• pajucha

    Ahoj všem!

    Po dlouhém pročítání zdejší diskuze jsem se rozhodla pro koupi kola CRR 275, a to v nejlevnější variantě BASE http://www.rb-bike.cz/…crr-275-base. Zároveň bych si ale chtěla nějaké komponenty vyměnit za lepší a s tím bych potřebovala poradit :), jelikož jsem v tomto naprostý amatér :).

    Určitě jsem pro lepší pneumatiky – váhová úspora činí 700g :) Ale v dalších komponentech si nejsem vůbec jistá, ráda bych, aby kolo vážilo méně, ale zároveň chci zůstat pod cenou 30.000. S kolem nebudu sjíždět žádný hard sjezdy, tak základní vidlice snad stačí. Ale jestli se vyplatí investice do XT nebo SLX nevím :/ (váhová úspora by tam byla:) ).

    Děkuji všem za cenné rady:)

    0 0
    • Lister  

      Asi to nejlepší, co můžeš udělat, je skousnout cenu a koupit verzi team.

      0 0
    • Bocka  

      Nic moc tam nevymyslíš… Asi bych tam dal jen XT hazku, SLX řazení a SLX brzdy a jsi na 29 955Kč.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Vidlice je super, kliky bych nechal jaké jsou. Oproti SLX minimální váhová úspora a Deore nejsou špatné. Pokud bys chtěla, tak bys mohla mít přehazovačku XT, ale k tomu by bylo dobré mít i řazení, které v nabídce není. Tam by rozdíl byl. Jinak jezdím celou sadu Deore a nevidím na ní nic špatného. Pláště, ty si vyměnit můžeš.

      0 0
    • Mysee  

      Pláště určitě vyměnit, případně řazení za XT. Jinak nemá smysl a nechat tak jak je.

      0 0
      • .: Elessar :.1  

        Ja bych to nechal tak. Samozrejme podle toho jak jezdis, ale kdyz rikas, ze tomu neorzumis, tak treba zacinas, a to Deore ti poslouzi dobre. S tema plastama mas ale urcite pravdu

        0 0
      • Lister  

        Tím řazením si váhově moc pomůže.

        Když už nižší model, tak bych se při upgradu krom plášťů zaměřil na kliky, kazetu a brzdy a nechal bych si tam dát menší kotouče – asi je jako holka nevyužije. Ale stejně mi to přijde zbytečné, protože v poměru váha/osazení/cena vyjde vyšší modle lépe.

        0 0
    • michomin  

      Pajducho, zamysli se a vyjev se nám proč chceš RB, proč 27,5, proč chceš verzi Base vylepšovat až na 30k (ty gumy chápu, Rubeny jsou těžký a stojí za prd)? Ať je z čeho vyjít. Třeba pak přijde dobrá rada.

      0 0
    • pajucha  

      Děkuji všem za rady. Koukám, že verze Team stojí 31.000 (mám za to, že včera tam bylo víc), tak to bych byl asi „blbá“ kdybych do ní kvůli tisícikoruně nešla, takže je asi rozhodnuto. Poměr cena/výkon je o dost lepší a peníze budou, my nebudeme :)

      Pro michomina: RB se mi prostě zalíbilo a vzhledem k tomu, že koupit kolo si chci už pár let a ztroskotalo to vždy na mé nerozhodnosti, tak RB mi dává v tuto chvíli nejlepší možnost, jak mít už konečně kolo doma :)

      0 0
      • Lister  

        A opravdu ten rám budou reálně mít skladem? Něco skladem mají, ale kdybys chtěla nějakou méně oblíbenou barvu, tak to může chvíli trvat než reálně bude.

        0 0
        • pajucha  

          No počítám s tím, že budu čekat třeba i tři týdny, ale víc jak měsíc to snad nebude:) !!! Libí se mi celočerná varianta, tak ta je snad oblíbená :)

          0 0
          • Lister  

            Odpověď na jiný rám při aktuální poptávce byla po novém roce, tak snad budeš mít štěstí – zavolat, ověřit.

