítka. Velikost kol 28".

   Věděli by jste co poradit? :) Nejde mi o žádné závodění, spíše abych mohl šlapat doma než se uzdravím a budu moci zase jezdit venku. Plus to beru jako zpříjemnění na zimu.

   Díky moc!

   0 0
   • milan.v  

    Odeslání po skončení jízdy na Zwiftu do Stravy se nastaví a pak už půjde vždy automaticky.

    0 0
   • mikub  

    Tacx Flow Smart je vyrobený přímo pro Decathlon. Podporuje vše, co jsi psal výše (tedy nastavení odporu podle Zwiftu i upload na Stravu (což technicky dělá ten Zwift)).

    Určitě jsou lepší, ale tenhle, na takové to domácí projetí na zimu může klidně stačit.

    0 0
    • Vlastimil02  

     Děkuji! Píšeš, že jsou lepší… pokud se pohybujeme stále okolo této cen. hranice, můžeš mi napsat něco víc konkrétně, na co bych se mohl podívat?

     Díky moc!

     0 0
     • mikub  

      No, to tě asi zklamu. Nemám s trenažérama nějaké větší zkušenosti. K tomu Tacxu jsem taky přišel tak, že jsem šel do Decathlonu pro duše a najednou si ho odvážel :)

      Jinak obecně se tady berou jako příjemnější fluidní trenažéry.

      0 0
      • Vlastimil02  

       Tím myslíš jakože non-smart, jak píšu jako variantu 2)? Co koukám, tak je i tak těžké sehnat do 5–6K CZK nějaký fluidní non-smart například. Jelikož jde dokoupit ten senzor, tak předpokládám, že to bude fungovat téměř stejně, takže bych se tomu nebránil. Zwift neni priorita číslo jedna.

       0 0
       • mikub  

        Já jsem šel cestou toho řízeného trenažéru a ta interakce se Zwiftem se mi líbí. Jenom jak píšu, nemusí to tak mít každý.

        Pokud koupíš non-smart fluidní trenažér, je potřeba si pohlídat, aby byl podporovaný Zwiftem (tedy, aby byla známa jeho odporová křivka). Potom při zakoupení SPD-CAD čidla na Zwiftu lze provozovat, ale bez jakékoliv zpětné odezvy.

        0 0
        • Vlastimil02  

         Aha díky, tak to asi nebudu hrotit a koupit to v Decathlonu taky. :D Když bych se rozjezdil, tak pořídim ten Tacx Neo nebo tak a pokud by mě to naopak nebralo, tak to jednoduše prodám.

         Nevíš zdali si mám koupit i tu Tacx osu za rychloupínák? Nevidím to v requirements, ale vidím jí všude na prodej… Díky!