XC 27,5 nebo individuální stavba?

3 nepřečtené
 • Alesss

  Asi nepřicházím s novým námětem, ale odpověď na míru jsem na foru nenašel. Fakta: syn 15 let, 168cm právě teď a nejspíš ještě nějakých 10–15cm vyroste. Ale přesto bych už rád koupil či postavil kolo, teď jezdí na mém starém favoritu a starém celopevňáku 26" MTB celoželezňáku, je to už neúnosné. Jezdí ze 70% rozdrbané okresky a ze 30% polňačky, občas s bagáží natěžko. Asi mi odpovíte že trekkových kol je všude za pár šupů spousta, ale treková kola mne jako řešení neuspokojujou, není to ono ani na asfaltu ani v lese (sám jsem dal trekové kolo pryč šel do silničky + XC RB290). Vzhledem k synově velikosti bych to viděl na HT 27,5" ve velikosti 17. Ale nikdy jsem na tom delší štreku na asfaltu nejel.

  Otázka: myslíte, že třeba RB CRR275 http://www.rb-bike.cz/…crr-275-base v základu je v pohodě i na ty silniční partie, nebo by bylo lepší koupit nějakej fitness rám a vybavit ho bytelnější vidlí a komponenty? V každém případě budu potřebovat navářky na zadní nosič… Vím, že to vypadá jako prasopes, ale myslím, že někteří z vás řešili podobné dilema sami pro sebe.

  Anketa: HT27,5 nebo přestavba fitnessu?

  7x
  100%
  • ˘Ö˘ Krab  

   Určitě lepší CRR275, možná dokonce už i v definitivní „L“ velikosti s kratičkým představcem (nutno vyzkoušet, můj syn od cca 172cm je na mém podměrečném L-ku schopen normálně jezdit), než fitness prasopes.

   S lehkými záplety a na Scyllách jede RB CRR275 po silnici velmi uspokojivě. Ještě se zamysli nad RX či nějakou cyklokroskou.

   • roman II  

    mám 174 cm a moje rbcrr vel. M je v 27,5 tak tak abych si kulkama necinknul

    • Alesss  

     JJ, to je jeden z důvodů, proč jsem to sem vyvěsil. Kluk má nohy dlouhý, 80cm do rozkroku, ale na L velikost nebo na 29er je to furt málo. Proto si chci vyzkoušet na prodejně tu 27,5ku na rámu M. Pokud se na to vejdu se svejma 183 cm, tak i pro něj to bude na pár let vhodná velikost, snad.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.