            0 0
            • hawrda  

              Já jsem RB kupoval nedávno(IQ 275)a byl jsem odbaven za necelé 3 týdny.Tak držím palce a vítej do klubu:).

              0 0
          • pajucha  

            Kolo objednáno a doufám, že dřív jak do Vánoc bude :) Přeju všem krásnej podzim v sedle:)

            0 0
            • Breakpain  

              +1

              0 0
            • michomin  

              Jako uživetel RB 29 jsem nucen konstatovat, že kolo od nich za 31 k v té výbavě s tou váhou pro ženskou, která nemá metrák, není zrovna výhra. Ty jsi ale srdcařka, takže na to koukáš trochu jinak. Nezbývá tedy než popřát spoustu celočerných kilometrů.

              0 0
        • KAPLIS  

          Pokud je rám v patřičné velikosti v konfiguratoru, tak na 99% je skladem. Lakuje se po objednávce, což způsobuje tu zhruba 14-ti denní čekačku.

          0 0
    • Mafie  

      Ahoj, využiji téma pro svůj dotaz.

      Přemýšlím, že bych na jaře konečně vyměnil svou „morálně zastaralou“ 26 za RB CRR 290, plus mínus v konfiguraci Team.

      Mám nějakou představu o komponentech, které na novém kole chci, ale jsou dvě oblasti, kde bych potřeboval radu zkušenějších:

      BRZDY – četl jsem o problémech nových SLX a XT – bylo by řešením zkusit domluvit osazení standardními Deore?

      KOLA – vzít nabízené Remerx WER 23 nebo se poohlédnout úplně jinde, třeba po Fulcrum Red Power? Hodně se toho napsalo o ohnutých patkách WTB KOM i23, takže tudy asi cesta nevede… Jinak zatím nejsem rozhodnutý, zda jít do bezduší, ale rád bych měl tu možnost do budoucna.

      Pro úplnost doplním, že vážím 75 kg i s batohem, jezdím takovou všehochuť, od silnice po lesní cesty, max. střední terén, ale rád bych se letos podíval i do některého z bikeparků.

      Díky za každý postřeh.

      0 0
      • TJK  

        XT-SLX-Deore imho stejny brzdy.. SLX mi fungovaly dobre a stare XT taky… obcas pumpuji ty nove… nevim jestli na XC dostanes do stavu kdy pumpuje (delalo to za urcityho ostryho prerusovanyho brzdeni a jen v parku na trailu nikdy)

        Remerx WER budou vpohode, vyber podle cenove rekace? Fulcrum budou texhnicky lepsi cele… WTB KOM23 je odolny az az… na XC jim opravdu nic neudelas… nesmis cist vsechno co kdo pise…

        Jestli chces obcas jezdit v parku, tak ty kola zrusis a je jedno jaky budou… a na jezdeni do parku si kup jiny kolo… na XC HT si to neuzijes, s nejvetsi pravdepodobnosti se nekde mozna rozmaznes v lepsim pripade jen neco znicis… jezdit park nema na XC HT smysl a ver ze to neni zabava ale utrpeni.

        Nepocitam hladky flow trail jako jedovnice apod…

        0 0
      • Breakpain  

        Tohle kolo v jakemkoliv osazeni do parku nechces. Bud pojedes krokem a je to o nicem, nebo to sjedes dolu, pravdepodobne se vyvalis a druha jizda uz nebude mozna, bo na tom kole neco zrusis / pripadne sebe.

        Prijemne parkove jezdeni je IMHO na fullech 160mm a vic. (hlavne kvuli geo… HA 65° atd.)

        Jedine, kde nebudes mit problemy jsou uhlazene traily typu Klinovec – modra, cervena a trate tomu podobne. Ale tomu se neda moc rikat bike park, ze jo ;).

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.